Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Homeopatia - uchylenie drzwi złemu?
 |  Wersja do druku
Dezerter
 maj 07 2009 22:42   
Forum

Status: offline

Quote by: siostrzyczka

Do tej pory myślałam, że nie pomogło, ale i nie zaszkodziło... jednak teraz ogarnął mnie niepokój.

witaj siostrzyczko wśród nas - budujących i owocnych dyskusji życzę i wzrastania w wierze
a wracając do homeopatii to odpowiem ci cytatem

Nie lękajmy się

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
siostrzyczka
 maj 07 2009 23:42   
Forum

[/QUOTE]

witaj siostrzyczko wśród nas - budujących i owocnych dyskusji życzę i wzrastania w wierze
a wracając do homeopatii to odpowiem ci cytatem

Nie lękajmy się

Dziękuję za miłe słowa! Ech, niby ten cytat to mój własny podpis, a jednak ciężko o jego realizację w życiu codziennym. Pozostaje pozytywne myślenie i modlitwa. Pozdrawiam serdecznie!

===

Nie lękajmy się

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 09 2009 20:09   
Forum Moderator
Moderator

Post evivy został usunięty. Wszelkie uwagi na temat moderowania prosze przesyłać na mail moderatora lub admina.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
robertr
 czerwiec 01 2009 10:47   
Forum

Czy nóż jest zły gdy zabiję nim człowieka lub dobry gdy kroję nim chleb? Ważne są motywacja i uczynki a nie narzędzia.
Na wojnie zdarzało się, że z braku środków przeciwbólowych podawano pacjentom obojętny roztwór mówiąc, że to bardzo silny lek. Bardzo często podanie placebo przynosiło ulgę pacjentom. Czy to znaczy, że lekarze współdziałali z "ciemną stroną"? Olinka - jeśli pomagały Ci środki homeopatyczne i nadal będą pomagać - po prostu je bierz. Jeśli dotąd nie miały one wpływu na Twoją wiarę w Boga - na pewno nadal nie będą miały. Zło bierze się z serca, umysłu, duszy - jakkolwiek to nazwiesz, ale nie z tego co jemy czy pijemy. A biorąc pod uwagę stęrzenie środków homeopatycznych na pewno Ci nie zaszkodzą.

===

robertr

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 01 2009 14:59   
Forum

Quote by: robertr

Ważne są motywacja i uczynki a nie narzędzia.

I właśnie o to chodzi tutaj mamy do czynienia z obojętnym i czystym chemicznie "narzędziem" i wszystko zależy jaką energią do "naładujemy/wypełnimy" takie właściwości będzie miało, bo niw wiem czy wiesz, że obok pozytywnego efektu placebo występuje negatywne necebo (nocebo?)
pocztraj tu : http://pl.wikipedia.org/wiki/Nocebo
lub tu: http://wyborcza.pl/1,75476,6654442,Na_psa_urok__nie_choruj_.html
więc nie bądź taki "na pewno" Wink
Ale pozdrawiam serdecznie i witam na forum Big Grin
miłej i budującej dyskusji i czytania życzę

===

Cytat 
Remigiusz P. Garbiec
 czerwiec 04 2009 13:06   
Forum

Quote by: siostrzyczka

Przepraszam jeśli wyraziłam się kolokwialnie, ale w takiej formie homeopatia jest rozpowszechniana. Kiedyś próbowałam wyleczyć homeopatią swoje dwie córki i muszę przyznać, że nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Do tej pory myślałam, że nie pomogło, ale i nie zaszkodziło... jednak teraz ogarnął mnie niepokój.

Najlepszym uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej jest nie homeopatia, czary czy inne rzeczy obmyślone przez Szatana dla odwrócenia uwagi od Boga - lecz pełna wiary modlitwa o uzdrowienie, skierowana do Najlepszego Lekarza - Jezusa Chrystusa. "Jego bowiem ranami jesteśmy uleczeni". Jeśli nie wierzysz, że Bóg może uzdrowić dowolną osobę i w związku z tym Twoja modlitwa będzie pozbawiona odpowiedniej wiary - poproś o modlitwę kogoś kto wierzy.

===

"A ja odnioslem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyscie na nas sie nauczyli nie rozumieć wiecej ponad to, co napisano". (Paweł z

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 04 2009 14:48   
Forum

Modlitwa wstawiennicza cuda czyni - to prawda - moje już ponad 2 letnie nie palenie jest tego najlepszym forumowym przykładem
Jak co roku Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do mojego uwolnienia z nałogu
Niech was Bóg błogosławi

===

Cytat 
Rafi F
 czerwiec 04 2009 17:10   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Dezerter

Modlitwa wstawiennicza cuda czyni - to prawda - moje już ponad 2 letnie nie palenie jest tego najlepszym forumowym przykładem
Jak co roku Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do mojego uwolnienia z nałogu
Niech was Bóg błogosławi

O ile pamiętam próbowałeś wcześniej chyba akupunktury i hipnozy (popraw mnie jeśli się mylę). Sorry, że przypominam, to cenne świadectwo.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 czerwiec 04 2009 17:18   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: robertr

Zło bierze się z serca, umysłu, duszy - jakkolwiek to nazwiesz, ale nie z tego co jemy czy pijemy. A biorąc pod uwagę stęrzenie środków homeopatycznych na pewno Ci nie zaszkodzą.

Ale i nie pomogą, a rozpowszechniając ich stosowanie rozpowszechni wiarę w owe magiczne działanie. To jest tak jakby chrześcijanin uczestniczył w jakimś obrzędzie na cześć Wielkiego Babanany (wymyślony forumowy bożek któremu jego wyznawcy oddają cześć jedząc banany) mającym przynieść uzdrowienie (wiadomo że placebo), a wokoło wszyscy obserwują co się dzieje: wyzdrowiał! - działa, Babanana zaiste Wielki - kupować banany i skłądać hołd Babananie! A lekarza przepędzić - drogi on i nie zawsze skuteczny.

Ważne jest nie tylko bezpośrednie działanie na organizm (a raczej jego brak) a także działanie na otoczenie. Z tego powodu jest to największy zabobon 21 wieku. Jak poszukasz to znajdziesz tu świadectwa ludzi którzy o mało nie zapłacili temu bożkowi życiem.

===

Cytat 
Dezerter
 czerwiec 04 2009 19:43   
Forum

Quote by: Rafi+F

Quote by: Dezerter

Niech was Bóg błogosławi

O ile pamiętam próbowałeś wcześniej chyba akupunktury i hipnozy (popraw mnie jeśli się mylę). Sorry, że przypominam, to cenne świadectwo.

akupunktury nie (akupresurę stosuję w innych dolegliwościach) ale hipnozę i owszem dla młodszych stażem forumowiczów polecam wątek :
"Problem - palenie. Eksperyment - hipnoza." (który przerodził się w "Problem-palenie. Eksperyment - modlitwa wstawiennicza ekumeniczno-forumowaBig Grin ")
http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=152249&mode=&show=30
Ciekaw jestem jak tam Kruk się trzyma

===

Cytat 
LuTom
 czerwiec 05 2009 06:56   
Forum

Co prawda nie ma to nic wspólnego z homeopatią ani innymi metodami "alternatywnymi" ale ja rzuciłem palenie ponad 20 lat temu. Jednego dnia ( a właściwie jednej nocy) stwierdziłem, że koniec z tym Że to bez sensu. Nie będzie mną rządził nałóg, bo to ja jestem panem samego siebie. I z dnia na dzień przestałem palić. A gdy tylko odzywał się głód nikotynowy tłumaczyłem "mu" :uspokój się, już nie masz tu władzy i nie masz czego szukac. I tą metodą zacząłem walczyć z różnymi innymi rzeczami np. z nadwagą Smile. No ale to taki offtop.

A modlitwa wstawiennicza jest jak najbardziej wskazana jako znakomite lekarstwo. Trzeba jeszcze tylko mieć kogoś, komu na nas zależy i kto się za nas pomodli.

A tak jeszcze się spytam, czy ktoś kiedyś odczuł, że inni ludzie za niego się modlą ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 czerwiec 05 2009 09:55   
Forum

Quote by: LuTom

A modlitwa wstawiennicza jest jak najbardziej wskazana jako znakomite lekarstwo. Trzeba jeszcze tylko mieć kogoś, komu na nas zależy i kto się za nas pomodli.

A tak jeszcze się spytam, czy ktoś kiedyś odczuł, że inni ludzie za niego się modlą ?

Tak, LuTom'ie. Wiecej niz jeden raz.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 05 2009 10:13   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: LuTomNie będzie mną rządził nałóg, bo to ja jestem panem samego siebie. I z dnia na dzień przestałem palić. A gdy tylko odzywał się głód nikotynowy tłumaczyłem "mu" :uspokój się, już nie masz tu władzy i nie masz czego szukac.

A ja właśnie z tym głodem miałem potworne problemy. Poprosiłem Pana aby ten głód ode mnie wziął.... i wziął, od tej chwili nie wiem co to głód nikotynowy, nawet go nie pamiętam (a 20 lat miał mnie we władaniu).
Quote by: LuTom

A tak jeszcze się spytam, czy ktoś kiedyś odczuł, że inni ludzie za niego się modlą ?[/p]

Tak. Czułem wsparcie. Oczywiście można mówić, że "czułem" bo wiedziałem, a jednak czułem.

===

Cytat 
Dezerter
 czerwiec 05 2009 15:29   
Forum

Ja te 2 lata temu też czułem wyraźnie w pierwszy wieczór i następny - podobnie jak Rafi nie ma u mnie śladów uzależnienia (głodu chęci zapalenia, snów, wrogości do dymu itp. przytyłem z 8 kg - ale to zmiana trybu życia bardziej się dołożyła)
A może by tak wątek o modlitwie wstawienniczej coby nie offtopować

===

Cytat 
Remigiusz P. Garbiec
 czerwiec 06 2009 00:18   
Forum

Ad. Modlitwa Wstawiennicza.

Mówię od razu że modlitwa wstawiennicza, czy jakkolwiek inaczej byśmy ją nazwali - jest miła Bogu i jest ŚRODKIEM do celu, czyli do wysłuchania naszych próśb przez Boga.

Niestety zauważam też zagrożenia związane z lansowaną powszechnie w pewnych środowiskach modlitwą wstawienniczą. To co mnie niepokoi - to częste używanie wyrażenia "modlitwa wstawiennicza" bez wspomnienia o Bogu Ojcu czy Jezusie. Piszę się i mówi o modlitwie wstawienniczej jako czymś samoistnym - oderwanym od Boga - i że to ta modlitwa, a nie Bóg potrafi zdziałać cuda.
Takie traktowanie modlitwy wstawienniczej - jako bytu, który sam z siebie działa - może doprowadzić do kreowania kolejnego bożka, który odbiera cześć prawdziwemu Bogu.
To Bóg działa cuda! Sama modlitwa - choćby w nie wiem jak opracowanej formie - nie potrafi sama z siebie kompletnie NIC. Jeśli nasze serce nie jest skierowane na Boga, tylko na właściwe zachowanie się podczas modlitwy wstawienniczej - to jest to rzucanie plew na klepisko.

Nie jestem też zachwycony tym, że podczas modlitwy wstawienniczej częściej się od Boga czegoś ŻĄDA niż prosi. Nastał od jakiegoś czasu żądaniowy styl modlitwy wstawienniczej - pewnie pod wpływem któregoś z pastorów - pionierów tego stylu modlitewnego. Jakoś nie umiem się z tym pogodzić i absolutnie tego nie czuję - żebym miał żądać do Boga czegokolwiek. Co innego prosić, błagać - to jak najbardziej jest zgodne z moim sumieniem oraz z przykładami modlitwy, o których czytałem w Biblii.
Bardzo dziwne też jest dla mnie dziękowanie Bogu za coś czego jeszcze nie zrobił, a to też jest cecha stylu modlitwy wstawienniczej. Skoro ktoś chce aby Bóg coś zrobił, to nie ma prawa być całkowicie pewnym, że Bóg to zrobi. A taka nieuzasadniona pewność wyraża się np. w zdaniu: "Dziękuję Ci Panie że uzdrowiłeś Szymona" - podczas gdy dopiero się modlisz o uzdrowienie. Bóg jest suwerenny i ma absolutne prawo do nie wysłuchania modlitwy - nie można się zachowywać tak jakby się nad Bogiem miało władzę. Próby władania rzeczywistością duchową to magia, a nie modlitwa, która pełna ufności pokłada nadzieję w mądrej i suwerennej decyzji Boga.

W stylu i doktrynie modlitwy wstawienniczej opracowanej w amerykańskich środowiskach protestanckich jest dla mnie tyle dziwności, że nie jestem w stanie się do niej przekonać.

===

"A ja odnioslem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyscie na nas sie nauczyli nie rozumieć wiecej ponad to, co napisano". (Paweł z

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,47 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty