Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 wagary, waxy w średniej szkole- czy to grzech?
 |  Wersja do druku
akrobata1
 wrzesień 19 2008 15:59  (Czytany 9589 razy)  
Forum

Status: offline

no właśnie czy to jest grzech?? no bo słyszałem że wagary są grzechem (bo nie wypełniam obowiązku nauki). ale szkoła średnia nie jest przymusowa-więc nie mam nakazu nauki- (nie licząc nakazu ze str rodziców) no więc czy takie zwianie z lekcji w szkole średniej to grzech (rozumiem jeśli ktoś nagminnie to robi ale tak mi chodzi "od święta" ) ??? lekki?ciężki? napiszcie prosze bo chcę wiedzieć (tylko proszę się nie śmiać!) aha i proszę moderatorów żeby nie zamykali tematu bo chociaż na forum jest jeszcze jeden o podobnej tematyce ale nie ma w nim konkretnej odpowiedzi więc musiałem stworzyć ten temat

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 wrzesień 19 2008 16:06   
Forum Moderator
Moderator

Zależy jeszcze co robisz na tych wagarach?
Jeżeli jakoś dręczy Cię sumienie z tego powodu to dla świętego spokoju zrezygnuj z wagarów

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 19 2008 17:36   
Forum

Moje zdanie jest takie. Jest to grzech zaniedbania, ale w momencie podejmowania decyzji kierowałeś się różnymi niekoniecznie dobrymi motywacjami, więc nie ma on wagi odpowiedniej by być śmiertelnym.
Czyli jest to grzechem , ale ni śmiertelnym, aczkolwiek wiele tu zależy od tego jak ty się do tego odnosisz...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 19 2008 18:24   
Forum

Quote by akrobata1: no właśnie czy to jest grzech?? no bo słyszałem że wagary są grzechem (bo nie wypełniam obowiązku nauki). ale szkoła średnia nie jest przymusowa-więc nie mam nakazu nauki- (nie licząc nakazu ze str rodziców) no więc czy takie zwianie z lekcji w szkole średniej to grzech (rozumiem jeśli ktoś nagminnie to robi ale tak mi chodzi "od święta" ) ??? lekki?ciężki? napiszcie prosze bo chcę wiedzieć (tylko proszę się nie śmiać!) aha i proszę moderatorów żeby nie zamykali tematu bo chociaż na forum jest jeszcze jeden o podobnej tematyce ale nie ma w nim konkretnej odpowiedzi więc musiałem stworzyć ten temat

A czy chodząc na wagary nie ranisz tym swoich rodziców?
Czy nie sprawiasz im tym wielkiej przykrości?
Same wagary w sobie(nie za często) to jeszcze nic złego , o ile nikt z ich powodu nie cierpi

była wagaraowiczka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Łukasz
 wrzesień 19 2008 18:40   
Forum Moderator
Moderator

matejanka

była wagaraowiczka

Która nawet w Niedziele chodziła na wagary

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Grzegorz
 wrzesień 19 2008 19:16   
Forum

Sam wielokrotnie chodziłem na wagary w gimnazjum. Myślę że, wagary można usprawiedliwić jeżeli chodzenie na nie to nie wynik lenistwa, a raczej dobrych chęci. Ile razy jest tak, że następnego dnia jest sprawdzian, a ty nie zdążyłeś się nauczyć bo musiałeś robić coś innego i wtedy idziesz na wagary (jeśli nie jesteś leniem to lepiej się poucz będąc na nich). Jest jeszcze kwestia rodziców, czy nie robisz im tym przypadkiem na złość. Szkoda tylko, że moich wagarów nie dało się usprawiedliwić tym co wcześniej napisałem, to lenistwo było. No cóż masz pozdrowienia od Grigoriego i życzę Ci jak najmniej wagarów i jak najwięcej zaliczonych sprawdzianów.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 wrzesień 19 2008 19:53   
Forum

Ponieważ dla mnie nie funkcjonuje takie pojęcie jak grzech, więc powinienem odpowiedzieć że nie, bo nie ma czegoś takiego.
Ale jest inny problem- postępowanie takie jest nieetyczne, jest to zaniedbanie obowiązków. Ponadto, ile masz lat? Jeżeli nie skończyłeś 18 lat to szkoła jest dla ciebie obowiązkiem- w Polsce jest obowiązek edukacyjny do 18 roku życia (kiedyś obowiązkowa była tylko podstawówka ale te czasy już daaaawno minęły).
Ponadto wiąże się z oszukiwaniem rodziców, co z kolei jest niemoralne.
Jeżeli zaś masz ponad 18 lat i twierdzisz że nauka nie jest dla ciebie obowiązkowa to po kiego wała nadal się uczysz? Zrezygnuj i twoje dylematy się skończą, jeżeli jednak chcesz nadal się uczyć to nakładasz taki obowiązek samemu na siebie. Nie wypełniając go jesteś nieuczciwy wobec siebie.
Jak widzę jesteś wierzący. Udzieliłem ci odpowiedzi z punktu widzenia etycznego, moralnego- jako niewierzący. Na tej podstawie sam wywnioskuj czy jest to dla ciebie grzechem. Pamiętaj że za wagarami kryje się głównie zaniedbanie które będziesz musiał nadrobić i przede wszystkim oszustwo.

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 wrzesień 19 2008 20:02   
Forum

zycie jest zbyt krótkie zeby marnować czas na myślenie o takich głupiutkich grzechach jak, co bedzie jak zapale papierosa? grzech lekki czy ciezki? co sie stanie jak dotknę kieliszek wódki?
najgłupsze jest to ze ksiądz ma moc wybaczania za grzechy (rozgrzeszanie level 1). a najlepsze jest to ze księża dostają rozgrzeszenie za np pedofilię?
coś tu nie tak.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
akrobata1
 wrzesień 19 2008 20:17   
Forum

info dla użytkownika "estebana"- w Polsce jest przymus nauki do 18 r.życia lub do ukończenia gim - jeżeli mam ukończone gim to moge na tym legalnie zakończyć edukacje mając 16lat.

a wracając do tematu to może zawężę krąg odpowiedzi: chodzi mi nie o częste tylko takie waxy odbywane bardzo rzadko , sporadycznie i przez ucznia nie mającego problemów z nauką - po prostu 7 lub 8 lekcja , człowiek zmęczony, środek ciężkiego tygodnia - trzeba troszkę laby - nie mówie że tak co tydzień nie nie tylko czasami - aha no i nie tam jakieś picie %% czy cuś tylko szlif chodnika lub hamburger - czy takie coś jest grzechem ???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 19 2008 20:48   
Forum

Chyba w pojeciu religii katolickiej jest grzechem. Jak cie ktos spyta, czemu nie byles, to sklamiesz pewnie, wiec grzech. Z drugiej strony to raczej taki grzeszek. Ktoz z nas nie byl choc raz na wagarach. Nikt nie jest swiety, mozliwe ze nawet papiez chodzil czasem na wagary. Jest to poprostu nieuczciwe i niedobre jesli robisz to czesto. Jesli boisz sie sprawdzianu czy czegos w szkole, to bez sensu. Pozniej mozesz zalowac. Ja np. bardzo sie staralem o oceny, a teraz nawet nie wiem gdzie mam swiadectwa z podstawowki. Najwazniejsze to starac sie wyjsc na uczciwego czlowieka. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz zeby twoje dzieci tak postepowaly. I po co to rozpatrywac w ramach grzechu? Chcesz sie z tego spowiadac?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 wrzesień 19 2008 20:51   
Forum

hardcorowo ciężkim grzechem. 10 zdrowasiek i jest cool.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 19 2008 21:25   
Forum

Obgadałem to dzisiaj na oazie w parafii z księdzem dokładnie i jego zdanie jest takie: Jest to grzech, ale nie aż taki, byś nie mógł przystąpić do Komunii Świętej, ale należałoby go wyznać przy następnej spowiedzi.

Wszystko zależy jednak od twojego sumienia. Jak ty to postrzegasz, jako całkowity brak sił na naukę, czy w pełni świadome zrezygnowanie z niej.
Jest to raczej sprawa wewnętrzna i sam musisz sobie dać odpowiedź.
Możesz zawsze powiedzieć to księdzu w konfesjonale i powiedzieć, że masz wątpliwości co do tego, a on na pewno ci pomoże.

Mathias - czy wszystkie twe wypowiedzi na tym forum muszą mieć charakter ironiczny>

===

Profil   Email 
 Cytat 
akrobata1
 wrzesień 19 2008 22:29   
Forum

o i właśnie takiej odpowiedzi (znaczy że dokładnej i opartej na słowach księdza) oczekiwałem. dzięki serdeczne Arek Sz

natomiast nie podobają mi się wypowiedzi mathiasa nie tylko na ten temat - jest on w wielu tematach i zauważyłem że rozsiewa swoje poglądy ateistyczne- czasami jego posty są nabijaniem się z zasad wiary- nie wiem czemu udziela się w sprawach tego co jest grzechem a co nie skoro sam nie wie co te słowo oznacza

===

Profil   Email 
 Cytat 
RJSP
 wrzesień 20 2008 02:06   
Forum

żeby było na temat powiem że wg mnie to nie jest grzech ale też jestem ateistą wienc pewnie moje zdanie sie nie liczy. A co do Mathiasa to jego odpowiedzi są ironiczne to prawda ale oddają całą prawde, i co z tego że to grzech skoro i tak ci zostanie wybaczony jesli powiesz pare wyklepanych na blache formułek? Sam prowokujesz takie wypowiedzi zakładając temat w tym stylu radzę sie zastanowić czy chodzenie spać po 12 w nocy nie jest grzechem też. Pełna powaga

===

Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 wrzesień 20 2008 11:32   
Forum Moderator
Moderator

Nie był bym taki pewny czy wypowiedzi mathiasa oddaja całą prawde. Ale po co myśleć? Prawda? Lepiej napisać totalna bzdure i topić się w konwulsjach własnego szyderczego śmiechu. Uważaj bo Ci sie język zaklinuje w tchawicy i co wtedy?

Co do zdania o formułkach to jesteś kolejnym "pacjentem" przejawiającym podatność na ateizm kulturowy czyli:

- karmienie sie stereotypami
- brak samodzielnego myślenia
- urojona wojna z czymś czego "nie ma"

Powyższe objawy, kwalifikują się do stwierdzenia zaburzeń psychicznych. Zapewne krzywda musiała zostać wyrządzona w okresie dojrzewania przez obecne w dzisiejszej kulturze media propagandowe rozsiewające wiedzę na poziomie mrówki bumbitówki, krzyczące wszem i wobec: Prawda!

===

Cytat 
esteban-82
 wrzesień 20 2008 13:20   
Forum

Quote by akrobata1: info dla użytkownika "estebana"- w Polsce jest przymus nauki do 18 r.życia lub do ukończenia gim - jeżeli mam ukończone gim to moge na tym legalnie zakończyć edukacje mając 16lat.

Nie możesz
Quote by wikipedia:Obowiązek nauki obejmuje osoby od 7 do 18 roku życia[4], co pokrywa się z wiekiem, z którym (generalnie) uzyskuje się pełnoletność. Ponieważ nauka w prawidłowym toku (bez powtarzania klasy) kończy się w gimnazjum w wieku 16 lat, musi być kontynuowana w jednej ze szkół ponadgimnazjalnych lub w jednej z innych form kształcenia określonych przez ustawę[5] przynajmniej do ukończenia 18 lat.

Dla wypełnienia obowiązku szkolnego nie ma znaczenia, czy szkoła jest szkołą publiczną czy niepubliczną. Wraz z ukończeniem przypisanego wieku obowiązek ustaje, chociażby wcześniej nie był wypełniany, np. z powodu przebywania dziecka w kraju, w którym obowiązują inne zasady systemu oświaty powszechnej.

i jeszcze

Quote by oficjalną stroną gminy Będzin:Z kolei na rodzicach dzieci w wieku 16 - 18 lat ciąży obowiązek powiadamiania organów gminy o aktualnej formie spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki (art. 18 pkt 5 ustawy o systemie oświaty).

str: http://www.bedzin.pl/Default.aspx?docId=1991

To tak na szybko. Ustawodawca już wiele lat temu podjął decyzje o takim kształceniu ze względu na spory odsetek młodych osób głównie na wsi z wykształceniem zaledwie podstawowym (dodać należy że obecnie wykształcenie gimnazjalne w niczym nie poprawia statusu młodzieży- zawodowo jest tak samo bezużyteczna jak po podstawówce z przed reformy szkolnictwa). Owszem, możesz zakończyć naukę na gimnazjum ale musisz między czasie przekiblować 2 lata. Poza tym pisałem już- nie chcesz mieć dylematu a obowiązek cię nie dotyczy to zrezygnuj z nauki.

Quote by akrobata1:natomiast nie podobają mi się wypowiedzi mathiasa nie tylko na ten temat - jest on w wielu tematach i zauważyłem że rozsiewa swoje poglądy ateistyczne- czasami jego posty są nabijaniem się z zasad wiary- nie wiem czemu udziela się w sprawach tego co jest grzechem a co nie skoro sam nie wie co te słowo oznacza

Hmmm, takie życie. Mnie nie podoba się sprzeczna z konstytucją, uprzywilejowana pozycja KRK i co? Forum to miejsce gdzie spierają się różne poglądy- ale to jeszcze nie rozsiewanie. A to że przemawia przez niego ironia- sami dajecie do tego materiał ale czemu się dziwić skoro w XXI wieku ludzie wierzą w bajki wiarygodnością bliskie Tolkienowi. Ponadto nie twierdź że nie zna znaczenia słowa grzech- nie możesz tego wiedzieć.

Quote by RJSP:A co do Mathiasa to jego odpowiedzi są ironiczne to prawda ale oddają całą prawde, i co z tego że to grzech skoro i tak ci zostanie wybaczony jesli powiesz pare wyklepanych na blache formułek? Sam prowokujesz takie wypowiedzi zakładając temat w tym stylu radzę sie zastanowić czy chodzenie spać po 12 w nocy nie jest grzechem też. Pełna powaga

Dobrze prawisz, wódki mu dać!!!

Quote by KrukRazzowyższe objawy, kwalifikują się do stwierdzenia zaburzeń psychicznych.

Czyżby? Więc czym jest religia?

Quote by Robert Pirsig:Jeżeli jedna osoba ma jakieś urojenia nazywamy to szaleństwem. Jeżeli wiele osób cierpi na to samo urojenie nazywamy to religią.

i dodać wypada:

Quote by George Bernard Shaw:Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego.

Pozdrawiam

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 20 2008 20:27   
Forum

Quote by RJSP: A co do Mathiasa to jego odpowiedzi są ironiczne to prawda ale oddają całą prawde, i co z tego że to grzech skoro i tak ci zostanie wybaczony jesli powiesz pare wyklepanych na blache formułek?

Po pierwsze zostaje zawsze kara. Wina zostaje wybaczona, ale zostaje kara mąk czyśćcowych.
A poza tym nie możemy zaprosić do swego serca Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Gdy ja uczestniczę we Mszy Świętej, kiedy nie mogę przyjąć Chrystusa do siebie - moja dusza boleje nad tym...

Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego.

Tyle, że w wierze nie mamy kaca...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 20 2008 21:11   
Forum

Quote by Arek_Sz: Wina zostaje wybaczona, ale zostaje kara mąk czyśćcowych.

To fajne bylo... Zdaje sie, ze w to wierzysz...

Co do ironicznych wypowiedzi Mathiasa, to jak mozna nie byc ironicznym, gdy ktos zadaje pytanie typu "jak mam nasladowac Archaniola Michala?" czy "jak moge sie dowiedziec imie mojego aniola stroza?".
Jakby ludzie nie zadawali durnych pytan byloby znacznie lepiej.
Wyznawcy waszej religii czasem strasznie sie kompromituja...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 wrzesień 20 2008 21:33   
Forum Moderator
Moderator

A co w tych pytaniach durnego?? człowiek szuka odpowiedzi a Ty wyskakujesz że Jego pytania są durne. Teraz sam sobie odpowiedz czy oby nie patrzysz na siebie samego jak na boga i to w dodatku wszechwiedzącego. Polecam zapoznać się choć w minimalnym stopniu z myślą chrześcijańską i wtedy sie wypowiadać. No chyba że sie boisz?

===

Cytat 
Robert
 wrzesień 20 2008 22:17   
Forum

Quote by Kruk: A co w tych pytaniach durnego?? człowiek szuka odpowiedzi a Ty wyskakujesz że Jego pytania są durne. Teraz sam sobie odpowiedz czy oby nie patrzysz na siebie samego jak na boga i to w dodatku wszechwiedzącego. Polecam zapoznać się choć w minimalnym stopniu z myślą chrześcijańską i wtedy sie wypowiadać. No chyba że sie boisz?

Powinienes zauwazyc, ze troche z mysla chrzescijanska jestem zapoznany. Czy to, ze nie wierze w istnienie czysca, szatana, mak czyscowych, aniola stroza, to znaczy, ze nie jestem zapoznany z wasza wiara?

Co jest durnego w tamtych pytaniach? Sa dziecinnie naiwne. Myslisz, ze np. x. Heller tez takie zadaje?

Nie uwazam sie za wszechwiedzacego, ale takie pytania przestalem sobie zadawac w podstawowce. Nie wiem, dlaczego kosciol raz na zawsze nie wykorzeni tych prymitywnych wierzen, i nie skupi sie na naukach Jezusa i naprawianiu swiata...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 wrzesień 20 2008 22:25   
Forum Moderator
Moderator

Suration... Kościół nie ma za zadanie naprawiania tego świata, ma za zadanie iść przez świat i zbierać jak najwięcej Dzieci Bożych - to raz.

Mówisz że te wierzenia są prymitywne. Opowiedz mi coś o nich - to dwa.

===

Cytat 
Robert
 wrzesień 20 2008 23:17   
Forum

Quote by Kruk: Suration... Kościół nie ma za zadanie naprawiania tego świata...

Ha, wiedzialem, ze ktos tak napisze. Nie moze byc to celem kosciola, bo jakbysmy chcieli go z tego rozliczyc, to dostalby dwoje! Wiec bezpieczniej nie miec takiej misji w statucie.

Quote by Kruk:Mówisz że te wierzenia są prymitywne. Opowiedz mi coś o nich - to dwa.

Czesto o tym pisalem. Ci wszyscy aniolowie, czysciec itd. To sa prymitywne wierzenia, porownywalne z mitami greckimi, czy Aztekow. Tyle, ze Grecy wierzyli w to 2000-4000 lat temu, a teraz jest XXI w. Jakby sie zastanowic dobrze, to w Biblii nic sie nie trzyma kupy. Ja wiem, teraz macie wytlumaczenie, ze to wszystko symboliczne. Nawet "ksiegi historyczne" sa wysoce nieprawdopodobne i maja elementy fantasy (rzeka Jordan sie rozstapila ludziom Jozuego???).

A co powiecie na to?
Bog postanowil stworzyc sobie aniolow.
Stworzyl Archaniola Michala i Gabriela, pomyslal i wiedzial, ze beda oni dobrzy i zawsze mu wierni.
Stworzyl Lucyfera i Sathana, pomyslal i wiedzial, ze go zdradza i beda szerzyli zlo na swiecie. Mimo wszystko stworze ich - pomyslal Bog.
Czyli to Bog stworzyl zlo... Bog jest zly, czy nie jest wszechwiedzacy?
Mogl stworzyc tylko aniolow, o ktorych wiedzial, ze beda krzewic na swiecie dobro. Ale nie... Bog chce, zeby bylo zlo na swiecie. Jest ojcem zla, to on je stworzyl...

I co? Jak widzisz, albo te wierzenia sa prymitywne i nielogiczne, albo Bog faktycznie jest zly i ma gdzies ludzkosc, albo go nie ma... W kazdej opcji, to kosciol jest w bledzie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 12:24   
Forum

Czesto o tym pisalem. Ci wszyscy aniolowie, czysciec itd. To sa prymitywne wierzenia, porownywalne z mitami greckimi, czy Aztekow. Tyle, ze Grecy wierzyli w to 2000-4000 lat temu, a teraz jest XXI w. Jakby sie zastanowic dobrze, to w Biblii nic sie nie trzyma kupy. Ja wiem, teraz macie wytlumaczenie, ze to wszystko symboliczne. Nawet "ksiegi historyczne" sa wysoce nieprawdopodobne i maja elementy fantasy (rzeka Jordan sie rozstapila ludziom Jozuego???).

Wierzenie w anioły jest tak samo "prymitywne" jak wierzenie w fizykę kwantową.
Sądzę że więcej ludzi widzi i rozmawia ze swoimi aniołami niż jest tych którzy są w stanie cokolwiek z tej fizyki pojąć.

A co powiecie na to?
Bog postanowil stworzyc sobie aniolow.
Stworzyl Archaniola Michala i Gabriela, pomyslal i wiedzial, ze beda oni dobrzy i zawsze mu wierni.
Stworzyl Lucyfera i Sathana, pomyslal i wiedzial, ze go zdradza i beda szerzyli zlo na swiecie. Mimo wszystko stworze ich - pomyslal Bog.

Kto Ci takich banialukow naopowiadał?

Czyli to Bog stworzyl zlo... Bog jest zly, czy nie jest wszechwiedzacy?
Mogl stworzyc tylko aniolow, o ktorych wiedzial, ze beda krzewic na swiecie dobro. Ale nie... Bog chce, zeby bylo zlo na swiecie. Jest ojcem zla, to on je stworzyl...

Suration zmiłuj się

I co? Jak widzisz, albo te wierzenia sa prymitywne i nielogiczne, albo Bog faktycznie jest zly i ma gdzies ludzkosc, albo go nie ma... W kazdej opcji, to kosciol jest w bledzie

w każdej opcji to Suration jest w błędzie!
Lepiej nic nie pisz jak masz pisać takie farmazony
pomimo to miłej niedzieli i serdeczne pozdrowienia

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
esteban-82
 wrzesień 21 2008 12:53   
Forum

Quote by matejanka:
Wierzenie w anioły jest tak samo "prymitywne" jak wierzenie w fizykę kwantową.
Sądzę że więcej ludzi widzi i rozmawia ze swoimi aniołami niż jest tych którzy są w stanie cokolwiek z tej fizyki pojąć.

Fizyka kwantowa to nie wiara a nauka. Natomiast jeżeli komuś się wydaje że widzi coś czego nie ma, i rozmawia (czytaj: mówi do siebie) z pustką sugeruje nie wiarę ale dość zaawansowane zaburzenia psychiczne.

Co do zaś całej reszty to doskonale widać jak proste pytanie na poziomie podstawówki potrafi obalić ideę dobrego boga. Natomiast racjonalnej odpowiedzi dementującej takie wnioski wierzący w swoich świętych księgach już znaleźć nie potrafią
Jedyna obrona (bo wyjaśnień tu nie ma) to:
Quote by matejanka:Kto Ci takich banialukow naopowiadał?
Suration zmiłuj się
Lepiej nic nie pisz

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 13:20   
Forum

Fizyka kwantowa to nie wiara a nauka. Natomiast jeżeli komuś się wydaje że widzi coś czego nie ma, i rozmawia (czytaj: mówi do siebie) z pustką sugeruje nie wiarę ale dość zaawansowane zaburzenia psychiczne.

Tu poruszasz się po bardzo śliskiej drodze!
Tak naprawdę pomiedzy tkz nauką a wiarą jest tylko taka róznica, że wiara ma więcej podstaw

Co do zaś całej reszty to doskonale widać jak proste pytanie na poziomie podstawówki potrafi obalić ideę dobrego boga. Natomiast racjonalnej odpowiedzi dementującej takie wnioski wierzący w swoich świętych księgach już znaleźć nie potrafią

Najzwyklejsza logika odpowie Ci na te zarzuty, które postawił Suration.
Idea Boga który stwarza świat czegoś pozbawiony( w tym wypadku możliwości doświadczenia zła) jest aktem nie miłości, lecz egozimu równego naszemu.
To niedoskonały człowiek pragnie np poprzez manipulacje genetyzną uzyskać doskonałego cieleśnie człowieka odbierając w ten sposób wolność nowonarodzonemu zmierzenia się ze swoją niedoskonałością, a przez to na szybki duchowy rozwój.
Na szczęście Bóg jest Miłością, która niczego nie odbiera, a wszystko daje i wynagradza a Drzewo Życia jest chronione i niedostepne naszej manipulacji!
Kto chce ten zrozumie!
pozdrawiam

===

Cytat 
Robert
 wrzesień 21 2008 15:22   
Forum

Quote by matejanka:
Tak naprawdę pomiedzy tkz nauką a wiarą jest tylko taka róznica, że wiara ma więcej podstaw

Jakich podstaw, Matejanka zlituj sie... Fizyka kwantowa to dziedzina wiedzy, ktorej teoria znakomicie zgadzaja sie z obserwacjami. Wiara w istnienie Boga i jego dzialalnosc na naszej planecie, kompletnie nie zgadza sie z obserwacjami...

Quote by matejanka: Najzwyklejsza logika odpowie Ci na te zarzuty, które postawił Suration.
Idea Boga który stwarza świat czegoś pozbawiony( w tym wypadku możliwości doświadczenia zła) jest aktem nie miłości, lecz egozimu równego naszemu.

Jaka logika? Pewnie, Bog nas kocha dlatego stworzyl swiat nie pozbawiony groznych wirusow, chorob psychicznych i kataklizmow. Do tego stworzyl jeszcze szatana, zeby uprzykszyc ludziom zycie.

Jesli zbuduje komin, ktory na poczatku swietnie bedzie sluzyl ludziom, ale pozniej sie zawali i ich zabije, to ja jestem za to odpowiedzialny. Szczegolnie wtedy, gdy wiedzialem, ze sie zawali i zabije kilku ludzi. Ponosze konsekwencje tego czynu, bo cos co robie, robie ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Proste pytanie zatem: kto stworzyl zlo we wszechswiecie? (Matejanka, tym razem nie pros mnie o zaprzestanie stawiania trudnych dla chrzescijanstwa pytan...)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 21 2008 15:31   
Forum

Quote by matejanka: Sądzę że więcej ludzi widzi i rozmawia ze swoimi aniołami niż jest tych którzy są w stanie cokolwiek z tej fizyki pojąć.

Alez Matejanko, to bardzo mozliwe, ze naswiecie jest wiecej osob chorych psychicznie niz profesorow fizyki... Ale czy to jest zarzut dla fizyki?

Tak na marginesie, czy Ty tez widzialas i rozmawialas juz ze swoim aniolem?

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 16:22   
Forum

Jakich podstaw, Matejanka zlituj sie... Fizyka kwantowa to dziedzina wiedzy, ktorej teoria znakomicie zgadzaja sie z obserwacjami. Wiara w istnienie Boga i jego dzialalnosc na naszej planecie, kompletnie nie zgadza sie z obserwacjami...

jest całkiem odwrotnie!
Ale to jest oczywiście punkt widzenia!

Też tak sądzę
Alez Matejanko, to bardzo mozliwe, ze naswiecie jest wiecej osob chorych psychicznie niz profesorow fizyki... Ale czy to jest zarzut dla fizyki?

A czy ja coś fizyce zarzuciłam Surationie?

Tak na marginesie, czy Ty tez widzialas i rozmawialas juz ze swoim aniolem?

Kiedyś jak się lepiej poznamy na marginesie odpowiem Ci na to pytanie !
pozdrawiam serdecznie i życzę miłego niedzielnego wieczoru

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 21 2008 17:29   
Forum

Widzę, że supełnie bez sensu, spór o sensowność czy niesensowność religii albo wiary, przebiega w temacie o wagarach.
Tak się złożyło - to forum jest nieprzewidywalne.

Szkoda jednak, że cały spór bierze się z tego, że pojawiają się na forum osoby, które tracą swój czas na ironizowanie, szyderstwa, wyśmiewanie religii i czynią to w sposób tak chamski jak na przykład odpowiadanie w stylu "przyklej sobie skrzydełka" gościowi, który zapytał jak ma naśladować swego patrona Michała Arachanioła, czy "stań się Bogiem", na pytanie jak naśladować Jezusa.
Podobnie niewybredne są "argumenty": "naprawianie świata nie może byc celem Kościoła bo jakbysmy chcieli go z tego rozliczyc, to dostalby dwoje! Wiec bezpieczniej nie miec takiej misji w statucie".

Przeczytajcie czasami drodzy agnostycy, czy ateiści, co wypisujecie i nie dziwcie sie potem, że ktos Wam odpowiada: "zmiłuj się", albo "Lepiej nic nie pisz jak masz pisać takie farmazony"

Kiedy czytam takie wasze niektóre wtręty przypomina sie powiedzenie: "Nie dyskutuj z głupim, bo ktoś z boku można nie zauważyć między wami różnicy".

Pozostawiam do przemyślenia w tym temacie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Robert
 wrzesień 21 2008 18:41   
Forum

Quote by matejanka: [QUOTE (... hmmm... za Matejanka)] Sądzę że więcej ludzi widzi i rozmawia ze swoimi aniołami niż jest tych którzy są w stanie cokolwiek z tej fizyki pojąć.

Też tak sądzę
[/QUOTE]
Matejanka, ocknij sie, bo juz zaczynasz komentowac wlasne wypowiedzi... Ale to dobrze, ze zgadzasz sie sama ze soba...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,67 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty