Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Namiot Chrześcijan
 |  Wersja do druku
Dezerter
 maj 10 2009 22:03   
Forum

Status: offline

Zibi - nie widzę podstaw, aby uznać, że Paweł miał kłopoty ze wzrokiem :"
12 (I ujrzał w widzeniu, jak człowiek imieniem Ananiasz wszedł i położył na nim ręce, aby przejrzał).
....18 Natychmiast jakby łuski spadły z jego oczu i odzyskał wzrok, i został ochrzczony. 19 A gdy go nakarmiono, odzyskał siły. "

Nie rozumiem dlaczego nie chcesz przyjąć słowa Bożego takim jakim jest: cierń=zły duch - przeczytaj wszystkie dostępne tłumaczenia na j. polski - nie ma wątpliwości

A co sądzisz o wężu z raju - skąd się wzięło , że to szatan - jak dla mnie brak podstaw! - wymysł teologów

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 05 2009 15:36   
Forum

A co sądzisz o wężu z raju - skąd się wzięło , że to szatan - jak dla mnie brak podstaw! - wymysł teologów[/p]

w opisie kuszenia jest wyraźne wąż opisany jak zwierzę, mało tego klątwa boga dla węża również jest dla zwierzęcia i mało tego jest spełniała do dnia dzisiejszego (strach i wrogość "dzieci Ewy" do węży i żmij)
a tu mam coś na potwierdzenie mej własnej śmiałej tezy Cool
http://the614thcs.com/40.1036.0.0.1.0.phtml

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 05 2009 23:06   
Forum Moderator
Moderator

Szatan w tradycji judaizmu wykonuje wyłącznie polecenia Boga

Przykro mi Dez - ale podważenie wolnej woli u każdego stworzenia Bożego - jest dla mnie jak najbardziej na minus takich udowodnień twojej tezy.

Dlaczego wąż jest szatanem - bo w raju każde zwierze było dobre jak możemy przeczytać wcześniej: I widział, że było to dobre.
Żadne zwierze nie odeszło od Boga według zapisu Pisma - więc ten kto wprowadził zło musiał od Dobra odejść przed rajem - a przed rajem nie było zwierząt.

Takie moje

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 06 2009 18:55   
Forum

Quote by: paraklet

Szatan w tradycji judaizmu wykonuje wyłącznie polecenia Boga

Przykro mi Dez - ale podważenie wolnej woli u każdego stworzenia Bożego - jest dla mnie jak najbardziej na minus takich udowodnień twojej tezy.

Dlaczego wąż jest szatanem - bo w raju każde zwierze było dobre jak możemy przeczytać wcześniej: I widział, że było to dobre.
Żadne zwierze nie odeszło od Boga według zapisu Pisma - więc ten kto wprowadził zło musiał od Dobra odejść przed rajem - a przed rajem nie było zwierząt.

Takie moje

Z tą wolną wolą to o zwierzętach (wężu) czy o szatanie, jeśli o szatanie to niby gdzie judaiści zaprzeczają? ty wykonujesz polecenia/zalecenia pracodawcy i Boga czy to znaczy, że nie masz wolnej woli?
A jak było u Joba (Hioba)?
Wskaż mi w ST miejsce, gdzie szatan się przeciwstawia Bogu?, lub uzasadnij czemu wskazany tekst jest błędny

Dobro-zło
wąż niczego nie wprowadził - zło było wcześniej tylko ludzie go nie znali nie rozróżniali.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że wąż odszedł od Boga/dobra - on nie zerwał jabłka tylko my!
on tylko częściowo skłamał - skąd wierz, że kłamstwo było w raju zakazane? dekalogu jeszcze nie było (dobro i zło też nie było znane więc nie mógł odejść od dobra)
ok to tylko gdybanie - chciałem po prostu pokazać jak wiele rzeczy przyjmujemy bezmyślnie, bo taka jest tradycja rozumienia ich - a podstaw brak!

===

Cytat 
Rafi F
 sierpień 26 2009 10:55   
Forum Moderator
Moderator

Tym razem cała księga - Księga Jonasza. Malutka, niby prosta a niosąca tak wiele treści.
W których miejscach się zatrzymujecie, które budzą u was refleksje?

Pierwszy punkt na którym się zatrzymuje to losowanie i wylosowanie Judasza. Dziś wydaje się nam to dziwne, wręcz zabobonne ale właśnie tak ludzie ówcześni poznawali wole Pana. nie znali statystyki i prawdopodobieństwa, wierzyli ze tym włada sam Bóg.
W każdym razie wydał się sekret Judasza. Nie raz całe plemię cierpiało z powodu jednego. Karą za nieposłuszeństwo Bogu była śmierć. Jonasz poddał się wyrokowi - to było dla niego oczywiste że zginą wszyscy lub tylko on.
W głębinie walczy o życie, opada na samo dno, spodziewa się słusznej śmierci...

Jak odbieracie dalsze wydarzenia?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,23 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty