Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Homeopatia - uchylenie drzwi złemu?
 |  Wersja do druku
angelo
 marzec 03 2009 15:23   
Forum

Status: offline

Quote by: medieval_man

Quote by: angelo

Opok

Homeopatia nie dąży "do pozyskania tajemnych sił y posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim". Nie "towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów". Homeopatia nie dąży do"wzywania złych mocy".

Masz rację co do nieszkodliwości homeopatii.Ciekawie na temat własciwości wody i odkryciu Maseru Emoto pisało w temacie jeśli dobrze pamiętam;Chrześcijaństwo i New Age.Lekarstwo homeopatyczne można zawsze odmagicznić, przez pobłogosławienie go np.21 razy w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

taaaaaak...

jeśli juz to może 77 razy, bo 21 to kojarzy się grą karcianą?

A nie lepiej splunąć przez lewe ramię?
Twisted Evil

Nie wiem dlaczego naśmiewasz się z Bożego Błogosławieństwa,które ma bardzo dużą moc działania.A ile razy ksiądz błogosławi wodę,aby stała się święconą? Przypomniało mi się jak na jednym forum czytałem o mężczyźnie,który był w szpitalu.Miał bardzo chorą nogę i lekarze chcieli mu ją odciąć.Poprosił swoją żonę,aby mu przynosiła z Kościoła wodę święconą,którą przemywał tą nogę.Po pewnym czasie noga była zdrowa i wszyscy się z tego faktu bardzo cieszyli.Tak się zastanawiam,czy woda święcona nie zalicza się też do leku homeopatycznego? Na pewno są niedoceniane jej walory lecznicze.

===

aureo

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 03 2009 15:31   
Forum Moderator
Moderator

Splunąć przez lewe ramie 7 razy po 7 podskakując na lewej nodze, a potem wymieszać z wodą poświęconą. A wszystko najlepiej w świetle gromnicy i przy "Pater noster..." (koniecznie po łacinie). Obowiązkowe kapelusze z szerokim rondlem, spuszczony wzrok i ponura atmosfera.
Czysty szamanizm.

I pomyśleć, ze jeden taki życie oddał, bo dwa razy laską skałę uderzył. A ten chce 21 razy....

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 03 2009 15:48   
Forum

Lekarstwo homeopatyczne można zawsze odmagicznić, przez pobłogosławienie go np.21 razy w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego[/b].

taaaaaak...

jeśli juz to może 77 razy, bo 21 to kojarzy się grą karcianą?

A nie lepiej splunąć przez lewe ramię?
Twisted Evil

niiiiiiiiie...
chyba, że dołożysz zakopanie opakowania w poświęconej ziemi Rolling Eyes

chomeopatia jest trochę magiczna - nie da się ukryć.
ale czy musi być groźna?
na pewno może - warunek jeśli przy produkcji leków, ktoś nie poprzestaje na mechanicznym potrząsaniu/mieszaniu/rozcieńczaniu a "dokłada" do tego jakieś intencje/zaklęcia (czytałem o takich wytwórcach).

Olinko
Myślę, że to co ci zaproponuję będzie pewne w 99%
Dowiedz się kto i jak produkuje twój lek

Jeśli musisz go żarzyć już teraz....

Ofiaruj ten lek i swoją chorobę Bogu w modlitwie,
poproś GO o oczyszczenie leku z jakichkolwiek złych wpływów i uwikłań,
poproś o oczyszczenie Ciebie samej z dotychczasowych złych wpływów, uwikłań spowodowanych lekiem i nie tylko,
wyznaj, że Jezus jest twym jedynym Panem i tylko Jemu chcesz służyć,
poproś Boga o błogosławieństwo dla tego leku, aby przyniósł ci same dobre skutki zdrowotne dla ciała i ducha

Myślę, że po takim "zabezpieczeniu" możesz go przyjąć ze spokojem (chyba, że "poczujesz w duchu inaczej - niepokój" - tak czy tak będziesz wiedzieć
(tylko nie możesz być zmienna i niepewna Bogu nie można trochę ufać!)
na zdrowie.

Ps
ciekawe co myślicie o mojej radzie

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
olinka
 marzec 03 2009 16:16   
Forum

Quote by: Dezerter

Lekarstwo homeopatyczne można zawsze odmagicznić, przez pobłogosławienie go np.21 razy w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego[/b].

chomeopatia jest trochę magiczna - nie da się ukryć.
ale czy musi być groźna?
na pewno może - warunek jeśli przy produkcji leków, ktoś nie poprzestaje na mechanicznym potrząsaniu/mieszaniu/rozcieńczaniu a "dokłada" do tego jakieś intencje/zaklęcia (czytałem o takich wytwórcach).

Olinko

Myślę, że po takim "zabezpieczeniu" możesz go przyjąć ze spokojem (chyba, że "poczujesz w duchu inaczej - niepokój" - tak czy tak będziesz wiedzieć
na zdrowie.

Dez, nie biorę na razie leku, bo to byłoby nieuczciwością wobec Boga. I nie muszę wcale go stosować, chociaż chemiczne zamiennki mają duże skutki uboczne. Wolałabym leczyć się "zdrowiej", bo wybieram też ekologiczne jedzenie Smile Homeopatia do tego po prostu pasuje i nie powoduje alergii.
Lekarstwo jest dostępne w aptece, produkowane na dużą skalę. Wydaje mi się, że w fabryce w Szwajcarii nie udaloby sie utzrymać w tajemnicy faktu uprawiania jakiś magicznych rytuałów. Istnieją środki homeopatyczne produkowane przez apteki, jednak ja tych nie używam.
Dla mnie homeopatia nie wiąże się z magią. jednak jeśli już dowiedziałam się o wątpliwościach, które tego tematu dotyczą, to chcę je wyjaśnić. Właśnie po to, by do tego nie wracać w zależności od nastroju Wink

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
epablito
 marzec 03 2009 18:32   
Forum

Homeopatia nie działa. Zostało to udowodnione w porządnych badaniach naukowych (z podwójną ślepą próbą itd). Efekt działania leków homeopatycznych jest porównywalny z placebo. Leczenie homeopatią to kit. Smile Podobnie jak leczenie wahadełkiem, piramidką...

Lepiej już dać się leczyć przez przytulanie czy nakładanie rąk - działają lepiej niż placebo, kontakt z drugim człowiekiem bywa uzdrawiający. Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 03 2009 19:38   
Forum

Tytuł wątku:

"Homeopatia - uchylenie drzwi złemu?"

Co na ten temat mówią Wasze autorytety?

Jak nikt nie ma nic do dodania, to chyba można zamknąć ten wątek.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Andrzej
 marzec 03 2009 20:45   
Forum

moje autorytety i moje doświadczenie mowi, że to uchylenie drzwi zlemu...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 marzec 03 2009 20:48   
Forum

Nie wiem dlaczego naśmiewasz się z Bożego Błogosławieństwa,które ma bardzo dużą moc działania.

Nigdzie nie naśmiewam sięz Bożego blogosławieństwa.
Wyśmiewam co najwyżej magiczne podchodzenie do modlitwy i do Boga w ogóle

A ile razy ksiądz błogosławi wodę,aby stała się święconą?

Raz?
A ty uważasz, ze 21 razy?

Przypomniało mi się jak na jednym forum czytałem o mężczyźnie,który był w szpitalu.Miał bardzo chorą nogę i lekarze chcieli mu ją odciąć.Poprosił swoją żonę,aby mu przynosiła z Kościoła wodę święconą,którą przemywał tą nogę.Po pewnym czasie noga była zdrowa i wszyscy się z tego faktu bardzo cieszyli.Tak się zastanawiam,czy woda święcona nie zalicza się też do leku homeopatycznego? Na pewno są niedoceniane jej walory lecznicze.

i Ty nadal uważasz, że nie prezentujesz myślenia magicznego?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Łukasz
 marzec 03 2009 21:12   
Forum Moderator
Moderator

Prof. zw. dr hab. med. Andrzej Gregosiewicz
HOMEOPATIA JEST OSZUSTWEM - TO FAKT NAUKOWY. MILIONY OSZUKANYCH LUDZI - TO FAKT SPOŁECZNY. PRÓBY ZAINTERESOWANIA TYM OSZUSTWEM OGÓLNOPOLSKICH MEDIÓW - TO BICIE GŁOWĄ W MUR POWSZECHNEJ IGNORANCJI. ZAPRZESTANIE TAKICH PRÓB PRZEZ LEKARZA - TO SPRZENIEWIERZENIE SIĘ PRZYSIĘDZE HIPOKRATESA

Prof. dr Kazimierz Ostrowski
Trwałość homeopatii można porównać jedynie z trwałością astrologii. Astrologię, którą ogłupia się i nasze społeczeństwo poprzez poranne komunikaty, określił redaktor naczelny Nature - John Maddox - stekiem kłamstw. Ma się ona równie dobrze jak medycyna niekonwencjonalna. Trzeba stwierdzić z zadowoleniem, że w wielu instytucjach naukowych usiłuje się dowieść nonsensowności terapii homeopatycznej, ale skutki tych obiektywnych dowodów są mniej więcej takie, jak przedkładanie społeczeństwu dowodów, że palenie tytoniu jest szkodliwe. Irytujące jest to, że staranie zewaluowania homeopatii nie oddziałują na stronę intelektualną społeczeństwa, jak również fakt, że leki te są stosowane przez bezkrytycznych lekarzy posiadających dyplomy. Trzeba jedynie wierzyć, że działają w dobrej wierze, w co osobiście wątpię.

a wiecej tutaj

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Piotr
 marzec 04 2009 09:05   
Forum

Pismo "Lancet" przypuściło atak na jedną z wiodących gałęzi alternatywnej medycyny - homeopatię. Zdaniem autorów homeopatia nie jest skuteczniejsza niż placebo, czyli "leki" działające tylko dzięki sugestii.

tjaaaaa

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Rafi F
 marzec 04 2009 09:57   
Forum Moderator
Moderator

W kwestii "braku zła" homeopatii:
1) porzucenie, brak leczenia czy ochrony (np. przy wirusowych najczęściej nie chodzi o wyleczenie ale o ochronę organizmu, aby osłabiony walką z wirusem nie złapał nic innego i nie skończyło sie to groźnymi powikłaniami czy chorobami i dodatkowym obciążeniem organizmu skutkującym nawet wycieńczeniem i śmiercią)
2) propaganda homeopatii jako skutecznej alternatywy dla medycyny co powoduje zagrożenie jak w p. 1) oraz zagrożenie myśleniem magicznym

Jeżeli ktos nie chce się truć, to niech weźmie pod uwage, że:
- ogromna większość leków ma swe bezpośrednie lub pośrednie pochodzenie roślinne (zioła; łącznie z viagrą)
- także duża część przypraw jest ziołami

Ponadto osobiście uważam, że medycyna jest darem Boga. Jak z każdym darem i tego trzeba rozumnie używać.

Następne nieporozumienia:
- placebo jest obojętne, ale efekt placebo jest faktem (najskuteczniejsze są małe czerwone pastylki - małe, więc w domyśle musi być silny, a czerwień tym bardziej podkreśla "toksyczność" czyli siłę leku).
- wiele ziołowych leków (proszę ich nie lekceważyć) sprzedawanych jest pod szyldem homeopatii - kwestia marketingowa, pod tym szyldem łatwiej dziś sprzedać.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Piotr
 marzec 04 2009 14:56   
Forum

Quote by: Rafi+F

W kwestii "braku zła" homeopatii:
1) porzucenie, brak leczenia czy ochrony (np. przy wirusowych najczęściej nie chodzi o wyleczenie ale o ochronę organizmu, aby osłabiony walką z wirusem nie złapał nic innego i nie skończyło sie to groźnymi powikłaniami czy chorobami i dodatkowym obciążeniem organizmu skutkującym nawet wycieńczeniem i śmiercią)
2) propaganda homeopatii jako skutecznej alternatywy dla medycyny co powoduje zagrożenie jak w p. 1) oraz zagrożenie myśleniem magicznym

ad. 2) Myślenie magiczne pojawia sie wszędzie tam gdzie człowiek doszukuje się magii.
ad. 1) Tak samo można mówić o witaminach, cebuli i miodzie.

Jeżeli ktos nie chce się truć, to niech weźmie pod uwage, że:
- ogromna większość leków ma swe bezpośrednie lub pośrednie pochodzenie roślinne (zioła; łącznie z viagrą)
- także duża część przypraw jest ziołami

Co chcesz przez to powiedzieć? - mam dziś chyba problemy z percepcją.

Ponadto osobiście uważam, że medycyna jest darem Boga. Jak z każdym darem i tego trzeba rozumnie używać.

Zgadzam się w pełni!

Następne nieporozumienia:
- placebo jest obojętne, ale efekt placebo jest faktem (najskuteczniejsze są małe czerwone pastylki - małe, więc w domyśle musi być silny, a czerwień tym bardziej podkreśla "toksyczność" czyli siłę leku).
- wiele ziołowych leków (proszę ich nie lekceważyć) sprzedawanych jest pod szyldem homeopatii - kwestia marketingowa, pod tym szyldem łatwiej dziś sprzedać.

Zgadzam się jeśli mówimy o tym, że jest z grubsza obojętne chemicznie. A gdzie te nieporozumienia?

Quote by: reguly

Nie pamietam co prawda ktory papiez, ale ponoc onegdaj swego czasu jeden z nich na pytanie biskupow co czynic z zastalymi, poganskimi zwyczajami, odpowiedzial by zwalczac... a to czego nie da sie zawalczyc - ochrzcic...

Może ochrzcić homeopatię? Wink

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 04 2009 15:32   
Forum Moderator
Moderator

opok
cebula tez ziołem, witaminy to część potrzebnego pożywienia,
Pozywny rosołek tez jest choremu potrzebny co nie wyklucza leków.

Czy zamiast rosołka, syropu z cebuli (mnie na stan zapalny gardła pomaga - domowy syrop z wielosetletnią tradycją) i leków osłonowych zaproponujesz homeopatię?
A niestety tak sie dzieje : homeopatia jest czesto zamiast.

Jezeli wierzy się w pamięć wody i z tego powodu jej wartość leczniczą, czy tez "energetyczną", to jest to czyste czary-mary (tak jak obmywanie ran wodą święconą)

Co do ziół chciałem zwrócic uwage, że "zdrowe życie" wcale nie wyklucza "trucie" sie lekami. Produkty farmaceutyczne mają tą przewage nad odpowiednimi ziołami z powodu wyodrębnienia czynnika aktywnego i scisłego dawkowania. Choć dziś są już produkty roslinne o dość dobrze okreslonej zawartości czynnika aktywnego - sa to jednak produkty niszowe (podejrzewam, ze steżenie jest regulowane przez produkt syntetyczny, a sprzedawane jako "super zioło" z powodów marketingowych).

Nie cały post był skierowany do ciebie (skąd takie przypuszczenie?) stąd wyjaśnienie róznicy pomiędzy placebo a efektem placebo (córka troszkę się pogubiła)

===

Cytat 
Marek
 marzec 04 2009 15:40   
Forum

Quote by: opok

ad. 2) Myślenie magiczne pojawia sie wszędzie tam gdzie człowiek doszukuje się magii.

Też. Ale myślenie magiczne nie jest związane tylko z okultyzmem - to pojęcie psychologiczne odnoszące się do sytuacji, gdzie - najkrócej rzecz biorąc - człowiek przypisuje moc sprawczą samym swoim myślom i/lub wykazuje zaburzenia oglądu reakcji przyczynowo-skutkowej, tj. doszukuje się połączeń między swoją myślą/akcją a zewnętrznymi zjawiskami, podczas gdy obiektywnie nie zachodzi żadna interakcja.

Przykładowo: chuchnięcie na kostki przed rzuceniem, mające wywołać wyrzucenie jak najwyższej liczby oczek, wiara w 'pecha', który dopadnie, jeśli przejdzie się pod drabiną, wiara w skuteczność noszenia talizmanów etc. Generalnie rzecz biorąc - samo sedno przesądów wszelkiej maści, mogące doprowadzić do nerwic czy ZOK.

Czy wiara w homeopatię opiera się na myśleniu magicznym? To zależy od jej dyskutowalnej medycznej skuteczności. Wink

Pozdrawiam,
kacerz

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 04 2009 15:50   
Forum

opok
cebula tez ziołem, witaminy to część potrzebnego pożywienia,
Pozywny rosołek tez jest choremu potrzebny co nie wyklucza leków.

Czy zamiast rosołka, syropu z cebuli (mnie na stan zapalny gardła pomaga - domowy syrop z wielosetletnią tradycją) i leków osłonowych zaproponujesz homeopatię?
A niestety tak sie dzieje : homeopatia jest czesto zamiast.

Jezeli wierzy się w pamięć wody i z tego powodu jej wartość leczniczą, czy tez "energetyczną", to jest to czyste czary-mary (tak jak obmywanie ran wodą święconą)

Co do ziół chciałem zwrócic uwage, że "zdrowe życie" wcale nie wyklucza "trucie" sie lekami. Produkty farmaceutyczne mają tą przewage nad odpowiednimi ziołami z powodu wyodrębnienia czynnika aktywnego i scisłego dawkowania. Choć dziś są już produkty roslinne o dość dobrze okreslonej zawartości czynnika aktywnego - sa to jednak produkty niszowe (podejrzewam, ze steżenie jest regulowane przez produkt syntetyczny, a sprzedawane jako "super zioło" z powodów marketingowych).

Nie cały post był skierowany do ciebie (skąd takie przypuszczenie?) stąd wyjaśnienie róznicy pomiędzy placebo a efektem placebo (córka troszkę się pogubiła)

Czytaj ze zrozumieniem!

Pisałeś, że źle się robi jeśli homeopatią zastępuje się leki które są niezbędne do wyleczenia.

Napisałem, że tak samo mozna napisac o cebuli i miodku. niech będzie też rosołek.

Czytaj: źle się robi jeśli rosołkiem zastąpi się leki które są niezbędne do wyleczenia.

Tyle. Nigdzie nie napisałem, że miodek to to samo co lek homeopatyczny.

Jeśli mówię, że i maluchem i BMW można zabić człowieka na skrzyżowaniu, to nie znaczy, że uważam te samochody za takie same.

Ludzie tak samo próbują się leczyć, tylko miodkiem, tylko czosnkiem, lub tylko cebulą z cukrem - dopiero jak dochodzą do krawędzi trafiają po wyspecjalizowane leki.
Miodek, cebula, czosnek i inne są czesto zamiast, tak jak leki homeopatyczne - ale to nie znaczy że któreś z nich jest złe, tylko że człowiek jest głupi, albo ogłupiony - ale nie jest to wina leku/substancji, tylko ludzi

Ja nie mówię, że homeopatia jest super i wyleczy wszystko. Mówię, żeby nie robić z niej jakieś specjalnego demona, gorszego od telewizji, komputerów, czy alkoholu i papierosów.

Zgodzę się na status hemeopatii jako otwieracza furtki złemu, jeśli przyznacie taki status innym rzeczom, które mogą prowadzić do uzależnień, nałogów, zachowań magicznych, itd. itp. - wszystkim uzywkom, pieniądzom, technologiom cyfrowym, pasjom różnego rodzaju......

===

Cytat 
Piotr
 marzec 04 2009 15:55   
Forum

Quote by: kacerz_Marek

Quote by: opok

Też. Ale myślenie magiczne [...ciach...] mogące doprowadzić do nerwic czy ZOK.

Czy wiara w homeopatię opiera się na myśleniu magicznym? To zależy od jej dyskutowalnej medycznej skuteczności. Wink

Pozdrawiam,
kacerz

Zgadzam się w pełni! Smile
...i tylko bym dodał, że dla niektórych wiara w homeopatię jest tym samym co wiara w leczenie w ogóle. Dla niech nie ma znaczenia skąd się lek wziął. Lekarz przepisał to biorę. Reklama "w telewizorze powiedziała, że dobre i nieszkodliwe" więc kupuję i biorę.... itd.... czy tacy ludzie otwierają furtkę złemu?

===

Cytat 
Reguly
 marzec 04 2009 16:28   
Forum

Pozwolilem sobie wyodrebinic oddzielny watek dotyczacy tzw. "myslenia magicznego"... Zapraszam...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Marek
 marzec 04 2009 17:12   
Forum

Ale... My właśnie na tym wątku jesteśmy. Wink

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 marzec 04 2009 17:12   
Forum Moderator
Moderator

Troche odnosnie tzw. "myslenia magicznego" bylo juz poniekad np. przy okazji tego watku...

Reguy chyba Ci sie soft moderatorski zwiesil Laughing Out Loud

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Reguly
 marzec 04 2009 17:24   
Forum

Quote by: Kruk

Troche odnosnie tzw. "myslenia magicznego" bylo juz poniekad np. przy okazji tego watku...

Reguy chyba Ci sie soft moderatorski zwiesil Laughing Out Loud

Juz poprawione... Sorki... Rolling Eyes

===

Cytat 
eviva
 marzec 04 2009 17:28   
Forum

Dezerter

Olinko

Jeśli musisz go żarzyć już teraz....

Ofiaruj ten lek i swoją chorobę Bogu w modlitwie,
poproś GO o oczyszczenie leku z jakichkolwiek złych wpływów i uwikłań,
poproś o oczyszczenie Ciebie samej z dotychczasowych złych wpływów, uwikłań spowodowanych lekiem i nie tylko,
wyznaj, że Jezus jest twym jedynym Panem i tylko Jemu chcesz służyć,
poproś Boga o błogosławieństwo dla tego leku, aby przyniósł ci same dobre skutki zdrowotne dla ciała i ducha

na zdrowie.

Ps
ciekawe co myślicie o mojej radzie

Twoja rada jest bardzo dobra i uniwersalna.Odnosi się do oczyszenia każdego leku z jakichkolwiek złych wpływów i uwikłań.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 04 2009 17:38   
Forum

A ja mam rade, ktora od jakiegos czasu pojawia sie z kazda reklama lekarstw: "każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu", tudzez jeszcze "przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą"... Twisted Evil

===

Cytat 
Ewa
 marzec 08 2009 13:18   
Forum

I jak?

Jest tak,ze homeopatia jest czyms zlym?,ze niby otwiera furtke zlemu?.

Nie mozna w ten spsob patrzec na ten rodzaj czy kazdy inny rodaj leczenia-zgadza sie?.

Leczenie i skutek dzialania leku -zalezy bowiem od zbyt wielu czynnikow.
Czy leczenie chemiczne np. taka walka z rakiem chemia-gdzi dostaje sie tylu innych schorzen-i gdzie organizm jest totalnie wyniszczony -to tez otwiera furtke zlemu?

Co to jest zlo?.Czy zlo- w tym przypadku to jest to co szkodzi cialu? czy tez to jest cos co szkodzic ma duszy? O co chodzi ztym zlem?.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 08 2009 20:39   
Forum

leczenie chemiczne,o ile wiem, nie ma nic wspólnego z myśleniem magocznym, podczas gdy homeopatia - i owszem.

Leczenie chemiczne nie otwiera furtki złemu, podczas gdy "leczenie" homeopatyczne jest zgodą na wejście w świat magii duchów - to otwiera drzwi naszej duszy przed Złym.

Właśnie chodzi o takie zło: o osobowe byty, które mogą wykorzystywać nasze otwarcie na świat niewidzialny i nam szkodzić

===

Cytat 
matejanka
 marzec 08 2009 22:04   
Forum

leczenie chemiczne,o ile wiem, nie ma nic wspólnego z myśleniem magocznym, podczas gdy homeopatia - i owszem.

Leczenie chemiczne nie otwiera furtki złemu, podczas gdy "leczenie" homeopatyczne jest zgodą na wejście w świat magii duchów - to otwiera drzwi naszej duszy przed Złym.

Właśnie chodzi o takie zło: o osobowe byty, które mogą wykorzystywać nasze otwarcie na świat niewidzialny i nam szkodzić

Homeopatia ma tyle samo wspólnego ze światem duchów, co każdy inny lek.
Czy można posmarować się duchem? Powszechnie używana na stłuczenia i otarcia, bardzo skuteczna maść traumel jest maścią homeopatyczną.
Moim zdaniem demonizowanie homeopatii wynika wyłącznie z niewiedzy.
pozdrawiam

ps na tej stronie znajduje się video na którym można obejrzeć produkcję leków homeopatycznych w Niemczech
www.homoeopathie-heute.de/homoeopathie/grundsaeulen/herstellung.php.

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Bożena Gaworska – Aleksandrowicz
 marzec 08 2009 22:46   
Forum

Ja tam nie wiem co homeopatia ma wspólnego z duchami, gusłami i zwał jak chciał - złem, furtką czy innym otwarciem. Powiem jedno, żadne czary mary, zadne zaklinania,
a zwykła białoruska samogonka przepędziła moje przeziębienie, któremu ni antybiotyk, ni syropki, ni homeopatyczne leki rady dać nie mogły. Wsigo Wam dobrego Wsiem.
A jak trudno o rozum to o zdrowie się pomódlcie i skończcie tą jałową dyskusję,pomaga co nie szkodzi, co nie szkodzi pomaga, wot wsio.Leki z dolnej, górnej ? półki osobniczo zmienne mają działanie, osobniczo zmiennie stosowane pomagają bądź nie. Pozdrawiam.

===

BA

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 08 2009 23:14   
Forum

Quote by: matejanka

Homeopatia ma tyle samo wspólnego ze światem duchów, co każdy inny lek.

jeszcze napisz, że magia jest tym samym co medycyna
Laughing Out Loud
Quote by: matejanka

Moim zdaniem demonizowanie homeopatii wynika wyłącznie z niewiedzy.

moim zdaniem lekceważenie magicznegho charakteru homeopatii wynika wyłącznie z niewiedzy

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 09 2009 08:43   
Forum Moderator
Moderator

Traumeel przetestowany na siłowni.
Maść kilkakrotnie droższa od maści przeciwzapalnych (2-3 krotnie droższa od ketopromu), skuteczność nie większa niz masci "z sadła niedźwiedzia". Znalezione zastosowanie praktyczne: podkład do masarzu.

Wracając do negatywnego działania homeopatii.
W wielu wypadkach chłowiek dochodzi do siebie (organizm zdobywa przewagę) po kilku tygodniach ochrony lub wsparcia lekami.
A oto przypadek jaki ostatnio słyszałem: po 2 tygodniach cieżkiej grypy i ochronie organizmu antybiotykami (kuracja 2 tygodniowa) zastosowano "lek homeopatyczny" i na drugi dzień poprawa i przełom. Poszła fama o "skuteczności" "leku" i w najbliższej aptece zniknął cały zapas. Po co stać w kolejce do lekarza, po co drogie leki, skoro za 30 zł taki cudowny lek! Evil
To częste zjawisko : homeopatia razem z klasyczną medycyna albo pod koniec kuracji i potem fama o "skuteczności" i kasa idzie do farmaceutów.

A oto przykład takiego zjawiska:

Quote by: BA

a zwykła białoruska samogonka przepędziła moje przeziębienie, któremu ni antybiotyk, ni syropki, ni homeopatyczne leki rady dać nie mogły. Wsigo Wam dobrego Wsiem.

Cudowna samogonka. Teraz leczą się nią pewnie w całej okolicy. Oby nie przedawkowali. Laughing Out Loud

===

Cytat 
 marzec 09 2009 11:33   
Forum

Spoko Rafi, nie przedawkują, oni w poście nie piją.

===

BA

Profil   Email 
 Cytat 
 marzec 09 2009 11:53   
Forum

Kolejność medykamentów, tudzież innych wspomagaczy, którą ułozyłam jest ani zamierzona, ani oddaje co po czym, co z czym, zwykła wyliczanka obliczona na rozśmieszenie . Może śmiesznie zabrzmi, do lekarza mam tu dość ograniczony dostęp, sięgam zatem po wszystko co pod ręką, co z sobą przywiozłam -gdy potrzeba zaistnieje. I ani zastanawiam się czy ktoś nad tym czary mary odprawiał, co najwyżej czytam skład, ani mnie obchodzi, co kto o tym myśli, ma pomóc i wsio. Proszę więc nie wypaczać treści mojej wypowiedzi, ani dorabiać do niej idei fix.Dyskusję, którą śledzę uznałam za jałową i zachciało mi się wtrącić swoje trzy grosze.Nigdzie natomiast nie wskazałam ani za, ani przeciw homeopatii, konwencji czy jakiejkolwiek innej metodzie leczenia.Jedyne przy czym pozostaję -wszelkie medykamenty działają osobniczo zmiennie, nawet placebo, o którym też tu czytałam.

===

BA

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,08 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty