Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Jak to jest z tą Maryją
 |  Wersja do druku
Rafi F
 wrzesień 04 2008 11:37   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Niesamowite matejanko, jak szatan kręci, że słowom Jezusa przeciwstawiasz Objawienie Jana w interpretacji objawień "maryjnych"
Ja też mam do ciebie prośbę : pomódl się i zacznij od Ewangelii Jana, a później List do Rzymian - to zestaw minimalny zawierający wszystko co potrzebne.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 04 2008 11:55   
Forum

Matejanka

Tu kościół katolicki jest najbliżej Prawdy!

Czyli Kościół może się mylić?
A całej Prawdy nie zna nikt ?

Bodyw
Wiem dokładnie jak jest moc medalika –czy zawołanie Maryjo ratuj!
Jeśli Twoja wiara zabrania ci tego –to deprecjonowanie i wyśmiewanie innych nie przystoi

No właśnie, prosty ludzik nosi medalik, ma obraz Maryi/Jezusa w domu i uczestniczy w nabożeństwie maryjnym (różaniec).
I to wszystko w Kościele, czyli Kościół od wieków nawołuje do bałwochwalstwa?
Tzn. dokładnie od którego wieku?
Od IV wieku czy wcześniej?

Czyli NIE MA nic CZYSTEGO tutaj na ziemi... nawet WIARY...

Rafi
Możesz się spotkać z nastawieniem, ze ktoś "walczy z Marią" ....Co najwyżej znajdziesz opór przeciwko ludzkiemu nadmiernemu (delikatnie mówiąc) kultowi maryjnemu

Rafi, właśnie że protestanci 'walczą z Maryją' czczoną w KK...
Jej Objawienia i pouczenia to wg nich omamy złego...

Hm...ale dobrze mają wyznawcy innych religii, nie muszą słuchać sprzecznych opinii (no chyba że mają podobne dylematy).
No i ateisci znowu mają ubaw po pachy, patrząc na jednolią postawę i naukę chrześcijan...

No nic, CAŁĄ nadzieja jest obecnie w NOWYCH objawieniach takich jak TT, że może coś wyjaśnią...
lub w ezoteryce...

Szalom wszystkim

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 04 2008 12:11   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80:
Rafi, właśnie że protestanci 'walczą z Maryją' czczoną w KK...
Nie z Marią, a z jej kultem, z kultem ludowym.
Quote by kasandra_K80:
Jej Objawienia i pouczenia to wg nich omamy złego...
Wg mnie też. Ów kult przysłania Ewangelię, całą je istotę. Przysłania Jezusa.
Quote by kasandra_K80:
Hm...ale dobrze mają wyznawcy innych religii, nie muszą słuchać sprzecznych opinii (no chyba że mają podobne dylematy).
A to byś się zdziwiła. Hindusi, islam, buddyści - wszyscy rozczłonkowani.
Co do podstaw wszyscy chrześcijanie sa zgodni (no, bywają ekstremiści), podziały to wynik działań ludzkich, dążenia do władzy, ambicji lub prób naprawienia tego.
Quote by kasandra_K80:No i ateisci znowu mają ubaw po pachy, patrząc na jednolią postawę i naukę chrześcijan...
I Wyżynają się np,. w imie Mao, czy inne.
Quote by kasandra_K80:
No nic, CAŁĄ nadzieja jest obecnie w NOWYCH objawieniach takich jak TT, że może coś wyjaśnią...
lub w ezoteryce...

TT nic nie wyjaśnia i szybko dojdzie do podziałów, a ezoteryka to mgła - nic nie jest konkretne poza wydawana kasą.

Ewangelia jest dość klarowna. Słowa i idee w niej zawarte jeszcze dość łatwo zrozumiałe dla dzisiejszych ludzi. A jak niezrozumiałe, to wystarczy popytać i nie szukać jakiś wydumanych, ezoterycznych wyjaśnień.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
epablito
 wrzesień 04 2008 12:22   
Forum

A co Jezus mówi o Miriam i do Miriam?

J 2,4, Biblia brzeska, "Czego chcesz ode mnie niewiasto?

Łk 11, 27-28, "jakaś kobieta z tłumu zawołała do Niego: Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś. Lecz On rzekł: Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je"

Mk 6,4, "Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony"

Niespecjalnie super się odnosił do własnej matki. Zauważmy, własna rodzina nie zajęła się pochówkiem Jezusa (zrobił to obcy), namaścić ciało przyszły osoby poza najbliższą rodziną (Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome, Mk 16,1).

Wydaje się więc, że Jezus za życia był wręcz skłócony z najbliższymi... A o superświętości Marii nie ma słowa!

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 04 2008 12:30   
Forum

Kasandro!
Pokładasz słuszną nadzieję w Trynitarno-Maryjnym dziele.
Nie zrazaj się, że przyjdzie czas (już jest) w którym zarówno misji Jezusa jako wcielonego Słowa Boga, jak i Marii jako wcielonej Boskiej Macierzyńskiej Miłości do cżłowieka, zostanie odebrana ich prawdziwa wymowa-
Maria pozostanie na jakiś czas na "pustyni" a Jezusa zastąpi(zastępuje) fałszywy baranek z Apokalipsy!
Czyli Dwoch Świadków Jezus i Maria, świadczących w naszych Czasach o Prawdziwym Bogu zostanie "zabitych" pomimo tego że jest im dana wszelka Moc z Nieba.
Podzielą oni los Jezusa z czasów Golgoty , zostaną duchowo ukrzyżowani i odrzuceni.
cytap,11
3. I dam dwom moim świadkom, i będą prorokować tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni, odziani we włosienice.

4. To oni są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Bogiem ziemi.

5. I jeśli ktoś zechce im szkodzić, ogień wyjdzie z ich ust i strawi ich nieprzyjaciół; a jeśli ktoś zechce im szkodzić, tak właśnie musi zostać zabity.

6. Oni mają władzę zamknąć niebo, aby nie padał deszcz za dni ich proroctwa; i mają władzę nad wodami, aby je obrócić w krew, i uderzyć ziemię wszelką plagą, ilekroć by chcieli.

7. A gdy dopełnią swojego świadectwa, dzikie zwierzę, które wychodzi z otchłani, stoczy z nimi bitwę, zwycięży ich, i ich zabije.

8. I zwłoki ich będą leżeć na ulicy wielkiego miasta, które duchowo nazywa się Sodomą i Egiptem, tam też nasz Pan został ukrzyżowany.

9. I wielu z ludów i z pokoleń, i z języków, i z narodów patrzeć będą na zwłoki przez trzy i pół dnia; a ich zwłok nie dopuszczą złożyć do grobu.

10. I mieszkańcy ziemi będą radować się nad nimi i będą się weselić; i poślą dary jedni drugim, dlatego że ci dwaj prorocy dręczyli mieszkańców ziemi.

Faktycznie zarowno prawdziwa Nauka Pana o konieczności Krzyża jak i objawienia Marii wzywające do pokuty i postu są dręczeniem dla zmaterializowanych ludzi i gdy przyjdzie antychryt i wprowadzi hedonistyczną naukę wszyscy którzy ukochali świat materii i zmysłów odetchną z ulgą, lecz nie na długo...
Można oczywiście nie wierzyć ewidentnym słowom z Pisma Świętego.
Ostatnio, gdy pół nocy dyskjutowałam z przemiłym i wspaniałym księdzem i wielu punktach zgadzaliśy się w sprawie apokalipsy nie mogłam absolutnie odnaleźć wspólnego języka! Duchowny twierdził , że to tylko literatura!
DLaczego?
Gdyż ona przeczy wyjątkowości jakiegokolwiek kościoła w czasie obecnym i mówi, że tylko zbór najmniejszy pośród wszystkich zachował Boskie Słowo i do tego Zboru Chrystus powroci....
Któryż to z kościołów był zawsze taki najmniejszy?
Z tego co wiemy każda denominajcja uwaza się za ciało Chrystusa i że ma wszystko nie oczekując żadnego nowego objawienia czyli Trzeciej Boskiej Manifestacji poprzez Ducha Swiętego Pomimo tylu ostrzeżeń w Piśmie!!!
Nie interesuje się również i nie wierzy w Objawienie Apokalipsy które mówi

. Albowiem mówisz: Jestem bogaty i wzbogaciłem się i niczego nie potrzebuję; a nie wiesz, że ty jesteś nędzny i godny politowania, ubogi, ślepy i nagi.

18. Radzę ci kupić u mnie złota doświadczonego w ogniu, abyś stał się bogaty, i białe szaty, abyś się przyodział, aby nie była widziana hańba twojej nagości; a swoje oczy pomaż maścią leczącą wzrok, abyś widział.

co jest tym złotem , którego żaden żbór oprócz Filadelfii nie posiada?
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
matejanka
 wrzesień 04 2008 12:37   
Forum

Quote by Rafi F: Niesamowite matejanko, jak szatan kręci, że słowom Jezusa przeciwstawiasz Objawienie Jana w interpretacji objawień "maryjnych"
Ja też mam do ciebie prośbę : pomódl się i zacznij od Ewangelii Jana, a później List do Rzymian - to zestaw minimalny zawierający wszystko co potrzebne.

Rafi!
nie ma zestawu minimalnego w Piśmie Świętym!!!!
Każde Słowo jest ważne, czy w ciele istnieje jakiś nieważny członek?
Jeżeli natrafiamy na coś czego nie rozumiemy należy tak długo medytować i prosić Ducha Świętego, aż otworzą nam sie oczy!!!
Poznanie przychodzi etapami i nie ma człowieka na ziemi który-nawet gdy oświeca go Duch Swięty -od razu posiadłby całe Poznanie.
nasza wolna wola, ale też i wola ciemności nie jest przez Boga naruszana i nawet wybrani mogą być zwodzeni!!!
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Dezerter
 wrzesień 04 2008 12:50   
Forum

Brawo Rafi - jak widzicie ani on ani ja nie jesteśmy przeciwnikami Maryi!
Jesteśmy natomiast przeciwnikami wypaczania jej osoby i roli, a do czego to prowadzi - patrz poglądy "boskiej" Matejanki i wielu katolików modlących się do Boskiej Maryi
Poniższy cytat wyraźnie mówi kto ma nas wspomagać, nas oświecać, pocieszać i prowadzić do domu Ojca:

"A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie."

Wyraźnie Jezus mówi kto (Duch Prawdy) i jak (niewidzialnie!) będzie nas prowadził w przyszłych latach po jego odejściu - czemu mam mu nie ufać i nie wierzyć?!

Czemu mam wierzyć komuś kto
- nie był zapowiadany
- objawia się w sposób widoczny
- domaga się dla siebie(a nie Boga)oddawania czci, tytułów, nabożeństw - stawia się na miejscu i próbuje zastępować Boga (w sposób pośredni i delikatny, ale na przestrzeni dziejów dla mnie widoczny i rosnący )
- przedstawia Boga jako mściwego, groźnego i skorego do gniewu/karania "a tylko ja GO powstrzymuje"

Nie wiem jak wy, ale ja wolę zachować daleko idącą ostrożność! i skupić się na Panu i Duchu Pocieszycielu we mnie
- to jest Skała na której pewnie mogę budować moje zbawienie ...i nie brak mi niczego
...a kto "na piasku buduje"...

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 04 2008 13:08   
Forum

Rafi

TT nic nie wyjaśnia i szybko dojdzie do podziałów, a ezoteryka to mgła - nic nie jest konkretne poza wydawana kasą.

Wyjaśnia i to całkiem sporo, chociaż po swojemu.

Przy tych sprzecznościach nie dziw się, że jedni sięgają po inne religie/ideologie, inni po nowe objawienia, inni po ezoterykę, a inni śmieją się z wszystkich gdybań i żyją obecną chwilą...

Ewangelia jest dość klarowna. Słowa i idee w niej zawarte jeszcze dość łatwo zrozumiałe dla dzisiejszych ludzi. A jak niezrozumiałe, to wystarczy popytać i nie szukać jakiś wydumanych, ezoterycznych wyjaśnień.

WOW!!! Ależ mnie ubawiłeś.

Gdzie tak klarowność nauki? Nie było jej w czasach Jezusa, potem po Jezusie i nie ma jej teraz.
Mamy kilka opcji rozumienia postaci Jezusa:
- tylko prorok i człowiek
- prorok/Mesjasz i człowiek
- prorok/Mesjasz/człowiek/Bóg - w osobie Jezusa/Chrystusa
- prorok/Mesjasz/człowiek/Trójjedyny_Bóg - w osobie Jezusa/Chrystusa

A potem mamy cd. pogmatwanej nauki...
- istnieje Trójca św./lub nie nie istnieje
- w zależności od opcji Jezusa rozumienie roli Maryi (każdy kościół po swojemu ją rozumie)
- pogmatwana nauka o eucharystii ( dla jednych kościołów jest to opłatek i pamiątka/dla innych natomiast przeistoczone Ciało)
- pogmatwana rola chrztu wodnego i chrzczenia Duchem św. (dla jednych tylko symbolika włączenia do konkretnego Kościoła, dla innych głębsze rozumienie ale też różnorodne)
- pogmatwana nauka o życiu pozagrobowym (każdy kościół inaczej)
- pogmatwana nauka o duszy ( śmiertelna/niesmiertelna)

itd.

Może łatwiej jest rzucić monetą: orzeł lub reszka, niż odgadnąć prawidłową interpretację...

Matejanka
Kasandro!
Pokładasz słuszną nadzieję w Trynitarno-Maryjnym dziele.

A to byś się zdziwiła.
Obecnie nie pokładam nadziei w niczym, bo wszystko jest albo wątpliwe, albo naciągane, chociaż Ciebie czytam najchętniej.
Nie miałam tego zaszczytu, że Bóg do mnie przemówił (czego wcale sie nigdy nie domagałam), więc tajemnicą pozostanie co jest prawdziwe a co nie.

Gratuluje wszystkim którzy są pewni co do swojej racji (jest w czym wybierać) i mam nadzieję że się nie zachwiejecie...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 04 2008 13:18   
Forum Moderator
Moderator

Quote by matejanka:
Quote by Rafi F: Niesamowite matejanko, jak szatan kręci, że słowom Jezusa przeciwstawiasz Objawienie Jana w interpretacji objawień "maryjnych"

Rafi!
nie ma zestawu minimalnego w Piśmie Świętym!!!!
Każde Słowo jest ważne, czy w ciele istnieje jakiś nieważny członek?
Jeżeli natrafiamy na coś czego nie rozumiemy należy tak długo medytować i prosić Ducha Świętego, aż otworzą nam sie oczy!!!
Poznanie przychodzi etapami i nie ma człowieka na ziemi który-nawet gdy oświeca go Duch Swięty -od razu posiadłby całe Poznanie.
nasza wolna wola, ale też i wola ciemności nie jest przez Boga naruszana i nawet wybrani mogą być zwodzeni!!!
pozdrawiam

Tak, to prawda, każde słowo jest wazne i nie ma zadnych sprzeczności. Przeczytaj więc to minimum, abys mogła sie do czegos odnieść w swoich interpretacjach, do Słowa, a nie do słowa ludzkiego.

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 04 2008 13:22   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80: Rafi

WOW!!! Ależ mnie ubawiłeś.

Czym ciebie ubawiłem? Podstawa jest jedna i jezeli człowiek się nawróci, to wiele ludzkich dodatków odpada, a reszta staje sie mało znacząca.

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 04 2008 13:28   
Forum

A to byś się zdziwiła.
Obecnie nie pokładam nadziei w niczym, bo wszystko jest albo wątpliwe, albo naciągane, chociaż Ciebie czytam najchętniej.
Nie miałam tego zaszczytu, że Bóg do mnie przemówił (czego wcale sie nigdy nie domagałam), więc tajemnicą pozostanie co jest prawdziwe a co nie.

Gratuluje wszystkim którzy są pewni co do swojej racji (jest w czym wybierać) i mam nadzieję że się nie zachwiejecie...

Pozdrawiam

Kasandro!
Wcale się nie zdziwiłam, a napisałam, co napisałam, gdyż patrzę w serce nie w rozum!
Weź tylko jedno pod rozwagę!
Czy dzieci mogą same dać sobie życie, a potem same się wychować?
Do kogo mogą mieć największe zaufanie?
Cży zaufanie do Jezusa jako do Ojca, a do Marii jako do Matki może nie być zgodne z Wolą Najwyższego?
Czy nie dał nam jako rodziców ciała dwóch rodzicielskich serc, z których dopiero oba stanowią pełnię rodzicielskiej miłości.
I czy wystarczyłaby nam tylko sprawiedliwa miłość ojca i nagradzanie za dobro, a karcenie za zło?
Czy wystarczyłaby tylko miłość matki pragnąca tylko szcześcia dziecka i nie chcąca jego skarcenia?
Jak bardzo nie chce człowiek przyjąć Darów Boga, a jednym z takich Darów jest w dzisiejszych czasach Maria, współcierpiąca z całą ludzkosćią!
pozdrawiam

===

Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 04 2008 13:46   
Forum

Rafi

Podstawa jest jedna i jezeli człowiek się nawróci,

nawrócić na co?
Wg katolika, protestant ma się nawrócić na katolicyzm;
wg protestanta - odwrotnie;
wg innego jeszcze wyznania - na jego wyznanie;
itd...

to wiele ludzkich dodatków odpada, a reszta

Skąd wiesz, jaką wartość w oczach Boga ma ta reszta, którą się odrzuca ? Skonsultowałeś to z Nim ?
Kiedyś jako 'zbędną resztę' Izraelici odrzucili Jezusa...

Matejanka, je Ciebie rozumiem, ale polemizuję z różnorodnym rozumieniem tego tematu ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 wrzesień 04 2008 13:59   
Forum

nawrócić na co?
itd...

tak działają również sekty. z tym że jak odejdzie sie od sekty to zwykle sie umiera. czyli tak jak kiedyś w religiach chrześcijanskich.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 04 2008 14:32   
Forum

Jeszcze do Rafi!
Dlaczego Bóg objawił się w Jezusie Chrystusie?
Czy uważasz że Objawienia Boga Jehowy było niewystarczające?

Kasandro!
Dobrze czynisz szukając , gdyż postępujesz zgodnie z poleceniem Chrystusa, szukajcie a znajdziecie, pukajcie a będzie wam otworzone
W ten sposób wychodzisz z Babilonu, który ani nie szuka , ani nie puka, gdyz sam siebie uważa za wyrocznię!
pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 04 2008 14:35   
Forum Moderator
Moderator

nawrócić na co?
itd...

Nic podobnego. I wg jednego i wg drugiego podstawą jest Jezus i uznanie Jego za osobistego zbawcę, podstawą jest umieszczenie Boga w centrum, Jezusa, a nie własne ego.
Quote by kasandra_K80:
to wiele ludzkich dodatków odpada, a reszta

Skąd wiesz, jaką wartość w oczach Boga ma ta reszta, którą się odrzuca ? Skonsultowałeś to z Nim ?
Kiedyś jako 'zbędną resztę' Izraelici odrzucili Jezusa...

Izraelici byli Apostołami, Jezusa uczniami i głosili Jego Ewangelię. Tysiące chodziło za Jezusem i przyjmowało Jego nauki.
Po nawróceniu wiele "problemów" blaknie, a wielkie "bariery" staja się ledwo nierównościami. Bo w porównaniu z Panem wszystko inne jest ledwo dostrzegalne.

===

Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 04 2008 18:06   
Forum

Ktoś tam się pytał co oznaczają greckie litery w moim opisie. Otóż tłumaczenie to : "Światło-Życie" i są one "sztandarem" właśnie ruchu Światło życie (OAZY). Wszystko zaczerpnięte z Pisma Świętego:
"«Ja jestem światłością świata4. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia»."
"Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 05 2008 08:24   
Forum

Rafi

Nic podobnego. I wg jednego i wg drugiego podstawą jest Jezus i uznanie Jego za osobistego zbawcę, podstawą jest umieszczenie Boga w centrum, Jezusa, a nie własne ego.

Slogan, pod którym nie wiem co chcesz umieścić.

Izraelici byli Apostołami, Jezusa uczniami i głosili Jego Ewangelię. Tysiące chodziło za Jezusem i przyjmowało Jego nauki.
Po nawróceniu wiele "problemów" blaknie, a wielkie "bariery" staja się ledwo nierównościami. Bo w porównaniu z Panem wszystko inne jest ledwo dostrzegalne.

Miałam na myśli Izraelitów jako Naród Wybrany, a nie tych Izraelitów którzy porzucili judaizm.
Kolejny raz mam wątpliwości, czy czytasz ze zrozumieniem.
Po nawróceniu problemy nie nikną, ale z reguły wątpliwości zamiata się pod "dywan", albo szuka dalej. Świadczą o tym wielokrotne zmiany wyznania przez niektórych chrześcijan, naprawdę gorliwych w wierzę.
Można to zaobserwować nawet na forach dyskusyjnych.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 05 2008 09:11   
Forum Moderator
Moderator

Niestety
To nie slogan. Zobaczy chociażby 4-ry prawa duchowego życia.

Quote by kasandra_K80:

Miałam na myśli Izraelitów jako Naród Wybrany, a nie tych Izraelitów którzy porzucili judaizm.
Kolejny raz mam wątpliwości, czy czytasz ze zrozumieniem.

Nie rozumiesz, ze to właśnie naród wybrany stworzył chrześcijaństwo ? Choć oczywiście nie cały. Dziś Żydzi mesjanistyczni "odkrywają" znów Jezusa i pozostają przy tym częścią narodu wybranego.
Owszem, czytam ze zrozumieniem, zauważyłem stereotym jakim się posłużyłaś
Quote by kasandra_K80:
Po nawróceniu problemy nie nikną, ale z reguły wątpliwości zamiata się pod "dywan", albo szuka dalej. Świadczą o tym wielokrotne zmiany wyznania przez niektórych chrześcijan, naprawdę gorliwych w wierzę.
Można to zaobserwować nawet na forach dyskusyjnych.

Pozdrawiam

Trudno często po nawróceniu znaleźć się w swojej wspólnocie, jeżeli Ewangelia przyszła z zewnątrz. Niektórzy szukają kościoła idealnego, a takiego nie ma. Natomiast zmiana kościoła np. u ewangelikalnych to niewiele znaczy : prawie wszyscy ewangelikalni uważają się za jedną rodzinę.
Różnice są i będą - patrz chociaz taki "drobiazg" jak post - problem z kaszanką. A i tak każdy z nich to co robi, to robi na chwałę Pana, a nie swoją. Tak już było za Pawła i tak będzie zawsze : nie ma jednego algorytmu, bo każdy z nas jest inny.

Pozdrawiam

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 05 2008 09:31   
Forum

Żeby te słowa nie były sloganem każdy z nas musi odczuć Chrystusa we własnym sercu!

Dopiero takie ososbiste spotkanie z Panem powoduje że sami stajemy się coraz mniejsi i coraz mniej pociąga nas świat z jego fałszywymi obietnicami!
Nie znaczy to że świata nie należy kochać, gdyż został przez Boga dla naszego rozwoju stworzony, ale czy można nadmiernie kochać nawet najpiękniejszy podręcznik do nauki?
DLatego największym Przykazaniem danym przez Chrystusa jest kochajcie się wzajemnie, a nie kochajcie świat!
Gdyż to co naprawdę godne jest najwyższej miłosci to DUCH BOGA I JEGO DZIECKO NIEŚMIERTELNY DUCH W KAŻDYM Z NAS!
Materia przeminie gdy spełni swoje zadanie, natomiast nasz duch, nigdy!
Świat który my stworzyliśmy jest światem fałszu i on musi przeminąć.
Nie zostać zniszczony, jako koniec istnienia życia na ziemi!
Ziemia ma znowu służyć jako rajskie miejsce rozwoju dla dzieci Pana, a nie jako zesłanie , dolina pokuty, śmierci, cierpienia i krwi.
Dopiero gdy w ten sposob spełni swoje zadanie cała materia wroci do Boga, ale to jeszcze baaaaardzo długi czas.
Jesteśmy tak przyzwyczjeni do tego, że w każdych wiadomościach słyszymny tylko o zniszczeniu i cierpieniu i występku, że wydaje nam się to już całkiem normalne i należące do życia.
A tak nie jest!!!
Pismo Swięte obiecuje nam Nową Ziemię a Boskie Słowo zawsze się spełnia i od naszej wiary , naszej miłości zależy jak szybko!

Ale, aby to bylo szybko , my musimy szybko nauczyć się prawdziwie kochać to, co Boskie, czyli piękne , czyste, szlachetne, zapomniane już prawie cnoty i zrzucić z postumentu wszystkie stworzone przez nas bożki, włącznie z papierowym fałszywym barankiem!
pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 05 2008 09:51   
Forum Moderator
Moderator

Quote by matejanka:
DLatego największym Przykazaniem danym przez Chrystusa jest kochajcie się wzajemnie, a nie kochajcie świat!

NIEPRAWDA !
Słowa Jezusa:
"Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie."

===

Cytat 
Robert
 wrzesień 05 2008 10:01   
Forum

Za "Metro":
jeśli eurodeputowani poprą pomysł polskiego Kościoła, to figurka Matki Boskiej stanie w Parlamencie Europejskim.
Pomysłodawcą ustanowienia Matki Boskiej patronką Unii Europejskiej jest prymas Polski kard. Józef Glemp

Jak widac Maryja ma sie az za dobrze...
Dlaczego ten czlowiek zajmuje sie takimi bezsensownymi inicjatywami? Jesli nie jest juz w stanie nic madrego wymyslic, to niech rozwiazuje sudoku moze...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 05 2008 11:48   
Forum

NIEPRAWDA !
Słowa Jezusa:
"Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie."

Rafi!
Bóg jest w każdym człowieku!
Kochając wszytkich bliźnich okazujemy miłość właśnie Bogu! Jak chcesz inaczej ją okazać?
DLAtego
Jezus powiedział : 34 Nowe przykazanie wam daję, abyście się wzajemnie miłowali. Jak ja was umiłowałem, tak i wy miłujcie się wzajemnie. 35
pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 05 2008 12:11   
Forum Moderator
Moderator

To, że jest w nas, wcale nas nie przebóstwia. Nie stajemy się przez to bogami. W dodatku w nas jest Duch Św. o tyle o ile zechce i nie jest nasza integralna częścią, ale czymś z zewnatrz (możesz to sobie w uproszczeniu wytłumaczyć jako spojrzenie, oddech, obecność Boga).
Jezus cały dekalog zawarł w dwóch przykazaniach. Na pierwszym miejscu postawił Boga, któremu nalezy sie cześć i miłość największa i bezwarunkowa. Na drugim miejscu bliźniego.
Pytasz się jak okazać swa miłość do Pana? Bardzo ciekawe pytanie. Np. przez wdzięczność za jego dary, przez świadomość, ze wszystko co dobrego mamy nie jest nasze i nie mamy się czym pysznić, przez modlitwe i osobista relację, przez unikanie grzechu i czynienie dobra aby sprawic przyjemność (a nie aby uniknąć kary)ale także, tu ci przyznam racje, przez miłość do bliźniego. Tylko ze miłość do bliźniego nie wyczerpuje całości. Jezus nawet powartościował : bliźniego tylko jak siebie samego, Boga więcej niz potrafisz.

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 05 2008 12:43   
Forum

To, że jest w nas, wcale nas nie przebóstwia. Nie stajemy się przez to bogami. W dodatku w nas jest Duch Św. o tyle o ile zechce i nie jest nasza integralna częścią, ale czymś z zewnatrz (możesz to sobie w uproszczeniu wytłumaczyć jako spojrzenie, oddech, obecność Boga).

Ps. 82:6
6. Rzekłem: Wyście bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego
Te słowa nie oznaczają wcale okazjonalnego przebywania w nas Boga, lecz stałe!
Ponieważ jednak nasza dusza jest grzeszna to obecność Boga jest w naszym duchu w znajdującej się w nim świątyni Ducha Świętego
Wstęp i drogę do tej Świątyni dusza musi sobie sama wypracować!
Nie mniej jednak godność i przeznaczenie każdej ludzkiej istoty mieści się w jej wnętrzu, w duchu, i w iskrze z Boskiego Ducha.
Człowiek z jego ego i ciałem jest przemijający i jest rzeczywisćie prochem!
Jego duch ma życie wieczne i na jakim etapie rozwoju by się nie znajdował jest przez Boga kochanym Jego dzieckiem i Bóg pragnie najbardziej aby Jego dzieci kochały się wzajemnie!
Czy miłość i harmonia pomiędzy cielesnym rodzeństwem nie jest największą radością ziemskich rodziców?

Jezus cały dekalog zawarł w dwóch przykazaniach. Na pierwszym miejscu postawił Boga, któremu nalezy sie cześć i miłość największa i bezwarunkowa. Na drugim miejscu bliźniego.

Przed odejśćiem jednak powiedział że daje
Przykazanie nowe i to przykazanie mówi tylko "kochajcie się wzajemnie" gdyż w tym Przykazaniu zawarty jest cały Dekalog i Największe Przykazanie!!!

Pytasz się jak okazać swa miłość do Pana? Bardzo ciekawe pytanie. Np. przez wdzięczność za jego dary, przez świadomość, ze wszystko co dobrego mamy nie jest nasze i nie mamy się czym pysznić, przez modlitwe i osobista relację, przez unikanie grzechu i czynienie dobra aby sprawic przyjemność (a nie aby uniknąć kary)ale także, tu ci przyznam racje, przez miłość do bliźniego.

Też Ci tu przyznaję rację!

Tylko ze miłość do bliźniego nie wyczerpuje całości. Jezus nawet powartościował : bliźniego tylko jak siebie samego, Boga więcej niz potrafisz.

Jezus dając Przykazanie Nowe dlatego powiedział o miłoći wzajemnej i nie wspomniał o miłości do Boga , ze ta wzajemna miłość jest okazaniem miłości Bogu ze wszystkich sił i z całaj duszy swojej w bezwarunkowy sposób!
pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 05 2008 13:17   
Forum Moderator
Moderator

Przenośnie traktujesz bardzo literalnie. Gdybyś powiedziała żydowi, ze jest bogiem, to pewnie by o tym psalmie pomyślał, ale na pewno ani przez chwile by się z Bogiem nie równał ani by nie uznał, ze na jakiekolwiek cechy boskie.

Quote by matejanka:

Przykazanie nowe i to przykazanie mówi tylko "kochajcie się wzajemnie" gdyż w tym Przykazaniu zawarty jest cały Dekalog i Największe Przykazanie!!!

Tak to prawda, Jezus rozszerzył przykazanie miłości na wszystkich, a nie tylko na bliźnich. NIGDY JEDNAK NIE MÓWIŁ, ŻE W TYM SĄ ZAWARTE WSZYSTKIE PRZYKAZANIA I ŻE TO JEST NAJWIĘKSZE!!!

Jezus określił największe przykazanie, już cytowałem jego słowa, i odnosi się ono do Boga:
"BĘDZIESZ MIŁOWAŁ PANA BOGA SWEGO CAŁYM SWOIM SERCEM, CAŁĄ SWOJĄ DUSZĄ I CAŁYM SWOIM UMYSŁEM. TO JEST NAJWIĘKSZE I PIERWSZE PRZYKAZANIE."

Określił też, że prawo jest oparte na miłości - nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, prawo o oku, o małżeństwie itd itp. I tu zapewne się potknęłaś.
Przeczytaj sobie prawo, wszystkie zakazy i nakazy. Znając kontekst historyczny i kulturowy jest wręcz rewolucyjne.

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 05 2008 13:49   
Forum

Przenośnie traktujesz bardzo literalnie. Gdybyś powiedziała żydowi, ze jest bogiem, to pewnie by o tym psalmie pomyślał, ale na pewno ani przez chwile by się z Bogiem nie równał ani by nie uznał, ze na jakiekolwiek cechy boskie.

przenośnie?
Cży w przenośni Bóg stworzył nas na Swoj obraz i podobieństwo? Czy w przenośni nazwał Siebie naszym Ojcem?
A jeżeli Ojcem to czy dziecko nie dziedziczy cech Ojca?
Oczywiśćie, żeby być takimi jak Ojciec nasza dusza bardzo się będzie musiała oczyszczać i natrudzić.
Dlatego zmartwychwstaniem duszy jest jej połączenie się z Życiem, które jest w jej duchu gdyż to "duch daje życie, ciało nic nie pomaga"
słowa Jezusa z ew Jana rodział 6

Jak możesz kochać Boga jeżeli Go nie widzisz?

Tak to prawda, Jezus rozszerzył przykazanie miłości na wszystkich, a nie tylko na bliźnich. NIGDY JEDNAK NIE MÓWIŁ, ŻE W TYM SĄ ZAWARTE WSZYSTKIE PRZYKAZANIA I ŻE TO JEST NAJWIĘKSZE!!!

Jezus określił największe przykazanie, już cytowałem jego słowa, i odnosi się ono do Boga:
"BĘDZIESZ MIŁOWAŁ PANA BOGA SWEGO CAŁYM SWOIM SERCEM, CAŁĄ SWOJĄ DUSZĄ I CAŁYM SWOIM UMYSŁEM. TO JEST NAJWIĘKSZE I PIERWSZE PRZYKAZANIE."

Określił też, że prawo jest oparte na miłości - nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, prawo o oku, o małżeństwie itd itp. I tu zapewne się potknęłaś.
Przeczytaj sobie prawo, wszystkie zakazy i nakazy. Znając kontekst historyczny i kulturowy jest wręcz rewolucyjne.

Jezus odchodził i powiedział uczniom w czym streszczało się całe Jego nauczanie, a ono streszczało się w Przykazaniu nowym
Miłujcie się wzajemnie!
Najpiękniejszym nabożeństwem dla Boga jest miłość między jego dziećmi!
Brak miłości na świecie jest powodem wzystkich nieszczęść.
Bogu nigdy nie były potrzebne do niczego nasze całopalenia, rytuały , długie ustne modlitwy, padania na twarz czy na kolana! To są wszystko tylko ćwiczenia w wyrzekaniu się!

Bóg ma pragnienie naszej miłosci wyrażającej się miłością wzajemną.
Dlatego stał się w człowieku dla nas bratem i w Nim okazał nam swoją najwyższą Miłość
A myśmy zamiast miłości dali mu ocet i żółć
To samo dajemy Mu gdy nienawidzimy swoich braci w których On się ukrywa! To są ci najmniejsi, ci których nazywamy grzesznikami, którzy wydają nam się, że Bóg ich nie kocha i że Jego w nich nie ma.
A Bóg właśnie ich najbardziej szuka!
Relacja jest taka, że jeżeli wydaje się komuś, że kocha Boga, a nienawidzi bata swwego to nienawidzi również Boga , który jest w tym bracie!!!!
Jeżeli jednak ktoś kto nigdy nie słyszał o Bogu kocha wszystkich ludzi KOCHA SAMEGO BOGA GDYŻ ON JEST W KAŻDYM CZŁOLWIEKU!
pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 05 2008 15:10   
Forum Moderator
Moderator

My też potrafimy zrobić wiele rzeczy na swoje podobieństwo, ale żadna z nich nie jest człowiekiem.
Jesteśmy dziećmi bożymi - to brzmi wspaniale. Ale dlatego, że Bóg nas usynowił, nie jesteśmy bożymi dziećmi z natury, ale poprzez adopcję. A odziedziczymy Raj. Na tym to polega !
Jezus sobie nie zaprzecza. Nie powiedział raz tak, a kiedy indziej inaczej. Wycinasz kawałki i sklejasz zupełnie inny obraz. Jezus się wyraźnie i jasno wyraził : na pierwszym miejscu jest BÓG i miłość do niego, miłość do ludzi na drugim.
Faktycznie brak miłości jest źródłem zła, nasza grzeszność. Miłość do człowieka ma jednak wynikać z miłości do Boga. Różnica jest zasadnicza : jezeli będzie wynikac z czegoś innego, to będziemy usiłowali zrobić wiele "dobrego" które na nic sie zda : patrz trwonienie środków na pomoc po tsunami : wybudowani tysiące blaszanych domków w których nie szło wytrzymać z upału, a nie mieli ani wody, ani prądu.

Przeczytaj uważnie jeszcze raz SŁOWA JEZUSA (Ew. Mateusza 22:34-40):
"(34) Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, (35) a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał , wystawiając Go na próbę: (36) Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? (37) On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie. (39) Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. (40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy."
Jak widzisz najważniejsza jest miłość do Boga, potem do człowieka (i wynika z miłości do Boga, prawda?). I na tych dwóch oparta jest całość. Miłość do człowieka bez miłości do Boga to rychła katastrofa.

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 05 2008 16:05   
Forum

My też potrafimy zrobić wiele rzeczy na swoje podobieństwo, ale żadna z nich nie jest człowiekiem.
Jesteśmy dziećmi bożymi - to brzmi wspaniale. Ale dlatego, że Bóg nas usynowił, nie jesteśmy bożymi dziećmi z natury, ale poprzez adopcję. A odziedziczymy Raj. Na tym to polega !
Jezus sobie nie zaprzecza. Nie powiedział raz tak, a kiedy indziej inaczej. Wycinasz kawałki i sklejasz zupełnie inny obraz. Jezus się wyraźnie i jasno wyraził : na pierwszym miejscu jest BÓG i miłość do niego, miłość do ludzi na drugim.
Faktycznie brak miłości jest źródłem zła, nasza grzeszność. Miłość do człowieka ma jednak wynikać z miłości do Boga. Różnica jest zasadnicza : jezeli będzie wynikac z czegoś innego, to będziemy usiłowali zrobić wiele "dobrego" które na nic sie zda : patrz trwonienie środków na pomoc po tsunami : wybudowani tysiące blaszanych domków w których nie szło wytrzymać z upału, a nie mieli ani wody, ani prądu.

Przeczytaj uważnie jeszcze raz SŁOWA JEZUSA (Ew. Mateusza 22:34-40):
"(34) Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, (35) a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał , wystawiając Go na próbę: (36) Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? (37) On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie. (39) Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. (40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy."
Jak widzisz najważniejsza jest miłość do Boga, potem do człowieka (i wynika z miłości do Boga, prawda?). I na tych dwóch oparta jest całość. Miłość do człowieka bez miłości do Boga to rychła katastrofa.

Rafi!
Nie istnieje miłość do człowieka która nie byłaby miłością do Boga tak jak nie istnieje miłość do Boga bez miłości do bliźnich gdyż miłość jest Jedna i Jest Bogiem
czy ten fragment tego nie mówi jasno i wyraźnie.
Sądzeni będziemy tylko za miłość lub jej brak okazaną braciom, a nie z tego ile modlitwy, ile pokuty czy ofiar ponieśliśmy aby Bogu wykzać swoją miłość do Niego

Przeczytaj uważnie!

31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swojej chwale, a z Nim wszyscy aniołowie, wtedy zasiądzie na tronie swojej chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody. Oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce ustawi po swojej prawej stronie, a kozły po lewej. 34 Wtedy do tych po prawej Król powie: "Chodźcie, błogosławieni mojego Ojca, stańcie się dziedzicami królestwa, przygotowanego dla was od założenia świata. 35 Bo byłem głodny, i daliście mi jeść; byłem spragniony, i daliście mi pić; przybyszem byłem, a przygarnęliście mnie; 36 nagi - a odzialiście mnie; zachorowałem, i odwiedziliście mnie; znalazłem się w więzieniu, a przyszliście do mnie". 37 Odezwą się wtedy do Niego, mówiąc: "Panie, kiedy widzieliśmy Ciebie głodnego i nakarmiliśmy Cię; albo spragnionego i daliśmy pić? 38 A kiedy widzieliśmy Ciebie jako przybysza i przygarnęliśmy, albo nagiego i odzialiśmy? 39 Kiedy widzieliśmy Ciebie chorego albo w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 Na to Król im odpowie: "Oświadczam wam, że ile razy robiliście [coś] dla jednego z tych moich najlichszych braci, dla mnie robiliście". 41 Potem powie do tych po lewej: "Odejdźcie ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, gotowy dla diabła i jego aniołów. 42 Bo byłem głodny, a nie daliście mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście mi pić; 43 przybyszem byłem, a nie przygarnęliście mnie; nagi - a nie odzialiście mnie; chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście mnie". 44 Wtedy i ci odezwą się do Niego, mówiąc: "Panie, kiedy widzieliśmy Ciebie głodnego, lub spragnionego, lub jako przybysza, lub nagiego, lub chorego, lub w więzieniu, i nie usłużyliśmy Ci?" 45 Na to odpowie im: "Oświadczam wam, że ile razy nie zrobiliście czegoś dla jednego z tych najlichszych, to właśnie dla mnie nie zrobiliście". 46 I ci odejdą do wiecznej kaźni, a sprawiedliwi do wiecznego życia".

===

Cytat 
Wieslaw1gr
 wrzesień 07 2008 17:23   
Forum

Powracając do głównego tematu.

Podobno Maryja z ciałem została wzięta do nieba. Często się ukazuje jako "Płacząca Pani", która cierpi z powodu grzesznych ludzi.

Jeżeli w niebie jest cierpienie i łzy, to ja nie chcę takiego nieba. Jeżeli jest cielesność, to jest i przemijanie, a jak to się ma do wieczności?

Jeśli niebo rozumieć tak, jak o nim mówi Jezus, to ktoś tu kłamie...

===

Nawet diabeł wierzy, że Bóg istnie. Czy więc wystarczy to do zbawienia?!

Profil   Email 
 Cytat 
bodyw
 wrzesień 07 2008 18:23   
Forum

Tak jak to wsród ludzi bywa -jedna z Córek ziemi dostapiła chwały Królowej Nieba i nie dość że szatan wpadł w szał nienawiści -to i ludzie mu w tym pomagają !

..."Maryja jest waszą Królową. Jest też Królową kapłanów, Kościoła i świata. Ja sam dałem Ją światu, dla którego jest widzialnym i zawsze żywym obrazem mojej ojcowskiej i macierzyńskiej zarazem miłości dla synów człowieczych. Jest jedną z was, a zarazem Tą, przez którą zawiązałem z wami Nowe Przymierze. Jest ziemską Matką Syna mego. Z Jej zgody wyrósł Kościół mój i każdy z was Jej zawdzięcza życie w nim.

Jej zgoda była warunkiem mojego planu wybawienia was.

- Ale Maryja była niepokalanie poczęta!

- Tak, ze względu na świętość Boga uczyniłem Ją poczętą bez grzechu, ale wola Jej tak była wolna jak wasza. Miała też pełną

świadomość odpowiedzialności za życie i zdrowie Dziecka, Mesjasza, i znała swoją absolutną słabość. Ale Maryja widziała przede wszystkim moją wolę i nie stawiała jej sprzeciwu. Tak bardzo pragnę, abyście wzorowali się w tym na Maryi. Nie pytajcie stale: „Dlaczego ja?", „Dlaczego mnie to spotyka?", „Dlaczego tak, a nie inaczej?" Bo jeśli wierzy Mi się i ufa mej mądrości i miłości w pełni, to rozumie się, że na zgodzie człowieka Ja buduję swoje plany, a one nie potrzebują waszej oceny czy korekty. Tym bardziej zbędne jest niedowiarstwo w moje stałe prowadzenie i w ogóle wszelkie wątpliwości, które od was słyszę.

Moje plany są zbyt potężne i szerokie, abyście mogli je objąć i żaden człowiek zrozumieć nie może doskonałości zamysłów Boga w ich odwiecznej mądrości. A przecież zachwyca was ta cząstka, której wspaniałość jesteście zdolni uchwycić. Czyż nie świadczy ona o swym Twórcy?

Cytat z "Boże wychowanie"
dostępne na www.do-nieba .republika.pl

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,21 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty