Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Terror wiary???!!!
 |  Wersja do druku
a_capite
 kwiecień 21 2008 20:15   
Forum

Status: offline

Wiara rośnie wraz z nami. I w pełnej wolności mamy prawo zadecydować, czy wg jej zasad chcemy żyć, czy ją odrzucamy. W tym momencie zaczyna się wolność - w momencie, gdy wiemy, co chcemy odrzucić, a nie gdy negujemy wartość tego, o czym nie mamy pojęcia. To by graniczyło z głupotą.

Tak, ale co jeżeli ludzie nie potrzebują tej wiary i w ogóle jej nie czują. Przystępowanie do sakramentu bez bycia Chrześcijaninem jest niczym innym jak oszustwem, do tego propagowanym przez Kościół.
Aby coś rosło razem z nami to musi to w ogóle istnieć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 kwiecień 21 2008 20:38   
Forum

BIERZMOWANIE JAKO OBRZĘD MAGICZNO-OKULTYSTYCZNY.

Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z faktu,że sakrament bierzmowania jest to obrzęd związany z magią i okultyzmem.Jego istota polega na tym,że biskup trzymając ręce na głowie bierzmowanego,dokonuje przy pomocy Bożej energii Ducha Świętego,poszerzenia Głównego Kanału Energetycznego,którym wpływa do nas ta Boża energia.Dzięki temu,do każdego bierzmowanego dopływa zwiększona ilość tej energii.

Główny Kanał Energetyczny spełnia w nas rolę zaworu bezpieczeństwa.Biskup dokonuje jego powiększenia bez naszej woli i ma to szkodliwe skutki.Umożliwia to atakowanie ludzi przez złe duchy,co może doprowadzać do bardzo niebezpiecznych opętań.Osłabiony zostaje nasz system obrony psychicznej,ludzie są bardziej nerwowi.Wzrastają skłonności seksualne.Jest to szczególnie niebezpieczne dla księży,na których podczas wyświęcania, biskup dokonuje tego samego procesu co podczas bierzmowania.

Magia i okultyzm są zakazane i zwalczane przez kościoły chrześcijańskie i wiele innych religii.Co nie przeszkadza KRK nieoficjalnie go stosować.Biskup podczas bierzmowania staje się nieoficjalnym mistrzem Reiki i wykonuje on ten sam proces,którego dokonuje oficjalny mistrz Reiki,podczas "wyświęcania" adeptów na kolejne stopnie mistrzów.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
mjentus
 kwiecień 21 2008 20:40   
Forum

A skąd takie dziecko ma wiedzieć w wieku lat 15 czego chce?! Właśnie dlatego że tego nie wie, chcąc wskazać mu drogę, kościół i rodzice powinni je zachęcać do bycia dobrym katolikiem. Owszem kościół nie jest doskonały ale przekazuje pewne uniwersalne wartości moralne w które powinien być "wyposażony" każdy z nas. Ale właśnie tu jest problem. Kościół coraz bardziej nie potrafi sprostać wymaganiom młodego człowieka. Nie nadąża za nim. Zamiast dialogu jest monolog, zamiast praktycznej wiedzy jest wkuwanie, zamiast zaciekawienia jest nuda, zamiast miłości rodzi się wrogość... Rafi mówi że to ja jako rodzic mam przede wszystkim uczyć moje dziecko. I uczę- wiary i szacunku do kościoła ale ono potem idzie na religię i wraca pełne buntu i sprzeciwu bo ksiądz nie spełnia swojej roli do jakiej został powołany. ksiądz to sługa boży, człowiek który poświęca sie innym? Złego pracownika się zwalnia, jeszcze nie widziałam żeby ktoś zwolnił księdza...niestety.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 21 2008 20:48   
Forum Moderator
Moderator

Quote by a_capite:
Tak, ale co jeżeli ludzie nie potrzebują tej wiary i w ogóle jej nie czują. Przystępowanie do sakramentu bez bycia Chrześcijaninem jest niczym innym jak oszustwem, do tego propagowanym przez Kościół.

Skoro rodzina nie pokazała/przekazała, nie zasiała ziarna, to i jak ma wzrastać - fakt.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 21 2008 20:53   
Forum Moderator
Moderator

Quote by mjentus: A skąd takie dziecko ma wiedzieć w wieku lat 15 czego chce?! Właśnie dlatego że tego nie wie, chcąc wskazać mu drogę, kościół i rodzice powinni je zachęcać do bycia dobrym katolikiem. Owszem kościół nie jest doskonały ale przekazuje pewne uniwersalne wartości moralne w które powinien być "wyposażony" każdy z nas. Ale właśnie tu jest problem. Kościół coraz bardziej nie potrafi sprostać wymaganiom młodego człowieka. Nie nadąża za nim. Zamiast dialogu jest monolog, zamiast praktycznej wiedzy jest wkuwanie, zamiast zaciekawienia jest nuda, zamiast miłości rodzi się wrogość... Rafi mówi że to ja jako rodzic mam przede wszystkim uczyć moje dziecko. I uczę- wiary i szacunku do kościoła ale ono potem idzie na religię i wraca pełne buntu i sprzeciwu bo ksiądz nie spełnia swojej roli do jakiej został powołany. ksiądz to sługa boży, człowiek który poświęca sie innym? Złego pracownika się zwalnia, jeszcze nie widziałam żeby ktoś zwolnił księdza...niestety.

Toż to spychologia. Wszystko zwalasz na "kosciół". Kościół to również ty. Ty masz być autorytetem, nie "kościół", TY a nie ksiądz. A TWÓJ autorytet ma pokazywać Jezusa jako autorytet największy i samodzielny. To TWOJA miłość ma być namiastką przykładu miłości Bożej, to twoje grzechy maja byc przykładem miłosierdzia Bożego. Wtedy dziecko może spokojnie "olać" księdza i wiary to nie podważy.
Młodzież często zwalnia złych pracowników : i księży i (niestety) rodziców.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
konfolut
 kwiecień 21 2008 20:58   
Forum

Skoro rodzina nie pokazała/przekazała, nie zasiała ziarna, to i jak ma wzrastać - fakt.

Wydaje mi się, że w takich wypadkach, gdzie rodzice są wierzący a ich dzieci nie, to nie jest wina rodziców a przodków rodziców, którzy byli nosicielami takich genów bezbożności. Rodzice mają naprawdę nikły wpływ na dzieci.
Nie martw się więc a_capite jeżeli dotyka cię ten problem.
A'propos to nie jest żart- podatność na wiarę jest warunkowana genetycznie i zostało to udowodnione. Pozdrawiam i "przyczytuję" się dyskusji.

===

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 21 2008 21:08   
Forum Moderator
Moderator

Quote by konfolut:
Wydaje mi się, że w takich wypadkach, gdzie rodzice są wierzący a ich dzieci nie, to nie jest wina rodziców a przodków rodziców, którzy byli nosicielami takich genów bezbożności. Rodzice mają naprawdę nikły wpływ na dzieci.

To juz chyba zboczenie zawodowe wszystko warunkować genami jako decydującymi. Zapewne znasz przypadek dziewczynek wychowanych przez sforę wilków ? Dlaczego zachowywały się jak wilki ? dlaczego umarły w niewoli jako wilki? Zapewne miały wilka wśród przodków

===

Cytat 
olinka
 kwiecień 21 2008 22:38   
Forum

Quote by Rafi F: Witaj olinko na forum.

Witam
Podoba mi się tutaj

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 kwiecień 22 2008 00:37   
Forum

Quote by eviva:
Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z faktu,że sakrament bierzmowania jest to obrzęd związany z magią i okultyzmem..

Bardzo luźne skojarzenie. Jest różnica między magią a transcendencją.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 22 2008 06:17   
Forum Moderator
Moderator

Quote by olinka:
Quote by Rafi F: Witaj olinko na forum.

Witam
Podoba mi się tutaj

Mi też. Ostrzegam ciebie, że to bardzo wybuchowa mieszanka chrześcijańska (i nie tylko), ale staramy się nie wybuchać zbyt często

===

Cytat 
mjentus
 kwiecień 22 2008 09:57   
Forum

Nie bardzo rozumiem... Owszem poddaje krytyce kościół ponieważ uważam że coraz bardziej (z własnej winy) traci w oczach dzieci co zaowocuje w przyszłości odsunięciem ich od kościoła. Gdzie tu spychologia? Myślę że jestem całkiem niezłym autorytetem dla mojego dziecka ale co ma piernik do wiatraka? Moje dziecko nie chce chodzić do kościoła bo kazanie jest nudne i nie lubi księdza! Bierzmowanie przyjmuje ale tak naprawdę robi to dla mnie, dla rodziny, dla tradycji. Gdyby samo miało zadecydować nie przyjęło by bierzmowania bo po co "chodzić do księdza który się drze i każe wkuwać regułki"- tak mi powiedział mój syn! Masz racje, to ja jestem tym głównym PRZYKŁADEM i naprawdę- staram się jak mogę- ale to co? Znaczy że już nie mam prawa niczego wymagać od kościoła? Że kościół jednak nie powinien być lepszy? Jedyną "spychologię" jaką widzę w moich wypowiedziach to uczucie z którym je piszę- mianowicie przyrównała bym to do sytuacji następującej: ja zasiałam to "ziarno wiary" staram się o nie dbać, podlewać itd i uważam że powinien to robić RÓWNIEŻ (o ile nie przede wszystkim) kościół bo to przecież jest jego funkcja. Ot i moja "spychologia".

===

Profil   Email 
 Cytat 
olinka
 kwiecień 22 2008 11:32   
Forum

Quote by a_capite:

Aby coś rosło razem z nami to musi to w ogóle istnieć.[/QUOTE]
Wiesz, aby coś rosło musi najpierw zostać zasiane, potem dopiero ma szanse wzrastać.
A to już zależy od warunków, czyli otoczenia. Nie jest winą wiary, że nie rosnie.
Rozumiem, że mozna nie "czuć" wiary (chociaż w tym przypadku nie czucie ma znaczenie)i zgadzam się, że przyjmowanie sakramentów przez niewierzących jest hipokryzją.
Jednak - po pierwsze: dzieci czują inaczej i mogą do końca nie rozumieć znaczenia sakramentów, a mimo tego nie mają poczucia oszustwa, czy niewierności. Zwykle też w takim wieku (młodzież), odzrucenie sakramentów związane jest bardziej z zanegowaniem zbyt trudnej moralności chrzescijańskiej, a przede wszystkim Dekalogu, niż brakiem wiary w Boga jako Stwórcy.
Po drugie dzieci w naturalny sposób wierzą w istnienie Kogoś, kto stworzyl świat, bo trudno im uwierzyć w nicość, czy brak sensu istnienia itd. Dla nich naturalnym porządkiem rzeczy jest, że istnieje ciągłość -> dziadkowie -> rodzice -> dziecko....nie zaczynajaca się przecież od dziadków lub pradziadków.

Nie wiem też, gdzie widzisz popagowanie przez Kościół oszustw dotyczących sakramentów. Moim zdaniem sytuacja jest odwrotna. Gdyby tak nie było niepotrzebna byłaby spowiedź dla rodziców chrzestnych, przysięga małżeńska itd. A podzcas spowiedzi ksiądz nie przeprowadza śledztwa i rząda dowodów materialnych, tylko opiera się na szczerości i uczciwości penitenta. To człowiek sam decyduje, czy oszuka Kościół i Boga.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 22 2008 11:36   
Forum Moderator
Moderator

Wyciągnięte z otchłani netu:

Quote by olinka:
Quote by a_capite:

Wiesz, aby coś rosło musi najpierw zostać zasiane, potem dopiero ma szanse wzrastać.
A to już zależy od warunków, czyli otoczenia. Nie jest winą wiary, że nie rosnie.
Rozumiem, że mozna nie "czuć" wiary (chociaż w tym przypadku nie czucie ma znaczenie)i zgadzam się, że przyjmowanie sakramentów przez niewierzących jest hipokryzją.
Jednak - po pierwsze: dzieci czują inaczej i mogą do końca nie rozumieć znaczenia sakramentów, a mimo tego nie mają poczucia oszustwa, czy niewierności. Zwykle też w takim wieku (młodzież), odzrucenie sakramentów związane jest bardziej z zanegowaniem zbyt trudnej moralności chrzescijańskiej, a przede wszystkim Dekalogu, niż brakiem wiary w Boga jako Stwórcy.
Po drugie dzieci w naturalny sposób wierzą w istnienie Kogoś, kto stworzyl świat, bo trudno im uwierzyć w nicość, czy brak sensu istnienia itd. Dla nich naturalnym porządkiem rzeczy jest, że istnieje ciągłość -> dziadkowie -> rodzice -> dziecko....nie zaczynajaca się przecież od dziadków lub pradziadków.

Nie wiem też, gdzie widzisz popagowanie przez Kościół oszustw dotyczących sakramentów. Moim zdaniem sytuacja jest odwrotna. Gdyby tak nie było niepotrzebna byłaby spowiedź dla rodziców chrzestnych, przysięga małżeńska itd. A podzcas spowiedzi ksiądz nie przeprowadza śledztwa i rząda dowodów materialnych, tylko opiera się na szczerości i uczciwości penitenta. To człowiek sam decyduje, czy oszuka Kościół i Boga.

===

Cytat 
olinka
 kwiecień 22 2008 11:47   
Forum

Rafi F, jak to się stało, że mój post ukazał się pod Twoim nickiem, a pod moim tylko poszedł tylko podpis

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 22 2008 11:49   
Forum Moderator
Moderator

Quote by mjentus: Gdzie tu spychologia? Myślę że jestem całkiem niezłym autorytetem dla mojego dziecka ale co ma piernik do wiatraka? Moje dziecko nie chce chodzić do kościoła bo kazanie jest nudne i nie lubi księdza! Bierzmowanie przyjmuje ale tak naprawdę robi to dla mnie, dla rodziny, dla tradycji. Gdyby samo miało zadecydować nie przyjęło by bierzmowania bo po co "chodzić do księdza który się drze i każe wkuwać regułki"- tak mi powiedział mój syn! Masz racje, to ja jestem tym głównym PRZYKŁADEM...

Przeczytaj to sama : ty jesteś autorytetem i przykładem, a dziecko nie rozumie co to bierzmowanie, a do kościoła chodzi do księdza na kazania. Brrrr, co ty zasiałaś ?
Po najmniejszej linii oporu: możesz chodzić/jeździć z dzieckiem do innego kościoła - poszukaj wokoło, a coś znajdziesz ("kościół" to nie tylko twój proboszcz i nie każdy "kosciół" jest "taki"). Możesz też prosić o włączenie syna do innej grupy w innej parafii, idzie się z tym do proboszcza, nakrzyczy, nakrzyczy i pozwoli (a jak nie, to do kurii - pozwala w 99,9% i proboszcz nie ma nic do gadania, w końcu ani religia ani bierzmowanie nie są obowiązkowe). Ale to na prawdę po najmniejszej linii oporu. Może znajdzie się wtedy ksiądz, który zaorze ten ugór.
p.s. jak ma iść dla tradycji, rodziny i ciebie, to go powstrzymaj!

===

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 22 2008 11:55   
Forum Moderator
Moderator

Quote by olinka: Rafi F, jak to się stało, że mój post ukazał się pod Twoim nickiem, a pod moim tylko poszedł tylko podpis

Pamiętaj, aby
<QUOTE>
i
</QUOTE>
stanowiły parę.

===

Cytat 
Dezerter
 kwiecień 22 2008 13:22   
Forum

Rafi
wpędzasz mnie w kompleksy jako ojca, jak czytam twoje posty
ale może dzięki tobie postaram się bardziej

Eviva
przeszłaś samą siebie
dziewczyno odlatujesz w rejony nawet dla mnie niepojęte, proszę wróć trochę na Ziemię do ludzi...
Biskup ułatwia opętanie - hm... ciekawe po co?
a wzrost popędu seksualnego to ta "energia Boża" powoduje?
A Kundalini też umie biskup podnosić? - jaki to sakrament?
Nie doceniałem hierarchów mojego kościoła jacy wtajemniczeni i pełni MOCY....
- a wy dzieciaki do bierzmowania nie chcecie iść

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Gocek
 kwiecień 22 2008 14:32   
Forum

DEZERTER

Może libido (eros - popęd życia wg. Freuda), to ta energia Boża? Ach gdyby to Zygmunt słyszał

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 22 2008 14:52   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter: Rafi
wpędzasz mnie w kompleksy jako ojca, jak czytam twoje posty

Siebie też.
Quote by Dezerter:
ale może dzięki tobie postaram się bardziej

I ja, wczoraj chyba z 5 wielbłądów w 5 minutowej rozmowie zrobiłem i nawet moje zmęczenie i egoizm tego nie usprawiedliwiają . Trzeba będzie kilka dni prostować.

===

Cytat 
eviva
 kwiecień 22 2008 20:05   
Forum

Dezerter

Biskupi wiedzą o szkodliwości bierzmowania i jego negatywnych skutkach.Muszą jednak wykonywać bierzmowanie i świecenia kapłańskie.

Powoduje i możesz to sprawdzić na sobie.W przypadku świeceń kapłańskich dochodzi ponowne"bierzmowanie".Tak więc nie ma się co dziwić,że jest tyle różnych zboczeń seksualnych i nie tylko.

Nie sądze,żeby biskup umiał podnosić energię kundalini.To by było zbyt niebezpieczne.Trudno powiedzieć jaki jest stopień wtajemniczenia hierarchów kościelnych.Np.Jan Paweł II wiedział,że Duch Święty jest też i Bożą energią.

Bierzmowanie podobnie jak i chrzest niemowląt,jest dokonywany wbrew naszej wolnej woli.Bierzmowanie wzmacnia też wszystkie negatywne cechy w charakterach ludzi.A dla niektórych takie zmiany mogą być tragiczne.Dlaczego biskup bez naszej zgody,ma dokonywać zmian w naszej 7 czakrze?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 kwiecień 22 2008 20:48   
Forum

Quote by eviva: Dezerter

Biskupi wiedzą o szkodliwości bierzmowania i jego negatywnych skutkach.Muszą jednak wykonywać bierzmowanie i świecenia kapłańskie.

Powoduje i możesz to sprawdzić na sobie.W przypadku świeceń kapłańskich dochodzi ponowne"bierzmowanie".Tak więc nie ma się co dziwić,że jest tyle różnych zboczeń seksualnych i nie tylko.

Nie sądze,żeby biskup umiał podnosić energię kundalini.To by było zbyt niebezpieczne.Trudno powiedzieć jaki jest stopień wtajemniczenia hierarchów kościelnych.Np.Jan Paweł II wiedział,że Duch Święty jest też i Bożą energią.

Bierzmowanie podobnie jak i chrzest niemowląt,jest dokonywany wbrew naszej wolnej woli.Bierzmowanie wzmacnia też wszystkie negatywne cechy w charakterach ludzi.A dla niektórych takie zmiany mogą być tragiczne.Dlaczego biskup bez naszej zgody,ma dokonywać zmian w naszej 7 czakrze?

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 kwiecień 22 2008 20:55   
Forum

Evivo
nie wiem co ci napisać, bo nie chce cię urazić, ale powiem tak..., albo nic nie powiem
pomodlę sie tylko
niech cię Bóg prowadzi

Mjentus
Musimy jak to tylko możliwe wpływać na kształt i treść tego co nazywamy KRK.
Ja mimo krytycznego stanowiska w wielu sprawach angażuje sie czynnie i staram sie zmieniać od dołu, a że da się to
pokazał min. Skałosz w swoim wątku
here

===

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 23 2008 07:06   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter: Evivo
nie wiem co ci napisać, bo nie chce cię urazić, ale powiem tak..., albo nic nie powiem
pomodlę sie tylko
niech cię Bóg prowadzi

Dołączam się do modlitwy.

===

Cytat 
konfolut
 kwiecień 23 2008 20:12   
Forum

Evivo nie wiem co ci napisać, bo nie chce cię urazić, ale powiem tak..., albo nic nie powiem
pomodlę sie tylko

A ja za was wszystkich chodzę na wykłady.

===

Cytat 
potwor
 kwiecień 23 2008 21:49   
Forum

pomodlę sie tylko

dodaj do tego
4x klątwa elektroniczna
moze zadziała

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 kwiecień 23 2008 23:25   
Forum

Quote by konfolut:
Evivo nie wiem co ci napisać, bo nie chce cię urazić, ale powiem tak..., albo nic nie powiem
pomodlę sie tylko

A ja za was wszystkich chodzę na wykłady.

Pani wybaczy ale moja skromna osoba tez chodzi na wykłady I jedno wiem z tych wykładów że nie da sie wszystkiego zrozumieć przez pryzmat jednej dziedziny. Jeżeli chce Pani zdobyć wiedzę na temat Religi chrześcijańskiej to proszę sie zagłębić w inne nauki. Sama Biologia nie jest wstanie wytłumaczyć za wiele... Proszę choć o trochę pokory i próbę zrozumienia istoty chrześcijaństwa.

Serdecznie pozdrawiam

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 kwiecień 25 2008 09:49   
Forum

Quote by mathias777:
pomodlę sie tylko

dodaj do tego
4x klątwa elektroniczna
moze zadziała

klatwe na siostre Evive - no co ty? - zresztą nie ma odpowiedniej
ale na ciebie rzucę nawet x8 jeśli nie zmienisz obrazka i będziesz mnie denerwował i nastrajał niechętnie (do siebie) tym KGB-ista, dyktatorem - ludobójcom

===

Cytat 
Pastor
 kwiecień 25 2008 20:07   
Forum

Quote by Dezerter:ale na ciebie rzucę nawet x8 jeśli nie zmienisz obrazka i będziesz mnie denerwował i nastrajał niechętnie (do siebie) tym KGB-ista, dyktatorem - ludobójcom

Tak a propos - a mój obrazek cie nie gorszy? W sumie nie ma czym, wszak Kapitan Bomba to międzygalaktyczny bohater. Ciekawe co by o tym powiedział brat Jałowiec

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 kwiecień 26 2008 22:17   
Forum

Quote by Dezerter:
Quote by mathias777:
pomodlę sie tylko

dodaj do tego
4x klątwa elektroniczna
moze zadziała

klatwe na siostre Evive - no co ty? - zresztą nie ma odpowiedniej
ale na ciebie rzucę nawet x8 jeśli nie zmienisz obrazka i będziesz mnie denerwował i nastrajał niechętnie (do siebie) tym KGB-ista, dyktatorem - ludobójcom

ok. zmienie sobie avatara na Benedykta XII, inkwizytora który w ciągu całej swojej działalności inkwizytorskiej osądził i skazał 98 osób, w tym 5 z nich przekazał ramieniu świeckiemu i doprowadził do spalenia na stosie.
co ty na to?

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 26 2008 22:32   
Forum

uważasz więc, że nalezy postawic znak równości między na przykład zbrodniarzem i bandytą, ktory zabijał, a sędzią, ktory skazał go na smierć?
Przecież obydwaj wydali wyroki śmierci.
Nieźle to świadczy o twoich poglądach

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,47 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty