Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 bladzic - ludzka rzecz
 |  Wersja do druku
tadeusz
 marzec 26 2008 21:51  (Czytany 4875 razy)  
Forum

Status: offline

Jestem katolikiem, ale troszeczke dziwnym .
Wiem ze istnieje Sila, wiem ze jest sutanna okrywajaca ten swiat. Problem zaczyna sie w chwili kiedy trzeba Ja nazwac
Co religia to inne imie. Kazda z nich przekonuje ze jest wlasnie ta jedyna i tylko dzieki Niej mozna osiagnac zbawienie. Ludzka rzecza jest bladzic - wiec jesli teoretycznie zalozymy ze zadna z tych religii nie odkryla jeszcze imienia tej Sily? A jesli Bogu nie zalezy na nazwie ,tylko na sile wiary w Jego istnienie? Jesli mahometanin niewzruszony w swojej wierze bedzie Mu blizszy niz ciagle pytajacy katolik ?
Jestem katolikiem ale troszeczke dziwnym . Ciagle zadaje pytania .........
Przepraszam za brak polskich liter ale nie jestem czlowiekiem obeznanym z komputerem do tego stopnia aby samemu przeskoczyc ten problem ;-(

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 marzec 26 2008 22:17   
Forum

Quote by petroniusz100: Jestem katolikiem, ale troszeczke dziwnym .
Wiem ze istnieje Sila, wiem ze jest sutanna okrywajaca ten swiat. Problem zaczyna sie w chwili kiedy trzeba Ja nazwac
Co religia to inne imie. Kazda z nich przekonuje ze jest wlasnie ta jedyna i tylko dzieki Niej mozna osiagnac zbawienie. Ludzka rzecza jest bladzic - wiec jesli teoretycznie zalozymy ze zadna z tych religii nie odkryla jeszcze imienia tej Sily? A jesli Bogu nie zalezy na nazwie ,tylko na sile wiary w Jego istnienie? Jesli machometanin niewzruszony w swojej wierze bedzie Mu blizszy niz ciagle pytajacy katolik ?
Jestem katolikiem ale troszeczke dziwnym . Ciagle zadaje pytania .........
Przepraszam za brak polskich liter ale nie jestem czlowiekiem obeznanym z komputerem do tego stopnia aby samemu przeskoczyc ten problem ;-(

Wcale nie jesteś dziwny Pierwsze co możesz zrobić by poznać imię Boga to uczynić z Jezusa przyjaciela na całe życie.

Trzymaj Się

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 marzec 26 2008 23:06   
Forum

A przeciez co wieczor rozmawiam z ta Sila dziekujac za dobry dzien. Nie potrzeba mi posrednikow przy wyrazeniu swoich emocji, zalow, podziekowan. Milosc jest sprawa bardzo intymna. Kosciol chce posredniczyc w tej intymnej wymianie mysli - nie zgadzam sie na to ! Nie jestem mlodym czlowiekiem ktory szuka . Dojrzalosc dawno juz siwizna przykryla mi wlosy . Ten kontakt o ktorym pisze kojaco i uspakajajaco dziala na moje zapotrzebowanie wiary . Mysle ze ten codzienny telefon do Boga przerywa tez Jego samotnosc . Wzdrygam sie slyszac niedzielne dzwony ktore zdaja sie krzyczec - "przyjdzcie, bedziemy was pouczac " . Ja znam slowa - "idzcie i nauczajcie"
Ale ludzka rzecza jest bladzic......

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 26 2008 23:32   
Forum

Petroniuszu - witaj na forum
ja jako katolik szanuje twój sposób kontaktu z Panem, uszanuj i ty nasz - przeszkadza ci, że co niedziela chodzę do kościoła po naukę - ty jej nie potrzebujesz ?
Nie wszyscy potrafią samodzielnie czerpać wiedzę z pełnym zrozumieniem z Biblii, jeśli ty potrafisz - moje uznanie.
Ale nie odbieraj mi prawa do pośredników i nauczycieli i nie uważaj mnie za głupszego i gorszego, bo Jezus umarł za nas obu i kocha nas tak samo. A ja cię uważam za takiego samego mego brata jak każdego katolika, bo jak słusznie zauważyłeś jeden JEST KTÓRY JEST a my to jego dzieci, które są winne sobie i JEMU Miłość - ot wsio.
Reszta to tylko słowa, słowa słowa...
Z Bogiem

Ps
a polskie znaki - nic prastrzego
- na samym dole, na środku klawiatury jest przycisk "Alt"
gdy go nadusisz i przytrzymasz a drugim palcem naciśniesz "o" to zamieni się w ó
l-ł
z-ż
x-ź
itd powodzenia

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
potwor
 marzec 27 2008 01:13   
Forum

Quote by Dezerter:
Ps
gdy go nadusisz i przytrzymasz a drugim palcem naciśniesz "o" to zamieni się w ó
l-ł
z-ż
x-ź
itd powodzenia

PRAWY ALT!! to ten, po prawej stronie od spacji(tego najwiekszego przycisku)...
(czasem sie nazywa Alt Gr)

edit: przepraszam za pomyłkę, nie lewy, prawy.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 27 2008 08:59   
Forum Moderator
Moderator

Quote by mathias777:
Quote by Dezerter:
Ps
l-ł
z-ż
x-ź
itd powodzenia

LEWY ALT!! to ten, po lewej stronie od spacji(tego najwiekszego przycisku)...
(czasem sie nazywa Alt Gr)

PRAWY ALT !!! (ALT GR)Po prawej stronie spacji : na dole i mniej więcej na środku standardowej klawiatury.

Przyszło mi do głowy, że petroniusz niekoniecznie klika z Polski. Jeżeli tak, to zakładając, że masz windowsa, musisz doinstalować język polski (język polski programisty) i polską klawiaturę (polską klawiaturę programisty). Następnie kliknąć prawym przyciskiem myszki na pasek na dole ekranu ("pasek windows") i z pośród "pasków narzędzi" zaznaczyć "pasek języka". Będziesz miał wtedy na pasku dodatkowa niebieską (standardowo) ikonkę ze skrótem używanego języka i możesz tam klikając przełączać języki/klawiatury.
Jeżeli sobie nie poradzisz sam, na pewno ktos z otoczenia sobie z tym poradzi (tylko przetłumacz wpierw co ma zrobić)

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 marzec 27 2008 09:07   
Forum Moderator
Moderator

Quote by petroniusz100: Jestem katolikiem, ale troszeczke dziwnym ....

Witaj petroniuszu. Jestem katolikiem, również nie potrzebuje pośredników, za to nauczyciele mi sie przydają. Dla mnie KRK (jako organizacja) nigdy nie był pośrednikiem zbawienia i nie uważam, aby jakikolwiek kościół był.
Poznałem kilka religii: i "wschodnie" i islam. Wszystkie one szukają Boga. Wróciłem do NT (wpierw) ze sceptycyzmem i stałem się chrześcijaninem - tym razem świadomie.

Pytaj. Tylko kto pyta otrzymuje odpowiedzi.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
eviva
 marzec 27 2008 12:10   
Forum

petroniusz

A przeciez co wieczor rozmawiam z ta Sila dziekujac za dobry dzien. Nie potrzeba mi posrednikow przy wyrazeniu swoich emocji, zalow, podziekowan. Milosc jest sprawa bardzo intymna. Kosciol chce posredniczyc w tej intymnej wymianie mysli - nie zgadzam sie na to !

Cieszy mnie,że Twoje poglądy są zbliżone do moich.To co Ty nazywasz Siłą,dla mnie jest Duch Święty-Bóg.Duch Święty,który jest Bożą energią,z której wszystko powstało i powstaje oraz jednocześnie Bogiem,jako Boża Świadomość.

Duch Święty-Bóg,ożywia wszystko co żyje.Wpływa w naszego ducha-duszę,a z niego w nasze ciało fizyczne.To jest bardzo mądre korzystanie z Jego pomocy w takiej formie jak piszesz.Ja dodatkowo korzystam z Bożej energii Ducha Świętego do samoleczenia.Wspaniała sprawa,że człowiek może bez pośredników i za darmo,korzystać z tego nieocenionego i podstawowego Daru Łaski Bożej.

Dla mnie jest jeszcze bardzo istotna,obecność w każdym człowieku Ducha Świętego Chrystusowego,który reprezentuje w nas Chrystusa.Ma On do spełnienia bardzo ważną rolę.O tej obecności w nas Chrystusa,głosili Ewangelię Chrystusową apostołowie,jako Świadkowie Chrystusa.

Dla mnie Kościół nie może być pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem,bo według Nowego Testamentu jest nim jedynie i wyłącznie Chrystus.Dotyczy to jednak naszego zbawienia,możliwego jedynie przez Chrystusa,a nie przez sakramenty lub jakąś inną drogę.Co innego jest nawiązywanie codziennego kontaktu z obecnym w nas Bogiem lub Chrystusem,którego nie zastąpi żaden Kościół lub człowiek.Wydaje mi się,że to masz na myśli.Kościół powinien być drogowskazem do obecnego w nas Boga lub Chrystusa,ale nie pośrednikiem między Bogiem ,a człowiekiem.
------

Dezerter

Mnie nie przeszkadza,jak ktoś ma taką potrzebę i chodzi do Kościoła.Nieraz i ja tam chodzę,nie z potrzeby serca,ale jako osoba towarzysząca.Z dogmatami wiary np. KRK nie mogę się zgodzić,bo zmienił treść zbyt wielu fragmentów NT i nie głosi ewangelii Chrystusowej.Za Słowo Boże uważa Biblię,a nie obecnego w nas Chrystusa,itd.Wiemy z matejanką,że masz otwarty umysł i nie ograniczasz się tylko do nauk Kościoła,a nawet widzisz w nim pewne nieprawidłowości.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 marzec 27 2008 15:56   
Forum

Wiemy z matejanką,że masz otwarty umysł i nie ograniczasz się tylko do nauk Kościoła,a nawet widzisz w nim pewne nieprawidłowości.

Tak Evivo. A wszyscy ci, którzy odnalezli prawdę w tym, co głosi Kościół Katolicki, mają umysły zacisnione.

Przepraszam ale nie mogłam się powstrzymać od skomentowania tego fragmentu wypowiedzi.

Pozdrawiam i miłego dnia.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 marzec 27 2008 17:32   
Forum

kazema

Tak Evivo. A wszyscy ci, którzy odnalezli prawdę w tym, co głosi Kościół Katolicki, mają umysły zacisnione.

Przepraszam ale nie mogłam się powstrzymać od skomentowania tego fragmentu wypowiedzi.

Przecież ja nic nie piszę na temat ludzi,którym Kościół Katolicki "zacisnął" umysły,ale jeśli Ty tak twierdzisz,to coś w tym jednak musi być.Mnie tam z Bożą pomocą,KRK nie zacisnął umysłu.W moim przypadku,wolę osobisty kontakt z obecnym we mnie Bogiem i Chrystusem.
Jest to zgodne z nauką Chrystusa,który nauczał:

"Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic jego,a wszystko inne będzie wam dodane i ..oto bowiem Królestwo Boże jest w was".

Chrystus nic nie mówił,aby szukać prawdy w Kościele Katolickim.Obecny w nas Chrystus jako Pocieszyciel i Duch Prawdy,jest jedyną drogą do poznania prawdy.To dlaczego KK nie jest drogowskazem do obecnego w nas Chrystusa? Jest tylko Chrystus,jako Droga,Prawda i Życie.

Pozdrawiam i dobrej nocy.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 27 2008 19:25   
Forum

Quote by eviva: kazema

Przecież ja nic nie piszę na temat ludzi,którym Kościół Katolicki "zacisnął" umysły,ale jeśli Ty tak twierdzisz,to coś w tym jednak musi być.Mnie tam z Bożą pomocą,KRK nie zacisnął umysłu.W moim przypadku,wolę osobisty kontakt z obecnym we mnie Bogiem i Chrystusem.
Jest to zgodne z nauką Chrystusa,który nauczał:

"Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic jego,a wszystko inne będzie wam dodane i ..oto bowiem Królestwo Boże jest w was".

Chrystus nic nie mówił,aby szukać prawdy w Kościele Katolickim.Obecny w nas Chrystus jako Pocieszyciel i Duch Prawdy,jest jedyną drogą do poznania prawdy.To dlaczego KK nie jest drogowskazem do obecnego w nas Chrystusa? Jest tylko Chrystus,jako Droga,Prawda i Życie.

Pozdrawiam i dobrej nocy.

Kolejna prowokacja ezoteryczki, evivy.

Evivo, nie masz NIC wspólnego z chrześcijaństwem poza bezzasadnym przypisywaniem sobie jakiegoś urojonego kontaktu z jakims urojonym Chrystusem, który w urojony sposób jest w Tobie

I oczywiście, kolejny raz eviva przemyca na to forum KŁAMSTWO fałszując cytat z Pisma i pisząc: "królestwo Boże jest w was", zamiast jak jest we wszystkich językach oryginalnych: "Królestwo Boze jest pośród was".

Ale co tam.
Spirytystkom i ezoteryczkom wszystko wolno

KŁAMAĆ, ZMYŚLAĆ, PRZEDSTAWIAĆ SWOJE UROJENIA

nawet pouczać chrześcijan co do chrześcijaństwa
Bleeeee

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
tadeusz
 marzec 27 2008 19:42   
Forum

Teraz widze jak trudno wylowic ze zgielku ciala te najbardziej ciche mysli. Nie bylo moim zamiarem krytykowanie tych co kosciol uwazaja za jedyna wykladnie i drogowskaz.Ludzka rzecza jest bladzic dotyczylo bardziej mojej osoby niz kogokolwiek z szanownych dyskutantow (?) Kosciol jest wspanialy w ciszy , w samotnym zamysleniu . Daleko od zgielku ulicy. Takiej ciszy doswiadczylem nie jeden raz . Ale znam tez inny kosciol: rozchwiany polityka , wrzaskliwy o aborcje, o wlasne dochody. Ukrywajacy przeszlosc wstydliwa . Nie majacy odwagi spowiedzi - albo ,co gorsze : stawiajacy siebie ponad to prawo - prawo do pokuty .
ps
Mieszkam po za granicami mojego kraju ,wiec bede musial niestety poprosic znajomych o ustawienie komputera tak abym umial pisac z polskimi znakami literowymi. Dziekuje z gory za cierpliwosc . Z uwagi na juz przeszlo 20 letnia emigracje moga pojawic sie stylistyczne bledy za ktore przepraszam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 27 2008 21:37   
Forum

20 lat - nie czas wracać, nie tęsknisz?
Pewnie już nie, ale cieszę się, że wiarę ojców podtrzymujesz w swoim duchu. Bo tak naprawdę podczas głębokiej modlitwy nie ma żadnych (i nie może być) między naszym duchem a Duchem.
Wiesz czemu twój wątek jest i będzie popularny bo na tym forum jest wielu poszukujących a więc i błądzących nie wykluczając piszącego te słowa
błądzić - ludzka rzecz
a Boża - wybaczać
przynajmniej mam taką nadzieję

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
tadeusz
 marzec 27 2008 22:34   
Forum

Na powroty to juz za pozno - dzieci , wnuki juz zadomowione tu. A i ja tesknie juz nie za ta Polska , w pamieci pozostala solidarna ,bez interesowna, pelna cieplych usmiechow . Odwiedzam kraj jak tylko mam okazje - chetnie spedzam tam urlopy . To tak na marginesie ;-)
Powracajac do dyskusji . Moj problem polega na bardzo osobistym doswiadczeniu. Znalem kaplanow grzmiacych z ambony z ich prywatnej strony.To niesamowicie poderwalo autorytet kosciola w moich oczach. Zachwialo wiara az fundamentow . Musialy minac lata abym odnalazl znowu ten numer telefonu do Boga. Tym razem bez kosciola . Tylko On i ja . Intymnosc . Codzienna spowiedz bezposrednia . Codzienne podziekowania bez oplaty "co laska" .Ale w tym kryje sie niebezpieczenstwo . To droga dla samotnika .
Wiecej takich jak ja i koscioly pozamieniaja na dyskoteki (prawdziwe- zadna przenosnia, widzialem na wlasne oczy) Jesli zniknie kosciol - kto dzieciom i mlodziezy da "numer telefonu" ?
Jestem katolikiem ,ale troszeczke dziwnym

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 marzec 28 2008 09:39   
Forum

Evivo, nie masz NIC wspólnego z chrześcijaństwem poza bezzasadnym przypisywaniem sobie jakiegoś urojonego kontaktu z jakims urojonym Chrystusem, który w urojony sposób jest w Tobie

Musialy minac lata abym odnalazl znowu ten numer telefonu do Boga. Tym razem bez kosciola . Tylko On i ja . Intymnosc . Codzienna spowiedz bezposrednia . Codzienne podziekowania bez oplaty "co laska" .Ale w tym kryje sie niebezpieczenstwo . To droga dla samotnika .

Obie wypowiedzi są podobne tj.dotyczą preferowania osobistego kontaktu z Bogiem, bez pośrednictwa Kościoła.
Jedna wypowiedź spotyka się ze zrozumieniem a druga nie.
Jeśli Eviva prowokuje to może ma ku temu powody, tak jak kiedyś swoje powody i żale pod adresem Kościoła miał petroniusz?

Tam gdzie nie ma wzajemnej życzliwości, nie ma też właściwego postrzegania roli Kościoła.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 marzec 28 2008 14:38   
Forum

Błądzić jak najbardziej ludzka rzecz, byle by w jednym błędzie nie tkwić uporczywie.
Bo czy taka jest natura błędu, że jak się go raz popełni, pozostaje się w nim do samego końca?

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 marzec 28 2008 14:45   
Forum

medieval man

Masz jakieś przewrażliwienie odnośnie Ewangelii Chrystusowej,którą głoszę,a nie wiem dlaczego Ty jako "prawdziwy chrześcijanin"z nią walczysz.

Należy ubolewać,że nie widzisz rzeczywistej obecności Chrystusa w każdym człowieku.Ja tego nie mogę zrozumieć.O tej obecności w nas Chrystusa pisze wielokrotnie w NT:

II Kor.13.5...czy nie wiecie o sobie,że Jezus Chrystus jest w was?...
Efez.4.7.A każdemu z nas dana została Łaska,według Daru Chrystusowego.

O tej podstawowej prawdzie powinni nauczać ci,którzy uważają się za duszpasterzy.Jeśli tego nie nauczają tzn.,że nimi nie są,a jedynie bezpodstawnie przypisują sobie jakieś rzekome upoważnienia dane im od Chrystusa.To obecnego w nas Chrystusa trzeba uważać za naszą Głowę i Wewnętrznego Kościoła Chrystusowego,który tworzymy.Taką Głową nie może być żaden bałwan,bo nikt oprócz Chrystusa,nie ma do tego upoważnienia.

I oczywiście, kolejny raz eviva przemyca na to forum KŁAMSTWO fałszując cytat z Pisma i pisząc: "królestwo Boże jest w was", zamiast jak jest we wszystkich językach oryginalnych: "Królestwo Boze jest pośród was".

W moim Protestanckim NT pisze:

"..Królestwo Boże jest w was".

To samo potwierdził Papież Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński.

"Kard. Stefan Wyszyński, wielki Prymas Tysiąclecia:

Często pyta nas Apostoł: „Czyż nie wiecie, ze członki wasze poświęcone są Bogu? Czyż nie wiecie, że świątynią Ducha jesteście i że

Duch Boży mieszka w was?

Czyż nie wiecie, że jesteście członkami Boga i wzajemnie jedni drugich? Czyż zapomnieliście o tym, co Chrystus mówił w Wieczerniku do Ojca swego: Ojcze, Ja w Tobie, a Ty we Mnie, My w nich, a oni w Nas?

Powstaje często wątpliwość, jaki jest nasz związek z Bogiem. Wydaje się nam, że Bóg jest daleki. Nie! Związek nasz z Bogiem przez Chrzest święty i przez Łaskę, która jest w nas, jest niesłychanie bliski i ścisły.

„Królestwo Boże w was jest!”

Oglądamy się wokół za tym Królestwem, a zapominamy, że nie trzeba się właściwie wcale oglądać, by odszukać

Królestwo Boże.Ono jest w nas.

Przez łaskę uświęcającą my, ludzie ochrzczeni,dysponujemy Bogiem na własny użytek."

Czy wystarczy Ci świadectwo Kardynała Stefana Wyszyńskiego,że

"Królestwo Boże jest w nas",

czy mam jeszcze podawać Jana Pawła II?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 28 2008 16:02   
Forum

Quote by eviva:

Należy ubolewać,że nie widzisz rzeczywistej obecności Chrystusa w każdym człowieku.

A co każe Ci wypowiadać takie brednie?
Zalezy co rozumiesz przez obecność Chrystusa

Oczywiście, że Chrystus jest obecny w kazdym człowieku - ochrzczonym.
Natomiast z tej Obecności nie można czynić zasady ontycznej ja Ty to bezmyslnie robisz
Ale i tak nie jesteś w stanie tego zrozumieć

Quote by eviva:

Ja tego nie mogę zrozumieć.O tej obecności w nas Chrystusa pisze wielokrotnie w NT:

II Kor.13.5...czy nie wiecie o sobie,że Jezus Chrystus jest w was?...
Efez.4.7.A każdemu z nas dana została Łaska,według Daru Chrystusowego.

W 2Kor13, 5 napisano: Czyż nie wiecie o samych sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście odrzuceni

Jasno z tego wynika, ze nie w każdym jest Chrystus.
Ale Ty wolisz MANIPUKLOWAĆ PISMEM I KŁAMAĆ.

Natomiast cytat z Efezjan jaki przedstwaisz mówi o tym, że kazdemu została dana łaska, a nie obecność Chrystusa.
Ale Ty wolisz MANIPULOWAĆ PISMEM I KŁAMAĆ.

Quote by eviva:

O tej podstawowej prawdzie powinni nauczać ci,którzy uważają się za duszpasterzy.

Jak widzisz wyżej, ta Twoja podstawowa prawda jest zwyklym KŁAMSTWEM.
Jakże więc możesz domagać sie, aby duszpasterze jej nauczali?
Maja nauczać twojego KŁAMSTWA?

Quote by eviva:
Jeśli tego nie nauczają tzn.,że nimi nie są,a jedynie bezpodstawnie przypisują sobie jakieś rzekome upoważnienia dane im od Chrystusa.

Jak wyżej,.
Nie muszą nauczać twojego KŁAMSTWA

Quote by eviva:
To obecnego w nas Chrystusa trzeba uważać za naszą Głowę i Wewnętrznego Kościoła Chrystusowego,który tworzymy.

Oczywiście, że Chrystus jest Głową - Koscioła, a nie pojedynczego chrześcijanina.

Quote by eviva:
Taką Głową nie może być żaden bałwan,bo nikt oprócz Chrystusa,nie ma do tego upoważnienia.

sama Z SIEBIE ROBISZ TAKIEGO BAŁWANA

Quote by eviva:

W moim Protestanckim NT pisze:

Trzymasz się uporczywie złego tłumaczenia
Rób jak chcesz.
Kto trzyma się kamstwa jest KŁAMCĄ

Quote by eviva:
"..Królestwo Boże jest w was".

Gdybyś zadała sobie odrobine wysiłku łatwo odkryłabyś prawdziwy sens tego cytatu i poprawne tłumaczenie,
Nic nie poradzę, że nie dość, że jesteś KŁAMCĄ to jeszcze jesteś LENIEM

Quote by eviva:

To samo potwierdził Papież Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński.

"Kard. Stefan Wyszyński, wielki Prymas Tysiąclecia:

Często pyta nas Apostoł: „Czyż nie wiecie, ze członki wasze poświęcone są Bogu? Czyż nie wiecie, że świątynią Ducha jesteście i że

Duch Boży mieszka w was?

Przeciez tu jest napisane o obecności w nas Ducha a nie Chrystusa.
Nic nie poradze na to, ze nie UMIESZ ODRÓŻNIAĆ między Bozymi Osobami

Quote by eviva:

Czyż nie wiecie, że jesteście członkami Boga i wzajemnie jedni drugich? Czyż zapomnieliście o tym, co Chrystus mówił w Wieczerniku do Ojca swego: Ojcze, Ja w Tobie, a Ty we Mnie, My w nich, a oni w Nas?

Powstaje często wątpliwość, jaki jest nasz związek z Bogiem. Wydaje się nam, że Bóg jest daleki. Nie! Związek nasz z Bogiem przez Chrzest święty i przez Łaskę, która jest w nas, jest niesłychanie bliski i ścisły.

Łaska jest w nas evivo
Chyba, że nie umiesz czytać

Quote by eviva:

„Królestwo Boże w was jest!”

Jesli tak pisze kard, Wyszyński to niestety korzysta ze złego tłumaczenia, albo po prostu mowi w sposób symboliczny.

Quote by eviva:

Czy wystarczy Ci świadectwo Kardynała Stefana Wyszyńskiego,że

"Królestwo Boże jest w nas",

czy mam jeszcze podawać Jana Pawła II?

świadectwo kard, Wyszyńskiego wystarczyłoby gdybyś umiała odczytać je w jego kontekście.
Ale Ty umiesz tylko wyrywać wyrazy z kontekstu, żeby czegoś dowieść.
Czegoś GŁUPIEGO

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
tadeusz
 marzec 28 2008 20:51   
Forum

Dyskusja na temat Pisma Swietego moze prowadzic na manowce. Mozliwa interpretacja prawie kazdego wersetu jest tak rozlegla ze zawsze staje zdumiony . I zagubiony
Przecinek, myslnik , wykrzyknik - zmienia czesto calkowity sens zdania . A mozna przeciez rozmawiac bez cytatow i bez "popisow" znajomosci NT . Moim skromnym zdaniem Bog nie wymaga od nas TAKIEGO zaangazowania w religie : codziennosc stawia nam poprzeczke wystarczajaco wysoko aby zdac egzamin z czlowieczenstwa . Bog jest we mnie tylko wtedy kiedy zaprosze go do siebie i wtedy latwiej mi bedzie ten codzienny egzamin zdac . Ale przeciez ci co nie zaprosza Go na ten egzamin wcale go nie musza "oblac"

===

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 marzec 28 2008 23:55   
Forum

I jeszcze bardzo krotko- obecnosc Boga w nas samych TO zgoda mojego JA na TO towarzystwo . Czas ktory przezylem bez wiary byl czasem NIEOBECNOSCI Boga w moim sercu . Ponowne odkrycie Jego istnienia nie ma nic wspolnego z okresem poprzedzajacym "upadek" .Obecnie to calkiem nowe doznania , nowa wartosc, nieskonczenie bogatsza :porownal bym to do czytania orginalu po poprzednim zapoznaniu sie z marnym tlumaczeniem ........

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 marzec 29 2008 00:07   
Forum

A jesli Bogu nie zalezy na nazwie ,tylko na sile wiary w Jego istnienie?

To mnie zastanowiło.
Odrywam na chwilę oczy od monitora. Rozglądam się wokół,
i widzę GIGANTA. Jest nim cały wszechswiat, ten który widzę, ten o którym wiem, ale i ten, którego nigdy nie poznam.
I wiem, o drugim Gigancie - Bogu, który jest nieskonczenie większy od pierwszego.
I zadaje sobie pytanie, Twoje pytanie Petroniuszu :
Czy wystarczy mi tylko, powiedziec : "Istniejesz Boże."
Czy to wyczerpuje sens, tego świata? Czy to wystarczy?

Obecność to za mało. Czynnej obecności trzeba. Zjednoczenia. Miłości.
A nie mogę kochać, nie znając. I tutaj natrafiam i sam tworzę nazwy memu Panu.
Doświadczam Jego piękna i wychwalam: Tyś Piękny!
Doswiadczam Jego mądrości i zachwycam sie: Tyś Mądrością!
Doświadczam Jego miłosierdzia i dziękuję:Tyś Miłosierny!
Patrzę na Jezusa, Boga-człowieka i szepczę:Tyś mój Bliski!
I zawsze wracam to JHWH, gdy wypowiadam: Tyś..Ty Jesteś..

To wszystko nazwy, często niepełne, ale zawsze prawdziwe.
Odkrywać Boga przez wiecznosć będę. Mogę zacząć już teraz, ale mogę stać i powiedziec sobie: Boże, Siło, jestes. I to mi wystarczy teraz, poznawać Ciebie, zblizac się ku Tobie bede kiedy indziej. Tylko po co czekać?

Dla mnie dzwony, o których piszesz, to jak wołanie:
Przyjdź, spotkajmy się! Poznawaj Mnie, Ja chcę, byś miał udział w moim życiu. Ale nie chcę by ten udział był ślepy!

z Panem!

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 marzec 29 2008 00:21   
Forum

Quote by petroniusz100: I jeszcze bardzo krotko- obecnosc Boga w nas samych TO zgoda mojego JA na TO towarzystwo . Czas ktory przezylem bez wiary byl czasem NIEOBECNOSCI Boga w moim sercu . Ponowne odkrycie Jego istnienia nie ma nic wspolnego z okresem poprzedzajacym "upadek" .Obecnie to calkiem nowe doznania , nowa wartosc, nieskonczenie bogatsza :porownal bym to do czytania orginalu po poprzednim zapoznaniu sie z marnym tlumaczeniem ........

hmm dobrze napisane, jednak nasza Boska natura powinna zwyciężać ta ludzka abyśmy mogli cieszyć sie pełnia uczestnictwa w królestwie Bożym. Obraz i podobieństwo! do tego dążmy.

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 marzec 29 2008 01:03   
Forum

Nasza Boska natura? Pare linijek wyzej pyszni sie napis
"Czlowiek jest zdolny do najlepszego i do najgorszego" - jak mam pogodzic To z Boska natura ktora ponoc jest w kazdym z nas ? To czlowiek wymyslil wojny , tortury,gwalty
Ten sam czlowiek produkowal poduszki z ludzkich wlosow . Czy mozna zabic w sobie nasza Boska nature ?
Niesmiertelnosc Boga i martwa Boska natura w czlowieku ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 marzec 29 2008 03:37   
Forum

Pieknie - Matija , tyle tylko ze to nie moj styl rozmowy z Ta Sila . Nie zachwycam sie , nie wychwalam, poprostu nie podchlebiam sie . To raczej przyjaciel na dobre i na zle .Ta przyjazn jest czasem szorstka . Staram sie Go zrozumiec sila mojego umyslu , ale chce byc tez rozumiany - w moich potrzebach w moich nierozwaznych poczynaniach. Jakiegos mnie Panie stworzyl takiego mnie masz - z nielicznymi zaletami i niepoliczonymi wadami. Bo charakterem przeciez blizej mi wlasnie do Petroniusza niz Winicjusza ;-) Nie potrafie byc synem pokornym .......
Nie dla mnie siedzenie i bezmyslne "klepanie zdrowasiek" . Tak na marginesie to rozaniec jest jedna z modlitw dla bardzo doswiadczonych kaplanow a nie dla babinek ktore nie potrafia czesto zrozumiec wypowiadanego tekstu a co dopiero sensu rytmicznego i monotonnego powtarzania majacego wprowadzic modlacego sie w "wyzszy kontakt"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 29 2008 11:10   
Forum

W relacji z Bogiem nie wystarczy postawa Arbitra Elegentiarum. Twój imiennik z Quo Vadis cieszył się opinią poety, ale był chłodny, uważał, że jest za stary na nawrócenie. Imponował szlachetnością postawy i pozytywnym myśleniem. A przecież w relacji z Bogiem był na poziomie niedorostka choć sam uważał, że może czynić siebie równym Mu, a może nawet wyższym i Boga oceniać.
Taka postawa, piekna, etyczna, humanistyczna jest w gruncie rzeczy jedyną jaką może zaakceptować współczesna kultura Zachodu tańcząca na grobie zabitego przez siebie Boga.
Nie odbiera bowiem niczego bożkowi szlachetnego humanizmu, ofiarowując mu światło świecy, a na wszelki wypadek skrycie rozpalając ogarek wiary w "jakąś Siłę".
To co najwyżej teizm - wiara "w istnienie Sily" a nie chrześcijaństwo - wiara "w Boga, ktory tak umiłował każdego człowieka, że posłał swego Jedynego Syna, aby ten otworzył przed człowiekiem możliwość wyrwania się z tego świata śmierci i przejścia do życia w milości z Bogiem".
Nie ma tu miejsca na postawę arbitra elegantiarum, ale jest miejsce dla syna, dla dziecka Boga, dla tego, który chce rzucic się w ramiona milującego Ojca bedacego wręcz zaprzeczeniem wszelkiego ludzkiego, ułomnego ojcostwa.

na marginesie: modlitwa różańcowa wcale nie ma za zadanie wprowadzic modlącego się w "wyższy kontakt". Przykro mi, chrześcijaństwo to nie buddyzm czy hinduizm z jego mantrami

===

Cytat 
Matija
 marzec 29 2008 16:08   
Forum

Podchlebiać się....to jest słowo, którego nigdy bym nie użył dla opisu TEJ relacji.
Piszesz o relacji jak z przyjacielem, na dobre i na złe.
Tylko, ilu masz takich przyjaciół?
I czy możesz zostać obojętnym na Niego?
Bo z Twoich słów wnioskuje, ze Bóg ma niejako obowiązek bycia moim przyjacielem. że to moje prawo, coś co mi sie należy, i nie wyobrażam sobie inaczej.
Oczywiście, że relacja przyjacielska, jest dynamiczna.
I są momenty, kiedy czuję wobec Niego wdzięczność, radość, ale jest tak samo czas, kiedy nie rozumiem o co Mu chodzi, kiedy trudno mi przyjać Jego wolę.
Jeśli przyjmuję to "pokornie", to nie dlatego, ze nie mam prawa sprzeciwu, ze MUSZę Go słuchać!
Tam gdzie miłość, tam nie ma przymusu.
Ale z czasem, w moim życiu przyjałem Go jako Mego Pana.
On wie co jest dla mnie najlepsze, i to już nie walka o moją lub Jego wolę, bo wiem że mogę w takiej sytuacji dziecinnie walczyć o coś gorszego, o mniejsze dobro, albo wręcz o zło.
Walka przenosi się na kwestię : daj mi to zrozumieć, Twoją wolę, daj mi ufność, daj mi siłę, abym czasem nie upadł jak Judasz...zwątpił, oddzielił się murem, aby już nikt nie podał mu pomocnej ręki, przewiesił sznur i w swojej "niezależności" powiesił się.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
jfk44_aga
 marzec 29 2008 17:13   
Forum

Witam wszystkich serdecznie. Petroniuszu- milo, ze powrociles..tak mi sie wydaje...Mad...man() Dlaczego jest w tobie tylko agresji..goryczy...napastliwosci...- jestes jak..klakier na tym .
Temat ciekawy, proponuje ci zagladnac do forum na www.Racjonalista.pl u nich panuje taka zagorzala atmosfera walki? Agresji(najlepsza obrona jest atak) drobiazgowego rozbierania Pisma na czesci pierwsze... Toz przeciez my mamy rozmawiac o DUCHU, a nie z jakich materialow budowlanych postawiono koscol.. Az sie boje , co uslysze od ciebie- ze jestem leniwa?(:, glupia, ograniczona, czy wrecz tepa..pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 marzec 29 2008 20:10   
Forum

medieval man

[Cytat Evivo, nie masz NIC wspólnego z chrześcijaństwem poza bezzasadnym przypisywaniem sobie jakiegoś urojonego kontaktu z jakims urojonym Chrystusem, który w urojony sposób jest w Tobie

Oczywiście, że Chrystus jest obecny w każdym człowieku - ochrzczonym.
Natomiast z tej Obecności nie można czynić zasady ontycznej ja Ty to bezmyslnie robisz
Ale i tak nie jesteś w stanie tego zrozumieć

1.CHRYSTUS JEST OBECNY W KAŻDYM CZŁOWIEKU

Twierdziłeś,że Chrystusa w nas nie ma,bo to jest moje urojenie.Potem potwierdziłeś,że jest obecny w każdym człowieku-ochrzczonym.Przypomnę Ci ten chrzest,dzięki któremu Chrystus jest obecny w każdym człowieku:

I Kor.Kościół jednym nadprzyrodzonym Ciałem Chrystusa

12. Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem.

13.Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni,

[aby stanowić] jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem.

Ponieważ po śmierci Jezusa wszyscy zostaliśmy

ochrzczeni,a więc napełnieni Jego Duchem Świętym Chrystusowym,

więc Chrystus jest obecny w każdym człowieku.Z tego powodu wszyscy tworzymy WEWNĘTRZNY KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY,którego Głową jest Chrystus.Obecny w każdym człowieku Chrystus,jest też naszą Głową i Panem naszej duszy.

Ta obecność Chrystusa w każdym człowieku była tą ewangelią Chrystusową,którą głosili apostołowie jako Świadkowie Chrystusa.Poniższe cytaty pochodzą z Nowego Testamentu Protestantów:

Kol.1.25-28 PAWEŁ GŁOSICIELEM EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

25.Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga,powziętym co do mnie ze względu na was,abym w pełni rozgłosił Słowo Boże .
26.Tajemnicę,zakrytą od wieków i od pokoleń,a teraz objawioną świętym jego.
27.Im to chciał Bóg dać poznać,jak wielkie jest miedzy poganami bogactwo chwały tej tajemnicy,którą jest Chrystus w was,nadzieja chwały.
28.Jego to zwiastujemy...

Dla porównania te cytaty pochodzą z Nowego Testamentu Katolików:

Kol.1.25-28.Udział Apostoła w misterium Chrystusa

25 Jego{Kościoła}sługą stałem się według zleconego mi wobec was Bożego włodarstwa: mam wypełnić [posłannictwo głoszenia] słowa Bożego.
26 Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym11,
27 którym Bóg zechciał oznajmić, jak wielkie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan. Jest nią Chrystus pośród was- nadzieja chwały.
28 Jego to głosimy,

2.PYTANIA

1.Jaka jest ewangelia Chrystusowa,którą głosi KRK?
2.Dlaczego tak sfałszował treść Nowego Testamentu,żeby nie było wiadomym,że Chrystus jest w każdym człowieku?
3.Czym się różni głoszenie Pawła ewangelii Chrystusowej,od udziału Apostoła w misterium Chrystusa?
4.Na czym polega misterium Chrystusa?
5.Czy Słowo Boże oznacza to samo co słowo Boże?
6.Czym się różni "Chrystus w was" od "Chrystus pośród was"?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Apologeta
 marzec 29 2008 20:20   
Forum

Jezus powiedział: "Słowo Twoje jest prawdą" (J.17:17). Biblia jest nazwana w NT "mieczem obosiecznym", który pomaga odróżnić prawdę od fałszu. Z mojego doświadczenia prawda w czystej postaci występuje tylko w Biblii, dlatego, że jest ona natchnionym Słowem Bożym (2Tym.3:16). W innych źródłach, w tym w tradycjach różnych religii i kościołów, znalazłem prawdy, ale wymieszane z plewami.

Jeśli będziesz regularnie i z modlitwą czytać Słowo Boże, rozpoznasz, która nauka jest z Boga, a która nie. Jeśli zaś chodzi o rozpoznanie, który kościół jest prawdziwy, to wbrew pozorom sprawa jest dość prosta. Otwórz Biblię na Dekalogu (Księga Wyjścia 20, zwana też II Księgą Mojżeszową, rozdział 20). Porównaj przykazania, które sam dał ludziom Bóg z naukami tego czy tamtego kościoła, a przekonasz się szybciej niż sądzisz, które są na bakier ze Słowem Bożym, a tym samym znajdziesz kościół, który jest w harmonii z nim. Kościół Boży będzie w harmonii z przykazaniami Bożymi, bo to jest jego znak rozpoznawczy dla poszukujących ludzi (Ap.12:17; 14:12). Niestety niemal wszystkie kościoły są z nimi na bakier.

===

Nie ma niczego bardziej rozumnego niż wiara w Boga, ani bardziej nierozumnego niż ślepa wiara w rozum.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 29 2008 21:54   
Forum

Quote by Apologeta:
Jezus powiedział: "Słowo Twoje jest prawdą" (J.17:17). Biblia jest nazwana w NT "mieczem obosiecznym", który pomaga odróżnić prawdę od fałszu. Z mojego doświadczenia prawda w czystej postaci występuje tylko w Biblii, dlatego, że jest ona natchnionym Słowem Bożym (2Tym.3:16). W innych źródłach, w tym w tradycjach różnych religii i kościołów, znalazłem prawdy, ale wymieszane z plewami.

Jeśli będziesz regularnie i z modlitwą czytać Słowo Boże, rozpoznasz, która nauka jest z Boga, a która nie. Jeśli zaś chodzi o rozpoznanie, który kościół jest prawdziwy, to wbrew pozorom sprawa jest dość prosta. Otwórz Biblię na Dekalogu (Księga Wyjścia 20, zwana też II Księgą Mojżeszową, rozdział 20). Porównaj przykazania, które sam dał ludziom Bóg z naukami tego czy tamtego kościoła, a przekonasz się szybciej niż sądzisz, które są na bakier ze Słowem Bożym, a tym samym znajdziesz kościół, który jest w harmonii z nim. Kościół Boży będzie w harmonii z przykazaniami Bożymi, bo to jest jego znak rozpoznawczy dla poszukujących ludzi (Ap.12:17; 14:12). Niestety niemal wszystkie kościoły są z nimi na bakier.

Apologeto
A gdzież to Jezus ogłosił, że tylko ten Kościół jest prawdziwy, który zachowuje Dekalog?
Pominąwszy fakt, że nie znam Kościoła, ktory by Dekalogu nie zachowywał ( w ten czy inny sposób - dosłownie lub w duchu Nowego Testamentu)

Co do "miecza obosiecznego" to na podstawie Hbr 4,12 nie dowiedziałem się, że tym "mieczem" jest Biblia.
Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,91 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty