Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Homeopatia - uchylenie drzwi złemu?
 |  Wersja do druku
Rafi F
 marzec 09 2009 12:01   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by: BA

Kolejność medykamentów, tudzież innych wspomagaczy, którą ułozyłam jest ani zamierzona, ani oddaje co po czym, co z czym, zwykła wyliczanka obliczona na rozśmieszenie . Może śmiesznie zabrzmi, do lekarza mam tu dość ograniczony dostęp, sięgam zatem po wszystko co pod ręką, co z sobą przywiozłam -gdy potrzeba zaistnieje. I ani zastanawiam się czy ktoś nad tym czary mary odprawiał, co najwyżej czytam skład, ani mnie obchodzi, co kto o tym myśli, ma pomóc i wsio. Proszę więc nie wypaczać treści mojej wypowiedzi, ani dorabiać do niej idei fix.Dyskusję, którą śledzę uznałam za jałową i zachciało mi się wtrącić swoje trzy grosze.Nigdzie natomiast nie wskazałam ani za, ani przeciw homeopatii, konwencji czy jakiejkolwiek innej metodzie leczenia.Jedyne przy czym pozostaję -wszelkie medykamenty działają osobniczo zmiennie, nawet placebo, o którym też tu czytałam.

Muszę przyznać, ze mi samogon w małej ilości również pomagał nie raz (pod warunkiem, ze zaraz poszedłem do ciepłego łóżka i wypociłem sie do woli), na lekką niestrawność pomagała orzechówka (piołunówka juz mniej).
Jednak nie porównałbym tego do placebo czy "leków" homeopatycznych - tu mechanizm jest znany (odpowiednio rozszerzenie naczyń krwionośnych i pobudzenie wydzielania soków trawiennych).

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
olinka
 marzec 09 2009 15:26   
Forum

Stawiając pytanie, miałam zamiar, a może raczej nadzieję, uzyskać odpowiedzi popierające leczenie homeopatyczne.
Przyznaję jednak, że w tym wypadku liczyło się dla mnie zdanie osób, które z poprzednich wpisów "zakwalifikowałam" jako wierzące i posiadające odpowiednie rozeznanie oraz wiedzę o nauce Kościoła.
Nie chciałabym, żeby ktoś nie spełniajacy tych kryteriów poczuł się dotknięty, jednak ten temat w zasadniczy sposób ma związek z realem Wink
Jednak za odpowiedzi i maile dziekuję wszystkim bez wyjątku, a z homeopatią rozstaję się aż do.......znalezienia nowych dowodów za.

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 10 2009 09:33   
Forum

Quote by: olinka

Stawiając pytanie, miałam zamiar, a może raczej nadzieję, uzyskać odpowiedzi popierające leczenie homeopatyczne.
Przyznaję jednak, że w tym wypadku liczyło się dla mnie zdanie osób, które z poprzednich wpisów "zakwalifikowałam" jako wierzące i posiadające odpowiednie rozeznanie oraz wiedzę o nauce Kościoła.
Nie chciałabym, żeby ktoś nie spełniajacy tych kryteriów poczuł się dotknięty, jednak ten temat w zasadniczy sposób ma związek z realem Wink
Jednak za odpowiedzi i maile dziekuję wszystkim bez wyjątku, a z homeopatią rozstaję się aż do.......znalezienia nowych dowodów za.

Jeśli przyjmujesz pogląd, czy stanowisko, że leki homeopatyczne są środkami magicznymi służącymi zniewoleniu człowieka, to rzeczywiście - lepiej żebyś je sobie odpuściła.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
olinka
 marzec 10 2009 10:23   
Forum

Quote by: opok

Jeśli przyjmujesz pogląd, czy stanowisko, że leki homeopatyczne są środkami magicznymi służącymi zniewoleniu człowieka, to rzeczywiście - lepiej żebyś je sobie odpuściła.

Sądzę, że w tej chwili zbyt wiele jest niewiadomych i trudno zdecydować, które opinia jest najbardziej wiarygodna. Mam wrażenie, że w homeopatii, a szczególnie w środkach produkowanych przez fabryki, nie kryje się nic złego. A jednak mam pewne wątpliwości, co sprawia, że wybieram mniejsze zło, czyli trudniejszą drogę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 10 2009 10:52   
Forum

Sądzę, że w tej chwili zbyt wiele jest niewiadomych i trudno zdecydować, które opinia jest najbardziej wiarygodna. Mam wrażenie, że w homeopatii, a szczególnie w środkach produkowanych przez fabryki, nie kryje się nic złego. A jednak mam pewne wątpliwości, co sprawia, że wybieram mniejsze zło, czyli trudniejszą drogę.

Może to jednak okaże się łatwiejsza droga, bo spokojniejsza? Smile Podjęłaś decyzję i będziesz się jej trzymać. Nie będziesz miała dylematów, wątpliwości. Smile

Pozdrawiam! ...i zdrowia życzę!

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Arek_Sz
 marzec 10 2009 15:49   
Forum

Do nieba droga tez nie jest prosta...

Za to do piekła - usłana różami...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
olinka
 marzec 10 2009 16:00   
Forum

Może to jednak okaże się łatwiejsza droga, bo spokojniejsza? Smile Podjęłaś decyzję i będziesz się jej trzymać. Nie będziesz miała dylematów, wątpliwości. Smile

Pozdrawiam! ...i zdrowia życzę!

Spokojniejsza? To by bylo możliwe, gdybym miała już teraz sprecyzowaną opinię. A tak nie jest Frown
Podjęcie decyzji to jedno. Ale w tym wypadku jest to decyzja "pośrednia", zamykająca pewien etap. Niestety nie oznacza to zaprzestania rozważania, czy powinna stać się postanowieniem ostatecznym.
A zdrowie mi się przyda, dzięki za życzenia Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
olinka
 marzec 10 2009 16:03   
Forum

Quote by: Arek_Sz

No, wiesz....róże mają kolce. Do piekła można dojść najeżonym kolcami róż. Lepiej zauważyć, co się do nas przyczepia Wink i zmienić drogę na kamienistą ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 10 2009 16:10   
Forum

Myślę, że to jest generalizowanie i szerzenie poglądów z wczesnego nauczania katechetycznego.

Jak patrzę na grzeszników, to wcale nie wydaje mi się, że ich życie jest tak usłane różami.

===

Cytat 
eviva
 marzec 15 2009 16:18   
Forum

Myślę, że to jest generalizowanie i szerzenie poglądów z wczesnego nauczania katechetycznego.

Jak patrzę na grzeszników, to wcale nie wydaje mi się, że ich życie jest tak usłane różami.

Wszystko się zgadza z NT:

Co zasiejesz,to żąć będziesz.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 15 2009 17:18   
Forum

Quote by: eviva

Wszystko się zgadza z NT:

Co zasiejesz,to żąć będziesz.

baaaardzo glębokie
Wink

i skrajnie niebiblijne, nieewangeliczne

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 15 2009 23:15   
Forum

Eek! Pokaż mi kobieto gdzie w NT jest mowa o drodze do piekła usłanej różamiRolling Eyes to że jest szeroka droga na zatracenie to ja wiem a że jest usłana różami to dopiero dowieduję się od ciebie te wiadomości wziełaś z Bibli w której Bóg jest KOBIETĄ czy tak ?

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 15 2009 23:33   
Forum

Quote by: ZibiShalom

Eek! Pokaż mi kobieto gdzie w NT jest mowa o drodze do piekła usłanej różamiRolling Eyes to że jest szeroka droga na zatracenie to ja wiem a że jest usłana różami to dopiero dowieduję się od ciebie te wiadomości wziełaś z Bibli w której Bóg jest KOBIETĄ czy tak ?

Zibi
nie denerwuj się weź sobie jakieś krople uspokajające - tylko nie homeo - Wink
To nie znasz koronnego argumentu evivy?, że skora Ojciec zrodził Syna to musiała być i Matka Laughing Out Loud
Zapewniam cię, że Eviva jeszcze nie raz cię zadziwi wiec
wyluzuj
i nie mów do niej "kobieto"
bo to nieładnie ...i nie do końca pewne....

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 15 2009 23:43   
Forum

czyżby Eviva była MĘCZYZNĄEek!Surprised!o ja biedny a ja myślałem że ona być onaLaughing Out Loudspoko jeżeli piszę jak piszę to daleki jestem od zgrzytania zębami. choć jak ktoś nie zna Pisma a się powołuje na prawdy w nim zawarteRolling Eyes to zostaje mi ostro odpisać Mr. GreenTwisted Evil

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 15 2009 23:45   
Forum Moderator
Moderator

czyżby Eviva była MĘCZYZNĄEek!Surprised!o ja biedny a ja myślałem że ona być onaLaughing Out Loud

Powiedzmy tak : płeć evivy nie jest do końca rozeznana, choć najczęściej pisze jako kobieta.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 16 2009 02:48   
Forum

"EVIVA" nie stosuj dalej HOMEOPATII bo całkowicie zmienisz płeć i jak Bóg cie wzbudzi z martwych to kim będziesz MENCZIZNĄ CZI ŁONĄ KOBITĄ ujawnij swoją płeć bym nie żył w nie pewnościRolling EyesMr. GreenCool

===

Profil   Email 
 Cytat 
olinka
 marzec 16 2009 09:48   
Forum

"EVIVA" nie stosuj dalej HOMEOPATII bo całkowicie zmienisz płeć i jak Bóg cie wzbudzi z martwych to kim będziesz MENCZIZNĄ CZI ŁONĄ KOBITĄ ujawnij swoją płeć bym nie żył w nie pewnościRolling EyesMr. GreenCool

A skąd będziesz miał pewność, że Eviva powiedziała prawdę Question Question Question
Zawsze będziesz żył w niepewności Wink Nie przejrzysz kobiety Razz

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 16 2009 10:17   
Forum Moderator
Moderator

A skąd będziesz miał pewność, że Eviva powiedziała prawdę Question Question Question
Zawsze będziesz żył w niepewności Wink Nie przejrzysz kobiety Razz

Przyjmiemy prawdę jaką nam objawi, choć zaufać kobiecie to proszenie sie o kłopoty Wink
Wracając częściowo do tematu. Właśnie kolejny raz poznałem skuteczność syropu z cebuli na drapiące gardło i lekkie przeziębienie (dodatek to większy kieliszek wiśniówki w wersji 80%, dodatkowo pled na kołdrę i przytulona żona) - rano wstałem zdrowiutki.
Homeopatia? Nieeeeeeeeee, jestem zbyt niecierpliwy aby sączyć kropelki przez tydzień czy dwa zanim pójdę do lekarza Mr. Green

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 16 2009 13:06   
Forum Moderator
Moderator

post reguly został usunięty za propagowanie znacznego naruszenia zasad publikacji

Natomiast zachęcam ciebie reguly, abyś napisał własny artykuł na ten temat lub rozpoczął nowy watek od początku (bo owe wklejki pewnie długo nie pożyją gdy admin zajrzy)

===

Cytat 
Reguly
 marzec 16 2009 14:37   
Forum

Quote by: Rafi+F

post reguly został usunięty za propagowanie znacznego naruszenia zasad publikacji

Natomiast zachęcam ciebie reguly, abyś napisał własny artykuł na ten temat lub rozpoczął nowy watek od początku (bo owe wklejki pewnie długo nie pożyją gdy admin zajrzy)

OK - zapraszam tutaj: http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=173181 (choc osobiscie nie sadze by w pierwotnej, nierozwinietej formie moja wypowiedz wymagala az odrebnego watku (szczegolnie w swietle OffTopa do ktorego zmierza niniejszy))...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
eviva
 marzec 17 2009 13:38   
Forum

Rafi F

Przyjmiemy prawdę jaką nam objawi, choć zaufać kobiecie to proszenie sie o kłopoty
Wracając częściowo do tematu. Właśnie kolejny raz poznałem skuteczność syropu z cebuli na drapiące gardło i lekkie przeziębienie (dodatek to większy kieliszek wiśniówki w wersji 80%, dodatkowo pled na kołdrę i przytulona żona) - rano wstałem zdrowiutki.

Cebula i czosnek są bardzo dobre,nawet bez wiśniówki.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2009 09:43   
Forum Moderator
Moderator

Znalazłem artykuł Homeopatyczna Ewangelia?, który mieści się w temacie "Homeopatia - uchylenie drzwi złemu" i powinien olinkę zainteresować.

===

Cytat 
eviva
 kwiecień 01 2009 16:31   
Forum

Artykuł ciekawy;

W jego najważniejszej pracy pt. "Organon der Heilkunst" dowiadujemy się, że choroby, to "tylko duchowy, dynamiczny rozstrój życia". Trzeba tedy, aby i lekarstwa działały w obszarze ducha, co prowadzi Hahnemanna do nauki o "uduchowieniu materii". (...) Ojciec homeopatii, owe "coś dynamicznego", będące istotą lekarstwa, nazywał siłą żywotną, energią duchową czy siłą kosmiczną mającą rozbudzić w człowieku zdolność samo uzdrawiania.

Niektórzy wierzą,że każda choroba fizyczna ma swoją duchową przyczynę.W zdrowym ciele zdrowy duch i odwrotnie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
olinka
 kwiecień 01 2009 22:29   
Forum

Quote by: Rafi+F

Znalazłem artykuł Homeopatyczna Ewangelia?, który mieści się w temacie "Homeopatia - uchylenie drzwi złemu" i powinien olinkę zainteresować.

Dzieki, Rafi Smile temat jest w dalszym ciągu dla mnie aktualny.

===

Profil   Email 
 Cytat 
olinka
 kwiecień 01 2009 22:38   
Forum

Quote by: eviva

Artykuł ciekawy;

W jego najważniejszej pracy pt. "Organon der Heilkunst" dowiadujemy się, że choroby, to "tylko duchowy, dynamiczny rozstrój życia". Trzeba tedy, aby i lekarstwa działały w obszarze ducha, co prowadzi Hahnemanna do nauki o "uduchowieniu materii". (...) Ojciec homeopatii, owe "coś dynamicznego", będące istotą lekarstwa, nazywał siłą żywotną, energią duchową czy siłą kosmiczną mającą rozbudzić w człowieku zdolność samo uzdrawiania.

Niektórzy wierzą,że każda choroba fizyczna ma swoją duchową przyczynę.W zdrowym ciele zdrowy duch i odwrotnie.

Ja też wierzę w duchowe, czy psychiczne podloże chorób. Dlatego chciałabym, żeby energia, która budzi organizm do walki, pochodziła od mojego Boga.
Z tego powodu też chcę wyjasnić wątpliwości co do leków homeopatycznych.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 14 2009 07:48   
Forum Moderator
Moderator

Post użytkownika eviva został usunięty.
Cytowany przez użytkownika fragment NT nie istnieje nawet w odległej parafrazie.
Nie jest to pierwszy taki przypadek u użytkownika eviva.

===

Cytat 
siostrzyczka
 maj 07 2009 18:40   
Forum

Witam!
To dla mnie nie lada szok!
Pojawia się pytanie - czy kuleczki homeopatyczne przeznaczone do sprzedaży w aptekach, również są produkowane przy wypowiadaniu magicznych formul?
Brzmi to może komicznie, ale pamiętajmy, ze najłatwiej ośmieszyć cudze wierzenia i poglądy, a znacznie trudniej potraktować je bez cynizmu i ironii tak powszechnej w dzisiejszym świecie. Pozdrawiam serdecznie!

===

Nie lękajmy się

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 07 2009 19:04   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: siostrzyczka

Witam!
To dla mnie nie lada szok!
Pojawia się pytanie - czy kuleczki homeopatyczne przeznaczone do sprzedaży w aptekach, również są produkowane przy wypowiadaniu magicznych formul?
Brzmi to może komicznie, ale pamiętajmy, ze najłatwiej ośmieszyć cudze wierzenia i poglądy, a znacznie trudniej potraktować je bez cynizmu i ironii tak powszechnej w dzisiejszym świecie. Pozdrawiam serdecznie!

Kuleczki Mr. Green

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
siostrzyczka
 maj 07 2009 19:16   
Forum

Kuleczki Mr. Green [/p]

Przepraszam jeśli wyraziłam się kolokwialnie, ale w takiej formie homeopatia jest rozpowszechniana. Kiedyś próbowałam wyleczyć homeopatią swoje dwie córki i muszę przyznać, że nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Do tej pory myślałam, że nie pomogło, ale i nie zaszkodziło... jednak teraz ogarnął mnie niepokój.

===

Nie lękajmy się

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 07 2009 19:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: siostrzyczka

Przepraszam jeśli wyraziłam się kolokwialnie, ale w takiej formie homeopatia jest rozpowszechniana. Kiedyś próbowałam wyleczyć homeopatią swoje dwie córki i muszę przyznać, że nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Do tej pory myślałam, że nie pomogło, ale i nie zaszkodziło... jednak teraz ogarnął mnie niepokój.[/p]

Nie mogło przynieść korzyści bo to zwykłe oszustwo.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,01 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty