Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Po co Kościół?
 |  Wersja do druku
Angelika Mojeścik
 luty 28 2009 20:03   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

To już w innym wątku Smile

Klaruś jeśli chodzisz do kościoła (zauważ że piszę z małej litery - jest to wtedy mowa o takim kościele o jakim mówisz) po to by zauważyć księdza, mohery i koleżanki - to naprawdę rozumiem Twoje zwątpienie.

A idź kiedyś do Kościoła - nie wstawaj, nie klękaj - daruj sobie formalności - zamknij oczy i zobacz Jezusa Smile
Już odpowiem w tym wątku - i pomódl się!

Modlitwa to rozmowa (NIE DIALOG!!! ale rozmowa dwustronna) - módl się jak nie umiesz sama to z Biblią i słuchaj co mówi Jezus w zamian...
Nie przychodzi się do kościoła by patrzeć na księdza, tak jak nie robi się z modlitwy jajecznicy (Boże bo JA...., i JA...., a JA bym chciała - i mamy jajecznicę Big Grin)

Czytaj Biblie każdego wieczoru - mówię Ci niesamowita sprawa Smile

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 28 2009 21:50   
Forum

Quote by: Klaara

No to zmieńmy temat, czym jest dla Was modlitwa?

rozmową dwojga zakochanych? lub sytuacją gdy zakochany uśmiecha się w myślach do kochanej osoby, nawet kiedy jej nie widzi?
nawet ta liturgiczna

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 28 2009 21:57   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: medieval_man

rozmową dwojga zakochanych? lub sytuacją gdy zakochany uśmiecha się w myślach do kochanej osoby, nawet kiedy jej nie widzi?
nawet ta liturgiczna

nie znałam cię od tej romantycznej strony Smile
jak miło Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bożena Gaworska – Aleksandrowicz
 luty 28 2009 22:10   
Forum

Kościół to lustro, w którym widzimy to co niewidoczne dla oczu, lustro,, w którym odbija się nasze wnętrze. Kościół to ten moment, gdy w stojacym, siedzącym, klęczącym, idącym czlowieku nie widać profesora, naukowca, ministra, sprzątaczki, kierowcy, drwala,..., a spragnionego, utrudzonego w drodze pielgrzyma, miejsce, moment gdy nikną bariery drabiny społecznej, kruszą się bariery językowe, bo amen, w każdym języku swiata brzmi tak samo.
Kościół to wtedy gdy (i chyba jedynie tam) zdejmujemy maskę, bojaźliwi i poszukujący wartości wyższej, trwalszej niż materialna, stajemy się przez chwilę piękni.
Kościół to nasza potrzeba ciągłego bycia dziećmi, którym i porozrabiać się przytrafi i przytulić chce się,poopowiadać, wyżalić, a i tak znaleźć dobre dla siebie słowo.
To Dom Boży, taka sobie dacza Boga na przedmieściu nieba, do której wpadamy spragnieni miłości, w której doświadczamy jak bardzo podobni, a i zależni jesteśmy od drugiego człowieka, jak wiele dać mozna dając niewiele, bliskość, ciepło dłoni na znak pokoju. A i jedynie chyba tylko w kościele (zmaterializowanym, duchowym, czy w jakiej tam innej formie go określić potrafimy i uznajemy) uświadamiamy sobie własną małość wobec potęgi tego czego ani nazwać, ani pojąć, ani ogarnąć nie potrafimy, ale w poszukiwaniu czego jesteśmy w stanie choć na chwilę stać się piękni we wspólnocie z drugim człowiekiem.
Kościół to suma naszych wewnetrznych doświadczeń, osobistych przeżyć, spotkań, z których jawi się cała prawda o nas samych, prawda o głębi naszej wiary. Świadectwo natomiast wystawiamy sobie sami, to już niestety widoczne jest dla oczu. Dla mnie kościół pozostanie lustrem, w którym widzę własne niedoskonałości, w którym często się przegladam, dzięki któremu mogę ciagle coś poprawiać we własnym sposobie życia.

===

BA

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 luty 28 2009 22:15   
Forum

Rozmowa z Bogiem.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Bożena Gaworska – Aleksandrowicz
 luty 28 2009 22:57   
Forum

Tym cudownym momentem dnia, gdy w rozmowie z Bogiem uswiadamiam sobie i unaoczniam prawdę o sobie samej. Moje pragnienia, żal, radość, wrażliwość okazana bądź jej brak, to co chcę, potrafię, chciałabym ale nie umiem, bądź nie wiem jak, moje zagubienie, zawstydzenie, moja pycha, próżność, moje spotkanie z drugim człowiekiem , to wszystko co mogę ofiarować, bo więcej nic nie mam- za każdym razem jest nowym, bogatym doświadczeniem. Modlitwa jest dla mnie "prostownikiem", którym ładuję "akumulator"mojego życia.

===

BA

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 28 2009 23:14   
Forum Moderator
Moderator

BA - jesteś aniołkiem tego forum Smile

Uwielbiam cię czytać i nie ja jedna .... :*

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 luty 28 2009 23:15   
Forum

Ludzkość mi daje wiele , kościół nic. Nie widzę w nim Chrystusa, tylko księży którzy udają ze wierzą, nie widzę wspólnoty jedności nic. Kościół może był po coś kiedyś, w tej chwili nie widzę w nim nic. A ludzkość to inna sprawa.

Wbrew pozorom cala cywilizacja łacinska, cywilizacja bialego czlowieka zawdziecza judeo-chrzescijanstwu swoj rozwoj. To wlasnie dzieki wartosciom jakich Kosciol bronil i glosil cywilizacja bialego czlowieka stala sie tak potezna. W epoce oswiecenia znalezli sie jednak ludzie, ktorzy zaczeli te wartosci podwazac. Efekty? Dzis pomimo rozwoju technologii i nauki mamy do czynienia ze stagnacja gospodarcza. Malo tego. Cywilizacja bialego czlowieka zaczyna wymierac. To fakty. Jesli nie powrocimy do naszych korzeni, to nie bedzie z nami dobrze..

Mozesz zapytac o czym mowie? Np. o tym ze wspolczesny swiat ateistow krzyczy, ze zycie jest bezcenne. Bzdura. Sa wartosci dla ktorych warto oddac zycie. Dlatego tak bardzo religia chrzescijanska jest atakowana. Dzis ktos kto oddaje zycie w jakiejs sprawie nazywany jest frajerem.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 28 2009 23:22   
Forum Moderator
Moderator

a ja mam taki offtop - prośbę Big Grin (a to niespodzianka)

- Bardzo ładnie Was proszę czy możecie rozróżniać dwa słowa??
Kościół a kościół Smile

kościół - budynek, jakaś tam ceremonia - totalnie przyziemne itp
Kościół - Jezus Chrystus i my w Nim Smile

Bo mi tak się lepiej wtedy czyta SmileSmile
Z góry dziękuję

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 marzec 15 2009 16:57   
Forum

Mistyczny Kościół Jezusa Chrystusa = Jezus Chrystus w nas i my w Nim.

Katolikom jakoś nie tłumaczy się bardzo ważnej prawdy,że to przez obecność w nas Ducha Świętego Chrystusowego,tworzymy Mistyczny Kościół Jezusa Chrystusa.

2 Kor.13.5...czy nie wiecie o sobie,że Jezus Chrystus jest w was?...
---------------
medieval man
Kościół to Chrystus. Kto nie trwa w Kościele nie trwa i w Chrystusie. Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało

Pisząc Kościół to Chrystus, zapomniałeś napisać coś bardzo ważnego:Za wyjątkiem Kościoła Katolickiego!

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 15 2009 17:10   
Forum

Quote by: eviva

Mistyczny Kościół Jezusa Chrystusa = Jezus Chrystus w nas i my w Nim.

Katolikom jakoś nie tłumaczy się bardzo ważnej prawdy,że to przez obecność w nas Ducha Świętego Chrystusowego,tworzymy Mistyczny Kościół Jezusa Chrystusa.

2 Kor.13.5...czy nie wiecie o sobie,że Jezus Chrystus jest w was?...

Przyklad przesądu.
Za to katolikom tłumaczy się bardzo ważną prawdę, że Duch Święty tworzy w nas Kościół (bez zbednych dodatków o mistycyzmie - ten Kościół jest jak najbardziej i przyziemny i boski zarazem)

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
eviva
 marzec 26 2009 14:32   
Forum

medieval man

Kościół to uczestnictwo człowieka w Bogu.
Na czym to polega?
Kościół to Chrystus. Kto nie trwa w Kościele nie trwa i w Chrystusie.

Chrystus nie może być kościołem.Tak rozumując to jeśli Chrystus jest Bogiem,to i kościół jest Bogiem.Jest Kościół Katolicki,Protestancki,Prawosławny itd,to o który Ci chodzi?Zawsze pisaliście,że Chrystus jest jeden,a Kościołów jest bardzo dużo.
Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało

Kiedy i przez kogo zostaliśmy wszyscy ochrzczeni, aby stanowić jedno Ciało,Mistyczny Kościół Jezusa Chrystusa?
Pytanie: po co Kościół? jest dla mnie wskazówką na niezrozumienie istoty dzieła zbawienia. Ono realizuje się w Kościele, jako Ciele Chrystusa.

W jakim Kościele ma się realizować nasze zbawienie według Ciebie,w Katolickim,Protestanckim,Prawosławnym,Świadków Jehowy,czy jakimś innym?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,39 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty