Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Małżeństwo a dzieci
 |  Wersja do druku
Łukasz
 luty 08 2009 20:30   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Dezerter

rada - zapomnij o temacie do chwili konkretnego planowania ślubu i pogadaj o tym z tym wybranym.

i ja się przychylam do tej rady.

Paraklet
jeszcze

No tak rządy technokratów plus przebijająca się przez media do społeczeństwa, w wielu elementach, koncepcja nadczłowieka może doprowadzić że rzeczywiście będziemy świadkami najstraszliwszego bestialstwa jakie dokona się na arenie dziejów. Jednak nie panikowałbym, Bóg Jest!

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 08 2009 20:45   
Forum Moderator
Moderator

Kobieta, która dowiaduje się o tym, że musi wybrać między swoim życiem a dziecka - i wybiera życie dziecka (tak jak pewna znana siatkarka Agata), przy najbliższych wątpliwościach bliskich zostaje poddawana szeregom badań psychologicznych i jeśli coś okaże się "nie tak" to wyborze decyduje osoba najbliższa.
(od siebie: jakby mój mąż albo matka wybrali życie moje zamiast dziecka - nie umiałabym z tym żyć).

To już dla mnie jest ostrzeżenie w sprawie decyzji o aborcji mojego dziecka przez innego człowieka.
Każdy jest normalny w inny sposób - a w momencie takich wyborów przejście przez badania psychologiczne z pozytywnym skutkiem może być wręcz niemożliwe, ale czy to znaczy, że decyzja podjęta przeze mnie - nie może być uznana za prawomocną?

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 08 2009 22:32   
Forum

Z Krukiem zrobiłem Konsylium Cool Winki wyszło nam, że cierpisz na "pomroczność ciemną" - jest to chwilowe i przemijające zaburzenie przejawiające się czarnowidztwem i zaciemnionym odbiorem rzeczywistości.
Zalecenia:
przesłuchać 3 razy "Klucznika"
Obejrzeć Życie jest piękne (oryginalnie wł. La vita è bella, ang. Life is beautiful) z Benignim
albo Monty Pythona - do wyboru
Zakazuje się jednocześnie czytać pesymistycznych artykułów na temat przyszłości bo i tak będzie co ma być.
Ty masz wiedzieć kim jesteś i jaka jest twoja pozycja w Chrystusie, pamiętać, że każdy i tak żyje w swojej małej ojczyźnie jaką sobie stworzy z najbliższymi. Nasza Ojczyzna nie jest z tego świata, Nasze/Jego Królestwo budujemy w nas i pośród nas (najbliższych)
Nikt nikogo do niczego nawet na świecie zmuszał nie będzie, bo to cywilizacja wolności więc nie przesadzaj, może i ten świat nie jest najlepszy, ale czy nie warto na nim się znaleźć?
98% ci odpowie, że " i tak warto żyć" - więc nie decyduj za twoje dzieci i za Boga - pozostaw mu decyzję - On jest Panem życia
i uśmiechnij się Smile

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 08 2009 22:41   
Forum Moderator
Moderator

Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud

Dziękuję bardzo postaram się dostosować Big Grin
Jednak temat nie dotyczył mnie, to znaczy nie tylko mnie....

Czy chcecie powiedzieć, że każde małżeństwo decydujące się po ślubie na spokojne życie bez dzieci (moi angielscy sąsiedzi np kupili sobie psa i im wystarcza)- jest skazane na potępienie??

zaraz zaraz - co zrobiliście?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 luty 09 2009 09:10   
Forum

Quote by: paraklet

Czyli dla osób, które boją się po prostu mieć dzieci, lub nie mogą im zapewnić takiego życia jakie mieć powinny - jest możliwy tylko celibat??

Par Aklet nie przejmuj się - jak za kilka lat Cię hormon uderzy to będziesz szukała ojca dla swojego dziecka, a dziecka się doczekać nie będziesz mogła! Big Grin

Nie mów, że nigdy nie chcesz mieć dzieci - bo to nawet lingwistycznie nie za bardzo poprawne. Powiedz po prostu, zgodnie z prawdą: "Na rzazie nie chcę mieć dzieci i nie wiem czy mi się kiedykolwiek odmieni." I tak mów potencjalnemu małżonkowi.... Smile Nie ma problemu - ważne, żeby wszyscy byli świadomi wszystkich faktów.

Większym problemem będą zagadki rodziny i znajomych: "Nie jesteście w ciąży?" , "A kiedy dzieci?", "A próbujecie?", "Macie problemy ze zdrowiem?".

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 09 2009 09:46   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: ska%B3osz

"Na rzazie nie chcę mieć dzieci i nie wiem czy mi się kiedykolwiek odmieni."

Big Grin To się nazywa świetna dyplomacja Big Grin Podoba mi się - w ten sposób, nikt cię o nic nie osądzi a i wyjdzie na Twoje Smile
Będę musiała się bardziej zastanowić nad wyrażaniem swoich opinii i decyzji właśnie w ten sposób Smile Dzięki

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 09 2009 14:22   
Forum

Potraktowałaś odpowiedź Skałosza jak by to miał być nieuczciwy wykręt - a nie to miał na myśli.
kościół stawia sprawę jasno jak ci zacytowano, a ja postawię ci jeszcze jaśniej - bo ty dalej nie do końca rozumiesz i o jakimś potępieniu Eek! gadasz (skutki pomroczności! - więc Cię nie winię Wink )
Ty masz dać chociaż 1% szansy na płodność, na potencjalne zaistnienie możliwości zapłodnienia, bo jeśli uczynisz się bezpłodną 100% z chwilą zawarcia małżeństwa czy przed to według KRK popełniasz grzech, czy ciężki nie wiem - doczytam

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 09 2009 14:43   
Forum Moderator
Moderator

Big Grin Big Grin

No a co z białym małżeństwem - ludzie się kochają są małżeństwem ale z różnych powodów ich do siebie nie ciągnie i już.

I co wtedy?
To, że czekać to wiem - ale jeśli się nie skłonią do siebie do śmierci??? Czy będzie to traktowane jako grzech?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 luty 09 2009 15:27   
Forum Moderator
Moderator

Big Grin Big Grin

No a co z białym małżeństwem - ludzie się kochają są małżeństwem ale z różnych powodów ich do siebie nie ciągnie i już.

I co wtedy?
To, że czekać to wiem - ale jeśli się nie skłonią do siebie do śmierci??? Czy będzie to traktowane jako grzech?

Mogą zostać przyjaciółmi, nawet wspólnie prowadzic gospodarsto, zapisać sobie wzajemnie spadek, zarejestrować się jako para w Urzędzie Stanu Cywilnego, ale w KRK bez "barabara" małżeństwem się nie staną Big Grin

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 09 2009 15:49   
Forum Moderator
Moderator

No jasne i ludzi będą gadać - że razem bez ślubu mieszkają....

"Język ludzki czasem przypomina, psa co zerwał się z łańcucha ciemną nocą. Prawda z ust do ust jest całkiem inna, to nie ludzie słowa, ale słowa ludzi niosą."

A co z moja rodziną? Mogłabym się zarzekać przed mamą - to tylko mój przyjaciel, którego kocham ale nic więcej nas nie łączy... nooooo proooooszęęęę cięęę!!!!
To już lepiej wziąć ten ślub...

Swoją drogą są jakieś takie choroby, że ktoś jest obojętny na dotyk itp. I co wtedy?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 luty 09 2009 16:01   
Forum

Do specjalisty
_________

Dialog.
On: -Hmmmm...mmmmmm...mmmmm? Smile
Ona:- Hm Angry
On: -Hmmmmmmmmmm? Smile
Ona: -Hm Angry

I tak wyginely mamuty.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 luty 09 2009 16:02   
Forum

A co z moja rodziną? Mogłabym się zarzekać przed mamą - to tylko mój przyjaciel, którego kocham ale nic więcej nas nie łączy... nooooo proooooszęęęę cięęę!!!!
To już lepiej wziąć ten ślub...

A potem kombinować z unieważnieniem jak już się trafi na taką osobe do której Cię ciągnie... super!

Zawsze powtarzam! Nie rób niczego tylko na podstawie argumentu: "A co ludzie powiedzą?!". To nie jest żaden argument!

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 09 2009 20:23   
Forum Moderator
Moderator

Naprawdę nikt z Was nie wierzy, że może istnieć miłość męsko - damska bez seksu???

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 luty 09 2009 20:40   
Forum

Tak czytam sobie to fascynujące forum i moją uwagę przykuł fakt, że używane są tu sformułowania typu:
"w KRK bez "barabara" małżeństwem się nie staną",KRK wymaga współżycia, KRK to, KRK tamto...a gdzie Jezus Chrystus? Skąd KRK wie, że w konkretnym przypadku współżycie może być niewskazane, a i powołania do rodzicielstwa nie ma? A jednak dwoje ludzi darzy się miłością. Ich przeznaczeniem jest być razem, mieszkać razem, pomagać sobie nawzajem.

Pozdrawiam

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 luty 09 2009 20:48   
Forum

Przypomniała mi się Matejanka. Pisała ona bowiem wiele rzeczy, które nie zgadzają się z doktryną naszego Kościoła, ale jedno pisała mądrze: Jezus jest w nas. I może rzeczywiście w przyszłości kościół,jako instytucja narzucająca nam swoje zdanie, nie będzie nam potrzebny, bo to ja, poprzez Jezusa, będę mogła kierować swoim życiem.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 09 2009 21:03   
Forum Moderator
Moderator

Człowiek opętany przez demona który przybiera postać anioła na nawet podaje się za Jezusa - też tak może mówić. Nie zgadzam się z Tobą - ja często przekonana o swojej wiedzy i wierze zachowuję się tak jak faryzeusze - którzy głowę by oddali za to, że działają w imieniu Boga...

Pycha to najgorszy grzech z grzechów - bo jej nie czujesz i zawsze będziesz przekonana, że ciebie ona nie dotyczy... dlatego tak ważni są inni ludzie i instytucje złożone z milionów osób którzy kierują się jednym prawem.

Nikt z nas nie jest w stanie poddać się na swój rozum bo każdy wie, że jest omylny - a osoba która jest przekonana o swojej nieomylności jest pyszna i jak dla mnie już opętana.
Czytałaś kiedyś Czarną Biblię? Polecam kilka pierwszych kartek - nie jest tam napisane, że szatan jest good a Bóg beee - ale jest tam napisane - sam dla siebie jesteś Bogiem, a to największe kłamstwo...

Ale to nie w tym temacie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 luty 09 2009 21:19   
Forum

Człowiek sam dla siebie Bogiem być nie może. Nie oznacza to jednak, że należy podążać ślepo za tłumem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 luty 09 2009 21:32   
Forum

Quote by: Kruk

Oczywiście zakładając, że uda mi się je urodzić (bo a nuż wykryją jakiś powód do aborcji) albo jak mi nie poddadzą je eutanazji z jakiegoś błahego powodu.

Zaraz zaraz! Nikt Cie do aborcji własnego dziecka czy też poddania go eutanazji zmusić nie może, no po prostu żaden człek ani mędrek prawa takiego nie ma i basta!

jeszcze

Jeszcze bardzo bardzo długo!!!!

Dla Ciebie czasu wystarczy moja piękna! Wink

===

Cytat 
Piotr
 luty 09 2009 22:21   
Forum

Naprawdę nikt z Was nie wierzy, że może istnieć miłość męsko - damska bez seksu???

damsko->męska - może i tak

w męsko->damską nie uwierzę... nawet jesli nie będzie seksu, to będzie pragnienie, tęsknota, wspomnienie, ŧęsknota... lub po prostu zwykłe koleżeństwo....

===

Cytat 
Piotr
 luty 09 2009 22:23   
Forum

Człowiek opętany przez demona który przybiera postać anioła na nawet podaje się za Jezusa - też tak może mówić. Nie zgadzam się z Tobą - ja często przekonana o swojej wiedzy i wierze zachowuję się tak jak faryzeusze - którzy głowę by oddali za to, że działają w imieniu Boga...

A wiesz gdzie znjadziesz pysznych faryzeuszy dzisiaj?

===

Cytat 
Piotr
 luty 09 2009 22:25   
Forum

Nikt z nas nie jest w stanie poddać się na swój rozum bo każdy wie, że jest omylny - a osoba która jest przekonana o swojej nieomylności jest pyszna i jak dla mnie już opętana.

...i tu pasuje jak ulał dogmat.... o nieomylności.....

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 09 2009 23:02   
Forum Moderator
Moderator

Twoja piękna? A to miła nowość Smile

A ja nadal wierzę w to, że są jeszcze na świecie tacy osobniki płci męskiej co przede wszystkim myślą (de facto najważniejszą częścią swojego ciała) rozumem i czują (przysłowiowym) "sercem". I że jest możliwa miłość męsko - damsko/a - męska bez seksu. Przecież w średniowieczu było dużo takich - rycerz swojej damy serca nigdy nie tknął, a i w romantyzmie największymi miłościami były muzy (najczęściej widziane raz czy dwa w życiu).
Jest i już!!!! A Wam brak romantyzmu i średniowieczności... Swoją drogą ciekawe czy ktoś by odpowiedział (w sposób taki o jakim mówię, bez podtekstów) na ogłoszenie "szukam rycerza mojego serca"?

Co do faryzeuszy to wielu takich w naszych czasach - i zacząć możesz ode mnie (nie zawsze, ale często).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 luty 09 2009 23:08   
Forum Moderator
Moderator

I że jest możliwa miłość męsko - damsko/a - męska bez seksu.

Ale to chyba nie małżeństwo, tylko jakaś zażyła przyjaźń to tak, jest to możliwe.
Jednak jeżeli to małżeństwo, a zdrowie obojga małżonków pozwala na dzieci to grzechem jest bronienie się przed wydaniem ich na świat. Świat potrzebuje dzieci, szczególnie chrześcijańskich Smile

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Andrzej
 luty 09 2009 23:12   
Forum

no tak.... może
miłość matki do swego syna, czy ojca do córki (oczywiście mam na mysli miłość)

żadna inna

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 09 2009 23:13   
Forum Moderator
Moderator

Przez Was zamknę się w Zakonie!!!!!
A jak nie okaże się to moją drogą zgodną z wolą Boga - to pokaże na Was palcami podczas sądu ostatecznego!!!!

ok to może już ostatnie podejście - a jeśli małżeństwo pobiera się, bo się kocha - ale zamiast wydawać na świat swoje dzieci chce zaadoptować te porzucone??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 09 2009 23:13   
Forum

Quote by: kazema

Tak czytam sobie to fascynujące forum i moją uwagę przykuł fakt, że używane są tu sformułowania typu:
"w KRK bez "barabara" małżeństwem się nie staną",KRK wymaga współżycia, KRK to, KRK tamto...a gdzie Jezus Chrystus?

Kościół to Chrystus?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 luty 09 2009 23:14   
Forum

Quote by: kazema

Przypomniała mi się Matejanka. Pisała ona bowiem wiele rzeczy, które nie zgadzają się z doktryną naszego Kościoła, ale jedno pisała mądrze: Jezus jest w nas. I może rzeczywiście w przyszłości kościół,jako instytucja narzucająca nam swoje zdanie, nie będzie nam potrzebny, bo to ja, poprzez Jezusa, będę mogła kierować swoim życiem.

Kościół będzie zawsze... bo Kosciół to Chrystus.
Kościól nie narzuca nam swego zdania o ile jesteśmy w Chrystusie

===

Cytat 
Marianna
 luty 10 2009 02:20   
Forum

Paraklet. Wiem, ze milosc miedzy kobieta i mezczyzna czysta, bez seksu, sie zdarza.

Wedlug mnie, milosc nie potrzebuje seksu i tak jak widze na okolo, seks nie potrzebuje milosci.
Jedynie milosc malzenska, ta jedyna, wyzwala w czlowieku potrzebe realizacji i wydania owocow.
(Budowanie trwalego zwiazku i prokreacja).

Jesli poznasz ta milosc i bedziesz po slubie, bedziesz wiedziala, czy miec swoje dzieci, adoptowac,
a moze jedno i drugie.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 luty 10 2009 08:34   
Forum

[..]Przecież w średniowieczu było dużo takich - rycerz swojej damy serca nigdy nie tknął, a i w romantyzmie największymi miłościami były muzy (najczęściej widziane raz czy dwa w życiu).
Jest i już!!!! A Wam brak romantyzmu i średniowieczności... Swoją drogą ciekawe czy ktoś by odpowiedział (w sposób taki o jakim mówię, bez podtekstów) na ogłoszenie "szukam rycerza mojego serca"?

Tak jak piszesz to było powieściach, legendach i podaniach, które pisano na życzenie owych rycerzy, którzy jechali na krucjatę, panie zostawały w domu i 4 lata czekali na siebie. Rzeczywistość nie wyglądała tak jak podania. Pozwolę sobie nie wrzucać faktów.

Romantyzm? Może i muzy spotykali dwa razy w życiu, ale pod ręką zawsze mieli "pomniejsze" muzy na podorędziu.

Oczekujesz życia książkowego? Nie czytaj Kinga!

===

Cytat 
Piotr
 luty 10 2009 08:58   
Forum

Przez Was zamknę się w Zakonie!!!!!
A jak nie okaże się to moją drogą zgodną z wolą Boga - to pokaże na Was palcami podczas sądu ostatecznego!!!!

ok to może już ostatnie podejście - a jeśli małżeństwo pobiera się, bo się kocha - ale zamiast wydawać na świat swoje dzieci chce zaadoptować te porzucone??

Nie rozumiem czemu się przejmujesz tym co może być i w co kto wierzy?!

Najważniejsze jest, żeby osoba która poznasz poznała Twoje(!!!) podejście do świata i życia, żebyś Ty poznała tą osobę, żebyście się do siebie dopasowali, pokochali, zechcieli żyć razem... a jak będziecie żyć to już Wasza sprawa.

Podczas ślubu kościelnego zostanie zadane Wam pytanie:
"Czy chcecie z miłością przyjąć i po katolicku wychować potomstwo, którym was Bóg obdarzy?"

Zastanów się czy odpowiesz: "Chcemy!" . Jeśli nie, to nie ma mowy o małżeństwie! Żyć razem w miłości i bez seksu możesz bez małżeństwa - tak samo jak z rodzicami! Jak sama wspomniałaś w innym (chyba) wątku, ślub (w szczególniości koscielny) daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa przede wszystkim dzieciom i taki jest cel małżeństwa.

Mąż i żona to obcy ludzie w domu - jak mówiła moja babcia - dopiero dziecko robi z małżeństwa rodzinę!

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,97 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty