Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy gdzieś tak jeszcze jest?
 |  Wersja do druku
Pastor
 maj 14 2009 23:10   
Forum

Status: offline

Quote by: surationPP, taka definicja tez mi jest daleka.

No cóż próba nieudana Frown
Nie jestem w stanie nawiązać polemiki z tekstem którym odpowiedziałeś.
Twierdzisz że nie oddaliliśmy się od Boga, przeczysz ludzkiej skłonności do grzechu, tym samym przeczysz niedoskonałości jego natury, świadomie i z przekonaniem podważasz istnienie wolnej woli człowieka a swój pogląd opierasz na zadziwieniu badaczy fal mózgowych nad wynikiem eksperymentu który przeprowadzili. Szanuje twoje zdanie choć twoja argumentacja jest dla mnie niezrozumiała...

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 maj 14 2009 23:36   
Forum

Quote by: suration

Quote by: ZibiShalom

Z radością cię informuję że jest wszechmogący !!! ale to zbawienie jest nastawione byśmy to my o nie poprosili. Suration czy chciałbyś być jak robot że twórca robota o wszystko dba i myśli co jeszcze trzeba zrobić a robot wic nie robi tylko czeka aż jego twórca wszystko załatwi. Ja nie chciałbym być takim robotem.

Tylko wytknalem nielogicznosc tego podpisu. Dalej to podtrzymuje. Bog jesli zechce, tak pokieruje moim losem, ze bede zbawiony, bo jest wszechmogacy. Inaczej trzeba zalozyc, ze nie ingeruje w nasze losy zupelnie.

Bóg po to dał nam wolną wolę że oczekuje (jest gotowy dać nam) od nas byśmy to my poprosili o zbawienie i czeka. On jest dzentelmenem nic na siłę, chcesz i poprosisz to da ci to o co poprosisz, niechcesz to i On nie będzie ingerował w twoje życie byś ty Go nie przeklinał że On ci coś narzuca ! Taki właśnie jest Bóg.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 15 2009 14:29   
Forum

Bóg po to dał nam wolną wolę że oczekuje (jest gotowy dać nam) od nas byśmy to my poprosili o zbawienie i czeka. On jest dzentelmenem nic na siłę, chcesz i poprosisz to da ci to o co poprosisz, niechcesz to i On nie będzie ingerował w twoje życie byś ty Go nie przeklinał że On ci coś narzuca ! Taki właśnie jest Bóg.

Niesprawdzalne uproszczenie. Poza tym to tak naprawde nic nie wiesz o prawdziwym Bogu Stworzycielu (i nie mam tu na mysli ani Allaha, ani Jahwe), wiec nie mozesz mowic jaki jest...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 15 2009 19:01   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: suration

Niesprawdzalne uproszczenie. Poza tym to tak naprawde nic nie wiesz o prawdziwym Bogu Stworzycielu (i nie mam tu na mysli ani Allaha, ani Jahwe), wiec nie mozesz mowic jaki jest...

Możemy mówić bo tym Bogiem prawdziwym jest Jezus Chrystus, tak jak wierzymy, był między nami i pokazał jaki jest. Polecam Ci Teologie, naprawdę bardzo pasjonująca nauka Smile

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 maj 15 2009 19:45   
Forum

Quote by: Kruk

Możemy mówić bo tym Bogiem prawdziwym jest Jezus Chrystus, tak jak wierzymy, był między nami i pokazał jaki jest. Polecam Ci Teologie, naprawdę bardzo pasjonująca nauka Smile

Jezus nigdy nie powiedzial, ze jest Bogiem, co prawda przyznawal sie, ze jest oczekiwanym Mesjaszem. To chrzescijanie tylko uwazaja Go za Boga, juz muzulmanie i Zydzi nie... Wiem, ze to dla Was zaden argument, ale chyba oni sa blizej prawdy o waszej wlasnej religii...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,15 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty