Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy Chrystus był nagi?
 |  Wersja do druku
anthem
 wrzesień 21 2008 19:10  (Czytany 10734 razy)  
Forum

Status: offline

Ostatnio tak się zastanwiam ogladając różne wizerunki Chrystusa, czy J.Ch. będąc przybity do krzyża był nagi czy też, tak jak przedstawiają go obrazy miał zawinięty na biodrze kawałek materiału?

Z tego co wynika z ewangelii, po jego przybiciu, żołnierze rzucają losy o jego odzież, więc świadczyłoby to o tym, że przed ukrzyżowaniem został rozebrany.
Z kolei, nigdzie nie spotkałem wizerunku Chrystusa rozebranego, ale to akurat można pewnie wytłumaczyć średniowieczną a i późniejszą pruderią.

===

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 19:12   
Forum

Quote by anthem: Ostatnio tak się zastanwiam ogladając różne wizerunki Chrystusa, czy J.Ch. będąc przybity do krzyża był nagi czy też, tak jak przedstawiają go obrazy miał zawinięty na biodrze kawałek materiału?

Z tego co wynika z ewangelii, po jego przybiciu, żołnierze rzucają losy o jego odzież, więc świadczyłoby to o tym, że przed ukrzyżowaniem został rozebrany.
Z kolei, nigdzie nie spotkałem wizerunku Chrystusa rozebranego, ale to akurat można pewnie wytłumaczyć średniowieczną a i późniejszą pruderią.

A jakie to ma znaczenie!?
Prawdopodobnie był nagi.
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
anthem
 wrzesień 21 2008 19:20   
Forum

Quote by anthem: Ostatnio tak się zastanwiam ogladając różne wizerunki Chrystusa, czy J.Ch. będąc przybity do krzyża był nagi czy też, tak jak przedstawiają go obrazy miał zawinięty na biodrze kawałek materiału?

Oczywiście nie ma znaczenia, ale jestem ciekaw, bo lubie wszystko wiedzieć

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 19:32   
Forum

Nie wiem czy to zaspokoi Twoją ciekawość, ale
zacytuję Ci słowa z ostatniego Boskiego Objawienia poprzez Ducha Prawdy.
W tym objawieniu znajdują się odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane przez współczesnych ludzi, choć zostało ono dane przed przeszło stu laty
Rdz.12 TT
32. Gdy Jezus wisiał na krzyżu, nie było ani jednego ducha, który nie czułby się wstrząśnięty głosem miłości i sprawiedliwości Tego, który umarł-nagi jak sama Prawda, którą przyniósł swoimi Słowami. Ci, którzy zbadali życie Jezusa, stwierdzili, że ani przed, ani po Nim nie istniał nikt, kto dokonałby takiego Czynu jak On, gdyż to był Boski Czyn, który swoim przykładem ocali ludzkość
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
potwor
 wrzesień 21 2008 20:30   
Forum

czy był nagi musialbyś spytać osobe która żyła w tamtych czasach. o ile Iesus istniał.
mogło w tamtych czasach powstać 1000 książek o tym. niewiadomo ile spalono w czasach inkwizycji, ile spalono ludzi którzy znali prawdę. wiec możesz sobie jedynie wyobrażać czy był nagi czy nie.
a biblia niestety metaforyczna jest. wiec jakbyś znalazł w biblii ze był nagi to równie dobrze mógł być w kurtce zimowej.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 20:33   
Forum

czy był nagi musialbyś spytać osobe która żyła w tamtych czasach. o ile Iesus istniał.

Albo samego Jezusa!
pozdrawiam

===

Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 21 2008 21:16   
Forum

Matejanka - co do TT to nie argumentowałbym nim wszystkiego. Ostatnio zapytałem się księdza o TT i powiedział mi, że jest napisane, że żadna jota nie może zostać zmieniona, ani dopisana do Pisma Świętego, a ten cały TT ma na celu wzbudzenie sensacji i może zarobienia przez autora.
Ksiądz powiedział, że raczej nie można wierzyć czemuś takiemu. Może niesie ono słuszne prawdy, ale nie jest pismem natchnionym.

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 wrzesień 21 2008 21:21   
Forum

Quote by Arek_Sz: Matejanka - co do TT to nie argumentowałbym nim wszystkiego. Ostatnio zapytałem się księdza o TT i powiedział mi, że jest napisane, że żadna jota nie może zostać zmieniona, ani dopisana do Pisma Świętego, a ten cały TT ma na celu wzbudzenie sensacji i może zarobienia przez autora.
Ksiądz powiedział, że raczej nie można wierzyć czemuś takiemu. Może niesie ono słuszne prawdy, ale nie jest pismem natchnionym.

biblia w dawniejszych czasach także była powieścią na celu wzbudzenie sensacji i może zarobienia przez autora.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 21 2008 21:32   
Forum

mathias - tyle, że ona ma kilkudziesięciu autorów
I żyli na przestrzeni setek lat...
Ciekawe jak się dzielili...

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 21:36   
Forum

Matejanka - co do TT to nie argumentowałbym nim wszystkiego. Ostatnio zapytałem się księdza o TT i powiedział mi, że jest napisane, że żadna jota nie może zostać zmieniona, ani dopisana do Pisma Świętego, a ten cały TT ma na celu wzbudzenie sensacji i może zarobienia przez autora.

A ja wyczytałam w Ewangelii, że przyjdzie Duch Prawdy i to czego uczniowie Jezusa nie zrozumieli i jeszcze nie mogli przyjąć, wyjaśni ludzkosci wtedy gdy już będzie potrafiła tę Prawde zrozumieć.,
Czy sądzisz że Trzecie Boskie Objawienie Ducha Prawdy, które odbyło się pomiędzy 1884-1950 nie może zostać włączone do kanonu Pisma Swiętego ?
To samo twierdzi Naród Wybrany w odniesieniu do Drugiego Boskiego Objawienia w Jezusie i nadal oddaje cześc Bogu poprzestając na Objawieniu z Pierwszego Czasu.
Dzisiaj żyjemy już w Trzecim Czasie w Trzeciej Epoce Boskich Objawień.
Jak długo jeszcze konfesje mają zamiar spać nie widząc dawno spełnionych znaków zapowiadających Powrót Chrystusa-Boskiego Słowa, jako Ducha Prawdy?
pozdrawiam

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 21:38   
Forum

mathias - tyle, że ona ma kilkudziesięciu autorów
I żyli na przestrzeni setek lat...
Ciekawe jak się dzielili...

A jak sądzisz ilu jest autorów TT i kto jego autorem?
pozdrawiam

===

Cytat 
Dezerter
 wrzesień 21 2008 22:10   
Forum

Quote by matejanka:

A ja ci powiem, że w wielu punktach nie niesie nawet "słusznych prawd"

Quote by matejanka:A ja wyczytałam w Ewangelii, że przyjdzie Duch Prawdy i to czego uczniowie Jezusa nie zrozumieli i jeszcze nie mogli przyjąć, wyjaśni ludzkosci wtedy gdy już będzie potrafiła tę Prawde zrozumieć.

Słusznie prawisz tak powiedział i zesłał tego Ducha w 50-tnice (nie słyszałaś?!), Pamiątkę tego bardzo ważnego wydarzenia obchodzimy co rok

Jak długo jeszcze konfesje mają zamiar spać nie widząc dawno spełnionych znaków zapowiadających Powrót Chrystusa-Boskiego Słowa, jako Ducha Prawdy?
pozdrawiam

Arku?!
i wszystkie inne konfesje
no naprawdę nie zauważyliście , że Jezus już powtórnie przyszedł

To nie jest temat o TT!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Pastor
 wrzesień 21 2008 22:17   
Forum

Żołnierze zaś, gdy ukrzyżowali Jezusa, wzięli Jego szaty i podzielili na cztery części, dla każdego żołnierza po części św. Jana 19, 23
Jezus przed ukrzyżowaniem został obnażony z szat i nagi przybity do krzyża. Jako Zbawiciel Świata z własnej woli przyjął ciężar męki która miała przynieść ludziom zbawienie. Męka ta to nie tylko cierpienia fizyczne ale rówież upokorzenie, wstyd własnego zmaltretowanego ciała wystawionego na widok publiczny, na drwiny i szyderstwa. Kara za grzechy cielesne za handel własnym ciałem za brak wstydu.
Niestety jak widać dla niektórych od samego sensu i znaczenia męki Chrystusa ważniejsze są genitalia na krzyżu.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 21 2008 22:26   
Forum

znowu się zaczyna - co prawda zaczął Arek, ale matejanko, to nie ten temat

A jak sądzisz ilu jest autorów TT i kto jego autorem?
pozdrawiam

ja sadzę, ze szatan albo nierozsądni ludzie, ale o tym już napisąłem we własciwym temacie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
anthem
 wrzesień 21 2008 22:56   
Forum

Quote by pijany pastor:

Żołnierze zaś, gdy ukrzyżowali Jezusa, wzięli Jego szaty i podzielili na cztery części, dla każdego żołnierza po części św. Jana 19, 23
Jezus przed ukrzyżowaniem został obnażony z szat i nagi przybity do krzyża. Jako Zbawiciel Świata z własnej woli przyjął ciężar męki która miała przynieść ludziom zbawienie. Męka ta to nie tylko cierpienia fizyczne ale rówież upokorzenie, wstyd własnego zmaltretowanego ciała wystawionego na widok publiczny, na drwiny i szyderstwa. Kara za grzechy cielesne za handel własnym ciałem za brak wstydu.
Niestety jak widać dla niektórych od samego sensu i znaczenia męki Chrystusa ważniejsze są genitalia na krzyżu.

ALe jeśli był nagi to w innym świetle np przedstawia się sztuka Nieznalskiej

===

Cytat 
Pastor
 wrzesień 22 2008 00:00   
Forum

Quote by anthem:
ALe jeśli był nagi to w innym świetle np przedstawia się sztuka Nieznalskiej

sztuka nieznalskiej
Nie wiem co to niby zmienia :/
Na pewno nic nie zmienia w świetle prawa polskiego.
A jeśli chodzi o prawde historyczną to jak już napisałem dla chrześcijan nie to jest najważniejsze czy Jezus był nagi czy nie.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 22 2008 08:53   
Forum

Ksiądz powiedział, że raczej nie można wierzyć czemuś takiemu. Może niesie ono słuszne prawdy, ale nie jest pismem natchnionym

Witaj Bracie Dezerterze!
Zapomniałeś dodać małe dwa słowa: według mojej oceny!

A ja ci powiem, że w wielu punktach nie niesie nawet "słusznych prawd"

Bardzo chciałabym poznać które prawdy uważasz za niesłuszne. Nie pytam z ciekowości lecz z bardzo waznych powodów i jeżeli znajdziesz czas prosiłabym o wypisanie tych niesłusznych prawd na wątku TT( z gory dziękuję)

A ja wyczytałam w Ewangelii, że przyjdzie Duch Prawdy i to czego uczniowie Jezusa nie zrozumieli i jeszcze nie mogli przyjąć, wyjaśni ludzkosci wtedy gdy już będzie potrafiła tę Prawde zrozumieć.

Jeżeli zesłanie Ducha Swiętego na Apostołów stawiasz na równi z przyjściem Ducha Prawdy do ludzkości i wprowadzeniem jej w całą Prawdę to chyba trochę przesadziłeś.
Z ilości kościołów i sekt wynika że LUDZOSĆ NIE ZNA CAŁEJ PRAWDY INACZEJ DAWNO JUŻ W WIĘSZOŚĆI DAŁABY SIĘ NIĄ PRZEKONAĆ TAK JA DZISIAJ MAŁO KTO KWESTIONUJE HISTORYCZNOSĆ JEZUSA!
Słusznie prawisz tak powiedział i zesłał tego Ducha w 50-tnice (nie słyszałaś?!), Pamiątkę tego bardzo ważnego wydarzenia obchodzimy co rok

DUCH PRAWDY NIE PRZYSZEDŁ PO TO ABY USTANOWIĆ NA ZIEMI KOLEJNE BEZOWOCNE ŚWIĘTO ALE ŻEBY MIECZEM SŁOWA ZWALCZYĆ KŁAMSTWO, GRZECH,I NIEWIEDZĘ ZGODNIE Z ZAPOWIEDZIĄ JEZUSA.

DUCH PRAWDY TO KONTYNUACJA NAUCZANIA JEZUSA!

Arku?!
i wszystkie inne konfesje
no naprawdę nie zauważyliście , że Jezus już powtórnie przyszedł

A co w tym dziwnego?
Czyżbyś uważał chrześcijan i konfesje za bardziej przeniliwe,i jednocześnie pokorne, niż Naród Wybrany?
Czy to są właśnie Ci najmniejsi i są zborem reprezentowanym przez Zbór w Filadelfii?

ALe to fatycznie nie jest temat o TT i proponuje jeżeli zechcesz mi odpowiedzieć przenieść się na wątek TT
pozdrawiam

===

Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 22 2008 11:13   
Forum

Quote by matejanka:

Nie wiem czy to zaspokoi Twoją ciekawość, ale
zacytuję Ci słowa z ostatniego Boskiego Objawienia poprzez Ducha Prawdy.
W tym objawieniu znajdują się odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane przez współczesnych ludzi, choć zostało ono dane przed przeszło stu laty
Rdz.12 TT
32. Gdy Jezus wisiał na krzyżu, nie było ani jednego ducha, który nie czułby się wstrząśnięty głosem miłości i sprawiedliwości Tego, który umarł-nagi jak sama Prawda, którą przyniósł swoimi Słowami. Ci, którzy zbadali życie Jezusa, stwierdzili, że ani przed, ani po Nim nie istniał nikt, kto dokonałby takiego Czynu jak On, gdyż to był Boski Czyn, który swoim przykładem ocali ludzkość
pozdrawiam

Matejanka ma rację.
Wszystkim kieruje Duch Prawdy. Cytuje:

MT 12-27:28 I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. 28 Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 22 2008 12:14   
Forum

Dezerter

Dezerter do matejanki:

A ja ci powiem, że w wielu punktach(TT)nie niesie nawet "słusznych prawd"

Jeśli tak sądzisz o TT,to nie chcesz widzieć ile kłamstw niesie nauka Krk.

[Cytat za: matejanka]A ja wyczytałam w Ewangelii, że przyjdzie Duch Prawdy i to czego uczniowie Jezusa nie zrozumieli i jeszcze nie mogli przyjąć, wyjaśni ludzkosci wtedy gdy już będzie potrafiła tę Prawde zrozumieć.

Słusznie prawisz tak powiedział i zesłał tego Ducha w 50-tnice (nie słyszałaś?!), Pamiątkę tego bardzo ważnego wydarzenia obchodzimy co rok.

W 50-tnicę został zesłany Duch Święty głównie na apostołów,potrzebny do ich dalszego działania w celu głoszenia dobrej nowiny,o Chrystusie obecnym w każdym człowieku.Nie był to Duch Prawdy,Duch Święty Chrystusowy,Chrystus,który został zesłany wszystkim ludziom bezpośrednio po śmierci Jezusa na krzyżu.Krk nie chce głosić tej prawdy jako dobrą nowinę.Byłoby dobrze,żebyś zwrócił na to uwagę.Widzisz TT w krzywym zwierciadle,a nie widzisz dogmatów wiary Krk niezgodnych z NT.
---
kasandra K80

Matejanka ma rację.
Wszystkim kieruje Duch Prawdy.

Krk Duch Prawdy nie kieruje.Kieruje wszystkimi,którzy się powierzą Jego woli,a do tego nie jest potrzebny Krk z jego hierarchią i zbawczymi sakramentami.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 22 2008 17:02   
Forum

I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. 28 Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże.

Tyle, że Duch Święty nie powtarzałby tego co raz przekazał w Nowym Testamencie. I to prawie tymi samymi słowami.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 22 2008 17:09   
Forum

I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. 28 Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże.
Tyle, że Duch Święty nie powtarzałby tego co raz przekazał w Nowym Testamencie. I to prawie tymi samymi słowami.

Arku! chyba nie zrozumiałeś Kasandry.

pozdrawiam

===

Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 22 2008 17:28   
Forum

Matejanka, mam prośbę-pytanie. Czy masz gdzieś link z TT w postaci pliku lub dościągnięcia?
Dyskutuję prywatnie z kimś na ten temat i żongluję cytatami z TT i Biblii naprzemian, i boję się że coś pomylę.

Z góry dziękuję.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 22 2008 17:31   
Forum

Quote by kasandra_K80: Matejanka, mam prośbę-pytanie. Czy masz gdzieś link z TT w postaci pliku lub dościągnięcia?
Dyskutuję prywatnie z kimś na ten temat i żongluję cytatami z TT i Biblii naprzemian, i boję się że coś pomylę.

Z góry dziękuję.

po co link?
wystarczy wzbudzić w sobie ducha przekaziciela

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 22 2008 17:33   
Forum

No może autor "Kodu Da Vinci" też był natchniony Duchem Świętym ,bo przecież książka mówi prawdę...
Ludzie! To ma na celu tylko wzbudzenie sensacji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 22 2008 17:36   
Forum

Quote by Arek_Sz: No może autor "Kodu Da Vinci" też był natchniony Duchem Świętym ,bo przecież książka mówi prawdę...

W każdej historii jest zawsze jakieś ziarno prawdy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 22 2008 17:42   
Forum

Quote by kasandra_K80:
Quote by Arek_Sz: No może autor "Kodu Da Vinci" też był natchniony Duchem Świętym ,bo przecież książka mówi prawdę...

No TT może mówi o dobrych rzeczach i w wielu miejscach jest nawet zgodny z Pismem Świętym ale z zasady nie wnosi nic nowego do nauki Kościoła i powtarza od dawna powtarzane prawdy tylko w innej formie. Jedna wielka mistyfikacja...

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 22 2008 17:51   
Forum

Quote by Arek_Sz:
Quote by kasandra_K80:

No TT może mówi o dobrych rzeczach i w wielu miejscach jest nawet zgodny z Pismem Świętym ale z zasady nie wnosi nic nowego do nauki Kościoła i powtarza od dawna powtarzane prawdy tylko w innej formie. Jedna wielka mistyfikacja...

Podobnie jak NT, który powtarza dawno znane prawdy np. z ST...
Wszystko powtarza się co jakiś czas - fortuna kołem się toczy.
Zawsze zmienia się tylko forma przekazu i uwypuklenie jednych treści bardziej niż pozostałych...

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 22 2008 17:55   
Forum

Zawsze zmienia się tylko forma przekazu i uwypuklenie jednych treści bardziej niż pozostałych...

a JA DODAM ŻE WSZYSTKO DLATEGO ŻE JESTEŚMY ZMATERIALIZOWANI I ODPORNI NA DUCHOWĄ PRAWDĘ.
pozdrawiam

===

Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 22 2008 17:57   
Forum

Quote by matejanka:

a JA DODAM ŻE WSZYSTKO DLATEGO ŻE JESTEŚMY ZMATERIALIZOWANI I ODPORNI NA DUCHOWĄ PRAWDĘ.
pozdrawiam

Zgadzam się.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 22 2008 19:42   
Forum

matejanka

Według NT i z ezoterycznego punktu widzenia wynika podobnie.

Kto ma bardzo grzeszną duszę,w tym przebywająca Światłość jest ciemnością,która skutecznie uniemożliwia poznanie duchowej prawdy.

Poznać Prawdę każdy może,kto wierzy,że doprowadzi go do niej obecny w nas Duch Prawdy,który jako obecna w nas Światłość,oświeca każdego z nas.Jest to

Jan.1.Prawdziwa Światłość,która oświeca każdego człowieka...
Łuk.11.Bacz więc,by Światło,które jest w tobie nie było ciemnością.
Mat.6.23...Jeśli tedy Światło,które jest w tobie,jest ciemnością,sama ciemność jakaż będzie!
Jan.12.46.Ja jako Światłość przyszedłem na świat,aby nie pozostał w ciemności nikt,kto wierzy we mnie.
Dz.26.18.Aby otworzyć ich oczy,odwrócić od ciemności do Światłości i od władzy szatana do Boga,aby dostąpili odpuszczenia grzechów i przez wiarę we mnie współudziału z uświęconymi.
1 Jana 5.10.Kto wierzy w Syna Bożego,ma Świadectwo w sobie...
1 Jana 2.8...gdyż ciemność ustępuje,a Światłość prawdziwa już świeci.

Czyżby na ten temat nie było żadnej encykliki papieskiej,mówiącej jak Kościół ma w jak najkrótszym czasie doprowadzić każdego wiernego do obecnego w nim Światła? Jeśli Krk nie chce aby wierni poznali przebywającą w nich Światłość i Prawdę,to są ku temu bardzo poważne przyczyny.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,90 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty