Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Objawienia prywatnie nieprawdziwe?
 |  Wersja do druku
aszug
 listopad 27 2008 15:46   
Forum

Status: offline

Quote by kacerz_MarekBig Grinoprawdy, przedziwne to katolictwo, co wyciera sobie twarz 'mistrzami duchowymi', a postępuje w ten sposób (dla informacji Aszuga - w pierwszym zdaniu ostatniego posta piłem do hipokryzji w Twoim postępowaniu, wszystkie inne wnioski nieuzasadnione).

Na tym polega katolicyzm, że nie ma się prywatnych poglądów, tylko, że jest w nim jeden pogląd na daną sprawę. Uznawanie nauki Kościoła nie jest podcieraniem sobie twarzy Tradycją (i to są te kulturalne sformułowania?) tylko brakiem dowolności.

Jeśli o hipokryzję, którą mi zarzuciłeś to nie miałeś do niej żadnego prawa i żadnych podstaw. Było to zwyczajnie podłe i bezpodstawne, wynikało jedynie z Twojego traktowania innych.

O "katolictwie" też żaden szanujący innych i normalny człowiek nie pisałby, bo trzeba wyjątkowo złej woli i podłości charakteru, by nazywać coś katolictwem tylko dlatego, że jest katolickim. Bo ja nie mam swoich nauk.
Nic innego nie skłania ludzi do wyzywania i poniżania innych ludzi w taki sposób poza wolą dokopania im.

Facet przedstawia swoją wizję katolickiej mariologii, co nie jest jeszcze złe, bo podaje swoje rozumienie. Ale uważa, że sprecyzował poglądy Kościola w tym temacie. Kiedy mu się wypomina, co - naszym zdaniem - nie gra w jego teoriach, od razu lecą argumenty ww. typu.

Niczego mi do tej pory nie wypomniałeś, niczego nie podważyłeś. Nie pojawił się w Twojej wypowiedzi ani jeden argument przeciwko temu, co napisałem. Zacząłeś od początku mnie wyzywać i drwić.
Nie umiesz wykazać, że moje rozumienie odbiega od nauki Kościoła, nie umiesz wykazać, że to, co pisałem o dziejach zbawienia jest błędne, więc daruj sobie to pustosłowie i zacznij rozmawiać merytorycznie.

Kiedy podaję mu uczciwie swoje niskie mniemanie o Pięcioksięgu i proszę, by nie korzystał z argumentów zasadzających się na przykładach z historii Izraela, on raczy mieć to gdzieś (jak nazywa się taki chwyt erystyczny nie mam pojęcia),

Czy ty masz rozum w ogóle? Rozmawiamy o Biblii i pośrednictwie i mam nie nawiązywać do Biblii? Nie interesują mnie Twoje sympatie i antypatie, ale jak rozmawiasz o religii to nie proś nikogo żeby nie pisał o niej, bo to jest absurd w czystej postaci.

w związku z czym błędnie interpretuje moje słowa - i zarzuca mi wymyślone winy (dla informacji Aszuga - polecenie ludobójstwa wydał sam Mojżesz, Bóg nie miał z tym nic wspólnego, to owo podówczas dzikie plemionko, sakralizując swoją historię, dodało do tego postać Pana.

To są Twoje bajania wyssane z palca. O tym fakcie wiesz tylko z Biblii, a tam jest jasno wyłożone, że zrobił to na rozkaz Boga. Twoje prywatne interpretacje mnie nie interesują.

Raczy bronić pewnej doktryny (mariologicznej, katolickiej, mianowicie), co jest ewidentną apologetyką (tak, jak spożywanie pokarmu jest jedzeniem, jakkolwiek by go nie nazwać) - ale łaskawie bluzga przy okazji cytatu z mojego posta i odżegnuje się od tej oczywistości.

Jesteś naprawdę demagogiem i kłamcą. W żadnym miejscu nie broniłem doktryny Kościoła, nie napisałem nawet, że ją podzielam, przytoczyłem ją tak jak to robi prasa a Ty zacząłeś jak ktoś nierozumny czepiać się jak to mają w zwyczaju ateiści-awanturnicy.

Zaprzeczam jego słowom i poddaję je w wątpliwość na sposób nieco bardziej wysublimowany i mniej systematyczny niż łopatologiczne

Rozmieszyłeś mnie, ale widać, że jesteś cynikiem. "Katolictwo", "hipokryzja", "plemionko", "ludobójstwo" - to nazywasz wysublimowanym i mniej systematycznym? Co może być bardziej 'łopatologiczne'? To, co ja pisałem o pośrednictwie Maryi? Wykaż, że było to aż tak niedorzeczne i wulgarniejsze od Twoich słów.
Daruj sobie, bo to żenujące. Jak na razie nie podałeś zadnego argumentu merytorycznego w całej naszej rozmowie, ani na temat pośrednictwa Maryi, ani na temat pośrednictwa w Biblii, od początku tylko zaprzeczasz na poziomie "bo tak" i wyzywasz.

nie, to nie jest tak, to jest tak i tak' - a zbieram za to odpowiedzi, jakie sami, Forumowicze, możecie zobaczyć.

Jak bezczelnym trzeba być i jakim hipokrytą, żeby przedstawiać się w oczach publiczności jako niewinny a mnie oczerniać, kiedy się samemu zaczęło pisać tym tonem i awanturować. Zobacz co napisałem w pierwszym swoim poście do Ciebie i nie okłamuj ludzi, bo tylko powiększasz swoją hipokryzję w moich oczach.
Dla mnie jesteś stracony jako rozmówca i nie życzę sobie, żebyś kiedykolwiek zwracał się do mnie na jakikolwiek temat.

Sądź mnie wedle sprawiedliwości swojej, Portalu mój! Ja umywam ręce.

Wszyscy cynicy w historii poczynając od Piłata umywali ręce po tym, jak narobili innym krzywdy.

===

Ilekroć poszedłem między ludzi, mniejszy wróciłem.

Profil   Email 
 Cytat 
aszug
 listopad 27 2008 15:50   
Forum

Quote by Rafi F:jeżeli coś mówisz z katedry (a taką pozycję jako uzurpator przyjąłeś) , to to udokumentuj, a pojęcia sprecyzuj.

Niczego nie głosiłem z katedry. Napisałem neutralną informację tak jak się to robi w gazetce szkolnej jak Kościół widzi pośrednictwo NMP. Jeśli masz jakiś zarzut lub coś podważasz to go sprecyzuj i Twoim zadaniem jest obalić go za pomocą argumentów, a nie pustosłowia w stylu "to na pewno nie jest nauka katolicka".
I więcej uczciwości, bo to forum prezentuje bardzo niski poziom kulturalny i merytoryczny, a ktoś z taką wiedzą jak Ty nie powinien być moderatorem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
aszug
 listopad 27 2008 15:55   
Forum

Quote by Rafi F:
Faktycznie sposób przedstawiania swych sadów i sposób odnoszenia się do dyskutantów jest u aszuqa nie wzbudzający sympatii.

Wybacz, ale to czysta hipokryzja. Jeśli po zamieszczeniu neutralnej informacji ktoś czepia się mnie i wyzywa od hipokrytów i katolictwa to jest to ten właśnie wymagany przez Ciebie poziom? To poziom ulicy i nie pozwolę sobie na to. Takich ludzi, którzy rozmawiają na tym poziomie powinno się wyrzucać z takich forów. Ja gdy pisałem o podłości postępowania rozmówcy i jego hipokryzji potrafiłem to uzasadnić i udowodnić jego wypowiedziami, on zaczął pisać do mnie w ten sposób gdy rozmowa nawet jeszcze się nie zaczęła.

===

Profil   Email 
 Cytat 
aszug
 listopad 27 2008 16:02   
Forum

Quote by Rafi F:
Nie widzę nic uwłaczającego ani w zawodzie listonosza, ani urzędnika, ani budowlańca.
Bardzo obrazowe pytanie. Jaka jest twoja odpowiedź ?

To, że nie widzisz świadczy tylko o Twojej hipokryzji, ponieważ dla wszystkich, którzy czytali te słowa jest jasne, co autor tych słów chciał powiedzieć. Próba wybrnięcia z tego w taki sposób w jaki Ty to robisz jest niegodna moderatora i stawia to forum w nie najlepszym świetle.
Osobiście dodam, że forum to sprawia wrażenie identyczne co portal Racjonalista. Tam jest klika, ktora trzyma się razem niezależnie od tego czy ktoś faktycznie zrobił świństwo innemu czy nie. Broni się innych, bo są swoi, kosztem ludzi niewinnych, a gardzi się inaczej myślącymi, zwłaszcza gdy nie ma się merytorycznych argumentów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
aszug
 listopad 27 2008 16:35   
Forum

Wycina się moje słowa o tym, że jeśli rozmówca ma takie hobby to niech się pokłóci z żoną, bo ja sobie nie życzę by mnie wyzywał, a nie widzi się nic przeciw temu, że ktoś nazywa mnie bezpodstawnie hipokrytą a Maryję porównuje do listonosza.
Zastanówcie się nad sobą, bo jak na razie pełno tu niegodnej tego forum hipokryzji, braku kultury, nieobiektywności, zaczepek, wypowiedzi ad personam, braku wiedzy merytorycznej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 27 2008 19:00   
Forum

hmm....
dobrze, że mnie przez cały dzień nie było. Nie wlączyłem się przez to w "pyskówkę".
Ale mnie osobiście bardzo podobają się posty aszuqa. Są merytoryczne. Widać, że ma on uporządkowaną wiedzę teologiczną Koscioła rzymskokatolickiego i przedstawia ją w sposob klarowny i przekonujący.
Denerwuje się kiedy ktoś dyskutuje nie z poglądami, ale z faktami.

Witaj na forum, aszuq.
Zalecam oczywiście więcej spokoju jesli się uda.
(sam niestety też często denerwuję się gdy niektórzy uczestnicy nie znający w ogóle podstaw teologii ale i nawet katechizmu czy egzegezy wypowiadają się autorytatywnie w kwestiach, których zupełnie nie rozumieją).

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 27 2008 19:01   
Forum Moderator
Moderator

aszuq,
jesteś dwa dni, a już wielu wytknołeś, że są nieukami, ignorantami, idiotami, czy głupcami oraz niegodnymi rozmowy.
Co więcej uzurpujesz sobie prawo do nieomylności, a twoje słowa mamy przyjmować na wiarę jako stanowisko Kościoła. Nie dziw się więc niechęci.

Powycinałem epitety i obraźliwe porównania. Na Opoce czy forum Katolik poleciałoby kilka całych postów - tu jest luźniej, poglądy bardziej zróżnicowane i o równym statucie.

Będę pilnował drobiazgowo przestrzegania przez ciebie netykiety i zasad publikacji. Kolokwialnie mówiąc podpadłeś.
Mam nadzieję, że nerwy swoje uspokoisz i się przystosujesz.
EOT

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 listopad 27 2008 19:07   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter: 1.Podpisuje się pod " wyznaniem Maryjnym wiary " Rafiego
Widzę, że się podpisujemy co pewien czas pod tym samym.
Quote by Dezerter:
2. Albo ja mało spostrzegawczy, albo właśnie Rafi F został Moderatorem - gratuluję - niezmiennie postuluję aby łączyć nowo zakładane tematy z już istniejącymi o tej samej tematyce - to da przejrzystość na forum
Dzięki, po tylu marudzeniach tym razem nie mogłem odmówić.... i żałuję. Teraz nie mogę marudzić, a utrzymać bezstronność trudno.
Quote by Dezerter:
3. Ja też chcę na studia teoloigiczneeeeeeeee!
a wówczas założymy sobie swoje forum
"MIĘDZY NAMI TEOLOGAMI"
, a to takie nie jest?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 listopad 27 2008 19:13   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man:
Ale mnie osobiście bardzo podobają się posty aszuqa. Są merytoryczne. Widać, że ma on uporządkowaną wiedzę teologiczną Koscioła rzymskokatolickiego i przedstawia ją w sposob klarowny i przekonujący.

Z klarownością to trudniej dla "prostych" forumowiczów - inny słownik i kwiecisty styl nieco przeszkadzają.
Szkoda, że brakuje mu twojej zimnej krwi, a na wszystko reaguje frontalnym atakiem.
Ale miejmy nadzieję, że się zorientuje w otoczeniu i przestanie nerwowo reagować, a zwykłe pytanie odbierać jak szarżę ułańską. Fakt, że mu tego nie ułatwiliśmy.

Więc od początku : witaj aszuq. Mam nadzieję, ze pójdzie nam lepiej.

===

Cytat 
aszug
 listopad 27 2008 19:50   
Forum

Quote by Rafi F: aszuq,
jesteś dwa dni, a już wielu wytknołeś, że są nieukami, ignorantami, idiotami, czy głupcami oraz niegodnymi rozmowy.

Na forum jestem 3 lata a nie 2 dni. Tobie wytknąłem brak wiedzy na konkretny temat wtedy, kiedy dałeś mi powody bym tak sądził, innemu wypomniałem prostactwo i bezczelność, którymi się posługuje w rozmowach ze mną.
Nikogo nie nazwałem za to głupcem, idiotą i nieukiem.

Co więcej uzurpujesz sobie prawo do nieomylności,

Znów idiotyczny zarzut wynikający wyłącznie ze złej woli, zupełnie bezpodstawny. Nie masz najmniejszego powdu tak twierdzić. Skąd więc wynikają takie pomówienia?

Na temat pośrednictwa Maryi w ogóle nie wypowiadałem się czy Kościół ma rację czy nie, zwyczajnie napisałem jak on je pojmuje mniej więcej i zaznaczyłem, że jest to właśnie "mniej więcej". Na temat wegetarianizmu zwyczajnie wyczytałem to w Biblii, u biblistów i teologów, o jaką więc nieomylność Ci chodzi?
Może już wystarczy tych pomówień?

a twoje słowa mamy przyjmować na wiarę jako stanowisko Kościoła.

Nie zapytałeś jak na razie skąd wiem to, co wiem, ani nie poprosiłeś o żródła, zwyczajnie z kaprysu podważyłeś, że jest to nauka Kościoła nie popierając tego żadnym argumentem. Dlaczego ja mam akceptować takie zachowanie skoro jest nieuczciwe?

Nie dziw się więc niechęci.

Dziwię się nieuzasadnionej niechęci i atakom. Nikogo nie przekonuję do własnych poglądów jak i do poglądów Kościoła.

Będę pilnował drobiazgowo przestrzegania przez ciebie netykiety i zasad publikacji. Kolokwialnie mówiąc podpadłeś.
Mam nadzieję, że nerwy swoje uspokoisz i się przystosujesz.
EOT

Będę postępował tak jak postępuje się ze mną. Mam niską samoocenę i nie pozwolę sobie pomiatać mną. To wystarczający motyw, by nie tolerować niesprawiedliwości.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 27 2008 20:08   
Forum Moderator
Moderator

Quote by aszug:
Nikogo nie nazwałem za to głupcem, idiotą i nieukiem.

Oj, oj, nieładnie tak kłamać.
Niska samoocena nie jest usprawiedliwieniem.

Proponuję ponownie przejście nad tym do porządku dziennego i zacząć od nowa.

===

Cytat 
aszug
 listopad 27 2008 20:26   
Forum

Quote by Rafi F:

W takim razie proszę Cię abyś uczciwie wykazał, że użyłem tych terminów w stosunku do jakiejkolwiek osoby.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 27 2008 21:02   
Forum Moderator
Moderator

Quote by aszug:
Quote by Rafi F:

W takim razie proszę Cię abyś uczciwie wykazał, że użyłem tych terminów w stosunku do jakiejkolwiek osoby.

zostały "ciachy"

Temat uważam za zamknięty, dalsza dyskusja o dyskusji będzie od teraz bezwzględnie wycinana - bez względu na autora.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,51 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty