Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Refleksje nt. NT
 |  Wersja do druku
Bartosz
 wrzesień 19 2008 13:25   
Forum

Status: offline

Matejanka

Misją Jezusa nie było naprawianie religii lecz CHRYSTUS PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT ABY ODSZUKAĆ TO CO ZGINĘŁO!

Czyli naprawić.

Przyszedł dać naukę która pozwoli duszom na wejście do KróLestwa Boga niezależnie od miejsca w jakim dusza się znajduje.Jezus mówił że wraz z Nim przybliżyło się Królestwo Boga do ludzi

Też o tym mówiłem w poprzednich postach, mówiąc o Jezusie, gdy został ukrzyżowany.

Chrystus przyszedł budzić do życia martwych duchowo, przyszedł nauczać o istnieniu Świata Ducha istniejącego obok świata materii
Jezus przyszedł dać ludziom prawdziwe życie , ŻYCIE DUCHA!

Czyli też naprawić.

Ponieważ wiedział że duchowa wiedza jest jeszcze niezrozumiała dla ludzkiej zmaterializowanej duszy to przed odejściem powiedział że "Słowo BOGA" będzie mówiło dalej do ludzi w innym czasie, ale już nie poprzez ciało Jezusa, ale JAKO DUCH PRAWDY.

Mówisz o Logosie?

W żadnym wypadku nie podważam Dziewictwa Marii!

Ja również nie, tylko mówiłem wcześniej jak sądzą inni też. Maryja była zawsze dziewicą, ale uważam, że miała później synów z Józefem, którzy byli braćmi Jezusa.

Właśnie po to o nim mówi ewangelia, aby ludzie wiedzieli że Jezus był Synem Boga na ziemi, a nie synem Józefa. Z tego powodu Jezus został nazwany SYNEM BOŻYM.
Nie dlatego że był synem Boga w niebie, lecz dlatego że Bóg Go zrodził na ziemi!

Bóg Jezusa nie Stworzył, lecz zrodził, jako jedynego ziemskiego Syna z ciała.
Wszyscy inni synowie ludzcy mają cielesnych ojców a Ojcem Jezusa z ciała był Duch Ojca!
JEZUS NIE BYŁ Z TEGO ŚWIATA MATERII!

Jezus miał swój początek, dopiero gdy Maryja Go narodziła, wcześniej nie. Jeśli odpowiedź na poprzednie moje pytanie o Logos, będzie brzmiało: TAK. To coś powiem na ten temat

BLyy, Biblia jest pełna dowodów na Boskośc Jezusa i dla mnie ten fakt nie podlega dyskusji i nie powinien dla każdego kto pofatygował się, aby poznać wypowiedzi Pisma o tym Kim był Jezus.
IMMANUELEM BOGIEM POMIĘDZY LUDŻMI.
wklejam Ci bardzo zgrabnie napisaną rozprawkę z odnośnikami do Pisma jak zechcesz to przeczytasz
here

Nie ma żadnych dowodów na Jezus=Bóg. A jak ktoś je widzi, to również widzi sprzeczności.

W tym tekście który mi poleciłaś, ani razu autor nie porusza cytatów przeczących Jezusa=Bóg.

I wiele z tych cytatów jakie tam pisze, nawet podawałem tutaj i jak je rozumiem.

A choćby fragmenty gdzie chcieli go Żydzi ukamienować, to podaje tylko początkowy tekst. Dalej pomija to, że Bogami, Synami Bożymi mogę nazywać się ja i Ty i każdy, jak Mojżesz Bogiem, jak Anioły Synami Bożymi, można wymieniać i wymieniać.

Wiele cytatów autor pomija, nawet chyba pominął jak pamiętam o Logosie, bo wiedział, że tam sprawa nie jest jednoznaczna i sprzeczna.
To tylko według Ciebie

Czy słowo TYLKO to aby nie przesada? Lepiej by brzmiało te zdanie, bez tego słowa, bardziej "obiektywnie".

Oczywiście Jezus był również prorokiem, ale sam o sobie mówił że JEST WIĘCEJ NIŻ PROROK.

Mówiłem nie raz, nie można być jednocześnie Bogiem i prorokiem. Prorok człowiek jest ustami Boga, a Bóg nie może być ustami Boga, w każdym tego słowa znaczeniu i postaci.

A że część zmaterializowanego Narodu oczekiwała Mesjasza jako ziemskiego króla to inna sprawa!
Tylko ci najmniejśi i nieuczeni w Pismach poznali w niemowlątku w Betlejem oczekiwanego Mesjasza!

Wszyscy oczekiwali zwykłego człowieka. Spytaj się nawet dziś Żyda, czy Mesjasz jakiego oczekują ma być Bogiem.

Bóg nie przychodzi do ludzkosci w ludzkiej chwale i pompie, lecz tam gdzie jest pokora i dziecięca otwartośc.

Przyszedł przez Jezusa, ale w takim sensie jak ja to rozumiem, to wiesz.

Tej nie posiadali ani kapłani, ani uczeni w Piśmie i Faryzeusze DLATEGO CHOCIAŻ BOGA WIDZIELI NA WŁASNE OCZY TO GO NIE POZNALI I DOPROWADZILI DO JEGO UKRZYŻOWANIA!

Nie widzieli Boga, tylko Jezusa, ale mogli zobaczyć moc Bożą którą Jezusa obdarował Bóg (uzdrawianie itp.)

Pozdrawiam

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 19 2008 13:35   
Forum

W podanym linku czytamy:

W dniu ukrzyżowania także Jego wrogowie potwierdzili, że Jezus uważał się za Boga w człowieczym ciele.

Jak należy to rozumieć?
Bóg inkarnował się w ciało Jezusa z chwilą Jego narodzin ?

Kasandro!
Czy my wiemy jak wygląda inkarnacja naszej duszy i ducha? Nie za bardzo!
Więc czy możemy wiedzieć w jaki sposób Boski Duch oświecał umysł i duszę Jezusa?
Wiemy że Jezus był Synem Boga gdyż to Duch Swięty przyczynił się do poczęcia przez Marię Dziewicę Dzieciątka Jezus.
Już z tego faktu wynika absolutna wyjątkowośc Jezusa.
Każdy z nas posiada ojca na ziemi i Ojca w Niebie.
Jezus posiadał tylko Ojca w Niebie i Ten Ojciec Jego ciała był jednocześnie Jego Duchem.
Czy rozumiemy rożnicę pomiędzy duszą i duchem w nas samych?
Na ten temat istnieje wątek i nikt nikogo nie przekonał.
Dlaczego?
Gdyż Pismo Swięte dwóch Testamentów nie wyjaśńia dokładnie struktury człowieka ,a Objawienie Ducha Prawdy , który o tym przystępnie naucza zostaje odrzucane, jako nie należące do Boskiego Objawnienia.
Krąg bez wyjścia?
Nie!
Ta walka Słowa o Prawdę została zapowiedziana przez Pismo Święte i własnie ta przepowiednia się spełnia.

Czy może któraś z ziemskich religii zwyciężyć ze Słowem Boga?
Napewno nie!
Możemy być pewni że Słowo zwycięży! A Nauka Ducha Swiętego połączy wszystkie religie, które będą kiedyś badały siebie w jej świetle!
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 19 2008 13:36   
Forum

epablito

Jezusa należy traktować jako reformatora religii żydowskiej

O to cały czas mi chodziło, bardzo ładnie to ująłeś.

Kasandra_K80
Tylko tyle? A prawa jakie ma mężczyzna w islamie ? Wink
Dla kobiet jest to zbyt surowa religia.

Co w niej dokładnie jest surowego?

Czy to jak każą się im ubierać? Są już kraje muzułmańskie gdzie kobiety mogą ubierać się jak Europejki.

Czy to, że mężczyźni są głowami rodziny? W Europie to też popularny model rodziny.

Powiem tak jeśli chodzi Ci o zabójstwo kobiety lub mężczyzny który porzucił islam, lub gdy kobieta wychodzi za innowierce? To nie ma nic wspólnego z islamem, tylko taka tradycja jest jeszcze w wielu krajach islamu. Nie dam głowy, ale chyba nawet karalna. Za ileś tam lat, może zmieni się mentalność muzułmanów.

Wszystko to mentalność, kiedyś może się zmieni, w końcu są o kilka wieków młodsi od chrześcijan.

Jest to schemat utraty wiary charakterystyczny dla wielu ludzi.
Wedłu mnie straciłeś wiarę, zaufanie do Boga chrześcijańskiego.
Ale czy na pewno jesteś przekonany, że Bóg nie istnieje ?

Jak już to do katolickiego. Jednak w ogóle przestałem wierzyć w Boga później. I obecnie jestem przekonany na 100%, że go nie ma.

No może za 20 lat uwierzysz w Jezusa? Każdy wariant jest mozliwy...
W końcu ktoś może tutaj na forum się za Ciebie pomodli i może wyprosi wiarę...

Kto wie, choć to wariant najmniej prawdopodobny. A może po prostu nie będę do żadnej religii przynależał, ale będę wierzyć. Nie wiem co będzie za 20 lat, o ile dożyje.

Pozdrawiam.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 19 2008 14:03   
Forum

Quote by matejanka:
W podanym linku czytamy:

W dniu ukrzyżowania także Jego wrogowie potwierdzili, że Jezus uważał się za Boga w człowieczym ciele.

Jak należy to rozumieć?
Bóg inkarnował się w ciało Jezusa z chwilą Jego narodzin ?

Kasandro!
Czy my wiemy jak wygląda inkarnacja naszej duszy i ducha? Nie za bardzo!
Więc czy możemy wiedzieć w jaki sposób Boski Duch oświecał umysł i duszę Jezusa?
Wiemy że Jezus był Synem Boga gdyż to Duch Swięty przyczynił się do poczęcia przez Marię Dziewicę Dzieciątka Jezus.
Już z tego faktu wynika absolutna wyjątkowośc Jezusa.
Każdy z nas posiada ojca na ziemi i Ojca w Niebie.
Jezus posiadał tylko Ojca w Niebie i Ten Ojciec Jego ciała był jednocześnie Jego Duchem.
Czy rozumiemy rożnicę pomiędzy duszą i duchem w nas samych?
Na ten temat istnieje wątek i nikt nikogo nie przekonał.
Dlaczego?
Gdyż Pismo Swięte dwóch Testamentów nie wyjaśńia dokładnie struktury człowieka ,a Objawienie Ducha Prawdy , który o tym przystępnie naucza zostaje odrzucane, jako nie należące do Boskiego Objawnienia.
Krąg bez wyjścia?
Nie!
Ta walka Słowa o Prawdę została zapowiedziana przez Pismo Święte i własnie ta przepowiednia się spełnia.

Czy może któraś z ziemskich religii zwyciężyć ze Słowem Boga?
Napewno nie!
Możemy być pewni że Słowo zwycięży! A Nauka Ducha Swiętego połączy wszystkie religie, które będą kiedyś badały siebie w jej świetle!
pozdrawiam

Może masz rację.
Może kiedyś dane nam będzie to wszystko zrozumieć.
Jezus nie mógł tego wyjaśnić, bo Go zabito za samą próbę wyjaśniania kim Jest ..

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 19 2008 14:05   
Forum

BLyy

Co w niej (islam) dokładnie jest surowego?
Czy to jak każą się im ubierać? Są już kraje muzułmańskie gdzie kobiety mogą ubierać się jak Europejki.
Czy to, że mężczyźni są głowami rodziny? W Europie to też popularny model rodziny.
Powiem tak jeśli chodzi Ci o zabójstwo kobiety lub mężczyzny który porzucił islam, lub gdy kobieta wychodzi za innowierce? To nie ma nic wspólnego z islamem, tylko taka tradycja jest jeszcze w wielu krajach islamu.

Na ten temat pisałam w wątku 'Czy naprawdę wszytkie religie są równe? '

Cytuję:
Moim zdaniem mimo dużego zainteresowania tą religią, islam w Europie jeszcze długo nie będzie konkurencyjny dla chrześcijaństwa. Czy może liczyć na zwycięstwo religia, która w sposób widoczny dyskryminuje 50% swoich wiernych tj. kobiety?

Kobieta jest w nim zniewolona.
Od narodzin aż do smierci jest pod władzą mężczyzny, który wyraża zgodę na jej małżeństwo, wybór uczelni, pracę, podróż itd. Nie ma ona też prawa dziedziczenia, praw wyborczych, nierówność wobec prawa (słowo jednego mężczyzny jest równe świadectwu 2 kobiet), czyli od narodzin aż do smierci jej status jest prawie równy dziecku, ale dziecko płci męskiej jest w lepszej sytuacji, bo kiedyś będzie samodzielne.

Dla mężczyzny jest to może religia idealna: może mieć 4 żony, rozwieść się kiedy chce, a w niebie służy mu harem kobiet.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 19 2008 14:26   
Forum

Quote by suration: Dzieki MM za odpowiedz. Nie satysfakcjonuje mnie oczywiscie. Ja moge wierzyc jedynie w prawde, w wydarzenia, ktore naprawde mialy miejsce.

Róznimy sie widocznie rozumieniem prawdy i rozumieniem wiary.
Otóż tym, co Biblia podaje do wierzenia nie są fakty historyczne, lecz pewna nauka jaka z opisów (mniej czy bardziej przesadzonych) tychże faktów wynika.
Jesli Biblia podaje, że wojska egipskie zostały zatopione przez Morze Czerwone, to nie podaje ścisłego faktu historycznego, choć być może kiedyś jakaś grupa wojsk egipskich ścigająca klan Hebrajczyków na pustyni została w taki nadzwyczajny sposób zniszczona. Ale nie to jet istotne.
Istotny jest przekaz biblijny, że Bóg ocali ufającego mu człowieka z każdej sytuacji, a w bardziej duchowy sposob, że pomoże każdemu człowiekowi szukającemu przejscia od grzechu do łaski

Quote by suration:
Dla Ciebie w Biblii wszystko jest tak dlugo niepodwazalna prawda, jak dlugo nikt nie udowodni, ze tak nie jest. Wtedy mowisz, ze Biblia nie jest kronika. To po co, pytam sie, opisuje "wydarzenia" historyczne?

Jak wyżej
Quote by suration:
Dlaczego te opisy to klamstwa?

To nie kłamstwa.
Suration.
Czy opis obrony Jasnej Góry przez Sienkiewicza to kłamstwo? To licentia poetica. Sienkiewicz nie był kronikarzem, tylko gościem, który chciał poruszyć serca Polaków wykorzystując pewne motywy historyczne.
Oczywiście, możesz mu zarzucic kłamstwo , ale czy nie jets to wytaczanie armat na wroble?
Podobnie jest z Biblią.
Wykorzystuje pewne sytuacje historyczne do przekazania pewnych treści moralizatorskich, edukacyjnych, religijnych. Czytałeś Księgę Judyty? Czy księgę Estery? To opowiastki z tłem historycznym.
Czytaleś Księgi machabejskie? To kroniki historyczne, wykorzystywane nawet przez Józefa Flawiusza
Quote by suration:
Dlaczego rodowody Jezusa to klamstwa?

Dlaczego używasz słowa "kłamstwo" tam gdzie jest tylko pewien zamysł pedagogiczny? Rodowody mają znaczenie tylko duchowe.
Quote by suration:
Tez trzeba je odczytywac symbolicznie? Dlaczego tak stanowczo bronisz nieprawdy?

Bronię tylko czytania Biblii tak jak została napisana. Jako Księgi religijnej.
Czy odrzucisz Mickiewicza bo napisał nieprawdę w "Dziadach"?
Quote by suration:
Bo chyba nie wierzysz, ze ludzkosc ma swoj poczatek w 90 pokoleniu przed Jezusem, czyli powiedzmy 6000 lat temu...

Nie.
Nie wierzę.
Ale też nie wierzę, ze przez to można jednoznacznie okreslić tekst biblijny jako kłamstwo

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 19 2008 15:17   
Forum

Quote by matejanka:
Jezus przyszedł po to zeby nauczać.
już St mówi że wszyscy będziemy uczniami Boga,
u Izajasza czytamy że z Syjonu wyjdzie Pouczenie!!!
Medieval man chyba zapomniał o Starym Testamencie!

Nie matejanko
Nie zapomniałem o ST.
Jednak słowa ST zawsze odczytujemy w kontekście NT.
Jedno czy dwa wyrwane zdania z kontekstu nie mogą tworzyć nowego rozumienia, nowej teologii. A takie wyrywanie jest cechą herezji.
Oczywiście, że Jezus był tez nauczycielem. Ale nigdzie nie zostało podane, jakoby miał przyjść czy przyszedł tylko po to, żeby zostać wielkim rabbim.
Stąd moje przekonanie, że Jego nauczanie jest czyms drugorzędnym wobec całej Jego misji.
Zresztą podobne nauczanie było w tych czasach prezentowane przez wielu wędrownych nauczycieli, czy różne grupy wewnatrz judaizmu jak na przykład esseńczycy - dziś wiemy, że wiele faktów opisywanych w ewangeliach, a odnoszacych się do działań, czynów i mów Jezusa jest zbieznych z działaniami czy nauczaniem esseńczyków.
Jednak jak piszę, nauczanie Jezusa jest drugorzędne wobec całej Jego misji.

I tu tkwi zasadnicza różnica między tym, co staram się na tym forum przekazać i co jest treścią wiary praktycznie wszystkich Kościołów chrześcijańskich, a tym, co propaguje matejanka.

Otóż chrześcijaństwo głosi, że misją Jezusa było zbawienie człowieka (wyniesienie go do godności dziecka Bożego i danie mu udziału z życiu samego Boga) czyli udzielenie mu łaski.

Matejanka i matejankopodobni twierdzą, że Jezus przyszedł po to, żeby nas o zbawieniu pouczyć i dać nam przykład jak zbawienie osiągnąć, oraz namówić nas na próbowanie takiej wskazanej metody.

I na wskazaniu takiego rozróżnienia należałoby poprzestać.

Oczywiście, można jeszcze przytoczyc szwereg cytatów biblijnych na potwierdzneie tej tezy, ale chyba kazdy chrześcijanin nie ma z tym najmniejszych kłopotów.

Stawką jest dokonanie wyboru: czy Jezus nas zbawia czy pokzauje jak mamy sami się zbawić?

Quote by matejanka:
Medieval man usiłuje mi wmówić że Nauka Ducha Świętego naucza o samozbawieniu : weź swój krzyż i chodź za Mną!

Medieval_man niczego ci nie wmawia, a nauka ktora głosisz nie jest nauką Ducha Świętego
Natomiast prawda jest, że nauka która głosi matejanka (to nie nauka Ducha Świętego) zachęca do samozbawienia, samodoskonalenia, abyśmy idąc za przykładem Jezusa nie oczekiwali od Niego łaski, lecz sami stali się jak bogowie (skąd to, koteczku?)

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
matejanka
 wrzesień 19 2008 15:32   
Forum

Misją Jezusa nie było naprawianie religii lecz CHRYSTUS PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT ABY ODSZUKAĆ TO CO ZGINĘŁO!
Czyli naprawić

Hmmm!
Czy jeżeli pojedziesz do innego państwa aby odszukać zaginionego syna to jest to naprawianie?
No może i można tak to ująć .

Przyszedł dać naukę która pozwoli duszom na wejście do KróLestwa Boga niezależnie od miejsca w jakim dusza się znajduje.Jezus mówił że wraz z Nim przybliżyło się Królestwo Boga do ludzi
Też o tym mówiłem w poprzednich postach, mówiąc o Jezusie, gdy został ukrzyżowany.

To cieszę się ze mamy wspólne poglądy w tym miejscu!

Chrystus przyszedł budzić do życia martwych duchowo, przyszedł nauczać o istnieniu Świata Ducha istniejącego obok świata materii
Jezus przyszedł dać ludziom prawdziwe życie , ŻYCIE DUCHA!
Czyli też naprawić.

Widzisz ludzie przed Jezusem mieli bardzo nikłe pojęcie o tym, czym jest dusza ludzka i czym jest Zycie Ducha, o którym Jezus powiedział ...że ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało...
Te słowa oznaczaja Rzeczywistośc nieosiągalną cielesnymi zmysłami ..
Dlatego Jezus uczył jak rozwijać DARY DUCHA I ZMYSŁY DUCHA ABY MIEĆ OCZY I WIEDZIEĆ I ABY MIEĆ USZY I SŁYSZEĆ.
Wszyscy posiadamy zmysły ducha, ale dusza przyzwyczaiła się, żyjąc w ciele do używania tylko zmysłów ciała i patrzy na zewnątrz, zamiast do wewnątrz!
Zawsze jednak istniały wcielone dusze takie, które miały częściowo zachowane zmysły ducha-byli to wizjonerzy i prorocy,

Ponieważ wiedział że duchowa wiedza jest jeszcze niezrozumiała dla ludzkiej zmaterializowanej duszy to przed odejściem powiedział że "Słowo BOGA" będzie mówiło dalej do ludzi w innym czasie, ale już nie poprzez ciało Jezusa, ale JAKO DUCH PRAWDY.
Mówisz o Logosie?

Tak mówię o Logosie o wiecznym Boskim Słowie które od początku istnienia ludzkości mówi do niej w najróżniejszy sposób.(objawienia , prorocy itd)
Jezus był Logosem wcielonym!
ALe na Jezusie Logos Boskie Słowo nie skończyło swojego nauczania
ludzkosci i dalej do niej będzie mówić!
Czy Boskie Słowo może się wyczerpać?

W żadnym wypadku nie podważam Dziewictwa Marii
Ja również nie, tylko mówiłem wcześniej jak sądzą inni też. Maryja była zawsze dziewicą, ale uważam, że miała później synów z Józefem, którzy byli braćmi Jezusa.

Nie nie miała i tutaj krk naucza pod natchnieniem Ducha Swiętego! To osobny temat!

Jezus miał swój początek, dopiero gdy Maryja Go narodziła, wcześniej nie. Jeśli odpowiedź na poprzednie moje pytanie o Logos, będzie brzmiało: TAK. To coś powiem na ten temat

Oczywiśćie że Jezus jako Syn Człowieczy miał swój początek , gdyż narodził się z Kobiety.
Tak zostało postanowione przez Ojca z bardzo ważnego powodu.
Bóg , tylko jako jeden z nas mógł dać nam Przykład, abyśmy nie powiedzieli, że Bóg stawia nam wymagania niemożliwe do spełnienia, a Jego Prawo jest utopią.
Tylko czynem można potwierdzić to co się głosi i wymaga od innych i BÓG UDOWODNIŁ ŻE JEST BOGIEM NIE TYLKO SŁOWA ALE I CZYNU

Nie ma żadnych dowodów na Jezus=Bóg. A jak ktoś je widzi, to również widzi sprzeczności.

SPRZECZNOŚCI WIDZISZ TYLKO TAM GDZIE JEZUS DLA NASZEGO PRZYKŁADU MÓWI Z POZYCJI SYNA CZŁOWIECZEGO A NIE BOGA.
POWODY DLA KTÓRYCH BÓG MUSIAŁ PRZYJĄĆ NATURĘ LUDZKĄ PODAŁAM POWYŻEJ.
POZA TYM GDYBY BÓG NIE PRZYJĄŁ CIAŁA TAKIEGO JAK NASZE WRAZLIWEGO NA POKUSY I NA CIERPIENIE OFIARA NIE BYŁABY PRAWDZIWA A PRZYKŁAD NIEMOŻLIWY DO NAŚLADOWANIA DLATEGO JEZUS BYŁ BOGIEM CZŁOWIEKIEM A NA CZAS OFIARY BOGIEM KTÓRY SAM OGOŁOCIŁ SIĘ ZE SWOJEJ MOCY!
TAK NAPRAWDĘ JEZUS MÓGŁ WSZYSTKO BO BYŁ BOGIEM PRAWDZIWYM!

A choćby fragmenty gdzie chcieli go Żydzi ukamienować, to podaje tylko początkowy tekst. Dalej pomija to, że Bogami, Synami Bożymi mogę nazywać się ja i Ty i każdy, jak Mojżesz Bogiem, jak Anioły Synami Bożymi, można wymieniać i wymieniać.

Zgadza się wszyscy możemy nazywać się synami Bożymi bo takimi jesteśmy w naszym duchu ale nie jesteśmy tacy jak Jezus, bo tylko Jego Duch jest Duchem Ojca I ANI NIE MUSI SIĘ ROZWIJAĆ ANI OCZYSZCZAĆ.
nasz duch jest dzieckiem Ojca I MUSI WZRASTAĆ i to jest różnica!
Nasz duch jest iskrą z Boskiego Ducha, a Jezusa Duch jest Duchem Boga!
To tylko według Ciebie
Czy słowo TYLKO to aby nie przesada? Lepiej by brzmiało te zdanie, bez tego słowa, bardziej "obiektywnie".

Masz rację!

A że część zmaterializowanego Narodu oczekiwała Mesjasza jako ziemskiego króla to inna sprawa!
Tylko ci najmniejśi i nieuczeni w Pismach poznali w niemowlątku w Betlejem oczekiwanego Mesjasza!
Wszyscy oczekiwali zwykłego człowieka. Spytaj się nawet dziś Żyda, czy Mesjasz jakiego oczekują ma być Bogiem.

Gdyby tak było to nikt by Jezusowi nie uwierzył a jednak Uczniowie Mu uwierzyli.
Tomasz po włożeniu palców w Jego rany powiedzial
Pan mój i Bóg mój!

Nie widzieli Boga, tylko Jezusa, ale mogli zobaczyć moc Bożą którą Jezusa obdarował Bóg (uzdrawianie itp.)

Zgadza się widzieli Człowieka Jezusa będącego wcieleniem Boga.
Fakt że Duchem Jezusa był Duch Boga sprawiał, że przez Jezusa objawiała się Moc Boskiego Ducha!

Zrozum Jezus nie posiadał ożywiającego ducha tak jak my bedącego dzieckiem Boga, lecz Jezusa ożywiał Duch Boga i był Jego własnym!
I ponieważ Duch Jezusa był Bogiem Ojcem, Jezus jako Syn Boży mógł czynić to co Ojciec i kto widział Syna widział Ojca.

Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Łukasz
 wrzesień 19 2008 16:01   
Forum Moderator
Moderator

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
matejanka
 wrzesień 19 2008 17:58   
Forum

Medieval man!.

Oczywiście, że Jezus był tez nauczycielem. Ale nigdzie nie zostało podane, jakoby miał przyjść czy przyszedł tylko po to, żeby zostać wielkim rabbim.

Nigdzie w Nauce Ducha Świętego nie znalazłam takiego twierdzenia że Jezus tylko po to przyszedł aby być wielkim Rabinem!
A skąd Ty je wziąłeś?
Bóg od początku istnienia ludzkości jest naszym nauczycielem poprzez swoje Słowo i tak pozostanie do końca świata!
Biblia jest dziełem Ducha Swiętego służącym NASZEJ NAUCE, ZNOWU ZAPOMNIAŁEŚ O LISTACH APOSTOLSKICH TYM RAZEM
2 liście Apostoła Pawła do Tymoteusza 3,16 możemy przeczytać: „Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, ..
Natomiast Misja Jezusa była wieloraka i o tym pisałam już bardzo wyczerpująco.

Stąd moje przekonanie, że Jego nauczanie jest czyms drugorzędnym wobec całej Jego misji.
Zresztą podobne nauczanie było w tych czasach prezentowane przez wielu wędrownych nauczycieli, czy różne grupy wewnatrz judaizmu jak na przykład esseńczycy - dziś wiemy, że wiele faktów opisywanych w ewangeliach, a odnoszacych się do działań, czynów i mów Jezusa jest zbieznych z działaniami czy nauczaniem esseńczyków.
Jednak jak piszę, nauczanie Jezusa jest drugorzędne wobec całej Jego misji.

Próbujesz dzielić to co jest całością!
Misja Jezusa była wieloraka w skutkach ,ale była od początku do końca Dziełem Boskim a więc DOSKONAŁYM I NICZEGO NIE BYLO W TYM DZIELE DRUGORZĘDNEGO OD NARODZENIA MESJASZA DO JEGO ŚMIERCI!!!
Jeszcze raz powtarzam takiego nauczania jak Jezusa nie było ani przedtem ani potem!
Gdyż to było Boskie Nauczanie!
Jezus nauczał, ale sam nie potrzebował się od nikogo uczyć.

I tu tkwi zasadnicza różnica między tym, co staram się na tym forum przekazać i co jest treścią wiary praktycznie wszystkich Kościołów chrześcijańskich, a tym, co propaguje matejanka.

Otóż chrześcijaństwo głosi, że misją Jezusa było zbawienie człowieka (wyniesienie go do godności dziecka Bożego i danie mu udziału z życiu samego Boga) czyli udzielenie mu łaski.

Widzisz różnica zaczyna się w postrzeganiu człowieka.
Bóg nie musiał wynosić człowieka do godności dziecka Boga , gdyż z tą godnością przychodzi każdy człowiek na świat!
Jezus jedynie przypomniał ludzkości jej pochodzenie ucząc się nas modlić
OJCZE NASZ

Matejanka i matejankopodobni twierdzą, że Jezus przyszedł po to, żeby nas o zbawieniu pouczyć i dać nam przykład jak zbawienie osiągnąć, oraz namówić nas na próbowanie takiej wskazanej metody.

Jezus do niczego nas nie namawiał lecz powiedział
JESTEM DROGĄ PRAWDĄ I ŻYCIEM CHCESZ BYĆ ZBAWIONY WEŹ SWÓJ KRZYŻ I CHODŹ ZA MNĄ
Wszystko co nie jest zgodne z tym zdaniem na temat Jego Zbawczej misji jest wymysłem teologii.

Oczywiście, można jeszcze przytoczyc szwereg cytatów biblijnych na potwierdzneie tej tezy, ale chyba kazdy chrześcijanin nie ma z tym najmniejszych kłopotów.

Nie czytałam w ewangeliach ani w proroctwach o takiej misji Jezusa jaką Ty tutaj oferujesz.
Natomiast o tym że Jezus był Doskonałym Przykładem Syna Człowieczego to czytaj powyżej
Jestem Drogą Zyciem i Prawdą a, więc jeżeli chcesz żyć idź w Prawdzie Drogą którą przeszedł i wskazał Jezus.

Stawką jest dokonanie wyboru: czy Jezus nas zbawia czy pokzauje jak mamy sami się zbawić?

Jezus nas zbawia poprzez pokazanie jak mamy to uczynić i podtrzymywanie nas na tej Drodze!
Sami bez pomocy Pana i Jego Krwi nigdy nie bylibyśmy do tego zdolni.
Nie mniej jednak w brudnych szatach i bez zasług nikt nie wejdzie do Królestwa Boga!

Medieval man usiłuje mi wmówić że Nauka Ducha Świętego naucza o samozbawieniu : weź swój krzyż i chodź za Mną!

Medieval_man niczego ci nie wmawia, a nauka ktora głosisz nie jest nauką Ducha Świętego

Ty tak mówisz.
Prawda jest inna i jest obiektywna, niezależna od naszych sądów i wyroków.

Natomiast prawda jest, że nauka która głosi matejanka (to nie nauka Ducha Świętego) zachęca do samozbawienia, samodoskonalenia, abyśmy idąc za przykładem Jezusa nie oczekiwali od Niego łaski, lecz sami stali się jak bogowie (skąd to, koteczku?)

Eee tam!
Jeszcze daleko nam do bogów na razie musimy przestać być wieprzami.
pozdrawiam

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 19 2008 18:11   
Forum

Przeczytałam , mogę z czystym sumieniem dalej polecić!
pozdrawiam

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 19 2008 18:42   
Forum

Quote by matejanka: Medieval man!.

Nigdzie w Nauce Ducha Świętego nie znalazłam takiego twierdzenia że Jezus tylko po to przyszedł aby być wielkim Rabinem!
A skąd Ty je wziąłeś?

sama o tym nieustannie piszesz
Piszesz nawet niżej w swojej wypowiedzi:
Jezus nas zbawia poprzez pokazanie jak mamy to uczynić i podtrzymywanie nas na tej Drodze!

Nie mam ochoty na przytaczanie dziesiątek cytatów z Pisma, gdzie powiedziano, że Jezus nas zbawia (zresztą samo jego imię to mówi) natomiast nigdzie nie powiedziano, że to my mamy od Jezusa nauczyć się jak mamy sie zbawić.

Quote by matejanka:
Bóg od początku istnienia ludzkości jest naszym nauczycielem poprzez swoje Słowo i tak pozostanie do końca świata!
Biblia jest dziełem Ducha Swiętego służącym NASZEJ NAUCE, ZNOWU ZAPOMNIAŁEŚ O LISTACH APOSTOLSKICH TYM RAZEM
2 liście Apostoła Pawła do Tymoteusza 3,16 możemy przeczytać: „Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, ..

znowu jeden cytat wyrwany z kontekstu? Na potwierdzneie tego, co sobie założyłaś z góry?
To już przestaje być zabawne
Quote by matejanka:
Jeszcze raz powtarzam takiego nauczania jak Jezusa nie było ani przedtem ani potem!
Gdyż to było Boskie Nauczanie!
Jezus nauczał, ale sam nie potrzebował się od nikogo uczyć.

Masz za słabą wiedzę.
Wiem, ze może narażę się wielu, ale chyba pora sobie uświadomić pewne rzeczy.
Dokładne teści nauczania Jezusa z Nazaretu powielały nauczanie wielu innych stronnictw w Izraelu w tym przede wszystkim esseńczyków. Jego nauka nie była więc oryginalna.
Tym, co najważniejsze jest w misji Jezusa, to fakt, że Syn Bozy stał się czlowiekiem.
Wyznanie wiary z Nicei mówi:

Wierzę (...)
w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego,
który z Ojca jest zrodzony, przed wszystkimi wiekami,
Bóg z Boga, światłość ze światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego.
Zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu,
a przez Niego wszystko się stało.
On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia, zstąpił z nieba.
I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy.
I stał się człowiekiem.

Nigdzie w Credo nie powiedziano: i przyszedł, żeby nas nauczać.
Quote by matejanka:

Jezus do niczego nas nie namawiał lecz powiedział
JESTEM DROGĄ PRAWDĄ I ŻYCIEM CHCESZ BYĆ ZBAWIONY WEŹ SWÓJ KRZYŻ I CHODŹ ZA MNĄ
Wszystko co nie jest zgodne z tym zdaniem na temat Jego Zbawczej misji jest wymysłem teologii.

I po co kłamiesz?

Jezus powiedział:

Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! (Mk 8, 34).

Tu nie ma nic o zbawieniu.

Więc raczej to, co Ty piszesz jest wymysłem Twojej pseudo-teologii.

Natomiast prawdą o zbawieniu jest to, co Jezus powiedział:
Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony
(Mk 16,15-16).

Jak widzisz nie ma tu niczego w stylu:
Kto będzie mnie naśladował, będzie zbawiony; a kto nie będzie mnie naśladował, będzie potępiony.
Quote by matejanka:

Ty tak mówisz.
Prawda jest inna i jest obiektywna, niezależna od naszych sądów i wyroków.

I ja tak mówie i WSZYSTKIE Koscioły chrzescijańskie.
Jesli wolisz stawiać siebie poza chrześcijaństwem to przynajmniej nie mieszaj innym w głowach

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 19 2008 19:22   
Forum

Medieval man!

Nie mam ochoty na przytaczanie dziesiątek cytatów z Pisma, gdzie powiedziano, że Jezus nas zbawia (zresztą samo jego imię to mówi) natomiast nigdzie nie powiedziano, że to my mamy od Jezusa nauczyć się jak mamy sie zbawić.

Przeczytaj uważnie te dwa cytaty z Pisma i je połącz!

Najpierw ten i wystarczy że zapamiętasz to co zaczerniłam
Mt 19,16-22

16 Wtedy ktoś, podszedłszy do Niego, zapytał: " 17 On mu odpowiedział: "Dlaczego pytasz mnie o dobro? Jeden jest dobry! Jeśli chcesz wejść do życia, zachowaj przykazania". 18 Zapytał Go: "Które?" Jezus odpowiedział: "Nie będziesz zabijał, nie będziesz cudzołożył, nie będziesz kradł, nie będziesz składał fałszywego zeznania, 19 czcij ojca i matkę; oraz: Będziesz miłował swojego bliźniego jak siebie samego". 20 Na to młodzieniec oświadczył Mu: "To wszystko zachowałem. Czego jeszcze mi brak?" 21 Jezus mu odpowiedział: "Jeżeli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj swoje dobra i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za mną".

A teraz drugi
Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! (Mk 8, 34).
Połącz słowa z pierwszego cytatu o warunkach zbawienia,
a są nimi przestrzeganie Prawa i pójście za Jezusem-z warunkiem pójścia za Jezusem z drugiego cytatu i
otrzymasz że warunkiem wejścia do życia jest naśladowanie Jezusa i wzięcie swojego krzyża!
(w naśladowaniu Jezusa już jest zawarte przestrzeganie Prawa)
cdn.
pozdrawiam

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 19 2008 19:42   
Forum

Quote by matejanka: Medieval man!
Przeczytaj uważnie

Matejanko
Teraz odwracasz kota ogonem i próbujesz wić się jak piskorz.
Nie odpowiedziałaś na pytanie: "I po co klamiesz?"
Po co podajesz zafałszowane cytaty?

Opowieść o bogatym młodzieńcu wskazuje własnie na to, że samo przestrzeganie przykazań i kierowanie się swoimi siłami nie prowadzi do zbawienia.

Jezus mówiąc młodzieńcowi: jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania powtarza mu tylko to, czego młody czlowiek był uczony wcześniej, powtarza po to, żeby dowiedzieć się o nim czegoś więcej, żeby skłonić go do mówienia, żeby wskazać, że nie możemy przywiązywać się do tego, co mamy (bogactwa materialne, czy duchowe - nawet słynna twoja nauka Ducha Świętego - to wszystko jest "naszym bogactwem"), ale mamy zrezygnować z naszych środków i przyjść do Jezusa.

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 19 2008 19:55   
Forum

Quote by matejanka:
przyobleczenie się w Chrystusa jest właśnie
Jego naśladowaniem i o tym mówił sam Jezus i Apostołowie.

Nie wydaje mi się.
Dla mnie przyobleczenie się w Chrystusa jest zgodą na udział w nowym człowieczeństwie będącym darem Boga w Jego Synu Jezusie Chrystusie

Dobrze zgodziłam się i czy już jestem zbawiona?

Nie.
Nie zgodziłaś się.
To tylko takie nie angażujące Cię gadanie.
Nie wyznajesz Jezusa Chrystusa, który:

z Ojca jest zrodzony, przed wszystkimi wiekami
ktory jest
Zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu,
który
dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia, zstąpił z nieba.

Tak długo, jak długo nie wierzysz, ze wystarczy przyjąć zbawienie przyniesione przez Jezusa Syna Bożego a nie starać się Go nasladować uważając tylko za Przykład, tak długo to zbawienie odrzucasz, bo starasz się zrobić więcej niż Bóg od Ciebie oczekuje.

On mówi: Przyjdź, a Ty odpowiadasz: Dobrze, ale dopiero jak już zrobię to samo co Twój Syn, czyli przejdę Jego drogę, doskonale Go naśladujac.
Nie widzisz w tym pychy?

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 19 2008 20:07   
Forum

znowu jeden cytat wyrwany z kontekstu? Na potwierdzneie tego, co sobie założyłaś z góry?
To już przestaje być zabawne

No to jeszcze dorzucę

od samego początku Bóg pouczał swój lud i o tym mówi całe Pismo Święte

Księga Powtórzonego Prawa 11
Boże miłosierdzie
1 Miłujcie przeto Pana, Boga swojego, i wiernie przestrzegajcie Jego praw, poleceń i nakazów po wszystkie dni.
2 Wy poznaliście je dzisiaj, a nie dzieci wasze, które nie znały i nie widziały pouczenia Pana, Boga waszego, Jego wielkości, Jego mocnej ręki i wyciągniętego ramienia,
Iz 2,1-5

Widzenie Izajasza, syna Amosa, dotyczące Judy i Jerozolimy:

Stanie się na końcu czasów, że góra świątyni Pana stanie mocno na wierzchu gór i wystrzeli ponad pagórki. Wszystkie narody do niej popłyną, mnogie ludy pójdą i rzekną: ”Chodźcie, wstąpmy na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba! Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami. Bo Prawo wyjdzie z Syjonu i słowo Pana z Jeruzalem”.

NO I NAJWAŻNIEJSZY CYTAT DOTYCZĄCY MESJASZA
I JEGO MISJI
Oto mój Sługa, którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął; On przyniesie narodom Prawo. Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku. On niezachwianie przyniesie Prawo. Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy. Tak mówi Pan Bóg, który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą. Ja, Pan, powołałem Cię słusznie, ująłem Cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów, abyś otworzył oczy niewidomym, ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców, z więzienia tych, co mieszkają w ciemności (Iz 42,1-4.6-7).

cdn pozdrawiam

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 19 2008 20:32   
Forum

Matejanko
Teraz odwracasz kota ogonem i próbujesz wić się jak piskorz.
Nie odpowiedziałaś na pytanie: "I po co klamiesz?"
Po co podajesz zafałszowane cytaty?

A czy powoływałam się na jakiś ustęp z Pisma Swietego?
To nie był cytat, lecz streszczenie misji Jezusa wynikające z ewangelii.

Opowieść o bogatym młodzieńcu wskazuje własnie na to, że samo przestrzeganie przykazań i kierowanie się swoimi siłami nie prowadzi do zbawienia.

Jezus mówiąc młodzieńcowi: jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania powtarza mu tylko to, czego młody czlowiek był uczony wcześniej, powtarza po to, żeby dowiedzieć się o nim czegoś więcej, żeby skłonić go do mówienia, żeby wskazać, że nie możemy przywiązywać się do tego, co mamy (bogactwa materialne, czy duchowe - nawet słynna twoja nauka Ducha Świętego - to wszystko jest "naszym bogactwem"), ale mamy zrezygnować z naszych środków i przyjść do Jezusa.

Całkiem przeciwnie Jezus powiedział , że owszem przestrzeganie Prawa Mojżesza
jest już wejściem, na drogę lecz nie wystarczy gdyż jeszcze są konieczne uczynki miłości bliźniego poprzez oddawanie siebie innym( symbol oddania majątku) i pójście za Jezusem.
Jakoś przeoczyłeś końcówkę cytatu(piszę przeoczyłeś gdyz nawet mi do głowy nie przyjdzie abyś mógł świadomie kogos wprowadzać w błąd)
a te ostatnie słowa brzmią
"Potem przyjdź i chodź za mną".

Tak więc powtarzam, że warunkiem zbawienia jest naśladowanie Jezusa w Dziełach miłości i miłosierdzia i z pokorą niesienie krzyża swojego życia i danych nam w tym życiu doświadczeń!
cdn.
pozdrawiam

===

Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 19 2008 20:37   
Forum

Moim zdaniem, wypowiedzi Matejanki i Medievel_man/a się uzupełniają, ponieważ każdy kładzie nacisk na uzupełniające się fragmenty Pisma.
To tak jakby ktoś mówił o jednej stronie medalu (reszce), a drugi o przeciwnej stronie (orzeł).
Daję Wam remis w tej potyczce słownej.

Moje gratulacje dla wspaniałej znajomości Biblii.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 19 2008 21:01   
Forum

Quote by kasandra_K80: Moim zdaniem, wypowiedzi Matejanki i Medievel_man/a się uzupełniają, ponieważ każdy kładzie nacisk na uzupełniające się fragmenty Pisma.
To tak jakby ktoś mówił o jednej stronie medalu (reszce), a drugi o przeciwnej stronie (orzeł).
Daję Wam remis w tej potyczce słownej.

Moje gratulacje dla wspaniałej znajomości Biblii.

Pozdrawiam

Cieszę się Kasandro, że tak to widzisz!
No i dzięki za zabranie pojednawczego głosu
chociaż mam nadzieję że ta dyskusja nie przeszła w osobisty spór!
pozdrawiam serdecznie i życzę dobrej nocy

===

Cytat 
eviva
 wrzesień 19 2008 21:38   
Forum

kasandra K80

medieval man:"Jezus nie jest jedynie "drogowskazem". Nie jest tym, który wskazuje, naucza, pokazuje drogę dojścia do Boga.
Jest Tym, w którym, przez Jego Wcielenie ze wszystkimi jego konsekwencjami, droga do Boga została otwarta.
Wystarczy zanurzenie w Jezusie i trwanie w Jego Ciele".

kasandra K80:"Jak to wygląda w praktyce?
Należy przyjąć chrzest i inne stosowne sakramenty, słuchać nauk kapłanów, gorliwie uczestniczyć w życiu Kościoła i już jest się zbawionym"?

medieval man:"dokładnie"

To nie jest właściwa droga do zbawienia.To jest droga z Krk,ale nie z Chrystusem obecnym w sercu każdego człowieka,od czasu śmierci Jezusa na krzyżu.Medieval man głosi ewangelię Krk,ale nie ewangelię Chrystusową,którą głosili apostołowie:

Paweł głosicielem ewangelii Chrystusowej

Kol 1.25.Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga,powziętym co do mnie ze względu na was,abym w pełni rozgłosił Słowo Boże.
Kol.1.26.Tajemnicę,zakrytą od wieków i od pokoleń,a teraz objawioną świętym jego.
Kol.1.27.Im to chciał Bóg dać poznać,jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy,którą jest CHRYSTUS W WAS,nadzieja chwały.
Kol.1.28.JEGO TO ZWIASTUJEMY...

Chrystus umarł za wszystkich,aby wszyscy otrzymali Jego Ducha Świętego Chrystusowego i uznali go za swojego jedynego Pana i Osobistego Zbawiciela.To jest chrzest,który wszyscy otrzymaliśmy z łaski Bożej,a nie z łaski Krk,tak jak sobie on to przypisuje.Do zbawienia trzeba iść za obecnym w nas Chrystusem,a nie za Krk i jego niezbawczymi,wymyślonymi sakramentami.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 19 2008 21:56   
Forum

Hmmm!
Czy jeżeli pojedziesz do innego państwa aby odszukać zaginionego syna to jest to naprawianie?
No może i można tak to ująć

Nawet jeśli coś zginęło, to zginęło wśród Żydów. A urodził się jako Żyd, więc wcale nie musiał jechać do innego państwa. Zresztą Żydzi też mieli Jezusa pod ręką, a nie w odległym kraju.

Widzisz ludzie przed Jezusem mieli bardzo nikłe pojęcie o tym, czym jest dusza ludzka i czym jest Zycie Ducha, o którym Jezus powiedział ...że ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało...
Te słowa oznaczaja Rzeczywistośc nieosiągalną cielesnymi zmysłami ..
Dlatego Jezus uczył jak rozwijać DARY DUCHA I ZMYSŁY DUCHA ABY MIEĆ OCZY I WIEDZIEĆ I ABY MIEĆ USZY I SŁYSZEĆ.
Wszyscy posiadamy zmysły ducha, ale dusza przyzwyczaiła się, żyjąc w ciele do używania tylko zmysłów ciała i patrzy na zewnątrz, zamiast do wewnątrz!
Zawsze jednak istniały wcielone dusze takie, które miały częściowo zachowane zmysły ducha-byli to wizjonerzy i prorocy,

Dla twe słowa " martwych duchowo ", znaczy oddalenie od Boga. A Jezus przyszedł by ich do Boga przybliżyć, czyli naprawić religię.

Tak mówię o Logosie o wiecznym Boskim Słowie które od początku istnienia ludzkości mówi do niej w najróżniejszy sposób.(objawienia , prorocy itd)
Jezus był Logosem wcielonym!
ALe na Jezusie Logos Boskie Słowo nie skończyło swojego nauczania ludzkosci i dalej do niej będzie mówić!
Czy Boskie Słowo może się wyczerpać?

Oczywiśćie że Jezus jako Syn Człowieczy miał swój początek , gdyż narodził się z Kobiety.
Tak zostało postanowione przez Ojca z bardzo ważnego powodu.
Bóg , tylko jako jeden z nas mógł dać nam Przykład, abyśmy nie powiedzieli, że Bóg stawia nam wymagania niemożliwe do spełnienia, a Jego Prawo jest utopią.
Tylko czynem można potwierdzić to co się głosi i wymaga od innych i BÓG UDOWODNIŁ ŻE JEST BOGIEM NIE TYLKO SŁOWA ALE I CZYNU

Właśnie Logos to dla mnie nic innego jak mądrość, jak ktoś szczegółowo to mądrość Boża. Mądrość będąca przymiotem Boga, a nie osobą. Mądrością nie nabytą, lecz obdarzoną.

Bóg przy stworzeniu Jezusa i umieszczeniu Go w łonie, obdarzył mądrością Bożą. Mądrością Bożą która jest potrzebna mesjaszowi, najważniejszemu z proroków. Dlatego Jezus zadziwiał wszystkich do których przemawiał już od najmłodszych lat, z stąd też moce Jezusa itp. Z czasem nawet niektórzy nazywali Jezusa, mądrością.

Proroków jak Mojżesz, Bóg również obdarzał mądrością Bożą, ale nie w pełni.

Nie nie miała i tutaj krk naucza pod natchnieniem Ducha Swiętego!

Wiecznie dziewica miała dzieci.

Pod natchnieniem Ducha Świętego? Moim zdaniem, raczej pod natchnieniem Ducha "Świętego" Konstantyna.

SPRZECZNOŚCI WIDZISZ TYLKO TAM GDZIE JEZUS DLA NASZEGO PRZYKŁADU MÓWI Z POZYCJI SYNA CZŁOWIECZEGO A NIE BOGA.
POWODY DLA KTÓRYCH BÓG MUSIAŁ PRZYJĄĆ NATURĘ LUDZKĄ PODAŁAM POWYŻEJ.
POZA TYM GDYBY BÓG NIE PRZYJĄŁ CIAŁA TAKIEGO JAK NASZE WRAZLIWEGO NA POKUSY I NA CIERPIENIE OFIARA NIE BYŁABY PRAWDZIWA A PRZYKŁAD NIEMOŻLIWY DO NAŚLADOWANIA DLATEGO JEZUS BYŁ BOGIEM CZŁOWIEKIEM A NA CZAS OFIARY BOGIEM KTÓRY SAM OGOŁOCIŁ SIĘ ZE SWOJEJ MOCY!
TAK NAPRAWDĘ JEZUS MÓGŁ WSZYSTKO BO BYŁ BOGIEM PRAWDZIWYM!

"Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg." Łk 18:19
To jest sprzeczność. Raz niby mówi o boskości, a raz jej przeczy. Mówienie o Jego człowieczeństwie w tym wypadku jest śmiesznie, bo ani nie było możliwości by był pod wpływem stresu jak choćby z rozmową z faryzeuszami, ani bólu, jak na krzyżu. Czyli był sobą, bo nie raz słyszę, jak Jezus mówi do Boga, a nie do siebie, gdyż przez choćby ból, odezwało się Jego człowieczeństwo.

Zgadza się wszyscy możemy nazywać się synami Bożymi bo takimi jesteśmy w naszym duchu ale nie jesteśmy tacy jak Jezus, bo tylko Jego Duch jest Duchem Ojca I ANI NIE MUSI SIĘ ROZWIJAĆ ANI OCZYSZCZAĆ.
nasz duch jest dzieckiem Ojca I MUSI WZRASTAĆ i to jest różnica!
Nasz duch jest iskrą z Boskiego Ducha, a Jezusa Duch jest Duchem Boga!

Duch Jezusa jest duchem ludzkim, jak ja, jak każdy, tylko że obdarzonym mądrością Bożą.

Gdyby tak było to nikt by Jezusowi nie uwierzył a jednak Uczniowie Mu uwierzyli.
Tomasz po włożeniu palców w Jego rany powiedzial
Pan mój i Bóg mój!

Właśnie to, że uwierzyli, jest dowodem na to, że Bogiem nie był. To jakiego Żydzi oczekiwali mesjasza=człowieka przedtem i dziś, dowodzi tego, iż Bogiem nie był. Bo to by znaczyło, że Żydzi od początku swego istnienia żyli w kłamstwie.

Był takim samym Bogiem jak Mojżesz. Bogiem i Panem był Jezus, ponieważ posiadał mądrość Bożą daną przez Boga, co czyniło Go ambasadorem Boga.

Zgadza się widzieli Człowieka Jezusa będącego wcieleniem Boga.
Fakt że Duchem Jezusa był Duch Boga sprawiał, że przez Jezusa objawiała się Moc Boskiego Ducha!

Zrozum Jezus nie posiadał ożywiającego ducha tak jak my bedącego dzieckiem Boga, lecz Jezusa ożywiał Duch Boga i był Jego własnym!
I ponieważ Duch Jezusa był Bogiem Ojcem, Jezus jako Syn Boży mógł czynić to co Ojciec i kto widział Syna widział Ojca.

Prawie dobrze, nie ożywiał Jezusa Duch Boga, tylko mądrość Boża, którą Bóg Go obdarzył. Może też być tak, że sam Bóg sprawił, że ciało wstało, chociaż wątpię, skoro posiadał moce dane mu przez Boga.

===

Cytat 
eviva
 wrzesień 20 2008 08:37   
Forum

kasandra K80

O prawdziwej Łasce Bożej,obecnej w każdym człowieku dzięki zbawczej śmierci Jezusa jest na str.:here.Mój post z 19.08.2008r.

a zdanie Boga o Kościele medieval mana jest na str:here.Na tej stronie trzeba kliknąć w "Słowo Boże dane..."

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 20 2008 09:17   
Forum

Nawet jeśli coś zginęło, to zginęło wśród Żydów. A urodził się jako Żyd, więc wcale nie musiał jechać do innego państwa. Zresztą Żydzi też mieli Jezusa pod ręką, a nie w odległym kraju
.
Nie o to mi chodziło.
Ludzość dla Boga jest Synem marnotrawnym z przypowieści.
Odejście i oddzielenie naszego ducha (dziecka Boga) od Boga nastąpiło wraz ze zmaterializowaniem dusz. Bóg jest Duchem.
Zbawienie polega na UDUCHOWIENIU! Na wyjściu duszy z niewoli (faraona) a tym co zniewala duszę jest świat stworzony przez człowieka.
Przywrócenie pomiędzy duszą a Bogiem dialogu i wykonywanie przez duszę woli Boga. To jest dla duszy zbawieniem.
WCIELENIE CHRYSTUSA BYŁO WEJŚCIEM DO ŚWIATA MATERII TAK JAK MY DALIBYŚMY SIĘ DOBROWOLNIE ZAMKNĄĆ W NAJGORSZYM WIĘZIENIU NA ŚWIECIE I TO W ZUPEŁNIE OBCYM KRAJU O BARBARZYNSKIM PRAWIE(I TO JESZCZE ZA MAŁO POWIEDZIANE ABY PORÓWNAC CZYM BYŁO DLA BOGA WCIELENIE W JEZUSIE)
BOG TO UCZYNIL TYLKO DLATEGO ŻE NAS KOCHA W SPOSOB DLA NAS NIE DO POJĘCIA!!!
BÓG TO UCZYNIŁ GDYŻ NIKT OPRÓCZ NIEGO NIE ZNAŁ DROGI DO JEGO KROLESTWA I TYLKO ON MÓGŁ NAS DO NIEGO DOPROWADZIĆ.

Dla twe słowa " martwych duchowo ", znaczy oddalenie od Boga. A Jezus przyszedł by ich do Boga przybliżyć, czyli naprawić religię.

Przybliżenie do Boga nastąpić może TYLKO I WYŁĄCZNIE W NAS SAMYCH A NIE NA ZEWNĄTRZ, GDYŻ DROGA DO BOGA PROWADZI POPRZEZ NASZE SERCE DO NASZEGO DUCHA W KTÓRYM BÓG MIESZKA!!!

Właśnie Logos to dla mnie nic innego jak mądrość, jak ktoś szczegółowo to mądrość Boża. Mądrość będąca przymiotem Boga, a nie osobą. Mądrością nie nabytą, lecz obdarzoną.

Popatrz: Logos oznacza SŁOWO a SłOWO oznacza informację w szerokim pojęciu tego słowa.
Bog dając nam swoje Słowo poucza nas o Sobie Samym!
Czy może nastąpić kiedyś taki moment że bęDziemy wszystko o Bogu wiedzieli?
Nigdy!!!
Bog jest nieskończony i nie ma początku ani końca i JEST DOSKONAŁY a my mamy początek i nie jesteśmy doskonali.
Im będziemy doskonalśi w ramach naszych możliwości TYM LEPIEJ BĘDZIEMY POZNAWALI BOGA I TYM WIĘCEJ BĘDZIEMY ROZUMIELI SŁOWO BOGA!

Bóg przy stworzeniu Jezusa i umieszczeniu Go w łonie, obdarzył mądrością Bożą. Mądrością Bożą która jest potrzebna mesjaszowi, najważniejszemu z proroków. Dlatego Jezus zadziwiał wszystkich do których przemawiał już od najmłodszych lat, z stąd też moce Jezusa itp. Z czasem nawet niektórzy nazywali Jezusa, mądrością.

Oczywiście że to Bóg zalewał rozum Jezusa mądrością, że to Bog ośwIecał Jego ludzki umysł i że to z Mądrości Boga Jezus czerpał, ale tylko jako Syn gdyż jako Chrystus był Bogiem.

Na tym polegała Jego podwójna natura!

Proroków jak Mojżesz, Bóg również obdarzał mądrością Bożą, ale nie w pełni.

Właśnie , dobrze napisałeś , tylko na tyle na ile ONI MOGLI ZNIEŚĆ LUB INACZEJ MÓWIĄC PRZYJĄĆ.
BÓG NIGDY NIE ŁAMIE WOLI NARZEDZIA KTÓRE DAŁO MU SWÓJ FIAT.
Jezus byl doskonałym Narzędziem, doskonałymi Ustami Boga , gdyż był Synem Bożym na ziemi i w Nim nie było żadnej niedoskonałości, ani cielesnej ani duchowej i dlatego BYŁ Z OJCEM W PEŁNI JEDNOŚCIĄ I BÓG MÓGŁ PRZEZ NIEGO WSZYSTKO OBJAWIAĆ BEZ TEGO ŻEBY JEZUS COŚ MÓGŁ ODKSZTAŁCIĆ LUB PRZEKRĘCIĆ LUB NIE POTRAFIĆ POJĄĆ!!!

]
Wiecznie dziewica miała dzieci.

to osobny temat ale NIE MIAŁA ŻADNYCHY DZIECI GDYŻ JEJ MISJĄ NIE BYŁO POMNAŻANIE LUDZKIEGO GATUNKU ANI SPROWADZANIE NA ŚWIAT DUSZ CZEKAJĄCYCH NA SWOJE OCZYSZCZENIE.
Czy w czystym Tabernakulum Jej ciała mogło się znaleźć coś nieczystego?

Pod natchnieniem Ducha Świętego? Moim zdaniem, raczej pod natchnieniem Ducha "Świętego" Konstantyna.

to osobny temat

"Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg." Łk 18:19
To jest sprzeczność. Raz niby mówi o boskości, a raz jej przeczy. Mówienie o Jego człowieczeństwie w tym wypadku jest śmiesznie, bo ani nie było możliwości by był pod wpływem stresu jak choćby z rozmową z faryzeuszami, ani bólu, jak na krzyżu. Czyli był sobą, bo nie raz słyszę, jak Jezus mówi do Boga, a nie do siebie, gdyż przez choćby ból, odezwało się Jego człowieczeństwo.

W tym cytacie masz doskonały przykład jak Jezus mówi z pozycji SYNA CZŁOWIECZEGO.
Tymi słowami Jezus pouczył , że żaden człowiek nie jest doskonały(dobry) jeżeli chodzi po ziemi!
Gdyż ziemia jest miejsce oczyzczania się, duchowego wzrostu i pokuty dla dusz które jeszcze nie są DOBRE.
JEZUS BYŁ ABSOLUTNYM WYJĄTKEIM ALE NIE PO TO PREZYSZEDŁ ŻEBY TĄ SWOJĄ WYJĄTKOWOŚCIĄ WCIĄŻ KŁUĆ OCZY LECZ ŻEBY NA SWOIM PRZYKŁADZIE DOPROWADZIC NIEDOSKONAŁYH DO DOSKONAŁOŚCI .

Duch Jezusa jest duchem ludzkim, jak ja, jak każdy, tylko że obdarzonym mądrością Bożą

Tu każe Ci się kłaniać nie rozróżnianie pomiędzy DUCHEM A DUSZĄ
Owszem Dusza Jezusa choć doskonała, była taka jak nasza ludzka, ale JEGO DUCH BYŁ DUCHEM BOGA OJCA I TO WŁASŃIE MĄDROŚC TEGO DUCHA OJCA OŚWIECAŁA DUSZĘ JEZUSA W PEŁNI TAK ŻE JEZUS MÓGL MÓWIĆ KTO WIDZI SYNA WIDZI OJCA

I ŻE
SYN JEST W OJCU A OJCIEC W SYNU.

Czy potrafisz sobie wyobrazić jak wyglada zawieranie się przestrzeni jednej w drugiej

wyobraź sobie doskonale przepuszczalny materiał umieszczony w nieskończonej przestrzeni wypełnionej Duchem Boga.
Tym materiałem o doskonałej przepuszczalności było ciało i dusza Jezusa.
Tak więc zarówno ciało jak i dusza Jezusa były wypełnione be reszy duchem Boga Ojca i kto widział Jezusa widział również Ojca.

Właśnie to, że uwierzyli, jest dowodem na to, że Bogiem nie był. To jakiego Żydzi oczekiwali mesjasza=człowieka przedtem i dziś, dowodzi tego, iż Bogiem nie był. Bo to by znaczyło, że Żydzi od początku swego istnienia żyli w kłamstwie

Nie nazywaj tego kamstwem LECZ BŁĘDNĄ ZMATERIALIZOWANĄ INTERPRETACJĄ PISMA.

Wciąż człowiek ma ten sam probem TAM GDZIE BÓG POUCZA GO O DUCHOWOSĆI CŻŁOWIEK TWORZY WŁASNĄ TEOLOGIĘ DOSTOSOWANĄ DO SWOJEGO ZMATERIALIZOWANIA I DLATEGO GDY BÓG SPEŁNIA SWOPJE OBIETNICE CZŁOWIEK TEGO NIE PRZYJMUJE.
TO SAMO SPOTKAŁO CHRZEŚCIJAŃSTWO OCZEKUJĄCE POWROTU SŁOWA JAKO SPEKTAKULARNYCH WYDARZEŃ CHOĆ JEZUS SZCZEGÓLOWO ZAPOWIEDZIAŁ SWÓJ POWRÓT

Był takim samym Bogiem jak Mojżesz. Bogiem i Panem był Jezus, ponieważ posiadał mądrość Bożą daną przez Boga, co czyniło Go ambasadorem Boga.

NIE BYŁ TAKIM SAMYM JAK MOJŻESZ.
WYSTARCZY PORÓWNAC WIEDZĘ DUCHOWĄ MOJŻESZA I JEZUSA ŻEBY TO ZOBACZYĆ

Prawie dobrze, nie ożywiał Jezusa Duch Boga, tylko mądrość Boża, którą Bóg Go obdarzył. Może też być tak, że sam Bóg sprawił, że ciało wstało, chociaż wątpię, skoro posiadał moce dane mu przez Boga.

lEPIEJ MIEĆ WĄTPIWOŚCI NIŻ PEWNOŚĆ, GDYŻ WĄTPLIWOŚCI MOŻNA ROZWIAĆ A WŁASNĄ PEWNOŚC BARDZO TRUDNO ZAMIENIĆ NA OBIEKTYWNĘ PRAWDĘ
pozrawiam

===

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2008 14:06   
Forum

Nie o to mi chodziło.
Ludzość dla Boga jest Synem marnotrawnym z przypowieści.
Odejście i oddzielenie naszego ducha (dziecka Boga) od Boga nastąpiło wraz ze zmaterializowaniem dusz. Bóg jest Duchem.
Zbawienie polega na UDUCHOWIENIU! Na wyjściu duszy z niewoli (faraona) a tym co zniewala duszę jest świat stworzony przez człowieka.
Przywrócenie pomiędzy duszą a Bogiem dialogu i wykonywanie przez duszę woli Boga. To jest dla duszy zbawieniem.

Ludzie choćby za Mojżesza, postępowali zgodnie z wolą Boga. Z czasem odeszli, jak mówisz, synowie marnotrawni.
Jezus znowu przybliżył ich do Boga, poprzez nauki które objawił Mu Bóg, a oni Go słuchali. O to mi cały czas chodzi.

BOG TO UCZYNIL TYLKO DLATEGO ŻE NAS KOCHA W SPOSOB DLA NAS NIE DO POJĘCIA!!!

Bóg stworzył Jezusa i obdarzył mądrością dlatego, że kocha ludzi.

Przybliżenie do Boga nastąpić może TYLKO I WYŁĄCZNIE W NAS SAMYCH A NIE NA ZEWNĄTRZ, GDYŻ DROGA DO BOGA PROWADZI POPRZEZ NASZE SERCE DO NASZEGO DUCHA W KTÓRYM BÓG MIESZKA!!!

Cały czas to mówię. Jezus przyszedł naprawić istniejącą religię, bo ludzie oddalili się od Boga. A poprzez Jego nauki i słuchaniu ich, przybliżamy się do Niego.

Popatrz: Logos oznacza SŁOWO a SłOWO oznacza informację w szerokim pojęciu tego słowa.

Słowo, każdy rozumie inaczej, inaczej katolicy, inaczej arianie, inaczej muzułmanie, w różnych czasach starożytnej Grecji wierzono inaczej itp. Dlatego każdy rozumie je inaczej.

Bog dając nam swoje Słowo poucza nas o Sobie Samym!

Oczywiście, przez Jezusa Chrystusa, zwykłego człowieka poucza nas samych, którego Bóg obdarzył swą mądrością.

Czy może nastąpić kiedyś taki moment że bęDziemy wszystko o Bogu wiedzieli?
Nigdy!!!

Gdyby wszystko wiedzieliśmy o Bogu, to nie byłoby dziś tylu religii na świecie. A kto wie, czy kiedyś jedna religia nie zapanuje. Patrząc na ekspansję islamu, raczej nie mam wątpliwości która zapanuje.

Oczywiście że to Bóg zalewał rozum Jezusa mądrością, że to Bog ośwIecał Jego ludzki umysł i że to z Mądrości Boga Jezus czerpał, ale tylko jako Syn gdyż jako Chrystus był Bogiem.

Nie mógł Go zalewać mądrością skoro był Bogiem. Jeśli był według Ciebie Bogiem, to przy zrodzeniu już posiadał mądrość i nikt Go nią obdarować nie musiał, gdyż Jego Duch już tą mądrość posiadał.

Właśnie , dobrze napisałeś , tylko na tyle na ile ONI MOGLI ZNIEŚĆ LUB INACZEJ MÓWIĄC PRZYJĄĆ.
BÓG NIGDY NIE ŁAMIE WOLI NARZEDZIA KTÓRE DAŁO MU SWÓJ FIAT.
Jezus byl doskonałym Narzędziem, doskonałymi Ustami Boga , gdyż był Synem Bożym na ziemi i w Nim nie było żadnej niedoskonałości, ani cielesnej ani duchowej i dlatego BYŁ Z OJCEM W PEŁNI JEDNOŚCIĄ I BÓG MÓGŁ PRZEZ NIEGO WSZYSTKO OBJAWIAĆ BEZ TEGO ŻEBY JEZUS COŚ MÓGŁ ODKSZTAŁCIĆ LUB PRZEKRĘCIĆ LUB NIE POTRAFIĆ POJĄĆ!!!

Bóg obdarzył w pełni Jezusa, człowieka, pełni swą mądrością, tylko dlatego, że był mesjaszem, a nie Bogiem.

to osobny temat ale NIE MIAŁA ŻADNYCHY DZIECI GDYŻ JEJ MISJĄ NIE BYŁO POMNAŻANIE LUDZKIEGO GATUNKU ANI SPROWADZANIE NA ŚWIAT DUSZ CZEKAJĄCYCH NA SWOJE OCZYSZCZENIE.
Czy w czystym Tabernakulum Jej ciała mogło się znaleźć coś nieczystego?

W momencie narodzin Jezusa była dziewicą jeśli chodzi o seksualność, to o co chodzi? Później mogła rodzić bez problemu. Nie róbmy z Maryi bóstwa, to jest zwykła kobieta, której celem było tylko narodzenie i wychowanie mesjasza.

to osobny temat

Patrząc, nie patrząc, rozmowa o boskości Jezusa, to również nie ten temat

W tym cytacie masz doskonały przykład jak Jezus mówi z pozycji SYNA CZŁOWIECZEGO.
Tymi słowami Jezus pouczył , że żaden człowiek nie jest doskonały(dobry) jeżeli chodzi po ziemi!
Gdyż ziemia jest miejsce oczyzczania się, duchowego wzrostu i pokuty dla dusz które jeszcze nie są DOBRE.
JEZUS BYŁ ABSOLUTNYM WYJĄTKEIM ALE NIE PO TO PREZYSZEDŁ ŻEBY TĄ SWOJĄ WYJĄTKOWOŚCIĄ WCIĄŻ KŁUĆ OCZY LECZ ŻEBY NA SWOIM PRZYKŁADZIE DOPROWADZIC NIEDOSKONAŁYH DO DOSKONAŁOŚCI .

To jest na siłę naciągane. Gdyby tak było jak mówisz, to by nie użył słowa Bóg jeśli chodzi o inną osobę, tylko by powiedział mniej więcej tak "tutaj nie mogę być dobry" czy coś w tym stylu. A nie jeśli chodzi o inną osobę, jak ja, jak ty.

Tu każe Ci się kłaniać nie rozróżnianie pomiędzy DUCHEM A DUSZĄ
Owszem Dusza Jezusa choć doskonała, była taka jak nasza ludzka, ale JEGO DUCH BYŁ DUCHEM BOGA OJCA I TO WŁASŃIE MĄDROŚC TEGO DUCHA OJCA OŚWIECAŁA DUSZĘ JEZUSA W PEŁNI TAK ŻE JEZUS MÓGL MÓWIĆ KTO WIDZI SYNA WIDZI OJCA

I ŻE
SYN JEST W OJCU A OJCIEC W SYNU.
Czy potrafisz sobie wyobrazić jak wyglada zawieranie się przestrzeni jednej w drugiej

wyobraź sobie doskonale przepuszczalny materiał umieszczony w nieskończonej przestrzeni wypełnionej Duchem Boga.
Tym materiałem o doskonałej przepuszczalności było ciało i dusza Jezusa.
Tak więc zarówno ciało jak i dusza Jezusa były wypełnione be reszy duchem Boga Ojca i kto widział Jezusa widział również Ojca.

Co to za różnica w kontekście Jezusa? Jeśli jest Bogiem...
Dusza Jezusa, jest duchem Boga. Mogą być nawet ze sobą tożsame, czyli na jedno wychodzi.

Tutaj chciałbym prosić o wypowiedź Medieval'a_man'a na ten temat, jak to widzi katolicyzm.

Nie nazywaj tego kamstwem LECZ BŁĘDNĄ ZMATERIALIZOWANĄ INTERPRETACJĄ PISMA.

Czyli Żydzi cały czas błędnie interpretowali? Śmiała teza. Widocznie dopiero poganie zaczęli je rozumieć, lepiej niż ich sami autorzy pism.

NIE BYŁ TAKIM SAMYM JAK MOJŻESZ.
WYSTARCZY PORÓWNAC WIEDZĘ DUCHOWĄ MOJŻESZA I JEZUSA ŻEBY TO ZOBACZYĆ

Mądrość wrodzona to tak. A sama mówiłaś, że Jezus został nią obdarowany. A samo obdarowanie nie czyni kogoś Bogiem.

lEPIEJ MIEĆ WĄTPIWOŚCI NIŻ PEWNOŚĆ, GDYŻ WĄTPLIWOŚCI MOŻNA ROZWIAĆ A WŁASNĄ PEWNOŚC BARDZO TRUDNO ZAMIENIĆ NA OBIEKTYWNĘ PRAWDĘ

Uważam, że w tej sprawie lepiej mieć wątpliwość niż pewność. Bo nigdzie nie jest napisane, jak wtedy Bóg działał, bo nikt nie zna wszystkich działań i planów Bożych.

Pozdrawiam.

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 20 2008 17:01   
Forum

Quote by eviva: kasandra K80

O prawdziwej Łasce Bożej,obecnej w każdym człowieku dzięki zbawczej śmierci Jezusa jest na str.:here.Mój post z 19.08.2008r.

a zdanie Boga o Kościele medieval mana jest na str:here.Na tej stronie trzeba kliknąć w "Słowo Boże dane..."

no cóż.... niektórzy nigdy nie zmądrzeją tylko będą zatruwali sobie umysły tekstami z durnch stron i pseudo-objawień

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 20 2008 17:55   
Forum

no cóż.... niektórzy nigdy nie zmądrzeją tylko będą zatruwali sobie umysły tekstami z durnych stron i pseudo-objawień

Przeczytałam i stwierdzam, że gdyby ludzie trzymali się zaleceń tylko z tego jednego Objawienia na świecie zapanowałby Pokój Chrystusa.(abstrahując od paru błędów zawartych w tym objawienie)
Jak na razie nie wystarczyła dwutysięczna działalnośc kościoła, aby ludzie się rozumieli i kochali, a wprost przeciwnie podziały rosną, ludzie się od siebie dystansują i zwalczają.
Utworzone przez kościoły dogmaty i doktryny dzielą ludzi do tego stopnia, że nie chcą wspólnie zasiadać do stołu Pańskiego!!!
Chyba nadszedł czas wychodzenia z Babilonu doktrym i dogmatów ograniczających wolnośc myślenia ducha i wolność wiary, w zaufaniu, że Boska Opatrzność zatroszczy się, żeby Prawdziwy Kościół Chrystusa został odbudowany, a Boski Lud był liczny jak piasek morski!
pozdrawiam

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 20 2008 18:58   
Forum

Quote by matejanka:

no cóż.... niektórzy nigdy nie zmądrzeją tylko będą zatruwali sobie umysły tekstami z durnych stron i pseudo-objawień

Przeczytałam i stwierdzam, że gdyby ludzie trzymali się zaleceń tylko z tego jednego Objawienia na świecie zapanowałby Pokój Chrystusa.

Taaaaaaaak.
Gdyby, gdyby, gdyby.....
Przeraża mnie czasami twoja naiwność
Pewnie gdyby ludzie za objawienie uznali rysunki naskalane z Altamiry i Lascaux i zajeli sie ich kontemplowaniem, na świecie zapanowąłby pokój. Tylko nie wiem czy Chrystusowy.
Swoją drogą: jak łatwo szermowac argumentami o Chrystusowym pokoju...
Quote by matejanka:
(abstrahując od paru błędów zawartych w tym objawienie)

Jesli jest w nim parę błędów to chyba nie jest to objawienie tylko ludzkie, próżne rojenia chorego umysłu?

Quote by matejanka:
Jak na razie nie wystarczyła dwutysięczna działalnośc kościoła, aby ludzie się rozumieli i kochali, a wprost przeciwnie podziały rosną, ludzie się od siebie dystansują i zwalczają.

A gdzie i kiedy Jezus obiecał, ze dwutysięczna działalność Kościoła sprawi, ze wszyscy ludzie będą się rozumieli i kochali?
Naiwność, marzycielstwo, idealizm.
A Jezus powiedział: "Przyniosłem nie pokój ale miecz"
Quote by matejanka:
Utworzone przez kościoły dogmaty i doktryny dzielą ludzi do tego stopnia, że nie chcą wspólnie zasiadać do stołu Pańskiego!!!
Chyba nadszedł czas wychodzenia z Babilonu doktrym i dogmatów ograniczających wolnośc myślenia ducha i wolność wiary, w zaufaniu, że Boska Opatrzność zatroszczy się, żeby Prawdziwy Kościół Chrystusa został odbudowany, a Boski Lud był liczny jak piasek morski!
pozdrawiam

No tak: zapomniałem, że najważniejsza jest niczym nieskrępowana wolność myślenia ducha i wolność wierzenia w co sie tylko komuś zechce. Przeciez nie liczą się słowa św. Pawła z 2Tym:
Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom

Nie liczą sie słowa autora Listu do Hebrajczyków:
Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę! Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki. Nie dajcie się uwieść różnym i obcym naukom

Nie liczy się świadectwo z Dziejów Apostolskich: A wszyscy Ateńczycy i mieszkający tam przybysze poświęcają czas jedynie albo mówieniu o czymś, albo wysłuchiwaniu czegoś nowego.

Nie liczy sie przestroga z Apokalipsy:

mam przeciw tobie to,
że pozwalasz działać niewieście Jezabel,
która nazywa siebie prorokinią,
a naucza i zwodzi moje sługi,

Przecież najważniejsza jest wolność wymyślania sobie swoich własnych wierzeń jak czyni to matejanka

A może warto przeczytać kazanie pastora Wilkersona o duchu Jezabel ?

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 20 2008 19:00   
Forum

Quote by BLyy: Co to za różnica w kontekście Jezusa? Jeśli jest Bogiem...
Dusza Jezusa, jest duchem Boga. Mogą być nawet ze sobą tożsame, czyli na jedno wychodzi.

Tutaj chciałbym prosić o wypowiedź Medieval'a_man'a na ten temat, jak to widzi katolicyzm.

sorry
zgubiłem się w waszych dywagacjach.
Mogę prosić o jasno sformuowane pytanie?

===

Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 20 2008 20:30   
Forum

No rzeczywiście. Tomy tekstu ciężkiego do ogarnięcia. Można się pogubić.

Medieval - jesteś osoba duchowną? Czy po prostu dobrze znasz poglądy głoszone przez Kościół? Bo wykazujesz się naprawdę sporą wiedzą, a nie znam jeszcze dobrze forumowiczów i dlatego pytam.

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 20 2008 21:05   
Forum

Quote by Arek_Sz: No rzeczywiście. Tomy tekstu ciężkiego do ogarnięcia. Można się pogubić.

Medieval - jesteś osoba duchowną? Czy po prostu dobrze znasz poglądy głoszone przez Kościół? Bo wykazujesz się naprawdę sporą wiedzą, a nie znam jeszcze dobrze forumowiczów i dlatego pytam.

Kiedys zadalem podobne pytanie. Podobno nie ma nawet wujka w Watykanie...
Przez to forum mozna wejsc na jego strone autorska...

Inteligentny czlowiek, prawda? Jaka szkoda, ze nie jest ateista...

Medieval, tak na marginesie, pare bledow to jest i w NT, a w ST to juz pelnymi garsciami mozna czerpac...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,72 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty