Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Kościół katolicki a ustrój demokratyczny
 |  Wersja do druku
Łukasz
 październik 23 2009 23:43   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Dezerter

można monarchię promować wśród chrześcijan ?!?

Bo to jedyna naturalna forma rządów? drogi ekologuWink

Co do samej demokracji, to jest to ustrój szalenie niesprawiedliwy i wręcz totalitarny. Dobrze w niej jest tylko 60% populacji a 40% to niewolnicy, lub 51 na 49, jak kto woli.
Jednak jako realista przyjmuje warunki w jakich przyszło mi żyć i myślę że Ty Spikerze też powinieneś co nie oznacza że musisz się z tym wszystkim zgadzać. Uwierz mi, że możesz być wolny pomimo tych wszystkich praw ustalanych bez Twojej akceptacji, wręcz na siłę. Żyj dniem dzisiejszym, nie myśl co będzie jutro, nie zadręczaj się złotą historią (pielęgnuj ją), bezsensownych ustaw, praw nie akceptuj (jednak nie z wielkim haloo - tylko tak jakby ich nie było). Jeżeli jesteś Katolikiem to wiadomo co jest najważniejsze, reszta to tylko próba Twoich sił. Grunt to pozostać wolnym, tak jak Bóg jest wolny.

Pozdrawiam.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
spiker
 październik 28 2009 13:22   
Forum

Odpowiedzcie mi na pytanie po co byli królowie?Dlaczego od razu nie było demokracji,dlaczego chłopi nie chcieli być przeciw królowi i dlaczego szlachta przeciw królowi mogła powstać.Przecież chłopów było więcej niż szlachty.Dlaczego królowa Polski Jadwiga została świętą,dlaczego kościół przez tyle wieków popierał monarchię.Chyba każdy nas jest w głębi duszy hipokrytą,skoro najpierw popieramy to a później coś przeciwnego.Dostosowujemy się do naszych własnych potrzeb,tylko po co?Dziwne że ludzie widzą co się dzieje na świecie i zamiast pomóc poprzeć jakiś dobry czyn odwracają się plecami i myślą czego jeszcze nie mam,czego potrzebuję,co mi sprawi przyjemność.Czy w życiu chodzi tylko o to żeby zaspokoić swoje potrzeby.W życiu człowiek nigdy nie jest wolny,jest zawsze od czegoś uzależniony.Przykładowo uzależniony od pracy,prawa,rodziny itd.Co byśmy nie zrobili zawsze będziemy uzależnieni.Ten świat jest na prawdę skomplikowany,tak skomplikowany że czasami mam go dosyć,a czasami wręcz przeciwnie.Przepraszam że gadam nie na temat ale zachciało mi się pofilozofować.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 28 2009 14:22   
Forum

Quote by: spiker

Odpowiedzcie mi na pytanie po co byli królowie?

Ktorzy i gdzie?

Dlaczego od razu nie było demokracji,

Monarchii tez nie było od razu

dlaczego chłopi nie chcieli być przeciw królowi i dlaczego szlachta przeciw królowi mogła powstać.Przecież chłopów było więcej niż szlachty.

straszne uproszczenia

Dlaczego królowa Polski Jadwiga została świętą,

Jadwiga była królem, a nie królową,
A dlaczego świętą? a dlaczego nie?

dlaczego kościół przez tyle wieków popierał monarchię.

może ludzie w Kościele, bo popieranie monarchii chyba nie jest zapisane w dokumentach dogmatycznych?

Chyba każdy nas jest w głębi duszy hipokrytą,skoro najpierw popieramy to a później coś przeciwnego.

tylko krowa nie zmienia poglądów... ponoć

Dostosowujemy się do naszych własnych potrzeb,tylko po co?Dziwne że ludzie widzą co się dzieje na świecie i zamiast pomóc poprzeć jakiś dobry czyn odwracają się plecami i myślą czego jeszcze nie mam,czego potrzebuję,co mi sprawi przyjemność.Czy w życiu chodzi tylko o to żeby zaspokoić swoje potrzeby.W życiu człowiek nigdy nie jest wolny,jest zawsze od czegoś uzależniony.Przykładowo uzależniony od pracy,prawa,rodziny itd.Co byśmy nie zrobili zawsze będziemy uzależnieni.Ten świat jest na prawdę skomplikowany,tak skomplikowany że czasami mam go dosyć,a czasami wręcz przeciwnie.Przepraszam że gadam nie na temat ale zachciało mi się pofilozofować.

No... Wink

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
spiker
 październik 28 2009 21:19   
Forum

Wszyscy królowie,wszędzie.Ja uważam że byli wybierani dlatego żeby przewodzić,prowadzić,wzmacniać pozycję narodu.Monarchii nie było od razu ale była już pewna hierarchia.Ludzie odczuwali potrzebę by ktoś mówił im jak maja postępować,potrzebowali ukierunkowania i kogoś kto byłby w stanie poprowadzić cały naród.Izraelici potrzebowali króla i zwrócili się z tym do proroka,on kolei do Boga.Więc Bóg wyznaczył im króla.Nasz naród jest chyba jest podobny trochę do Izraela,odzyskujemy państwo,by za chwilę je stracić.Dlaczego je tracimy?Gdyż ludziom nie zależy na solidarności i na wyższych wartościach.Zapominamy o tym co na prawdę ważne i skupiamy się na swoich egoistycznych potrzebach.ludzie nie rozumieją prostych rzeczy takich jak to że broń nie służy do ataku,tylko do obrony,można powiedzieć że atak to najlepsza obrona ale to bzdura.Równie dobrze możemy się wzajemnie pozabijać.Jeśli jakaś broń się starzeje to oczywiście zawsze stare zastępuje nowe.A co zrobić ze stara bronią?Sprzedać państwu,które jej najbardziej potrzebuje,jeśli nie potrzebuje,to doprowadzić do tego by potrzebowało.Dziwne że mona zrozumieć że istniało coś takiego jak podziemie podczas prohibicji,a nie można przyjąć do wiadomości że obie strony konfliktu,na pozór przeciwne sobie,mogą tak na prawdę współpracować.Ale współpraca zła kończy się zawsze tym samym,obie w walce o władzę niszczą siebie wzajemnie.Niby ZSRR miało z nami pakt o nieagresji a związało się z Niemcami w walce przeciw nam,Ci co mieli nas wspomóc nie wspomogli.Tak ogólnie to gdyby w przeszłości syn jakiegoś króla Polski przejął tron Rosyjski czy Moskiewski,to zapewne świat wyglądałby inaczej niż teraz.Chociaż wszystko jest możliwe.Monarchii nie było od razu ale była już pewna hierarchia.A skoro Jadwiga była świętą to najlepiej obrazuje jaki ustrój jest najlepszy,oczywiście dla katolików,jak na razie to żaden polityk chyba świętym nie został,chociaż mogę się mylić ale nie słyszałem o tym.Wszystko wskazuje na to e już nie zostanie bo politycy teraz nie postępują według zasad moralnych,jeśli postępują to i tak za mało.Hipokryzja to to że mówimy jedno a postępujemy inaczej,to raczej częste i naturalne u ludzi.Przynajmniej ja tak zauważyłem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 28 2009 21:39   
Forum Moderator
Moderator

Piszesz dużo i chaotycznie. Po za tym wyczuwam u Ciebie narzekanie nad sprawami na które nie masz wpływu. Postaraj się uporządkować swoją wizję świata i nam ją tutaj przedstawić, wtedy będzie ciekawie.

Co do Monarchii: Nie zawsze Monarcha był wybierany. Z historii wiesz że władza była dziedziczona dzięki rodom, dynastiom.
Sam też wolałbym Monarchie jednak bardziej w formie autokracji, to też zdaję sobie sprawę że kultura zachodu już przeminęła i nikt tych czasów nie przywróci. Pozostaje czekać na ostateczne rozwiązanie i nie stracić wiary. Tak kolego, ciężkie czasy nadchodzą, więc radzę Ci koncentruj energie na czymś lepszym niż narzekanie.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Angelika Mojeścik
 październik 31 2009 15:16   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: medieval_man

Odpowiedzcie mi na pytanie po co byli królowie?

Ktorzy i gdzie?

Dlaczego od razu nie było demokracji,

Monarchii tez nie było od razu

dlaczego chłopi nie chcieli być przeciw królowi i dlaczego szlachta przeciw królowi mogła powstać.Przecież chłopów było więcej niż szlachty.

straszne uproszczenia

Dlaczego królowa Polski Jadwiga została świętą,

Jadwiga była królem, a nie królową,
A dlaczego świętą? a dlaczego nie?

dlaczego kościół przez tyle wieków popierał monarchię.

może ludzie w Kościele, bo popieranie monarchii chyba nie jest zapisane w dokumentach dogmatycznych?

Chyba każdy nas jest w głębi duszy hipokrytą,skoro najpierw popieramy to a później coś przeciwnego.

tylko krowa nie zmienia poglądów... ponoć

Dostosowujemy się do naszych własnych potrzeb,tylko po co?Dziwne że ludzie widzą co się dzieje na świecie i zamiast pomóc poprzeć jakiś dobry czyn odwracają się plecami i myślą czego jeszcze nie mam,czego potrzebuję,co mi sprawi przyjemność.Czy w życiu chodzi tylko o to żeby zaspokoić swoje potrzeby.W życiu człowiek nigdy nie jest wolny,jest zawsze od czegoś uzależniony.Przykładowo uzależniony od pracy,prawa,rodziny itd.Co byśmy nie zrobili zawsze będziemy uzależnieni.Ten świat jest na prawdę skomplikowany,tak skomplikowany że czasami mam go dosyć,a czasami wręcz przeciwnie.Przepraszam że gadam nie na temat ale zachciało mi się pofilozofować.

No... Wink

tak delikatnie tworząc OffTop - MM nawet nie wiesz jak żałuję, że nie masz syna Big Grin

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,18 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty