Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Przyszlosc kosciola?
 |  Wersja do druku
Marianna
 lipiec 29 2008 00:25   
Forum

Status: offline

Dobrze, wyluzujmy wszyscy i zapomnijmy o wszelkich wartosiach. Czy o to Ci naprawde chodzi?
Ja osobiscie nie mam nic przeciwko chrzestnym spoza kosciola Rzymsko-Katolickiego, pod warunkiem, ze mowia prawde, kim sa. Kosciol ustala zasady, ktorym nalezy sie dopasowc.
W jaki sposob mozna skrzywdzic dziecko? Chociazby tym, ze nie o pozory chodzi i nie o te drogie prezenty. Efekty beda nie teraz, ale po latach.
Ja Ciebie hipokryta nie nazwalam. Jestem tylko przekonana, ze korzystnym jest uchodzenie za tego kim sie jest, we wlasnym srodowisku. Wiele ukladow rozpada sie, bo ludzie nie dali sie poznac. Byloby szkoda.

P.S. Jesli zechce znalezc swietych Panskich, wiem gdzie ich szukac

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 29 2008 00:45   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
Quote by Rafi F: Chrzestny jest aby zatroszczyć się o rozwój duchowy chrzesniaka, gdy rodzice zawiodą lub nie moga tego obowiązku spełnić.

Naprawde przydaloby Ci sie podniesc glowe znad katechizmu i rozejrzec sie dokola...

Wybacz, ale powszechność hipokryzji wcale jej nie usprawiedliwia. Mogę mieć tylko nadzieję, ze sam to dojrzysz (nawiasem mówiąc sam jestem hipokrytą, nie raz się na tym złapałem).

Poza tematem : co do katechizmu to leży na półce i się kurzy od czasu, gdy czarno na białym wykazaliśmy manipulację (jeżeli wprost nie powiedzieć : fałszerstwo).

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 lipiec 29 2008 08:52   
Forum

Quote by Rafi F: Poza tematem : co do katechizmu to leży na półce i się kurzy od czasu, gdy czarno na białym wykazaliśmy manipulację (jeżeli wprost nie powiedzieć : fałszerstwo).

Nie rozumiem. Jakie falszerstwo, czy manipulacja?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 29 2008 11:39   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
Quote by Rafi F: Poza tematem : co do katechizmu to leży na półce i się kurzy od czasu, gdy czarno na białym wykazaliśmy manipulację (jeżeli wprost nie powiedzieć : fałszerstwo).

Omawiany (w twojej obecności chyba) temat maryjności i "uzasadnienia" w KKK.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
bodyw
 lipiec 29 2008 12:09   
Forum

Przyszłość Koscioła nie zależy od waszych przynależności,od błędow czy blądzenia.Nawet odstępstwo czy nienawiść. Nic nie zniszczy Kościoła bo jest dziełem Bożym!

..."Ja : A Twój Kościół , Jezu?

GŁOS BOŻY : Mój Kościół pierwszy skorzysta z tego Posłannictwa i stanie się rozdawcą Mego Wielkiego Miłosierdzia. Będą otwarte spichlerze Faraona i będzie się rozdawało pełnymi garściami pszenicę, by nie było już głodu na ziemi . I ustanowi się Królestwo Miłości.

GŁOS BOŻY : [23.3.1968] Nad światem przeszedł wielki wybuch nienawiści i zniszczenia , lecz Ja odzyskam Moje miejsce , bo zwyciężyłem grzech i śmierć. Domy zakonne stały się puste jak zniszczone Jeruzalem po Mojej śmierci. Ja Jestem twoim Bogiem i mogę wszystko !

Będą czytać to co ty piszesz teraz .

GŁOS BOŻY : [2.4.1968] Czy nie przejmuje cię zgroza widząc Mnie takim? Stałem się wyrzutkiem społeczeństwa, oddalony od Ojca. Sam ciężarem grzechów przybity do Krzyża!

Czy umiesz jeszcze zwrócić ku Mnie spojrzenie ? Spojrzenie ufne , pełne nadziei i wiary, że jestem twoim Bogiem i Twym Oblubieńcem? Wszyscy Mnie opuścili , wstrząśnięci Moją klęską. Tylko dwie , czy trzy wierne dusze patrzą na Mnie oczyma pełnymi łez. Moja Matka ..

Moja Najdroższa Matka..., umiłowany uczeń, Magdalena i ty byłaś z Nami! Poznaję cię i cieszę się! Ale inni , gdzież oni są? Gdzie jest Piotr, Opoka, o którą rozbijają się burze?

Gdzie jest Mój Kościół rodzący się, który za parę minut wyjdzie z mej Krwawej Rany Mego Serca, które żołnierz spieszy otworzyć? Wyjdzie on z tego Serca jako najpiękniejszy kwiat rajski, poczęty Miłością i pokrzepiony Mym Ciałem i Moją Krwią, która do końca czasów nie przestanie wylewać się dla niego, jak to jest i w tej chwili.

O Kościele rodzący się Moja oblubienico ukochana! Teraz jednak nie widzę cię przy Mnie..

Jesteś ukryta , uciekłaś daleko wraz z twymi fundatorami, zdjęta przerażeniem i męką. Jestem Sam.....! Samotność i opuszczenie na Krzyżu były dla Mnie jakby zdwojona śmiercią. Przecież wrażliwe serce odczuwa bardzo opuszczenie ze strony tych , których ukochało!

Nie wiedziałem już gdzie szukać serca przyjaznego i wiernego. Niebo i ziemia zmówiły się przeciwko Mnie, dla braku wiary. Ileż odstępstw wtedy i teraz, wszystko dla braku wiary!

Lecz zostawiłem to na piśmie i teraz pisz to ponownie na wypadek , gdyby ludzie zagubili księgę Ewangelii: „Błogosławieni, którzy uwierzyli, choć nie widzieli !”Wiara daje zbawienie! Gdyby było więcej wiary w Moim Kościele, smok piekielny nie odnosiłby tylu zwycięstw. Nauka jest omamieniem człowieka współczesnego i jego zgubą. Nauki matematyczne, które ukazują tyle faktów , są jednocześnie zniszczeniem dusz i narodów! Wszystko jest matematycznie wykazane i nawet niewidomy musiałby ulec niektórym dochodzeniom, gdy wiara prowadzi przez mroki. Trudno jest więc wierzyć we Mnie. Starają się dociekać, odkrywać i gdyby to było możliwe ,chcieliby nawet odczytać myśl Boga!

Wszystko przybiera nazwę „postępu , odnowy”, i trzeba , by Bóg strzegł się powtarzając sobie „ Uważajmy”. Człowiek wyciągnął rękę po owoc zakazany i chciałby zostać sam Bogiem ..."

Cytat z "Pójdź ze Mna"
www.jezusblog.republika.pl

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 29 2008 13:42   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by suration:

Nie bardzo kojarze, a temat mnie ogromnie interesuje. Mozesz latwo wskazac link? Poszukam tez na wlasna reke, ale jesli od razu wiesz gdzie, to moze zapodasz linka...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 lipiec 29 2008 18:39   
Forum

Quote by bodyw: Przyszłość Koscioła nie zależy od waszych przynależności,od błędow czy blądzenia.Nawet odstępstwo czy nienawiść. Nic nie zniszczy Kościoła bo jest dziełem Bożym!

Bardzo dobre spostrzezenie, ale jednoczesnie nie najlepszy wybor tekstu. Nie moge ustalic osoby stojacej za imprimatur, ani cenzora, ktorym nawet astronom moze byc. Mam zastrzezenia co do samego tekstu. Wezme pod uwage dwa ostatnie akapity.
NIe uwazam, by jakakolwiek nauka stala w sprzecznosci z Bogiem. Wiecej. To wlasnie dobra znajomosc matematyki uczy myslenia abstrakcyjnego i siega terenow niepojetch. Przyklad. Wyobraz sobie siedem prostych prostopadlych do siebie, przechodzacych przez ten sam punkt. No a teraz nieskonczenie wiele prostych prostopadlych do siebie jak wyzej. Czyli istnieje cos wiecej, co wykracza poza nasze mozliwosi spostrzegania.
Ostatni akapit uderza w istote Boga. Bez komentarza.

Dla mnie nie do przyjecia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
bodyw
 lipiec 29 2008 19:54   
Forum

Quote by Marianna:
Quote by bodyw: Przyszłość Koscioła nie zależy od waszych przynależności,od błędow czy blądzenia.Nawet odstępstwo czy nienawiść. Nic nie zniszczy Kościoła bo jest dziełem Bożym!

Bardzo dobre spostrzezenie, ale jednoczesnie nie najlepszy wybor tekstu. Nie moge ustalic osoby stojacej za imprimatur, ani cenzora, ktorym nawet astronom moze byc. Mam zastrzezenia co do samego tekstu. Wezme pod uwage dwa ostatnie akapity.
NIe uwazam, by jakakolwiek nauka stala w sprzecznosci z Bogiem. Wiecej. To wlasnie dobra znajomosc matematyki uczy myslenia abstrakcyjnego i siega terenow niepojetch. Przyklad. Wyobraz sobie siedem prostych prostopadlych do siebie, przechodzacych przez ten sam punkt. No a teraz nieskonczenie wiele prostych prostopadlych do siebie jak wyzej. Czyli istnieje cos wiecej, co wykracza poza nasze mozliwosi spostrzegania.
Ostatni akapit uderza w istote Boga. Bez komentarza.

Dla mnie nie do przyjecia.

Nie będe piewcą matematyki- nie tu i nie teraz,Bóg jest Miłością -nie matematykiem!
Te cytaty są objawieniami prywatnymi,za aprobatą Pawła VI-pochodzą z tamtych lat;

.."GŁOS BOŻY :[6.3.1969] Moje Słowa są Boskim Posłannictwem, zapowiedzią radości, wesela, pokoju i zgody miedzy ludźmi. Dojdzie się do tego najpierw po wielkiej odnowie zniesionej przez ludzkość. Bo po Wielkim Piątku powstała chwalebna Niedziela Zmartwychwstania. Jeśli dotąd nie zniszczyłem świata to znaczy, że chce go odnowić. Stare drzewa potrzebują obcinania i oczyszczenia, by mogły wydać znowu nowe pędy. Stare zaś gałęzie i suche liście zostają spalone. Trzeba oddzielić kozły od jagniąt, aby jagnięta znalazły przygotowane obfite pastwiska, gdzie będą mogły swobodnie się paść i znajdą zawsze przejrzyste źródła wód zbawienia. Moja zbawcza Krew ożywi bezpłodne odłogi pustynne dusz. Krew ta będzie zawsze zraszać ziemie, dopóki pozostanie na niej choć jeden człowiek do zbawienia. Córko umiłowana! Umarłem przecież na Krzyżu wśród tysięcznych mąk nie po to, by zaludnić duszami piekło, leczby napełnić wybranymi Niebo!...

.."GŁOS BOŻY : [19.3.1969] Obecny świat odnawia Moją Mękę. Ale nawet wtedy, gdyby wszyscy Moi kapłani opuścili Mnie, jak opuścili Mnie uczniowie i został przy Mnie tylko jeden z nich, bo na Golgocie zostałem tylko z samym Janem, Ja jednak odnowię świat.

GŁOS BOŻY : [3.4.1969] Pozwolę, by łódź Piotrowa zatonęła, lecz potem wyprowadzę ją w bezpieczne miejsce całą...."

A dlamnie jest nie do przyjęcia by wiedzieć o tym i siedzieć cicho...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 lipiec 29 2008 21:22   
Forum

Do Bodyw

Ten fragment daje do zastanowienia, tzn. nie daje przejsc obojetnie. Zupelnie lepszy niz poprzedni i napewno potwierdza Twje slowa. Dziekuje za reakcje. Kazda informacja jest dla mnie wazna.

Bog jest Miloscia napewno, a jednoczesnie i Inteligencja. Tworca wszystkiego. (Coz wiec dla Niego matematyka ).

P.S. Szkoda, ze nie moge ustosunkowac sie do orginalnego tekstu. Czy itnieja jakies linki uzupelniajace?

===

Profil   Email 
 Cytat 
bodyw
 lipiec 29 2008 23:38   
Forum

Quote by Marianna: Do Bodyw

Ten fragment daje do zastanowienia, tzn. nie daje przejsc obojetnie. Zupelnie lepszy niz poprzedni i napewno potwierdza Twje slowa. Dziekuje za reakcje. Kazda informacja jest dla mnie wazna.

Bog jest Miloscia napewno, a jednoczesnie i Inteligencja. Tworca wszystkiego. (Coz wiec dla Niego matematyka ).

P.S. Szkoda, ze nie moge ustosunkowac sie do orginalnego tekstu. Czy itnieja jakies linki uzupelniajace?

Witaj Marianna na podanym adresie www.jezusblog.republika umieszczona jest wersja internetowa książki pt;"Pójdź ze Mną"-w orginale wydanej przez Instytut Miłosierdzia Bożego w Toronto ok 1976 roku i trafił do Polski za pośrednictwem franciszkanów z Niepokalanowa.W tamtych latach nie było możliwe "oficjalne" reklama i prezentacja nawet tak niepozornej z wyglądu książeczki. W orginale jest to cienki zeszyt zaledwie na okładce fioletowe lilie -wewnatrz portret Pawła VI na pierwszej stronie pieczęć i herb papieski..
To co jest na stronie podanej Ci jest wierną kopią tekstu ;za co gwarantuje.
Co do tekstów źródłowych tego co wiem w tamtych latach było bardzo głośno we Włoszech o tych objawieniach i na pewno są artykuły w Osserratore Romano.
Zapytasz czemu jest o tych objawieniach cicho?
Sprawa dość skomplikowana tych kilkaset może więcej egzemplarzy, które dotarły do Polski może są gdzieś po zakamarkach bibliotek parafialnych lub w prywatnych szufladach...
Według słów Chrystusa to posłannictwo powinno stać się wademekum kapłanów i dusz Mu poświęconych i powinno być głoszone z ambony; słyszałaś to w jakimś Kościele ?
Wielu nie po drodze PawełVI jako promotor tego dzieła,wielu przeraża wizja kary i zniszczenia świata...
Nie po drodze wielu Miłość i Miłosierdzie bez granic i dla wszystkich :

.."GŁOS BOŻY :Zwycięstwo ostateczne jest jeszcze bardzo dalekie. Przedtem trzeba stoczyć kilka bitew i odnieść zwycięstwo. Trzeba będzie siłą oddzielić kozły od jagniąt! Czy widzisz to córko Moja? Zgromadzenia zakonne wysilają się teraz na apostolstwa, co sprawia, że pogrążają się w duchu światowym. Przyjmują dzieła rozwijają je, powiększają, rozszerzają, ubiegają się o nie. Ale miłość , prawdziwa miłość, gdzie ona tam jest? O jakże one są dalekie ode Mnie i od Mego Ducha. Chciałbym , by wiedziano o tym co ci mówię.
Cała ta tak zwana charytatywna działalność nie zaspakaja Mnie – już ci to powiedziałem. Powiedz to Ojcu {kierownik duchowy} ode Mnie. Nie! Nie może to Mnie zadowolić! Nie chcę dzieł Miłosierdzia , które trzymają serca ludzkie daleko ode Mnie. Chcę Miłości!

Miłości prawdziwej, szczerej , bezinteresownej. Chcę serca ludzkiego, serca Moich oblubienic ,by były jedynie dla Mnie! Nie chce marnotrawstwa i podziału miłości.

Napisz to dużymi literami, że JEZUS CHCE WPIERW TYLKO SERCA LUDZKIEGO, A POTEM RESZTY! Sobór przyniósł zamieszanie i mówi się za wiele. A im więcej się mówi , tym bardziej mieszają się idee i tłumaczy się wiele rzeczy wcale nie według prawdziwego ducha Soboru.

Wszak tylko jedna rzecz jest potrzebna , to Miłość! Pragnę , by się o tym wiedziało....
Niech nie budują drapaczy chmur , które przeciwne moce natury, trzęsienia ziemi, lub bomba atomowa mogą w jednej chwili zniszczyć, lecz niech cała ludzkość czuwa , by nie wpaść do przepaści. „ Bądźcie gotowi! Oby dusze jak kłosy dojrzałe, mogły być przyjęte do spichlerzy niebieskich”.
GŁOS BOŻY: [14.2.1968] Oto dlaczego tęsknię za miłością, by otrzymać jedno uderzenie serca Mego stworzenia .O! jeśli chcecie Mnie zadowolić, ukochajcie Moją Miłość odepchniętą , zapomnianą , wzgardzoną. Nazywam się Miłością –Miłością , która daje wszystko ! Bóg Miłości ! Dlaczego nie uznajecie Mnie za takiego? Spójrz córko Moja , jak się zdaję na ciebie , jak wynurzam się przed tobą. Wiem dobrze z jaką dokładnością przekażesz braciom Moje Posłannictwo Miłości. Wiem ,że polecisz Ojcu , by nie zmieniał niczego w Moich Słowach, bo są takie jakie jak je usłyszałaś i zapisałaś. Dam ci w nagrodę wielkie radości i cały zastęp dusz dzięki temu Rękopisowi...

- Lecz córko Moja, wszystko to jest nie tylko upragnione ,ale i obowiązujące, bo Ja stworzyłem człowieka wolnym i potrzebuję współpracy dobrych , by odnowić świat. Trochę więcej wiary wystarczyłoby do rozpalenia w sercu człowieka miłości , która może wszystko....

To jest przyszłość Koscioła!

Pozdrawiam bodyw

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 29 2008 23:55   
Forum Moderator
Moderator

Czy jest to objawienie prywatne zbadane przez KRK ? Może jakieś bliższe dane ?

===

Cytat 
Marianna
 lipiec 30 2008 02:09   
Forum

Nie latwo jest cos na ten temat napisac, dopoki w ciszy i spokoju nie rozwazy sie tematu wystarczajaco. Nie jestem w stanie stac na pozycji opiniodawcy, choc zaczynam nabierac osobistego stosunku do tekstu i sytuacjii z nim zaistnialych. Nie mam tu za zle duchownym, ze tekstu w takiej wresji nie czytali z ambon. (Szkoda, ze nie wiem co ksieza o nim sadza). Jednoczesnie zauwaz jak od pewnego czasu w Kosciele zaczeto wiecej mowic o milosci Boga, do Boga, kierowaniu sie w zyciu miloscia. Z obrazu Boga karzacego przeszlismy do obrazu Boga - milosci, Boga - milosiedzia. Nawolywano do tworzenia cywilizacji milosci. Pontyfikat Jana Pawla przepelniony byl i miloscia i milosierdziem. Podkreslano nam, ze motorem naszego dzialania powinna stac sie milosc, i to milosc milosierna. O to chodzi w przekazie.
Obraz zniszczenia. Jeszcze nie tak dawno obraz taki wywolywal silne emocje. Obecnie ludzie zetkneli sie z tak wieloma obrazami zniszczenia pochodzacymi z wielu roznych i czesto niewiadomych zrodel, ze juz nie moga wywolac tak silnego wrazenia jak kiedys. Ale mimo to, nie powinno sie ludzi staszyc. Warto wiedziec i pamietac o konsekwencjach dzialanosci ludzkiej, dla powstrzymywania dzialan destrukcyjnych. Napewno w odroznieniu od nich, dzialania kierowane miloscia sa ukierunkowane na dobro drugiego czlowieka i przeciwdzialaja destrukcji.

Ciekawa jestem, jak go odbierasz?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 30 2008 08:44   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
Quote by Rafi F:
Quote by suration:

Nie bardzo kojarze, a temat mnie ogromnie interesuje. Mozesz latwo wskazac link? Poszukam tez na wlasna reke, ale jesli od razu wiesz gdzie, to moze zapodasz linka...

Zobacz tutaj wypowiedź Dezertera.

Wypowiedź Dezertera
Potworna manipulacja jest w rozdziale 2-gim KKK w p.492. Porównaj z Ef 1:3-4, a najlepiej z całym pierwszym rozdziałem Ef 1
Manipulacja polega na zawężeniu do Maryi jako uzasadnienie szczególnej czci dla niej (zauważ też sformuowanie Bardziej niż wszystkie inne osoby).
Albo głupota, albo oszustwo, nie wiem co gorsze. Dlatego KKK zbiera teraz u mnie kurz, a po przeprowadzce trafi do kartonu obok "Janka Muzykanta".

===

Cytat 
Robert
 lipiec 30 2008 08:52   
Forum

Dzieki Rafi. Zabieram sie do lektury...

===

Profil   Email 
 Cytat 
bodyw
 lipiec 30 2008 08:55   
Forum

Quote by Marianna: Nie latwo jest cos na ten temat napisac, dopoki w ciszy i spokoju nie rozwazy sie tematu wystarczajaco. Nie jestem w stanie stac na pozycji opiniodawcy, choc zaczynam nabierac osobistego stosunku do tekstu i sytuacjii z nim zaistnialych. Nie mam tu za zle duchownym, ze tekstu w takiej wresji nie czytali z ambon. (Szkoda, ze nie wiem co ksieza o nim sadza). Jednoczesnie zauwaz jak od pewnego czasu w Kosciele zaczeto wiecej mowic o milosci Boga, do Boga, kierowaniu sie w zyciu miloscia. Z obrazu Boga karzacego przeszlismy do obrazu Boga - milosci, Boga - milosiedzia. Nawolywano do tworzenia cywilizacji milosci. Pontyfikat Jana Pawla przepelniony byl i miloscia i milosierdziem. Podkreslano nam, ze motorem naszego dzialania powinna stac sie milosc, i to milosc milosierna. O to chodzi w przekazie.
Obraz zniszczenia. Jeszcze nie tak dawno obraz taki wywolywal silne emocje. Obecnie ludzie zetkneli sie z tak wieloma obrazami zniszczenia pochodzacymi z wielu roznych i czesto niewiadomych zrodel, ze juz nie moga wywolac tak silnego wrazenia jak kiedys. Ale mimo to, nie powinno sie ludzi staszyc. Warto wiedziec i pamietac o konsekwencjach dzialanosci ludzkiej, dla powstrzymywania dzialan destrukcyjnych. Napewno w odroznieniu od nich, dzialania kierowane miloscia sa ukierunkowane na dobro drugiego czlowieka i przeciwdzialaja destrukcji.

Ciekawa jestem, jak go odbierasz?

Witam Rafi -dla mnie ten tekst jest darem najważniejszym.
Wierzę w to że autorem tych słów jest Chrystus-zreszto On sam to w tych objawieniach mowi.
-Jak go odbieram -tą książeczkę znam od 30 lat-zmieniła moje życie myślę że na dobre..Nie da się przejś obojętnie wobec takich słów i dziś po latach dociera do mnie prawdziwość słów Chrystusa.Nie przeraża mnie wizja zniszczenia i kary na którą świat zasługuje-wszystko w rękach Boga;

.."Ja : Panie, a te wszystkie kary, o których mówiłeś w Rękopisie, czy przyjdą na ten nasz biedny i grzeszny świat?- Jezus odpowiedział mi na to po łacinie, a potem po włosku:

GŁOS BOŻY : „ Apud Deum misericordia et copisa redemptie!” U Boga jest Miłosierdzie i obfite wybawienie! Moje Odkupienie mogło wystarczyć do zbawienia tysiąca takich światów jak ziemia. Córko Moja, Ja jestem Miłosierdziem za życia i przy śmierci. Jestem Ojcem kochającym dla tych, którzy Mnie miłują i sędzią surowym dla odmawiających Mi miłości swego serca. Myśl tylko o Mnie. Powinnaś się zajmować rzeczami Ojca Mego, który jest w niebiosach. A ukaże ci Moją potęgę i Kim jest Ten, Który cię prowadzi. Nędza twoja jest wielka, ale Moje Miłosierdzie jest nieskończone...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 30 2008 09:24   
Forum Moderator
Moderator

Dla mnie największym darem jest śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Dużym darem jest NT. Zwróciłem uwagę na to, że za Jezusem szli ludzie prości, zwracał się do nich w zrozumiałych słowach i sformułowaniach. Wiele opisywał w podobieństwach.
A tu nagle styl (wybacz) dość napuszony, "górnolotny", posługujący się łaciną (dlaczego łaciną ??? aby było bardziej majestatycznie? słowo kierowane tylko do łacińskich katolików? język swięty???) i ma to pochodzić wprost od Jezusa? Mam ogromne wątpliwości.
Wybacz, ale ja wierzę (za obietnicą Jezusa), że gdy Jezus przyjdzie nikt nie będzie miał wątpliwości, nawet ateiści zegną kolano.

Zobacz takie sformułowanie:
"Powinnaś się zajmować rzeczami Ojca Mego, który jest w niebiosach."
Jest ono bardzo na miejscu, gdy Jezus chodzi po ziemi i podkreśla w ten sposób swoje nieziemskie pochodzenie.
Ale tutaj wygląda nijak, wcale nie kojarzy się z tym, że Jezus też jest w niebiosach razem z ojcem. Dodatkowe podkreślenie swego pochodzenia jest po prostu umieszczone w złym miejscu i w złym czasie.

Zupełnie to do mnie nie przemawia.

Ponawiam pytanie : co o tym objawieniu sądzi KRK ?

===

Cytat 
bodyw
 lipiec 30 2008 10:25   
Forum

Quote by Rafi F: Dla mnie największym darem jest śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Dużym darem jest NT. Zwróciłem uwagę na to, że za Jezusem szli ludzie prości, zwracał się do nich w zrozumiałych słowach i sformułowaniach. Wiele opisywał w podobieństwach.
A tu nagle styl (wybacz) dość napuszony, "górnolotny", posługujący się łaciną (dlaczego łaciną ??? aby było bardziej majestatycznie? słowo kierowane tylko do łacińskich katolików? język swięty???) i ma to pochodzić wprost od Jezusa? Mam ogromne wątpliwości.
Wybacz, ale ja wierzę (za obietnicą Jezusa), że gdy Jezus przyjdzie nikt nie będzie miał wątpliwości, nawet ateiści zegną kolano.

Język prosty-tak powiedzieć by zabolało?-dlaczego uważasz mnie za tego który burzy Twoje poglady?
A ja wierzę w to ...a ja w tamto -pytałeś o moje odczucia -to ci powiedzialem.
Czy ateiści zegną kolano?Nie wiem,ale napełniaja mnie radością słowa Chrystusa:

.." Dzień ostateczny będzie wielkim dniem, w którym Miłość i Sprawiedliwość obejmą się w wiekuistej Miłości

Ojca , Syna i Ducha Świętego . Nikt nie będzie mógł powiedzieć, ze nie zaznał Miłosierdzia.."

O TYM WSZYSTKI CO CI MÓWIĘ, CHCĘ BY WSZYSCY WIEDZIELI !...

Iluż to wątpliwościami i iluż sofizmatami obmurowuje się w swej drodze życiowej Mój Kościół , to moi kapłani chcą pozbyć się Prawdy i Wiary. Czy myślicie że Moi kapłani mają czas , by rozmawiać ze Mną?

Ja przychodzę do ciebie nie po to by poprawić twe wady, lecz dla wzajemnej miłości , by otworzyć przed tobą Me Serce, jak przed prawdziwą zakochaną, która żyje tylko dla swego Umiłowanego. Myśli tylko o Nim , szuka tylko Jego Miłości. Jego niepokoje i problemy, zajmują ja tylko. Przychodzę jako przyjaciel do przyjaciółki, brat do siostry, oblubieniec do oblubienicy . Okazałem ci wiele zaufania, ale i ty Mi okazałaś. Trudno jest stworzeniu ludzkiemu uwierzyć w to wszystko, w coś ty w tym czasie wierzyła!

O! Wiara! Do kogoż na ziemi zwrócić się po słowo pociechy? – To wszystko zasługuje na nagrodę i Ja ,Bóg sprawiedliwy dam ci ją na pewno! Chcę ci ukazać Moje ludzki Serce w całej Jego czułości.

GŁOS BOŻY :[24.3.1970 ,Wielki Wtorek} Dzień ostateczny będzie wielkim dniem, w którym Miłość i Sprawiedliwość obejmą się w wiekuistej Miłości

Ojca , Syna i Ducha Świętego . Nikt nie będzie mógł powiedzieć, ze nie zaznał Miłosierdzia

i Przebaczenia, bo właśnie w tym dniu pokaże się światu, jak bardzo Ojciec umiłował ludzi, aż do złożenia za nich w Ofierze Swego Umiłowanego Syna. – Przed końcem świata Ewangelia będzie głoszona wszystkiemu stworzeniu, tak, że nikt nie będzie mógł wymówić się nieświadomością .

Proste zrozumiałe ,czy po łacinie...dla wybranych?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 30 2008 10:31   
Forum Moderator
Moderator

Quote by bodyw:„ Apud Deum misericordia et copisa redemptie!”
Łacina.

Quote by bodyw:
...bo właśnie w tym dniu pokaże się światu, jak bardzo Ojciec umiłował ludzi, aż do złożenia za nich w Ofierze Swego Umiłowanego Syna.
A poprzez Ofiarę Jezusa już Bóg swej miłości już nie pokazał ???

Quote by bodywRazzrzed końcem świata Ewangelia będzie głoszona wszystkiemu stworzeniu, tak, że nikt nie będzie mógł wymówić się nieświadomością .

A co z tymi, którzy zmarli nie zaznawszy Ewangelii?

Ponawiam pytanie : co sądzi o tym objawieniu KRK ?

===

Cytat 
Rafi F
 lipiec 30 2008 10:39   
Forum Moderator
Moderator

" Trzeba oddzielić kozły od jagniąt, aby jagnięta znalazły przygotowane obfite pastwiska, gdzie będą mogły swobodnie się paść i znajdą zawsze przejrzyste źródła wód zbawienia. Moja zbawcza Krew ożywi bezpłodne odłogi pustynne dusz. Krew ta będzie zawsze zraszać ziemie, dopóki pozostanie na niej choć jeden człowiek do zbawienia."

To jak? Oddzieli zbawionych od niezbawionych, czy będzie użyźniał nasze dusze i poczeka, aż wszyscy się zbawią ? A może wyznaczy tylko ludzi (owieczki) do zbawienia i będzie je zbawiał, a resztę kozłów odesle do diabła?
Jak to się ma do wizji :
"Przed końcem świata Ewangelia będzie głoszona wszystkiemu stworzeniu, tak, że nikt nie będzie mógł wymówić się nieświadomością ."
Będą świadomi i będą mogli wybrać, czy też będą świadomi, że zrobił z nich kozłów?

Gdzie spójność, gdzie prostota przekazu??
Słowa Jezusa ???

Do znudzenia : co sądzi o tym objawieniu KRK ?

===

Cytat 
kasandra_K80
 lipiec 30 2008 12:23   
Forum

Bodyw, w podanym przez Ciebie linku jest:
http://www.jezusblog.republika.pl/index.html

PÓJDŹ ZE MNĄ
Tłumaczenie z włoskiego
Wydanie pierwsze
1973 r
Wiernemu Ludowi Polskiemu w celu ukochania Bożego Miłosierdzia książkę tę ofiaruję
Instytut Miłosierdzia Bożego
Toronto, Ontario CANADA

NIHIL OBSTAT:
Ks.Antoni Santucci
Censor Librorum

IMPRIMATUR
Mons. Ottario Celi, Wikariusz Generalny
Arezzano 11.12.1971r

Od wydawcy :
Ks. Roman Hoppe 1973 r

I Cytat:
Te niebieskie rozmowy zaczęły się od głosu jej jedynej ukochanej siostry, niedawno zmarłej.
Potem od czasu do czasu odzywała się Najświętsza Maryja Panna, a następnie Jezus Chrystus.

Wow!!
Dla protestanta rozmowa ze zmarłą, objawienia Maryjne i inne tego typu teksty brzmią jak bluźnierstwo, jak głos szatana...
Prawda ???
Też jestem ciekawa Waszych komentarzy a także stanowiska KRK.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 30 2008 14:13   
Forum

Quote by Rafi F: [...]
Albo głupota, albo oszustwo, nie wiem co gorsze. Dlatego KKK zbiera teraz u mnie kurz, a po przeprowadzce trafi do kartonu obok "Janka Muzykanta".

Dzieki Rafi za wysilek wlozony w znalezienie dla mnie tych informacji.
Faktycznie wyglada to na mocne naciaganie... Podzielam Twoje zdanie, ze tak nie powinno byc, szczegolnie w oficjalnym katechizmie. Nie mozna bez podstaw ustalac czegos, bo tak nam pasuje...
Jeszcze raz dzieki za linki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 31 2008 08:12   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
Quote by Rafi F: [...]

Dzieki Rafi za wysilek wlozony w znalezienie dla mnie tych informacji.
Faktycznie wyglada to na mocne naciaganie... Podzielam Twoje zdanie, ze tak nie powinno byc, szczegolnie w oficjalnym katechizmie. Nie mozna bez podstaw ustalac czegos, bo tak nam pasuje...
Jeszcze raz dzieki za linki.

Nie ma sprawy. Co prawda jest w KKK wiele bardzo wartościowej treści, ale jako całość przestał być dla mnie ważny. Zdecydowanie wolę Biblię, nie zawiodła mnie pomimo tego, że na początku byłem ogromnie sceptyczny.

===

Cytat 
matejanka
 sierpień 04 2008 15:44   
Forum

Quote by bodyw:
Quote by Rafi F: Dla mnie największym darem jest śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Dużym darem jest NT. Zwróciłem uwagę na to, że za Jezusem szli ludzie prości, zwracał się do nich w zrozumiałych słowach i sformułowaniach. Wiele opisywał w podobieństwach.

Język prosty-tak powiedzieć by zabolało?-dlaczego uważasz mnie za tego który burzy Twoje poglady?
A ja wierzę w to ...a ja w tamto -pytałeś o moje odczucia -to ci powiedzialem.
Czy ateiści zegną kolano?Nie wiem,ale napełniaja mnie radością słowa Chrystusa:

.." Dzień ostateczny będzie wielkim dniem, w którym Miłość i Sprawiedliwość obejmą się w wiekuistej Miłości

Ojca , Syna i Ducha Świętego . Nikt nie będzie mógł powiedzieć, ze nie zaznał Miłosierdzia.."

O TYM WSZYSTKI CO CI MÓWIĘ, CHCĘ BY WSZYSCY WIEDZIELI !...

Iluż to wątpliwościami i iluż sofizmatami obmurowuje się w swej drodze życiowej Mój Kościół , to moi kapłani chcą pozbyć się Prawdy i Wiary. Czy myślicie że Moi kapłani mają czas , by rozmawiać ze Mną?

Ja przychodzę do ciebie nie po to by poprawić twe wady, lecz dla wzajemnej miłości , by otworzyć przed tobą Me Serce, jak przed prawdziwą zakochaną, która żyje tylko dla swego Umiłowanego. Myśli tylko o Nim , szuka tylko Jego Miłości. Jego niepokoje i problemy, zajmują ja tylko. Przychodzę jako przyjaciel do przyjaciółki, brat do siostry, oblubieniec do oblubienicy . Okazałem ci wiele zaufania, ale i ty Mi okazałaś. Trudno jest stworzeniu ludzkiemu uwierzyć w to wszystko, w coś ty w tym czasie wierzyła!

O! Wiara! Do kogoż na ziemi zwrócić się po słowo pociechy? – To wszystko zasługuje na nagrodę i Ja ,Bóg sprawiedliwy dam ci ją na pewno! Chcę ci ukazać Moje ludzki Serce w całej Jego czułości.

GŁOS BOŻY :[24.3.1970 ,Wielki Wtorek} Dzień ostateczny będzie wielkim dniem, w którym Miłość i Sprawiedliwość obejmą się w wiekuistej Miłości

Ojca , Syna i Ducha Świętego . Nikt nie będzie mógł powiedzieć, ze nie zaznał Miłosierdzia

i Przebaczenia, bo właśnie w tym dniu pokaże się światu, jak bardzo Ojciec umiłował ludzi, aż do złożenia za nich w Ofierze Swego Umiłowanego Syna. – Przed końcem świata Ewangelia będzie głoszona wszystkiemu stworzeniu, tak, że nikt nie będzie mógł wymówić się nieświadomością .

Proste zrozumiałe ,czy po łacinie...dla wybranych?

Bodyw!
Te słowa mogą znaczyć dużo więcej niż to pozornie wygląda, tak jak wszystkie Słowa Pana.
Nie jestem w stanie w swoim imieniu powiedzieć i napewno stwierdzić czy to objawienie pochodzi od Chrystusa, ale nie widzę w nim niczego co byłoby sprzeczne z Bożą Miłością, a wszystko co współbrzmi z Najwyższą Miłością tylko od Niej może pochodzić!
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
bodyw
 sierpień 04 2008 18:34   
Forum

Witaj Siostro!
Przepraszam że nie wiele dodaje od siebie- ale moje słowa są niczym wobec tego co nie daje mi spokoju;

..."Czy Miłość tak objawiona nie zasługuje na zaufanie?;

Cóż więc jest miarą waszej miłości rzeczywistej?

Czas, w jakim trwacie przy Mnie. A co jest waszym trwaniem? POSTAWA ZAUFANIA. Nie modlitwa wykrojona z doby waszego życia - oddana Mi - a modlitwa życia ze Mną.

Prawda, że to jest takie proste?...

To, co Ja wam daję, dostępne jest dla każdego z was, dostępniejsze jednak dla pokornych i żyjących w prawdzie.

Kto wie, że w oczach Moich mały jest i grzeszny, słaby i niewytrwały, ten liczy na Moją Moc, Świętość i wierną Miłość, bardziej niż ten, kto uznaje się wielkim, mądrym i silnym.

Kto pojmie całą głębię własnej słabości, ten dopiero w zupełności polega na pełnej Miłosierdzia Mocy, którą wam daję zawsze i bez ograniczeń. Dlatego nie odbieram wam słabości waszej, lecz na niej buduję Moją Chwałę w was. Im mniej bowiem zaufania do własnych możliwości żyje w was, tym więcej zawierzenia we Mnie u tych, którzy kochają Mnie, szukają i pragną przyjaźni Mojej. Właśnie do was mówię te słowa; wam daję pomoc Moją. Nie ma przecież wśród was „dobrych" i „świętych". Istnieją ci, co widzą słabość swoją i ludzie „ślepi" na nią, ufni w swoją moc. Ten tylko żyć może w świetle, kto ma oczy zdrowe. Jeśli oczy waszej duszy widzą grzech wszechobecny w świecie waszym, wspólnotę ludzkiej słabości, którą podzielacie wszyscy, widzą też nieskończoną Miłość Moją podtrzymującą wasz świat, Miłującą was - pomimo wszystko. Dlatego przystoi wam wdzięczność wielka za Dar Miłości Mojej, Objawionej wam przez Jezusa Chrystusa, Słowo Moje, ofiarowane wam i za was a nie - trwoga, wstyd i bunt..."

www.annapisze.republika.pl

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 sierpień 04 2008 19:20   
Forum

Quote by bodyw: Witaj Siostro!
Przepraszam że nie wiele dodaje od siebie- ale moje słowa są niczym wobec tego co nie daje mi spokoju;

Czas, w jakim trwacie przy Mnie. A co jest waszym trwaniem? POSTAWA ZAUFANIA. Nie modlitwa wykrojona z doby waszego życia - oddana Mi - a modlitwa życia ze Mną.

To, co Ja wam daję, dostępne jest dla każdego z was, dostępniejsze jednak dla pokornych i żyjących w prawdzie.

Kto wie, że w oczach Moich mały jest i grzeszny, słaby i niewytrwały, ten liczy na Moją Moc, Świętość i wierną Miłość, bardziej niż ten, kto uznaje się wielkim, mądrym i silnym.

Kto pojmie całą głębię własnej słabości, ten dopiero w zupełności polega na pełnej Miłosierdzia Mocy, którą wam daję zawsze i bez ograniczeń. Dlatego nie odbieram wam słabości waszej, lecz na niej buduję Moją Chwałę w was. Im mniej bowiem zaufania do własnych możliwości żyje w was, tym więcej zawierzenia we Mnie u tych, którzy kochają Mnie, szukają i pragną przyjaźni Mojej. Właśnie do was mówię te słowa; wam daję pomoc Moją. Nie ma przecież wśród was „dobrych" i „świętych". Istnieją ci, co widzą słabość swoją i ludzie „ślepi" na nią, ufni w swoją moc. Ten tylko żyć może w świetle, kto ma oczy zdrowe. Jeśli oczy waszej duszy widzą grzech wszechobecny w świecie waszym, wspólnotę ludzkiej słabości, którą podzielacie wszyscy, widzą też nieskończoną Miłość Moją podtrzymującą wasz świat, Miłującą was - pomimo wszystko. Dlatego przystoi wam wdzięczność wielka za Dar Miłości Mojej, Objawionej wam przez Jezusa Chrystusa, Słowo Moje, ofiarowane wam i za was a nie - trwoga, wstyd i bunt..."

Witaj Bodyw Bracie!
Ale czy wiesz dlaczego piszę Bracie?
Nie dlatego że taka jest mowa pośród chrześcijan, tylko dlatego że naprawdę uważam każdego człowieka za brata(niezależnie od wiary, koloru skóry, i grzeszności)gdyż wszyscy jesteśmy rodzeństwem.
Nowym Przykazaniem Jezusa było " Miłujcie się wzajemnie"i Jezus nie dodał do tego Przykazania żadnych obwarowań, tak jak to my czynimy kochając najczęściej tylko członkow rodziny, lub tylko tych z których poglądami się zgadzamy.
A jednak Jezus polecił nam wszystkim się modlić "Ojcze nasz", gdyż Ojcem każdego ludzkiego Ducha jest sam Bóg.
I ten nasz Ojciec poucza nas na najróżniejsze sposoby i z powodu naszej małości zniża się do naszego słownictwa, a nawet naszych ograniczeń w pojmowaniu. Ze swojej Prawdy daje nam jednak tylko tyle, ile chociaż częśc z braci i sióstr już potrafi znieść....
Dlaczego my z tych Boskich Nauk czynimy powód do sporów , podziałów i dalczego nie potrafimy się pogodzic w jednym wyznaniu i jednej modlitwie?
Właśnie z powodu pychy , która jest motorem odrzucania innych za to, że inaczej myślą, czy inaczej pojmują Nauczanie Boga , tak jakby w ogóle było możliwe jednakowe myślenie i istniały jednakowe dusze!
Dlatego Bóg inaczej przemawia do swoich dzieci w chrześcijańskiej części świata często dostosowując swoje Objawienia do naszych podziałów aby w ogóle zostać wysłuchany, a inaczej tam gdzie jeszcze nie jest znany jako Chrystus co nie oznacza że tamte Jego dzieci nie otrzymują od Ojca żadnych objawień.
DLatego powinniśmy być bardzo ostrożni z wydawaniem wszelkich wyroków o Objawieniach, których czy to nie rozumiemy, czy to nie mieszczą się one w naszym postrzeganiu Boga i Duchowości, gdyż może się okazać, że właśnie to nasze postrzeganie wcale nie jest tym, które utrzymuje nas w Prawdzie.
Moim zdaniem Duch wieje skąd chce i gdzie chce i gdy chcemy odrzucić słowa Miłosci jako zwiedzenie to może lepiej jest pomyśleć czy czasem n ie walczy się i nie odrzuca samego Ducha Swiętego wylewającego się w naszej epoce na ludzkość i to w najprzeróżniejsze sposoby.
Przecież w liście do Hebrajczyków 12,25 zostało umieszczone to ostrzeżenie żebyśmy uważali aby nie odrzucać Tego, kóry mówi do nas z nieba!!!
I że Bog jeszcze raz wstrząsnie naszymi poglądami zarówno na "niebo" jak i na "ziemię".
Chrześciajnie tak bardzo lubią powoływać się na ostrzeżenie o fałszywych prorokach i fałszywyh mesjaszach, ale lekceważa ostrzeżenie, aby nie odrzucać Tego który z nieba przemawia i istnieje wielkie niebezpieczeństwo że nie poznają Tego Prawdziwego wtedy , gdy Przyjdzie!

Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
bodyw
 sierpień 05 2008 00:34   
Forum

Quote by matejanka:
Quote by bodyw: Witaj Siostro!

Witaj Bodyw Bracie!
Ale czy wiesz dlaczego piszę Bracie?
Nie dlatego że taka jest mowa pośród chrześcijan, tylko dlatego że naprawdę uważam każdego człowieka za brata(niezależnie od wiary, koloru skóry, i grzeszności)gdyż wszyscy jesteśmy rodzeństwem.
Nowym Przykazaniem Jezusa było " Miłujcie się wzajemnie"i Jezus nie dodał do tego Przykazania żadnych obwarowań, tak jak to my czynimy kochając najczęściej tylko członkow rodziny, lub tylko tych z których poglądami się zgadzamy.
A jednak Jezus polecił nam wszystkim się modlić "Ojcze nasz", gdyż Ojcem każdego ludzkiego Ducha jest sam Bóg.
I ten nasz Ojciec poucza nas na najróżniejsze sposoby i z powodu naszej małości zniża się do naszego słownictwa, a nawet naszych ograniczeń w pojmowaniu. Ze swojej Prawdy daje nam jednak tylko tyle, ile chociaż częśc z braci i sióstr już potrafi znieść....
Dlaczego my z tych Boskich Nauk czynimy powód do sporów , podziałów i dalczego nie potrafimy się pogodzic w jednym wyznaniu i jednej modlitwie?
Właśnie z powodu pychy , która jest motorem odrzucania innych za to, że inaczej myślą, czy inaczej pojmują Nauczanie Boga , tak jakby w ogóle było możliwe jednakowe myślenie i istniały jednakowe dusze!
Dlatego Bóg inaczej przemawia do swoich dzieci w chrześcijańskiej części świata często dostosowując swoje Objawienia do naszych podziałów aby w ogóle zostać wysłuchany, a inaczej tam gdzie jeszcze nie jest znany jako Chrystus co nie oznacza że tamte Jego dzieci nie otrzymują od Ojca żadnych objawień.
DLatego powinniśmy być bardzo ostrożni z wydawaniem wszelkich wyroków o Objawieniach, których czy to nie rozumiemy, czy to nie mieszczą się one w naszym postrzeganiu Boga i Duchowości, gdyż może się okazać, że właśnie to nasze postrzeganie wcale nie jest tym, które utrzymuje nas w Prawdzie.
Moim zdaniem Duch wieje skąd chce i gdzie chce i gdy chcemy odrzucić słowa Miłosci jako zwiedzenie to może lepiej jest pomyśleć czy czasem n ie walczy się i nie odrzuca samego Ducha Swiętego wylewającego się w naszej epoce na ludzkość i to w najprzeróżniejsze sposoby.
Przecież w liście do Hebrajczyków 12,25 zostało umieszczone to ostrzeżenie żebyśmy uważali aby nie odrzucać Tego, kóry mówi do nas z nieba!!!
I że Bog jeszcze raz wstrząsnie naszymi poglądami zarówno na "niebo" jak i na "ziemię".
Chrześciajnie tak bardzo lubią powoływać się na ostrzeżenie o fałszywych prorokach i fałszywyh mesjaszach, ale lekceważa ostrzeżenie, aby nie odrzucać Tego który z nieba przemawia i istnieje wielkie niebezpieczeństwo że nie poznają Tego Prawdziwego wtedy , gdy Przyjdzie!

Pozdrawiam

Dziękuje Siostro!
Jest tak jak mówisz; Miłujcie się wzajemnie - tylko to może nas oczyścić i ubogacić i podnieść do godności dziecka Bożego-zjednoczyć ;by wszyscy byli jedno...

..." Miłość jest przyczyną stwórczą. Miłość stoi u początku wszystkiego. Dlatego tam, gdzie przejawia się miłość, jest na pewno zawsze działanie Boga. Jezus Chrystus zezwolił na najstraszliwszą, haniebną śmierć, ażeby stała się świadectwem prawdy Jego słów! A więc przejawiła się nam miłość w kształcie najczystszym — bezinteresowna, całkowita, aż do zatracenia siebie. Jego miłość była tak niecierpliwa, że zeszedł „do swoich", gdy świat był jeszcze nie przygotowany, gdy tylko jedna kobieta zgodziła się zaufać Bogu, gdy kilkunastu ludzi zdolnych było pokochać Jezusa i uznać Go Nauczycielem..."

Pozdrawiam serdecznie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 05 2008 08:44   
Forum Moderator
Moderator

bodyw
Bardzo konsekwentnie nie odpowiadasz na moje pytanie i unikasz mnie jak ognia.
Zapytam jeszcze raz : jakie jest stanowisko KRK wobec cytowanego przez ciebie domniemanego objawienia.

===

Cytat 
matejanka
 sierpień 05 2008 09:29   
Forum

Quote by Rafi F: bodyw
Bardzo konsekwentnie nie odpowiadasz na moje pytanie i unikasz mnie jak ognia.
Zapytam jeszcze raz : jakie jest stanowisko KRK wobec cytowanego przez ciebie domniemanego objawienia.

Witaj Rafi!
Pozwolisz , że uczynię małą sugestię.
Jak sądzisz ilu uczniów i słuchaczy miałby Jezus dwa tysiące lat temu, gdyby ci pytali kapłanów i uczonych w Piśmie, co sądzą o ubogim cieśli z Nazaretu podającym się za Mesjasza?
Pozdrawiam
Ps Kapłani i uczeni w Piśmie reprezentowali Prawo Mojżesza, który z kolei był Boskim Wysłannikiem, a Prawo to zostało dane Mu przez samego Boga na górze Synaj. Więc na tamte czasy, kapłani i uczeni uważali , że reprezentują Boskie interesy na ziemi

===

Cytat 
Rafi F
 sierpień 05 2008 10:24   
Forum Moderator
Moderator

Wybacz, że ci przypomnę.

Jezus przyszedł raz, wybrał sobie Apostołów, nauczał JAWNIE całe tłumy, a po śmierci i zmartwychwstaniu usiadł po prawicy Ojca.
Gdy przyjdzie ponownie, to wg jego słów przyjdzie jawnie. Tak jawnie, że NIKT nie będzie miał wątpliwości i KAŻDY ugnie kolano.
Jezus ostrzegał też przed pojawiającymi się różnymi uzurpatorami którzy pojawią się w międzyczasie i będą mówić, że przyszedł tu czy ówdzie, że się gdzieś objawił.

Zarówno zapowiedź Jezusa jak i jego ostrzeżenie wziąłem głęboko do serca.

W owym "objawieniu" at hoc na podstawie niewielkiej próbki wykazałem niespójności i nieścisłości.
Oczywiście bez echa, bo jestem widać niegodny rozmowy, tylko przyklaskującym bodyw odpowiada.

===

Cytat 
matejanka
 sierpień 05 2008 12:10   
Forum

Quote by Rafi F: Wybacz, że ci przypomnę.

Jezus przyszedł raz, wybrał sobie Apostołów, nauczał JAWNIE całe tłumy, a po śmierci i zmartwychwstaniu usiadł po prawicy Ojca.
Gdy przyjdzie ponownie, to wg jego słów przyjdzie jawnie. Tak jawnie, że NIKT nie będzie miał wątpliwości i KAŻDY ugnie kolano.
Jezus ostrzegał też przed pojawiającymi się różnymi uzurpatorami którzy pojawią się w międzyczasie i będą mówić, że przyszedł tu czy ówdzie, że się gdzieś objawił.

Zarówno zapowiedź Jezusa jak i jego ostrzeżenie wziąłem głęboko do serca.

W owym "objawieniu" at hoc na podstawie niewielkiej próbki wykazałem niespójności i nieścisłości.
Oczywiście bez echa, bo jestem widać niegodny rozmowy, tylko przyklaskującym bodyw odpowiada.

Rafi wybacz, ale słowa Pisma na które się powołujesz mają tylko symboliczne znaczenie. W innym przypadku Bóg byłby ograniczony posiadając jakąś prawicę i siedząc na tronie, a wiemy przecież że jest wszystko przenikającym Duchem, to raz.
Dwa w którym miejscu w Piśmie znalazłeś zapewnienie , że wszystkie kolana zegną się i wszystkie oczy Go ujrzą w jednym i tym samym momencie, gdy powróci?
Skąd wiemy jak długi będzie dzień Pana!
Poza tym , gdyby Powrót Chrystusa odbywał się w sposób oczywisty i jednoznaczny dla wszystkich na raz to po co Jezus wielokrotnie wzywał uczniów do czuwania,podawał wielokrotnie znaki, które będą towarzyszyły Jego powrotowi, tak aby nikt się nie pomylił i wielokrotnie mówił, że przyjdzie jak złodziej i w osłonie z obłoków, o godzinie której się nie spodziewają, a wręcz wcześniej niż mogą sądzić.
Gdyby chodziło tylko o to, aby byli przygotowani w sensie moralnego i dobrego życia, aby nie dać zaskoczyć sie w grzechu to w monencie, gdy Powrót Pana nastąpiłby w sposób oczywisty dla wszystkich, to bez znaczenia byłoby jakie znaki towarzyszą Jego powrotowi, gdyż każdy i tak musiałby to uznać.
Z drugiej strony z jakiego powodu mieliby zginać kolano przed Chrystusem ci, co Go przedtem nigdy nie uznali, tacy jak np ateiści czy wyznawcy religii w których nie wierzy się w Chrystusa.
Czyżby nagle Bóg wszystkich nawrócił w sposób przymusowy i powalił swoją Chwałą świat na kolana?
Czy w ten sposób Chrystus według chrześcijan powróci , że nikt nie będzie mógł powiedzieć nie wierzę, gdyż będzie to tak oczywiste?
Jeżeli tak, to narzuca się pytanie dlaczego Bóg nie dokonał takiego cudu u zarania historii ludzkości i nie zapobiegł w ten sposób tym wszystkim grzechom, cierpieniu i upadkowi ludzkości?
Pozdrawiam

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,26 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty