Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Apostazja rodzica i chrzest dziecka
 |  Wersja do druku
Piotr
 maj 27 2008 17:24   
Forum

Status: offline

Quote by kazema:
Ekskomunikowany nie może pojawiać sie na maszach, liturfiach, procesjach, pielgrzymkach itp.

To brzmi jak jakaś herezja. Kościół jest dla wszystkich. Nikt nie sprwadza przed kościołem 'paszportu'. To samo z procesją czy pielgrzymką. Co innego uczestnictwo w Eucharystii.

Masz rację: ekskomunikowanemu zabrania się jakiegokolwiek udziału posługiwania w sprawowaniu Ofiary eucharystycznej lub w jakichkolwiek innych obrzędach kultu;
sprawować sakramenty i sakramentalia oraz przyjmować sakramenty.

To oznacza sprawowanie różnych funkcji (czyli nie może być np. organistą, ministrantem, itp.). Jedyne ograniczenie dla innych osób to przyjmowanie sakramentów.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Ryslaw
 maj 28 2008 10:20   
Forum

No nareszcie do rzeczy.
Właśnie tak to sobie interpretowałem i potrzebowałem takiego rodzaju potwierdzenia. Gdyby mowa była o uczestniczeniu w obrzędach to byłby może jakiś problem, a co innego gdy jest mowa o posługiwaniu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ryslaw
 maj 29 2008 23:40   
Forum

A swoją drogą dziękuję wszystkim za ciekawe odejście od tematu. Jak już pewnie wiecie dyskusja tego rodzaju nie doprowadzi żadnego/ej z was do jakiegokolwiek celu. Wszyscy wiecie że nikt nikogo nie przekona. Każdy siedzi w swojej twierdzy i jej broni. Każdy wytyka drugiej stronie "niemanie" racji.
Zastanawialiście się dlaczego tu jesteśmy? Co próbujemy udowodnić?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,09 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości