Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Inedia
 |  Wersja do druku
Matija
 sierpień 25 2008 13:08   
Forum

Status: offline

Jest tylko plus albo minus.
Albo uzdrawia Bóg, albo szatan. Nie ma czegoś lub kogoś pośrodku.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 sierpień 25 2008 13:20   
Forum

Quote by Matija: Jest tylko plus albo minus.

To chyba jakiś absurdalny żart ???
Jeśli szatan uzdrawia i czyni dobro, to jaka jest prawidłowa definicja Boga oraz definicja dobra i zła?

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 sierpień 25 2008 14:09   
Forum

Matija

Nie wierzę w new age'owskie banialuki, które czerpane są z filozofii wschodnich, a obce chrześcijaństwu.
Nie wierzę w czakramy, ciała astralne, energie, siły kosmiczne, aury..itd itp.
To wszystko jest zwiazane z ezoteryką, radiestezją które są toksycznymi duchowościami. Stoją one w OPOZYCJI do Jezusa.
W opozycji do Chrystusa stoi to wszystko,co jest niezgodne z prawdą.Czakramy,ciała niefizyczne,energie,aury itd.są prawdą.Zdjęć aury i czakramów nie robi szatan,ale aparatura.Twoje Chrześcijaństwo jakoś boi się poznania prawdy.

Ksiądz M.Mermet,najwybitniejszy prawdopodobnie radiesteta, odnalazł wodę w ponad 3000 przypadkach i zostały wykopane tam studnie.Były nawet takie przypadki,że przez wiele miesięcy szukano wody,a kiedy wreszcie o to poproszono księdza M.Mermeta,to odnajdywał ją za pierwszym razem.

W Polsce wybitnym jasnowidzem i radiestetą był ksiądz Cz.Klimuszko,co może potwierdzić swoim autorytetem Dezerter,który jest obeznany w tych sprawach i najbardziej otwarty na poznanie prawdy.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 sierpień 25 2008 14:17   
Forum

definicja dobra lub zła?

a wracając do tego absurdalnego żartu...
Bóg działa zawsze bezinteresownie. Jeśli uzdrawia to dla tego, że wie ze to przyniesie samo dobro.

Zły uzdrawia, gdy widzi w tym możliwość wyciągniecia z tego jakiegoś zła. Nigdy nie zrobi tego bezinteresownie, bo miłośc jest mu obca. To ojciec kłamstwa. Jego "uzdrowienia" są złudne. Człowiek, który wejdzie we wspolprace z szatanem, może zostac uzdrowiony, moze dostać niezwykłą siłę, mieć dar jasnowidztwa... ale to tylko na pewien czas, bo wkrótce wszystko się zamieni DIAMETRALNIE. Przyjdą inne choroby, zniewolenia, zycie zacznie się walić, rodzina rozpadać...
a gdyby ta osoba jednak nawróciła się do Boga, to wszystko co "dobrego" zdziałał zły zniknie i nic po tym nie pozostanie. Dlatego mówi się o ułudzie takiego uzdrawiania czy cudów szatana.

Widzisz, że to nie absurdalny żart, lecz walka w której przeciwnik jest bardzo przemyślny, podstępny i zakłamany. Bez Boga człowiek w tej walce nie dał by rady.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 25 2008 14:30   
Forum

Quote by kasandra_K80:

Jeśli szatan uzdrawia i czyni dobro, to jaka jest prawidłowa definicja Boga oraz definicja dobra i zła?

Dobrze Kasandro, ze logicznie myslisz. Niestety Matija przyzwyczaila nas do bezsensownych wypowiedzi. Trzeba je zbywac usmiechem. W walce z glupota najlepsza bronia jest usmiech i satyra.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 sierpień 25 2008 14:32   
Forum

Quote by eviva: Matija
Nie wierzę w new age'owskie banialuki, które czerpane są z filozofii wschodnich, a obce chrześcijaństwu.
Nie wierzę w czakramy, ciała astralne, energie, siły kosmiczne, aury..itd itp.
To wszystko jest zwiazane z ezoteryką, radiestezją które są toksycznymi duchowościami. Stoją one w OPOZYCJI do Jezusa.
W opozycji do Chrystusa stoi to wszystko,co jest niezgodne z prawdą.Czakramy,ciała niefizyczne,energie,aury itd.są prawdą.Zdjęć aury i czakramów nie robi szatan,ale aparatura.Twoje Chrześcijaństwo jakoś boi się poznania prawdy.

Ksiądz M.Mermet,najwybitniejszy prawdopodobnie radiesteta, odnalazł wodę w ponad 3000 przypadkach i zostały wykopane tam studnie.Były nawet takie przypadki,że przez wiele miesięcy szukano wody,a kiedy wreszcie o to poproszono księdza M.Mermeta,to odnajdywał ją za pierwszym razem.

W Polsce wybitnym jasnowidzem i radiestetą był ksiądz Cz.Klimuszko,co może potwierdzić swoim autorytetem Dezerter,który jest obeznany w tych sprawach i najbardziej otwarty na poznanie prawdy.

Są przypadki biskupa i księży którzy weszli w radiestezję. Mozna tylko modlić sie za nich, i uświadamiać chrześcijan jakim oszustwem jest radiestezja.
Eviva, ja znam te aparatury. Sam miałem z nimi do czynienia na własnej skórze. Jedno wielkie oszustwo.

Polecam program Jarmark Cudów Roberta Tekieli, który sam był kiedyś uwikłany w ezoteryzm, a teraz demaskuje takie działania :

Radiestezja cz.1

radiestezja cz.2

radiestezja cz.3

to jest jeden filmik skladajacy sie z trzech odcinkow
owocnego ogladania
pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 25 2008 14:33   
Forum

Quote by eviva:
Suration
Obecnie każdy może sobie wykonać zdjęcie swojego ciała duchowego i czakramów jak np.w BioFonie lub innych firmach.Przykładowe zdjęcia są na str.here

Kiedys o tym slyszalem, ale nie wiem czy to prawda. Jesli mozna cos niezwyklego sfotografowac, to raczej bym to staral sie wytlumaczyc w normalny sposob. Nasze cialo jest magnesem, wytwarza prad, pole magnetyczne, wiec pewnie mozna te zjawiska jakos zarejestrowac.
A czy np. malpy i chomiki tez moga sobie zrobic zdjecie swojego ciala duchowego? Czy robiono takie eksperymenty?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 sierpień 25 2008 14:40   
Forum

Quote by suration:
Quote by kasandra_K80:

Dobrze Kasandro, ze logicznie myslisz. Niestety Matija przyzwyczaila nas do bezsensownych wypowiedzi. Trzeba je zbywac usmiechem. W walce z glupota najlepsza bronia jest usmiech i satyra.

Suration, od ponad 3 lat jestem na tym forum, ale widzę, że jednak nadal dla Ciebie jestem obcy, skoro mylisz nawet moją płeć

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 25 2008 14:43   
Forum

Quote by Matija: Suration, od ponad 3 lat jestem na tym forum, ale widzę, że jednak nadal dla Ciebie jestem obcy, skoro mylisz nawet moją płeć

Nie, nie, wiem, ze jestes chlopcem lub mezczyzna. To tylko z rozpedu to "a" mi sie napisalo...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 sierpień 25 2008 14:47   
Forum

Evivo - przeceniasz mnie!

Matija - zagalopowałeś się brachu, nie wiem kto cie prowadzi, ale prowadzi cię w złą drogę, na drogę wojny i syndromu oblężonej twierdzy
na tej drodze nie ma miejsca na to co najważniejsze Miłość, i miłość bliźniego. Nie walcz ze światem, lecz pokochaj go.
Jak myślisz czy wśród buddystów i hinduistów opętania zdarzają się tak często jak u katolików?
Znałem osobiście wspaniałego człowieka był radiestetom i psychotronikiem, a przy tym inżynierem i Kierownikiem Działu Badań, katolikiem praktykującym i wspaniałym człowiekiem - pełnym mądrości i miłości bliźniego. Zmarł normalnie na zawał - jeśli on był opętany - to przez Boga jedynie.
Znam kilku Buddystów - wspaniali ludzie, od których ciągle uczę się miłości bliźniego i szacunku do innych
Przeczytałem sporo "Świętych ksiąg" Hindusów - jesli miałbym określić kto jest ich autorem (i jak ty to błędnie! proponujesz +-)szatan czy Duch Św to bym wybrał tego drugiego

Bracie zaczynasz wpadać w fanatyzm - uważaj bo saniesz się zgoszkniałym i walczącym z ludźmi człowiekiem - a nie tego nas Jezus uczył

Posłuchaj świadectwa z rekolekcji jakie dał Verlinde, albo wybierz się (też chce być), zajrzyj do wątku o Świadectwo o New Age
here
a przekonasz się, że i czakry i prana pochodzi od Boga, bo on ją stworzył.
A to czy już teraz i wszyscy jesteśmy na ich używanie przygotowani - to już inna sprawa!

Ps
robi sie offtop o New Age przenieśmy dyskusję do wskazanego wątku

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 25 2008 14:49   
Forum Moderator
Moderator

Jak tylko otwieram ten temat (inedia), to sie głodny robie. Muszę go koniecznie unikać

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Matija
 sierpień 25 2008 16:01   
Forum

Dez,
nie gdybaj. Swiadectwo o. Verlinde jest jednoznacznym ostzrezeniem przed praktykami wschodu, które new age chce przeforsować w prymitywnym opakowaniu.

Nie neguję całego bogactwa i dorobku cywilizacji wschodu, ale o ile dokonało się na pewnych obszarach kultury wiele dobra, które z roztropnością można przyjąć, to należy być bardzo ostrożnym do wszystkiego co ma związek z systemem religijnym wschodu. TO poświadcza o. Verlinde i doświadczenie egzorcystów.

Dez, albo wybierasz chrzescijanstwo wraz z radykalizmem Ewangelii (to nie fanatyzm - mylisz pojęcia lub źle oceniasz) albo akceptujesz filozofie new age'u, która proponuje synkretyzm religjny, KOMPROMIS ZE ZŁEM.
Miłość gdy widzi człowieka , który upada i błądzi nie staje obok i fałszywie go pociesza : jakoś to bedzie i przejawia biernosc...nie tak.
Miłość nie moze stac obojetnie i patrzeć jak ktoś tkwi w niewoli błędu i niewiedzy, ale walczy o tego człowieka, bo nie jest jej to obojętne.

Nie walczę z człowiekiem, ale z tym co go zniewala.
A tutaj nie ma miejsca na sentymenty.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 25 2008 18:07   
Forum

Szczerze mówiąc ja wierzę (a może mam nadzieję), że Duch Święty działa też w religiach wschodnich, ale nie w taki sposób jak u nas. kiedyś na rekolekcjach oazowych spytałem mojego animatora: "Jeżeli człowiek żyje sobie spokojnie, według przykazań (choć ich nie zna) i nigdy nie słyszał o Bogu, to czy pójdzie do nieba. On odpowiedział mi - nie, jeżeli miał okazje się nawrócić, tak, jeżeli nie wie o istnieniu takiego czegoś jak chrześcijaństwo.

Myślę, że nawet tam Duch Święty działa i sprawia, że wielu spośród tamtych ludzi jest świętymi, jednak należy uważać, bo szatan też jest na baczności i musimy umieć rozgraniczyć co pochodzi od niego a co nie...

Matija - jesteś animatorem w OAZIE?

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 sierpień 25 2008 18:26   
Forum

Myślę, że w tym dokumencie jest odpowiedź na watpliwości 'czy Duch Swiety DZIALA W INNYCH RELIGIACH'.
link

Arku, jestem właśnie po kursie na animatora, a czy będę prowadził grupę to okaże się we wrześniu ( a moze prędzej). Jak chcesz pogadać na luźno to zapraszm na gg, mój nr : 5551223.

pozdrawiam Oazowicza

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 25 2008 19:38   
Forum

Quote by Arek_Sz: spytałem mojego animatora: "Jeżeli człowiek żyje sobie spokojnie, według przykazań (choć ich nie zna) i nigdy nie słyszał o Bogu, to czy pójdzie do nieba. On odpowiedział mi - nie, jeżeli miał okazje się nawrócić, tak, jeżeli nie wie o istnieniu takiego czegoś jak chrześcijaństwo.

Niestety ten animator musial byc niedouczonym i po prostu glupim osobnikiem. Przeciez chyba kazdy buddysta i wyznawca innych religii slyszal o chrzescijanstwie. Czyli nie pojdzie do nieba, bo juz mial szanse sie nawrocic. Przeciez to niedorzeczne. Osoba wychowana w innej wierze powie, ze tak moze chrzescijanstwo jest dobre, ale jego religia tez jest dobra. Ciezko bedzie jej zmienic wiare.

Matija,
Twoje prymitywne postrzeganie granicy miedzy dobrem i zlem jest odstraszajace. Nawet ludzie bardzo zaangazowani w religie wytykaja ci bezmyslne wypowiedzi. Mam nadzieje, ze moje dzieci jesli beda chcialy pojechac na oaze nie spotkaja cie tam...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 25 2008 20:48   
Forum

Tak, tylko to jest facet dobrze obeznany w teologii i genialny ewangelizator, prowadzący kursy ewangelizacji w całej Polsce...

nie chodzi tu o takie "słyszenie" o chrześcijaństwie, że gdzieś tam taka religia jest. Chodzi o to, że ktoś musiał wcześniej przedstawić mu wszelkie "korzyści' jak i "straty" zależnie od jego późniejszego wyboru i jest on w pełni ich świadomy - to wtedy możemy mówić o tym "słyszeniu' o które mi chodziło. Musiał być on postawiony przed decyzją - chce albo nie... jeżeli nie chce, to sam wybiera potępienie... i jest tego świadomy...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 sierpień 25 2008 21:17   
Forum

Suration,
dzięki

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 sierpień 26 2008 08:08   
Forum

Matija

Są przypadki biskupa i księży którzy weszli w radiestezję. Mozna tylko modlić sie za nich, i uświadamiać chrześcijan jakim oszustwem jest radiestezja.
Eviva, ja znam te aparatury. Sam miałem z nimi do czynienia na własnej skórze. Jedno wielkie oszustwo.

Oszustwem jest pisanie,że radiestezja nie jest rzeczywistością.Podobnie jak wykonywanie zdjęć aury i czakramów.Skąd na zdjęciach widać siedem grzesznych ciał naszej duszy? Aż taki dobytek mamy w spadku po grzechu pierworodnym? Ksiądz C.W.Leadbeater był jasnowidzem i widział te ciała duszy.Opisał je dokładnie,a obecnie wykonywane zdjęcia aury potwierdzają jego obserwacje.Anatomia ciała duchowego jest opisana i przez innych autorów.Jeśli chcesz być z Bogiem,to musisz być i z prawdą.Jak można nie uznawać prawdziwości takich zdjęć,jak one są rzeczywistym faktem?.Widocznie z powodu,że to nie pasuje do ustalonych dogmatów wiary,z których nie można sie wycofać.

suration

A czy np. malpy i chomiki tez moga sobie zrobic zdjecie swojego ciala duchowego? Czy robiono takie eksperymenty?
Można robić zdjęcia aury zwierząt,roślin,itd.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 26 2008 11:14   
Forum

Czyli rośliny mają dusze... Ciekawe...

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 sierpień 26 2008 11:50   
Forum

Quote by Arek_Sz: Czyli rośliny mają dusze... Ciekawe...

Mają duszę czyli energię życiową.

Nie myl z duszą nieśmiertelną, kóra nie wiadomo czy istnieje, a jeśli tak to może warunkowo.
Patrz np. wątek o "duszy nieśmiertelnej" gdzie była dyskusja na ten temat.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 26 2008 11:57   
Forum Moderator
Moderator

Kasandro na forum chrześcijańskim to raczej "energię życiową" z duszą nie mieszaj, bo wprowadzasz pomieszanie pojęć i później różne kwiatki wychodzą. Zaraz będzie, że ponieważ rośliny mają dusze to są napełnione Duchem Świętym.
Powiedzmy raczej, że owa poświata wskazuje na jakąś energię, nie koniecznie "energię życiową", bo były też udane próby wywołania takiej poświaty poprzez przedziwne, a czasem i prymitywne twory ludzkich rąk.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Matija
 sierpień 26 2008 12:30   
Forum

Czuję, że powinienem sprostować pewną rzecz, w której się myliłem, choć nie wpływa ona na kierunek moich poglądów.

O. Verlinde rzeczywiście pisze, że energie kosmiczne istnieją, że cała przyroda też posiada pewną energie.
Myliłem się negując je.

Ale jednocześnie Verlinde przestzrega, ze każde wejście w kontakt z tymi energiami jest niebezpieczeństwem.
Pisze, że człowiek nie ma się z nimi łączyć, ale z Bogiem.

Po przeczytaniu jeszcze raz tego świadectwa, myślę że rzeczywistość czakramów, prany jest realna, ale niekoniecznie jest taka jak ją opisują systemy wschodnie. A jestem pewien, że już na pewnym szczeblu interpretują tę rzeczywiśtość fałszywie.

Innymi słowy swiadectwo o. Verlinde wskazuje ze to nie droga do szczęścia (zbawienia) ale do wyniszczenia i opętania.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 sierpień 26 2008 12:39   
Forum

Arek Sz

Czyli rośliny mają dusze... Ciekawe...

Normalne.

Rafi F
Zaraz będzie, że ponieważ rośliny mają dusze to są napełnione Duchem Świętym.

Duch Święty jest Bożą energią życiową,życiem we wszystkim co żyje.Odbiornikiem tej Bożej energii jest dusza,przez którą Duch Święty wpływa w ciało fizyczne człowieka,zwierzęcia lub do rośliny.Dusza nie jest energią życiową,ale odbiornikiem tej Bożej energii.

Matija
Pisze, że człowiek nie ma się z nimi łączyć, ale z Bogiem.
Podaje w jaki sposób człowiek może łączyć się z Bogiem? Bo to jest bardzo ważne!Jeśli człowiek może się łączyć z Bogiem,to nie ma potrzeby korzystania z innych energii,tylko z Ducha Świętego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 sierpień 26 2008 12:50   
Forum

MATIJA

Natomiast w medytacjach wschodnich po pewnym czasie człowiek też jest otwarty, ale sam nie wie na co. Wchodzi w stan, którego nei zna. W przestrzeń nadprzyrodzoną, a tam są inne prawa. Tam się niekoniecznie pytają : hey! jestem demonem, mam na imie...czy mogę wejść?

Medytacja wschodnia jest wstanie bardzo człowiekowi poprawić zdrowie i sprawić, że człowiek będzie się czuł lepszym. Dla mnie taka medytacja nie jest wcale zła, wręcz przeciwnie.

Jak to powiedział moj przyjaciel: Jezus jest kulturalnym facetem, nie wchodzi z butami w czyjeś życie. Czeka, aż sam Go zaprosisz. Demony natomiast to osobowe zło, które czychają na każdą możliwą chwilę, szukają każdej furtki (amulety, tarot, wróżby, radiestezja, ezoteryka, medytacje, spirytyzm, uzależnienia...) aby tylko wejść i zawładnąć kimś i zniszczyć mu życie.

Medytując choćby tak jak buddyści to robią, to nie wpuszczam demona, tylko dobro, gdyż sprawia że czuje się lepiej i poprawia zdrowie. Hipnoza też jest dobra, gdy jest w odpowiednich rękach, dlatego nie warto chodzić do kogoś kto nie ma na to preferencji.

Jak można inedię przypisywać demonom?
Normalnie. To jest bardziej odczytywanie rzeczywistości.
To jest fakt, który dostrzegam i potrafię dzieki rozumowi, doświadczeniu znaleść jego przyczyny. Widze takze jego konsekwencje.

Niejedzenie wcale nie jest złe, chyba że oceniasz to na podstawie, że ludzie udają, że nie jedzą, czyli kłamią, to tak. Ale można nie jeść przez jakiś długi okres, do granic wytrzymałości co ci ludzie to robią i nie jest to złe.

3.inedia wynikla z medytacji wschodnich, jakaś koleja droga "oczyszczeń". Czerpanie pokarmu ze słońca czy z innych jakiś "ciał astralnych" a tak naprawdę to stan osiagany jest dzieki sile demonów.

To co wschodnie i to co poprawia zdrowie nie musi pochodzić od demonów. Co niechrześcijańskie, nie znaczy złe.

Jest tylko plus albo minus.

Jeśli by mnie Samael uzdrowił to bym mu szczerze podziękował, a do Boga czuł wielki żal.

Eviva
To chodzi nie o sześć,ale o siedem tzw.czakramów.

Dzięki o tym właśnie mówiłem. Czy to jest złe?

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
eviva
 sierpień 26 2008 13:06   
Forum

BLyy

[Cytat To chodzi nie o sześć,ale o siedem tzw.czakramów.

Bardzo dobrze,że o tych czakramach napisałeś.Przez medytację się je równoważy,a to jest bardzo ważne dla naszego zdrowia.Fakt obecności Chrystusa jako Syna w 4 czakramie "serca",a Boga Ojca jako "Ojca" w 7 czakramie"nieba",powinien być dla każdego chrześcijanina sprawą wiadomą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 sierpień 26 2008 13:17   
Forum

Kierujesz się Blyy złymi znakami.
Oceniasz czy coś jest dobre bo poprawia Ci zdrowie.
Niestety nie zrozumiałeś mojego wczesniejszego postu, nie uwierzyłeś ze zły duch też może uzdrowić i poprawić ci czasowo samopoczucie. A to są rzeczy ktore nie piszę sam z siebie, ale korzystam ze świadectw innych ludzi, którzy skorzystali swego czasu z "dobrodziejstw" wschodu i się sparzyli nie na zarty. I tyle. Możesz w to wierzyć, albo i nie. Ja dzielę sie tylko tym, czego sam doświadczyłem i uzyskalem od innych ludzi.
A co z tym zrobisz, czy wyrzucisz te słowa do śmieci i bedziesz ignorantem, czy podejdziesz ostrożniej do tego tematu, i sam poddasz go krytyce - Twoja wola.

Ja nie mogę mówić, i nie ostzregać innych przed tym zagrożeniem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 sierpień 26 2008 13:20   
Forum

Quote by eviva: BLyy

Bardzo dobrze,że o tych czakramach napisałeś.Przez medytację się je równoważy,a to jest bardzo ważne dla naszego zdrowia.Fakt obecności Chrystusa jako Syna w 4 czakramie "serca",a Boga Ojca jako "Ojca" w 7 czakramie"nieba",powinien być dla każdego chrześcijanina sprawą wiadomą.

Eviva gdzie to wyczytałaś?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 26 2008 13:30   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Matija:
Quote by eviva: BLyy

Eviva gdzie to wyczytałaś?

Nie licz na konkretną odpowiedź, eviva pomieszała już dawno wszystkie mozliwe religie świata.

===

Cytat 
Bartosz
 sierpień 26 2008 13:33   
Forum

Kierujesz się Blyy złymi znakami.
Oceniasz czy coś jest dobre bo poprawia Ci zdrowie.
Niestety nie zrozumiałeś mojego wczesniejszego postu, nie uwierzyłeś ze zły duch też może uzdrowić i poprawić ci czasowo samopoczucie. A to są rzeczy ktore nie piszę sam z siebie, ale korzystam ze świadectw innych ludzi, którzy skorzystali swego czasu z "dobrodziejstw" wschodu i się sparzyli nie na zarty. I tyle. Możesz w to wierzyć, albo i nie. Ja dzielę sie tylko tym, czego sam doświadczyłem i uzyskalem od innych ludzi.
A co z tym zrobisz, czy wyrzucisz te słowa do śmieci i bedziesz ignorantem, czy podejdziesz ostrożniej do tego tematu, i sam poddasz go krytyce - Twoja wola.

Ja nie mogę mówić, i nie ostzregać innych przed tym zagrożeniem.

Wielu ludziom medytacja wschodnia pomaga. Ale nie na wszystkich działa pozytywnie, więc ja nie miałbym zamiaru nie spróbować tego, bo jakiejś części ludziom to zaszkodziło. To tak jak z lekarstwem na jakąś chorobę, jednym pomoże, drugim nie. I to ma być powód by lek wycofać bo jakiejś części nie pomaga?

Medytacja pomaga zdrowiu i duchowi, gdy się medytuje regularnie. Podobnie jak regularne bieganie, gdzie z biegiem czasu człowiek staje się lepszym, wytrzymalszym i by utrzymać formę musi regularnie ćwiczyć, podobnie z medytacją. Buddyści jakoś nie cierpią na tego rodzaju opętania, raczej im to pomaga i stają się lepsi.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 26 2008 13:34   
Forum

Takie "zabiegi" mogą niejednokrotnie poprawić nam zdrowie i samopoczucie, ale zazwyczaj jest tak, że w tym momencie pojawiają się problemy w pracy, z rodziną, czy innego typu. My zwalamy wtedy winę na Boga, a okazuje się, że my sami jesteśmy sobie winni...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,86 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty