Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Rany Ojca Pio
 |  Wersja do druku
Ewa
 styczeń 30 2008 01:10  (Czytany 5068 razy)  
Forum

Status: offline

Na pewno kazdy zna Ojca Pio i jego rany, ktore nosil przez 50 lat.
Zadziwil mnie rodzaj wystepowania ran na reku Ojca Pio z tymi ktore sa widoczne na Calunie Turynskim i ukrzyzowaniach Pana Jezusa..
Wiadomym jest, że brzuch ukrzyżowanego człowieka puchnie i przytwierdzenie skazańca do belek musi się dokonać przez wbicie gwoździ w obszar Destota na przegubie ręki. Ta operacja uszkadza środkowy nerw i przyciąga kciuki do wewnętrznej powierzchni dłoni-to widac dokladnie na Calunie Turynskim.
Ojciec Pio mial stygmaty na rekach natomiast Pan Jezus na przegubie reki.
Czy ktos wie cos na ten temat??

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 styczeń 30 2008 02:06   
Forum

uwazam ze ojciec Pio był masochistą.
mógłbym zakładać ze przez 50 lat przekłuwał sobie ręce.
chciał być popularny, pokazać wszystkim ludziom jak cierpi.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 styczeń 30 2008 08:44   
Forum

Halo Córko!
Z tego co wiem na ten temat, to wszyscy stygamtycy mają rany na dłoniach, gdyż w tych miejscach są umieszczone na ikonach i obrazach przedstawiających rany Jezusa ukrzyżowanego.
Można się tylko zastanawiać nad tym, czy jest to fenomen psychologiczny, czy rzeczywiście ingerencja nieba!
W stygamatach nie chodzi o wierne odtworzenie ran Pana lecz, o sam fakt ich wystąpienia.
Dopiero później po powstanu wielu ikon i obrazów medycyna stwierdziła , że gwożdzie na dłoniach nie mogły utrzymać ciężaru ciała i postulowała, że musiały być one na nadgarstkach.
A co do całunu z Turynu, to o nim również nie można nic pewnego powiedzieć.
Zwolennicy naciągają fakty, a przeciwnicy wszystkie bagatelizują.
Serdecznie pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Pastor
 styczeń 30 2008 13:08   
Forum

Quote by mathias777: uwazam ze ojciec Pio był masochistą.

pewnie podobnie myślał Jan XXIII uważając że ojciec Pio jes oszustem niemniej jednak Jan Paweł II który znał go osobiście ogłosił go świętym - sugerujesz że sie pomylił? swoją drogą niezły sposób żeby stać sie popularnym - przekłuwać sobie ręce przez 50 lat

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 styczeń 30 2008 14:54   
Forum

Quote by pijany pastor:
Quote by mathias777: uwazam ze ojciec Pio był masochistą.

pewnie podobnie myślał Jan XXIII uważając że ojciec Pio jes oszustem niemniej jednak Jan Paweł II który znał go osobiście ogłosił go świętym - sugerujesz że sie pomylił? swoją drogą niezły sposób żeby stać sie popularnym - przekłuwać sobie ręce przez 50 lat

przekłuję sobie ręce, dotknę tymi rękoma 10000 osob, w tym 10 cudownie dzieki mnie uzdrowieje.
jak myslisz co ówczesny papież Benedykt ze mną zrobi?

przez 50 lat przekłuwać ręce to nie problem.
wystarczy nóż, kilka razy dziennie spirytus na wszelki wypadek, plus ewentualnie jakieś kwiatowe zioła i stygmatyk gotowy.

nie sugeruję ze Jan Paweł II sie pomylił.
w koncu papieże mają prawo do dogmatów. to czyni ich nietykalnym.

ps, gdyby Jezus chciał zeby człowiek miał na rękach to co on miał,to by sie bardziej postarał i by zrobił stygmaty na przegubie ręki a nie na dłoniach.

ps2: skąd wiadomo ze stygmaty na dłoniach a nie na przegubie są dziełem Boga?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 styczeń 30 2008 15:09   
Forum

...wszystko jest dziełem Boga...!

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
potwor
 styczeń 30 2008 15:13   
Forum

Quote by skałosz: ...wszystko jest dziełem Boga...!

a kto stworzył/wymyslił Boga?
skoro jest/było na swiecie tak duzo bogów to mozna by było wywnioskować ze ludzie w zaleznosci od kraju i aktualnej sytuacji wymyślili sobie swojego Boga.
ale wy bedziecie mieli inne zdanie.
a poza tym, skałosz, ty wierzysz w istnienie Boga, ale nie wiesz czy istnieje.

toczyłaby sie taka dyskusja typu
co było pierwsze? kura czy jajko?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 styczeń 30 2008 15:36   
Forum

Quote by mathias777:

a kto stworzył/wymyslił Boga?

toczyłaby sie taka dyskusja typu
co było pierwsze? kura czy jajko?

nikt go nie stworzył

on był, jest i będzie - z naszego punktu widzenia uwięzionego w świecie w którym czas upływa

Bóg istnieje ponad czasem i materią, wypełnia całą rzeczywistość i w skali globalnej stanowi o jej formie, celu...

mówić o momencie w którym powstał Bóg, to (jeśli tylko mogę użyć tak banalnego porównania) jakby mówić o punkcie początkowym powierzchni Ziemi.... gdzie on jest? w Chile, Betlejem, na Mount Evereście, a może na którymś z biegunów? Nie! Powierzchnia ziemi nie ma początku...

Bóg nie powstał, bo ON JEST zawsze!

Quote by mathias777:
skoro jest/było na swiecie tak duzo bogów to mozna by było wywnioskować ze ludzie wymyślili Boga
ale wy bedziecie mieli inne zdanie.

a poza tym, skałosz, ty wierzysz w istnienie Boga, ale nie wiesz czy istnieje.

Na tym polega wiara. Nie wiem, ale wierzę, a nawet mam pewność, że istnieje. Za "dużo jest rzeczy na niebie i ziemi o których nie śniło się nawet filozofom" bym mógł ograniczać się tylko do materii i nauki, tym bardziej, że tę samą opinię podziela także wielu naukowców.

Ty mówisz że było/jest na świecie dużo Bogów. A ja Ci powiem, że Bóg jest jeden i wszyscy wierzą w tego samego, tylko znają Go z innej strony, albo kto inny Go im przedstawiał.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
potwor
 styczeń 30 2008 15:46   
Forum

Quote by skałosz:

Ty mówisz że było/jest na świecie dużo Bogów. A ja Ci powiem, że Bóg jest jeden i wszyscy wierzą w tego samego, tylko znają Go z innej strony, albo kto inny Go im przedstawiał.

a co powiesz na ten temat: "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną"

ps: właśnie złamałeś przykazanie boskie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 styczeń 30 2008 15:46   
Forum

A wracając do ojca Pio... był mistykiem, nie miał lekkiego życia, porzucił świat by żyć w zakonie.... a wy sugerujecie, że tylko po to by kłuć się po rękach i być wielbionym przez wiernych...?

...no iście żałosny pomysł...

...inna sprawa, że rzeczywiście ciekawe jest, iż rany pojawiają się nie na przegubach, ale na środkach dłoni... ...dla mnie to jest wskazówką, że na powstanie stygmatów olbrzymi wpływ ma psychika człowieka... ...głęboka duchowość i odsunięcie od siebie świata materialnego, umiłowanie Boga i chęć głębokiego naśladowania jego na ziemi... pozwoliło mu być nie tylko człowiekiem dobrym i niesamowicie postrzegającym innych ludzi, ale także umożliwiło powstanie fizycznych objawów tego upodobnienia w jego skrajnej postaci - śladów po śmierci krzyżowej... postrzeganie świata, poznana do tej pory rzeczywistość przedstawiała Chrystusa z ranami na dłoniach... tak też pojawiły się stygmaty...

===

Cytat 
Piotr
 styczeń 30 2008 16:00   
Forum

Quote by mathias777:

To "ps:" przemyśl jeszcze raz, bo chyba się rozpędziłeś. Nie mam żadnych bogów przed Nim!

A na pytanie mam dwie alternatywne odpowiedzi:

1. "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" i jeszcze "Jestem Bogiem zazdrosnym". Biblie trzeba czytać pod kontem ówczesnego odbiorcy przekazu, musiał byc zrozumiały i przekonujący. Przecież wiemy o co tam chodziło. Nauka dla jednego narodu, który ponownie rozpoczynał samodzielną wędrówkę przez świat. Naród potrzebował stabilnego prawa i stabilnej wiary... nie można było pozwolić, by ludzie tworzyli sobie bożki z figurek, złotych cielców, orłów, czy innych materialnych przedmiotów. Wiara miała być czysta i tak przekazane to zostało społeczności, tej konkretnej społeczności.

lub

2. Zapędziłem się z tym "wszyscy"; oczywiście chodziło mi o większość dużych monoteistycznych wiar.

Pozdrawiam!

===

Cytat 
Pastor
 styczeń 30 2008 16:01   
Forum

Quote by skałosz:.... a wy sugerujecie, że tylko po to by kłuć się po rękach i być wielbionym przez wiernych...?

jak narazie do tej pory zasugerował to tylko mathias777, rozumiem że przez szacunek zwracasz sie do niego "wy"

mathias777 widze że masz rozwiazanie na wszystko tylko że to łatwiej powiedziec niż zrobić, twój ojciec to nie tylko masochista ale i opętany żądzą uwielbienia i próżności mnich, a wyniesienie go na ołtarze jest również elementem mającym zwiększyć jego popularność.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 styczeń 30 2008 16:10   
Forum

Quote by pijany pastor:

mathias777 widze że masz rozwiazanie na wszystko tylko że to łatwiej powiedziec niż zrobić

słyszałeś o przyzwyczajeniu do bólu?
zwłaszcza w przypadku o. Pio. 50 lat czuł ten sam ból. nie przeszkadzał mu.

Quote by pijany pastor:twój ojciec to nie tylko masochista ale i opętany żądzą uwielbienia i próżności mnich, a wyniesienie go na ołtarze jest również elementem mającym zwiększyć jego popularność.

nie rozumiem dlaczego sie przyczepiłeś teraz do mojego ojca?
dam Ci taką radę na przyszłość: z rozmówcą nigdy nie rozmawiaj o rodzicach, bo mozesz ich urazić. zwłaszcza ze któryś z nich nie zyje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
vidmo
 styczeń 30 2008 16:16   
Forum

Quote by mathias777:
Quote by skałosz:

Ehh.. czytacie a nie wiecie co ono mówi.
Żydzi w tamtych czasach raczej nie watpili w istnienie bogów czczonych przez pogan. Ale uważali je za istoty złe lub słabych bożków przeciwieństwie to ich jedynego Boga Jahwe bo to był Ich Bóg. Belzebub u Żydów demon był czczony u ich sąsiadów jako bóg.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 styczeń 30 2008 16:37   
Forum

mathias777 - miałem na myśli ojca pio, sposób w jaki go przedstawiasz, twoją wizje tej osoby a nie twojego ojca jakbyś troche pomyślał to możebyś sie domyślił

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 31 2008 18:24   
Forum

Quote by skałosz: A wracając do ojca Pio... był mistykiem, nie miał lekkiego życia, porzucił świat by żyć w zakonie.... a wy sugerujecie, że tylko po to by kłuć się po rękach i być wielbionym przez wiernych...?

...inna sprawa, że rzeczywiście ciekawe jest, iż rany pojawiają się nie na przegubach, ale na środkach dłoni... ...dla mnie to jest wskazówką, że na powstanie stygmatów olbrzymi wpływ ma psychika człowieka... ...głęboka duchowość i odsunięcie od siebie świata materialnego, umiłowanie Boga i chęć głębokiego naśladowania jego na ziemi... pozwoliło mu być nie tylko człowiekiem dobrym i niesamowicie postrzegającym innych ludzi, ale także umożliwiło powstanie fizycznych objawów tego upodobnienia w jego skrajnej postaci - śladów po śmierci krzyżowej... postrzeganie świata, poznana do tej pory rzeczywistość przedstawiała Chrystusa z ranami na dłoniach... tak też pojawiły się stygmaty...

Dziekuje, ze na sekunde pomyslales o intencji tego tematu -mnie wlasnie tez to bardzo zastanowilo.
Mowiac szczerze myslalam, ze kazdy sobie przypomni jak to Pan Jezus jest ukrzyzowany,a moze istnieja w co niewatpie teksty, zrodla z opisem.
Calun Turynski -tam jest mowa o znakomitej wiedzy anatomicznej...chodzi o kciuk w chwili wklucia gwozdzi w nadgartki.To jest ogromny szczegol.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 styczeń 31 2008 21:19   
Forum

Quote by corka:
Calun Turynski -tam jest mowa o znakomitej wiedzy anatomicznej...chodzi o kciuk w chwili wklucia gwozdzi w nadgartki.To jest ogromny szczegol.

widać też ślady krwi, która wsiąkała w materiał, który teraz w tamtych miejscach inaczej odbija promieniowanie UV... wyraźnie widać rany w okolicach nadgarstków, czoła i dookoła głowy oraz w okolicach serca....

===

Cytat 
Apologeta
 styczeń 31 2008 22:01   
Forum

Kanonizowany szarlatan?

Czy ojciec Pio świadomie zadawał sobie rany kwasem, by stworzyć wrażenie, że ma stygmaty?

Włoski zakonnik w rękawiczkach bez palców, którego wizerunek znajduje się na milionach breloków, który pięć lat temu został kanonizowany w obecności 200 tysięcy rozentuzjazmowanych pielgrzymów, był szarlatanem – wynika to ze świadectw, które wkrótce zostaną opublikowane.

Włoski historyk Sergio Luzzatto wyda w najbliższych dniach książkę "Ojciec Pio, cuda i polityka w XX-wiecznych Włoszech" – pracę przedstawiającą nowe dowody z watykańskiego archiwum, które stwierdzają, że ten charyzmatyczny zakonnik stosował kwas fenolowy, którym parzył sobie dłonie, stopy i boki.

Zarzuty te nie są nowe: dwóch kolejnych papieży uważało ojca Pio za oszusta. W 1920 roku, kiedy Pio miał 33 lata i już pokazywał swoje rany przed tłumami pielgrzymów, Kościół obawiał się, że jego kult wymyka się spod kontroli.

Raporty zlecane przez Kościół donosiły, że Pio regularnie biczował się batem z metalową kulką na końcu i dwa razy w tygodniu uprawiał seks z kobietami. Pio przez wiele lat miał zakaz publicznego odprawiania mszy.

Kościół szczególnie interesował się okropnymi krwawiącymi ranami, które Pio ukrywał pod rękawiczkami. Zakonnik twierdził, że otrzymał te stygmaty od Jezusa Chrystusa – rany na dłoniach, stopach i bokach takie jak te, których Chrystus doznał podczas ukrzyżowania – w trakcie mistycznego uniesienia.

Lekarz wysłany przez Watykan dla zbadania sprawy uznał, że rany te są prawdopodobnie zadawane i utrzymywane w sposób sztuczny. Aby sprawdzić tę hipotezę, obwiązał je i zapieczętował bandaż, by nikt nie mógł przy nim manipulować. Ale miesiąc później ku konsternacji lekarza okazało się, że rany się nie goją.

Obecnie jednak Luzzatto twierdzi, że odkrył dokumenty dowodzące ponad wszelką wątpliwość, że Pio był oszustem.

W lecie 1919 roku 28-letnia kuzynka aptekarza z Foggii, głęboko religijna kobieta, Maria de Vito, odbyła pielgrzymkę do kościoła Pio, San Giovanni. Aptekarz powiedział później swemu biskupowi: "Kiedy wróciła do Foggii, przekazała pozdrowienia od ojca Pio i poprosiła mnie w jego imieniu, w wielkim sekrecie, o kwas fenolowy, mówiąc, że ojciec Pio go potrzebuje, i dała mi pustą buteleczkę, którą dostała od niego, o pojemności 100 ml, z czaszką i piszczelami".

Aptekarz od razu wpadł na to, co Luzzatto uważa za słuszny wniosek. "Pomyślałem, że kwas fenolowy może być wykorzystany przez ojca Pio do zadawania lub jątrzenia ran na jego dłoniach".

Luzzato przytacza notatkę napisaną przez Pio do Marii de Vito "bardziej starannym charakterem niż zwykle".

Przywołując błogosławieństwo Jezusa, Pio pisze bez ogródek: "Potrzebuję 200 lub 300 gramów kwasu fenolowego do odkażania. Przyślij mi go w niedzielę". To jest zdaniem Luzzatto niezbity dowód. Jeśli Pio rzeczywiście potrzebował tego kwasu do odkażania, "to po co te sekrety?", pyta historyk.

Twierdzenia Luzzatto, które znalazły się na pierwszej stronie najpopularniejszego włoskiego dziennika "Corriere della Serra", zaciekle zaatakował Pietro Stiffi, przewodniczący Katolickiej Ligi Przeciw Zniesławieniu. "Te rzekome dowody są absolutnie fałszywe" – oznajmił. "Zgodnie z nauką katolicką, kanonizacja zakłada nieomylność papieża".

zródło: http://wiadomosci.onet.pl/1447260,240,kioskart.html

===

Nie ma niczego bardziej rozumnego niż wiara w Boga, ani bardziej nierozumnego niż ślepa wiara w rozum.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 31 2008 22:08   
Forum

Quote by Apologeta: http://wiadomosci.onet.pl/1447260,240,kioskart.html

w kregach, w których się obracam, cytowanie takich idiotycznych tekstów, jeszcze z portalu onet.pl uchodzi ...
... nie uchodzi

Czy chcesz, żeby dyskutować na temat tekstu, w korym rzuca się oskarżenia bez żadnych dowodów, bez żadnego odniesienia w dokumentach?

Zeby było jasne: choć jestem katolikiem lata mi czy o. Pio miał prawdziwe stygmaty czy nie.
To nie jest istotne dla mojego zbawienia.
Ale drążenie sprawy na tak niskim, podłym i głupawym poziomie, po prostu mnie osłabia

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Piotr
 styczeń 31 2008 22:20   
Forum

Quote by Apologeta:
Przywołując błogosławieństwo Jezusa, Pio pisze bez ogródek: "Potrzebuję 200 lub 300 gramów kwasu fenolowego do odkażania. Przyślij mi go w niedzielę". To jest zdaniem Luzzatto niezbity dowód. Jeśli Pio rzeczywiście potrzebował tego kwasu do odkażania, "to po co te sekrety?", pyta historyk.

Dlaczego sekrety? Bo potrzebował do odkażania, a nie chciał, żeby ktoś sugerował, że do czego innego!

===

Cytat 
Pastor
 styczeń 31 2008 22:50   
Forum

Quote by Apologeta: Kanonizowany szarlatan?

Czy ojciec Pio świadomie zadawał sobie rany kwasem, by stworzyć wrażenie, że ma stygmaty?

"Zgodnie z nauką katolicką, kanonizacja zakłada nieomylność papieża".

Nieomylność papieża w sprawach wiary tzn. że na tym o czym mówimy papież zna sie najlepiej, jest w tych kwestiach nieomylny.
Wiedza Jana Pawła II w tym konkretnym temacie była na pewno większa niż jest nasza. Podjął taką decyzje czyli uznał że Ojciec Pio jest w niebie, można sie do niego modlić, jest okej pomoże itd. no chyba że Papież też był oszustem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 luty 01 2008 15:48   
Forum

Apologeta,

ja tez czytalam o tym, ze Ojciec Pio robil sobie celowo te rany i ze potwierdzeniem tego tak jak napisales jest zeznanie tej kobiety-co rowniez jest znane Kosciolowi.
Tez mam "rozne "zwiazane z tym mysli....patrzac jak szybko mozna zostac w dzisiejszym czasie swietym to przypomina mi troche ten tzw erlassbrief ktoremu sprzeciwil sie Luther Marcin.
Ale my nie o tym.Ja nie wierze w nieomylnosc papieza,ja wierze w nieomylnosc Pana Boga!.Ale ponownie wroce do tematu.

Skolacz,

ja wielokrotnie i czytalam i sluchalam wiele o tym Calunie Turynskim-i ten fakt z kciukiem mogl znac albo ten prawdziwy Stygmatyk,albo Leonardo da Vinci.Co Ty na to?.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 luty 01 2008 17:41   
Forum

przepraszam, ze sie wtrace:

[QUOTEza corka]ja tez czytalam o tym, ze Ojciec Pio robil sobie celowo te rany i ze potwierdzeniem tego tak jak napisales jest zeznanie tej kobiety-co rowniez jest znane Kosciolowi.[/QUOTE]

pamietam, jak pewna madra osoba powiedziala mi: nawet Jezus mial wrogow i oskarzycieli.

Dlaczego o tym pisze. Dlatego, ze nie wazne jak dana osoba bylaby swieta, zawsze znajda sie ludzie, ktorzy za wszelka cene beda chcieli dowiesc (chyba z zawisci) ze dana osoba wcale nie jest taka, za jaka sie podaje (albo jak inni ja widza).

Pozdrawiam

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 01 2008 21:17   
Forum

Apologeto
cieszę się , że wróciłeś do nas , ale mimo, ze zawsze cię ceniłem za wiedzę, niezależność i odkrywczość to tym razem muszę powiedzieć, że wróciłeś w....kiepskim stylu!
cel uświęca środki?
ten twój post jest poniżej twojego poziomu...
ja ojca Pio jako jednego z nielicznych gotów jestem traktować jak świętego za to kim był i co robił

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Ewa
 luty 02 2008 15:06   
Forum

Kazema i Dezerter!

Cytat za Dezerter: że wróciłeś w....kiepskim stylu!
cel uświęca środki?

Ja pisze to w swoim imieniu a nie Apologety chociaz te slowa byly skierowane do niego.
To przyslowie Cel uswieca srodki zbyt dobrze jest znane Kosciolowi ! dlatego -wszystkiego mogzna sie tu spodziewac a przyszlosc tylko okaze ze sie myle, chcialabym sie mylic.
To Pan Jezus powiedzial chyba "Prawda was oswobodzi", ilu ludzi musialo umrzec w przekonaniu,ze jest im nie odpuszczone-za winy,grzechy? przy spowiedzi?...taki robilam sobie wewnetrzny rachunek spowiedzi za Historie Kosciola i musze przyznac ze slowa"Cel uswieca srodki"Machiavelliego-czyli ocenianie czegos poprzez jego skutecznosc znam z autopsie ale tu nie o tym!.
Kazema

Ja bardzo cenilam Ojca Pio,ale nie potrafie byc slepa na prawde juz taka jestem-i wybacz mi jezeli Twoje uczucia tym obrazam.W moim sumieniu co prawda jest -prawda bedzie zawsze i na wieki.
Na pewne rzeczy na tej ziemi my szarrzy ludzie nie mamy wplywu, jestesmy jak te marionetki.
Dlatego wybaczcie mi, ja nikogo i niczyich uczuc wierzen nie chce obrazic i niech mi wybaczy Pan i jakos naprowadzi na leprza droge poznania jezeli sie myle.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 luty 02 2008 16:08   
Forum

I chcialabym jeszcze dodac:
ze ja wierze ze podswiadomosc ludzka,ma pewna moc, ktora nie jest znana czlowiekowi do konca.
I do konca nie mozna tu chyba powiedziec, ze mogla istniec pomylka. To my mamy komputery, ale w tamtych czasach jak i po dzis na krzyzu Jezus Chrystus powieszony jest zazwyczaj za dlonie.I nie jest wykluczonym, ze dla gorliwie wierzacego to wlasnie te dlonie byly przeklote-czego obrazem mogla byc podswiadoma eksponacja na dloniach u Sw. Ojca Pio.
Ojciec Pio mial depresje , modlil sie za winy i grzechy wszystkich ludzi i wszystkim pragnol dac rozgrzeszenie i nauczac.Tak tez moglo byc-najzwyczajniej, najprosciej.
Pozostaje jednak zadziwiajacym fakt roznica-wystepowania tych ran tak na dloniach jak i na nadgarstkach.
Dolaczam ten tekst bo chce byc sprawiedliwa na miare pojego poznania.Taki psychologiczny fenomen-nie bylby jedynym o ktorym sie slyszy i jest niewyjasniony-nadal nie obrazajac niczyich uczuc.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 luty 02 2008 21:09   
Forum

Uslyszalam, ze Pan Jezus byl najpierw przywiazany do krzyza a pozniej przebito dlonie-bo gdyby przebito nadgarstki natrafionoby na tetnice.
Dlaczego na takim forum Kosciol.pl nikt tego ot tak nie napisal?co to jest za kosciol.pl?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 02 2008 23:50   
Forum

Quote by corka: Uslyszalam, ze Pan Jezus byl najpierw przywiazany do krzyza a pozniej przebito dlonie-bo gdyby przebito nadgarstki natrafionoby na tetnice.
Dlaczego na takim forum Kosciol.pl nikt tego ot tak nie napisal?co to jest za kosciol.pl?

A ja usłyszałem, że pana Jezusa ukrzyżowano na krzyżu wykonanym z belek kanciatych a nie okrąłych. Dlaczego nikt tego nie napisał?

Co do ran o.Pio.
Sadomasochista? Może. Tylko czemu się nie wykrwawiał, skoro rany krawić nie przestawały?
Oszust? Może. Tylko czemu nawet lekarze-ateiści rozkładali bezradnie ręce?
Mistyfikacja? Może. Tylko czemu rany zniknęły po śmierci stygmatyka?
Zanim powiemy oszut, msityfikacja czy sadomasochista pamiętajmy, że wielu mądrzejszych ludzi od nas nie potrafili tego udowodnić.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 luty 03 2008 01:03   
Forum

Quote by piotr.:
Co do ran o.Pio.
Sadomasochista? Może. Tylko czemu się nie wykrwawiał, skoro rany krawić nie przestawały?

a czy był pod 24h kontrolą?

Oszust? Może. Tylko czemu nawet lekarze-ateiści rozkładali bezradnie ręce?

znajdz mi takiego lekarza

Mistyfikacja? Może. Tylko czemu rany zniknęły po śmierci stygmatyka?

usługi pogrzebowe za każdą kasę zamaskują świetnie rany,

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 luty 03 2008 14:10   
Forum

Quote by mathias777:
a czy był pod 24h kontrolą?
usługi pogrzebowe za każdą kasę zamaskują świetnie rany,

pewnie usługi świadczył Zakład Pogrzebowy "Bóg tak chciał" albo Zakład Pogrzewbowy "Trzy kroki do nieba"

na pewno nie jesteś pierwszą osobą sceptycznie nastawioną do tej osoby ale jedyne co możesz zrobić to spekulować w marny zresztą sposób że to była jedna wielka mistyfikacja w której brali udział: Ojciec Pio, Sprzedawczyni fenolu, Papież, zakład pogrzebowy i wszyscy inni którym na sercu leżało uczynienie mnicha świętym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,93 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty