Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Jan Paweł II jest "iskrą" ! Jaką ? Przeczytaj !
 |  Wersja do druku
Ewa
 czerwiec 25 2010 21:36   
Forum

Status: offline

Rafi,

nie zauwazylam-drobna roznica!

Ale i tak pozostaje przy swoim zdaniu,ze to nic innego jak manipulacja,taka sama zreszta jak posagi i obrazy niby swiete na obejzenie ktorych zjezdzaja sie ludzie z wielu zakatkow,to daje Kosciolowi jedynie zyski materialne bo nie wiem co takiego moze taki obraz czy posag -duchowo wniesc dla wierzacego.

Jak slysze te przepowiednie o Polsce to mysle sobie,ze nie bez powodu powstawaly te przepowiednie..chciano aby Kosciol w Polsce sie umocnil,mial poparcie-widze to szczegolnie w ostatnich wydarzeniach z kraju.

Mozemy tu porownac MEKSYK pisalismy juz o tym,gdzies juz byl taki watek o mistycyznie w Meksyku itd.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
znak
 styczeń 15 2011 16:03   
Forum

Wyznacznikiem ludzkiej godności jest przedmiot czci. Człowiek nie traci godności, gdy zajmuje się tym, co bezpośrednio pochodzi od Boga, a traci ją gdy zajmuje się rzeczami pochodzącymi od innego stworzenia. Czci się wówczas nie stwórcę, a stworzenie. Zajmować się tym, co bezpośrednio pochodzi od Boga można na dwa sposoby.

1) Czcić można Boga Ojca poprzez zgłębianie jego dzieł. Gdy staramy się zrozumieć jak działa przyroda, zjawiska fizyczne. Podążamy wówczas za myślą Boga, według której został stworzony świat. Człowiek badający przyrodę odkrywający prawa, jakimi ona się rządzi, wchodzi w tok bożego rozumowania, przez co upodabnia się do samego Boga. Tą drogą duchowego rozwoju podążają badacze nauk przyrodniczych, konstruktorzy, inżynierowie rzemieślnicy, robotnicy, ogólnie rzecz biorąc ludzie przekształcający własnymi siłami stworzoną przez Boga rzeczywistość. Jednym z owoców podążania tą ścieżką duchowego rozwoju jest wzrost pokory. Człowiek napotykając liczne ograniczenia, jakie narzuca natura, uświadamia sobie swoją małość.

2) Drugą drogą duchowego rozwoju polegającą na zgłębianiu tego, co bezpośrednio pochodzi od Boga, jest zgłębianie duchowości Jezusa Chrystusa. Ta droga również prowadzi do wzrostu pokory, bo jak wiadomo Jezus jej doskonałym przykładem pokory. Jest to nawet droga pewniejsza od tej pierwszej. Aby dojść do jakiegoś celu pierwszą drogą, trzeba posłużyć się doświadczeniem zdobywanym przez pokolenia. Jezus daje wiedzą, którą można wchłonąć wciągu jednego ludzkiego życia. Nawet jest to wiedza tak podana, aby mogli ją posiąść prostaczkowie. Dlatego droga podana przez Jezusa jest łatwa i bezpieczna w porównaniu z tą pierwszą.

Obie te drogi łączy to, że są to drogi samotników. Odkrycia są dokonywane zawsze przez indywidualistów, czyli samotników potrafiących zdystansować się od świata i konsekwentnie podążać za wewnętrznym światłem. Również oderwania od świata i innych stworzeń uczy swoich wyznawców Chrystus.

75 Spokój w twym odpoczynku
g Wszystkie te rzeczy (przyroda) stały się dla Mojego Syna Jezusa jakby wezwaniem do wielkiej modlitwy, podsyceniem Jego gorącego głodu samotności, Jego naturalnego pragnienia życia w bliskości Ojca.
69 Radość pomagania wam we wzrastaniu
f Jedyną przeszkodą – utrudniającą wam całkowitą przynależność do Mnie – są wasze przywiązania. Ileż w was jeszcze przywiązań, dzieci! Do siebie samych, DO OSÓB – nawet dobrych i świętych – do swej działalności, do swych poglądów i uczuć. Będę rozrywać te więzy, jedne po drugich, abyście należeli wyłącznie do Mnie.

Ja na przykład, zgłębianie wiary zacząłem od wczytywania się jedynie w Ewangelie. Stary testament mnie irytował. Odbierałem go jako oczywiste pouczenia dla tępaków. Z kolei nauki apostoła Pawła wydawały mi przekombinowane. Interesowała mnie czysta wiedza z samego źródła. Zawsze wierzyłem w Jezusa, bo wychodziłem z założenia, że Bóg nie mógłby mi zrobić takiego świństwa i wsadzić mnie w jakąś fałszywą religię. Tak więc zacząłem studiować Jezusa i ku miłemu zaskoczeniu doszedłem do wniosku, że nie jestem wariatem. Że oto żył ktoś przede mną, kto myślał i czół podobnie jak ja. Ale zaznaczam, wszystko to dokonało się w samotności i w opozycji do świata, a zwłaszcza do kościoła katolickiego. Dusiło mnie to co słyszałem w kościele. Z kolei to co dawał świat było płytkie i infantylne.

Prócz tych dwóch dróg opisanych wyżej, współcześnie rozpowszechniła się inna droga, która sprowadza się do „babrania” się w tym, co nie pochodzi bezpośrednio od Boga, a jedynie ulęgło się w umysłach innych stworzeń i jednocześnie niema żadnego odniesienia do stworzonej przez Boga rzeczywistości. Mam tu na myśli nauki humanistyczne i ideologie. Zgłębianie tej „wiedzy” jest upokarzające dla człowieka, bo jest równoznaczne z oddawaniem czci stworzeniu, a nie Stwórcy. Ja od młodości gardziłem humanizmem i swoją przyszłość zawsze wiązałem z naukami technicznymi.

O wpływie tzw. intelektualistów podążających trzecią drogą na duchowość ludzi wierzących Bóg tak mówi w objawieniach Vassuli Ryden:
Rodos, 5 – 29.08.90
Przyszedłem zmazać z powierzchni tej ziemi wszystkie doktryny i ludzkie zasady, które stały się dla was wszystkich zatrutym pokarmem, a które zostały wam narzucone mieczem, aby znieważyć Moją Boskość i Moją Świętość. To będzie pierwsza walka końca.

A więc jeżeli komuś zależy na tym aby kiedyś pięknie i godnie przed Bogiem wyglądać niech chroni swoją duszę przed wpływem ludzi którzy nie Jezusa głoszą, ale siebie samego, ewentualnie narzucają Wam innych ludzkich mistrzów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 16 2011 02:54   
Forum

Quote by: corka

Rafi,

nie zauwazylam-drobna roznica!

Ale i tak pozostaje przy swoim zdaniu,ze to nic innego jak manipulacja,taka sama zreszta jak posagi i obrazy niby swiete na obejzenie ktorych zjezdzaja sie ludzie z wielu zakatkow,to daje Kosciolowi jedynie zyski materialne bo nie wiem co takiego moze taki obraz czy posag -duchowo wniesc dla wierzacego.

Jak slysze te przepowiednie o Polsce to mysle sobie,ze nie bez powodu powstawaly te przepowiednie..chciano aby Kosciol w Polsce sie umocnil,mial poparcie-widze to szczegolnie w ostatnich wydarzeniach z kraju.

Mozemy tu porownac MEKSYK pisalismy juz o tym,gdzies juz byl taki watek o mistycyznie w Meksyku itd.

Twoje zdanie wynika z pychy i nieznajomości np. ST, tam masz kilka przykładów gdzie Pan Bóg takie posągi albo coś w ten deseń nakazuje np. zrobić...

Ja nosze zdjęcie mamy w portfelu, też wyśmiejesz to, że to mi pomaga?

Ogólnie to wokoło tym obrazów wiszą wota, dowiedz się może co to jest i wyjaśnij te manipulacje....

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 styczeń 16 2011 10:21   
Forum

Quote by: Besko

Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie ISKRA, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje.
Tak powiedział Pan Jezus do s. Faustyny.

Takie ogólne refleksje do tematu i niektórych wpisów. Oczywiście, że należy być ostrożnym z oceną objawień i ich interpretacją, ale myślę, że Jan Paweł II przecież był dobrą ISKRĄ. i temu nie da się zaprzeczyć. Nie wiem, czy akurat tą z objawienia, o którą pytasz..
A jeśli jest na świecie coś dobrego, to z pewnością to pochodzi od Boga. A co pochodzi od Boga, do Boga wraca. I to jest święte.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 17 2011 10:37   
Forum

posty corki wyciete za naruszenie zasad publikacji - proszę postarać się nie używać wyzwisk w stosunku do adwersarzy Karol D.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 18 2011 10:49   
Forum

1. Ci którzy bywali w południowo-zachodniej Polsce , tam gdzie ongiś sięgało państwo i wpływy czeskie mogą natknąć się na pomniki
św . J. Nepomucena , pełno ich , nieomal w przy co drugim napotkanym kościele, ale gdyby spytać miejscowych kogo przedstawia
ów pomnik najczęściej odpowiadają : "... nie wiem , jakiś święty...."

2. W tamtym roku pomagałem znosić różne klamoty pozostałe po ołtarzach po Bożym ciele do lochów kościoła , i zauważyłem...
Proboszcz ukrył nieomal naturalnej wielkości pomnik Jana Pawła II za filarem... eh! przechera ! wiem na co czeka...
Coraz więcej tych pomników , nowa moda?
Sam JP2 jako człowiek wielki miał do nich sceptyczny stosunek... tylko mali starają się o uwiecznienie własnego ego w kamieniu.

Kiedyś spytałem członka PZPR dlaczego jego wiedza o systemie wówczas panującym jest jeszcze gorsza ... niż moja z rozbrajającą
szczerością odpowiedział ,że nie jest mu do niczego potrzebna bo NIE POSIADA PRAKTYCZNEGO ZASTOSOWANIA
Tak, w pewnym czasie marksistom zostały jedynie pomniki...
a gdyby tak.....
zamiast zatrudniać speców od postumentów pokusić się o przełożenie na język praktyki co to właściwie jest ten
"prymat pracy nad kapitałem " w ujęciu JP2 tak aby dało się to zastosować w praktyce , cóż to byłby za pomnik
chyba trwalszy niż granit .... ile to mamy w Polsce placówek naukowych.... "cichosza"...

3. Skoro tak bardzo kochamy Jana Pawła II to dlaczego nie prowadzimy dalej jego dzieł ?
Na początku tego stulecia zwołał konsystorz poświęcony
BRAKOWI PRZEŁOŻENIA NAUKI KOŚCIOŁA NA JĘZYK PRAKTYKI.... to go bolało....
Nie dokończył , to dlaczego my nie dokańczamy ?
co znowu będziemy klaskać ?

4 Nie wiem czy JP2 był iskrą czy jedynie iskierką dla świata, ale nie będzie nigdy zarzewiem ognia świętości w świecie....
o ile nie będzie taka iskrą ... we własnym kościele.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 18 2011 16:21   
Forum

Quote by: skierka

3. Skoro tak bardzo kochamy Jana Pawła II to dlaczego nie prowadzimy dalej jego dzieł ?
.

Skierko!

bo Jan Pawel II nawolywala do milosci kazdego blizniego,bo u J.P. II nie bylo zabobonow,nie bylo odpustow,nie bylo swiecenia przedmiotow.On zostal nazwany czlowiekiem Kultury-bo wlasnie w kulturze upatrywal przejaw milosci bozej do nas i odwrotnie na taki a nie inny sposob jaki widzimy na swiecie.On to nie glosil jaka to jest wiara katolicka a jaka inna dobra czy leprza-wszystkie wiary byly rowne.
To az przykro,bo widac jak jego slowa i zycie znow sa wykorzystywane na potrzeby tylko jego kosciola.Juz zostal wzniesiony gdzies w polsce ten ogromny jezus -tak wielki ze najwiekszy na swicie? czy to nie jest balwochwalstwo?
przeciez to tylko gromy z nieba puscici na tych pomyslodawcow.Coraz mniej modlitwy,coraz mniej milosci ach co tu wymagac....przychylnosci jednego do drugiego.Tylko zakute te glowy wznosza lamiace sie i burzace sie posagi-i to sie nazywaja Chrzescijanie...do czego prowadzi nas taka postawa.Normalnie przypomina mi sie ten cielec ze zlota...ludzie nie potrafili doczekac,zabraklo im wiary....

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 18 2011 16:25   
Forum

posty corki wyciete za naruszenie zasad publikacji - proszę postarać się nie używać wyzwisk w stosunku do adwersarzy Karol D.

Karolu i bardzo slusznie zrobiles....usuwajac moj post! co nie zmienia tresci jaka w nim byla uwierzytelniona.Ale ....postaram sie wiecej myslec a mniej pisac.Pozdrawiam.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 18 2011 16:28   
Forum

Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie ISKRA, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje.

Ale ja sie pytam jak mozna w takie cos wierzyc?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 18 2011 17:33   
Forum

łatwiej uwierzyć w coś takiego niż w miks religii, boga schizofrenika i jednoczesne odrzucanie Kościoła który ustalił skład Pismo z jednoczesnym powoływaniem się na nie....

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 styczeń 19 2011 09:11   
Forum

On to nie glosil jaka to jest wiara katolicka a jaka inna dobra czy leprza-wszystkie wiary byly rowne.....

Pierwsze słyszę, ale możliwe, że jakieś wypowiedzi JPII przeoczyłem .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 19 2011 12:30   
Forum

Ja w sprawie tekstu orędzia .
Czy ktoś z internautów orientuje się w kwestii przejścia w pobliżu Ziemi "Czerwonej planety "Nibiru ? / ok grudnia 2012r /
Czy to może być materializacja ostrzeżeń zawartych w tekście orędzia czy też
jest to jedynie produkt twórców sensacji ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 19 2011 15:02   
Forum

Quote by: LuTom

On to nie glosil jaka to jest wiara katolicka a jaka inna dobra czy leprza-wszystkie wiary byly rowne.....

Nie przeoczyłeś, takich wypowiedzi nie było... przecież to oczywiste... Polecam Domine Iesus wydany za JP2.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 styczeń 19 2011 15:43   
Forum

A w co Ci trudno uwierzyć? W to, że Bóg nagradza tych , którzy postępują dobrze i pełnią Jego wolę? A w jakiego Boga wierzysz?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 19 2011 21:15   
Forum

Quote by: LuTom

Tak Lutom..troche przeoczyles,zobacz prosze sam:Ksiazka : Jan Pawel II Czlowiek kultury pod redakcja Katarzyny flader i Witolda Kaweckiego Cssr;2008.
--Opracowanie. Eugeniusz Sakowicz
Tytul rozdzialu ; Czlowiek dialogu kultury,czesc 4.Kultura jako duchowy i wspolnotowy wymiar istnienia czlowieka(na przykladzie kultur krajow dalekiego Wschodu),U mnie to jest strona 245,pierwszy akapit:

....uczyl katolikow dostrzegac walory niechrzescijanskich kultur w duchowej sferze zycia i w jego materialnym wyrazie......ten bedzie w pelni okazywal szacunek dla

kultur niechrzescijanskich ,kto bedzie w sobie pielegnowal charyzmat ``Slugi Ewangelii``.Poszanowanie niechrzescijanskich kultur i ich wartosci ( co znajduje szczegolny

wyraz w dialogu miedzyreligijnym) jest rownoczesnie swiadectwem szacunku okazywanego wobec wlasnych przekonan .Jan Pawel II uczyl szacunku dla innych

kultur.Pragnal,aby wszyscy ludzie byli ``ludzmi dialogu``......

.....Ojciec Swiety powiedzial: ``Kosciol raduje sie tym tworczym bogactwem,ktore na przestrzeni tysiecy lat dziejow zawsze charakteryzowalo kulture Indii......Jan Pawel II

pragnal,aby ``wiara mogla stac sie kultura,a kultura przezywana wiara....``

Oj moi Drodzy-oczywiscie poczulam sie urazona,rozgniewana na was,ze mnie nie rozumiecie! ale jak teraz poczytalam sobie to wszystko to wymieklam jak kot!

I teraz prosze poczytac to co do teraz kazdy z nas tu napisal...i prosze przeczytac te slowa Jana Pawla II-czy nasza swiadomosc jest tam gdzie jego swiadomosc wedruje?.On tak pieknie mowi:``Dialog miedzy kulturami ma sluzyc ``Cywilizacji milosci``...Uwazal wszystkich ludzi za dzieci jednego Boga.
`To wszystko.
P:S: Jasmin czy paraklet ....ja wierze w Boga i po co cynicznie pytasz? jest to po chrzescijansku? Dlaczego Katolicy jego nie rozumieja?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 19 2011 21:50   
Forum

I teraz prosze poczytac to co do teraz kazdy z nas tu napisal...i prosze przeczytac te slowa Jana Pawla II-czy nasza swiadomosc jest tam gdzie jego swiadomosc wedruje?.On tak pieknie mowi:``Dialog miedzy kulturami ma sluzyc ``Cywilizacji milosci``...Uwazal wszystkich ludzi za dzieci jednego Boga.
`To wszystko.
P:S: Jasmin czy paraklet ....ja wierze w Boga i po co cynicznie pytasz? jest to po chrzescijansku? Dlaczego Katolicy jego nie rozumieja?[/p]

to może przytocz te słowa JP2, a nie, że ktoś o nim tak mówi, ja mogę napisac, że córka uważa piusa za amanta i dżentelmena a gdy widzi wąsy w jego awatarze plączą jej się palce na klawiaturze.... i co?

poza tym wyciągasz za daleko idące winsoki, to że jesteśmy dziećmi jednego Boga nie oznacza, że wszyscy go czcimy tak jak należy

ja każde dziecko zna swoich rodziców i wychowuje się np. w sierocińcu - ma szanse ich odszukać jak się stara itp.

poza tym - to jest mało czytelne co piszesz

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 styczeń 20 2011 14:38   
Forum

Corko, miałem Ci własnie odpisać podobnie jak Pius. To, że ktoś o JPII coś napisze, że coś tam niby mówił nie oznacza, że rzeczywiście tak mówił. Nadinterpretacji, błędnego rozumienie tekstu lub nawet zwykłego kłamania jest i tak zbyt dużo. Gdybyś przytoczyła jakiś fragment oficjalnej wypowiedzi JPII, że wszystkie wiary są sobie równe, to mielibyśmy powód do dyskusji. Póki co - nie ma.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 21 2011 00:22   
Forum

Ja mam wrazenie( subjektywnie),ze dla Polakow najistotniejsze bylo to w tej historii kosciola watykanskiego ze tam byl POlak,a to czego on nauczal,co myslal jako teolog,filozof -to to bylo drugorzedne i nie tak istotne jak jego pochodzenie.

A wprowadzenie modlitwy,tzw Wspolnot przykoscielnych,Kursy Filipa czy tp. sam Ekumenizm skad sie to wszystko wzielo?

A tu grubym drukiem -przytoczone sa jak najbardziej slowa papieza-szkoda tylko ze sa one jak groch o sciane w uszach jego braci,ktorzy niedorosli do tego wielkiego czlowieka.
Ot pan Razinger,ten zdaje sie byc tym kim chca go widziec katolicy.
po 1.sklocil juz Zydowska Wspolnote wprowadzajac msze trydencka....przeprosiny przyszly bagatela 3 miesiace pozniej-i unelo to co Jan Pawel wybudowal w dialogu z Zydami.
po 2.pan Razinger przytoczyl juz taki fragment z Koranu ,ktory uwidoczniec mial nicosc nauk mahometa,ktory wprowadzal wojny i niepokoj...coz ,nastepny policzek,nastepny raz w ktorym trud -wspolnego dialogu,szukanie wspolnych cech w wierzu ku Bogu Jana Pawla II poszly na marne...ale to podobalo sie moze w USA.
Nikt nie gromil i nie gromi az tak wojny prowadzonej przez amerykanow..

Powracajac do Jana Pawla II to nie wiem czy w 1/3 zostaly zrozumiane jego nauki i przeslania.Obawiam sie ze nie.

No coz pozostaje mi sie cieszyc ze PIUS nie nalezy do inkwizycji bo bym plonela jak sredniowieczna pochodnia....za zla wiare.

I nalezy pomyslec moze,ze kazdy trzci Pana Boga tak jak umie i tu nie mozna tego oceniac.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 23 2011 00:00   
Forum

a dlaczego jak moje posty się kasuje, to się ta osoba nie podpisuje?

a dlaczego corka kłamie i obraża katolików vide post wyżej i nie dostaje bana, a moj post znika?

.... żenuła

moderatorze jesteś daremny

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 30 2011 23:33   
Forum

Quote by: Pius

a dlaczego jak moje posty się kasuje, to się ta osoba nie podpisuje?

a dlaczego corka kłamie i obraża katolików vide post wyżej i nie dostaje bana, a moj post znika?

.... żenuła

moderatorze jesteś daremny

Pius,zamiast sie na innych gniewac -wyjasnij mi o co ci chodzi pod moim adresem...chetnie priv na GG:122944 jak masz

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 31 2011 14:18   
Forum

Trudno się nie zgodzić z Tobą Córko , tak po prawdzie to my jego nauki nie znamy.

Źle , niedobrze , piszę tutaj o dacie beatyfikacji Jana Pawła II. to może zaszkodzić jego dobremu imieniu.

To duża niezręczność ze strony Watykanu.
To ma być podkreślenie tego,że sprawy robotnicze miały u tego wielkiego człowieka priorytet.
Co to jednak będzie kiedy środowiska lewicowe przypomną o tym skąd się wzięło Święto Pierwszego Maja ?
Np. to że II Międzynarodówka ogłosiła ten dzień Świętem Pracy w 1889r. natomiast Watykan dzień św. Józefa Robotnika dopiero w 1955r.
Że przez ten cały okres zachowywał daleko idący dystans do spraw robotniczych /jest to eufemizm / ze jego osoba służy ... za listek figowy

Jan Paweł II podczas pielgrzymki do ojczyzny w 1997 r. po raz pierwszy użył słowa WYZYSK / Legnica /a rodzimi kapłani milczeli...
choć przecież z Polski do Polski bliżej jest niż z Watykanu do Polski.
Boję się aby to nie było pretekstem do ataków na kościół, źle będzie jeśli poganie wezmą do ręki teksty z jego nauczaniem i udowodnią
.... że prawdę mówiąc... ignorujemy jego naukę...stawiając mu pomniki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 styczeń 31 2011 20:16   
Forum

To ma być podkreślenie tego,że sprawy robotnicze miały u tego wielkiego człowieka priorytet.
Co to jednak będzie kiedy środowiska lewicowe przypomną o tym skąd się wzięło Święto Pierwszego Maja ?

Ale to nie o święto pracy raczej chodziło Watykanowi lecz :
"1 maja. W tym roku tego właśnie dnia przypada święto Bożego Miłosierdzia, a Jan Paweł II zmarł w 2005 r. w jego przeddzień. "Tajemnica o Bożym Miłosierdziu związała się z jego życiem i tu w Polsce, i w czasie całego pontyfikatu" - mówił kard. Dziwisz."

Jan Paweł II podczas pielgrzymki do ojczyzny w 1997 r. po raz pierwszy użył słowa WYZYSK / Legnica /a rodzimi kapłani milczeli...
choć przecież z Polski do Polski bliżej jest niż z Watykanu do Polski.
Boję się aby to nie było pretekstem do ataków na kościół, źle będzie jeśli poganie wezmą do ręki teksty z jego nauczaniem i udowodnią
.... że prawdę mówiąc... ignorujemy jego naukę...stawiając mu pomniki.

nie ignorują, przynajmniej w tej kwestii i w mojej parafii - od jakichś 5 lat wyraźnie słyszę mocne akcenty przeciw wyzyskowi, nadmiernemu bogaceniu się kosztem innych, o konieczności pomocy i wspierania zagubionym w wolnym rynku i nieradzącym sobie z bezrobociem i biedą. Dodam, że jest to wiejska parafia sponsorowana przez największego pracodawcę w okolicy! Nieraz podczas takich mocnych kazań spoglądałem ukradkiem na jego niezmącone oblicze Smile
jak widać można!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
xxx
 styczeń 31 2011 20:53   
Forum

do kasacji sorry ... nie moge starego posta edytować

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 01 2011 14:02   
Forum

W takim razie masz szczęście żyć i pracować w dobrej parafii Dezerterze !
To wielka sztuka doprowadzić parafię do takiego stanu parafię, być może większa aniżeli
cokolwiek innego / być może to dorobek pokoleń /
Wiesz ku rozpaczy mojego śp. pamięci ks. proboszcza włóczyłem się po obcych kościołach
uważając że każdy z nich ma swoją "duszę"
Śpiew , budowla, oświetlenie ... wiesz nie jestem w stanie tego zdefiniować.

A cóż to może mieć wspólnego z tematem ? Janowi Pawłowi II towarzyszył nastrój który nie da się opisać
i teraz będę krakał .... jakoś dziwnie go teraz mało...
Dziwne ale właśnie ten nastrój jest często bardziej widocznym wskaźnikiem niż dane statystyczne,
herezja co ? Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 01 2011 22:45   
Forum

W takim razie masz szczęście żyć i pracować w dobrej parafii Dezerterze !
To wielka sztuka doprowadzić parafię do takiego stanu parafię, być może większa aniżeli
cokolwiek innego / być może to dorobek pokoleń /

trafiłeś w sedno z tym dorobkiem pokoleń - mieliśmy wielkie szczęście do proboszczów i do ich współbraci
a jeśli tak lubisz "pielgrzymować " po kościołach to jeśli Twoje drogi zaprowadzą Cię na Kujawy do daj znać na priv, zapraszam, oprowadzę, ugoszczę ...

===

Cytat 
skierka
 luty 02 2011 14:45   
Forum

Bardzo mi miło Dezerterze, prawdę mówiąc tego regionu nie znam, mówią ,ze jest piękny / i jeszcze nie skażony zanadto chemią /

Piszę bo bardzo mnie zastanowiły Twoje słowa o przedsiębiorcy sponsorującego parafię , tacy ludzie to prawdziwy skarb kościoła,
Czy nie warto ich wesprzeć ?
Cóż to ma wspólnego z Janem Pawłem II i Polską ma ,i to wbrew pozorom bardzo dużo...
Czy my za bardzo nie zwracamy uwagi na nastrój , słowa nie zauważając ludzi z tła ? tych co to szarą pracą tworza zręby wielkości

1. Często przysłaniają nam obraz rzeczy te krótkie słowa : "patrzcie jak oni się miłują " tak to prawda , tak było, tak samo jak i to, że pierwsi chrześcijanie
posiadali własny niezależny od państwa system prawodawczy i sądownictwa , o tym już nie chcemy pamiętać .

Kiedyś Szymcha z Przysuchy miał powiedzieć do swych chasydów :
- kto potrafi być tylko pełen miłości jest uwodzicielem.
- kto jest jedynie pobożny jest oszustem
- kto jest tylko rozsądny jest niewierzący
Jedynie ten kto posiada wszystkie te cechy jest sprawiedliwy, nie jest to prawda wiary ale... coś w tym jest...
Wiesz , Jan Paweł II jest Polsce potrzebny
ale czy potrafimy właściwie zadbać o to aby jego nauka była nauką stosowaną ?

2.Chciałbym narazić się internautom, współtwórcą największego sukcesu JP2 jakim był krach totalitaryzmu był...wzięty antyklerykał... Jacek Kuroń.
"Solidarność" była jego intelektualnym dzieckiem, była to koncepcja "samoorganizacji społecznej " no... trochę "zerżnął" z Biblii ale inny problem .
To był aktywny członek PZPR , kto interesował się harcerstwem wie o co chodzi .
Cóż on takiego dał papieżowi ? kościołowi ano za czasów kiedy istniała jako potężny ruch społ. kościół posiadał nie tylko usta ale i ręce
TO BYŁA NAUKA NIE TYLKO OMAWIANA ALE I STOSOWANA.
Prochu nie odkryłem , tylko słowo żywe ma sens.
To była zadziwiająca symetria powodzenie jednej instytucji łączyło się z powodzeniem drugiej , symbioza ?
Powiedziałbym ,ze coś więcej niż symbioza ... "S" to była nieformalna struktura kościoła , czerpała z jego nauki pełnymi garściami.
Wiesz... bez tego wsparcia organizacyjnego to może być tak jak i ze śmiercią tego papieża, wielkie słowa, uniesienia ducha
a potem szarzyzna dnia codziennego , brak organizacji i wszystko to rozpływa się w nicości zapomnienia .
Czy nie zmitrężymy tego stanu ducha i tym razem ?

3. "S" została na początku lat dziewięćdziesiątych sparaliżowana umiejętnie sprytnym ustawodawstwem, elita "S" pospołu z aparatczykami
przechwyciła lwią część dorobku narodowego, moim zdaniem jest współczesna forma grzechu Ananiasza i Saphiry,
Odłamki poleciały na kosciół , nie ma już tej porażającej lekkości trafiania do tłumów to widać.To nie jest ta dawna euforia, bezgraniczne nieomal
zaufanie , te składki na rodziny prześladowanych dawane bez rachunku, bez pokwitowania... na wiarę.
Wiesz, nie lubię "jojczenia" skoro stało się to co stało to pomyślmy co dalej " Czto diełat" ...skoro miałbym wejść w leninowską frazeologię.

4 Jeden jest pewnik , nie można bezmyślną biernością dopuścić do stałego marnowania owoców życia i pracy Jana Pawła II,
Wyjściem jest reorganizacja własnych struktur ale to długa, mozolna droga a czasu nie ma, to już pierwszego maja...
Czy nie widzisz możliwości powtórnego sojuszu pomiędzy kościołem a "S" ? ja tak... korzyści są obopólne .
Kościół zyskuje możliwość materializacji swego nauczania, możliwość dotarcia do szerokich rzesz nie tylko ze słowem ale i obrazem / to moja idea fixus /

"S" zyskuje możliwość rozwoju samej koncepcji swego działania co może uczynić z niej organizację silniejszą niż niejedna duża partia.
Nie, nie będzie tej euforii jak była kiedyś, / grzech jw./ ale to może być zupełnie solidny fundament rozwoju.
Nie każdy wie ....ale nauka Jana Pawła II daje się świetnie stosować także w kapitalizmie....
Czerpiąc z tej nauki "S" może się dostosować do wymogów czasu, strajk to już nie jest tak skuteczna broń jak dawniej.
A gdyby tak... no właśnie , zebrać takich ludzi jak ten "twój przedsiębiorca wesprzeć ich firmy
UKIERUNKOWANYM POPYTEM SPOŁECZNYM to dało by to potężne możliwości działania w kategoriach solidaryzmu społecznego,
no... i zyski niekoniecznie musiałyby uciekać z Polski gdzieś na Seszele ale pracować dla dobra kraju.
Tak postępują przecież od nas zdecydowanie bogatsze narody np. Żydzi,Amerykanie, znajomy mówił mi ,że w hurtowniach chińskich Chińczycy maja preferencyjne
warunki kontraktu, przepraszam za mocne słowa: głupi ten kto tego nie widzi , zły to gospodarz który własnego domownika traktuje na równi z obcym...
Do tego nie potrzeba wcale mieszać się w sejmowe "pyskówki", temat jak najbardziej aktualny dzisiaj w dobie kryzysu finansowego.

5. INTRYGUJĄCE ANALOGIE
Tak istnieją i to wyraźne, gdybym był kabalistą to powiedziałbym ,ze historia zatoczyła kolejny krąg.
- wtedy w Afganistanie zagrzebała sie po uszy światowa potęga militarna - dzisiaj też....i też w Afganistanie
- spadek autorytetu wielu nobliwych i uznanych instytucji , za co nagrodę Nobla dostał obecny prez. USA ... diabli wiedzą
- Ale przede wszystkim kryzys, swego rodzaju "sól trzeźwiąca" dla społeczeństwa jest to silniejsze niż cały rozbudowany aparat medialny,
tego się nie da zagadać, pokryć wielosłowiem,
tak poległa " propaganda sukcesu" pamiętam...
A potem Były te słowa:
"Niech zstąpi Duch Twój...." resztę znamy. .
.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 03 2011 22:55   
Forum

Bardzo mi miło Dezerterze, prawdę mówiąc tego regionu nie znam, mówią ,ze jest piękny / i jeszcze nie skażony zanadto chemią /

ani on piękny, ani ekologiczny, ale doceniam - chciałeś być miły Wink

Przedsiębiorca zastał doceniony i jeszcze będzie...
"patrzcie jak oni się miłują " tak to prawda , tak było, tak samo jak i to, że pierwsi chrześcijanie
posiadali własny niezależny od państwa system prawodawczy i sądownictwa , o tym już nie chcemy pamiętać .

ja pamiętam i zawsze podkreślam, że "Jego Królestwo jest nie z tego świata" - a że można żyć według własnych zasad we współczesnym świecie pokazują świadkowie jehowy, krisznici itp

2.Chciałbym narazić się internautom, współtwórcą największego sukcesu JP2 jakim był krach totalitaryzmu był...wzięty antyklerykał... Jacek Kuroń.

u mnie zapulsowałeś nie wiem jak u innych. Ja bym nie nazwał Jacka antyklerykałem - nie znam go z tej strony. Jednym z największych kłamstw historycznych wolnej Polski jest to , że Kuroń był żydem - przez to nigdy nie zdobył więcej niż naście procent głosów na prezydenta.

Wyjściem jest reorganizacja własnych struktur ale to długa, mozolna droga a czasu nie ma, to już pierwszego maja...

wyjściem jest budowanie na poziomie parafii wszelakich struktur zaangażowania laikatu, jakimi darami Pan obdarzył to trzeba wykorzystywać, popychać proboszcza jeśli trzeba do działań, wymagać.... wiem wiem - skąd na to czas brać?
Też nie mam! dlatego jeszcze u mnie nie działa koło biblijne, ale kiedyś będzie Cool

Solidarność i kościół - dość naturalni sojusznicy i taką piękną kartę historyczną już zapisali wspólnie - jestem za ale S nie może stać się przybudówką - ten związek ma sens tylko jako NSZZ S

UKIERUNKOWANYM POPYTEM SPOŁECZNYM

do ludzi naszego pokolenia to może i trafia, bo mamy świadomość, że kupując polskie dajesz prace sąsiadowi, który kupi twój produkt, lub usługę i mamy wzrost gospodarczy, a nie np Chińczycy.
5. INTRYGUJĄCE ANALOGIE

nie wierzę w koło czasu w historii, choć pewne schematy rozwoju cywilizacji się powtarzają i każde mocarstwo/cywilizacja kiedyś upadnie. Prof. Wolniewicz stwierdził, że nasza upadnie z powodu .... poprawności politycznej
w odnowę duchową cywilizacji zachodniej/europejskiej nie wierzę Frown przy całym moim wrodzonym optymizmie
Kiedyś wierzyłem (lekko) w pozytywne efekty globalizacji (trochę w tym wina Jacka), ale po owocach ich poznałem i widzę raczej neokolonializm. Ale kiedyś państwo kolonialne brało odpowiedzialność za kolonie, teraz rozproszony kapitał spekulacyjny jako anonimowy właściciel ponadnarodowego koncernu jest anonimowy, bezwzględny i nastawiony jedynie na współczesnego boga - ZYSK
Nam jako chrześcijanom pozostaje to, co zawsze - robić swoje w zgodzie z sumieniem, nauką Pana i czekać na jego obiecane przyjście
Amen

Ps
A nawet jeśli się nie doczekamy.... to jak stwierdził Durkheim człowiek przestał by zwierzęciem, dzięki ... wierze
religia uczłowiecza! (Edytując ten post zauważyłem, że to już trzeci ateista na którego się powołuję - a każdy z nich na swój sposób cenił KościółConfused )
więc nawet jeśli nasza wiara jest daremna, to umrzemy w przekonaniu, że godnie i po ludzku przeżyliśmy życie
mi to wystarczy
czego i wam życzę

===

Cytat 
skierka
 luty 04 2011 14:52   
Forum

Nie to nie kurtuazja , nie ma brzydkich regionów , Prywatnie trochę maluję , wałęsałem się bez celu po Krupówkach i okolicach ze szkicownikiem.. i nic
wszystko już było... Jedne z najpiękniejszych uroczysk które widziałem ...to w pobliżu Kędzierzyna... dziwne prawda ?

Zaczyna się robić ciekawie Dezerterze.
Pwt.4,6-7
"Przestrzegajcie ich więc i wypełniajcie, gdyż na tym polega wasza mądrość i roztropność według oceny ludów, które dowiedziawszy się o tych
wszystkich prawach, będą musiały powiedzieć :"ten wielki naród jest naprawdę ludem mądrym i roztropnym "

Czyli prawo stosowane WEWNĘTRZNIE W RAMACH KOŚCIOŁA jest potężnym argumentem głoszenia Chwały Boga NA ZEWNĄTRZ tegoż kościoła.
Co więcej to rozwiązanie nakazuje Najwyższy....więc musi być dobre i skutecznie. on nie może się mylić.To nie polityka ... to religia.

Tylko widzisz EWANGELIA NIE JEST W STANIE OBJĄĆ WSZYSTKICH DZIEDZIN takie jak wspomniane przez nas, mamy więc do wyboru
albo PRAWO PAŃSTWOWE albo NASZE chrześcijańskie , bo prędzej czy później musi nastąpić konflikt pomiędzy tym co Jezusowe a tym co pozbawione
przynajmniej genezy biblijnej, jest jeden problem poza NIE MA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO SYSTEMU PRAWA po prostu nie ma i już... "pucha"

No dobrze ale Żydzi przestali już być narodem wybranym, to widać także w kategoriach prawa, reemigranci w Izraelu ci którzy zetknęli sie już
z doskonalszym post chrześcijańskim prawem nie zawsze garną się ochoczo do prawa Mojżesza. Teraz to my jesteśmy Jego ludem ,
ale czy posiadamy ten atrybut o którym mowa ? prawo na użytek wewnętrzny który jest istotnym elementem pracy misyjnej ?
Co ? nie mamy takiego? posługujemy się prawem państwowym ?
Sa dwie możliwości :
a/ albo Pan się pomylił
b/ albo mylą się ludzie i wtedy ewangelizacja zamieni się a anty ewangelizację , no... można sprawdzić.

Jest to wspaniała wiadomość dla zwolenników pojednania pomiędzy kościołami chrześcijańskimi, działalność organizacyjno-prawna
ma w sobie cechy które mogą zadecydować o tym ,że "lobby" zjednoczenia może mieć siłę większą niż inne opcje.

a/ posiada dużą siłę oddziaływania, praktycznie stosowane prawo mocniejsze jest niż teoretyczne dywagacje.
juz choćby dlatego że jest oparte o praktykę dnia codziennego przeważającą nad abstrakcją.

b/ jest weryfikowalne w kategoriach " tu i teraz" nie potrzebuje martwić się o dowody prawdziwości, nie musi wdawać się w polemiki,
jest proste i zrozumiałe w szerokich kategoriach społ.

c/ Jest odporne na działalność propagandową , przewaga w posiadaniu dużej ilości dyspozycyjnych publikatorów nie musi być atutem.

d/... nie jest jeszcze zepsute przez polemiki teologiczne...ergo nie dzieli tylko łączy.

e/ uderza w słabe strony dzisiejszej kultury prawnej, jej cechą jest alienacja
jakieś tam centra decyzyjne tworzą coraz to bardziej skomplikowane prawa , coraz bardziej orientują się w nim jedynie specjaliści,
coraz bardziej rozchodzą się drogi prawa i sprawiedliwości , w tej chwili są to dwa różne światy,
prawo nie musi oznaczać sprawiedliwości / i odwrotnie /
A że parlament ich nie zatwierdzi .....a poważniejszych zmartwień nie ma ?...

f/ stanowi ALTERNATYWĘ dla dotychczasowego porządku społecznego .
Coraz więcej w nim punków , skinów , kiboli, ćpunów, itd.
dla coraz to większych grup społecznych takie "undergroundy" to jedyny świat który mogą zaakceptować
dlaczego tego nie wykorzystać, przecież to właśnie oni niezadowoleni, rozczarowani mogą służyć Chrystusowi
najmocniej , całym sobą , urzędnicy tak nie potrafią .

g/ stanowi promocję nauki chrześcijańskiej, większy jest pożytek dla jej obrazu jeśli jest aktywnie wdrażana aniżeli zamknięta , dostępna jedynie dla wąskiego
grona specjalistów. Większy jest pożytek społeczny z pracy doktora czy nawet magistra zmagającego się z własnymi niedoskonałościami ,oporem materii,
oponentami ale wdrażanej niż gładko napisanej, skomentowanej ale zmagającej się jedynie z kurzem i ... gryzoniami na zapleczu bibliotek pracy profesora.

h/ wszystko to co napisałem można pominąć , jednego jednak nie :
Właśnie prawo wewnętrzne chrześcijan może być JEDYNYM SKUTECZNYM ŚRODKIEM NA ICH ZJEDNOCZENIE innych skutecznych nie widzę...
wszystkie zawiodły, no a przecież rozmowom teologów wcale to nie przeszkadza, prawda ?

Jeszcze jedno, Pan powiedział,ze jeśli sprawiedliwość nasza nie będzie WIĘKSZA niż pogańska nie wejdziemy do Jego Królestwa,
to poważne ostrzeżenie, bardzo poważne.
Jeśli część nieszczęśników usłyszy żeby sobie poszli precz bo nieprawość czynili to czy dotyczy to jedynie sprawców bezpośrednich czy także tych
którzy milczącą akceptacją owe niegodziwości sygnowali ?
Jak można być SPRAWIEDLIWSZYM od poganina jeśli przestrzegamy tego samego prawa ? co ?
Dlaczego duchowni wszystkich wyznań tego nie widzą ? nie zależy im na zbawieniu ?

Jeżeli do komunii św.przystępuje osoba znana w lokalnej społeczności z nieludzkiego traktowania pracowników to jest to efekt jedynie
hipokryzji czy wadliwej pracy kościoła nauczającego ?
Są takie fakty które choć nie ujęte w statystyki kościelne niszczą go mocniej niż ateistyczna propaganda...
Co,że o tym temacie nie słychać nic ambony ? że to jedynie pokątne komentarze ? tym gorzej dla wspólnoty ,tym gorzej dla wiarygodności kościoła.
Wiesz zazdroszczę Ci Twojej parafii , ale nie każda jest taka jak Twoja....

Niedawno wrócił nasz wikariusz, z innej parafii , wrócił przybity , miał gościnnie spowiadać przed Bożym Narodzeniem
przyszło kilka osób, starszych osób
Jeżeli w tej parafii ktoś wykupił kamienicę wraz z mieszkaniami lokatorów po to aby narzucić im drakońskie ceny czynszów.
Rodziny mają teraz do wyboru zapłacić popadając w skrajną nędzę bądź być eksmitowanym na bruk /ups ... do lokali zastępczych /
Załóżmy że kaznodzieje koncentrowali się na Miłości i Prawdzie ignorując otoczenie świątyni / "bo to polityka" .../
Jeżeli kościół/y/ nie zauważa /albo nie chce zauważać/ takich gorszących przewin to niechże nie dziwią się ,że dla grzechów niepomiernie
mniejszych niektórym po prostu nie chce się "wkładać butów " aby wyznawać swoje małe winy , toż to pyłek...
Dodajmy do tego zgorszenie o którym pisał np. św Paweł /włóczenie się po pogańskich sądach i przyjmowanie pogańskich rozstrzygnięć / i mamy nieciekawy obraz.
Czy słyszałeś kiedyś o tym homilię , a przecież to zgorszenie...i to potężne.
Czym zamierzają wytłumaczyć się przed demoralizacją we własnych kościołach , czym chcą zapłacić za wieczne odrzucenie swoich owieczek ?
za powszechną apostazję widoczną gołym okiem już dzisiaj, to jest :

/....................................................................................................../
Komentarz został usunięty w trybie autocenzury jako nie nadający się do publikacji.

A przecież jaskrawe niesprawiedliwości społeczne jakimi jesteśmy obecnie świadkami to temat gotowy, pole ekspansji,
a tak ustawiały się w jednym szeregu z wyznawcami np. Hare Kriszna mówimy o miłości , pięknie....
Takie sobie "kawiarniane" widzenie świata, mam radosną wiadomość ,ten kościół nie będzie prześladowany,
a niby dlaczego ? komu on przeszkadza ? w końcu dogadał się ze światem.
A może tak ma być ? może to właśnie ci "politycznie niepoprawni" niepokorni wobec świata
niezależnie od wyznania będą tworzyć zręby odradzającego się kościoła ?
Myślę ,ze to mogło być jego życzeniem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 07 2011 22:03   
Forum

No dobrze ale Żydzi przestali już być narodem wybranym, to widać także w kategoriach prawa, reemigranci w Izraelu ci którzy zetknęli sie już
z doskonalszym post chrześcijańskim prawem nie zawsze garną się ochoczo do prawa Mojżesza. Teraz to my jesteśmy Jego ludem ,

Ja tam bym między Jahwe i jego lud wybrany nie wchodził i nie przesądzał - to sprawa między nimi,
wolę raczej myślec w kategoriach rozszerzenia wybraństwa, pamiętając jednak o "dziczce wszczepionej w drzewo oliwne"
Proboszcz, ostatnio powiedział, że jedną z form przygotowania naszego do święta JPII będzie oparte o jego nauczanie studium 10 przykazań "Mojżeszowych" ....
Cieszę się, że należysz do tych co rozumieją, że underground to nie tylko metro i jest pokładem wartościowych/ideowych/bezkompromisowych jednostek (no poza skinami, kibolami)
Piszesz:"
h/ wszystko to co napisałem można pominąć , jednego jednak nie :
Właśnie prawo wewnętrzne chrześcijan może być JEDYNYM SKUTECZNYM ŚRODKIEM NA ICH ZJEDNOCZENIE innych skutecznych nie widzę..."
gdy to czytam słucham właśnie undergroundowego Izraela , Robi śpiewa przy mocnym wtórze basu i bębnów...
"Siła, Siła, pozytywna Siła
To jest twoja dobra wola
Spróbuj myśleć godnie, spróbuj czuć łagodnie
To jest pozytywna Siła, która nas wyzwoliła
(...)
dla Twoich braci , dla Twoich sióstr"

Tyle Izrael, mi pozostaje powiedziec - amen

Spawiedliwsi mówisz ... Confused a czyż nie tym się przechwalał naród Izraelski względem pogan, czyż nie tym sie wywyższali faryzeusze - wolę patrzec w swoje serce i sumienie i tym sercem pełnym miłości Jahwe dzielic sie z innymi bez wartościowania czy oceniania.

Pasterz powinien nie tylko nauczac podopiecznych, ale i z miłością napominać błądzących, jak my jego zresztą gdy błądzi - to masz braterski i chrześcijański OBOWIĄZEK względem niego... a oni zostaną rozliczeni ze swoich czynów i zgorszenia, nie nasza w tym rola...

Piszesz:'"A przecież jaskrawe niesprawiedliwości społeczne jakimi jesteśmy obecnie świadkami to temat gotowy, pole ekspansji," - nie zgadzam się jesli chodzi o Polskę , Europę, - zawsze w historii było gorzej!
chyba, że myślisz globalnie ... tu sporo do zrobienia.
Znam dobrze Krisznitów i uwierz mi, ze oni "nie są z tego świata", a KRK przestał byc pupilkiem tego świata, całkiem sporo prześladowań, ale największą bronią staje się ignorowanie Kościoła i życie tak jak by Boga nie było... jak z tym walczyc?
Coraz częściej słyszę w moim kościele nawoływania do dawania świadectwa, odważnego i codziennego - to jest chyba program naszego kościoła na dziś.

Myślisz, że "politycznie niepoprawni" niepokorni wobec świata
niezależnie od wyznania będą tworzyć zręby odradzającego się kościoła ?
Myślę ,ze to mogło być jego życzeniem."

raczej tak - niedługo staniemy sie mniejszością we własnym kraju i wówczas szybko zostanie odsiane ziarno od plew - jak to nazywasz powszechna apostazja, a ja przekornie mówię, że to dobrze... nie będę sie musiał wstydzi i tłumaczyc za pseudo braci w wierze, "praktykujących niewierzących"...
zawsze zostanie mi dla pokrzepienie ducha Izrael z jego pieśniami miłości, wiary, pełnymi mocy i Ducha.
"NIE PODDAWAJ SIĘ

NIE PODDAWAJ !

ŻADNEJ DEMAGOGII, ŻADNEJ PRESJI

ŻADNEJ PROPAGANDZIE, ŻADNEMU OSZUKAŃSTWU

NIE PODDAWAJ SIĘ

NIE PODDAWAJ!

NIE DAJ IM RĘKI SWEJ

NIE DAJ IM DUSZY SWEJ

NIE DAJ, NIE DAJ

NIE PODDAWAJ, NIE PODDAWAJ

NIGDY NIE PODDAWAJ SIĘ!"
Tak śpiewali polscy rasta w latach 80-tych - dla mnie tekst cały czas aktualny - do realizacji
czego i Wam życzę
Jah bless you

===

Cytat 
skierka
 luty 08 2011 12:22   
Forum

No... zdaje się ,że dochodzimy do sedna problemu.
ŻYCIA JAKBY BÓG NIE ISTNIAŁ
a z czego to wynika ? czy uważasz,ze można powiedzieć coś "czarodziejskiego " aby to się zmieniło?
Daruj moja wiara aż taka mocna nie jest.
Moja wiedza podpowiada mi ,że potrzebna jest POMOCNICZA , zmienna w czasie regulacja systemowa pomagająca
wiernym żyć jakby Bóg istniał.
Dlaczego stawiamy sprawę Ewangelia albo ...nic.
Jan Paweł drugi właśnie on sformułował zasady które pasują jak ulał do problemu.
Prymat człowieka nad rzeczą a pracy nad kapitałem .
Solidarność to jeden z drugim a nie jeden przeciw drugiemu /wbrew kapitalizmowi !/
Ale nie to jest najważniejsze a co w takim razie ?
Zwróć uwagę na słownictwo
"nie poddawaj się " itd a dlaczego nie poddawajcie się ?
Dlaczego osamotnieni a nie w grupie ?... dobrze zorganizowanej grupie ?
"Gdzie dwóch się spotka w imię Moje ..."
Rzeczywistość wspólnoty jest bardziej boska /J. Maritain /
Jeżeli bardziej boska to i silniejsza niż indywidualna.Zwróć uwagę na osamotnione małżeństwo hotelarzy
z W. Brytanii walczące samotnie z gejami i ich moralnością , osamotnione ... choć w tłumie braci...
Megaparadoks prawda ?
Jak to zrobić ? zacząć myśleć kategoriami MY / nie lekceważyć JA?
I.... wziąć od czasu do czasu podręcznik preakseologii, teorii org. i zarządzania,
zaręczam że nie jest to "wiedza tajemna "

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,84 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty