Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Kościół katolicki a ustrój demokratyczny
 |  Wersja do druku
spiker
 październik 16 2009 09:45  (Czytany 6831 razy)  
Forum

Status: offline

Tak się zastanawiam skoro Bóg jest królem,a demokracja umniejsza władzę każdej monarchii lub ją całkowicie eliminuje,to czy właściwym jest wspieranie przez katolików tego ustroju.Poza tym demokracja ma wiele wad.Ktoś kiedyś powiedział:"Musimy zniszczyć monarchię aby zniszczyć katolicyzm,musimy zniszczyć katolicyzm aby zniszczyć monarchię.Czy papież nie jest przypadkiem monarchą?Ustrój monarchii jest o tyle dobry że rządzi jedna osoba i nie trzeba czekać nie wiadomo ile na ustawę,jest też wiecej kasy w skarbie państwa bo taki monarcha, gdybym ja nim był wystarczyła by mi pensja 5000 miesięcznie.A tacy politycy zżerają kilka milionów miesiecznie jeśli nie więcej,mówię o wszystkich politykach razem.W razie czego zawsze można króla usunąć,w końcu na ziemi to tak naprawdę ie możliwe żebyjeden zwykły człowiek mógł sie oprzeć woli milionów ludzi,nawet jakby miał niewiadomo jaką armię.chodzi tu bardziej o wskazanie właściwej drogi ludziom poprzez wyznaczenie odpowiednich praw np.bezwzględny zakaz aborcji,ostrzejsze prawo wobec przestępstw,mam pewne plany takich praw ale ie bedę o nich mówił bo nie ma po co,wkurza mnie to ze politycy robia co im sie podoba a nikt nic nie robi,wszyscy są naiwni że niby coś zroią jak zaprotestujemy.A co im zależy?Przecież i tak niktnie obali rządu bo po co?Więc sami ludzie skoro maja takie nastawienie to nic ie zrobią nawet za milion lat.Można powiedzieć że gadam od rzeczy,bo pisze tylko to co myślę chaotycznie,no coż może kiedyś napiszę oś bardziej ułożonego,w takiej formie na pewno nikogo nie przekonam.Mam wiele argumentów ale nie mam czasu żeby o nich pisać.I tak nikt by nie posłuchał.W dzisiejszych czasach wolność to pojęcie względne,co dla innych jest wolnościa dla drugich jest zniewoleniem,tak więc nie można wszystkich zadowolić,a w szczególności w dzisiejszych czasach,gdy większość ludzi nie chce nawet słyszeć o zakazach i nakazach.Jeśli jednak społeczeństwo ma być ułożone jest to nie uniknione.Dziekuje za wysłuchanie moich nieułożonych myśli,jeśli miałbym być kiedys królem to tylko wybranym przez naród,nie miałbym zamiaru przejmować władzy na siłe, tych czasach nie da rady i jest to bez sensu.Używanie przemocy do perswazji także.Należy pamietać że sam władca bez ludu jest nikim bo kim by rządził.Oczywiście Boga sie to nie tyczy,gdyż Bóg jest ponad wsystkim.Moim zdaniem jeśli nie ma monarchii to obojetnie jakiby ustrój nie był jest anarchia,gdyz brak władcy oznacza anarchię.Oczywiście jestem tylko człowiekiem i mogę sie mylić.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 16 2009 11:51   
Forum Moderator
Moderator

Ustrój dziś trudny do wprowadzenia. Kiedyś całe królestwo należało do króla, który oddawał swe ziemie w lenno, także z urzędami wiązał się jakieś lenno. Jak więc widzisz to wszystko kosztowało.
Dziś także potrzebne byłyby podatki i w dodatku podatki poza kontrolą. Oczywiście złego króla można zmienić puczem, trucizną, "wypadkiem" na polowaniach - to było na porządku dziennym. Zaletą monarchii jest to, ze następca tronu od małego był przygotowywany do władzy ale jak trafiło na idiote to trudno... Monarchia bazowała na podziale na lepszych i gorszych. W chrześcijaństwie wszyscy jestesmy jednym.
Nie zgadzam się tez z wizja dworu u Boga i przeniesieniem tej wizji na ziemię. Skoro masz inne prawa dla Boga i inne dla ziemian, to model jest nie do przeniesienia.

Wyłowiłem natomiast z twojej wypowiedzi coś innego : "bezwzględny zakaz aborcji,ostrzejsze prawo wobec przestępstw". Bardzo ładne hasła wyborcze nie rozwiązujące nic.
1) bezwzględny zakaz aborcji kładzie wyżej życie kobiety nad życie dziecka. Krótko mówiąc, gdy ciąża powaznie zagraża życiu kobiety chcesz aby ciąże kontynuowała za wszelka cenę nie dając jej wyboru. to nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, to terror.
2) zaostrzenie prawa spowoduje przeludnienie więzień (już i teraz przeludnionych) z powodu głupstw, prokuratura będzie ścigała, a sądy rozpatrywały coraz wiecej spraw będąc jeszcze mniej wydolne.
prawo trzeba zmienić, a nie zaostrzać, co da zaostrzenie kar gdy i tak sa wielomiesięczne kolejki do odsiatki? i za co chcesz dodatkowo sadzać do więzień??
Prawo trzeba zmienić aby sprawy nie wlekły się latami, aby prawo można było egzekwować, aby mogli je egzekwowac także zwykli obywatele a nie było tylko narzędziem restrykcji państwa wobec obywateli.

Życzę więcej przemyśleń i więcej miłości w spojrzeniu na ludzi. Pamiętaj: u podstawy każdego prawa powinna być miłość.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Piotr
 październik 16 2009 11:56   
Forum

Bóg na Prezydenta?

Nie wierzę!

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
skierka
 październik 16 2009 12:42   
Forum

Drogi Spikerze !
"Włożyłeś kij w mrowisko " to temat rzeka.
Moim zdaniem właściwe jest postawienie sprawy :
Dlaczego kościół ma istotne problemy w egzystowaniu w warunkach demokracji ?
A czy takowe trudności posiada, tak , to widać gołym okiem.
Kościół to siła dobrych tradycji, ale także bezsiła wielowiekowych zaniedbań.
Stawiam tezę / kontrowersyjną /
W warunkach demokracji głos biskupa i głos przeciętnego zjadacza chleba ma tę samą
wartość i to jest to do czego on nie jest przyzwyczajony, nie potrafi odnaleźć się w takiej
niechcianej rzeczywistości, stąd też ucieczka w kwestie w których czuje się pewniej
w liturgię, w zawiłe kwestie teologiczne, usuwa się z rzeczywistości życia społecznego,
a że kościół ma strukturę hierarchiczną więc to skutkuje jego biernością
ba marginalizacją .
Proces ten jest zauważalny , zauważalny bez większego trudu od początku lat
dziewięćdziesiątych, a więc od początku przemian demokratycznych.
Teoretycznie / przy właściwej organizacji / mógłby on robić co zechce, biorąc pod uwagę
jego potencjał , ale mieć potencjał a umieć go wykorzystać to zupełnie odrębne kwestie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 16 2009 17:07   
Forum

Mam dwa pytania do Ciebie, skierka…
Pierwsze, czysto techniczne: czy możesz cos zrobić z formatowaniem swoich postów i czy takie formatowanie (dziwne kończenie linii, mnóstwo spacji) jest celowe czy wynika z jakiegoś błędu?
Drugie, bardziej odnoszące się do treści, które przekazujesz: czy jest to prowokacja, czy naprawdę tak myślisz?

Wyjaśnię moje wątpliwości:

Quote by: skierka

Moim zdaniem właściwe jest postawienie sprawy: Dlaczego kościół ma istotne problemy w egzystowaniu w warunkach demokracji ? A czy takowe trudności posiada, tak , to widać gołym okiem.

Z kontekstu wypowiedzi rozumiem, że chodzi o Kościół rzymskokatolicki w Polsce. Moim gołym okiem nie widać trudności w egzystowaniu Kościoła.
O jakich trudnościach w jego egzystowaniu myślisz.
Złośliwie poddam pod rozwagę opinię, że widać gołym okiem, ze Kościół egzystuje a więc nie ma z egzystowaniem trudności

Kościół to siła dobrych tradycji, ale także bezsiła wielowiekowych zaniedbań.

Jakie wielowiekowe zaniedbania masz na myśli i jak wpływają one na trudności w egzystowaniu Kościoła. Bo ja czegoś takiego nie dostrzegam, a nie śmiem zgadywać, co masz na myśli

Stawiam tezę / kontrowersyjną / W warunkach demokracji głos biskupa i głos przeciętnego zjadacza chleba ma tę samą wartość i to jest to do czego on nie jest przyzwyczajony, nie potrafi odnaleźć się w takiej niechcianej rzeczywistości,

Rzeczywiście, w warunkach demokracji głos biskupa i głos przeciętnego, nawet nie zjadacza chleba, ale karmionego kłamstwami idioty, ma tę samą wartość, przy głosowaniu. Ta wartość jednak jest zupełnie inna w warunkach demokratycznej wymiany poglądów i demokratycznego kształtowania opinii publicznej. Sądzę, wbrew Twojej opinii, ze Kościół świetnie się w tej (czy naprawdę niechcianej, czy próbujesz coś nam wmówić?) rzeczywistości odnajduje.

tąd też ucieczka w kwestie w których czuje się pewniej w liturgię, w zawiłe kwestie teologiczne, usuwa się z rzeczywistości życia społecznego, a że kościół ma strukturę hierarchiczną więc to skutkuje jego biernością ba marginalizacją

Daruj, ale zajmowanie się liturgią czy teologicznymi poszukiwaniami nie jest żadną ucieczką. Odbieram te wypowiedź jako próbę manipulacji. Tym bardziej, że Kościołowi raczej zarzuca się (czynią to jego wrogowie), że „zbyt miesza się w sprawy świeckie” zamiast właśnie ograniczać się do sfery sacrum

Proces ten jest zauważalny , zauważalny bez większego trudu od początku lat dziewięćdziesiątych, a więc od początku przemian demokratycznych.

Oczywiście, od początku lat dziewięćdziesiątych nie tylko Kościół, ale wszystkie składowe życia społecznego przechodzą przez proces zmian, przez proces dostosowywania się do zmienionych warunków politycznych. Jednak nie jest to usuwanie się ( a jaka była według Ciebie wcześniej obecność Kościoła w życiu społecznym, że aż tak wielką widzisz różnicę? Proszę o konkrety).

Teoretycznie / przy właściwej organizacji / mógłby on robić co zechce, biorąc pod uwagę jego potencjał , ale mieć potencjał a umieć go wykorzystać to zupełnie odrębne kwestie

A skąd przekonanie, że robi on coś, czego nie chce? Skąd przekonanie, że źle wykorzystuje swój potencjał (na czym ten potencjał polega? I jak się ma do wielowiekowych zaniedbań?)

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
spiker
 październik 16 2009 22:57   
Forum

Jak nikt nic nie zrobi to kraj popadnie w następną niewole,chociaż jeśli Bóg tego chce to nie ma sprawy,może przynajmniej ludzie wreszcie przejrzą na oczy i zrozumieją że bez Boga życie jest niemożliwe.Jedynym rozwiązaniem kwestii przeludnienia więzień byłaby kara śmierci,której jestem przeciwnikiem,chociaż KKK chyba dopuszcza karę śmierci w sytuacjach gdy nie ma możliwości odizolowania przestępców od społeczeństwa,z tego co pamiętam,chyba że tam pisało tylko podczas wojny ale ja pamiętam że pisało i to i to.Ale i tak zmiany które byłyby korzystne dla większości narodu nie zostaną wprowadzone jeśli ustrój w Polsce nadal będzie demokratyczny.Poza tym naszym krajem rządzi masoneria i nie tylko naszym bo właściwie całym światem,powoli niepostrzeżenie tak jak działa szatan eliminuje wszelka religie a w szczególności katolicką.Jeśliby dokładniej przeanalizować różne fakty i postudiować trochę historii to na 100% znajda się dowody na udział masonerii we wszelkich wojnach jakie miały miejsce w przeciągu kilku ostatnich stuleci.Myślę że z wprowadzeniem monarchii nie jest niemożliwe,zwłaszcza że monarchie jeszcze istnieją,tyle ze te co istnieją są niekompetentne.Władzę może zdobyć każdy lepszy człowiek,wystarczy że zdobędzie poparcie narodu.Dobra bezwzględny zakaz aborcji to rzeczywiście bzdura,ale osobiście nie ożeniłbym się z kobietą,która ceni własne życie ponad życie dziecka,ona ma dać życie a nie je odbierać,poza tym lekarze w swoich diagnozach często się mylą,do tego nie biorą pod uwagę Boga i to jest błąd.Mojej mamie mówili żeby usunęła ciążę bo w przeciwnym razie umrze ona i dziecko,jeśli usunie ciążę to ja uratują,mama się nie zgodziła i urodziła zdrowe dziecko,które żyje do dziś i ma ponad 30 lat,mama też żyje i ma się dobrze.Tym dzieckiem był mój starszy brat.W każdym razie zakazałbym promowania homoseksualizmu i aborcji pod groźbą wydalenia z kraju,jak chcą to niech szerzą zgorszenie gdzieś indziej.Polska od wieków była katolicka i taka ma pozostać,nie może być tak że ludzie robią co im się podoba.Jeśli ktoś czyni zło to musi się liczyć z konsekwencjami.Lepiej te konsekwencje ponieść na Ziemi niż po śmierci.Zawsze można spróbować sprowadzić w miejsce antykatolików katolików z emigracji ,a antykatolików dać na emigrację czyli żeby zamienili się miejscami zamieszkania.Jeśli ktoś by się burzył że jego majętność jest mniejsza niż poprzednia to niech sprzeda tą majętność i kupi odpowiednia do tamtej co ma osoba z wymiany.Można by tak zrobić jeśliby się dysponowało odpowiednimi środkami finansowymi i liczba chętnych oraz majątków.A jak nie to trudno,jeśli chce mieszkać w kraju ojczystym to niech szanuje jego religię.Poza tym dziwię się że skoro nasz kraj nie prześladuje wyznawców innych religii,jeśli już to pojedyńcze osoby,za to naszych katolików gnębią i zabijają,z jakiej racji my mamy dawać schronienie wyznawcom innych religii skoro oni nie zapewniają tego samego katolikom?Oni głoszą swobodnie swoje nauki u nas,co powoduje że katolicy zmieniają wyznania a u nich co?Tak być nie może i nie mówcie mi tu o miłości bliźniego bo to nie ma nic z tym wspólnego,albo dostosowują się do tego że w kraju jest taka religia albo wypad.Bo jak tak dalej pójdzie to w Polsce nie zostanie ani jeden katolik.Katolik powinien bronić tego w co wiary a nie ustępować na każdym kroku pod pretekstem miłości do bliźniego.Trzeba zrozumieć że oni nie myślą w ten sposób.Trochę tez mam mieszane podejście do zmian w kościele,skoro święci papieżowie zostali świętymi to chyba za zmiany jakie wprowadzali w kościele a nie za to że ładnie wyglądali,to dlaczego zmieniać coś co ustalili.Z drugiej strony zmiany sa potrzebne ale niektórych rzeczy nie powinno się zmieniać.Kończę to rozważanie bo idę spać..I tak nic nowego pewnie nie wniosłem.Powiem jeszcze tylko taka rzecz Bóg czy ktoś tego chce czy nie jest władca świata i my jesteśmy jego poddanymi dziećmi i przyjaciółmi,jeśli postępujemy według jego praw.Zwierzchnikiem Boga na Ziemi jest papież więc jest możnaby powiedzieć monarchą z woli Bożej,chociaż to wszystko jest tak naprawdę bardziej skomplikowane,nic na tym świecie nie jest proste,gdyż Bóg nie jest prosty i prostym świata nie stworzył.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 17 2009 07:50   
Forum Moderator
Moderator

Wybacz młody i gorącogłowy przyjacielu ale tyloma mitami się posługujesz, że tylko kilka wymienię:

Jedynym rozwiązaniem kwestii przeludnienia więzień byłaby kara śmierci
Mit totalny, choć gdybyś karał śmiercią za brak spłaty alimentów, to kto wie. Więzienie jest przepełnione, bo u nas za wszystko karze się więzieniem (tylko nie za długi, i tu szkoda). Nie ma możliwości aby kara czegokolwiek nauczyła jeżeli ukaranego izolujemy. Jestem pewien, że 500 godzin pracy na przejściu dla pieszych w idiotycznym odblaskowym ubranku więcej by nauczyło sprawcę stłuczki po pijaku niż więzienie (często w zawieszeniu - przeludnione więzienia).
Poza tym naszym krajem rządzi masoneria

Następna teoria spiskowa. Kościół jest na tyle bogaty, ze może wesprzeć dowolnych kandydatów (i często swym autorytetem i nie tylko wspiera w samorządach), ale w demokracji jeżeli nie wygrywają tylko tacy jak Marek Jurek (jedyny znany mi polityk będący konsekwentny w swoich przekonaniach, szanuję go za to choć niekoniecznie zgadzam) to znaczy że masony spiskują. Dobrze, że mnie oświeciłeś, bo ja myślałem, że Żydzi Twisted Evil
Jeśliby dokładniej przeanalizować różne fakty i postudiować trochę historii to na 100% znajda się dowody na udział masonerii we wszelkich wojnach jakie miały miejsce w przeciągu kilku ostatnich stuleci.Myślę że z wprowadzeniem monarchii nie jest niemożliwe....
Masoni powstali właśnie za monarchii - zaprzeczasz sam sobie.
Dobra bezwzględny zakaz aborcji to rzeczywiście bzdura,ale osobiście nie ożeniłbym się z kobietą,która ceni własne życie ponad życie dziecka,ona ma dać życie a nie je odbierać,poza tym lekarze w swoich diagnozach często się mylą,do tego nie biorą pod uwagę Boga i to jest błąd.

Tak, lekarze często się mylą - to po co idziesz do lekarza??
Jestem ciekaw jak postąpisz, gdy lekarz wyjdzie i zapyta się: żona czy dziecko? Nie bądź hipokrytą.
W każdym razie zakazałbym promowania homoseksualizmu i aborcji pod groźbą wydalenia z kraju,jak chcą to niech szerzą
Czyli cenzura! I w dodatku hipokryzja - podrzucanie kukułczego jaja. Jak ktoś nie będzie głosił jedynych słusznych poglądów to wtedy wydalenie z kraju (jestem ciekaw dokąd, Syberii nie mamy), albo więzienie (a tam kara śmierci) - czyli znów TERROR
Polska od wieków była katolicka i taka ma pozostać,nie może być tak że ludzie robią co im się podoba.
BZDURA! Polska jest "katolicka" od niedawna. Katolickich to miała władców (w tym kilku przechrztów aby królami mogli zostać) I w dodatku co zrobisz z niekatolikami? Przymusisz ich? a może przymusowe chrzty, prześladowania i inny TERROR?

c.d.n.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
skierka
 październik 17 2009 14:15   
Forum

Do medieval -man
Twoje pytania są bardzo interesujące, wiele z nich może stanowić osobny i wcale obszerny temat.
1. Najłatwiejsze z nich , dziwny układ wypowiedzi, niestety to problemy ze wzrokiem,
nie chce nudzić, spacja niekiedy pomaga.
2. Pytasz co widzę gołym , nieuzbrojonym okiem obserwatora ? ano np. wiem ile wiernych
liczy np. moja parafia a ile przychodzi do świątyni, widzę zachowania poza kościołem,
widzę i słyszę drwiące uwagi pod adresem kościoła , biskupów, wiernych, niekiedy
zdarza mi się odpowiadać i to złośliwie, mało ?
czy ta odpowiedź Cię zadowala ?
3. Pytasz o siłę wielowiekowych zaniedbań ? przecież to starczyło by na kilka takich
spotkań , oto przykłady :
a/ papież przeprosił za inkwizycję, chwała mu za to, tylko dlaczego po trzystu latach ?
ja biedny grzesznik mam na to czas maximum do spowiedzi wielkanocnej,
czyżby papieży nie obowiązywało pięć przykazań kościelnych ?
co robili ci przed JP2 ? Czy papież ponosi OSOBISTĄ odpowiedzialność za kościół ?
tak , tyle odpowiedzialności ile władzy.
b/ Papież przeprosił za inkwizycję w kościele, ale dlaczego tylko za to ?
inkwizycja była przecież kroplą w morzu nieszczęść, to tylko ateuszowska propaganda
robi z niej molocha, znacznie poważniejszym problemem było " brzemię ucisku które
nad potomkami chama ciążyło " i co ? ... i cisza ? a przecież kościół uczestniczył
w tym bezpośrednio, np moi przodkowie przed biskupem przemyskim musieli
klękać... Jeśli wziąć pod uwagę słowa św .Piotra do Korneliusza żeby wstał , że on jest jedynie
człowiekiem to wychodzi na to , że jego następcy byli więksi czyż nie ?
d/ tak mógłbym bez końca, tylko po co ? wcale nie sprawia mi to przyjemności więc tylko to
zaniedbanie które jest bardzo współczesne oto pytanie ?
Co może łączyć kościół z marksistami ? min. jednakowy stosunek do człowieka wmontowany
w sposób funkcjonowania , modus vivendi.
W marksiźmie człowiek socjalizmu miał być :
wzorem wydajności pracy, wzorem postaw obywatelskich, przykładnym ojcem /żoną/ itd.
natomiast pytanie "za ile ?" było już nietaktem, pytanie o prawa polityczne, obywatelskie
było niebezpieczne, czyli co, z jednej strony światły człowiek a z drugiej rab, niewolnik.
Jak jest w kościele ? chrześcijanin , katolik powinien być : ... nie bedę wymieniał, dużo
tego jest , a co może laikat ? ano może słuchać i komentować na stronie , to co mówi
w jego imieniu hierarchia ... a uważasz że sam mówić nie potrafisz ?
nie jesteś ubezwłasnowolniony, kto właściwie reprezentuje laikat ? 99,85% kościoła / !/
Tak powinien ktoś reprezentować , problemy laikatu są dramatycznie różne.
nie rozwijam za dużo tego, powiem jedynie to że niekiedy głos biskupów brzmi jak
z innej planety.
3. Przeczytałem swoje pisanie.. i przestraszyłem się , nie chcę tworzyć "teatru jednego aktora "
więc to że odpowiem jedynie na jedno pytanie, nie traktuj tego jako niegrzeczność,
może przy innej okazji, tym bardziej że Twoje zwykle zrównoważone wypowiedzi
bardzo sobie cenię.
Tak, wycofanie się w sferę zacisza plebanii uważam za błąd.
Ten temat padł już dawno, więc powtarzam się .
"Odtąd nie ryby ale LUDZI łowić będziesz " właśnie ludzi, człowiek to dusza i ciało,
kapłani sami określają siebie jako "duszpasterze " no dobrze ale żeby to było ludzkie
potrzebni są "ciałpasterze " gdzież oni są ?
A oto rozwiązanie zagadki, tą rolę w warunkach europejskich wypełniało ... państwo
Czasem demokratyczne czasem autorytarne, katolickie, prawosławne ale posiadające
WSPÓLNY CHRZEŚCIJAŃSKI TRZON MORALNY.
Problemy zaczynają się kiedy owo państwo zaczyna funkcjonować wedle zasad pogańskich,
w przypadku takich np. "małżeństw homoseksualnych" zasad skrajnie sprzecznych
z kościelnymi, co wtedy, ano skrajna bezradność, napominanie państwa, czyli gorzej
niż kiedy lwią część chrześcijan stanowili analfabeci / mam na myśli pierwszych chrześcijan /
Czy jest na to rada , ależ oczywiście że jest, gruntowna reforma struktur o czym
ja jakoby ta mucha naprzykrzona wiele razy pisałem, w praktyce biskup może jedynie
rozmieszczać księży na parafiach, awansować lub ganić ale to dotyczy jedynie
ułamka procenta kościoła, toż to przysłowiowa burza w szklance wody , a co z pozostałą
częścią kościoła, kto nimi rządzi , sprawuje władzę... poganie.
I tu dochodzimy do punktu wyjścia " Piotrze czy kochasz mnie ?"
Moim zdaniem to Mesjasz się trochę upokarzał, zaklinał na wszystkie świętości, tak to odebrałem
to jedynie uczucia nie muszę mieć racji, wiem jedynie tyle :
a/ pastorał to nie mikrofon, dla mnie biskup jest centralnym organem władzy, prawdziwym
jego narzędziem władzy są struktury.
b/ system demokratyczny oprócz wielu wad /np. możliwościami manipulacji/ o czym pisałeś
ma zasadnicza zaletę : weryfikuje jakość pracy organizacji takich jak np. kościół
Piszesz ,że w warunkach demokracji głos manipulowanego człowieka ma taka samą
wartość jak i biskupa, jeżeli głos pogan jest silniejszy ... to jest to niestety zła cenzurka
pracy biskupa tym razem to nie on ocenia ale sam jest oceniany do czego raczej nie
przywykł, takie odnoszę wrażenie.
Eh ! dużo tego, niechże internauci odpoczną , tak czy inaczej dziękuje za zwrócenie uwagi na
moje pisanie

===

Profil   Email 
 Cytat 
spiker
 październik 17 2009 15:42   
Forum

Masoneria powstała za monarchii ale trzeba zapytać w jakim celu?bo nie sądzę by to był cel zgodny z katolickimi ideałami.Żydzi też szerzą propagandę ale nie wszyscy.Masoni brali udział w spisku przed zaborami,w którym brały też udział osoby duchowne co mnie dziwi,do tego nie jacyś sami zwykli księża,bo nawet Prymas Polski.Głównymi rewolucjonistami obalającymi monarchie byli ateiści więc nie wiem po co mamy iść a ich przykładem.Dlaczego mamy się stosować do jakichś idiotycznych norm UE,która narzuca swoje antykatolickie poglądy,to nie jest przecież zgodne z demokracja jeśli nie pozwala si księżą głosić prawd katolickich.UE to wizja utopijna z tego względu że nie da się wyeliminować wad człowieka,a bez tego nie ma mowy o pokoju,chciwość,żądza władzy itp.Co to za ironia że kraj od którego kiedyś poznaliśmy religie katolicka teraz jest protestancki mam na myśli Czechy.Dla mnie jedynym wytłumaczeniem jest demokracja.Kiedyś nie było tyle dewiacji co dziś.Myślicie oni tak po prostu wam powiedzą że mają zamiar doprowadzić do upadku moralności.To że czegoś nie widzisz nie znaczy że tego nie ma.W Boga wierzysz to nie rozumiem czemu trudno ci uwierzyć że ktoś może coś knuć za twoimi plecami a ty o tym nawet nie wiesz?Dla mnie demokracja to upadek moralności.U podstawy prawa powinna być miłość,i ja to rozumiem i dlatego że miłuje swoja ojczyznę i tradycje katolicka nie mogę pozwolić na to żeby poświęcenie tylu istnień ludzkich broniących naszych korzeni poszło na marne.Jeśli nikt nie będzie bronił tego co Polskie to kto będzie???Ja początkowo wcale nie chciałem rządzić ale jak widzę o się dzieje w kraju i na świecie to chyba nie będę miał wyboru.Myślicie że o proste mieć na głowie całe państwo,ja chociaż nie mam władzy to jednak domyślam się jakie to męcząca.Co do przepełnionych więzień to masz rację i dlatego zmieniłbym właśnie prawo tak żeby mniej było bezsensownych kar pozbawienia wolności,nigdzie nie wspominałem że miałbym zamiar wprowadzić karę śmierci.robiłbym z tymi co maja płacić alimenty to samo co ty,prócz tego wprowadziłbym przymusową edukacje tych którzy tego potrzebują.Wprowadziłbym kary pieniężne odpowiednie do stanu finansowego danej osoby,bogaci płaca więcej biedni mniej ale każdy płaci tyle ażeby odczuł utratę pieniędzy,przy czym nie zbankrutował.Moje pomysły wymagaj ulepszenia gdy nie nam sytuacji finansowej w państwie i nie znam się byt na ekonomii ale gdybym się znał wiedziałbym co można zmienić a co nie. W każdym razie moje zmiany nie wejdą dopóki jest władza podzielona.bogu to obojętne jaki jest ustrój państwa,byleby ludzie przestrzegali jego przykazań.Gdyby ktoś był mądry to by zrozumiał że w warunkach demokratycznych nie ma możliwości żeby żyło się jak należy,skoro jedna osoba demoralizuje następną i uchodzi jej to bezkarnie.Nie można zaprzeczyć że religia katolicka i nie tylko jest religią totalitarną z tego względu iż jest Bóg i on jest królem,masz dwa wybory:Żyj w zgodzie Bogiem i idź do nieba lub Żyj wbrew niemu i idź na potępienie.jedyna różnica to to że masz niezliczona ilość szans i możesz wrócić nawet przed śmiercią.

===

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 październik 17 2009 17:48   
Forum

Quote by: spiker

Tak się zastanawiam skoro Bóg jest królem,a demokracja umniejsza władzę każdej monarchii lub ją całkowicie eliminuje,to czy właściwym jest wspieranie przez katolików tego ustroju.

Sugerujesz by katolicy przestali zabierać głos w kwestiach demokratyzmu kraju. No może wreszcie dało by to trochę normalności ale myślę że starczyło by gdyby tyczyło to tylko hierarchów kościelnych.

Poza tym demokracja ma wiele wad.

Tak??? A jakich??? I jeszcze jedno- wskaż lepszy, szanujący wszystkie zdania i opinie system. Już wielcy filozofowie mawiali że demokracja to system zły ale najlepszy znany człowiekowi.

Ktoś kiedyś powiedział:"Musimy zniszczyć monarchię aby zniszczyć katolicyzm,musimy zniszczyć katolicyzm aby zniszczyć monarchię.

Kto

Czy papież nie jest przypadkiem monarchą?

Jest- dlatego największe bzdury wypowiadane przez głowę kościoła traktowane są jak dogmat ze względu na tzw. nieomylność papieża. Nie podlegają żadnej logicznej, merytorycznej i racjonalnej weryfikacji.

Ustrój monarchii jest o tyle dobry że rządzi jedna osoba i nie trzeba czekać nie wiadomo ile na ustawę,jest też wiecej kasy w skarbie państwa bo taki monarcha, gdybym ja nim był wystarczyła by mi pensja 5000 miesięcznie.

No to małe masz wymagania zwłaszcza że ma się taką odpowiedzialność. A ustawy- parlament roczne przygotowywuje rocznie kilkaset ustaw. Jeden człowiek (np. Ty) jesteś w stanie przygotować ustaw 5 może 10 a z twoją wiedzą ustrojową i prawną to może pół.

A tacy politycy zżerają kilka milionów miesiecznie jeśli nie więcej,mówię o wszystkich politykach razem.

Rozumiem że jako król pełnił byś władzę ustawodawczą i wykonawczą całkowicie jednoosobowo i za jedyne 5000 zł. Laughing Out Loud

W razie czego zawsze można króla usunąć

Słuszna uwaga- sugerują szafot.

,w końcu na ziemi to tak naprawdę ie możliwe żebyjeden zwykły człowiek mógł sie oprzeć woli milionów

No cośty- za 5000 zł to śmiało

...odpowiednich praw np.bezwzględny zakaz aborcji,ostrzejsze prawo wobec przestępstw,

A kto powiedział że twoje indywidualne, subiektywne oparte na jednej z setek religii przekonania są właściwe. Według mnie jak i setek innych osób jesteś w ogromnym błędzie.

mam pewne plany takich praw

Doskonale- więc do roboty skoro masz takie doskonałe przygotowanie. Za rok wybory prezydenckie i samorządowe. Dalej- do dzieła.

wkurza mnie to ze politycy robia co im sie podoba a nikt nic nie robi

Jak wyżej rusz się i przejmij władzę- masz tak genialny program albo co najmniej na wybory aby zmienić "zepsutą" klasę polityczną. Siedzeniem na d... niczego się nie zmieni

Przecież i tak niktnie obali rządu bo po co?

Co 4 lata w parlamencie i co 5 lat na funkcji prezydenta jest właśnie takie "obalanie" rządu, zapewniają to demokratyczne reguły.

Można powiedzieć że gadam od rzeczy

Tak- można tak powiedzieć.

Oczywiście jestem tylko człowiekiem i mogę sie mylić.

To jedyne mądre zdanie w całej twojej wypowiedzi. Przykro mi to stwierdzać ale TAK- mylisz się.

A jeszcze mam pytanie- jakie mechanizmy "wasza wysokość" by wprowadziła dla zapewnienia praw i wolności mniejszości seksualnych, jak zapewnisz świeckość państwa oraz równe traktowanie wszelkich grup wyznaniowych i światopoglądowych??? Jakie działania podjął byś by ukrócić wpływ księży katolickich i Watykanu na Polskę i życie obywateli.
Co z problemem legalnej eutanazji- chyba nie jesteś uzurpatorem na monopol wiedzy, racji i słuszności postępowania? Rozumiem że jako dobry władca szanował byś i zapewniał możliwości dla działań ludzi mających inny światopogląd.
Następnie jakie mechanizmy zabezpieczające przed nadużywaniem władzy przez samego siebie byś chciał widzieć.

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 17 2009 18:34   
Forum

estebanie, zasadniczo masz rację, ale w niektorych tematach zapuszczasz się w tereny sobie nieznane, więc odpuść

Ten młody spiker wcale nie Sugeruje by katolicy przestali zabierać głos w kwestiach demokratyzmu kraju wręcz przeciwnie - poza tym chyba wolę słowo demokracja niz demokratyzm
Nieprawda jest też, co głosisz, że Już wielcy filozofowie mawiali że demokracja to system zły ale najlepszy znany człowiekowi - nie filozofowie tylko niektóre osoby publiczne i nie oznacza to wcale, że miały te osoby rację
A kiedy piszesz wskaż lepszy, szanujący wszystkie zdania i opinie system to mam ochotę spytać, dlaczego dobry system ma szanowac i brac pod uwagę wszystkie zdania i opinie? czy nie powinien raczej brać pod uwagę tego, co rozsądne, dobre i słuszne? Głos ludu to przeważnie głos głupków.

No i najlepsze: największe bzdury wypowiadane przez głowę kościoła traktowane są jak dogmat ze względu na tzw. nieomylność papieża. Nie podlegają żadnej logicznej, merytorycznej i racjonalnej weryfikacji. tu już w ogóle wpadleś na pole minowe więc radzę: wycofaj sie ostrożnie. Nie lepiej, żebyś udawał, że jesteś trochę mądrzejszy niż ta wypowiedź wskazuje?

W dodatku zaprzeczas sam sobie pisząc w jednym miejscu: A kto powiedział że twoje indywidualne, subiektywne oparte na jednej z setek religii przekonania są właściwe. Według mnie jak i setek innych osób jesteś w ogromnym błędzie. Przecież w twojej demokracji należy szanować wszystkie zdania i opinie

natomiast pytanie spikera o to jakie mechanizmy "wasza wysokość" by wprowadziła dla zapewnienia praw i wolności mniejszości seksualnych, jak zapewnisz świeckość państwa oraz równe traktowanie wszelkich grup wyznaniowych i światopoglądowych??? Jakie działania podjął byś by ukrócić wpływ księży katolickich i Watykanu na Polskę i życie obywateli. jest conajmniej niepoważne. Przecież jemu chodzi własnie o to, by ukrócić prawa i wolności mniejszości seksualnych, zrezygnować ze świeckości państwa i niekoniecznie równo traktować wszelkie grupy wyznaniowe i światopoglądowe a na pewno nie o to, aby ukrócić wpływ księży katolickich i Watykanu na Polskę i życie obywateli.
W twojej demokracji należy szanować wszystkie zdania i opinie więc i nie zmuszaj, go do tego, by swoje opinie zmieniał

reszta ok

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
esteban-82
 październik 17 2009 19:33   
Forum

Quote by: medieval_man

Ten młody spiker wcale nie Sugeruje by katolicy przestali zabierać głos w kwestiach demokratyzmu kraju wręcz przeciwnie

Czyżby- niewspieranie to np. absencja wyborcza. A więc...

Nieprawda jest też, co głosisz, że Już wielcy filozofowie mawiali że demokracja to system zły ale najlepszy znany człowiekowi - nie filozofowie tylko niektóre osoby publiczne

Filozofowie też, jednak zgadzam się że jest to określenie często powtarzane przez osoby publiczne do dziś.

i nie oznacza to wcale, że miały te osoby rację

Może według ciebie, ale skoro tak to może Ty przytoczysz przykład innego i lepszego.

A kiedy piszesz wskaż lepszy, szanujący wszystkie zdania i opinie system to mam ochotę spytać, dlaczego dobry system ma szanowac i brac pod uwagę wszystkie zdania i opinie? czy nie powinien raczej brać pod uwagę tego, co rozsądne, dobre i słuszne? Głos ludu to przeważnie głos głupków.

Zasadniczo tak ale kto powinien decydować o tym co dobre i słuszne dla wszystkich? Są różni ludzie i różne potrzeby. Demokratyczny sposób to jedyny sposób. Co do zaś głupców- oni też mają prawo żyć w szacunku i poszanowaniu.

tu już w ogóle wpadleś na pole minowe więc radzę: wycofaj sie ostrożnie.

Czyżby coś mi umknęło??? Zmieniło się prawo w kościele i papież jest wreszcie omylny? Coś mi podpowiada że jednak nie.

W dodatku zaprzeczas sam sobie pisząc w jednym miejscu: A kto powiedział że twoje indywidualne, subiektywne oparte na jednej z setek religii przekonania są właściwe. Według mnie jak i setek innych osób jesteś w ogromnym błędzie. Przecież w twojej demokracji należy szanować wszystkie zdania i opinie

Nie ma tu za grosz zaprzeczenia- jeżeli katolicy nie chcą to niech zabiegom aborcyjnym się nie poddają (bo to w tym kontekście było ujęte). Nadanie jakiegoś prawa to nie zmuszanie czy nakładanie obowiązku. Przykład- legalna prostytucja. W mojej ocenie niemoralna więc się nie prostytuuję/ nie korzystam z usług. Nie robię jednak larum aby ją zakazać- nie mnie, tobie czy komukolwiek o tym decydować czy ktoś, jeśli chce, może dawać d... za pieniądze.

natomiast pytanie spikera o to jakie mechanizmy "wasza wysokość" by wprowadziła dla zapewnienia praw i wolności mniejszości seksualnych, jak zapewnisz świeckość państwa oraz równe traktowanie wszelkich grup wyznaniowych i światopoglądowych??? Jakie działania podjął byś by ukrócić wpływ księży katolickich i Watykanu na Polskę i życie obywateli. jest conajmniej niepoważne. Przecież jemu chodzi własnie o to, by ukrócić prawa i wolności...

No właśnie!!! Dlatego też napisałem: chyba nie jesteś uzurpatorem na monopol wiedzy, racji i słuszności postępowania? No chyba że taką nieomylność sobie uzurpuje.

W twojej demokracji należy szanować wszystkie zdania i opinie więc i nie zmuszaj, go do tego, by swoje opinie zmieniał

Jestem daleki od tego. Moje opinie są diametralnie przeciwne i też ich nie zmienię. Ale tak jak szanuję jego prawo do takich poglądów i nie wzywam do karania, zamykania itp. działań (choć może to słuszne postępowanie w przypadku osób o tak absurdalnych poglądach), żądam by szanował prawa innych od siebie samego. Pomimo że nie zgadza się z nimi.

reszta ok

Coś podobnego... Twisted Evil

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
spiker
 październik 17 2009 19:36   
Forum

Powiem tak nie podoba się religia która w tym państwie była od wieków,nie podobają się zasady,to idź człowieku i szerz swoje chore nowoczesne poglądy tam gdzie to jest normalne,skoro tak ci się to podoba.Nie mam nic przeciw mniejszościom seksualnym jeśli nie promują swoich głupich degenerackich postaw w kraju,w którym takie zachowania nie są normalne.Nie masz poszanowania dla historii,tradycji i wiary tego kraju,to w moim przekonaniu jesteś obcokrajowcem.Chcesz robić parady równości i inne degeneracje,to rób to gdzie indziej,to że demokracja daje ci prawo do tego nie znaczy że masz się zachowywać jak małpa w cyrku,masz skłonności to zachowaj je dla samego siebie lub opowiadaj o tym w małym gronie a nie afiszuj się z tym bo to bardziej chore niż sam homoseksualizm.Poza tym chcesz mieć prawa to najpierw spełniaj obowiązki,każdy by chciał więcej praw ale obowiązki to już nic nie znaczą.Tylko setek osób a w Polsce są miliony,setki przy milionach mogą się schować.Prawa bez obowiązków to jest jeden problem tego kraju.Drugi to brak konsekwencji związanych z ustalonymi prawami,trzeci to to że niektóre z tych praw są zbędne i głupie ,a niektóre za lekkie.następnym problemem jest zbyt wolny rynek czego doświadczają stocznie polskie i czołowe zakłady w kraju.Kolejny problem to ludzka ignorancja na cierpienie ludzkie i kilka innych spraw.Widzę że ludzie są zbyt zachłanni skoro wymagają więcej niż 5000,jeśli inni zarabiają nawet 1000zł lub mniej na rodzinę.Z chęcią bym takim ludziom zamienił ich dobytek na dobytek rodzin biednych,ciekawe co wtedy by zrobili.Polska była katolicka od wieków,teraz ludziom się ubzdurało że nie chcą tej religii,opluwają księży wiernych i ogólnie kościół,zamiast być wdzięcznymi za to że w ogóle ten kraj jeszcze istnieje.Pierwsze szkoły zakładali księża i zakonnicy.Gdyby nie oni to żylibyśmy nadal w zacofaniu.Jeśli uda mi się przejąć władzę w państwie to tylko dzięki Bogu,jeśli nie to zostanę normalnym obywatelem.Dzisiaj słyszałem w kościele takie kazanie,w którym ksiądz mówił o wolności.Powiedział mniej więcej takBig Grinzisiaj człowiek jest wolny jak robi co mu się podoba,ale jak ktoś robi co mu się podoba jak np.pije alkohol i pije bo tak chce i nikt nie może mu zabronić,bo jest wolnym człowiekiem,tak z czasem nie pije bo chce,tylko pije bo musi,gdyż bez tego nie może żyć.Widać na tym przykładzie że wolność przechodzi w niewolę.Opowiedział też taką historięBig Grinwie dziewczyny poszły w góry i chciały wejść na Kasprowy Wierch,nie były jednak ubrane odpowiednio i nie miały sprzętu.Były w krótkich bluzkach i w butach na obcasie.nagle spotykają taterników z plecakami dużymi i z linami,ciężkimi butami.One mówią po co oni niosą tyle tych rzeczy,przecież się zmęczą,nagle jedna mówi do drugiej to jak idziemy w góry?I tak poszły w góry nie minęło pół godziny wracają się na dół z podartymi koszulkami i rozwalonymi butami.Morał jest z tego taki że jednak trud w życiu i zasady są potrzebne,Zastanówcie się chociaż po co są te wszystkie zasady,zakazy i nakazy,czy one są tak żeby uprzykrzyć człowiekowi życie czy żeby człowiekowi pomóc.Zastanówcie się dla kogo żyjecie,czy dla samych siebie czy dla kogoś,zastanówcie się czemu żyjecie akurat wy a ktoś inny umiera.Czy to na pewno zbieg okoliczności czy nie.Chrześcijaństwo jest jedną z kilku religii świata ale jest religia,którą wyznawali nasi przodkowie czy się to komuś podoba czy nie,jeśli tego nie uszanujesz znaczy że nie jesteś prawdziwym Polakiem tylko jakąś podróbką.Ja na razie się uczę ale wiem co można by już zmienić i nie potrzeba do tego nie wiadomo jakich studiów,wystarczy średnia szkoła i trochę doświadczenia i pomyślunku.Ja jeśli miałbym przejmować władzę to dopiero za jakieś 10-15 lat,chociaż nie wiem co do tego czasu zostanie z tego kraju.Dobra pensja najwyżej 10.000 reszta szła by na potrzeby państwa,właściwie to jeśli ludzie chcą mieć lepiej rozwinięte państwo to powinni więcej podatków płacić,pieniądze się same siebie nie biorą.Król zawsze miał doradców,wiec ja też mógłbym mieć,byle znali się na rzeczy i nie manewrowali władcą.Moim daniem prawda jest taka e ludzie przyzwyczaili się do zbyt dużej swobody,zapomnieli co to wojna i od Boga się odwrócili,nie znaczy to że chce wywoływać wojnę ale ludzie wolą materializm niż duchowość bo wygodniej.Demokracja może i szanuje wszystkie zdania i opinie ale to jest właśnie jedna z wad,bo ludzie wykorzystują to do szerzenia postaw które człowiekowi nie przystoją,nie da się wszystkich zadowolić jest to nie możliwe.parlament przygotowuje ustawy tak długo ze względu na to że nie mogą ludzie dojść do porozumienia,maja swoje procedury itp.które monarchii byłyby zbędne.Nie rozumiem też po co jest sejm skoro większość albo na obrady nie przychodzi albo na nich śpi lub zajmuje się wszystkim innym tylko nie tematem obrad,do tego ma ograniczony czas mowy,wychodzi na to że jak ktoś ma coś ważnego do powiedzenia to tego nie powie bo mu mikrofon wyłączą.To jak ma działać państwo w takich warunkach?Co do eutanazji uważam że to bzdura,gdy ktoś może sobie nadużyć prawa do śmierci przyśpieszonej i pozbyć się niewygodnego świadka,lub zagarnąć czyjś majątek,co do tych którzy chcą z własnej woli odejść z tego świata to tez bzdura,chce niech se idzie i się powiesi czy spadnie z wieżowca ale niech nie trudni zabijaniem lekarzy.a mechanizm prze nadużyciem władzy może być taki:W każdym mieście i wiosce wyznacza się grupki ruchu oporu na wypadek wojny,każda grupka ma przywódce i poszczególnych oficerów złożonych z mieszkańców tych wiosek i miast.Kiedy by wybuchła wojna wiadomo gdzie się zebrać by ustalić plan działania.Jeśli monarcha nadużył by władzy takie grupki się organizują i uderzają w monarchę,albo prościej nająć się do jakiegoś strażnika i zabić króla.Poza tym być królem to znaczy służyć ludziom.Opinii i poglądów nie musi człowiek zmieniać jeśli nie szkodzą one państwu,ludziom w nim mieszkającym i głównej religii państwa.Wątpię żeby ci co ginęli za to by naród był katolicki byli zadowoleni z tego że odchodzi od tradycji i religii.Szanować poglądy innych szanuje ale czy niekatolicy szanują dziś poglądy katolików?Czy szanują to że jest chrześcijaństwo to główna religia w Polsce??Bo ja obserwuje że tylko starają się przyczynić do jej wyniszczenia głosząc by wyzbyli się moralnych aspektów swojego życia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 17 2009 19:45   
Forum

spikerze
a dałbys radę jakoś formatować Twoje wypowiedzi?

Wiesz: takie rzeczy jak akapity, wcięcia, odstępy...
Łatwiej się wtedy czyta.

Bo, szczerze, nie mam siły na przebrnięcie nawet przez pierwsze dwie linijki Twoich postów...

A nie chciałbym, żeby coś interesującego mi umknęło. Miej litość Wink

===

Cytat 
spiker
 październik 17 2009 19:53   
Forum

Spróbuje się poprawić,nie wiem jednak czy mi się to uda,możliwe że jestem dysgrafikiem,chociaż nie uznaję czegoś takiego.Kiedyś przechodziłem koło masońskiej świątyni w Londynie i była tam zbiórka krwii,na tabliczce przed wejściem pisało po angielsku:Tutaj oddaj swoja krew.Rozśmieszyło mnie to i pomyślałem sobie że oni pewnie pija ta krew. Laughing Out Loud

===

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 październik 17 2009 20:26   
Forum

Powiem tak nie podoba się religia która w tym państwie była od wieków,nie podobają się zasady,to idź człowieku i szerz swoje chore nowoczesne poglądy tam gdzie to jest normalne

Zaledwie od 10 wieków- Tysiące lat te ziemie obywały się bez katolików do czasu gdy 1000 lat temu narzucono mieczem i ogniem "jedyną, słuszną religię" niszcząc kulturę, historię, wiarę ludów tu żyjących. Może to ty powinieneś przenieść się do Watykanu- Polacy nie potrzebują takich "katofanatyków". Macie swoje państwo B16 pewnie chętnie was przyjmie.

Nie mam nic przeciw mniejszościom seksualnym jeśli nie promują swoich głupich degenerackich postaw w kraju,w którym takie zachowania nie są normalne.

Skoro nie masz nic to ich nie obrażaj (np. słownictwo: głupich degenerackich), takie wypowiedzi mogą jedynie dowodzić płycizny intelektualnej ich autora. Co do normalności- sugeruję zgłębić wiedzę. W populacji ludzkiej osoby homoseksualne stanowią około 3-5 %, także w TYM kraju. I jeszcze tak na marginesie to homoseksualizmu nie da się promować- to nie buty na sprzedaż.

Nie masz poszanowania dla historii,tradycji i wiary tego kraju,to w moim przekonaniu jesteś obcokrajowcem.

Tutaj nawet się nie odniosę- to żenujące.

Chcesz robić parady równości i inne degeneracje,to rób to gdzie indziej,to że demokracja daje ci prawo do tego nie znaczy że masz się zachowywać jak małpa w cyrku,masz skłonności to zachowaj je dla samego siebie lub opowiadaj o tym w małym gronie a nie afiszuj się z tym

Chcesz robić procesje, pielgrzymki i inne degeneracje,to rób to gdzie indziej,to że demokracja daje ci prawo do tego nie znaczy że masz się zachowywać jak małpa w cyrku,masz skłonności to zachowaj je dla samego siebie lub opowiadaj o tym w swoim kościele a nie afiszuj się z tym.
Zapamiętaj jedno- nie jesteś w żaden sposób uprzywilejowany by obnosić się ze swoimi religijnymi urojeniami zakazując zarazem ludziom o innych poglądach do wyrażania swoich postaw światopoglądowych- jak ci się nie podoba to nie patrz. To że nie chodzę do kościoła nie oznacza że mam wzywać do jego delegalizacji i zburzenia.

Co do reszty to daruję sobie więcej sarkazmów bo jeszcze na upierdliwego wyjdę.
Dziecko, ucz się nadal bo jeżeli jesteś już po szkole średniej to w twoim przypadku nie wystarczy by być przystosowanym do życia.
A tak już prywatnie to zerknij może do jakiejś książki od ekonomii, prawa ustrojowego, konstytucyjnego. Poczytaj coś o patologiach religijnych i fanatyzmie religijnym. Spójrz rzeczywistości w oczy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
spiker
 październik 17 2009 20:29   
Forum

Polska od wieków była katolicka i taka ma pozostać,nie może być tak że ludzie robią co im się podoba.
BZDURA! Polska jest "katolicka" od niedawna. Katolickich to miała władców (w tym kilku przechrztów aby królami mogli zostać) I w dodatku co zrobisz z niekatolikami? Przymusisz ich? a może przymusowe chrzty, prześladowania i inny TERROR?

c.d.n.[/p][/QUOTE]Właśnie to co ty mówisz jest bzdurą,nie sami królowie a naród też był katolicki,inaczej kościoły byłyby tylko dla króli,nie byłoby klasztorów.Co do terroru,to najpierw zastanów się kto tu kogo terroryzuje,czy katolicy antykatolików czy wprost przeciwnie.Jak komuś si nie podoba to może wyjechać gdzieś gdzie tolerują wszelkiego rodzaju dewiacje np.do USA

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 18 2009 23:22   
Forum Moderator
Moderator

c.d.n.
Właśnie to co ty mówisz jest bzdurą,nie sami królowie a naród też był katolicki,inaczej kościoły byłyby tylko dla króli,nie byłoby klasztorów.Co do terroru,to najpierw zastanów się kto tu kogo terroryzuje,czy katolicy antykatolików czy wprost przeciwnie.Jak komuś si nie podoba to może wyjechać gdzieś gdzie tolerują wszelkiego rodzaju dewiacje np.do USA[/p]
Trochę poszanowania dla historii mojego kraju: w czasie największego rozwoju wśród wszystkich narodów Rzeczypospolitej Katolicy stanowili może połowę, reszta to prawosławie, inne wyznania chrześcijańskie i inne religie. Zaś w pierwszych wiekach państwowości polskiej chrześcijaństwo wchodziło w lud opornie tym bardziej, ze w Europie już zaczeło przekształcać się z religii wsi na religie miast co dodatkowo utrudniło chrystianizację ludu . Obecnie katolicy tak bardzo dominują choćby z powodu okrojenia i przesunięcia na zachód granicy Polski przez "wyzwoleńców", a i granice Rzeczypospolitej odrodzonej po I W.Św. (żeby było ciekawie: nie było tu poparcia KRK, wręcz przeciwnie) obejmowały śmieszną część Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Jeżeli natomiast chcesz się odwołać do zamachu stanu jakim była Konstytucja 3 Maja, to wiedz, że nigdy zgodnie z obowiązkującymi wówczas normami nie została uznana przez króla, jej przeprowadzenie było skandalem (to tak jakby w czasie urlopu czerwoni uprzednio uprzedziwszy swych członków zwołali sejm, przegłosowali weto wobec prezydenta, uchwalili nową konstytucję i przywrócili komunę) i na szczęście nigdy wszystkie jej artykuły nie zostały wprowadzone w życie (inaczej mielibysmy drugą hiszpańską inkwizycję)
Ucz się, ucz, to do wiedzy klucz! Jako ćwiczenie: podaj nazwiska choc kilku wielkich Polaków którzy nie byli/nie sa katolikami. A w ramach ćwiczeń z socjologii jedź na wschód Polski i stań na rynku z transparentem "Polak=katolik, Polska dla katolików". Doświadczenie socjologiczne będzie polegało na stwierdzeniu czy wpierw dostaniesz laską, czy normalnie w zęby (możesz to także powtórzyć na południu, na mazurach czy na kaszubach; nieco inaczej będzie ww Wrocławiu - tu pytanie będzie, czy w zęby dostaniesz wpierw od katolika czy od protestanta)

===

Cytat 
LuTom
 październik 19 2009 13:43   
Forum

Quote by: esteban-82

Zaledwie od 10 wieków- Tysiące lat te ziemie obywały się bez katolików do czasu gdy 1000 lat temu narzucono mieczem i ogniem "jedyną, słuszną religię" niszcząc kulturę, historię, wiarę ludów tu żyjących. Może to ty powinieneś przenieść się do Watykanu- Polacy nie potrzebują takich "katofanatyków". Macie swoje państwo B16 pewnie chętnie was przyjmie.

Nie wiem na jakim etapie świadomości historycznej jesteś, ale proponuję poczytać chociażby Polskę Piastów, by zorientować sie jak rozwijało się nasze państwo.

Co do normalności- sugeruję zgłębić wiedzę. W populacji ludzkiej osoby homoseksualne stanowią około 3-5 %, także w TYM kraju. I jeszcze tak na marginesie to homoseksualizmu nie da się promować- to nie buty na sprzedaż.

3-5 %, czyli jednak nienormalność. A na marginesie , homoseksualizmu może nie do końca da sie go promować, ale można sprawić, żeby niedojrzały emocjonalnie człowiek chciał go spróbować.

Chcesz robić procesje, pielgrzymki i inne degeneracje,to rób to gdzie indziej,to że demokracja daje ci prawo do tego nie znaczy że masz się zachowywać jak małpa w cyrku,masz skłonności to zachowaj je dla samego siebie lub opowiadaj o tym w swoim kościele a nie afiszuj się z tym.

Wiara chrześcijańska jest dobrem, dlaczego nie mam się z nią afiszować? Dlaczego nie mam o tym opowiadać innym ludziom?

W przeciwieństwie np do rozpusty seksualnej czy narkotyków, które dobrem nie są i z czym akurat afiszować się i opowiadać innym nie powinniśmy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rox
 październik 19 2009 20:44   
Forum

Bardzo ciekawa dyskusja.

Wiara chrześcijańska jest dobrem, dlaczego nie mam się z nią afiszować? Dlaczego nie mam o tym opowiadać innym ludziom?

Nie dla każdego jest dobrem. Dla mnie nie. Dla wielu innych osób też nie.
Dlaczego miałbyś się z nią afiszować, czy opowiadać o niej? Ano dlatego, że nie każdy chciałby tego słuchać. Smile

Dobra bezwzględny zakaz aborcji to rzeczywiście bzdura,ale osobiście nie ożeniłbym się z kobietą,która ceni własne życie ponad życie dziecka,ona ma dać życie a nie je odbierać,poza tym lekarze w swoich diagnozach często się mylą,do tego nie biorą pod uwagę Boga i to jest błąd.

Aha, i co, tylko nie mów, że wolałbyś stracić i żonę i dziecko? Hipokryzja kipi.
Czemu w ogóle mieliby brać pod uwagę boga? To są lekarze, a nie duchowni. Co, jeżeli są niewierzący? Też mają go brać pod uwagę?

Kpisz, człowieku?
Polska, to od wieków była pogańska, i gdyby nie narzucone siłą chrześcijaństwo, byłaby zupełnie innym, lepszym krajem. Według mnie. A tak, chrześcijanie, miłosierni, dobrzy, szanujący bliźniego, ba! Kochający każdego człowieka, brutalnie przelali krew, by tylko zaprowadzić ład po swojemu.
Nie masz poszanowania dla historii,tradycji i wiary tego kraju

A jaka jest prawdziwa, odwieczna wiara tego kraju? Zniszczona oczywiście? Na pewno nie katolicyzm.
Jak komuś si nie podoba to może wyjechać gdzieś gdzie tolerują wszelkiego rodzaju dewiacje np.do USA

Mi się nie podoba. Ale nie wyjadę. To, że jeden katol-fanatyk gada jak połamany, nie znaczy że mam go słuchać.
Przez takich jak Ty, tracę wiarę w ludzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 październik 19 2009 22:31   
Forum

Quote by: LuTom

Nie wiem na jakim etapie świadomości historycznej jesteś, ale proponuję poczytać chociażby Polskę Piastów, by zorientować sie jak rozwijało się nasze państwo.

??? A co ma piernik do wiatraka (to tak obrazowo) a inaczej: Co ma okres Piastów do krwawego narzucania chrześcijaństwa ludności tubylczej???

3-5 %, czyli jednak nienormalność.

Kiedy patrzę na wyznania w Indiach muszę przyznać że W PEŁNI SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM. Że przytoczę: odsetek chrześcijan w indiach- 2,3%. No jak byk nienormalność!!!
Ponadto nienormalność to zjawisko jednostkowe odbiegające od normy. W przypadku homoseksualizmu mamy do czynienia ze stałym, niezmiennym na przestrzeni czasu zjawiskiem, niezależnym od religii, ustroju czy okresu historycznego. Ponadto zjawisko to jest także stałe w świecie pozostałych zwierząt na ziemi.

Wiara chrześcijańska jest dobrem, dlaczego nie mam się z nią afiszować?

To twoja bardzo subiektywna ocena. Nie mająca jednak za wiele z obiektywizmem.

Dlaczego nie mam o tym opowiadać innym ludziom?

Bo w ocenie wielu twoja wiara dobrem nie jest pomimo że, jak napisałeś wyżej, sądzisz inaczej. Bo to twój prywatny biznes. Bo tak jak ty nie chcesz słuchać o prawach feministek do aborcji tak ja nie chcę słuchać o twoich zabobonach. Nie jesteś w niczym lepszy ode mnie by ciebie nie dotyczyły te same reguły, które narzucasz ludziom o innym światopoglądzie.

W przeciwieństwie np do rozpusty seksualnej czy narkotyków, które dobrem nie są i z czym akurat afiszować się i opowiadać innym nie powinniśmy.

Na Gay Pride (bo jak widzę tej imprezy głównie się czepiasz) narkotyków się nie "promuje". Co do całej reszty to znowu tylko twoje bardzo subiektywne zdanie. Twoje potrzeby to twoja sprawa ale nie waż się decydować o potrzebach innych, tak jak inni o twoich decydować nie chcą. Już wcześniej napisałem- jak sę nie podoba to nie uczestnicz/ nie patrz. Mnie nie podoba się w kościele więc tam nie chodzę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 19 2009 22:35   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: RoxDaSlayerBardzo ciekawa dyskusja.
Kwestia gustu, wg mnie nie za bardzo.
Quote by: RoxDaSlayer... Ano dlatego, że nie każdy chciałby tego słuchać. Smile
I na tym polega wolność, że można mówić lecz nie trzeba, można słuchać ale nie ma takiego obowiązku.
Korzystaj mądrze ze swej wolności zamiast ograniczać ją innym (chyba że jesteś gospodarzem, możesz mieć własne prawa, nie ma obowiązku być twoim gościem Mr. Green ).

Bo w ocenie wielu twoja wiara dobrem nie jest pomimo że, jak napisałeś wyżej, sądzisz inaczej. Bo to twój prywatny biznes. Bo tak jak ty nie chcesz słuchać o prawach feministek do aborcji tak ja nie chcę słuchać o twoich zabobonach. Nie jesteś w niczym lepszy ode mnie by ciebie nie dotyczyły te same reguły, które narzucasz ludziom o innym światopoglądzie.

LuTom ma takie samo prawo nie słuchać "feministek" jak "feministki" mają prawo nie słuchać LuToma, LuTom ma takie samo prawo głosić lub nie swoje poglądy jak "feministki" czy ty swoje zabobony.
Co do reguł: masz takie samo prawo korzystać lub nie z gościnności LuToma jak LuTom ma prawo jako gospodarz przyjmować ciebie lub nie w gościnę na swoich własnych warunkach.
W czy więc problem Question

===

Cytat 
Zbigniew Szalast
 październik 19 2009 22:49   
Forum

Pan Jezus powiedział w 23 rozdziale Ew. Mateusza w.1 i 2. Wtedy Pan Jezus mówił o kapłanach i Uczonych w Piśmie lecz my dziś te słowa możemy też odnieść do Polityków czy Kapłanów jakiegokolwiek Wyznania "Słuchajcie lecz nie postępujcie jak oni" tzn. jeżeli w świetle słów Pisma Świętego ich postępowanie jest złe, bo jak postępują dobrze to wiadomo jak mamy czynić.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 październik 20 2009 01:31   
Forum

??? A co ma piernik do wiatraka (to tak obrazowo) a inaczej: Co ma okres Piastów do krwawego narzucania chrześcijaństwa ludności tubylczej???

Z pytania wnioskuję, że jednak nie czytałeś. A warto, jak również i dalsze części Polska Jagiellonów itd

Wiara chrześcijańska jest dobrem, dlaczego nie mam się z nią afiszować?

To twoja bardzo subiektywna ocena. Nie mająca jednak za wiele z obiektywizmem.

Ależ skąd subiektywna. Obiektywna ! Co jest złego w Dekalogu i Przykazaniu miłości?

Skąd wytrzasnąłeś to o feministkach? Rolling Eyes Poza tym, niczego nie narzucam. O zabobonach nie rozmawiam, a o chrześcijaństwie owszem ale tylko z tymi, którzy chcą słuchać i rozmawiac.

Na Gay Pride (bo jak widzę tej imprezy głównie się czepiasz) narkotyków się nie "promuje". Co do całej reszty to znowu tylko twoje bardzo subiektywne zdanie. Twoje potrzeby to twoja sprawa ale nie waż się decydować o potrzebach innych, tak jak inni o twoich decydować nie chcą. Już wcześniej napisałem- jak sę nie podoba to nie uczestnicz/ nie patrz. Mnie nie podoba się w kościele więc tam nie chodzę.

I znowu, skąd wytrzasnąłeś to Gay Pride? Rolling Eyes Nigdy nie decyduję o potrzebach innych, chociaż niektórzy chcą decydować o moich potrzebach. Szkoda że Ci się nie podoba w kosciele. Może dlatego, ze za rzadko chodzisz?

===

Profil   Email 
 Cytat 
spiker
 październik 21 2009 21:35   
Forum

gdyby nie duchowieństwo to nadal żylibyśmy w średniowieczu.Kopernik był księdzem,to nadal Ziemia byłaby centrum wszechświata.Jak chrześcijanie nawracali mieczem to macie pretensje,a jak poganie chrześcijan chcieli nawrócić torturami i prześladowaniem to o tym już nie pamiętacie.Po za tym na pewno nie dzięki homoseksualistom Polska jeszcze istnieje tylko dzięki ludziom,którzy każdy dzień powierzali Bogu.Widać jaka jest strona ateistyczna skoro za wszelka cenę stara się tępić katolicyzm,pytam się dlaczego skoro ma być poszanowanie religii i wolność słowa???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 21 2009 22:39   
Forum Moderator
Moderator

gdyby nie ...

Gdyby nie siła miast i ich opozycja wobec władzy duchowieństwa, to Kopernik nie miałby się gdzie uczyć i głosić swych tez. A gdyby Polska była pełna takich "katolików" jak ty, to by juz dawno terror krwawy panował i konkurował z "Wielką" rewolucją. Szukasz wroga narodu - zacznij od siebie.

A ta w ogóle - jaki był temat "dyskusji"?

===

Cytat 
spiker
 październik 21 2009 22:53   
Forum

Jakbyś nie wiedział Kopernik też był księdzem.A tak w ogóle to nie trzeba terroru żeby zapanował porządek,chyba że sam sugerujesz żeby cie tym objąć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 22 2009 12:58   
Forum Moderator
Moderator

Jakbyś nie wiedział Kopernik też był księdzem.

Zwiedziłem nawet kościół w którym służył. I co z tego?

A tak w ogóle to nie trzeba terroru żeby zapanował porządek,chyba że sam sugerujesz żeby cie tym objąć.

Twoje hasła i rozwiązania do tego prowadzą. Jeszcze brakuje tylko hasła : Polska dla blondynów i idei podludzi (a sądząc po twoich wypowiedziach nie tyle samej idei co przyznania się głośnego do niej).

===

Cytat 
spiker
 październik 22 2009 16:04   
Forum

Może i kiedyś Polska była pogańska ale taka już nie jest,poza tym zastanówcie się czy jakbyście próbowali nawrócić poganina,to czy by was w tamtych czasach nie zabito za to.Musieli się przecież bronić przed tym że by ich nie wybito,jakby was ktoś zaatakował to chyba normalna reakcją jest że się bronisz.Ja bronię tego w co wierzę,natomiast ateiści nie mają czego bronić gdyż w nic nie wierzą.Jeżeli bronią czegoś to swojej pseudo wolności.Jeżeli mówimy o wolności to nie możemy myśleć że jest nią to iż robimy co nam się podoba.Takie przekonanie jest bzdurne,to tak jakbym ja powiedział że mogę kogoś zabić bo jestem wolny.Owszem możesz zabić ale za morderstwo ponosisz konsekwencje,każdy czyn niesie za sobą odpowiednie konsekwencje.Ja nie rozumiem i nie zrozumiem po co homoseksualiści się tak afiszują z tym że są inni.Przecież nikt mi nie powie że normalnym jest że facet z facetem się kochają jak małżeństwo.dlatego istnieją dwie płci na tym świecie żeby się rozmnażać i wychowywać w normalnych rodzinach heteroseksualnych,chyba da się to zrozumieć.Chcecie odstawać od społeczeństwa to proszę bardzo ale nie wciągajcie w to innych.Skoro jesteście mniejszością to z jakiej racji macie mieć prawa takie same jak większość to nie sprawiedliwe.Nie możemy wszyscy być równi pod każdym względem bo to nie możliwe,wtedy trzeba by było zlikwidować szkoły,sądy,rządy.Bo przecież nie każdego stać na naukę,nie każdego stać na dom,politycy dostają gigantyczne pensje w porównaniu ze zwykłymi obywatelami,nie ma i nie będzie równości na tym świecie,bo jest to nie możliwe.Gdyby tak było to na świecie zapanowałby nie ład.morderca byłby równy człowiekowi prawemu,nie byłoby pojęcia dobra i zła była by tylko równość.

Proszę o trzymanie się tematu - moderator

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 23 2009 22:42   
Forum

Może i kiedyś Polska była pogańska ale taka już nie jest,poza tym zastanówcie się czy jakbyście próbowali nawrócić poganina,to czy by was w tamtych czasach nie zabito za to.Musieli się przecież bronić przed tym że by ich nie wybito,jakby was ktoś zaatakował to chyba normalna reakcją jest że się bronisz.

Proszę o trzymanie się tematu - moderator

A zapomniałeś jak było z pierwszymi chrześcijanami, jakoś przez 400 lat potrafili nawrócić połowę Cesarstwa rzymskiego bez przemocy a tylko głoszenie Dobrej Nowiny i własnym przykładem - wewnątrz chrześcijańskiej miłości bliźniego, pomocy, braterstwa i wyrzekaniem się przemocy i jakoś nie bronili się siłą tylko dumni byli, że mogę ponieść męczeńską śmierć jak ich nauczyciel..

Jak można monarchię promować wśród chrześcijan ?!? jeśli Nauczyciel mówi ktokolwiek z was jeśli chciałby się wywyższyć niech będzie sługą sług!
Dowiedz się jak były zorganizowane pierwsze gminy chrześcijańskie - rada starszych, wiedz, że w starożytnym chrześcijaństwie (do IV wieku )wszyscy biskupi byli sobie równi, samodzielni i niezależni.

Kościół w Polsce najnowszej ma piękną kartę wspomagania opozycji demokratycznej, która wywalczyła nam wspólnie z KK ustrój demokratyczny - najlepszy z ustrojów, pod warunkiem, że będziemy mieli wolne media i mądrych obywateli - tylko tyle i ...aż tyle Idea

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,78 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty