Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Film Niebiańska Przepowiednia
 |  Wersja do druku
matejanka
 maj 09 2008 23:22   
Forum

Status: offline

Quote by medieval_man:
Quote by matejanka:
W jaki sposób odróżniasz obecnego w Tobie Chrystusa od swojej własnej wyobraźni?

Medieval man!
To jest chyba najtrudniejsze pytanie jakie padło na tym forum!!!
(...)

I co?
I tyle pisania, żeby nic konkretnego nie napisać?

Wnioskuję z tego, co napisłaś, że nie masz żadnej metody, żadnego spsobu, żeby odróznić swoje własne mysli od głosu Boga.

Bo nawet jeśli przyjmę za dobra monetą to o czym napisałaś, to jesli Ty słyszysz Boga, który mówi A, i ja słysze Boga kóry mowi B, w jaki sposób ktoś trzeci dowie się, czy prawdziwy jest ten Bóg, który do Ciebie mówi czy ten, ktory mowi do mnie?
Czysty subiektywizm droga spirytualistko

Wszystko jest czystym sybiektywizmem z punktu widzenia drugiego człowieka. Również Twoja teologia z punktu widzenia Buddysty jest czystym wymysłem Twojego umysłu.
Lecz jest mozliwy obiektywizm, ale dopiero wtedy gdy wszyscy zaczniemy być tak samo subiektywni .
Podam Ci prosty przykład.
Dla mnie i zapewne(mam nadzieję)i dla Ciebie kopnięcie psa jest czynnem nagannym i w tym miejscu ustalamy, że jest to obiektywna prawda. Jednak istniej wielu ludzi dla których pies jest stworzeniem własnie służącym do kopania. Lecz jestem pewna, że tak jak dzisaj nikt już nie pali czarownic, tak samo jutro nikt nie będzie kopał psów i dla wszystkich będzie istniala tylko jedna obiektywna prawda: psów nie kopie się bo to jest złe!
Co chcę ci przez to powiedzieć? Otóż właśnie to, że któregoś dnia(gdyż jest tylko kwestią odpowiednio długiego czasu) wszyscy ludzie dojdą do Prawdy, która jest tylko jedna a więc z konieczności do tych samych wniosków i wtedy wszyscy będziemy czcili tego samego Boga, a nie przez siebie wymyślonych bożków z cechami, które im sami nadajemy. Czy dzisaij znasz kogoś kto czci i kłania się przed Słońcem?

A co do Głosu Boga w sercu.
W ten sposób rozmawiali z Bogiem Prorocy i ludzie Starego Czasu i choć ludzkośc o tym zapomniała ten dar nosi każdy w sobie, lecz drogę do tej wewnętrznej Swiatyni musi każdy sam odnaleźć, a kiedy ją znajdzie wtedy nie będzie miał wątpliwości, choć droga jest wąska i łatwo się z niej zbacza.
Duch Prawdy połączy wszystkie wyznania i wszystkich ludzi, a czas oddawania przez całą ludzkość czci Bogu w ten sam sposób, czyli w Duchu i Prawdzie, zbliża się nieodwołalnie i nikt go nie zatrzyma, gdyż jest to Wolą Ojca a Jego Woli nikt się nie oprze.
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 maj 10 2008 09:19   
Forum

Quote by matejanka:
Quote by medieval_man:
I co?
I tyle pisania, żeby nic konkretnego nie napisać?

Wnioskuję z tego, co napisłaś, że nie masz żadnej metody, żadnego spsobu, żeby odróznić swoje własne mysli od głosu Boga.

Bo nawet jeśli przyjmę za dobra monetą to o czym napisałaś, to jesli Ty słyszysz Boga, który mówi A, i ja słysze Boga kóry mowi B, w jaki sposób ktoś trzeci dowie się, czy prawdziwy jest ten Bóg, który do Ciebie mówi czy ten, ktory mowi do mnie?
Czysty subiektywizm droga spirytualistko

Wszystko jest czystym sybiektywizmem z punktu widzenia drugiego człowieka.

Nie przesadzasz?
Subiektywny jest świat zewnętrzny?
Subiektywne sa prawa nimi rządzące?
Subiektywna jest nauka?

Quote by matejanka:
Również Twoja teologia z punktu widzenia Buddysty jest czystym wymysłem Twojego umysłu.

Tak tylko Ci się wydaje.
"Moja" teologia, jak i teologia Kościołów chrześcijańskich opiera się na obiektywnych danych objawienia.
Te obiektywne dane to obecność Boga w historii zbawienia, to życie Jezusa Chrystusa, Jego śmeirć i zmartwychwstanie.

Jesli to nie jets obiektywne - to jak twierdził św. Paweł "daremna jest nasza wiara" i wtedy tak - wtedy masz rację - pozostaje czysty subiektywizm.

Ale nawet nie-chrześcijanie nie przeczą faktowi o nazwie Jezus Chrystus.

Quote by matejanka:
Lecz jest mozliwy obiektywizm, ale dopiero wtedy gdy wszyscy zaczniemy być tak samo subiektywni .

Wtedy to będzie co najwyżej inter-subiektywizm
Ktory ma tyle wspólnego z obiektywizmem, co "wspólne subiektywne" płaskiej ziemi ludów nubijskich z ludami prekolumbijskimi
Quote by matejanka:
Podam Ci prosty przykład.
Dla mnie i zapewne(mam nadzieję)i dla Ciebie kopnięcie psa jest czynnem nagannym i w tym miejscu ustalamy, że jest to obiektywna prawda. Jednak istniej wielu ludzi dla których pies jest stworzeniem własnie służącym do kopania. Lecz jestem pewna, że tak jak dzisaj nikt już nie pali czarownic, tak samo jutro nikt nie będzie kopał psów i dla wszystkich będzie istniala tylko jedna obiektywna prawda: psów nie kopie się bo to jest złe!

cały czas piszesz o prawdzie inter-subiektywnej
Quote by matejanka:
Co chcę ci przez to powiedzieć?

No własnie?
Quote by matejanka:Otóż właśnie to, że któregoś dnia(gdyż jest tylko kwestią odpowiednio długiego czasu) wszyscy ludzie dojdą do Prawdy, która jest tylko jedna a więc z konieczności do tych samych wniosków i wtedy wszyscy będziemy czcili tego samego Boga, a nie przez siebie wymyślonych bożków z cechami, które im sami nadajemy.

co nie ma nic wspólnego z głoszoną przez ciebie inter-subiektywnością.
Czym innym jest bowiem uznanie przez wielu ludzi zasady, że psa nie można kopać, a czym innym poznanie obiektywnej rzeczywistości.
Żaden z ludzi kopiacych czy niekopiących psa nie podważa faktu jego istnienia.
Quote by matejanka:
Czy dzisaij znasz kogoś kto czci i kłania się przed Słońcem?

zdziwiłabys się...
Quote by matejanka:
A co do Głosu Boga w sercu.
W ten sposób rozmawiali z Bogiem Prorocy i ludzie Starego Czasu i choć ludzkośc o tym zapomniała ten dar nosi każdy w sobie, lecz drogę do tej wewnętrznej Swiatyni musi każdy sam odnaleźć, a kiedy ją znajdzie wtedy nie będzie miał wątpliwości, choć droga jest wąska i łatwo się z niej zbacza.

To nadal tylko ogólniki i nie wskazują na obiektywność odczytywania Bożego głosu i odróżniania go od podszeptów naszej (często chorej) wyobraźni.
Quote by matejanka:
Duch Prawdy połączy wszystkie wyznania i wszystkich ludzi, a czas oddawania przez całą ludzkość czci Bogu w ten sam sposób, czyli w Duchu i Prawdzie, zbliża się nieodwołalnie i nikt go nie zatrzyma, gdyż jest to Wolą Ojca a Jego Woli nikt się nie oprze.
Pozdrawiam

Ładne kazanie na zakończonie, szkoda, że bez związku z tematem

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
olinka
 maj 10 2008 13:49   
Forum

Quote by medieval_man: New Age

Nie przesadzasz? To raczej bajka dla dorosłych, którzy wstydzą się przyznać do zafascynoania historią Kopciuszka i tęsknoty za samonakrywającym się stoliczkiem. Mnie szkodza czasu na takie filmy.
I dlaczego wszyscy straszą zapanowaniem New Age?

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 10 2008 14:32   
Forum

Quote by olinka:
Quote by medieval_man: New Age

Nie przesadzasz? To raczej bajka dla dorosłych, którzy wstydzą się przyznać do zafascynoania historią Kopciuszka i tęsknoty za samonakrywającym się stoliczkiem. Mnie szkodza czasu na takie filmy.

Bajka bajką.
A ideologia w niej zawarta ma bliskie związki z New Age.

New Age jest mistyką naturalistyczną.
Nie wszyscy straszą, że New Age zaczyna roztaczać swe panowanie nad ludzkimi umysłami.
Czynią to chrzescijanie, którzy w New Age widzą surogat religii

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
eviva
 maj 10 2008 15:06   
Forum

medieval man

Jednym słowem KŁAMCA i żadne twoje popisywania się, że rzekomo znasz w ogóle Biblię (chocby warszawską) sa o kant... evivy rozbic

Taki kanciarz jak Ty,to się doskonale zna na różnych kantach.Na temat Twoich kłamstw niezgodnych z Biblią,można napisać osobny wielki nowy temat.

Tą Twoją religię,w której nie widzisz obecnego w nas Chrystusa,że KRK nie głosi ewangelii Chrystusowej i tych innych kłamstw,których bronisz,można rozbić o Twój kant.
Apokalipsa zapowiada upadek KRK,a więc Twojego Kościoła ,a nie mojego Wewnętrznego Kościoła Chrystusowego.Wewnętrzny Kościół Chrystusowy jest zbudowany na Chrystusie,a nie tak jak Twój na piasku.A to,że Ty nie widzisz tego Chrystusa obecnego w nas,to tylko Twoja błędna droga do nikąd.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 maj 11 2008 19:40   
Forum

Dezerter

A gdzie masz coś pewnego odnośnie Boga?, wiesz ile jest odmian hinduizmu, buddyzmu, islamu czy nawet "religii żydowskiej" ?

Sporo jest tego...

- wiesz!, bo szukasz więc o co ci chodzi?

Już o nic...

A czy New Age (bo w ten nurt się wyraźnie wpisuje "twoja" książka") jest jednolity i wszystko jest pewne??

Przypuszczam, że nie jest jednolity ?

zacznij szukać tego co wspólne, co łączy, co pewne a nie różnic i tego co dzieli.
Nie ma Jednej Kompletnej Prawdy Objawionej - Duch rozrzucił jej ziarnka, kamienie i skały po całym świecie.
tylko czy warto gonić za ziarenkami...

Ciekawa propozycja.
Ale co konkretnie proponujesz?

Medieval_man
Toz ja dyskutuję.
Moje stanowisko jest takie, że to kolejna głupota w stylu New Age sprzeciwiajaca się chrześcijaństwu

Obawiasz się, że New Age jest groźnym przeciwnikiem chrześcijaństwa?
Postrzegałam go jako ciekawą koncepcję dająco trochę do myslenia...

Dlatego, że mieszają ludziom w głowach?
Przecież trzeba mieć trochę odpowiedzialności za swoje słowa

Komu mieszają ?
Poza tym to wydaje mi się, że wszyscy wszystkim mieszają w głowach, nie tylko zwolennicy new age'owskiej fantazji...

To zapisz się na forum o belestryce
Tutaj, jakbys nie zauwazyła mowi się o chrześcijaństwie, religii, ekumeniczmie

No coż, pownniśmy więc dyskutować tylko na tematy które wszystkie kościoły chrześcijańskie uznają za biblijne i wspólne.
Tymczasem dyskutujemy o Kodzie Leonarda da Vinci, Świętm Graalu, Ewangelii Judasza, Harrym Poterze, lustracji, Janie Grossie itd.
Przeciez tych tematów nie ma w Biblii.
Jeśli jednak są poruszane na forum, to chyba jest ku temu jakiś powód?

Nie ma nic zdrożnego w beletrystyce. Sam czytam wiele książek, ale jedni przeczytają książkę, i nic im nie zaszkodzi, bo sa umocnienie we wierze. Inni przeczytają i w głowach im się zrobi kisiel truskawowy, bo we wszystko bezkrytycznie wierzą

Przykro mi, ale żyjemy w świecie, w krórym czytamy różne książki i artykuły, oraz docierają do nas przeróżne wiadomości nie czekając, aż każdy z nas będzie przygotowany do przyjęcia ich treści.
Czyli pozostaje nam udawać, że nic nie słyszymy, nic nie widzimy i nic nie czytamy ?

olinka

Nie wiem dlaczego straszą i dlaczego nie wolno fantazjować...

Medieval_man
Nie wszyscy straszą, że New Age zaczyna roztaczać swe panowanie nad ludzkimi umysłami.

Czyli sugerujesz, że religia dla niektórych osób to już przeżytek i że osoby te sięgaja już tylko po "namiastkę" typu New Age ? Tego sie obawiasz?
Jeśli jednak tak jest, to źle jest z chrześcijaństwem...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 11 2008 20:03   
Forum

Quote by eviva: medieval man
Jednym słowem KŁAMCA i żadne twoje popisywania się, że rzekomo znasz w ogóle Biblię (chocby warszawską) sa o kant... evivy rozbic

Taki kanciarz jak Ty,to się doskonale zna na różnych kantach.Na temat Twoich kłamstw niezgodnych z Biblią,można napisać osobny wielki nowy temat.

A pisz sobie.
Tylko najpierw naucz się czytać

Quote by eviva:

Tą Twoją religię,w której nie widzisz obecnego w nas Chrystusa,że KRK nie głosi ewangelii Chrystusowej i tych innych kłamstw,których bronisz,można rozbić o Twój kant.

Ulzyło Ci?
Nie pisze się: "Ta Twoją religię", ale: "Tę twoja religię"
Jak nauczysz się posługiwać jezykiem polskim moze zacznę brac pod uwage co piszesz.
Na razie możesz sobie darować.
Twoja wiedza jest jak Twoja ortografia i stylistyka.
Zerowa.

Quote by eviva:
Apokalipsa zapowiada upadek KRK,a więc Twojego Kościoła ,

Bo Ty tak powiedziałaś?
Pokaż mi fragment z Apokalipsy mówiący: "Krk przeznaczony jest na upadek".
Nie ma?

Biedna evivka.
Taka niedoumiana... a taka uparta

Quote by eviva:
a nie mojego Wewnętrznego Kościoła Chrystusowego.Wewnętrzny Kościół Chrystusowy jest zbudowany na Chrystusie,a nie tak jak Twój na piasku.A to,że Ty nie widzisz tego Chrystusa obecnego w nas,to tylko Twoja błędna droga do nikąd.

Nadal czekam, aż zaczniesz merytorycznie odpowiadać na zadane Ci pytania.
Skoro nie masz nic merytorycznego do przekazania, może lepiej zamilknij i ucz się od mądrzejszych?

===

Cytat 
Andrzej
 maj 11 2008 20:16   
Forum

Quote by kasandra_K80: Medieval_man
Toz ja dyskutuję.
Moje stanowisko jest takie, że to kolejna głupota w stylu New Age sprzeciwiajaca się chrześcijaństwu

Obawiasz się, że New Age jest groźnym przeciwnikiem chrześcijaństwa?
Postrzegałam go jako ciekawą koncepcję dająco trochę do myslenia...

faszyzm, czy komunizm też są ciekawymi koncepcjami dającymi trochę do myslenia.
Polecam ksiązkę: o. J Verlinde "Antychrześcijańskie oszustwa".
Quote by kasandra_K80:
Dlatego, że mieszają ludziom w głowach?
Przecież trzeba mieć trochę odpowiedzialności za swoje słowa

Komu mieszają ?

Ludziom, którzy widząc tytuł strony: "Kosciol.pl" szukają tutaj treści pozytywnych, ustawiajacych ich wiarę. Tymczasem trafiają na tresci, ktore mogą im tylko zaszkodzić.

Quote by kasandra_K80:
Poza tym to wydaje mi się, że wszyscy wszystkim mieszają w głowach, nie tylko zwolennicy new age'owskiej fantazji...

Widocznie masz inny punkt widzenia
Quote by kasandra_K80:

To zapisz się na forum o belestryce
Tutaj, jakbys nie zauwazyła mowi się o chrześcijaństwie, religii, ekumeniczmie

No coż, pownniśmy więc dyskutować tylko na tematy które wszystkie kościoły chrześcijańskie uznają za biblijne i wspólne.
Tymczasem dyskutujemy o Kodzie Leonarda da Vinci, Świętm Graalu, Ewangelii Judasza, Harrym Poterze, lustracji, Janie Grossie itd.

Tylko w kontekście chrześcijaństwa.
Dlatego podsumowałem film "Niebiańska Przepowiednia" jako antychrześcijański.
Quote by kasandra_K80:
Przeciez tych tematów nie ma w Biblii.
Jeśli jednak są poruszane na forum, to chyba jest ku temu jakiś powód?

czasami tym powodem jest niezdorwa fascynacja wszystkim, co tylko można wymyślic.
Quote by kasandra_K80:

Nie ma nic zdrożnego w beletrystyce. Sam czytam wiele książek, ale jedni przeczytają książkę, i nic im nie zaszkodzi, bo sa umocnienie we wierze. Inni przeczytają i w głowach im się zrobi kisiel truskawowy, bo we wszystko bezkrytycznie wierzą

Przykro mi, ale żyjemy w świecie, w krórym czytamy różne książki i artykuły, oraz docierają do nas przeróżne wiadomości nie czekając, aż każdy z nas będzie przygotowany do przyjęcia ich treści.
Czyli pozostaje nam udawać, że nic nie słyszymy, nic nie widzimy i nic nie czytamy ?

Czy tak powiedziałem?
Ja uważam, że można tym ludziom, ktorzy takimi lekturami, filmami sie interesują, powiedzieć: "Uwaga, robicie sobie kisiel z mósgu".
Quote by kasandra_K80:

olinka

Nie wiem dlaczego straszą i dlaczego nie wolno fantazjować...

Ależ wolno.
Jednak tym, co najwazniejsze w naszym zyciu jest ansze zbawienie. I o tym nie powinniśmy zapominać, natomiast odrzucać wszystko, co nas od tego odsuwa
Quote by kasandra_K80:
Medieval_man

Czyli sugerujesz, że religia dla niektórych osób to już przeżytek i że osoby te sięgaja już tylko po "namiastkę" typu New Age ? Tego sie obawiasz?
Jeśli jednak tak jest, to źle jest z chrześcijaństwem...

Nie.
Z chrześcijaństwem nie jest źle.
Źle jest z ludźmi, ktorzy zamieniają Prawdę Boga na ludzkie wymysły.
Chrześcijaństwo jest propozycją Boga.
New Age jest propozycją ludzi.
Ładnie opakowaną, przyjemną i pachnącą.
Zwykłą pułapką.

O wiele łatwiej i przyjemniej jest przyjąć koncepcję "uduchowienia ludzkości na drodze magicznej" niż odkupienia jako daru, wymagającego zaangażowania całej naszej osoby

===

Cytat 
eviva
 maj 11 2008 21:21   
Forum

Dezerter

Bóg nakłaniał nas do budowania świątyni wewnątrz nas, do współdziałania z Duchem w nas w celu przebóstwienia naszego ducha w "Chrystusa w Chrystusie" aż do zwycięstwa jak i ON zwyciężył grzech, Szatana i śmierć.

Jesteśmy obecnie duchem-duszą,przebywającą w ludzkim ciele.Celem wiary jest zbawienie duszy,która jest grzeszna.Jej przemiana przy pomocy obecnego w nas Chrystusa,tak aby stała się ponownie boskim duchem.
Ale do tego wszystkiego nie jest nam potrzebna.."Ewangelia Prawdy" (Eviwo)..

Ja tam widzę,że jest potrzebna taka "Ewangelia Prawdy"i Ty też ją głosisz,pisząc o konieczności "Drogi Rozwoju Duchowego"pod kierunkiem obecnego w nas Ducha,a matejanka i ja też to popieramy.
Przecież KRK nie widzi tej "Drogi" i jej nie zaleca. Więc nie bardzo rozumiem,że nie jest potrzebna "Ewangelia Prawdy".To,że nie chce jej widzieć KRK nie świadczy,że jest niepotrzebna.
----
kasandra K80
medieval man:"Czynią to chrzescijanie, którzy w New Age widzą surogat religii".
kasandra do medieval mana:"Tego sie obawiasz?
Jeśli jednak tak jest, to źle jest z chrześcijaństwem..."

Tu nie chodzi o surogat religii,ale o poznanie prawdy.Tego najbardziej obawia się KRK i dlatego to źle jest z jego pozornym chrześcijaństwem.Bóg i Chrystus są prawdą i nie muszą się niczego obawiać.

Tak by było najlepiej dla KRK.Ślepa wiara i posłuszeństwo kościelnej hierarchii,zamiast Chrystusowi.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 maj 11 2008 22:32   
Forum

Medieval_man

Ależ wolno.
Jednak tym, co najwazniejsze w naszym zyciu jest ansze zbawienie. I o tym nie powinniśmy zapominać, natomiast odrzucać wszystko, co nas od tego odsuwa

Chyba coraz mniej czytelny jest "obraz" tego zbawienia.
Może Bóg w tradycyjnych religii jest już dla niektórych z nas Bogiem martwym lub nieczytelnym ?
Może nasze czasy wymagają innego sposobu przemawiania Boga do nas ?

Chrześcijaństwo jest propozycją Boga.
New Age jest propozycją ludzi.

I tego się trzymajmy i nie demonizujmy New Age.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 11 2008 22:33   
Forum

Eviva

Tak by było najlepiej dla KRK.Ślepa wiara i posłuszeństwo kościelnej hierarchii,zamiast Chrystusowi.

Załóż okularki jak nie widzisz Chrystus = Kościół

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 maj 12 2008 10:01   
Forum

Quote by eviva: Dezerter
Bóg nakłaniał nas do budowania świątyni wewnątrz nas, do współdziałania z Duchem w nas w celu przebóstwienia naszego ducha w "Chrystusa w Chrystusie" aż do zwycięstwa jak i ON zwyciężył grzech, Szatana i śmierć.

Jesteśmy obecnie duchem-duszą,przebywającą w ludzkim ciele.Celem wiary jest zbawienie duszy,która jest grzeszna.Jej przemiana przy pomocy obecnego w nas Chrystusa,tak aby stała się ponownie boskim duchem.

Zgodził bym sie z tym co napisałaś gdyby nie końcówka "ponownie boskim duchem" ja sie Bogiem nie czuje ja chcę aby mój duch- dusza stał sie na obraz i podobieństwo, aby dostąpił przebóstwienia, zjednoczenia (ale to nie znaczy zmieszania!) Naczytałaś się jakichś bzdurnych "ewangelii prawdy" i myślisz , że jesteś Bogiem - smutne, wróć w pokorze na ziemie do stworzenia.
Matejanka też jest dobrą duszą ale naczytała się TT i uważa , że jesteśmy "upadłymi aniołami"- ty "boskim duchem i ....zgadzacie się?!
I dlatego trzeba uważać co sie czyta - Kasandro i nie tylko i o to chodzi min Medievalowi gdy pisze o mieszaniu (i kiślu) w głowach, którego proszę któryś raz odpuść Evivie ona "tak daleko odleciała", że sama siebie kompromituje a ty nie rób tego samego wdając sie z nią w pyskówkę.

Ty też ją głosisz,pisząc o konieczności "Drogi Rozwoju Duchowego"pod kierunkiem obecnego w nas Ducha,
Przecież KRK nie widzi tej "Drogi" i jej nie zaleca. .To,że nie chce jej widzieć KRK nie świadczy,że jest niepotrzebna.

Tak ja i KRK głosimy potrzebę wzrastania duchowego pod kierunkiem Ducha Św w nas i Kościół, jako strażnika Wiary, Ortodoksji (prawdziwości i czystości Nauki Pana) i Tradycji Apostolskiej, która ty masz za nic i wolisz fałszywe, apokryficzne "ewangelię prawdy"
A najsmutniejsze jest to , że ty naprawdę wierzysz że duchowni poświęcający swoje życie Bogu, tylko udają, oszukują i mamią - tracą swoje życie i zbawienie w imię czego?? Bzdura kompletna. Wiem, że KRK nie jest idealny, ale szuka Prawdy tak jak ty - to pewne.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,69 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty