Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Refleksje nt. NT
 |  Wersja do druku
Bartosz
 wrzesień 15 2008 18:36   
Forum

Status: offline

Matejanko

Ja uważam że tej dyskusji nie powinno być, gdyż ona obraża Miłośc Boga nam okazaną na Golgocie!

Co dokładnie obraża miłość Boga?

Podważanie po dwóch tysiącach lat Boskości tego Czynu, największej ofiary jaką mógł Stwórca ponieść z miłości do nas JEST STRASZLIWĄ NIEWDZIĘCZNOŚCIĄ I PONOWNYM KRZYŻOWANIEM BOSKIEGO DUCHA!!!

Gdzie ja coś podważam? Nigdzie

Cierpienie ciała Jezusa na krzyżu było niczym w porównaniu z cierpieniem Ojca, którym On był w swoim Duchu, z powodu niezrozumienia i braku miłości dzieci dla kórych SAM BÓG WSZECHMOGĄCY UCZYNIŁ SIĘ MAŁY PRZYBIERAJĄC LUDZKIE CIAŁO I WYSTAWIAJĄC SIĘ NA ZŁOŚĆ I NIENAWIŚC ŚWIATA STWORZONEGO PRZEZ TE DZIECI!!!

Dobrze rozumiem? Znowu mówisz o tym, iż Jezus jest Bogiem? Jeśli tak, to już rozumiem czemu tej dyskusji nie chcesz. Nie chcesz by ktoś miał inne zdanie i je głosił, przedstawiając swoje argumenty.

Więc ponawiam pytanie, co dokładnie obraża miłość Boga i gdzie ja coś podważam?

jak również nauką ciemności jet oddzielanie Jezusa od Boga Ojca, gdyż On jest Ojcem!

Ja powiem by było po równo, że dla mnie nauką ciemności jest robienie z Jezusa, Boga.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 15 2008 18:46   
Forum

Quote by Grigori: [QUOTE By Saturation]Grygoryj,
Za klamstwo smierc? Troche surowa kara.
Jest jeszcze jeden bardzo czytelny moral tej historii (nie wazne czy jest prawdziwa): oddaj kosciolowi wszystko, co masz i nie miej przed nim tajemnic, bo czeka cie smierc i potepienie. Myslisz, ze po tej historii, ludzie nie zaczeli dawac chetniej kosciolowi wszystkiego, co posiadaja?

Saturation, a gdzie jest napisane, że Anniasz miał oddać cały majątek. Przecież on skłamał, że oddaje całą zapłate za swoją posiadłość, a nie że oddaje wszystko co ma, przecież mógł mieć więcej posiadłości, albo jakieś oszczędności. [/QUOTE]

Grygoryj,
rozumiem, ze dla ciebie drogi Grygoryju kara za klamstwo przeciw kosciolowi jest smierc. Podazaj dalej sciezka ciemnosci...

Mozna sie pomylic lub celowo zmienic komus nick w swojej wypowiedzi. Ale to juz szczyt wszystkiego, zeby zrobic to w polu "Cytat by ...". Tak drogi Grygoryju...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 15 2008 19:44   
Forum

Dobrze rozumiem? Znowu mówisz o tym, iż Jezus jest Bogiem? Jeśli tak, to już rozumiem czemu tej dyskusji nie chcesz. Nie chcesz by ktoś miał inne zdanie i je głosił, przedstawiając swoje argumenty

Więc ponawiam pytanie, co dokładnie obraża miłość Boga i gdzie ja coś podważam?

jak również nauką ciemności jet oddzielanie Jezusa od Boga Ojca, gdyż On jest Ojcem!
Ja powiem by było po równo, że dla mnie nauką ciemności jest robienie z Jezusa, Boga.

Okay Blyy!
w ten sposób nie dojdziemy do żadnych wniosków.
Proponuję wobec tego , zebyś Ty mi w krótkich słowach przedstawił Twoją wersję.Pomińmy na razie spór o to Kim jest Jezus i ustalmy:
Po co Jezus umarł na krzyżu?
Co było najważniejsze w Jego Nauczaniu?
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 15 2008 20:37   
Forum

Quote by suration:
Grygoryj,
rozumiem, ze dla ciebie drogi Grygoryju kara za klamstwo przeciw kosciolowi jest smierc. Podazaj dalej sciezka ciemnosci...

Mozna sie pomylic lub celowo zmienic komus nick w swojej wypowiedzi. Ale to juz szczyt wszystkiego, zeby zrobic to w polu "Cytat by ...". Tak drogi Grygoryju...

No nie przesadzaj. Chłopak jest na forum nowy i nie przypatrzył się dobrze. Wziął to na intuicję. Czy ty tak niekiedy nie czytasz? Myslisz, że to zrobił specjalnie? Jaki by miał w tym cel?

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 15 2008 21:18   
Forum

Jezus miał na celu naprawienie istniejącej religii, gdyż ludzie oddalili się od Boga. Błądzili, źle czynili, zmieniali zasady itp. Czyli gdy oddalali się od Boga, to oddalali się od zbawienia. Nawet faryzeusze odstępowali, nawet sam Jezus im to wytknął.
"Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji?" Mt 15:3

Bóg wybrał Jezusa na swego przedstawiciela, na kogoś kto będzie Jego ustami.
"Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg" Ap 1:1

Jezus przekazując wolę Boga, ludziom, przybliżał ich do Boga.
A więc to co mówił Jezus ludowi, mówił Mu Bóg.
Więc to co Jezus nauczał, jest naukami Boga.
Kto słuchał nauk Jezusa, słuchał Boga.
"Kto Mnie widzi, widzi i Ojca" J 14:9

Jezus umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.
To był dowód miłości Boga do ludzi, a Jezus będąc Mu wierny, poświęcił się.
Jego śmierć miało tą siłę, że wielu wtedy uwierzyło i łatwiej było głosić dobrą nowinę innym którzy dopiero później uwierzyli.
Gdyby Jezus nie umarł, prawdopodobnie chrześcijaństwo by się nie rozrosło do takiego stopnia i dobra nowina by "nie przetrwała". A więc wygrałby grzech. Potrzeba było ofiary i Jezus się poświęcił, dla zbawienia ludzi.

Kto się zgadza, a kto nie?

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
matejanka
 wrzesień 15 2008 21:24   
Forum

Quote by BLyy:

Blyy!
Czy chcesz abym to ja Ci odpowiedziała na te pytania?
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Robert
 wrzesień 15 2008 22:18   
Forum

Quote by Arek_Sz:
Quote by suration:
Grygoryj,

No nie przesadzaj. Chłopak jest na forum nowy i nie przypatrzył się dobrze. Wziął to na intuicję. Czy ty tak niekiedy nie czytasz? Myslisz, że to zrobił specjalnie? Jaki by miał w tym cel?

Za pierwszym razem myslalem, ze niechcacy. Za drugim pojawilo sie tekscie i w dodatku "Cytat ...", ktory generuje sie automatycznie. Po co? Zeby okazac brak szacunku...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 15 2008 22:33   
Forum

Blyy!
pozdrawiam

Wybacz, ale kiedy zaczynałem pisać, to przeglądając inne strony www przy okazji, niechcący nacisnęło mi się WYŚLIJ. Więc tylko część było widać, a właściwie twoje słowa. Nie zdążyłem na czas i nie zrozumiałaś tego. Wybacz. Odpowiedź wyżej. Pozdrawiam

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 15 2008 23:23   
Forum

Blyy!
pozdrawiam
Wybacz, ale kiedy zaczynałem pisać, to przeglądając inne strony www przy okazji, niechcący nacisnęło mi się WYŚLIJ. Więc tylko część było widać, a właściwie twoje słowa. Nie zdążyłem na czas i nie zrozumiałaś tego. Wybacz. Odpowiedź wyżej. Pozdrawiam

Blyy!
Dzięki za odpowiedź; przeczytałam!
Prawda o zbawieniu na podstawie Nauki Ducha Swiętego wygląda nieco inaczej, ale o tym jutro, o ile zechcesz na ten temat jeszcze ze mną rozmawiać
dobrej nocy

===

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 15 2008 23:43   
Forum

Quote by matejanka!
Blyy!
Dzięki za odpowiedź; przeczytałam!
Prawda o zbawieniu na podstawie Nauki Ducha Swiętego wygląda nieco inaczej, ale o tym jutro, o ile zechcesz na ten temat jeszcze ze mną rozmawiać
dobrej nocy[/QUOTE:
Chętnie porozmawiam. Jezus przecież ogólnie umarł za grzechy i jest to do dziś jedna z tajemnic Bożych(jeśli chodzi o szczegóły).
Pozdrawiam

===

Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 16 2008 16:55   
Forum

BLyy - to się zdecyduj. Umarł za grzechy, czy poświęcił się, by jego "kolegom" było prościej nawracać świat?

Suration - chyba widać, że on pisał to samemu, a nie korzystał z przycisku. System nie generuje frazy "Cytat by", tylko "Cytat za"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 wrzesień 16 2008 17:00   
Forum

Suration sory za to że źle napisałem twój nick. Po prostu tak go zapamiętałem i za każdym razem go tak pisałem bo więcej nie sprawdzałem jak się go pisze. A jeśli chodzi o to, że w polu na cytat też go źle napisałem to dlatego, że za każdym razem nick w tym polu pisze ręcznie, po prostu tak się nauczyłem i od początku tak robie. Jeszcze raz sory za zmianę nicka naprawde to nie było specjalnie. A i jeszcze jedno bardziej mi się podobała twoja wypowiedź z wczoraj wyrażająca opinie co do mojej osoby (szkoda że zmieniłeś post). Nie pieklij się tak pomyłki się zdarzają.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 wrzesień 16 2008 17:03   
Forum

A i jescze Arek dzięki, że się za mną wstawiłeś. Jesteś dobrym forumowym kolegą.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 16 2008 17:28   
Forum

Chętnie porozmawiam. Jezus przecież ogólnie umarł za grzechy i jest to do dziś jedna z tajemnic Bożych(jeśli chodzi o szczegóły).

Halo Blyy!
Dlaczego Jezus musiał umierać za nasze grzechy, dla kogo i po co?
Jak Ty to widzisz?
pozdrawiam

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 16 2008 18:01   
Forum

Quote by matejanka:

Halo Blyy!
Jak Ty to widzisz?
pozdrawiam

może niech te rozważania znajdą się w innym temacie?
btw:
co znaczy, ze Jezus "umarł za nasze grzechy"? Został ukarany?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 16 2008 18:53   
Forum

Arek_Sz

BLyy - to się zdecyduj. Umarł za grzechy, czy poświęcił się, by jego "kolegom" było prościej nawracać świat?

Gdyby nauki Jezusa nie przetrwały, wygrałby grzech, a więc i umiera szansa na zbawienie. Jedno z drugim może doskonale współgrać.

Matejanka
Jak Ty to widzisz?

1) Mesjaszowi z proroctw było wszystko przepowiedziane. Gdyby nie wypełniły się proroctwa, nie były mesjaszem.

2) Jezus na pewno znał te przepowiednie i wiedział jaki los czeka mesjasza.

3) Jezus był oddany całkowicie, bez reszty Bogu Ojcu. Dlatego zgodził się dać największą możliwą ofiarę, siebie, jako dowód miłości Boga.

4) Przytoczę fragment z opoko.org.pl

Jego heroiczne oddanie Ojcu przyniosło wszystkim ludziom odkupienie z grzechów. Co to znaczy? Proszę sobie uprzytomnić, że podobnie jak złe czyny powiększają zatrucie naszego środowiska duchowego, tak każdy dobry czyn ma w sobie jakąś moc oczyszczającą. Nasze dobre czyny nieco uzdrawiają duchową atmosferę naszych środowisk i ułatwiają ludziom czynić dobro, mimo że wszystkie bez wyjątku naznaczone są nieusuwalnie dwiema niedoskonałościami: po pierwsze, wszystkie są w większym lub mniejszym stopniu nadpsute ludzką grzesznością; po wtóre, wszystkie mają wartość tylko skończoną, są bowiem czynami istot skończonych.
...

W ten sposób Jego całkowite oddanie Ojcu było zarazem dziełem największej miłości do ludzi. Każde zresztą prawdziwe oddanie Bogu przysparza dobra ludziom. Jeśli ja, grzeszny, więcej oddam się Bogu, zło się będzie we mnie wysuszać i wzrośnie moja życzliwość do ludzi, oczyszczą się i ożywią moje sprawności do czynienia dobra.

5) Czyli tym dobrym czynem, bezgranicznym oddaniu Bogu, przeniosło się dobro na innych ludzi, sprawiając, że grzech zaczyna być usuwany z człowieka.

Tak ja to widzę.

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 16 2008 19:39   
Forum

Jak Ty to widzisz?
1) Mesjaszowi z proroctw było wszystko przepowiedziane. Gdyby nie wypełniły się proroctwa, nie były mesjaszem.

2) Jezus na pewno znał te przepowiednie i wiedział jaki los czeka mesjasza.

Halo Blyy!
Czy sugerujesz, że Jezus naginał swoje życie do przepowiedni?
Z takim twierdzeniem już się spotkałam!

3) Jezus był oddany całkowicie, bez reszty Bogu Ojcu. Dlatego zgodził się dać największą możliwą ofiarę, siebie, jako dowód miłości Boga.

Jeżeli Jezus zgodnie z tym co napisałeś, jako człowiek był całkowicie oddany Bogu, to nasuwa się pytanie gdzie poznał Boga lepiej niż inni ludzie?

4) Przytoczę fragment z opoko.org.pl

Jego heroiczne oddanie Ojcu przyniosło wszystkim ludziom odkupienie z grzechów. Co to znaczy? Proszę sobie uprzytomnić, że podobnie jak złe czyny powiększają zatrucie naszego środowiska duchowego, tak każdy dobry czyn ma w sobie jakąś moc oczyszczającą. Nasze dobre czyny nieco uzdrawiają duchową atmosferę naszych środowisk i ułatwiają ludziom czynić dobro, mimo że wszystkie bez wyjątku naznaczone są nieusuwalnie dwiema niedoskonałościami: po pierwsze, wszystkie są w większym lub mniejszym stopniu nadpsute ludzką grzesznością; po wtóre, wszystkie mają wartość tylko skończoną, są bowiem czynami istot skończonych.

Czyli z uważasz Jezusa, zgodnie z tym fragmentem, za Istotę nieskończoną?
...

W ten sposób Jego całkowite oddanie Ojcu było zarazem dziełem największej miłości do ludzi. Każde zresztą prawdziwe oddanie Bogu przysparza dobra ludziom. Jeśli ja, grzeszny, więcej oddam się Bogu, zło się będzie we mnie wysuszać i wzrośnie moja życzliwość do ludzi, oczyszczą się i ożywią moje sprawności do czynienia dobra.

Czyli Jezus jako człowiek okazał swoją nawyższą miłośc do innych ludzi. Czym się wobec tego różniła ofiara z życia Jezusa od ofiary z życia ojca Kolbe?

5) Czyli tym dobrym czynem, bezgranicznym oddaniu Bogu, przeniosło się dobro na innych ludzi, sprawiając, że grzech zaczyna być usuwany z człowieka.
Na jakiej zasadzie działanie jakiegoś Proroka(twierdzisz że Jezus był tylko prorokiem?)ma powodować usuwanie grzechu u innych?

Tak ja to widzę
Ja to widzę nieco inaczej choć są i paralele z Twoim widzeniem.
ale poczekam na Twoją odpowiedź
pozrawiam

===

Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 16 2008 20:33   
Forum

Co do 2 punktu. Czy naprawdę myślisz, że syn biednego cieśli, żyjącego gdzieś w małej mieścinie mógł umieć czytać i interpretować pisma? W takim razie skąd znał przepowiednie skoro był tylko człowiekiem.
Myślisz, że to normalne, że w wieku 12 lat pouczał uczonych w piśmie? Uczeni w piśmie. Byle kto nim nie zostawał. To całe życie studiowania pism proroczych i przede wszystkim pięcioksięgu. Człowiek taki uznawany był wtedy za nieomylnego. A tu przychodzi mały chrabąszcz (lubię to określenie na młodych ludzi, czy dzieci) mówi coś do nich, a im się otwierają oczy i mówią: "Rzeczywiście. On ma rację".
Czy w wieku 12 lat dzieci znają pisma i potrafią je interpretować lepiej niż sędziwi mędrcy? Nie sądzę...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 16 2008 20:38   
Forum

Matejanka

Mogło tak być, lecz niekoniecznie. Skoro był prawdziwym mesjaszem, wiele robić nie musiałby. Chociaż znając proroctwa, mógł sobie "pomagać".

Więc, część mógł z własnej woli coś robić, część bez jego wpływu mogła się dziać.

Nic nie potwierdzam, nic nie zaprzeczam.

Jeżeli Jezus zgodnie z tym co napisałeś, jako człowiek był całkowicie oddany Bogu, to nasuwa się pytanie gdzie poznał Boga lepiej niż inni ludzie?

Te samo pytanie można by zadać Mojżeszowi i innym prorokom.

Czyli z uważasz Jezusa, zgodnie z tym fragmentem, za Istotę nieskończoną?

Ja ten fragment nie odczytuje, że Jezus jest istotą nieskończoną.

Twierdzę, że czyn Jezusa jest nieskończony.

Czyli Jezus jako człowiek okazał swoją nawyższą miłośc do innych ludzi. Czym się wobec tego różniła ofiara z życia Jezusa od ofiary z życia ojca Kolbe?

Jezus był prorokiem, czyli wybranym, więc znał wolę Boga najlepiej spośród wszystkich.

Na jakiej zasadzie działanie jakiegoś Proroka(twierdzisz że Jezus był tylko prorokiem?)ma powodować usuwanie grzechu u innych?

Napisałem, właściwie przytoczyłem fragmenty dwa czym dla mnie jest "śmierć za grzechy". Przeczytaj sobie jeszcze raz pierwszy fragment, to zrozumiesz.

Na tej samej zasadzie można zadać pytanie, dlaczego jakiś prorok przynosi 10 przykazań Boga, a nie on sam. Jednak ludzie mu uwierzyli, że jest to wola Boga, a nie, że sam sobie sfabrykował przykazania.

Arek_Sz
Co do 2 punktu. Czy naprawdę myślisz, że syn biednego cieśli, żyjącego gdzieś w małej mieścinie mógł umieć czytać i interpretować pisma? W takim razie skąd znał przepowiednie skoro był tylko człowiekiem.
Myślisz, że to normalne, że w wieku 12 lat pouczał uczonych w piśmie? Uczeni w piśmie. Byle kto nim nie zostawał. To całe życie studiowania pism proroczych i przede wszystkim pięcioksięgu. Człowiek taki uznawany był wtedy za nieomylnego. A tu przychodzi mały chrabąszcz (lubię to określenie na młodych ludzi, czy dzieci) mówi coś do nich, a im się otwierają oczy i mówią: "Rzeczywiście. On ma rację".
Czy w wieku 12 lat dzieci znają pisma i potrafią je interpretować lepiej niż sędziwi mędrcy? Nie sądzę...

Mesjasz zna swój mesjański los.

Poza tym Jezus został przez Boga wybranym, a więc i został obdarzonym mądrością.

Poza tym wcześniej przytoczyłem pewien fragment jako odpowiedź na twego wcześniejszego posta. Tam jest wyjaśnienie dlaczego Jezus był człowiekiem mądrym.

===

Cytat 
Robert
 wrzesień 16 2008 23:58   
Forum

Quote by Arek_Sz: Co do 2 punktu. Czy naprawdę myślisz, że syn biednego cieśli, żyjącego gdzieś w małej mieścinie mógł umieć czytać i interpretować pisma? W takim razie skąd znał przepowiednie skoro był tylko człowiekiem.

Co do historii o 12-letnim Jezusie nauczajacym starszych, to nie mozemy miec pewnosci, ze tak bylo naprawde. Nie bylo przy tym apostolow, wiec to nie sa relacje z pierwszej reki. Zapewne ta legenda zrodzila sie wsrod apostolow juz po smierci Jezusa.

Druga sprawa, skad wiesz, ze byl niepismienny? Nie wiemy nic o jego zyciu pomiedzy dziecinstwem a rozpoczeciem dzialalnosci pod koniec zycia. To kawal czasu. Mozna w nim nabyc wiecej umiejetnosci, a nie tylko zawodu ciesli.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 17 2008 08:46   
Forum

Mogło tak być, lecz niekoniecznie. Skoro był prawdziwym mesjaszem, wiele robić nie musiałby. Chociaż znając proroctwa, mógł sobie "pomagać".

Halo Blyy!
Czy zastanawiałeś się w jaki sposób Bóg wybiera?
Wierzysz w preegzystencję dusz w Bogu?
Mesjasz był zapowiadany przez prorokÓw na setki lat zanim przyszedł na świat!!!
Czy był w podobny sposób zapowiadany jakiś inny prorok?
Czy raczej nie było tak, że to prorocy zapowiadali Mesjasza i przebieg Jego życia i ofiary?

Więc, część mógł z własnej woli coś robić, część bez jego wpływu mogła się dziać.

Jezus powiedział po zmartwychwstaniu
"Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi" Mat.28,18
Czy jakikolwiek prorok posiada taką władzę po śmierci ciała?

Twierdzę, że czyn Jezusa jest nieskończony.

Czy istota skończona jest zdolna do nieskończonego czynu?

Jezus był prorokiem, czyli wybranym, więc znał wolę Boga najlepiej spośród wszystkich.

Jeszcze raz ponawiam pytanie, skąd Jezus znał wolę Ojca? Gdzie ją poznawał. Nie pytaj o Mojżesza bo on rozmawiał z Bogiem i Bóg na górze Synaj dawał mu wskazówki i zawsze mu mówił co ma czynić!
Napisałem, właściwie przytoczyłem fragmenty dwa czym dla mnie jest "śmierć za grzechy". Przeczytaj sobie jeszcze raz pierwszy fragment, to zrozumiesz.

A czy nie czytałeś w Biblii, że tylko Bóg ma moc oczyszczania człowieka z win?

Na tej samej zasadzie można zadać pytanie, dlaczego jakiś prorok przynosi 10 przykazań Boga, a nie on sam. Jednak ludzie mu uwierzyli, że jest to wola Boga, a nie, że sam sobie sfabrykował przykazania.

Bóg wielokrotnie potwierdzał pełnomocnictwo Mojżesza dając mu instrukcje jak dokona się jego rękoma cud pochodzący z wysokości.
Czy słyszałeś, aby Bóg pouczał Jezusa jak ma chodzić po wodzie, jak ma zamienić wodę w wino lub wskrzeszać zmarłych?
pozdrawiam

===

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 17 2008 14:11   
Forum

Halo Blyy!

Witam Matejanko. Jak można prosić, można "L" też z dużej litery? Z góry dziękuje

Czy zastanawiałeś się w jaki sposób Bóg wybiera?

Można znać cząstkę, ale czy można znać całą wolę Boga?

Na pewno większość, była ze sobą spokrewniona, ale żeby znać wszystkie powody to chyba nigdy nie poznamy.

Wierzysz w preegzystencję dusz w Bogu?

Jeśli już pytasz czy wierzę, to odpowiem, że nie wierzę, gdyż jestem ateistą. Ale uwielbiam ogólnie historię - średniowiecze i renesans, ale i historią pierwszych chrześcijan.

Mesjasz był zapowiadany przez prorokÓw na setki lat zanim przyszedł na świat!!!
Czy był w podobny sposób zapowiadany jakiś inny prorok?
Czy raczej nie było tak, że to prorocy zapowiadali Mesjasza i przebieg Jego życia i ofiary?

Jezus był najważniejszym z proroków, to co się dziwić, że go przepowiadali. Zresztą, Żydzi oczekiwali przyjście człowieka, a nie Boga. Chyba, że powiesz, że przez te setki lat, Żydzi żyli w kłamstwie.

Poza tym, wielu twierdzi, że w Biblii można znaleźć choćby przyjście Mahometa Sam się zdziwiłem.

Też na pewno oczekiwali, aż ktoś ich wyzwoli z niewoli egipskiej, tylko tego typu rzeczy chyba nie spisywali. Zresztą wiele rzeczy zapowiadano, jak zburzenie tejże świątyni, że stanie się to i to.

Poza tym, pamiętaj, to nie człowiek sobie widzi coś i to spisuje. Tylko to Bóg mu dyktuje co będzie. I jak się spełniły słowa Boga, to nie znaczy, że posłał sam siebie, to równie dobrze mógł być zwykły człowiek. Tylko modne jest robienie z takich ludzi Bogami.

Jezus powiedział po zmartwychwstaniu
"Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi" Mat.28,18
Czy jakikolwiek prorok posiada taką władzę po śmierci ciała?

Przeczytaj fragment który przytoczyłem Arkowi, do jego przedostatniego postu to zrozumiesz.

Poza tym pewnie wiesz, że było takie coś jak wniebowstąpienie. Ponoć nie jeden prorok wniebowstąpił, można powiedzieć, że też o matko, zwykły człowiek? Bóg też chciał Jezusa u siebie.

Czy istota skończona jest zdolna do nieskończonego czynu?

Jak najbardziej. Jeszcze mając za sobą wsparcie Boga i Jego moc, to tym bardziej.

Jeszcze raz ponawiam pytanie, skąd Jezus znał wolę Ojca? Gdzie ją poznawał. Nie pytaj o Mojżesza bo on rozmawiał z Bogiem i Bóg na górze Synaj dawał mu wskazówki i zawsze mu mówił co ma czynić!

Podobnie jak wielu ludzi którzy rozmawiali z Bogiem.
Poza tym mam wrażenie, że nie czytasz moich komentarzy dość dobrze:

A czy nie czytałeś w Biblii, że tylko Bóg ma moc oczyszczania człowieka z win?

Zanim mi cokolwiek zarzucisz, powtórzę, byś czytała dokładnie mojego komentarze. Przeczytaj cytowany przeze mnie tekst, który był moją odpowiedzią na post Arka.

Bóg wielokrotnie potwierdzał pełnomocnictwo Mojżesza dając mu instrukcje jak dokona się jego rękoma cud pochodzący z wysokości.
Czy słyszałeś, aby Bóg pouczał Jezusa jak ma chodzić po wodzie, jak ma zamienić wodę w wino lub wskrzeszać zmarłych?

Również, Cie odsyłam do tamtego tekstu.

Pozdrawiam

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 17 2008 16:03   
Forum

Jezus miał na celu naprawienie istniejącej religii, gdyż ludzie oddalili się od Boga. Błądzili, źle czynili, zmieniali zasady itp. Czyli gdy oddalali się od Boga, to oddalali się od zbawienia. Nawet faryzeusze odstępowali, nawet sam Jezus im to wytknął.
"Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji?" Mt 15:3

Jezus umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.
To był dowód miłości Boga do ludzi, a Jezus będąc Mu wierny, poświęcił się.
Jego śmierć miało tą siłę, że wielu wtedy uwierzyło i łatwiej było głosić dobrą nowinę innym którzy dopiero później uwierzyli.
Gdyby Jezus nie umarł, prawdopodobnie chrześcijaństwo by się nie rozrosło do takiego stopnia i dobra nowina by "nie przetrwała". A więc wygrałby grzech. Potrzeba było ofiary i Jezus się poświęcił, dla zbawienia ludzi.

Kto się zgadza, a kto nie?

Witaj BLyy!

Zanim odpiszeCi na Twój ostatni post, spróbuję polemiki z powyżej cytowanymi Twoimi słowami.
Mylisz się, jeżeli sądzisz że go nie czytałam , ale to co napisałeś nawet nie jest cieniem Prawdy.
Trochę mi trudno będzie argumentowac ze względu na Twój ateizm, ale spróbuję..
Jezus miał na celu naprawienie istniejącej religii, gdyż ludzie oddalili się od Boga. Błądzili, źle czynili, zmieniali zasady itp. Czyli gdy oddalali się od Boga, to oddalali się od zbawienia.

Błąd!!! Jezus nie przyszedł aby naprawiać religię lecz aby WYPEŁNIĆ I WYJAŚNIĆ PRAWO MOJŻESZA ORAZ DAĆ PRZYKAZANIE NOWE!!!
Bóg nigdy nie zakładał żadnej religii, tę założyli ludzie wykorzystując Boskie Objawienia, najczęściej do swoich celów!!!

Znowu błąd!
Bóg Jezusa nie wybrał Bóg Jezusa zrodził
psalm drugi: Pan rzekł do mnie: Tyś jest Synem moim, jam ciebie dziś zrodził. ...

Merytorycznie święta Prawda!
A wiesz w jaki sposób Jezus rozmawiał z Bogiem?
Bezpośrednio w swoim Duchu, gdyż Duch Boga był Duchem Jezusa i dlatego Jezus nie musiał od nikogo niczego się uczyć , gdyż WSZYSTKO BEZPOŚREDNIO OBJAWIAŁ MU JEGO OJCIEC!!!
a PONIEWAŻ TO DUCH DAJE ŻYCIE A CIAŁO NIC NIE POMAGA(cyt z ew Jana 6)
TO UKRZYŻOWANIE JEZUSA ZA JEGO NAUKĘ I DZIEŁA BYŁY UKRZYŻOWANIEM SAMEGO BOGA OJCA!!!
pozdrawiam

===

Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 17 2008 17:16   
Forum

BLyy

Jeśli już pytasz czy wierzę, to odpowiem, że nie wierzę, gdyż jestem ateistą. Ale uwielbiam ogólnie historię - średniowiecze i renesans, ale i historią pierwszych chrześcijan.

Stwierdzenie "nie wierzę" kryje w sobie różne treści.

Co rozumiesz pod tym stwierdzeniem ?
Czy nie wierzysz w Bóstwo Jezusa?
Czy też nie wierszysz w istnienie Boga?
A może w Boże Miłosierdzie i Miłość i w to, że kieruje wszystkim?
Może nie wierzysz, ponieważ "nie ufasz Mu"?
A może pojmujesz Boga jako Istote niesprawiedliwą i obojętną na zło, więc Go odrzucasz?

A może jeszcze inaczej to rozumiesz?

Matejanka
Błąd!!! Jezus nie przyszedł aby naprawiać religię lecz aby WYPEŁNIĆ I WYJAŚNIĆ PRAWO MOJŻESZA ORAZ DAĆ PRZYKAZANIE NOWE!!!

Czym Jezus chciał wypełnić Prawo?
Czy Prawo nie zawierało już w sobie wszystkiego?
Czy nie było pełne?
Czy przykazanie które dodał Jezus (jakie przykazanie) było naprawdę nowe?

Czy gdyby zebrać wszystkie mądrości z różnych religii, to nie wystarczają one, żeby człowiek mógł się doskonalić i być szczęśliwym?

Co nowego dał Jezus światu, czego on jeszcze dotychczas nie poznał?

Bezpośrednio w swoim Duchu, gdyż Duch Boga był Duchem Jezusa i dlatego Jezus nie musiał od nikogo niczego się uczyć , gdyż WSZYSTKO BEZPOŚREDNIO OBJAWIAŁ MU JEGO OJCIEC!!!

Pięknie to napisałaś..

TO UKRZYŻOWANIE JEZUSA ZA JEGO NAUKĘ I DZIEŁA BYŁY UKRZYŻOWANIEM SAMEGO BOGA OJCA!!!

Ale ten fragment jest już przerażający !!
Chcesz powiedzieć, że w Osobie Jezusa świat ZABIŁ BOGA ???

Jeśli tak jest, że zabiliśmy Boga, to jasnym się staje, dlaczego nie ma i nie będzie Pokoju i Szczęścia.
To by tłumaczyło istnienie ludobójstwa, bezprawia i obłędu w wielu miejscach świata...
Skoro Bóg umarł (zabiliśmy Go), to WSZYSTKO jest już jasne, już wiemy dlaczego alternatywą jest już tylko III wojna światowa i koniec świata, o którym wciąż piszą wszelkiego rodzaju przepowiednie...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 17 2008 17:43   
Forum

Witaj BLyy!

Witaj Matejanko.

Mylisz się, jeżeli sądzisz że go nie czytałam

Takie odniosłem wrażenie. Bo na niektóre twe pytania, odpowiedzi me były zawarte w poprzednich komentarzach.

ale to co napisałeś nawet nie jest cieniem Prawdy.

Według katolika tak, według mnie nie.

Trochę mi trudno będzie argumentowac ze względu na Twój ateizm, ale spróbuję..

Niekoniecznie, bo kiedyś byłem też chrześcijaninem. I wtedy również, nie modliłem się nigdy do Jezusa, tylko do Boga. Nie wiem czemu, ale tak mam od małego. Jedyne co, to na lekcji religii i w kościele modliłem się jak "zagrano". Więc aż taka trudna rozmowa nie powinna być.

Bóg nigdy nie zakładał żadnej religii, tę założyli ludzie wykorzystując Boskie Objawienia, najczęściej do swoich celów!!!

Gdzie ja napisałem, że Jezus chciał stworzyć nową religię? Nigdzie.

Jezus chciał naprawić, a nie stwarzać nowe. Zepsucie było nawet wśród faryzeuszy, a jak było u nich, u tych co powinni świecić przykładem, to wśród zwykłych obywateli nie było? Jezus nie raz faryzeuszy zganiał za ich postępowanie. Może niekoniecznie postępowali źle, czyniąc krzywdę innym, ale inaczej, nie tak jak Bóg nakazał.
Jezus przyszedł to naprawić i oczywiście, dać i nowe przykazania.

Znowu błąd!
Bóg Jezusa nie wybrał Bóg Jezusa zrodził
psalm drugi: Pan rzekł do mnie: Tyś jest Synem moim, jam ciebie dziś zrodził. ...

Wielu podważasz dziewictwo Maryi przy narodzinach Jezusa, ale okey. Załóżmy, że masz rację, więc ten temat możemy zostawić, bo to nie ma związku z tematem o jakim rozmawiamy.

Bóg stworzył, ale stworzył zwykłego człowieka. Bóg ma moc stwarzania człowieka bez mrugnięcia okiem. Stworzył Go i obdarzył mądrością. Resztę wyjaśnia fragment który przytoczyłem Arkowi.

W kwestii Jezusa to zgadzam się z islamem.

Merytorycznie święta Prawda!

Wybacz, ale ja to odczytuje inaczej. Tamten tekst znowu powinien dać Ci jakiś obraz na to. Jezus był prorokiem, a nie Bogiem i nie miał nic boskiego w sobie. Jezus dostał tzw. można nazwać je moce.

Zmartwychwstanie Jezusa, według mnie to albo sam Bóg ruszył Jego ciało "ożyło", albo to już było w Jezusie, znaczy przez moce które dał Mu Bóg, by być Mesjaszem.

Żydzi oczekiwali proroka, który będzie tym mesjaszem, a nie Boga:
"Ten prawdziwie jest prorokiem, który miał przyjść na świat" J 6:14

Pozdrawiam

===

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 17 2008 18:07   
Forum

kasandra_K80

"nie wierzę"

Kiedy byłem chrześcijaninem, nigdy nie wierzyłem w boskość Jezusa ( no może tylko podczas pierwszej komunii świętej, ale z biegiem czasu, lat, całkowicie to u mnie zanikło ), nigdy się do Jezusa nie modliłem.

Teraz jestem ateistą i dalej mam Jezusa tylko za najważniejszego proroka na którego Żydzi czekali.

Pozdrawiam

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 17 2008 21:37   
Forum

Czym Jezus chciał wypełnić Prawo?

Halo Kasandro!
Jezus wypełnił Prawo Boga swoim życiem i swoją śmiercią.
Całe Prawo Boga jest Prawem Miłości i Jezus całe swoje życie działał w miłości i z miłości.
Również swoje ziemskie życie oddał na krzyżu z miłości do ludzi jako najwięszy jej dowód,gdyż jak sam powiedział w ewangeli
Nie ma większej miłości niż jak ktoś kładzie swoje życie za przyjaciół

Czy Prawo nie zawierało już w sobie wszystkiego?
Czy nie było pełne?

Prawo dane na górze Synaj było pełne , gdyż mówiło będziesz kochał Pana Boga swego ze wszystkich swoich sił i z całej duszy swojej, a bliźniego swego jak siebie samego!
Ponieważ ludzie za czasów Mojżesza nie bardzo wiedzieli co to jest bezwarunkowa miłość, Bóg wykuł na kamiennych tablicach pozostałe pomocnicze Przykazania
takie jak nie zabijaj, n ie cudzołóż , nie mów fałszywego świadectwa, szanuj swoich rodziców itd

Czy przykazanie które dodał Jezus (jakie przykazanie) było naprawdę nowe?

Przykazanie które przed odejściem pozostawił uczniom Jezus i nazwał je nowym brzmiało: Miłujcie się wzajemnie!
Dlaczego nowe?
Nowym, ponieważ w tym przykazaniu zawiera się cały Zakon i Prorocy, ale i miłość do Boga z Pierwszego Przykazania.
Otóż tym Przykazaniem Jezus wskazuje uczniom na obecność Boga w każdym bliźnim,
Tak więc kochając każdego bliźńiego okazujemy Miłość Ojcu!
W ten sposób Jezus wykazał ogromną godnośc każdej istoty ludzkiej, ze względu na obecność w niej Boskości!

Czy gdyby zebrać wszystkie mądrości z różnych religii, to nie wystarczają one, żeby człowiek mógł się doskonalić i być szczęśliwym?

W zasadzie wystarczy , lecz przede wszystkim w odniesieniu do moralności! I też trzeba umieć wybrać to co Boskie i to co ludzkie w tych religiach.

Jezus wskazał człowiekowi nieznaną dotąd DROGĘ DO KRÓLESTWA BOGA .
OPRÓCZ TEGO JEZUS WYKAZAŁ ISTNIENIE ŚWIATA I ŻYCIA POZAGROBOWEGO SWOIM ZMARTWYCHWSTANIEM I POWROTEM DO DOMU OJCA!!!!

Ale ten fragment jest już przerażający !!
Chcesz powiedzieć, że w Osobie Jezusa świat ZABIŁ BOGA ???

Niestety świat do dzisiaj nie zdał sobie sprawy KOGO UKRZYŻOWAŁ!!!
Nie zabił, lecz ukrzyżował.
Boga nie można zabić, ani fizycznie, ani duchowo.
Jezus wraz z przeduchowionym ciałem powrócił do domu Ojca!
Natomiast Boski Duch wciąż pozostaje na krzyżu naszego braku poznania Boga Prawdziwego i z powodu naszego braku miłości! Bóg pragnie naszej miłości i wciąż otrzymuje, tak jak Jezus na krzyżu, ocet i żółć!
Jeśli tak jest, że zabiliśmy Boga, to jasnym się staje, dlaczego nie ma i nie będzie Pokoju i Szczęścia.
To by tłumaczyło istnienie ludobójstwa, bezprawia i obłędu w wielu miejscach świata...
Skoro Bóg umarł (zabiliśmy Go), to WSZYSTKO jest już jasne, już wiemy dlaczego alternatywą jest już tylko III wojna światowa i koniec świata, o którym wciąż piszą wszelkiego rodzaju przepowiednie

Przepowiednie te dotyczą końca świata bez Boga i Jego Prawa Miłości, lecz nie końca istnienia ludzkości , którą po zakończeniu Sądu i po Oczyszczeniu oczekuje wspaniała przyszłość i nieustanna obecność i panowanie Chrystusa w ludzkich sercach.
pozdrawiam

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 17 2008 21:40   
Forum

BLyy!
Jeżeli pozwolisz na Twój post odpowiem jutro!
Dobranoc

===

Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 18 2008 06:10   
Forum

Quote by BLyy: kasandra_K80
"nie wierzę"

Kiedy byłem chrześcijaninem, nigdy nie wierzyłem w boskość Jezusa ( no może tylko podczas pierwszej komunii świętej, ale z biegiem czasu, lat, całkowicie to u mnie zanikło ), nigdy się do Jezusa nie modliłem.

Teraz jestem ateistą i dalej mam Jezusa tylko za najważniejszego proroka na którego Żydzi czekali.

Pozdrawiam

Sorry ale nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź.

Jeśli nie wierzysz w Bóstwo Jezusa, ale wierzysz w istnienie Boga i Jego działanie, to nie jesteś ateistą.
Przestałeś być chrześcijaninem w ujęciu współczesnej teologii.
Według chrześcijan pierwszych wieków np. Arian, chrześcijaninem jesteś nadal, jeśli uznajesz naukę Jezusa i wierzysz w Boga.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 18 2008 06:21   
Forum

Matejanka

Jezus wskazał człowiekowi nieznaną dotąd DROGĘ DO KRÓLESTWA BOGA .
OPRÓCZ TEGO JEZUS WYKAZAŁ ISTNIENIE ŚWIATA I ŻYCIA POZAGROBOWEGO SWOIM ZMARTWYCHWSTANIEM I POWROTEM DO DOMU OJCA!!!!

W istnienie świata pozagrobowego ludzie wszystkich religii wierzą i wierzyli od początku istnienia człowieka.
Natomiast chrześcijanie uzupełnili tę wiarę o własną eschatologię, ale też różnie nauczanej w zalezności od wyznania.

Oprócz Jezusa, również inne religie monoteistyczne wskazują Drogę do Boga.
Ktoś, kto nie zna chrześcijaństwa może zapytać, w czym Droga Jezusa jest inna od pozostałych "dróg" ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,04 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości