Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Siedem praw kosmosu :)
 |  Wersja do druku
Angelika Mojeścik
 grudzień 03 2008 00:39  (Czytany 4768 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Znalazłam coś takiego i chciałam się spytać co wy o tym sądzicie:

SIEDEM PRAW KOSMICZNYCH

Pozdrawiam Was, Kochani. Jestem Kryon ze Służby Magnetycznej.

Niektórzy spośród Was są przekonani, że nie jest możliwe, aby energia formacji anielskiej przychodziła do Was za pośrednictwem człowieka(...) Dlatego do nich teraz mówię, że właśnie w tej chwili na tym podium ona się pokazuje i że są między Wami ludzie, którzy mogą ją dostrzec jako holograficzny kolorowy fantom. Nie trzeba się na to przygotowywać. Jestem Kryon i przychodzę poprzez mojego ludzkiego partnera.
Proszę, abyście wyłączyli część swojego trójwymiarowego rozumowania(...)

Wszystkie prawa mówią o Boskiej Miłości. Są podawane kolejno, ale to nie znaczy, że niektóre są ważniejsze od innych. Jednak ich wartość numerologiczna jest istotna.

Prawo nr 1: nie powrócicie i nigdy nie możecie powrócić do statusu mniej świadomego Ducha.
Kiedy pojawia się w Waszym rozumie jakieś odkrycie, przeżycie, szczególnie dualność duchowej energii Waszego DNA, staje się niemożliwe jego usunięcie. Jeśli ktoś dostanie olśnienia, nie wymaże go z mózgu. Może próbować zapomnieć, ale ono i tak jest w nim. Dlatego, jeśli decydujecie się na poznanie czegoś, na określona wiedzę, bądźcie ostrożni, gdyż to odmienia Wasze życie (ponieważ światło oświecenia zaczyna płonąć w Waszym rozumie). Jeśli poprosicie Boga o wiedzę, to ją dostaniecie, ale bądźcie ostrożni, bo nie zamieciecie jej pod dywan.
Liczba "1" oznacza nowy początek.

Prawo nr 2: w każdym człowieku istnieje głęboka Boskość.
Ona nie otwiera się intuicyjnie, tkwi głęboko i naciska Was. Wiecie, że ona jest. Naciska ludzi, aby odnajdywali religię. Boskość w Was naciska, abyście odnaleźli Boga w jakiejkolwiek formie, dlatego uczestniczycie w różnych ceremoniach i rytuałach oraz wierzycie w różnorakie doktryny. Lecz prawda jest ukryta. Jesteście Istotami Boskimi, W Waszym DNA są zakodowane wszystkie dary. Tu zamiast szukać wiedzy wokół, lepiej poznać techniki poszerzania postrzegania. Jesteście Istotami Boskimi, lecz macie zasłony, które to ukrywają.
Liczba "2" wyobraża dualność.

Prawo nr 3: jesteście najmocniej umiłowani.
Jesteście ukochani przez istoty z mojej strony kurtyny, przez więcej istot, niż możecie zliczyć. Oni wszyscy są częścią jednej Świadomości, która zna Wasze imię. Jest to emocja Jądra Uniwersum. To jest Miłość. Tą energię czujecie, kiedy jesteście poza inkarnacją. Istnieje tylko Miłość. Jesteście na Ziemi, ponieważ tu jest potrzebne Wasze Światło. A potem wrócicie do Domu.
Liczba "3" wyobraża katalizator. Energia pomagająca w przemianie innej energii, jest niezmienna. Miłość zmienia ludzi i ich życie i daje bazę dla egzystencji. Pokazuje mądrość tam, gdzie jest niewiedza, współodczuwanie, gdzie była pustka. Jest bazą wszystkiego, jest wspólnym mianownikiem pomiędzy obiema stronami kurtyny, światłem odkrywczym na zaciemnionej Ziemi i pociechą dla wątpiących (zrozpaczonych).
Naprawdę jesteście głęboko umiłowani!

Prawo nr 4: ma związek mechaniką inkarnacji, wyrażeniem życia, które nazywacie "karuzelą życia na Ziemi".
Znaczenie: wszystko, czego uczycie się duchowo w każdym życiu, jest przenoszone na życie następne. To znaczy: czego już się nauczyliście, tego w przyszłości, gdy powrócicie, nie musicie się uczyć ponownie. Wiedza jest zachowana w Akaszy (Kryon nazywa to Akash i ma tu na myśli moc życiową Uniwersum lub planety zależnie od kontekstu konwersacji) jak w słoiku, który gromadzi wszystko, czego się kiedykolwiek nauczyliście. Możecie otworzyć słoik i poznać całą swoją wiedzę zgromadzoną od przybycia na Ziemię. Wypracowujecie sobie nową wiedzę a za nią aspekty życiowe. Dzieci przychodzące obecnie na świat mają ten słoik częściowo otwarty, dlatego nie myślą linearnie, chcą wszystko na raz. Ludzie mają wiedzę, ale boją się ją wydobyć, ponieważ kto ją otworzy, już nie powróci do dualności.
Liczba "4" numerologicznie jest liczbą Ziemi i wnosi strukturę. Towarzyszy Wam od życia do życia, jest praktyczna. To jest wiedza wszechczasów, złoto postępu. Możecie otworzyć ten słoik i otrzymacie własną energię mistrzowską.

Prawo nr 5: oznacza, że jeśli aktywujecie pozostałych 10 pasm DNA, stanie się coś o głębokim znaczeniu: wtedy dajecie Kosmosowi pozwolenie na aranżację wszystkich rzeczy wokół Was na nowo. Pozwolenie na zmiany. Być może w najciemniejszej chwili sami o to prosiliście.
Kiedy człowiek zadaje pytanie: "Boże, kto dał pozwolenie na zmiany w moim życiu?" A to Wy sami. Chcąc otworzyć te drzwi, bądźcie ostrożni. Bądźcie wtedy gotowi na wiele zmian, które odmienią całe Wasze życie. Większość z Was znajduje się w określonej linii czasu, w namacalnym miejscu. Kiedy zdecydujecie się przesyłać Światło, zmienicie planetę. Dlaczego ten tekst dostał się do Twojej wiedzy? Aby napełnić słój i być świadomym, jak funkcjonuje rzeczywistość. Omawiane prawo daje Wam prawo do zmian życiowych z chwilą, kiedy wkraczacie na arenę i prosicie Boga, aby Wam pokazał to, co powinniście wiedzieć. Podobnie dzieje się, gdy zdeklarujecie się być pracownikiem Legionów Światła i gdy dajecie Duchowi pozwolenie na pomoc w uzdrawianiu Ziemi. Wszystkie zmiany, jakie rozpoczynacie w swoim życiu, w efekcie dadzą Wam odpowiedni duchowy wzrost i radość.
Bóg nie zsyła na Was tragicznych sytuacji, nie zabiera miłości, nie stwarza chorób ani śmierci. Takie energie pochodzą z wibracji doktryn i religii, które panują na Ziemi. Mogą się Wam przytrafiać rzeczy, problemy, wyzwania, które są związane z powiększaniem się Waszego Światła, jakiego potrzebuje Ziemia, abyście się jeszcze trochę doszlifowali (jako kryształ).
Numerologicznie liczba "5" to energia zmiany.

Prawo nr 6: gdy rozpoczynacie poszukiwanie siebie (jako części Boga), gdy otworzycie te drzwi, Duch dostrzega czysty zamiar i wie o tym cała Wasza kosmiczna rodzina. Pomyślcie o tym przez chwilę. Widzicie siebie tylko w formie linearnej, jako człowieka na tle całej ludzkości. Ziarnko piasku na plaży. Cała plaża wie, kiedy podejmujecie decyzję. Gdy włączacie swoje światło, widzą je wszyscy. Akasza jest modyfikowana nawet, gdy jeden człowiek podejmuje decyzję, by wejść w stan międzywymiarowy i zacząć postrzegać rzeczy inaczej. Nazywacie to "wstępowaniem", rodzeniem się na nowo, aktywacją DNA. Nieważne, jak to nazywacie, wiadomo, o co chodzi. Nawet ludzie, którzy nie wiedzą świadomie, o co chodzi rozpoznają taką istotę. To komunikuje się Bóg w nich. Kiedy Wy się budzicie, Kosmos też się budzi.
Liczba "6" to centrum - najświętsza liczba w ciągu. Wyobraża komunikację, modlitwę i "pępowinę"(rurociąg) do Wyższego Ja.

Prawo nr 7: to wyobrażenie Boskości. Wyraża Boskość Boga. To prawo oznacza, że każdy z Was z osobna wpływa na rzeczywistość planety, ponieważ przesyła Jej światło. Tak, za każdym razem, gdy posyłacie lub rozsyłacie światło: do miejsc walki, cierpienia, głodu, to naprawdę to robicie, chociaż czasem wątpicie, czy to działa. To odmienia przyszłość planety.
Wiedzcie, że do stworzenia renesansu pokoju na Ziemi potrzeba, aby przebudziło się tylko 0,5% ludzkości - tylko tyle.
Spośród Was jest mała grupa wybrana do zejścia na Ziemię poprzez własną świadomość i własne pochodzenie. Jesteście tu, stare dusze, aby służyć wspaniałemu celowi, a mianowicie, żeby wysyłać światło reszcie ludzkości. Nie wszyscy na Ziemi są tak starymi duszami, jak Wy. To dotyczy niektórych, którzy słuchają słów lub czytają tekst.

Pytaliście, dlaczego tu jesteście? Co macie zrobić? Czy możecie przykładowo dziś wieczór podarować 30 sekund Sudanowi? Zanim pójdziecie spać? Macie moc, aby to zrobić, czy o tym wiecie? Macie w sobie energię, Boska Energię. Nawet, jeśli w trójwymiarowym świecie nie możecie tego udowodnić, możecie przesłać inteligentną energię do Sudanu i zaufać, że będzie to miało znaczenie. Jeśli możecie to zrobić, to jesteście pracownikami Światła i macie wpływ na podwyższenie energii dla Ziemi.

Jeśli będzie działało wspomniane 0,5%, zajdą wielkie zmiany. Zmienią się rządy, pojawią się nowe ogólne idee, o których nawet nikt nie marzył. Wasza energia pojawiła się po to, aby rozświetlić ciemność. Kosmiczna inteligencja oświeca niewiedzę i przemienia ją w mądry wybór.

Czy jesteście gotowi powiedzieć: "Kochany Boże (Duchu), powiedz mi, co muszę wiedzieć?", "Szanowny Duchu, chcę teraz poczuć napełnienie Boskością mojego DNA". Zacznijcie proces uzdrawiania rozumu i ciała. Macie odwagę? Jeśli to uczynicie, Wasze światło rozświetli się niepomiernie. Jesteście Światłem świata. Wykorzystajcie to.

Jam Jest Kryon

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 03 2008 00:44   
Forum Moderator
Moderator

Dla mnie to stek bzdur - tylko dlaczego ten ktoś powołuje się na samego Boga??

I to niebezpiecznych bzdur - facet przekonuje do tego byśmy oddali się w kierownictwo nieznanemu duchowi... Boże broń - kto w ogóle umieszcza coś takiego w inetrnecie!!! Powinno to być karane!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 03 2008 07:37   
Forum Moderator
Moderator

Quote by paraklet: Dla mnie to stek bzdur - tylko dlaczego ten ktoś powołuje się na samego Boga??

I to niebezpiecznych bzdur - facet przekonuje do tego byśmy oddali się w kierownictwo nieznanemu duchowi... Boże broń - kto w ogóle umieszcza coś takiego w inetrnecie!!! Powinno to być karane!

Karane?
Wolność sumienia, wolność wypowiedzi. Ale teraz przynajmniej rozumiesz ideę Indeksu Ksiąg Zakazanych

Dla mnie najlepsze są fragmenty:
"Proszę, abyście wyłączyli część swojego trójwymiarowego rozumowania" Tu trzeba znacznie więcej wyłączyć.

"Nie wszyscy na Ziemi są tak starymi duszami, jak Wy. To dotyczy niektórych, którzy słuchają słów lub czytają tekst." Jesteśmy automatycznie starymi duszami.

"jeśli aktywujecie pozostałych 10 pasm DNA, stanie się coś o głębokim znaczeniu" No to zacznijmy mutować

Dziękuję za wprawienie w dobry humor.
Nie wklejaj takich rzeczy, bo się na nie zaraz Eviva rzuci i (znów) nową religię stworzy.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kasandra_K80
 grudzień 03 2008 07:50   
Forum

Paraklet, ten tekst występuje w wielu miejscach stron ezoterycznych. Jest to typowy przykład New Age. Prawda, że ten nurt bywa interesujący?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 03 2008 10:54   
Forum Moderator
Moderator

Ale czy wy zdajecie sobie sprawę - że to jest pierwszy krok do opętania?
Polecam każdemu książkę - kruszący kajdany - jest to książka napisana przez baptystę, który pełni rolę egzorcysty i pokazuje jak samemu codziennie uzbrajać się przed tym co złe.

Dla niektórych to może być przesada dla mnie nie jest - ja się modliłam nad opętanymi osobami i uwierzcie one wcale nie odprawiały voodoo, czy były satanistami. Czasami widziałam dzieci kilkuletnie a czasami starsze "moherowe" babcie, które na słowo "Jezus" robiły przerażające rzeczy.
To naprawdę nie jest zabawne...
Życie to jedna wielka bitwa o naszą duszę - a takie teksty otwierają nasz umysł na Bóg wie co, tylko nie na Niego.

Nie podoba mi się to...

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 grudzień 03 2008 12:18   
Forum

Rafi F

Dziękuję za wprawienie w dobry humor.
Nie wklejaj takich rzeczy, bo się na nie zaraz Eviva rzuci i (znów) nową religię stworzy.

Dla mnie ten przekaz to nic nowego:

-Jeśli poprosicie Boga o wiedzę, to ją dostaniecie(zgadza się),
- w każdym człowieku istnieje głęboka Boskość,(Duch Boży)
- Jesteście Istotami Boskimi,(jako duchy ludzkie),
- Jesteście Istotami Boskimi, lecz macie zasłony, które to ukrywają.(mamy grzeszne szaty naszej duszy),
- Miłość zmienia ludzi i ich życie,
- wszystko, czego uczycie się duchowo w każdym życiu, jest przenoszone na życie następne(potwierdzenie istnienia reinkarnacji),
-Wiedza jest zachowana w Akaszy (jest taka wiedza),
- Możecie otworzyć ten słoik i otrzymacie własną energię mistrzowską(w praktyce jest to podobno trudne),
- Kiedy zdecydujecie się przesyłać Światło, zmienicie planetę(zapewne bardzo dobry pomysł),
- i gdy dajecie Duchowi (Duchowi Bożemu),pozwolenie na pomoc w uzdrawianiu Ziemi,
- Wszystkie zmiany, jakie rozpoczynacie w swoim życiu, w efekcie dadzą Wam odpowiedni duchowy wzrost i radość(jeśli będziemy żyć zgodnie z wolą Bożą),
-Bóg nie zsyła na Was tragicznych sytuacji, nie zabiera miłości, nie stwarza chorób ani śmierci(święta prawda),
-Takie energie pochodzą z wibracji doktryn i religii, które panują na Ziemi(zgodnie z prawem przyczyny i skutku),
- Mogą się Wam przytrafiać rzeczy, problemy, wyzwania(może tak być),
-To komunikuje się Bóg w nich(obecny w nas przez Ducha Świętego),
- Wyższego Ja(naszego ducha ludzkiego),
-Jesteście tu, stare dusze(reinkarnacja),
- Macie w sobie energię, Boską Energię(Ducha Świętego.Raczej jest jej w nas za mało,ale zawsze możemy o nią poprosić Boga),
-Czy jesteście gotowi powiedzieć: "Kochany Boże (Duchu)( Święty obecny w nas), powiedz mi, co muszę wiedzieć?"(o wszystko można się pytać),
- "Szanowny Duchu, chcę teraz poczuć napełnienie Boskością mojego DNA"(jest to najlepsza uzdrawiająca Boża energia,ale bardzo mocno działająca, więc można ją stosować nie częściej jak 6xdziennie po 30-45 sekund,co 2 godziny),
-Zacznijcie proces uzdrawiania rozumu i ciała(każdy kiedyś musi to rozpocząć),
-Macie odwagę?(tu raczej o wytrwałość chodzi),
-Jeśli to uczynicie, Wasze światło rozświetli się niepomiernie(tzn. obecny w nas Chrystus),
- Jesteście Światłem świata(to obecny w nas Chrystus jest światłością świata).
-------
Dezerter

Ponieważ inni już ocenili ten tekst,to Ty jako Profesor Nadzwyczajny(w sprawach duchowych),też zechciej to uczynić w związku z moimi uwagami.Godne polecenia jest zwłaszcza leczenie się Bożą energią,a Ty onego czasu ponoć, narzekałeś na korzonki.Verlinde posłucham,ale on też potwierdził istnienie Bożej energii,jeśli dobrze pamiętam.

Bardzo by mnie ucieszyło też zdanie matejanki na ten temat.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 03 2008 12:25   
Forum Moderator
Moderator

Bardzo mocno sugeruje dalszą dyskusję na temacie TT (bo i tak na TT zejdzie).

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Robert
 grudzień 03 2008 14:25   
Forum

Quote by paraklet: Ale czy wy zdajecie sobie sprawę - że to jest pierwszy krok do opętania?
Polecam każdemu książkę - kruszący kajdany - jest to książka napisana przez baptystę, który pełni rolę egzorcysty i pokazuje jak samemu codziennie uzbrajać się przed tym co złe.

Dla niektórych to może być przesada dla mnie nie jest - ja się modliłam nad opętanymi osobami i uwierzcie one wcale nie odprawiały voodoo, czy były satanistami. Czasami widziałam dzieci kilkuletnie a czasami starsze "moherowe" babcie, które na słowo "Jezus" robiły przerażające rzeczy.
...

Nie rozumiem, jak w XXI w. mozna jeszcze wierzyc w opetania. Sa choroby ciala i umyslu i tu sie wszystko rozgrywa, a szatan, czy diabel nie macza tu lap, bo zwyczajnie nie istnieje...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 grudzień 03 2008 14:32   
Forum

Quote by paraklet: Dla mnie to stek bzdur

Z tym akurat zasadniczo zgodzilbym sie z przedmowca (i m.in. dla tego, nie ma co zakazywac zamieszczania tego rodzaju tresci w internecie )... Szczegolnie w tej formie... No i czemu w ogole maja to byc jakies tam prawa kosmosu???

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Dezerter
 grudzień 03 2008 14:57   
Forum

...Ocieram łzy w kącikach oczu , uspokajam przeponę i zaczynam pisać
ale najpierw podziękowania - dzięki za tak niespodziewany i gwałtowny przypływ dobrego humoru i relaksu po ciężkim dniu pracy
najpierw - Kyronowi ze Służby Magnetycznej.

później - Rafiemu za "Nie wklejaj takich rzeczy, bo się na nie zaraz Eviva rzuci i (znów) nową religię stworzy."

- Evivie za - "to Ty jako Profesor Nadzwyczajny(w sprawach duchowych)"

Oficjalnie i ostatecznie zrzekam się funkcji: " Profesor Nadzwyczajny(w sprawach duchowych)" - Przekazuje ją Tobie Evivo, bo mój umysł i duch już nie nadąża za twoimi tekstami i poglądami
widocznie nie jestem - "Istotą Boską", Nie umiem "wysyłać światła", nie "napełniłem Boskością mojego DNA" - jak Ty

ale
pozdrawiam serdecznie

Ps
Moje korzonki (wszystkie!) maja się bardzo dobrze

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Rafi F
 grudzień 03 2008 15:02   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter:
Moje korzonki (wszystkie!) maja się bardzo dobrze

Niech nerki twoje i moje chwalą Pana!

===

Cytat 
Raf
 grudzień 03 2008 15:11   
Forum

Quote by paraklet:I to niebezpiecznych bzdur - facet przekonuje do tego byśmy oddali się w kierownictwo nieznanemu duchowi... Boże broń - kto w ogóle umieszcza coś takiego w inetrnecie!!! Powinno to być karane!

Przepraszam, nie wytrzymałem. Przy okazji: kim jest z kolei 'znany duch', czyżby Nieznanym Bogiem z listów św. Pawła?

Ale tak na poważnie. Przy okazji tego tematu, skoro już weszło na egzorcyzmy, przypomniała mi się ciekawa dyskusja Montsegura z Plostem, dotycząca problemu "Opętanie i egzorcyzm a przywoływanie świętych", która toczyła się po artykułem Romana Zająca nt. 'Egzorcysty". Warto tam zajrzeć.

http://www.kosciol.pl/article.php/20040617143836442

Co do wartości siedmiu praw kosmicznych zgadzam się zasadniczo z Regulym i Paraklet. Z drugiej strony nie wiem, komu lepiej było by oddawać się w opiekę - nieznanemu duchowi czy św. Dominikowi?

Pozdrawiam. Raf

===

"Wszystkie przenośnie są imionami dobra i zła: nie przemawiają one, przyzywają tylko. Głupcem ten, kto chce od nich wiedzy." Tako rzecze Zaratustra (Nietzsche)

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 grudzień 03 2008 18:17   
Forum

...Ocieram łzy w kącikach oczu , uspokajam przeponę i zaczynam pisać

Zdrowy objaw, szkoda tylko że Rafi do wszystkiego podchodzi tak straasznie poważnie....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 grudzień 03 2008 19:32   
Forum

Quote by paraklet: Dla mnie to stek bzdur - tylko dlaczego ten ktoś powołuje się na samego Boga??

a zdradzisz mi po co zamieszczasz stek bzdur?
Jesli dla zabawy to istnieje dział humoru na forum
Quote by paraklet:

No przecież ostatnio Ty....

Wymierz sobie karę...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 grudzień 03 2008 19:38   
Forum

Quote by suration: Nie rozumiem, jak w XXI w. mozna jeszcze wierzyc w opetania. Sa choroby ciala i umyslu i tu sie wszystko rozgrywa, a szatan, czy diabel nie macza tu lap, bo zwyczajnie nie istnieje...

Wiem, że nie rozumiesz.
Ale czy fakt, że czegoś nie rozumiesz zawsze zmusza Cię do przechwalania się tym?

Ja bym raczej się wstydził...
Można zapytać o wyjaśnienie, można postawić problem, ale chwalić się nierozumieniem?

Bezwstydny człowiek

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 grudzień 03 2008 19:41   
Forum

Quote by Rafamael: Co do wartości siedmiu praw kosmicznych zgadzam się zasadniczo z regulym i paraklet. Z drugiej strony nie wiem, komu lepiej było by oddawać się w opiekę - nieznanemu duchowi czy św. Dominikowi?

Pozdrawiam. Raf

a co masz do św. Dominika?
Że tak zaczepię....

===

Cytat 
kasandra_K80
 grudzień 03 2008 21:11   
Forum

MM

Też brak Ci poczucia humoru?
Niom...może ja odpowiem...
Ezoteryka jest piękna.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Raf
 grudzień 03 2008 21:27   
Forum

Quote by medieval_man:a co masz do św. Dominika?

Jak przypuszczam był szczerym i oddanym człowiekiem w swojej wierze - to jedno. Z drugiej strony natomiast - jeśli prawdą jest to, że nie tylko heretyków na stosach palił, ale i w ramach praktyk ascetycznych batożył swoje ciało do krwi łańcuchem - to nie wiem czy dobrym pomysłem byłoby zawierzanie się takiej osobie, której równowaga psychiczno-emocjonalna wydaje się być tak mocno zachwiana.

Pozdrawiam. Raf

===

"Wszystkie przenośnie są imionami dobra i zła: nie przemawiają one, przyzywają tylko. Głupcem ten, kto chce od nich wiedzy." Tako rzecze Zaratustra (Nietzsche)

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 grudzień 03 2008 21:33   
Forum

Quote by Rafamael:
Quote by medieval_man:a co masz do św. Dominika?

Jak przypuszczam był szczerym i oddanym człowiekiem w swojej wierze - to jedno. Z drugiej strony natomiast - jeśli prawdą jest to, że nie tylko heretyków na stosach palił, ale i w ramach praktyk ascetycznych batożył swoje ciało do krwi łańcuchem - to nie wiem czy dobrym pomysłem byłoby zawierzanie się takiej osobie, której równowaga psychiczno-emocjonalna wydaje się być tak mocno zachwiana.

Pozdrawiam. Raf

hmm...
ani jedno ani drugie nie jest prawdą (przynajmniej historyczną). Jestem tłumaczem jednego z opracowań historycznych (nie jakiejs tam beletrystyki ale tekstu opierającego się o dokumenty źródłowe) o św. Dominiku na język polski i niczego takiego tam nie znalazłem.

Może to jakiś kolejny przesąd, albo uprzedzenie co do sredniowiecznych świętych?

===

Cytat 
Andrzej
 grudzień 03 2008 21:42   
Forum

Quote by kasandra_K80: MM

Też brak Ci poczucia humoru?
Niom...może ja odpowiem...
Ezoteryka jest piękna.

dla mnie to nie ma nic wspólnego z poczuciem humoru.
Jeśli ten tekst miał by śmieszny należało go umieśćić w osobnym dziale.

Wybaczcie mój bph (brak poczucia humoru) - od ponad dwóch tygodni piszę do was z Wegier - rano mocna kawa, w poludnie papryka w potrawach we wszystkich odmianach a wieczorem palinka lub co najwyżej unicum - to mało zdrowe na żołądek, a potem na charakter

===

Cytat 
kasandra_K80
 grudzień 03 2008 21:57   
Forum

Ależ wybaczam

Możesz uchylić rąbka tajemnicy, jaki to obowiązek lub jaka przyjemność zawiodły Ciebie w tamte strony ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 grudzień 03 2008 22:09   
Forum

żadna tajemnica - praca.
W końcu jestem tłumaczem a Europę traktuję bardzo po średniowiecznemu - wszedzie jest taka sama

===

Cytat 
Raf
 grudzień 03 2008 22:26   
Forum

Quote by medieval_man:
hmm...
ani jedno ani drugie nie jest prawdą (przynajmniej historyczną). Jestem tłumaczem jednego z opracowań historycznych (nie jakiejs tam beletrystyki ale tekstu opierającego się o dokumenty źródłowe) o św. Dominiku na język polski i niczego takiego tam nie znalazłem.

Może to jakiś kolejny przesąd, albo uprzedzenie co do sredniowiecznych świętych?

Nie wiem czy to prawda czy nie: o katarach też są bardzo sprzeczne informacje (tacy święci również nie byli). Najgorzej jest, kiedy jakaś praca ma na celu albo gloryfikację albo potępienie - wtedy często dobór faktów i źródeł jest subiektywny. Cóż, będziemy dociekać.

Wariant negatywny by mnie wcale jednak nie zdziwił. O idealistach i świętych (różnych religii czy światopoglądów), a także o często występujących u takich osób syndromie odmiennych i skrajnych stanów osobowości bardzo pięknie napisał kiedyś Jung: "Im jaśniejszy anioł, tym ciemniejszy cień". Zresztą jakbyśmy spenetrowali żywoty innych jeszcze świętych, to niejedną ultrazgrozę byśmy u tych pośredników znaleźli.

Jednakże żeby być sprawiedliwym, to nie można zapomnieć o drugiej stronie, jak chociażby oświecone i skąpane w idei braterstwa ludzkości oddziały ks. Poniatowskiego i Dąbrowskiego, maszerujące z ziemi włoskiej do Polski, dokonały także w jednym miejscu aktów gwałtu na zakonnicach i rozstrzelay z premedytacją księży w imię walki z zabobonami.

Pozdrawiam. Raf

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 03 2008 22:48   
Forum Moderator
Moderator

A moja koleżanka powiedziała mi, że jej brat ją uderzył - dobrze, że nie mam brata bo też by mnie bił!!!

NIE UOGÓLNIAJMY!!!!

Często jest tak, że jak jeden z grupy zrobi coś co opinia publiczna nie popiera to cała grupa za to obrywa i to jeszcze wyolbrzymionymi i zniekształconymi faktami - i tym sposobem większość zakonników to chorzy psychicznie ludzie, którzy się obkładają łańcuchami.

A wojsko polskie gwałci zakonnice.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Raf
 grudzień 04 2008 08:11   
Forum

Duszku, całkowicie się z Tobą zgadzam. Zresztą nie pisałem, że wszyscy się w zakonach łańcuchami okładają albo że żołnierze gwałcą na każdym kroku zakonnice. To były tylko pewne jaskrawe przykłady dążących do świętości czy tez idealizmu. Zbyt dużo widziałem i zbyt dużo czytałem, żeby dać się nabrać na piękne historyjki. Święci i idealiści są gotowi do dużych poświęceń, niestety często ofiarą tych poświęceń padają inni. Dlatego lepiej może mieć pewien dystans zarówno do nich, jak i do nieznanych czy znanych duchów. Tyle.

Pozdrawiam. Raf

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 04 2008 09:25   
Forum Moderator
Moderator

Tylko, że wyciąganie takich wątpliwości z życiorysu świętych i podważanie ich tytułów jest dla mnie bezsensowne.
Cokolwiek byś nie przeczytał i tak całkowitej prawdy z samych źródeł nie poznasz.
A taki człowiek, żeby dostać od kościoła tytuł świętego - po śmierci przechodzi ogromne dochodzenie przez tzw. "Adwokatów diabła".
Są to ludzie, którzy sprawdzają każdą nawet najbardziej niejasną sytuację z życiorysu tego człowieka, a potem przedstawia się czyste i suche fakty radzie, która została zwołana do takiego zdania.

Urząd ten nie jest nowy ale ma ogromną historię i tradycję - dlatego jeśli już kościół kogoś określi przydomkiem święty to uważam, że taki człowiek mimo, że był grzeszny to jednak udało mu się wybić nad ogół i chciało mu się walczyć ze swoimi słabościami - dla mnie to już coś.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 grudzień 04 2008 12:29   
Forum

Dezerter

Oficjalnie i ostatecznie zrzekam się funkcji: " Profesor Nadzwyczajny(w sprawach duchowych)" Wink - Przekazuje ją Tobie Evivo, bo mój umysł i duch już nie nadąża za twoimi tekstami i poglądami
widocznie nie jestem - "Istotą Boską", Nie umiem "wysyłać światła", nie "napełniłem Boskością mojego DNA" - jak Ty

ale
pozdrawiam serdecznie

Nie bądź taki skromny.Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi,tylko nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.Jak nie umiesz "wysyłać światła"to się nauczysz.Twój sposób przyjmowania Komunii Świętej,o którym kiedyś pisałeś jest prawidłowy.Więc się Boskością napełniasz do dna i tym samym masz nią napełnione swoje DNA.Z tego co piszesz widać też,że jesteś dobrze "ukorzeniony"na forum.Nie możesz się zrzec tej funkcji.Też pozdrawiam serdecznie.
------
/...Rafi F.../
-------
Rafi F
To mi raczej lepiej pasuje do tego tematu,bo pochodzi z NT,a nie z TT.
/...Bez względu na metody agitacja NA, VE i TT tylko w wątku TT.../

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 04 2008 12:35   
Forum Moderator
Moderator

Nie wiem jak Ty ale Ja czytając te kosmiczne prawa nie przypominało mi to w żadnym stopniu działalności Ducha Świętego a tym bardziej nauczania Jezusa w NT.

Dla mnie to co robisz to ukrywanie wilka pod owczą skórą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 grudzień 04 2008 13:03   
Forum

/...Rafi F.../
--------
Rafi F

/...Bez względu na metody agitacja NA, VE i TT tylko w wątku TT.../

Mnie nie chodzi o agitację,tyko o wyjaśnienie jak to jest z tym Duchem.
/... Wyjaśniano tobie wielokrotnie...Rafi F/
/... zobacz u luteran i też u luteran, u baptystów, u katolików ... miłej lektury/
/... można i w Wikipedii dla szybkiego rozeznania się /

===

Profil   Email 
 Cytat 
aszug
 grudzień 07 2008 21:30   
Forum

Quote by suration:
Nie rozumiem, jak w XXI w. mozna jeszcze wierzyc w opetania. Sa choroby ciala i umyslu i tu sie wszystko rozgrywa, a szatan, czy diabel nie macza tu lap, bo zwyczajnie nie istnieje...

Nie rozumiem jak w XX w. człowiek myślący, zorientowany w nauce i zjawiskach, potwierdzonych przez masę świadków i dokumentów może bez cienia wątpliwości wypowiadać takie sądy.
Tylko /... Rafi F .../ uważają, że wszystkie opętania i zjawiska z tym związane da się wytłumaczyć zaburzeniami psychicznymi.

To właśnie dziś powstają wspólne seminaria na których spotykają się egzorcyści i psychiatrzy, wydaje się wspólne książki i stosuje metody leczenia, w których profesjonalni i dokształceni psychiatrzy w pewnym momencie odsyłają pacjenta do duchownego (i odwrotnie), mówić więc o jakimś oświeceniu w stosunku do opętań, że są to sprawy wyjaśnione psychopatologią jest nieporozumieniem.

Na początek obejrzyj dokument "Egzorcyzmy Anneliese Michel" na YouTube i posłuchaj wypowiedzi, które wyszły z jej ust i nagrane na taśmę, potem przekonaj mnie, że młoda, 22 letnia, pełna ciepła i miłości do świata studentka grająca wieczorami na fortepianie robiła to wszystko świadomie i perfidnie, tzn. te dżwięki, przekleństwa wobec Boga i księży, nieludzkie wrzaski itp., który wychodziły z jej ust były aranżowane i że całkowita zmiana głosu i odzyskanie świadomości w minutę
po skończeniu egzorcyzmu przez tą dziewczynę było również perfidną sztuczką tej dobrej i pobożnej, a także kochanej przez wszystkich i pełnej marzeń i planów na przyszłość dziewczyny.

Tylko zanim coś napiszesz po obejrzeniu niech minie kilka minut chociaż, podczas których zastanów się nad prawdopodobieństwem takiego rozwiązania.

/... A tu wyciąłem cały akapit ... To samo można powiedzieć z łagodnością i poszanowaniem drugiego człowieka ... Rafi F .../
/... Ogólnie post pełen protekcjonizmu i negatywnych emocji, od chrześcijan można wymagać chyba więcej... Rafi F .../

===

Ilekroć poszedłem między ludzi, mniejszy wróciłem.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,89 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty