Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 120 lat
 |  Wersja do druku
potwor
 maj 17 2008 08:56  (Czytany 2125 razy)  
Forum

Status: offline

Synowie Boga widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie jakie im się tylko podobały. Wtedy Bóg rzekł: 'Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko 120 lat.'

a wiec z tego wynika ze maximum wiekowe to 120 lat.

dlaczego zatem ta Pani i i ten Pan żyli dłużej niż Bóg na to pozwolił?

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 17 2008 10:21   
Forum

Jak widac nie mozna brac doslownie biblijnych slow. Swoja droga, w sumie dosc celnie postawiono ta granice(I to w czasach, gdy srednia dlugosc zycia wynosila pewnie 30 lat), skoro tylko jedna, czy dwie osoby ja przekroczyly.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 17 2008 10:36   
Forum

Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość
ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi i zasmucił się” (Rdz 6,3. 5-6).

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 maj 17 2008 13:14   
Forum

Quote by suration: Jak widac nie mozna brac doslownie biblijnych slow.

z tego by wynikało ze nawet postać Boga z biblii nie należy brać dosłownie. on jest tylko bohaterem bajki, metaforą, duchem co sie ludzie boją. taki czarny charakter. (przynajmniej tak było w ST)

Quote by suration:Swoja droga, w sumie dosc celnie postawiono ta granice(I to w czasach, gdy srednia dlugosc zycia wynosila pewnie 30 lat), skoro tylko jedna, czy dwie osoby ja przekroczyly.

"bóg rzekł:"

czyli wszechwiedzący nie wiedział ze ludzie tą granicę będą przekraczać?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 maj 17 2008 20:24   
Forum

Mathias
i z czego sie cieszysz - Japończyk żył 120 lat z dokładnością do 1% (pewnie taka dokładność Bóg założył - jest to błąd znikomy - popytaj statystyków) więc 120.
A Francuska - przecież sama powiedziała, że Pan Bóg o mnie zapomniał - a właściwie nie zapomniał tylko chciał przypomnieć!, że wyjątek potwierdza regułę.
A jak ktoś mówi, że w Polsce mężczyźni żyją 69 lat, to czy to znaczy , że nikt nie może żyć dłużej, czy że to średnia statystyczna?

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
potwor
 sierpień 21 2008 23:33   
Forum

here

co wy teraz powiecie?
cytat:
Zmarł w wieku 139 lat!

Rahim Khan, mieszkaniec Jaipuru w Indiach, urodził się w 1878 roku. W świetnej formie dożył niesamowitego wieku - 139 lat.

może jednak bóg nie istnieje?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Krzysztof
 sierpień 22 2008 10:01   
Forum

Kolego, biblia jest poematem, a nie księgą naukową.

===

Jestem katolikiem!

Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 22 2008 10:13   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Adeen: Kolego, biblia jest poematem, a nie księgą naukową.

Powiedzialbym, ze sam jestes poemat, ale nie godzi sie Biblia jest zbiorem ksiag o roznym charakterze... Co do watku... Sam siezastanawialem nad tym fragmentem i mowiac szczerze nie wiem co mam z nim zrobic za bardzo - jak ktos bedzie mial koncepcje inna niz li tylko tlumaczenie, ze genesis jest ksiega o charakterze poetyckim a nie historycznym to chetnie naprawde poslucham

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 22 2008 15:05   
Forum

Quote by maxurd:
Quote by Adeen: Kolego, biblia jest poematem, a nie księgą naukową.

Powiedzialbym, ze sam jestes poemat, ale nie godzi sie Biblia jest zbiorem ksiag o roznym charakterze... Co do watku... Sam siezastanawialem nad tym fragmentem i mowiac szczerze nie wiem co mam z nim zrobic za bardzo - jak ktos bedzie mial koncepcje inna niz li tylko tlumaczenie, ze genesis jest ksiega o charakterze poetyckim a nie historycznym to chetnie naprawde poslucham

To ty potrzebujesz jakiegos wyjasnienia, zeby zrozumiec, ze ksiega Genesis nie ma charakteru historycznego? No prosze... rusz glowa...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 22 2008 15:34   
Forum

Genesis ma wyraźny charakter historyczny - opisując kolejne pokolenia i początkowe dzieje Izraela, ale trzeba tez przyznać, że jest też "naszpikowana" wieloma przenośniami.

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 sierpień 22 2008 15:39   
Forum

Maxurd - spokojnie
120 lat nadal obowiązuje - wielokrotnie słyszałem lekarzy czy naukowców jak sie wypowiadali, że "człowiek może dożyc nawet do 120 lat - taki jest biologiczny limit dla człowieka"
a Mathias
rozsiewa niesprawdzone i nieuznane oficjalnie "dane"
proszę z wiki

Najstarsi ludzie
[edytuj]
Z Wikipedii
Skocz do: nawigacji, szukaj
Jeanne Calment
Jeanne Calment

Najdłużej żyjącym człowiekiem, którego metryka została jednoznacznie potwierdzona, była Francuzka Jeanne Calment (1875-1997), która przeżyła 122 lata i 164 dni.

Nieoficjalnie najdłużej żyjącym człowiekiem był Rahim Khan, mieszkaniec Jaipuru w Indiach. Urodził się 20 maja 1878 roku, a zmarł 19 sierpnia 2008 roku (żył 130 lat i 90 dni). Nie został wpisany do księgi rekordów Guinnesa, gdyż nie było dowodu oficjalnej daty urodzin.

Obecnie najstarszą żyjącą kobietą na świecie jest 115-letnia Amerykanka Edna Parker (ur. 20 kwietnia 1893). Tytuł ten przypadł jej 13 sierpnia 2007 po śmierci Japonki Yone Minagawy. Najstarszym żyjącym mężczyzną jest Japończyk Tomoji Tanabe (ur. 18 września 1895).

zobaczcie sami jak jak zadziwiająco precyzyjny i dokładny jest Stary Testament nawet w tak błahej sprawie
here

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Gocek
 sierpień 27 2008 09:54   
Forum

PIJANY PASTOR

Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość
ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi i zasmucił się” (Rdz 6,3. 5-6).

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,13 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty