Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Przyszlosc kosciola?
 |  Wersja do druku
kasandra_K80
 sierpień 06 2008 13:35   
Forum

Status: offline

Rafi

Kasandro, mozesz wierzyć w co chesz, nawet i w nauki belzebuba,

A jakie to są te nauki belzebuba? Może się wreszcie dowiem i będę mogła je wybrać?

ale nie powołuj się przy tym na KRK. Jasne?

Powołuję się na opinię osób duchownych z krk, czytałeś?
Nie wykazały one nigdzie nauk heretyckich i gorszących.
Jeśli takie nauki zauważyłeś - wykaż to.

O objawieniach decyduje Kongregacja Nauki Wiary.

Jasne jak słońce.
Każdy kto ma objawienie, powinien powiedzieć Bogu NIE i odesłać Go najpierw do instytucji kościelnych.

Czy NT nie opisuje nauczania Jezusa .... Szerzyć Ewangelię, miłować Pana ponad wszystko, a bliźniego jak siebie samego ? Niewielu jest takich, którzy większości podołali, a tobie jeszcze mało?

A Ty to potrafisz? Nie zauważyłam....

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 06 2008 13:43   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80:
Kasandro, mozesz wierzyć w co chesz, nawet i w nauki belzebuba,

A jakie to są te nauki belzebuba? Może się wreszcie dowiem i będę mogła je wybrać?

Podałem jako obrazowy i skrajny przykład twojej wolności.
Quote by kasandra_K80:
ale nie powołuj się przy tym na KRK. Jasne?

Powołuję się na opinię osób duchownych z krk, czytałeś?
Nie wykazały one nigdzie nauk heretyckich i gorszących.
Jeśli takie nauki zauważyłeś - wykaż to.

Przeczytałem owe listy. Nie popierają one samych objawień, wręcz jest dystans do oceny. Za to dziękują za wiarę i łączą się w wierze w Jezusa Chrystusa.
Quote by kasandra_K80:
O objawieniach decyduje Kongregacja Nauki Wiary.

Jasne jak słońce.
Każdy kto ma objawienie, powinien powiedzieć Bogu NIE i odesłać Go najpierw do instytucji kościelnych.

Jeżeli chcesz się powoływać później na autorytet KRK, to powinnaś przedstawić swoje objawienia właśnie KRK i uzyskać zgodę na to powoływanie się. To chyba proste i uczciwe.
Jeżeli ja miałbym się powoływać na ciebie, to chyba oczywiste jest, że powinnaś o tym wiedzieć i pozwolić na to.

Polecam NT.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kasandra_K80
 sierpień 06 2008 13:59   
Forum

Rafi

Jeżeli chcesz się powoływać później na autorytet KRK,

Ty lubisz się na ten autorytet powoływać, więc podałam Ci nazwiska osób z krk...

to powinnaś przedstawić swoje objawienia właśnie KRK i uzyskać zgodę na to powoływanie się. To chyba proste i uczciwe.

Ta droga postępowania dotyczy osób które mają objawienia.
Takie osoby jeśli chcą być przez całe lata pośmiewiskim "wiernych", to niech przez 100 lat dobijają się o uznanie instytucji.

Jeżeli ja miałbym się powoływać na ciebie, to chyba oczywiste jest, że powinnaś o tym wiedzieć i pozwolić na to.

Nie grozi Ci to, bo ja powiedziałabym Bogu - NIE !!!
Jest jeszcze coś takiego jak życie doczesne i szkoda czasu na mrzonki oraz przepychanki z instytucjami...

Polecam NT.

Ciekawa lektura, ale troszkę niezrozumiała w wielu punktach z perspektywy ponad 2000 lat...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 06 2008 14:07   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80:
Polecam NT.

Ciekawa lektura, ale troszkę niezrozumiała w wielu punktach z perspektywy ponad 2000 lat...

Pozdrawiam

To trzeba swoją wiedzę pogłębiać, a wiele stanie się jasne. Warto tez na początek wybrać mniej dosłowne tłumaczenie (dwa przykłady juz wcześniej podałem, choćby ekumeniczne).

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
kasandra_K80
 sierpień 06 2008 20:03   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by kasandra_K80:
Polecam NT.

Pozdrawiam

To trzeba swoją wiedzę pogłębiać, a wiele stanie się jasne. Warto tez na początek wybrać mniej dosłowne tłumaczenie (dwa przykłady juz wcześniej podałem, choćby ekumeniczne).

Nie ma sprawy, poczytam.

Dziwi mnie jednak to, że wszelacy liderzy kościołów na tym forum zakładają, że nie czytamy i nie znamy NT.
Otóż znamy i czytamy...również różne dostępne przekłady.
No może nie tak "głęboko" jak niektórzy pastorzy, kapłani, ale...

Otóż mrzonką jest sama treść NT...mrzonką była w czasach Jezusa i pozostała nią do dzisiaj.
Niemożliwa jest praktyczna realizacja nakazu miłości Boga i bliźniego i bycie "świętym" na ziemi...
Niemożliwym jest też życie w pokoju, którego nigdy nie było...

Przyznaj, że nie udaje się to również Tobie i innym liderom, ale mimo to nauczacie i nawracacie ...

O innych niuansach już nie wspomnę...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
bodyw
 sierpień 06 2008 23:30   
Forum

Taki jest obraz Kościoła -Bracie i moje sumienie nie zazna spokoju bo przyłożyłem rękę do winy wspólnej i niszcze dzieło Pana.Nie ma dla mnie usprawiedliwienia ani znajomość Pism,ani uczestnictwo...
Bożym planie jedno jesteśmy ogarnięci Jego Miłością,a ja z uporem maniaka widzę kilka Kościołów,wiele ołtarzy-a mieliśmy byc jedno...
Który Kościół ma przyszłosć -żaden? -czy tylko ten Chrystusowy.
Bracie Rafi -powiedz czy już teraz Twój Kosciół wysłał zaproszenie na wsplną uczte przy jednym stole?
Nie wysłał -mój też nie nie stety...
Dlatego nie dziw sie że Bóg Sam będzie walczył o swoje dzieło bo my zapatrzeni w Pismo i swoją wiare-niczego już nie potrzebujemy ...

.."Lecz Ja miłuję was nieskończenie i każdy dzień przez was przeżyty pełen jest łaski Mojej, a tylko wy nie podejmujecie Jej i pomocy Mojej nie chcecie. Przed radą Moją uciekacie, zasłaniając uszy i odwracacie się, aby Mnie nie zobaczyć. Dlatego tak czynicie, aby w spokoju sumienia przeprowadzać plany swoje; ażeby nie wiedzieć, nie zrozumieć, a więc nie przyjąć nic z tego, co Ja mam wam do zaproponowania. Godziłoby to bowiem w wasze własne pragnienia, jak przypuszczacie, ponieważ pragnienia wasze ogniskują się na zaspokojeniu swoich zachcianek i upodobań i zapewnieniu sobie jak największej korzyści czy przyjemności.

Stosownie do wad waszych może to być wygoda, poważanie, bogactwo, towarzystwo miłe, dom wasz nieustannie przystrajany coraz bogaciej, czy wy sami tak strojni, że oczy wszystkich podążają za wami i głoszą okazałość waszą.

Nie łudźcie się. To o was chodzi, o was, którzy oddaliście Mi swoje życie i Mnie uznali Panem jego. Wydaje się wam, że mówię wam o „celnikach" i „poganach", a wyście sługami Moimi?...

- Nigdy nieprzyjaciel nie miał sług chętniejszych, gorliwszych i bardziej na Prawdę Moją zamkniętych niż kapłani Moi, uczeni w piśmie i faryzeusze.

Ci, którzy najbliżej Świątyni żyli i byli Mnie najwierniejsi - w swoim mniemaniu - ci posunęli się aż do zbrodni, by Światło Moje i Prawdę zagasić.

Tym, co czyni was ślepymi na prawdę Moją, co was obleka w głupotę pychy i wielkiego o sobie mniemania, jest wasza miłość własna.

Kiedy oddajecie się na służbę Bogu swemu, a nie pokonacie miłości własnej, rośnie ona i na czas nie poskromiona - oplata was całkowicie i zniewala.

Uczciwiej byłoby powiedzieć Mi: „Odchodzę ku własnym sprawom, gdyż teraz wydają mi się one ważniejsze niż służba Tobie". I Ja bym was zrozumiał. Lecz wy już głęboko weszliście w życie Mojego Kościoła i dużo już zysku osiągnęliście. Dlatego nie chcecie zaczynać życia od nowa ubogimi środkami. Chcecie wszystko zdobyć dla siebie, lecz korzystając z Mojego bogactwa. Trzeba wam więc zachować pozory, udawać... I tak rośnie w was kłamstwo, obłuda i fałsz przeżerają was. I stajecie się jak groby na zewnątrz pobielane, a we wnętrzu swym pełne robactwa.

Miłość własna, dzieci, dla tych, którzy Mnie chcą służyć - jest wrogiem śmiertelnym. Zabija wasze dusze - obłudą.

Początkowo możecie nie zauważyć, co wami kieruje - miłość do Mnie czy do siebie. Wyszukujecie motywacje. Snujecie usprawiedliwienia i zawsze rozstrzygacie wątpliwości na własną korzyść. Wasze „ego", dom swój stroicie w bogactwo talentów, w miłosierdzie na pokaz, uroki towarzyskie, tanią dobroć i wyrozumiałość dla nędzy innych. Jesteście koleżeńscy, tolerancyjni, wykształceni, nowocześni, wolni od przesądów. Są to wszystko przynęty, bo chcecie, aby was lubiano, chwalono, zapraszano, wywyższano. Lubicie towarzystwo tych, którzy cenią was i każdemu pokazujecie wasze klejnoty - Moje Dary - aby was podziwiano. Ponieważ Mnie służycie, na Mnie rozkwita chwała wasza. Ja podłożem się staję powodzenia waszego. Świat podziwia waszą wymowę, waszą inteligencję, waszą dobroczynność i oddanie, wasze stopnie naukowe i wiedzę o Mnie. Dary Moje pozwalają wam błyszczeć w waszym środowisku. Pozwalają też na duże zyski osobiste, karierę, wygodę, uznanie publiczne, a wy bierzecie zewsząd, coraz chętniej i więcej. Rośnie wasza dobra opinia o sobie, a z nią wzrastają wymagania. Należy się wam coraz więcej, wszystko! Za co - pytam was? Za dary Moje darmo wam dane? Za Miłość Moją i opiekę? Za to, że więcej wam dałem niż innym dzieciom Moim?... O jakże zakłamani jesteście, jak niegodni! Czymże Ja Sam stałem się dla was? Narzędziem waszej chwały!

Ileż hałasu czynicie wokół siebie, jak zwracacie na siebie uwagę i wszędzie, gdzie znajdziecie się, chcecie coś znaczyć, wyróżniać się, zajmować pierwsze miejsca. Wszystko to czynicie pozornie „dla Mnie", w rzeczywistości dla zadowolenia własnego. I jakże boli was lekceważenie otoczenia, jego obojętność, brak uznania.

Cały czas, dzieci, zajmują was sądy i opinie innych - o was; dla oczu otoczenia pracujecie - niekiedy ofiarnie i z dużym wysiłkiem, lecz dla miłości siebie samego potraficie znieść wiele i z poświęceniem działacie, bo miłość własna to ołtarz waszego życia. Uwielbiacie sami siebie i pragniecie skłonić do tego samego innych ludzi. Niestety inni też wielbią - każdy siebie - i nieskłonni są porzucić własne bożki dla cudzych.

Dlatego trwa przetarg wśród ludu - pozornie Mego - na miejsca zaszczytne, rynki i place publiczne, gdzie by was widziano z daleka.

I na stopniach Kościoła Mego ten zgiełk słyszę i już nie widać prawie tych, którzy prawdziwie Mi służą. Bo chociaż dużo dobra zdolni byliby dokonać - ze Mną - zagłuszają ich i spychają w kąty krzykliwi głosiciele własnej chwały.

A Ja dalej wzywam was, dzieci Moje, do uciszenia się, do pokory i milczenia. Nie walczcie tą samą bronią, co świat, bo on bije się o własną chwałę, a wy - Mojej służycie.

Ja zaś - Pan Panów, Król Królów, Przedwieczny i Nieograniczony nie potrzebuję bicia bębnów i okrzyków tłumu. Potrzebuję was samych. Miłości waszej spodziewam się i na nią czekam.

Jakże kochać Mnie - ponad wszystko - mogą ci, którzy tą wielką, zupełną miłością kochają samych siebie?.."

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 sierpień 07 2008 00:42   
Forum

I jeszcze jedno.

Zadano w tym wątku pytanie o przyszłość Kościoła oraz o przyczynę pustych kościołów na Zachodzie.
Przyczyna jest prosta: współczesny człowiek już nie szuka w Bogu pomocy i ratunku, raczej postrzega Go jako istotę pełną nierealnych oczekiwań i żądań, który świat i ludzi pozostawił samym sobie.

Współczesny człowiek więcej nadziei pokłada w fikcyjnej postaci Supermena czy Batmana, który ratuje świat od zagłady, niż w Bogu któremu już nie ufa....

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 sierpień 07 2008 10:41   
Forum

Bodyw!
Czy zacytowane przez Ciebie słowa nie mówią o tym samym co fragment Księgi Ezechiela
Ez 34
1 I stało się słowo Pańskie do mnie mówiąc:
2 Synu człowieczy! prorokuj przeciwko pasterzom Izraelskim, prorokuj, a mówi do tych pasterzy: Tak mówi panujący Pan: Biada pasterzom Izraelskim, którzy sami siebie pasą!
3 Izali pasterze trzody paść nie mają? Tłustość jadacie, a wełną się przyodziewacie, to, co jest tłustego zabijacie, a trzody nie pasiecie;
4 Słabych nie posilacie, a chorego nie leczycie, i złamanego nie zawiązujecie, a zapłoszonego nie przywodzicie, ani zgubionego nie szukacie, owszem, nad nimi surowie i srodze panujecie.
5 Tak, że rozproszone będąc są bez paterza i stały się na pożarcie wszelkiemu zwierzowi polnemu. ponieważ się rozpierzchnęły.
6 Błąkają się owce moje po wszystkich górach, i po każdym pagórku wysokim; owszem, po wszystkiej ziemi rozproszyły się owce moje, a nie był, ktoby ich szukał, i ktoby się za niemi pytał.
7 Dlatego, wy pasterze! słuchajcie słowa Pańskiego,
8 Jako żyję Ja, mówi panujący Pan: Przeto, iż trzoda moje jest na łup dana, a owce moje są na pożarcie wszelkiemu zwierzowi polnemu, będąc bez pasterza a iż nie szukają pasterze moi owiec moich, ale tylko pasterze samych siebie pasą, a owiec moich nie pasą;
9 Przetoż o pasterze! słuchajcie słowo Pańskiego.
10 Tak mówi panujący Pan: Otom Ja przeciwko pasterzom, i szukać będę owiec moich z rąk ich, a uczynię, że oni przestaną paść owiec moich, aby nie paśli więcej pasterze samych siebie; wydrę zaiste owce moje z gęby ich, i nie będą im więcej pokarmem.
11 Bo tak mówi panujący Pan: Oto Ja, Ja szukać będę owiec moich, i pytać się za niemi.
12 Jako się pyta pasterz o trzodę swoję, kiedy bywa w pośrodku owiec swoich rozproszonych: tak się Ja będę pytał za owcami mojemi, i wyrwę je ze wszystkich miejsc, kędy były rozproszone w dzień obłoku i chmury;13
I wywiodę je z narodów, a zgromadzę je z ziem, i przywiodę je do ziemi ich, a paść je będę na górach Izraelskich nad strumieniami, i po wszystkich mieszkaniach tej ziemi.
14 Na pastwiskach dobrych paść je będę, a na górach wysokich Izraelskich będą pastwiska ich; tam odpoczywać będą w trawach bujnych, a w paszach tłustych paść się będą na górach Izraelskich.
15 Ja sam paść będę owce moje, i Ja im poczynię legowiska, mówi panujący Pan.
16 Zgubionej szukać będę, a zapłoszoną przywiodę, i połamaną zawiążę, a słabą posilę; ale tłustą i mocną wytracę; bo je będę pasł w sądzie.17
A wy, trzodo moja! tak mówi panujący Pan: Oto Ja uczynię sąd między owcą a owcą, między barany a kozły.

tu mała dygresja: Fragment ten mówi o naszych czasach , o czasach Boskiego Sądu nad światem, o powrocie Chrystusa, aby rozsądził pomiędzy owcą a owcą dając im pokarm swojego Słowa!!!18

Azaż wam na tem mało, paść się na dobrej paszy, że jeszcze ostatek pastwisk waszychdepczecie nogami swojemi? a czystą wodę pić, że ostatek nogami swemi mącicie?
19 Tak, że się owce moje tem, co było podeptane nogami waszemi, paść, a męciny nóg waszych pić muszą.
20 Przetoż tak mówi panujący Pan do nich: Oto Ja, Ja sąd uczynię między bydlęciem tłustym i między bydlęciem chudem,
21 Dlatego, że wy bokami i plecami trącacie, a rogami waszemi bodziecie wszystkie słabe, tak żeścieje precz rozegnali.
22 Przetoż wyzwolę owce moje, że już dalej łupem nie będą, i uczynię sąd między owcą i owcą;
23 I wzbudzę nad niemi pasterza jednego, który je paść będzie, sługę mego Dawida, on je paść będzie, i on będzie pasterzem ich.
24 A Ja Pan będę im Bogiem, a sługa mój Dawid książęciem w pośrodku nich, Ja Pan mówiłem to.
25 I uczynię z nimi przymierze pokoju, a wygubię zły zwierz z ziemi; i będą na puszczy bezpiecznie mieszkać, a w lasach sypiać będą;26 Nadto dam im, i okolicy pagórka mego, błogasławieństwo, i spuszczać będę deszcz czasu swego; deszcze to błogosłwieństwa będą;
27 I wypuści drzewo polne owoc swój, a ziemia wyda urodzaj swój, i będą na ziemi swojej bezpieczni, a dowiedzą się, żem Ja Pan, gdy połamię zawory jarzma ich, a wyrwię je z ręki tych, którzy je zniewalają.
28 I nie będą więcej łupem narodom, a zwierz ziemiski pożerać ich nie będzie; ale mieszkać będą bezpiecznie, a nie będzie, ktoby je straszył.
(karą piekła na zawsze)

29 I wzbudzę im latorośl sławną, że nie będą więcej głodem niszczeni na ziemi, ani poniosą pohańbienia od pogan.

(chodzi o powrót już sławnego na ziemi Chrystusa)

30 I dowiedzą się, żem Ja Pan, Bóg ich, z nimi, a oni lud mój, dom Izraelski, mówi panujący Pan.
31 Ale wy owce moje, owce pastwiska mego, wyście lud mój, a Jam Bóg wasz, mówi panujący Pan.

Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
bodyw
 sierpień 07 2008 12:06   
Forum

Ta zachęta jest prosta i prawdziwa;

..."Czytacie Pismo Moje. Wiecie, iż obiecałem wam pomoc Ducha Bożego, Ducha Pocieszyciela i Nauczyciela waszego. Służy On wszelkimi Darami Bożymi i pragnie udzielać się wam stale i towarzyszyć wam w życiu. Jeden jest Bóg i On Sam w pełni Swojej zamieszkać pragnie w duszy wzywającego Go, pragnącego i oczekującego. Oczekiwanie zaś wasze nie jest biernością, przeciwnie, jest czujnością i przygotowywaniem się na przybycie Pana.

- Aby Gość przybył, gospodarz musi zapalić światło pragnienia, otworzyć drzwi domu - serca swego i oczekiwać z ufnością, bo Bóg go nie zawiedzie, gdy spostrzeże przygotowania - uczynione w duszy - mocą woli, umysłu i stęsknionego serca.

Bóg Najwyższy pełen jest Chwały Swojej i niepotrzebny Mu żaden pusty ceremoniał ludzki, chyba że wyraża się w nim wdzięczność i uwielbienie wypływające z serca człowieczego. Nie w świątyniach bowiem przyjmujecie Boga - Najświętszego, którego wszechświat nie pomieści - a w duchu i w prawdzie serca.

Wzywajcie Ducha Świętego, słuchajcie Jego cichych słów w sumieniu waszym.

Pozwólcie Mu działać w was, zawierzcie Jego Miłości, Mądrości i Mocy.

Poddajcie się Jego przewodnictwu, a On nieomylnie poprowadzi was ku waszemu zadaniu - współpracy ze Mną dla zbawienia świata. ..."

Pozdrawiam

www.annapisze.republika.pl

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 07 2008 12:17   
Forum Moderator
Moderator

No i zaczęło się publikowanie. Zamiast dyskusji
Przy okazji : bodyw, w Polsce KEA, KER i KEM zapraszają do Wieczerzy wszystkich ochrzczonych, czy to oznacza, że nie do nich kierowane jest owe objawienie, a do jakiegoś konkretnego kościoła? (e, i tak nie oczekuję konstruktywnej odpowiedzi)

Ta "dyskusja" jest bez sensu.
Bardzo proszę moderatorów (jeżeli jeszcze tu zaglądają), aby ten wątek nie stał się kolejną publikacją kolejnego testamentu.

===

Cytat 
bodyw
 sierpień 07 2008 15:21   
Forum

Quote by Rafi F: No i zaczęło się publikowanie. Zamiast dyskusji
Przy okazji : bodyw, w Polsce KEA, KER i KEM zapraszają do Wieczerzy wszystkich ochrzczonych, czy to oznacza, że nie do nich kierowane jest owe objawienie, a do jakiegoś konkretnego kościoła? (e, i tak nie oczekuję konstruktywnej odpowiedzi)

Bardzo proszę moderatorów (jeżeli jeszcze tu zaglądają), aby ten wątek nie stał się kolejną publikacją kolejnego testamentu.

Szkoda że nic nie zrozumiałeś -możesz byc spokojny już ustępuje Ci pola...
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 07 2008 17:35   
Forum Moderator
Moderator

Quote by bodyw:
Quote by Rafi F: No i zaczęło się publikowanie. Zamiast dyskusji

Szkoda że nic nie zrozumiałeś -możesz byc spokojny już ustępuje Ci pola...
Pozdrawiam

Szkoda, że nie tłumaczysz o co ci chodzi !

===

Cytat 
eviva
 sierpień 07 2008 18:39   
Forum

Rafi

bodyw do Rafi:" Wzywajcie Ducha Świętego, słuchajcie Jego cichych słów w sumieniu waszym.

Pozwólcie Mu działać w was, zawierzcie Jego Miłości, Mądrości i Mocy.

Poddajcie się Jego przewodnictwu, a On nieomylnie poprowadzi was ku waszemu zadaniu - współpracy ze Mną dla zbawienia świata. ..."

Tak samo pięknie i mądrze pisze w Nowym Testamencie,Trzecim Testamencie,V Ewangelii,itd.
Rafi do bodyw:"Szkoda, że nie tłumaczysz o co ci chodzi

Jemu chodzi o to,żeby ludzie wreszcie zaczęli słuchać Ducha Świętego,bo on jest świadectwem,którzy mają wszyscy wierzący w Syna Bożego.Tak jak pisze w Twojej sygnaturze:
Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.

Duch Święty powinien być najważniejszy dla każdego człowieka.Jego trzeba słuchać,a nie ludzi."Czy nie wiecie,że jesteście świątynią Ducha Świętego.."Trzeba odwrócić się od bałwanów do Boga żywego,tak jak poleca Paweł w NT.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 07 2008 19:51   
Forum Moderator
Moderator

Niech mówi bodyw za siebie. Chętnie JEGO poczytam.

===

Cytat 
karol_dabrowski
 sierpień 08 2008 21:02   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Rafi F: Ta "dyskusja" jest bez sensu.

Spoko spoko zaglądają Temat jest jasno nakreślony i prośbeczka by się trzymać a bodywa proszę o nie umieszczanie przydługaśnych tekstów bo to nie miejsce na to.
Zdrowka

===

Profil   Email 
 Cytat 
bodyw
 sierpień 08 2008 23:36   
Forum

Quote by karol_dabrowski:
Quote by Rafi F: Ta "dyskusja" jest bez sensu.

Spoko spoko zaglądają Temat jest jasno nakreślony i prośbeczka by się trzymać a bodywa proszę o nie umieszczanie przydługaśnych tekstów bo to nie miejsce na to.
Zdrowka

Powiedziałem i zacytowałem co najważniejsze reszta nie nalezy do mnie...jest to ostatni mój wpis w tym temacie -Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 09 2008 00:36   
Forum Moderator
Moderator

Bardzo wygodne

===

Cytat 
Dezerter
 sierpień 09 2008 22:57   
Forum

no nie wytrzymałem!
Bodyw człowieku - bracie - ROZMAWIAJ Z NAMI DYSKUTUJ - a wówczas nikt nie bedzie miał pretensje jak od czasu do czasu! cos wkleisz z tych "twoich proroctw"
Ten ostatni fragment jest bardzo mądry i zapewniam cię, że Rafiemu też się podoba ,ale na miłość boską odpowiadaj na pytania i pokaż, że coś ci dały te proroctwa coś z nich zrozumiałeś i przyswoiłeś, coś ci dały - i potrafisz coś od siebie skomentować spuentować czy zwyczajnie napisać.
Czy nie rozumiesz, że wklejany suchy teks, wielki tekst jest całkowicie nieatrakcyjny i połowa lub większość wogóle go nie czyta?
Mało tego twoja postawa - zniechęca do wejścia na tą stronę i zainteresowania się nim - przemyśl to
pozdrawiam

Kasandro
Zawsze lubiłem cię czytać - byłaś taką dociekliwą poszukiwaczką Prawdy - ale ostatnio czytam jakieś zwątpienie w twoich postach
Siostro -Bóg cię kocha, a Jezus na prawdę zmartwychwstał, a liczy się tylko czysta bezinteresowna Miłość, bo wszyscy ludzie to dzieci Jednego Ojca
- reszta to tylko szczegóły , o których sobie dyskutujemy

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
piotr.
 sierpień 10 2008 01:11   
Forum

Moja odpowiedź na pytanie to:
- Kościół nigdy nie przeminie, trwać będzie po wsze czasy.

Wpadł ktoś na ten genialny pomysł, bo nie czytam całego wątku?

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 10 2008 02:25   
Forum

Quote by kasandra_K80: I jeszcze jedno.

Zadano w tym wątku pytanie o przyszłość Kościoła oraz o przyczynę pustych kościołów na Zachodzie.
Przyczyna jest prosta: współczesny człowiek już nie szuka w Bogu pomocy i ratunku, raczej postrzega Go jako istotę pełną nierealnych oczekiwań i żądań, który świat i ludzi pozostawił samym sobie.

Współczesny człowiek więcej nadziei pokłada w fikcyjnej postaci Supermena czy Batmana, który ratuje świat od zagłady, niż w Bogu któremu już nie ufa....

Pozdrawiam

Witaj Kasandro 80

zgadzam sie co do "wspolczesnego czlowieka"-no ja tez chyba jestem wspolczesna....a wierze ..ale i ja mialam moje upadki.
Bo widzisz wydaje mi sie tu, ze w dzisiejszym Kosciele Katolickim mowi sie tylko, ze Bog jest zywy!
Ale kto wierzy w Zywego Boga?
Kazdy wierzy w Boga z Biblii....rok powstania?????
Czy jak komus zachoruje dziecko...to ten ktos pada na kolana i modli sie do swojego Boga o uzdrowienie?-nie!
Taki ktos leci na Pierwsza Pomoc.
Czy jak ktos ma jakis problem, rozterke-to czy kleka i modli sie do swojego Boga Zywego?-nie!
Pozwala sie taki ktos poradzic u prawnika, znajomych itp.
Po mco komu taki Pan Bog o ktorym czyta sie tylko z Biblii-jak te slo0wa moga stac sie zywymi? w naszym zyciu....???
Te modlitwy do Pana Boga Zywego, Wszechmogacego....ludzie nauczyli sie tych slow na pamiec-i juz zadko kto zastanawia sie nad ich sensem.

Ale ja np. w Holandii widze upadek Kosciola Katolickiego zupelnie z innych przyczyn-jest to bardziej historycznie uwarunkowane.
Tam kwitnie protestantyzm, oni sprzeciwili sie Kosciolowi i ten Kosciol na przestrzeni lat......i Papiez utracil na znaczeniu.
To nie jest tak, ze tam sa niewierni-oni wierza -tylko inaczej.

A co do tematu Przyszlosc Kosciola, to jestem zdania,ze wiekszosc wiernych wykruszy sie, nie jest im dane poznac i doznac i przezyc Boga Zywego.
Kosciol traci na reputacji.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 sierpień 10 2008 08:51   
Forum

Quote by corka:
Quote by kasandra_K80: I jeszcze jedno.

Pozdrawiam

Witaj Kasandro 80

zgadzam sie co do "wspolczesnego czlowieka"-no ja tez chyba jestem wspolczesna....a wierze ..ale i ja mialam moje upadki.
Bo widzisz wydaje mi sie tu, ze w dzisiejszym Kosciele Katolickim mowi sie tylko, ze Bog jest zywy!
Ale kto wierzy w Zywego Boga?
Kazdy wierzy w Boga z Biblii....rok powstania?????
Czy jak komus zachoruje dziecko...to ten ktos pada na kolana i modli sie do swojego Boga o uzdrowienie?-nie!
Taki ktos leci na Pierwsza Pomoc.
Czy jak ktos ma jakis problem, rozterke-to czy kleka i modli sie do swojego Boga Zywego?-nie!
Pozwala sie taki ktos poradzic u prawnika, znajomych itp.
Po mco komu taki Pan Bog o ktorym czyta sie tylko z Biblii-jak te slo0wa moga stac sie zywymi? w naszym zyciu....???
Te modlitwy do Pana Boga Zywego, Wszechmogacego....ludzie nauczyli sie tych slow na pamiec-i juz zadko kto zastanawia sie nad ich sensem.

Ale ja np. w Holandii widze upadek Kosciola Katolickiego zupelnie z innych przyczyn-jest to bardziej historycznie uwarunkowane.
Tam kwitnie protestantyzm, oni sprzeciwili sie Kosciolowi i ten Kosciol na przestrzeni lat......i Papiez utracil na znaczeniu.
To nie jest tak, ze tam sa niewierni-oni wierza -tylko inaczej.

A co do tematu Przyszlosc Kosciola, to jestem zdania,ze wiekszosc wiernych wykruszy sie, nie jest im dane poznac i doznac i przezyc Boga Zywego.
Kosciol traci na reputacji.

Jestem pod wrażeniem tego, corko, że zrozumiałaś bardziej niż Dezerter o czym piszę...
Również Twoje wnioski są bardzo trafne...

Dziękuję !!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,92 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty