Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 kobiety i zło
 |  Wersja do druku
Resonic
 marzec 25 2009 19:01  (Czytany 10521 razy)  
Forum

Status: offline

mam takie dziwne pytania, nie umiem sobie sam wymyślić odpowiedzi:

1. Bóg stworzył kobietę do towarzystwa dla mężczyzny. Ale jak tylko mężczyzna spojrzy na kobietę (powiedzmy, gdzieś w określone miejsce) to od razu jest grzech. To po co mi taki "prezent" na który nie mogę nawet spojrzeć ??

2. Po co szatanowi nasze dusze? On ma jakiś plan wobec nich ??

Jak chcesz udzielić głupiej odpowiedzi to już lepiej wogóle sie nie odzywaj.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 marzec 25 2009 19:16   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Resonic

1. Bóg stworzył kobietę do towarzystwa dla mężczyzny. Ale jak tylko mężczyzna spojrzy na kobietę (powiedzmy, gdzieś w określone miejsce) to od razu jest grzech. To po co mi taki "prezent" na który nie mogę nawet spojrzeć ??

Któż Ci naplótł takich bzdurek

Na kobietę trzeba się nauczyć patrzeć. Grzechem będzie perfidne gapienie się w jej określone miejsce i podniecanie się jak piesek.
Patrz na kobietę jak na człowieka i będzie ok.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 25 2009 19:37   
Forum Moderator
Moderator

Big Grin po pierwsze muszę powiedzieć, że każdy Twój post jest niesamowitym świadectwem Smile
Szukasz miłości, znalazłeś ale się o nią modliłeś a z tego co teraz napisałeś śmiem wnioskować - masz ją przy sobie.

Po pierwsze podpisuję się pod postem Kruka Smile Mój znajomy który de facto jest bardzo wyuzdaną osobą, wręcz chorą pod względem seksu - kiedy się zakochał powiedział mi: niesamowite, nie muszę jej nawet dotykać wystarczy że jest obok.
Miłość cielesna jest piękna gdy jest wyczekana Smile Powodzenia życzę.

A co do szatana - on to robi z dzikiej furii - im więcej ludzi unieszczęśliwi tym bardziej Boga to zaboli (jak morderca zabijający dla cierpienia). Jemu na nic nasze dusze - tyle że będzie się mógł napawać naszym cierpieniem i swoim rzekomym zwycięstwem.

pozdrawiam Smile

(ps za ten różaniec we wcześniejszym temacie Resonic'a masz u mnie taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaki minus!!!! Big Grin)

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 marzec 25 2009 20:22   
Forum

Hmm... oczy są po to, by patrzeć. Gdyby iść twoim tokiem myślenia, to ginekolodzy nie mieliby łatwej drogi do nieba. Jezus mówi - "Kto POŻĄDLIWIE patrzy na kobietę - już dopuszcza się z nią cudzołóstwa." No właśnie - patrzeć, a patrzeć to duża różnica. Jak patrzysz na kobietę to możesz w niej widzieć piękne stworzenie Boże - zwieńczenie Jego pracy, ale możesz w niej widzieć tylko obiekt seksualny. Tak więc patrzenie samo w sobie nie jest złe - zależy jaki skutek chcesz w tren sposób osiągnąć...

Co do szatana - po co mu nasze dusze? By "dogryźć" Bogu. Im więcej u niego, tym mniej u Boga...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 marzec 26 2009 13:39   
Forum

2. Po co szatanowi nasze dusze? On ma jakiś plan wobec nich ??.

1.Bóg stworzył nas parami w Niebie(Fil.3.20),tzn.mężczyznę i kobietę.Każdy więc ma swoją drugą połowę,przypisaną mu odgórnie.

2.Z szatanem to jest skomplikowana sprawa,bo on jako główny przeciwnik Boga chciał stworzyć własne Królestwo,a nam z tego powodu groziła samozagłada.Dopiero przez zbawczą śmierć Jezusa zostaliśmy wszyscy odkupieni.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 marzec 26 2009 13:58   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: eviva

2. Po co szatanowi nasze dusze? On ma jakiś plan wobec nich ??.

1.Bóg stworzył nas parami w Niebie(Fil.3.20),tzn.mężczyznę i kobietę.Każdy więc ma swoją drugą połowę,przypisaną mu odgórnie.

2.Z szatanem to jest skomplikowana sprawa,bo on jako główny przeciwnik Boga chciał stworzyć własne Królestwo,a nam z tego powodu groziła samozagłada.Dopiero przez zbawczą śmierć Jezusa zostaliśmy wszyscy odkupieni.

Wybacz resonic że ukradne Twoje zdanie:

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 26 2009 14:02   
Forum Moderator
Moderator

Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud

A te pary to ci się nie pomieszały z Arką Noego??
Zajechało wyobraźnią Świadków Jehowy Big Grin

taaaak a szatan szyje sobie płaszcz z purpury Big Grin

Jeśli już ktoś pisze takie mądrości to czy mogłabym prosić o poparcie ich cytatami z Biblii?? (nie wliczamy w to 3T!!!)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 marzec 26 2009 15:14   
Forum

1. Bóg stworzył kobietę do towarzystwa dla mężczyzny

18 Potem Pan Bóg rzekł: «Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc».

20 ... ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny.

21 Wtedy to Pan (...) zbudował niewiastę.

Jako pomoc mężczyźnie. Wniosek jest taki iż kobieta została stworzona dla mężczyzny i przez mężczyzne. Winna więc podlegać posłuszeństwu względem niego a nie dążyć do emancypacji.
Ciekawa jest sprawa z zaleceniem Bożym danym Adamowi:
16 A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; 17 ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz"

A co mówi Ewa do węża:
2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli».

Kiedy Bóg to powiedział?
Widocznie Adam przekazał Ewie Boże zalecenie, ale czemu dorzucił od siebie jeszcze to zdanie a nawet go dotykać(prewencyjnie Wink na nic się to zdało - mówił przecież do kobiety Eek! )

6 Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł.

I Adam tak stał i przyglądał sie jak Ewa rozmawia z wężem, czemu nie zareagował? Całkowita kompromitacja męskiego osobnika
Owoce były rozkoszą dla oczu i dlatego Ewa się skusiła - płytka kobietka
A przecież oboje byli doskonali, oparcie się jakiejkolwiek pokusie nie było dla nich nawet nikłą namiastką problemu. Sytuacja dla mnie niezrozumiała.
Ten opis upadku jest całkowicie nie do przyjęcia

Troche inną wersje zawiera "Raj utracony"
Milton pisze iż Ewa była wtedy sama i po skosztowaniu owocu straciła swoją doskonałość
Adam gdy ją ujrzał (już po tym fakcie) zapłakał gdyż nie przypominała Ewy sprzed upadku, wiedział również że spotka ją kara wygnania z raju, a jego wieczna samotność. Ulitował się nad nią(dramatycznie rozpaczliwa decyzja) i postanowił skosztować owocu. Jego grzech był jego własną decyzją.

Upadek - chęć poznania więcej niż było dla człowieka przewidziane.
Adam miał wiedze o buncie w niebie i o szatanie. Nie znał jednak zła, bo żeby je poznać trzeba je najpierw popełnić a potem zrozumieć
Niestety poznanie zła(otworzyły im sie oczy) skutkowało karą śmierci od której wyzwolił nas dopiero Zbawiciel
Zatem celem życia każdego człowieka powinno być i jest poznanie zła, bo kiedy nie jestem świadom że mój czyn jest moralnie zły, jeśli nie zrozumiem swojego błędu jak moge żałować, co więcej jak moge za taki czyn ponosić odpowiedzialność
Tak czy owak wracając do tematu kobieta=zło

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 26 2009 15:20   
Forum

Pismo, obok innych imion, nazywa Szatana królem, aniołem Czeluści (Ap 9:11 ), bogiem tego eonu (2 Kor 4:4), władcą złych duchów (Łk 11:15), władcą mocarstwa powietrza (Ef 2:2), władcą tego świata (J 12:31; 14:30; 16:11). Mówi, że chrześcijanin walczy przeciw Zwierzchnościom i Władzom, rządcom świata tych ciemności oraz mocom duchowym zła na wyżynach niebieskich (Ef 6:12). 'Związki z władzą' są dość jasno wyrażone.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 26 2009 15:48   
Forum Moderator
Moderator

idąc tym tropem tworzysz obraz - Bóg po jednej stronie - Szatan po drugiej i walka o człowieka. A to bzdura - szatan nigdy nie będzie równy Bogu bo jest Jego stworzeniem - po pierwsze! A po drugie- nikt nie równa się Bogu.

Szatan to kłamca - i tyle - próbuje stworzyć otoczkę swojej wielkiej władzy tylko po to byśmy albo wystraszeni albo zauroczeni poszli za nim - a to zwykłe kłamstwo.
Jak to powiedział pewien pastor - szatan to lew bez zębów co głośno ryczy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 26 2009 16:06   
Forum

To, że Ty nie potrafisz myśleć poza własną wizją podanych cytatatów i patrzeć na biblijną demonologię szerzej nie znaczy, że z danych cytatów wyłania się obraz Boga i szatana, jaki sobie ubzdurałaś, że się wyłania.

Nie twierdzę wcale, że Bóg i szatan to równoważne siły. Nie zakładają tego (nawet implicite) podane przeze mnie fragmenty. To idąc Twoim tropem dochodzi się do błędnych wniosków, nie tropem biblijnym. Jakieś dwa miliardy chrześcijan, nazywając szatana tak, jak nazywa go Pismo, przypisując mu 'zakres władzy' i 'kompetencje', jakie przypisuje mu Pismo, wcale nie idą Twoim tropem. Nie szli i nie idą nawet gnostycy. Podałem Ci cytaty biblijne - nie staraj się dostrzec w nich więcej niż zawierają.

Niestety, fragment listu do Efezjan (nie tylko zresztą) widać nie przekonuje Cię także, że walka o człowieka toczy się jak najbardziej. Że szatan czyni wszystko, aby zdobyć człowieka zniewolić, doprowadzić do stanu, w jakim sam jest. Że jest jak lew ryczący, który czyha, kogo pożreć. Nie widzisz, że z Pisma wyłania się obraz Bożego królestwa/porządku i złych duchów jako rebeliantów, którzy nie tylko chcą rządzić ludzkimi umysłami (przez kłamstwa), ale wielu faktycznie jest im poddanych, jest ich 'synami'.

Może po prostu zacznij czytać teksty źródłowe, tj. Pisma?...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 26 2009 16:26   
Forum Moderator
Moderator

ulżyło?

nadal uważam, że herezje piszesz - ale nie mam obowiązku z rozwijania i tłumaczenia się z tej opinii (na pewno nie Tobie).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 26 2009 16:38   
Forum

Nigdy mnie nie interesowało zbytnio, kto, jakie i dlaczego mi zarzuca herezje. Ale w momencie, kiedy zarzucasz mi herezję, choć mówię słowami Pisma, to - jeśli uwazasz się za chrześcijankę, przynajmniej w tradycyjnym rozumieniu - albo idiotyzm, albo analfabetyzm. Pisać umiesz, więc druga opcja odpada. Twoje milczenie w tym wątku oznaczać będzie w takim razie, że bezpodstawnie oskarżasz mnie o herezję, przynajmniej z katolickiego punktu widzenia. Jeśli oskarżasz mnie o prezentowanie herezji, udowodnij. Inaczej będzie to zwykłe pomówienie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 26 2009 16:50   
Forum Moderator
Moderator

skoro cię nie interesowało i nie interesuje to bądź konsekwentny - tak jak ja w kwestii braku mojego zainteresowania co o mnie myślisz (chociaż obrażanie kogoś publicznie jest chyba najbardziej żałosną formą rozmowy i zasługuje tylko na litość) oraz co moje milczenie oznacza.

pokażę ci to schematem:

------------------------------------------------------------------------ <= mój poziom

twój poziom =>-----------------------------------------------------------------------------------------------

D Y S T A N S

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 26 2009 16:58   
Forum

Nie potrafisz odpowiadać merytorycznie i udowodnić mi, że napisałem herezje (zresztą, udowodnić czegokolwiek, póki co), więc starasz się obrócić dyskusję w przepychankę argumentów ad personam, robiąc z siebie ofiarę tego bezczelnego Marka o niskim poziomie. Jeśli naprawdę nie potrafisz napisać nic konkretnego, to nie rzucaj pomówień. Odpowiadaj merytorycznie, to wszystko.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 marzec 26 2009 16:58   
Forum

Quote by: kacerz_Marek

'Związki z władzą' są dość jasno wyrażone.

Pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł Mu: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon (Mt 4, 9)

I jeszcze więcej herezji Wink

Szatan (hebr. sathan) – oznacza przeciwnika Boga i tych, którzy do Niego należą
Diabeł (gr. diabolos) – to ten, który dzieli (dia-ballo), oczernia, zniesławia
Demon (gr. daimonion) – to duch złowrogi, anioł upadły, ten, który się opiera, który niszczy siebie i innych
Oskarżyciel naszych braci (Ap 12, 10)
Kłamca i ojciec wszelkiego kłamstwa (J 8, 44)
Zabójca od początku (J 8, 44)

Byłeś odbiciem doskonałości, pełen mądrości i niezrównanie piękny. Mieszkałeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okrywały cię wszelkiego rodzaju szlachetne kamienie: rubin, topaz, diament... Jako wielkiego heruba opiekunem ustanowiłem cię... Byłeś doskonały w postępowaniu swoim od dni twego stworzenia, aż znalazła się w tobie nieprawość... Serce twoje stało się wyniosłe z powodu twej piękności, zanikła twoja przezorność z powodu twego blasku. Rzuciłem cię na ziemię... Wszystkie spośród narodów, które cię znały, zdumiały się nad tobą. Stałeś się dla nich postrachem (Ez 28, 11-19)

Jakże to spadłeś z niebios, Jaśniejący, Synu Jutrzenki? Jakże runąłeś na ziemię, ty, który podbijałeś narody? Ty, który mówiłeś w swym sercu: wstąpię na niebiosa; powyżej gwiazd Bożych postawię mój tron... wstąpię na szczyty obłoków, podobny będę do Najwyższego (Iz 14, 12-14)

…gwiazdy zabłąkane, dla których nieprzeniknione ciemności na wieki przeznaczone... (Jud 12-13)

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 26 2009 17:08   
Forum

Paskudne herezje, same Pisma! Wink

A tak na poważnie to dzięki, fragmenty doskonale obrazują metody działania demonów (ze swej strony dodałbym jeszcze cytaty z apokryfów/ksiąg deuterokanonicznych, ale dam spokój) i ich miejsce w 'hierarchii' bytów. Dla równowagi, by nikt więcej nie wpadł, że z biblijnych treści można wyciągnąć nauki, o które oskarża mnie Paraklet.

Pozdrawiam,
Marek

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 26 2009 18:42   
Forum Moderator
Moderator

nie nazwałam herezjami Pisma Święte ale nastawie Marka który szatanowi przypisuje władzę samą w sobie - tak jakby sam sobie zawdzięczał swój żywot.

W takim razie ni jak się to ma do fragmentów pisma w których jest napisane, że w imieniu Jezusa złe duszy można wypędzać...
Gdyby to wszystko należało do szatana Jezus nie miał by żadnej władzy - Jezus jest świadomy kłamstw szatana dlatego był ponad nimi. Co do kuszenia Jezusa - to było już gdzieś na forum - szatan nie obiecywał Jezusowi ziemi, ale obiecywał Mu to co sam stworzył: czyli przepych, puste bogactwo, próżność - ładnie to nazwał that is all.

Nazwa jest nazwą - nastawienie człowieka może być co najwyżej niezdrowe i mylne. A ktoś kto okultyzmem bawi się jak grzechotką małe dziecko - nie ma w moich oczach najmniejszego autorytetu w tych sprawach (gdyż nie jest za grosz obiektywny a kto wie czy nie zaślepiony)i nie widzę sensu rozmowy z ową osobą (chciałeś wytłumaczenie mojego milczenia - proszę bardzo).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 26 2009 19:27   
Forum

Nie znasz mojego nastawienia, więc nie możesz się na jego temat wypowiadać. Nie wyraziłem nigdzie na forum aktualnego kształtu mojej prywatnej demonologii (za wyjątkiem może fragmentu o 'walce duchowej'), nie rozmawiam o niej zresztą nawet, nie masz zatem podstaw by twierdzić cokolwiek na jej temat. Cała Twoja próba walki z moimi przekonaniami jest pozbawiona sensu, bo nawet nie wiesz, z czym miałabyś walczyć.

Imputujesz mi przekonania, których nigdy nie wyraziłem, a potem zaczynasz z nimi walczyć, nie potrafiąc nawet odnieść się do faktycznych tekstów biblijnych (już nie mówiąc o jakimś sensownym ich zastosowaniu...).

Nazwa zawarta w Piśmie jest, przynajmniej wg chrześcijan, terminem, którego chcial użyć sam Bóg, zgodnie z doktryną o natchnionym pochodzeniu Pisma. Ale zgadzam się, można mieć niezdrowe i mylne nastawienie, jak Ty (nie pisz o mnie jak gdyby mnie nie było na forum, w trzeciej osobie, albo jak gdybyś to nie ze mną dyskutowała). I potem wychodzą takie krzaczki, że niby ja coś szatanowi przypisuję, podczas gdy podałem tylko cytaty z Pisma.

Jak napisałem powyżej - nie znasz mojej prywatnej demonologii, nie wiesz nawet z czym miałabyś polemizować. Natury moich związków z okultyzmem też nie znasz, nie Tobie je przeto oceniać, nie Tobie wnioskować, jak wpływają na moje zdanie na tematy demonologiczne. Jak dziecko z ADHD błądzące w ciemnościach starasz się z czymś walczyć, ale nie wiesz nawet z czym, bo nic nie widzisz.

Podejdziesz w końcu merytorycznie do dyskusji? Czy nie jesteś do tego zdolna?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 26 2009 19:32   
Forum Moderator
Moderator

Rolling Eyes Big Grin ok w takim razie EOT Smile
Merytoryczne podejście znaczy kłótnie - a mnie dziś tak ładnie nastawiono pokojowo Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 26 2009 19:37   
Forum

Ech... Jeśli nie widzisz różnicy między merytoryczną dyskusją a kłótnią, to faktycznie, nie mamy o czym rozmawiać. EOT z mojej strony także.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 26 2009 20:41   
Forum

Szatan Diabeł pierwotnie miał imię Lucyfer co z hebr. znaczy Niosący Światło był stworzony jako jeden z trzech Archaniołów którym Bóg dał określoną dziedzinę nad którą mieli pieczę, Lucyfer miał za zadanie uwielbiać chwałę Bożą i ochraniał tron Boży ! cytaty dał już Marek K.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 marzec 26 2009 21:45   
Forum

Na ziemi trwa walka o dusze to prawda.
Niestety przewaga liczebna nie przekłada się na przewagę sił
Diabeł odrzucił Boga jako Króla, jest zdrajcą i uzurpatorem, z siłami się jednak przeliczył
Walka nie może się inaczej zakończyć i inaczej się nie zakończy jak tylko zwycięskim pojawieniem się Króla
Zwycięzca jest tylko jeden
Milton powiada iż Mesjasz nie walczy; samo Jego pojawienie się wywołuje w Upadłych Aniołach paniczną trwogę
Bitwa zostaje wygrana
Jeszcze na marginesie
Czy istnieje jakieś inne lub podobne dzieło do którego można porównać krzyż Chrystusa?
Czy gdyby wtedy zstąpił z krzyża, nie powiedzieli by oporni, prędzej czy później - Co to za Bóg?
Skoro jest wszechmogący to niech umrze i zmartwychwstanie poznamy że jest Bogiem

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 marzec 27 2009 21:34   
Forum

Quote by: Arek_Sz

,,,,,,,,,,,,,,,,, Jezus mówi - "Kto POŻĄDLIWIE patrzy na kobietę - już dopuszcza się z nią cudzołóstwa." No właśnie - patrzeć, a patrzeć to duża różnica. ,,,,,,,,,,,,, zależy jaki skutek chcesz w tren sposób osiągnąć...

Co do szatana - po co mu nasze dusze? By "dogryźć" Bogu. Im więcej u niego, tym mniej u Boga...

A jeżeli patrzę na dziewczynę pożądliwie myśląc sobie : fajna byłaby z niej żona, byłoby cudowne barabara. To wtedy też mam grzech?

I co szatan bedzie z naszymi duszami robił?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 27 2009 22:36   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: LuTom

Quote by: Arek_Sz

,,,,,,,,,,,,,,,,, Jezus mówi - "Kto POŻĄDLIWIE patrzy na kobietę - już dopuszcza się z nią cudzołóstwa." No właśnie - patrzeć, a patrzeć to duża różnica. ,,,,,,,,,,,,, zależy jaki skutek chcesz w tren sposób osiągnąć...

A jeżeli patrzę na dziewczynę pożądliwie myśląc sobie : fajna byłaby z niej żona, byłoby cudowne barabara. To wtedy też mam grzech?

Trafiłeś w sedno. Faktycznie ta interpretacja jest do kitu. Inaczej to wygląda, gdy zauważymy, że jest użyte słowo kobieta w sensie najczęściej zajęta, mężatka. Faktycznie, gdy zaczynamy pożądać cudzej żony, planować i knuć to już grzeszymy Big Grin
Natomiast tak jak LuTom zauważył, gdybyśmy traktowali seks i pożądanie jako cos z założenia nieczystego, to dojdziemy do granic absurdu, a nawet wyjdziemy poza te granice Big Grin

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Pastor
 marzec 28 2009 17:39   
Forum

Quote by: LuTom

Nie należy przeceniać roli Szatana – też jest stworzeniem.
Tylko Bóg jest wieczny.
Stworzenie nie jest współwieczne z Bogiem.
Bóg będąc przyczyną istnienia nieustannie podtrzymuje wszystko w istnieniu. Stworzenie dokonane jest aktem woli wprost przez Boga, który jako czysty akt bytu działa w sposób wolny. Zatem stworzenie względem Boga jest przygodne. On jeden istnieje z własnej natury i jego istnienie jest konieczne, podczas gdy istnienie wszystkich innych bytów jest przypadkowe, czyli niekonieczne.
Dusza jest nieśmiertelna, nie znaczy to, że istniała od zawsze, ale że nigdy nie przestanie istnieć. Dusza podtrzymywana jest w istnieniu Duchem Bożym, który po śmierci opuszcza ciało.
Pytanie podstawowe, czy gdy opuści nas Duch Boży po śmierci będziemy żywi?
Czy opuści i ciało i duszę?
Biblia nie mówi jednoznacznie o nieśmiertelności duszy wynikającej z jej natury. Pierwsza Śmierć to śmierć ciała określana jako sen, z którego zbudzi nas przyjście Mesjasza w chwale.
Druga Śmierć to unicestwienie zła. Bóg może zatracić dusze w piekle, czyli w śmierci a czym jest śmierć duszy jak nie utratą istnienia. Odrzucenie Boga skutkuje odrzuceniem przez Boga, odebraniem daru istnienia, co określane jest jako Gniew Boży.
Ostatecznie będzie tak jak chce Bóg.
Władza nad człowiekiem i wszelkim stworzeniem należy wyłącznie do samego Boga Stwórcy. Po śmierci nie ma już możliwości czynienia zła; kończy się, dotychczasowo wolna, wola człowieka. Wyrok to konsekwencja sądu nad życiem, które ma dać odpowiedź, czy odrzuciliśmy Boga. Miłosierdzie objawia się nawet w Gniewie Bożym – człowiek z własnej wolnej woli odrzucił Boga, zatem nie ma dla niego miejsca w rzeczywistości gdzie Bóg jest wszystkim we wszystkich – Bóg szanuje wolny wybór człowieka, opuszcza go, co skutkuje śmiercią duszy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 marzec 28 2009 20:35   
Forum Moderator
Moderator

Natomiast tak jak LuTom zauważył, gdybyśmy traktowali seks i pożądanie jako cos z założenia nieczystego, to dojdziemy do granic absurdu, a nawet wyjdziemy poza te granice Big Grin

Wydaje mi się Rafi że mylisz pożądanie z pragnieniem. Pożądanie zawsze jest złe, bez względu na motywacje. Co innego pragnienie np: miłości, bliskości (tej fizycznej też) jest jak najbardziej dobre!

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 28 2009 21:17   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Kruk

Wydaje mi się Rafi że mylisz pożądanie z pragnieniem. Pożądanie zawsze jest złe, bez względu na motywacje. Co innego pragnienie np: miłości, bliskości (tej fizycznej też) jest jak najbardziej dobre!

wyjąłeś mi to z ust Smile też mi coś nie pasowało w wypowiedzi Rafiego. Oczywiście pożądanie - przed związkiem małżeńskim Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 marzec 28 2009 22:18   
Forum Moderator
Moderator

Oczywiście pożądanie - przed związkiem małżeńskim Smile

to akurat nie ma znaczenie, nie można żądać drugiego człowieka (bez względu na stan), można go pragnąć.

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 28 2009 22:45   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Kruk

Oczywiście pożądanie - przed związkiem małżeńskim Smile

to akurat nie ma znaczenie, nie można żądać drugiego człowieka (bez względu na stan), można go pragnąć.

Myślę Kruku, że się mocno pogubiłeś (Poznańska):
"Słyszeliście, że powiedziano prajocom: "Nie będziesz cudzołożył". (28) A Ja wam powiadam: Każdy, kto z pożądaniem patrzy na kobietę, już popełnił cudzołóstwo w sercu."
Jest to komentarz, rozszerzenie przykazania "nie cudzołóż". Zamiar cudzołożenia jest już grzechem, bo do dobrego nie prowadzi. Jak wyobrażasz sobie cudzołożenie z własną żoną?

Ci którzy z pożądaniem patrzą na kobietę postępują w końcu tak: "Ciągle wypatrują okazji do cudzołóstwa, nie przestają grzeszyć, uwodzą dusze słabe, przeklęci, serca swe zaprzedali chciwości." (2P 2.14). Nie tylko czyn, a i zamiar jest grzechem bo do dobrego nie prowadzi.

Jeżeli młodzieniec szuka przyszłej małżonki, to na pewno nie grzeszy oceniając jej walory, grzeszyłby gdyby miał co do niej złe zamiary.
Możesz się co do ostatniego zdania nie zgadzać, ale nadal nie widzę żadnego nawiazania do do seksu małżeńskiego.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,80 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty