Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Chrześcijaństwo a new age
 |  Wersja do druku
Reguly
 grudzień 03 2008 12:50   
Forum

Status: offline

Quote by Rafi F:Jak dla mnie, to wszelkie organizacje wyznaniowe, czy niewyznaniowe powinny utrzymywać się same z majątku własnego i/lub darowizn. Wszelka ingerencja urzędowa jest zbędna.

Niestety w tym kraju jest to daleko watpliwe - p. np. tutaj lub tutaj (a to tylko najbardziej razacy przyklad)... Ale to juz chyba temat na odrebny watek (proponuje watektam przeniesc wasze wczesniejsze opinie w tym temacie)...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 03 2008 12:53   
Forum Moderator
Moderator

Quote by reguly:
Quote by Rafi F:Jak dla mnie, to wszelkie organizacje wyznaniowe, czy niewyznaniowe powinny utrzymywać się same z majątku własnego i/lub darowizn. Wszelka ingerencja urzędowa jest zbędna.

Niestety w tym kraju jest to daleko watpliwe - p. np. tutaj lub tutaj (a to tylko najbardziej razacy przyklad)...

I żaden podatek tego nie zmieni, a wręcz zwiększy możliwości takiej interwencji. Przegięcia zawsze się zdarzały i będa zdarzać, a im więcej będą mieli urzędnicy do podziału, tym więcej będa mieli takich możliwości.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Reguly
 grudzień 03 2008 12:56   
Forum

Quote by Rafi F:I żaden podatek tego nie zmieni

...Z dobrym prawem w parze i owszem (a przy najmniej zawsze ograniczy/utrudni). Zapraszam do dalszej dyskusji w tej materi tutaj...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Maxello
 grudzień 03 2008 15:58   
Forum

Quote by BLyy:
Quote by Maxello:

Poczytaj i przemyśl...

http://www.prawica.net/node/9552

Ty sobie przemyśl, bo

- Raz, karzesz utrzymywać wszystkim obywatelom swój kościół, niezależnie od wiary czy niewiary. Jest to nie sprawidliwe.
- Dwa, podatek jest dobrowolny, a nie przymus.
- Trzy, będziesz płacić podatek na kościół i nikt Ci nie zabrania dawania więcej ponadto osobiście kościołowi na mszy świętej choćby, czy w inny sposób datowania go.
- Cztery, przynajmniej będzie wiadome ilu jest tak naprawdę katolików, a ilu działających pod maskami, więc ludzie nie będą żyć wbrew sumieniu.
- Pięć, jeśli katolik nie będzie chciał datować kościoła swego, a będzie chodził do kościoła to świadczy to o nim.
- Sześć, Polska to kraj świecki, czy tylko z nazwy?
- Siedem, na zachodzie jest sprawiedliwość, przynajmniej większa niż w Polsce.

Lepszy jeden głęboko wierzący, niż stu działających pod maskami, chyba, że liczy się kasa to ta druga, plus kasa ateistów i innowierców. A nie wiem jakie ty wartości reprezentujesz.

PS. Muzułmanie płacą jałmużnę która jest w formie podatku i jakoś nie marudzą. Jeśli nie chcą płacić podatku które państwo rozdysponuje, to na pewno będą chodzić z datkami do potrzebujących i na wiarę, które on wierzący sam rozdysponuje jak chce. A jeśli chrześcijanom to przeszkadza i myślą, że działa to destrukcyjnie, to świadczy to o ich wierze.

Raz Wszyscy podatnicy finansują też partie polityczne których nie popierają, więźniów, których należałoby rozstrzelać albo powiesić za to co zrobili lub posłać do ciężkich robót. Finansują nieudaczników w administracji itd itd itd. I to już od bardzo dawna. I na ogromną skalę...

Dwa O święta naiwności czy naprawdę uważasz, że komukolwiek odpuszczą? ale powiedzmy, że odpuszczą.Wystarczy tylko zlikwidować fundusz kościelny co jest stosunkowo prostą operacją polityczną. A nie nakładać na wierzących obywateli kolejne podatki. Czy naprawdę uważasz, że wszystko musi przechodzić przez łapy państwa? ...

trzy świetnie.Ale czemu qurcze chcesz aby wierzący bulili państwu dodatkowy podatek? Ależ z Ciebie etatysta...

cztery Już widzę, jak urzędy skarbowe zbierają deklaracje kto jest w jakim wyznaniu (co byłoby całkowicie sprzeczne z konstytucją, która zabrania organom państwa gromadzenia takich informacji).Wiara to prywatna sprawa i państwo nie ma prawa tatuować jej obywatelowi na czole.

pięć oczywiście, ale czy i teraz to się nie zdarza?

sześć Polska to kraj przede wszystkim demokratyczny, nie zaprzeczysz chyba...

siedem bez komentarza...

A co mnie obchodzą Muzułmanie? Ale przecież i teraz jest tak, ze ludzie płaca na swoje kościoły (taca, kolęda, puszki, ofiary za Msze, śluby, pogrzeby, etc) Po co nakładać na obywateli kolejne podatki?

===

Broń w boju jest UFNOŚCIĄ i OSŁONĄ, a w czasie pokoju jest ZASZCZYTEM i WYRÓŻNIENIEM.- powiedzenie wikingów.

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 03 2008 23:30   
Forum Moderator
Moderator

to ja mam jeszcze jedno pytanie - ostatnio usłyszałam, że książki Paula Coelho opierają się na new age - ile w tym prawdy??

Ja osobiście lubię jego książki - owszem zawsze jest coś w ni magicznego ale żeby od razu new age??

Słyszałam też że mają być tak samo potraktowane przez kościół jak Harry Potter.... Ile w tym prawdy??

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 grudzień 04 2008 00:19   
Forum

Coelho opierają się na new age - ile w tym prawdy??

To jest New Age ale w wersji light, pisze o sobie, że jest katolikiem, mi się wydaje, że wykorzystuje modny nurt dla swoich celów marketingowych.
Z drugiej strony facet, który poleca Tarot i Wicca i uważa Maryję za "żeński aspekt Boga" i sam należał do stowarzyszenia uprawiającego czarną magie - nie jest godnym polecenia pisarzem.
Ja go nie czytam, bo nie trawie.
Harego portiera już kościół rozgrzeszył i toleruje, to przecież bajka dla małych dzieci i nic więcej - w przeciwieństwie do Coelho.

Poczytaj sama here

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
kasandra_K80
 grudzień 04 2008 07:16   
Forum

Quote by paraklet: to ja mam jeszcze jedno pytanie - ostatnio usłyszałam, że książki Paula Coelho opierają się na new age - ile w tym prawdy??

Ja osobiście lubię jego książki - owszem zawsze jest coś w ni magicznego ale żeby od razu new age??

Słyszałam też że mają być tak samo potraktowane przez kościół jak Harry Potter.... Ile w tym prawdy??

Paraklet masz tutaj jasny przykład "szufladkowania" czyichś koncepcji i poglądów.
Książki Paula Coelho są świetne i tak uważa duża część jego chrześcijańskich fanów, która podobnie ocenia Harry Potter'a ...

Były już tutaj dyskusje w tym temacie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 04 2008 08:45   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter:
Z drugiej strony facet, który poleca Tarot i Wicca i uważa Maryję za "żeński aspekt Boga" i sam należał do stowarzyszenia uprawiającego czarną magie - nie jest godnym polecenia pisarzem.

Właśnie uratowałeś mnie od kupna jego książki. Poszukam innego prezentu.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 04 2008 10:36   
Forum Moderator
Moderator

Czytałam kilka jego książek i fakt faktem, że przekonywanie, że Bóg jest kobietą - a jego symbolem mgła - zaciąga o herezję, ale nie zapominajmy, że to tylko fikcja. Wydaje mi się, że jeśli podejdziemy do tego w ten sposób to prania mózgu nam nie zrobi.

Nie zmienia to tez faktu, że jest to typowo literatura kobieca i że autor zn psychikę kobiety lepiej niż niejedna osobniczka tej płci

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 04 2008 11:06   
Forum Moderator
Moderator

Z serii dla kobiety od kobiety o kobietach polecam Kobiety w Biblii

Podbierałem żonie (teraz niewyspany chodzę, ale jakoś odeśpię): lektura także dla mężczyzn.

===

Cytat 
Arek_Sz
 grudzień 04 2008 16:03   
Forum

Co do książek - z tego co mi się wydaje, to stanowisko Kościoła do książek typu Harry Poter, czy nawet kod da Vinci jest takie - bardzo ładnie stworzona fikcja literacka i tylko z taka świadomością należy ją czytać.

Gdyby ludzie czytali "Kod..." Jako zwykłe opowiadanie - nie byłoby tyle zachodu o to...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 04 2008 17:56   
Forum Moderator
Moderator

ale ludzie kochają komplikować sobie życie

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 grudzień 04 2008 21:36   
Forum

Dla mnie jest ciekawe,że zarówno New Age jak i Chrześcijaństwo mówią o tym samym obecnym w nas Duchu Świętym.

1 Kor.3.15.Czy nie wiecie,że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was.

W New Age ta obecność określana jest jako Świadomość Chrystusowa,Nadświadomość,Wyższa Jaźń.W Bhagavad-Gicie jako Dusza Najwyższa, itd.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 grudzień 04 2008 21:49   
Forum

Quote by eviva: Dla mnie jest ciekawe,że zarówno New Age jak i Chrześcijaństwo mówią o tym samym obecnym w nas Duchu Świętym.

a dla mnie ciekawe jest, że nie potrafisz odróżnić Ducha Świetego znanego w chrześcijaństwie (Trzecia Osoba Trójcy Świętej) od nieosobowej energii, nadświadomości czy innego badziewia wymyślonego przez różnej maści ezoteryko-okulto-spiryto-pseudomistyków i próbujesz innych zarażać swoim splątaniem...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
eviva
 grudzień 04 2008 23:05   
Forum

Pastor E.Cayce zaliczany za swoje poglądy do New Age,tak mówił w swoich odczytach:
/... Jak już wspomniałem, nie będę tolerował NA, VE i TT poza wątkiem temu poświęconym - Rafi F .../
/... TT i podobne już raz zdominowały forum zniechęcając wielu chrzescijan. Nie dopuszczę do powtórki.../

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 04 2008 23:40   
Forum Moderator
Moderator

A to, że nazwałam się na tym forum Parakletem (jest to inna nazwa Ducha Świętego) to znaczy, że jestem DŚ????

To, że ktoś przypisze pewne działanie Duchowi Świętemu to nie znaczy, że musi to być prawdą. I że Duch Święty ma cokolwiek wspólnego z tym co się mówi.

Jak powiem, że dziś kolację przyrządził mi Duch Boży a Chrystusowa Świadomość życzyła mi smacznego - to zrobisz z tego nową regułę New Age? Przecież ja też studiuję teologię i w Anglii mogłabym być pastorem

Przepraszam za ironiczną formę tego postu i mam nadzieję, że cię nie uraziłam - ale wybacz przykłady które przytaczasz są dla mnie śmieszne i zupełnie niepoważne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 grudzień 05 2008 01:02   
Forum

Pastor E.Cayce zaliczany za swoje poglądy do New Age...
/... Jestem konsekwentny, NA, VE, TT i podobne w temacie TT - Rafi F.../

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 05 2008 01:20   
Forum Moderator
Moderator

hi hi hi

Już wiem w co się bawicie - w zakład krawiecki
Jeden przedłuża dugi przycina i tak bez końca. Też bym chciała być pociachana - Rafi ciachnij i mnie, tylko równo bo nie do twarzy mi w asymetriach.

A tak już ciut bardziej poważnie - to eviva, ja osobiście już dawno przestałam czytać to co piszesz - bo piszesz ciągle o tym samym. Nie odpowiadasz na argumenty inne posty tylko brniesz jakby z zasłonkami na oczach do ... no właśnie do czego.
Wiemy o co ci chodzi i mało kto się z tym zgadza i jeszcze mniejsza ilość ludzi na forum ma ochotę o tym dyskutować.

Ja jestem za tym, żeby zamknąć ten temat - na swoje pytanie odpowiedź dostałam za co dziękuję i żadnego TT, VE, IGP, JPG, VZG, UFO, AX oraz KZLV ani KZM (kto zgadnie jakich seriali są to skróty - te dwa ostatnie -to ma u mnie plusa ) nie tworzyć bo chętnych do rozmów jak widzę na te tematy jest niewiele.

Jest już jeden takowy i ową kontynuację monologu (przykro mi eviva ale tak to już wygląda) można tam prowadzić

Pozdrawiam gorąco i jeszcze raz upraszam się o zamknięcie tego tematu - a następnym razem zastanowię się 100 razy zanim coś takiego utworzę

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 grudzień 05 2008 01:24   
Forum

....E.Cayce....
/... Powoływanie się na autorytet NA kwalifikuje wypowiedź do tematu TT - Rafi F.../

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 05 2008 01:40   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva:
Dlatego podałem Ci

1. O ludzie - ty jesteś mężczyzną.
Patrz a myślałam, że tylko kobiety stać na taką wyobraźnię.

2. Wreszcie ktoś rozbił te moje teksty (pisane z ogromnym przymrużeniem okna) na części i próbował je skomentować - od pewnego czasu było to moim marzeniem, z powodu wielkiej popularności takiego działania.

3. Nie przejmuj się mną - odkąd nauczyłam się mówić, ludzie przestali mnie rozumieć Może dlatego, że rzadko mówię to co chcą usłyszeć

Miło się rozmawiało ale powoli mam dość tworzenia out topic'ów tylko po to by zakończyć monologi lub ewentualnie dialogi, które ani głodu w Afryce nie złagodzą ani wojen na wschodzie nie powstrzymają.

Eviva już pisałam co o tym sądzę - ubierasz wilka w owczą skórę i nadużywasz Ducha Świętego
I nie mam zamiaru poważnie rozmawiać na temat bajek, które są tu tworzone. Jak zacznę oświecać sobie klawiaturę bez użycia latarki to się do ciebie zwrócę

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 05 2008 09:41   
Forum Moderator
Moderator

W tym miejscu litościwie przetnę tą "dyskusję".
Zgodnie ze znanymi evivie zasadami dalsza dyskusja o VE, NA i TT w wątku poświęconym TT.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,80 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty