Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Brak wiary u młodego człowieka...
 |  Wersja do druku
Robert
 lipiec 27 2008 00:47   
Forum

Status: offline

Nawet, gdyby takie opetania byly prawdziwe, to chyba modlitwy o uwolnienie nalezy kierowac do diabla, a nie do Boga. Zreszta idea diabla jest tak durna, ze az smieszna. Bog tworzy sobie aniolow i czesc sie z nich buntuje i wszechmogacy nie moze sobie z nimi poradzic raz na zawsze, albo inaczej - nie chce. Pozwala na zlo! Przeciez to dziecinnie naiwne.
Druga sprawa, co taki ksiadz z Biblia w jednej rece i woda swiecona w drugiej, moze wyrzadzic tak poteznemu przeciwnikowi, jakim jest szatan w przejetym ciele? Nic. I do tego te zaklecia, zeby opuscil to cialo, bo jak nie to co? pokropi woda swiecona? Paradne.
Matija, szczegolnie rozsmieszyly mnie twoje objawy opetania:
•odnajdywanie śladów po czarach, np. wypluwanie przedmiotów, znajdowanie w poduszkach czy w obrębie np. łóżka jakichś dziwnych przedmiotów, zawiniątek z włosów, kości itd.
To wierzysz w czary? W wypluwanie przedmiotow?

Dobrej nocy, moze lepiej nie gas swiatla...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Artrosis17
 lipiec 27 2008 11:25   
Forum

Pokręcone to wszystko Ja czuję, że to całe piekło i szatan to taki "mitek". Jak człowiek umrze to nic nie ma. Traci świadomość i tyle. Jakby nie było to na początku były marne organizmy np. bakterie itp. Przez miliony lat panowały wielkie gady, a gdzie Adam i Ewa? Oni byli pierwsi? To też wg. mnie nie do końca jest prawdą. Po prostu ciągle szukam prawdy, jak każdy...

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 lipiec 27 2008 12:03   
Forum

jeszcze ponoć istniał półbóg Prometeusz i zrobił greków z gliny, a bóg chrześcijański zrobił z Adama i Ewy izraelitów.

hihi, to MITY!!

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 27 2008 13:16   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Artrosis17:Mam długie włosy i dużo osób ma mnie za bruda itp. Mimo, że myję włosy codziennie i są zadbane.

No to tobie zazdroszczę. Ja się chowam w cieniu, aby przez moją "czuprynę" nie spalić skóry na głowie.

Quote by Artrosis17:
Stereotypy i głupie poglądy... Jestem spokojnym człowiekiem i potrafię zadbać o własne dobro, no i własne życie...

Stereotypów poznasz więcej (już tutaj poznałeś następny : jak ktoś wierzący to rydzykowy).

Quote by Artrosis17:
Jeżeli jest taka możliwość to chciałbym poruszyć sprawę tak zwanej spowiedzi.. Dlaczego człowiek nie może zupełnie sam przed Bogiem się wyspowiadać?

Ano może. Załóż taki temat, porozmawiamy.
Quote by Artrosis17:
Co do wakacyjnych modlitw to sam nie wiem. Będą w pewnym stopniu sztuczne, nie będą "od serca". .

Modlitwa typu "Panie, nie umiem się modlić", czy "Panie, nie wiem czy w Ciebie wierzę" też jest modlitwą, i to modlitwą cenną, szczerą, a chyba właśnie o szczerość chodzi. Także o szczerość przed sobą.
Mi na początku najłatwiej było modlić się w fotelu ( też jestem chrześcijaninem "z odzysku" ).
Quote by Artrosis17Big Grinoszedłem do wniosku, że poczytam Stary Testament...

Jeżeli chciałbyś "od początku" to raczej poleciłbym ci kolejność : Ew. Jana, List Pawła do Rzymian a potem resztę. W każdym razie życzę pasjonującej lektury.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
potwor
 lipiec 27 2008 14:05   
Forum

Quote by Rafi F:
Jeżeli chciałbyś "od początku" to raczej poleciłbym ci kolejność : Ew. Jana, List Pawła do Rzymian a potem resztę. W każdym razie życzę pasjonującej lektury.

a nie lepiej od pierwszej kartki do ostatniej? moze sie boisz ze coś niewygodnego przczyta?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Artrosis17
 lipiec 27 2008 14:26   
Forum

Rafi F napisał --> "A potem resztę.."

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 lipiec 27 2008 14:33   
Forum

tylko ze jest jeden problem. W STARYM TESTAMENCIE NIE MA Ew. Jana, List Pawła do Rzymian

a jak to czytasz to znaczy ze nie czytasz starego testamentu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Artrosis17
 lipiec 27 2008 14:39   
Forum

Aha, ja nie wiem co gdzie jest napisane..

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 lipiec 27 2008 14:48   
Forum

Quote by suration: Nawet, gdyby takie opetania byly prawdziwe, to chyba modlitwy o uwolnienie nalezy kierowac do diabla, a nie do Boga. Zreszta idea diabla jest tak durna, ze az smieszna. Bog tworzy sobie aniolow i czesc sie z nich buntuje i wszechmogacy nie moze sobie z nimi poradzic raz na zawsze, albo inaczej - nie chce. Pozwala na zlo! Przeciez to dziecinnie naiwne.
Druga sprawa, co taki ksiadz z Biblia w jednej rece i woda swiecona w drugiej, moze wyrzadzic tak poteznemu przeciwnikowi, jakim jest szatan w przejetym ciele? Nic. I do tego te zaklecia, zeby opuscil to cialo, bo jak nie to co? pokropi woda swiecona? Paradne.
Matija, szczegolnie rozsmieszyly mnie twoje objawy opetania:
•odnajdywanie śladów po czarach, np. wypluwanie przedmiotów, znajdowanie w poduszkach czy w obrębie np. łóżka jakichś dziwnych przedmiotów, zawiniątek z włosów, kości itd.
To wierzysz w czary? W wypluwanie przedmiotow?

Dobrej nocy, moze lepiej nie gas swiatla...

Bóg pozwala na zło, ze względu na wolność stworzeń - ludzi i aniołów. Pozwala, też dlatego, że ma całkowitą władzę, i nie musi buntu gasić w zarodku. Chce aby ludzie sami przyszli do Niego. Miłość zakłada wolność, nie przymus.
Suartion powinienem Cię odesłać naprzód do lektury. Wyśmiewasz coś, o czym masz fałszywy obraz.

Zwykły człowiek, lub ksiądz we wlasnym imieniu nie ma zadnej władzy nad szatanem.
Co innego Bóg.
"...uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci – i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM – ku chwale Boga Ojca "(Flp 2,8-11)
Kapłan ma władzę na szatanem, tylko dlatego, że działa w imię Jezusa Chrystusa. Sam Bóg wtedy działa, nie człowiek. Człowiek jest pośrednikiem, narzędziem.
Uczestniczyłem w rekolekcjach prowadzonych przez egzorcystę. Suration zdziwiłbyś się jaką ochroną jest woda poświęcona, a jakim mieczem Słowo Boga...
A propos tu nie ma zadnych zaklęć. Tutaj jest modlitwa, rozmowa i prośba do Boga. Zaklęcia działają na życzenie. Są stosowane przez okultystów. Działanie modlitwy zależy od woli Ojca i zaufania do Niego.

Czy wierzę w czary? Wiem, że zły moze działać przez człowieka, kiedy ten pozwoli mu się zniewolić. Oczywiscie czlowiek ma złudzenie, że to on panuje nad zakleciami. A tak naprawde jest narzędziem w rękach złego ducha.
Ostatnio spotkałem się z przypadkiem, kiedy był uwalniany chlopak, którego sąsiadka jest czarownicą.
On i jego rodzina byli jej ofiarami, nie wiedząc o tym.
To nie bajka. To rzeczywistość, która dzieje się obok Ciebie Suration. Obudź się!
życze Ci, abyś mógł spotkać człowieka na swojej drodze, który podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem. Który otworzy Ci oczy, że to co teraz wyśmiewasz to rzeczywiste dramaty dotykające ludzi takich samych jak Ty i ja. To nie bajki czy dobre wróżki...

Dziękuję za życzenie dobrej nocy
Dobrze mi się spało.
Choćbym szedł przez ciemną dolinę, zła się nie uleknę, bo Ty jesteś przy mnie Panie..

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 27 2008 20:34   
Forum

Quote by Matija:
Uczestniczyłem w rekolekcjach prowadzonych przez egzorcystę. Suration zdziwiłbyś się jaką ochroną jest woda poświęcona, a jakim mieczem Słowo Boga...

Mysle, ze bym sie nie zdziwil. Raczej mialbym na to swoje wytlumacznie.

Quote by Matija: Ostatnio spotkałem się z przypadkiem, kiedy był uwalniany chlopak, którego sąsiadka jest czarownicą.
On i jego rodzina byli jej ofiarami, nie wiedząc o tym.
To nie bajka. To rzeczywistość, która dzieje się obok Ciebie Suration. Obudź się!

To sa jeszcze czarownice? Faktycznie musze sie obudzic.
Pozdrawiam, licze na dalsze wymiany mysli...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 lipiec 27 2008 23:33   
Forum

Ssuration nie jest moim celem wystawić Ci liste stron stowarzyszeń czarownic i roznych innych grup okultystycznych. Polecam ksiażkę : "Młodzi i ezoteryzm".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 28 2008 00:05   
Forum

Quote by Matija: Ssuration nie jest moim celem wystawić Ci liste stron stowarzyszeń czarownic i roznych innych grup okultystycznych. Polecam ksiażkę : "Młodzi i ezoteryzm".

Nie chodzi mi o ludzi, ktorzy bawia sie w czarownikow i czarownice. Jesli udaje, ze lece rakieta kosmiczna, to czy faktycznie jestem kosmonauta?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 lipiec 28 2008 01:47   
Forum

A kto tu mówi o zabawie? Dzisiaj prawdziwi czarownicy czy sataniści chodzą pod krawatami...nie rozpoznałbyś ich na ulicy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 lipiec 28 2008 01:57   
Forum

a gdzie Adam i Ewa? Oni byli pierwsi? To też wg. mnie nie do końca jest prawdą.

Jest prawdą, gdyż Adam i Ewa byli australopitekami. Ewolucja później zrobiła swoje. I błędne mamy wyobrażenie o Adamie i Ewie gdyż nie byli homosapiens

A tak na poważnie, ponoć odkryto gen który twierdzi, że cały naród ludzki pochodzi od jednej kobiety, ale nie wiadomo czy od jednego faceta.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Marek
 lipiec 28 2008 02:21   
Forum

Na poważnie jest taki gen, który coś twierdzi?

Co zaś do Adama i Ewy - w mojej opinii to jednocześnie postacie istniejące realnie, jak i symbol pierwotnej ludzkiej populacji, ich historia zaś to obrazowy opis kondycji tej pierwotnej ludzkości, i więcej jeszcze. Ale to tylko prywatna moja, poligenisty i ewolucjonisty, opinia.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 28 2008 08:52   
Forum

Quote by Artrosis17: Pokręcone to wszystko Ja czuję, że to całe piekło i szatan to taki "mitek". Jak człowiek umrze to nic nie ma. Traci świadomość i tyle. Jakby nie było to na początku były marne organizmy np. bakterie itp. Przez miliony lat panowały wielkie gady, a gdzie Adam i Ewa? Oni byli pierwsi? To też wg. mnie nie do końca jest prawdą. Po prostu ciągle szukam prawdy, jak każdy...

No i masz racje. Szatan i pieklo to mit, bajka wymyslona, zeby wyjasnic istnienie zla na swiecie oraz nieprzyjemnych przypadkow, ktore po prostu wynikaja z rachunku prawdopodobienstwa i statystyki. To, ze kogos przejedzie samochod to nie zasluga szatana, tylko statystyka - raz na ilesc tam przejsc ktos w koncu nie popatrzy na boki i przejdzie zamyslony.
Ciesze sie, ze myslisz samodzielnie. Trop mity i dementuj bajki...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 28 2008 09:35   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:... ktore po prostu wynikaja z rachunku prawdopodobienstwa i statystyki...

Jeżeli interesuje ciebie prawdopodobieństwo, to moze zainteresuje też ciebie jakie jest prawdopodobieństwo spełnienia proroctw dotyczących Chrystusa ? Byłby ciekawy temat.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
eviva
 lipiec 28 2008 16:40   
Forum

Artrosis17

Jeżeli jest taka możliwość to chciałbym poruszyć sprawę tak zwanej spowiedzi.. Dlaczego człowiek nie może zupełnie sam przed Bogiem się wyspowiadać? Jak dla mnie to spowiedz jest trochę śmieszna.

Z tą spowiedzią u księdza to uważam,że KrK oszukuje swoich wiernych,bo nikt z tej hierarchii kościelnej łącznie z Papieżem nie ma takich uprawnień do odpuszczania grzechów danych im przez Chrystusa.

W każdym człowieku jest obecny Bóg Ojciec i Chrystus przez Ducha Świętego.

Do nich kieruj swoją spowiedź i zawsze możesz z nimi rozmawiac w myśli.Mnie pomogli w bardzo wielu przypadkach i pomagają każdemu,kto się szczerze do nich zwraca.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 lipiec 28 2008 18:25   
Forum

Quote by kacerz_Marek:

Co zaś do Adama i Ewy - w mojej opinii to jednocześnie postacie istniejące realnie, jak i symbol pierwotnej ludzkiej populacji, ich historia zaś to obrazowy opis kondycji tej pierwotnej ludzkości, i więcej jeszcze. Ale to tylko prywatna moja, poligenisty i ewolucjonisty, opinia.

Jak najbardziej zgadzam sie z Twoja opinia.
Znam wiecej osob, ktore tak sadza.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 lipiec 28 2008 19:32   
Forum

Na poważnie jest taki gen, który coś twierdzi? Wink

Niepoprawnie językowo się wypowiedziałem , ale chyba każdy wie o co chodzi.

A jeśli chodzi o ten gen, to on jak pamiętam, chyba tyczy się gatunku homo sapiens.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Marianna
 lipiec 28 2008 19:50   
Forum

Quote by eviva:
Z tą spowiedzią u księdza to uważam,że KrK oszukuje swoich wiernych,bo nikt z tej hierarchii kościelnej łącznie z Papieżem nie ma takich uprawnień do odpuszczania grzechów danych im przez Chrystusa.

Wiec wedlug Ciebie: -Chrystus dal grzechy do ktorych odpuszczania nikt w kosciele nie ma prawa i dlatego KrK oszukuje?

No i kto tu kogo probuje oszukac?
Chrystus nie dal tylko odkupil grzechy. A to co innego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 28 2008 20:08   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by suration:... ktore po prostu wynikaja z rachunku prawdopodobienstwa i statystyki...

Jeżeli interesuje ciebie prawdopodobieństwo, to moze zainteresuje też ciebie jakie jest prawdopodobieństwo spełnienia proroctw dotyczących Chrystusa ? Byłby ciekawy temat.

Mysle, ze jest spore prawdopodobienstwo tym bardziej, gdy historie czlowieka pisze sie po jego smierci, naciaga i podkolorowuje basniowymi wydarzeniami. Jak mozna brac na serio np. rozmowy Maryji z Aniolem, opis narodzenia, czy chodzenie po wodzie... Wiec, jak widzisz wg mnie prawdopodobienstwo spore. Poza tym Zydzi nie uznali go jednak jako spelnienie przepowiedni, a to oni chyba mieli do tego najwieksze prawo.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 28 2008 21:56   
Forum Moderator
Moderator

Właśnie Żydzi uznali Jezusa za Chrystusa!
Wiele zdarzeń miało wielu świadków, trudno więc o fałszerstwo.
Przykładając ta miarę do innych źródeł historycznych, to mozna wyrzucić całą historię do kosza szybciej niż NT.

Polecam ci "Więcej niz cieśla", link juz podawałem w temacie o Trójcy. Przeczytaj i przemyśl, proszę.

===

Cytat 
Robert
 lipiec 28 2008 22:36   
Forum

Quote by Rafi F: Właśnie Żydzi uznali Jezusa za Chrystusa!
Wiele zdarzeń miało wielu świadków, trudno więc o fałszerstwo.
Przykładając ta miarę do innych źródeł historycznych, to mozna wyrzucić całą historię do kosza szybciej niż NT.

No zgoda, oni byli Zydami, ale chodzilo mi, ze narod zydowski jednak tego nie uznal.
Wiarygodnosc opisu zycia Jezusa juz dyskutowalismy. Dla mnie jest opisem niehistorycznym i mocno niewiarygodnym. Tym bardziej, ze wybrano te ewangelie, ktore pasowaly do tego, co chciano...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 28 2008 23:30   
Forum Moderator
Moderator

Wybrano te ewangelie, które cieszyły się autorytetem apostołów lub ich bezpośrednich uczniów. W czasie gdy powstały apostołowie mogli własnym słowem ich autorytet podtrzymać. A i żyło wielu świadków opisanych wydarzeń (tu szczególnie cenne są najwcześniejsze świadectwa : listy Pawła). W 4-tym wieku co do ewangelii nie było sporów.

Nie wiem, co rozumiesz przez naród izraelski, ale właśnie ludzie z narodu izraelskiego, czasem całe społeczności żydowskie uznały Jezusa za Chrystusa. Jeżeli masz na myśli elity, to faktycznie te w większości Jezusa nie uznały.

I dziś wielu żydów znajduje Chrystusa w NT i zasilają szeregi chrześcijan lub częściej żydów mesjanistycznych.

===

Cytat 
Robert
 lipiec 28 2008 23:48   
Forum

Quote by Rafi F: Wybrano te ewangelie, które cieszyły się autorytetem apostołów lub ich bezpośrednich uczniów. W czasie gdy powstały apostołowie mogli własnym słowem ich autorytet podtrzymać.

W czasach, kiedy wybierano pasujace ewangelie, apostolowie dawno nie zyli...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 29 2008 00:49   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
Quote by Rafi F: Wybrano te ewangelie, które cieszyły się autorytetem apostołów lub ich bezpośrednich uczniów. W czasie gdy powstały apostołowie mogli własnym słowem ich autorytet podtrzymać.

W czasach, kiedy wybierano pasujace ewangelie, apostolowie dawno nie zyli...

W czasach, gdy "ustalano" skład NT (a pierwsze próby były w 2-gim wieku) ewangelie miały już niekwestionowany autorytet, i były "wydawane" w formie spiętych/zszytych skoroszytów : pierwowzoru dzisiejszej książki. W 4-tym wieku dyskusja dotyczyła listów (a i tak do ujednolicenia nie doszło).

===

Cytat 
eviva
 lipiec 29 2008 14:57   
Forum

Marianna

Wiec wedlug Ciebie: -Chrystus dal grzechy do ktorych odpuszczania nikt w kosciele nie ma prawa i dlatego KrK oszukuje?

Ja nigdzie nie piszę,że Chrystus dał nam jakieś grzechy.Każdego obowiązuje prawo przyczyny i skutku,a nasze grzechy są wynikiem postępowania niezgodnego z tym Prawem Bożym.Naturalnie,że nikt w KrK nie ma prawa do odpuszczania grzechów i dlatego Krk oszukuje podobnie jak z mszą świętą,sakramentami,dogmatami wiary niezgodnymi z Biblią i nauką Chrystusa,Papieżem,który się ogłosił Ojcem Świętym,itd.W Internecie jest wiele świadectw księży i osób świeckich,którzy nawrócili się do Boga tak jak np.prof.T.Węcławski i opuścili KrK.

Każdy kto zada sobie trochę trudu poczytania Biblii Warszawskiej zauważy,że KrK oszukuje swoich wiernych wyznawców.Tam pisze,że Chrystus nas odkupił,ale jest też w nas obecny przez Ducha Świętego Chrystusowego,jako nasz Pan i Osobisty Zbawiciel.To On jest"...jedynym pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem",a nie KrK.
---
suration

Nie wierzysz,że Chrystus chodził po wodzie,a obecnie organizuje się zbiorowe chodzenie bosymi stopami po rozżarzonych węglach i ludzie chodzą nie doznając żadnych oparzeń.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 lipiec 29 2008 17:25   
Forum

Quote by eviva: Marianna

Ja nigdzie nie piszę,że Chrystus dał nam jakieś grzechy.Każdego obowiązuje prawo przyczyny i skutku,a nasze grzechy są wynikiem postępowania niezgodnego z tym Prawem Bożym.Naturalnie,że nikt w KrK nie ma prawa do odpuszczania grzechów i dlatego Krk oszukuje podobnie jak z mszą świętą,sakramentami,dogmatami wiary niezgodnymi z Biblią i nauką Chrystusa,Papieżem,który się ogłosił Ojcem Świętym,itd.W Internecie jest wiele świadectw księży i osób świeckich,którzy nawrócili się do Boga tak jak np.prof.T.Węcławski i opuścili KrK.

Każdy kto zada sobie trochę trudu poczytania Biblii Warszawskiej zauważy,że KrK oszukuje swoich wiernych wyznawców.Tam pisze,że Chrystus nas odkupił,ale jest też w nas obecny przez Ducha Świętego Chrystusowego,jako nasz Pan i Osobisty Zbawiciel.To On jest"...jedynym pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem",a nie KrK.
---
suration

Nie wierzysz,że Chrystus chodził po wodzie,a obecnie organizuje się zbiorowe chodzenie bosymi stopami po rozżarzonych węglach i ludzie chodzą nie doznając żadnych oparzeń.

Zwroc uwage na to co piszesz? Wroc do swojego tekstu i raz jeszcze przeczytaj. Ja sie nie musze domyslac o co Ci chodzi. Moze jakis przecinek by pomogl.
Nie bardzo rozumiem Twoj fanatyczny zapal. Co Ty wlasciwie chcesz udowodnic?
Jsli ktos wstepuje i wystepuje, to jest jego osobista sprawa. Cale szczescie ma swoja wolnosc wiec z niej korzysta. Co w tym zlego? A te rozmowy w konfesjonale daja mi cos, co nie kazdy moglby sobie wyobrazic. Dla mnie bardzo cenne. Nie wymagam zrozumienia.
Jesli wiesz o odkupieniu, to nie zawiedz Zbawiciela.
Pozdrawiam

P.S. Woda i wegiel sa w roznych stanach skupienia, wiec nieporownywalne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 29 2008 19:12   
Forum

Quote by eviva: Marianna
suration

Wlasciwie Marianna Ci odpowiedziala. Chodzenie po weglach wymaga pewnego treningu, po wodzie chodzic sie nie da. Nieporownywalne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,84 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty