Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Inedia
 |  Wersja do druku
Matija
 sierpień 18 2008 21:24  (Czytany 5548 razy)  
Forum

Status: offline

Inedia to taki styl życia, który pozwala na całkowite odcięcie sie od jedzenia i picia. Niejedzenie.

Chcialbym poznać wasze opinie i świadomosć tego, czym jest inedia. Czy rozróżniacie w tym zjawisku różne jej odmiany?

Czy widzicie w tym niebezpieczeństwo?

pozdrawiam

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 sierpień 18 2008 22:15   
Forum

chyba jest w tym jeden skutek uboczny - śmierć?
idealna dieta na te wasze 40 dni postu.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 sierpień 18 2008 22:23   
Forum

rozumiem, że nie wierzysz w to, ze człowiek może nie jeść latami?

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 sierpień 18 2008 22:32   
Forum

Quote by Matija: rozumiem, że nie wierzysz w to, ze człowiek może nie jeść latami?

rozumiem ze trzeba w to wierzyć?
hmmm. tak. nie wierzę.

rozumiem że ludzki organizm przetrwa kilka lat tylko na witaminie D?
potem po kilku latach jak sie tego człowieka dotknie to sie zamieni w piasek.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 18 2008 22:38   
Forum Moderator
Moderator

Slyszalem o tym, ale nie jestem zainteresowany - jedienie to jedna z niewielu naprawde przyjemnych rzeczy tu na ziemi

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 19 2008 00:14   
Forum

Quote by Matija: rozumiem, że nie wierzysz w to, ze człowiek może nie jeść latami?

Ty wierzysz? Moze powinienes poczytac o pracy organizmu... Jesli nie zaczniesz fotosyntezy, to sie nie da. Sprobuj tego jesli chcesz, mozesz tez nam zdawac relacje, przynajmniej przez pierwszy tydzien...

"Nie ma akceptowanych naukowych dowodów na tezy wysuwane przez niejedzących. Jedyna niejedząca osoba poddana badaniom - Ellen Greve (znana jako Jasmuheen), w australijskim 60 Minutes - została chora i wyczerpana po kilku dniach bez jedzenia i wody, podając stres i zanieczyszczenie za powód jej objawów."

"Ruch niejedzących ucierpiał wskutek spadku wiarygodności kilka lat temu, kiedy to kolejna z jego znaczących osób, Wiley Brooks, została złapana na zamawianiu w hotelu kanapki z bekonem, sałatą i pomidorem."

Jak widzisz, to jest bzdura. Nie da sie nie jesc i nie pic.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 19 2008 09:28   
Forum

A Maksymilian Maria Kolbe? Przez dwa tygodnie żył bez kruszyny chleba i kropli wody w obozie koncentracyjnym. Wszyscy inni współwięźniowie dawno poumierali, a hitlerowcy widząc to - dobili go zastrzykiem z fenolu i dopiero wtedy umarł.

A przypomnę - bez wody człowiek może przeżyć maksymalnie 4 do 7 dni.

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 sierpień 19 2008 10:05   
Forum

Witajcie!
Sądzę, że z umiejętnością niespożywania pokarmów jest podobnie jak z otrzymywaniem proroctw.
Mogliby wszyscy, gdyby spełniali pewne warunki, a są nimi odpowiednie oczyszczenie duszy i serca.
Chrystus mógł nie spożywać pokarmów , gdyż energię potrafił czerpać ze swojego Ducha!
Kiedyś cała ludzkosć przestanie być ograniczona potrzebami ciała i będzie panowała nad ciałem i materią.
Kiedy to będzie ?
Gdy się oczyści i uduchowi! Gdy nastanie Nowa Ziemia! Być może prototypy takich ludzi już chodzą po świecie Pierworodnym był przecież Jezus!
ALe przecież nie każdy, kto głosi jakieś proroctwa jest Boskim Prorokiem, tak i nie każdy kto twierdzi, że nie potrzebuje jeść jest następcą Jezusa.

Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 19 2008 11:57   
Forum

Moim zdaniem jest to możliwe, ale nie na zasadzie "oduczania się".
Do tego potrzeba niezwykłej łaski Pana i są to odosobnione, pojedyncze przypadki ciała (patrz. wyżej Maksymilian Maria Kolbe).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 19 2008 18:58   
Forum

Quote by Arek_Sz: A Maksymilian Maria Kolbe? Przez dwa tygodnie żył bez kruszyny chleba i kropli wody w obozie koncentracyjnym. Wszyscy inni współwięźniowie dawno poumierali, a hitlerowcy widząc to - dobili go zastrzykiem z fenolu i dopiero wtedy umarł.

A przypomnę - bez wody człowiek może przeżyć maksymalnie 4 do 7 dni.

Kolbe mogl pic wlasny mocz. Poza tym nikt nie wie, czy czegos mu ktorys z wspolczujacych Niemcow nie przynosil.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 19 2008 23:32   
Forum

suration - w ten sposób można obalić każdą teorię.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 20 2008 08:28   
Forum Moderator
Moderator

Quote by maxurd: Slyszalem o tym, ale nie jestem zainteresowany - jedienie to jedna z niewielu naprawde przyjemnych rzeczy tu na ziemi

Chyba na prawdę musimy się spotkać. Kto będzie gotował ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Robert
 sierpień 20 2008 08:50   
Forum

Quote by Arek_Sz: suration - w ten sposób można obalić każdą teorię.

Nie kazda, tylke te nie godne wiary. Zamiast prosto z marszu wierzyc w takie niepotwierdzone rzeczy, wyslij pytanie swojemu mozgowi, czy to wogole jest mozliwe, zeby nie jesc i nie pic WOGOLE. Mysle, ze powinienes dostac szybko odpowiedz.

Czyli zamiast wierzyc w basnie, mysl logicznie. Nie wiemy, moze ktos zyczliwy mu jednak przynosil jakies skrawki, wiec nie ma potrzeby klamstwem lub naciaganiem budowac legendy. Juz jedna legenda powstala oparta na nieprawdzie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 sierpień 20 2008 09:45   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by maxurd: Slyszalem o tym, ale nie jestem zainteresowany - jedienie to jedna z niewielu naprawde przyjemnych rzeczy tu na ziemi

Chyba na prawdę musimy się spotkać. Kto będzie gotował ?

Mogę ja - robie rewelacyjne (opinia innych) spaghetti, do wyboru macie jeszcze bigos i pizze - równie dobre,
ale jestem otwarty na wasze propozycje
Matija - brachu, lepiej się przyłącz do nas
a jeśli o niejedzeniu to być może jest to możliwe, ale byłbym ostrożny
a niedowiarkom odpowiem cytując klasyka
"Są rzeczy na niebie i na ziemi, które się fizjologom nie śniły"

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Rafi F
 sierpień 20 2008 11:22   
Forum Moderator
Moderator

To ja mogę przygotować pstrągi z rusztu lub jakiegoś dorodnego łososia z pieca. Proponuje do tego piwo pszeniczne lub lekkie winko różowe (np. ze szczepu zinfandel).
Jak ktoś nie lubi ryb (albo nie ma ochoty), to proponuję wariacje z drobiu - kąski przyprawione przeróżnie i zaskakująco (dla tradycjonalistów kurczak z rożna, dzieciaki uważają, że że nigdzie nie ma smaczniejszego).
Dla wegetarian słodkie placki owsiane z kotlecikami z fasoli i ciecierzycy w sosie pomidorowym lub grzybowym (mi smakuje z żurawinowym).
Albo kabaczek nadziewany w wersji mięsnej lub wege.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 20 2008 13:47   
Forum

suration - a mówienie językami podczas zesłania Ducha Świętego to też bajka, bo oni mogli się uczyć gdzieś po kryjomu. Nie można wszystkiego rozpatrywać na ludzki rozum. Wiara i nauka, to niekiedy dwie całkiem odrębne sprawy. Jakbym miał brać wszystko na rozum, to nie byłbym katolikiem. Czasem trzeba zawierzyć Bogu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 20 2008 14:09   
Forum

Quote by Arek_Sz: suration - a mówienie językami podczas zesłania Ducha Świętego to też bajka, bo oni mogli się uczyć gdzieś po kryjomu. Nie można wszystkiego rozpatrywać na ludzki rozum. Wiara i nauka, to niekiedy dwie całkiem odrębne sprawy. Jakbym miał brać wszystko na rozum, to nie byłbym katolikiem. Czasem trzeba zawierzyć Bogu.

Mozesz wierzyc Bogu. Gorzej, ze wierzysz ludziom, a jak mawia dr House - kazdy klamie. Relacje ludzi sa malo wiarygodne. A zeslanie Ducha Sw. znasz przeciez jedynie z opowiesci biblijnych. Sorry, ale malo to przekonujace. Dlaczego, jak jest zawsze jakis "cud" to odbywa sie to bez kamer, aparatow itd? Te wasze "cuda" sa zawsze owiane tak wielka zaslona tajemniczosci, ze nie mozna sie do nich za bardzo odniesc.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 sierpień 24 2008 00:28   
Forum

Dez, i inni : od razu uspokajam, ze nei interesuje mnie niejedzenie osobiście. Lubię jeść i nie zamierzam z tego rezygnować!

Ale to co udało mi się się znaleść do tej pory o inedii, mi dało troche do myślenia.
Myślę, że można mowić o 4-ech rodzajach inedyków:

1.którzy poszczą w granicach ludzkich możliwości.
2.którzy są oszustami, jedno robią inne mówią.
3.inedia wynikla z medytacji wschodnich, jakaś koleja droga "oczyszczeń". Czerpanie pokarmu ze słońca czy z innych jakiś "ciał astralnych" a tak naprawdę to stan osiagany jest dzieki sile demonów.
4. inedia pochodąca od Boga. Stan w którym człowiek może i chciałby, ale nie może przyjmowac pokarmu. Patrz: Marta Robin.

Człowiek sam z siebie nie ma takiej siły aby latami nie jeść. To co mowil Suration - to wbrew biologii, więc potzreba czynnika "z zewnątrz".
I ta siła bedzie pochodzila albo od złego albo od Boga.

Z tego co zauważyłem, inedia u świętych była troche jakby efektem ubocznym. Oni o tym nie myśleli, to było dane od Boga.
Natomiast inedia praktykowana w ramach działań okultystycznych jest efektem dążenia do tego stanu. Człowiek spragniony takiego stanu, dąży do niego. To jest ważna różnica, która pozwala określic rodzaj inedii.

Niebezpieczeństwo upatrywałbym wlasnie w tym, ze ludziom wmawia się że inedię można osiagnąć w miarę samodoskonalenia. Podczas gdy czlowiek wpada w okultyzm i sidła demonów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 sierpień 24 2008 00:38   
Forum

Quote by suration:
Quote by Arek_Sz: suration - a mówienie językami podczas zesłania Ducha Świętego to też bajka, bo oni mogli się uczyć gdzieś po kryjomu. Nie można wszystkiego rozpatrywać na ludzki rozum. Wiara i nauka, to niekiedy dwie całkiem odrębne sprawy. Jakbym miał brać wszystko na rozum, to nie byłbym katolikiem. Czasem trzeba zawierzyć Bogu.

Mozesz wierzyc Bogu. Gorzej, ze wierzysz ludziom, a jak mawia dr House - kazdy klamie. Relacje ludzi sa malo wiarygodne. A zeslanie Ducha Sw. znasz przeciez jedynie z opowiesci biblijnych. Sorry, ale malo to przekonujace. Dlaczego, jak jest zawsze jakis "cud" to odbywa sie to bez kamer, aparatow itd? Te wasze "cuda" sa zawsze owiane tak wielka zaslona tajemniczosci, ze nie mozna sie do nich za bardzo odniesc.

Zesłanie Ducha świętego dokonuje się nieustannie w tych, którzy się na Niego otwierają.
Nie są owiane aurą tajemniczości cuda. Zapewne mówiac "cuda" miales na mysli charyzmaty takie jak dar języków, tlumaczenia jezykow, dar uzdrowienia, proroctwa..itd.

Zapraszam Cię na rekolekcje różnego rodzaju wspólnot chrzescijanskich chociazby Odnowy w Duchu Swietym. Przyjdź a sam bedziesz świadczył. Jeśli chcesz sam Ci pomogę i wskaze odpowiednie dla Ciebie, jeśli chodzi o datę, miejscowosc i charakter...Nikt Ci tego nie broni i nie ukrywa. Ja Ciebie wręcz zapraszam i to BARDZO, BARDZO GORąCO!
Przyjdź i nie bądź już niedowiarkiem!
Duch Swiety działa TU i TERAZ, wokól nas, w ludziach.
Sam świadczę o tym bo tego doświadczam i czuję wezwanie, aby się tym dzielić.
pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 sierpień 24 2008 02:02   
Forum

3.inedia wynikla z medytacji wschodnich, jakaś koleja droga "oczyszczeń". Czerpanie pokarmu ze słońca czy z innych jakiś "ciał astralnych" a tak naprawdę to stan osiagany jest dzieki sile demonów.

Tego właśnie nie mogę zrozumieć, dlaczego wielu chrześcijan uważa medytację, hipnozę, że jest jakieś sześć punktów w człowieku które trzeba wzmacniać medytacją, nie pamiętam jak się to nazywa, itp. itd.

Nie wiem jak można takie coś przypisywać demonom, jak choćby te niby niejedzenie.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Matija
 sierpień 24 2008 11:14   
Forum

Medytacja w chrzescijanstwie jest czymś podstawowym, formą modlitwy. Wchodzi w tzw lectio divina.

Natomiast medytacje wschodnie są całkowicie różne od tej chrzescijanskiej. Mają inny cel, formę, treść i siły działajace na człowieka są też biegunowo różne.
Chrześcijanin otwiera się na Jedynego Boga, na Boga konkretnego, Tego, który objawił się ludziom najpełniej w Jezusie Chrystusie, otwiera się na Ducha Swietego, którego daje nam Jezus - tak jak obiecał.
Natomiast w medytacjach wschodnich po pewnym czasie człowiek też jest otwarty, ale sam nie wie na co. Wchodzi w stan, którego nei zna. W przestrzeń nadprzyrodzoną, a tam są inne prawa. Tam się niekoniecznie pytają : hey! jestem demonem, mam na imie...czy mogę wejść?

Jak to powiedział moj przyjaciel: Jezus jest kulturalnym facetem, nie wchodzi z butami w czyjeś życie. Czeka, aż sam Go zaprosisz. Demony natomiast to osobowe zło, które czychają na każdą możliwą chwilę, szukają każdej furtki (amulety, tarot, wróżby, radiestezja, ezoteryka, medytacje, spirytyzm, uzależnienia...) aby tylko wejść i zawładnąć kimś i zniszczyć mu życie.

Nie rozumiem, o co chodzi z tymi 6 punktami.

Jak można inedię przypisywać demonom?
Normalnie. To jest bardziej odczytywanie rzeczywistości.
To jest fakt, który dostrzegam i potrafię dzieki rozumowi, doświadczeniu znaleść jego przyczyny. Widze takze jego konsekwencje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 24 2008 20:45   
Forum

Szatan ma naprawdę potężną moc i może uzdrawiać, dawać dar mówienia nieznanymi dotąd językami i może też sprawić, że nie będziemy potrzebowali jeść. Czemu katolicy tak to kojarzą - tu się nie do końca zgodzę.
Rozróżniamy dwie formy medytacji:
-nad Pismem Świętym - polega na całkowitym otwarciu się na Ducha Świętego i przy jego pomocy - rozważaniu Pisma Świętego. Przy skupieniu i odrobinie woli - można dojść do takich rzeczy, których nigdy by się samemu nie wymyśliło - wiem po sobie.
-medytacja mająca na celu skupienie jakiejś energii, nie wiadomo jakie, czy osiągnięcie nirwany. Otóż energię powinniśmy czerpać od Boga, z Pisma Świętego (no i z pożywienia). Nirwana ma być dla nas niebo do którego mamy dążyć przez całe życie, przez życie z Bogiem i przestrzeganie jego przykazań, a nie przez jednorazową medytację.

Katolicy jednak medytację nad Pismem nazywają rozważaniem, więc słowo "medytacja' kojarzy im się z tą drugą formą...

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 sierpień 24 2008 21:27   
Forum

BLyy

...że jest jakieś sześć punktów,które trzeba wzmacniać medytacją...
To chodzi nie o sześć,ale o siedem tzw.czakramów.Są to kołowe obszary energii w naszym ciele niefizycznym,w naszym duchu-duszy.Tak jak ciało fizyczne ma swoje organy,tak samo ma je ciało niefizyczne,duchowe.Czakramy się nie wzmacnia,tylko równoważy,aby w ciele duchowym był równomierny przepływ energii.Jak przepływ energii jest nierównomierny,to choruje ciało fizyczne.

Suration
Obecnie każdy może sobie wykonać zdjęcie swojego ciała duchowego i czakramów jak np.w BioFonie lub innych firmach.Przykładowe zdjęcia są na str.here

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 sierpień 24 2008 21:39   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva: BLyy
...że jest jakieś sześć punktów,które trzeba wzmacniać medytacją...
To chodzi nie o sześć,ale o siedem tzw.czakramów.Są to kołowe obszary energii w naszym ciele niefizycznym,w naszym duchu-duszy.Tak jak ciało fizyczne ma swoje organy,tak samo ma je ciało niefizyczne,duchowe.Czakramy się nie wzmacnia,tylko równoważy,aby w ciele duchowym był równomierny przepływ energii.Jak przepływ energii jest nierównomierny,to choruje ciało fizyczne.

Wiesz co Evivo? przeczytaj to co napisalas 2 miliony razy i zrozum!

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Dezerter
 sierpień 24 2008 23:41   
Forum

Quote by Matija: Dez, i inni : od razu uspokajam, ze nei interesuje mnie niejedzenie osobiście. Lubię jeść i nie zamierzam z tego rezygnować!
Myślę, że można mowić o 4-ech rodzajach inedyków:

1.którzy poszczą w granicach ludzkich możliwości.
2.którzy są oszustami, jedno robią inne mówią.
4. inedia pochodąca od Boga. Stan w którym człowiek może i chciałby, ale nie może przyjmowac pokarmu. Patrz: Marta Robin.

Człowiek sam z siebie nie ma takiej siły aby latami nie jeść. To co mowil Suration - to wbrew biologii, więc potzreba czynnika "z zewnątrz".
I ta siła bedzie pochodzila albo od złego albo od Boga.

Z tego co zauważyłem, inedia u świętych była troche jakby efektem ubocznym. Oni o tym nie myśleli, to było dane od Boga.
Natomiast inedia praktykowana w ramach działań okultystycznych jest efektem dążenia do tego stanu. Człowiek spragniony takiego stanu, dąży do niego. To jest ważna różnica, która pozwala określic rodzaj inedii.

Niebezpieczeństwo upatrywałbym wlasnie w tym, ze ludziom wmawia się że inedię można osiagnąć w miarę samodoskonalenia. Podczas gdy czlowiek wpada w okultyzm i sidła demonów.

No to mnie uspokoiłeś
A odnośnie 3 i 4
Świat nie jest czarno biały!
Są energie i Byty/istoty duchowe obojętne lub nie szkodliwe/nie demoniczne - nawet Verlinde to mówi