Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Gdzie ostatnio widziany był Bóg?
 |  Wersja do druku
Ewa
 marzec 25 2010 04:17   
Forum

Status: offline

Haitii,a czy Pan Bog widzi w takich samych wymiarach smierc w jakich my ja widzimy?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 25 2010 14:40   
Forum

Quote by: aszug

Mam mało powodów do radości, ale gdyby obcowanie z ludźmi było czymś przyjemnym na pewno lepiej bym się miał. Do ateistów mam uraz, nie rozumiem tych ludzi i nie mam już nadziei na to, że kiedyś się to zmieni. Gdzie nie pójdę i trafię na ateistę ten fragment przestrzeni, który zajmuje jest zawsze jakoś okaleczony, zabrudzony nieuczciwym postępowaniem i mechanizmami jego działań. To bardzo trudno zrozumieć dorosłemu człowiekowi.

Dygresje osobiste na priv! Inaczej będę kasować całe posty zamiast tylko fragmenty! Nie wiem jakie nieuczciwe postepowanie masz na mysli, ale ja mysle, ze to raczej wierzacy maja do udowodnienia swoje prawdy. Jak na razie historia, odkrycia, logika zdaja sie potwierdzac, ze to Wy jestescie w bledzie, ze chrzescijanstwo (choc piekne w zalozeniach) oparte jest na nieprawdzie. Mam tu na mysli boska nature Jezusa i jego zmartwychwstanie...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 marzec 25 2010 17:34   
Forum

Quote by: suration

...mysle, ze to raczej wierzacy maja do udowodnienia swoje prawdy. Jak na razie historia, odkrycia, logika zdaja sie potwierdzac, ze to Wy jestescie w bledzie, ze chrzescijanstwo (choc piekne w zalozeniach) oparte jest na nieprawdzie. ...

Takie przelewanie z pustego w próżne. Ani wierzący nie muszą ateistom niczego udowadniać, ani ateiści wierzącym. Od czego jest WIARA ?.

===

Profil   Email 
 Cytat 
aszug
 marzec 27 2010 13:28   
Forum

Dygresje osobiste na priv! Inaczej będę kasować całe posty zamiast tylko fragmenty!

Nie ma tu żadnych osobistych dygresji, jest odniesienie do danych publicznych dostępnych każdemu na podstawie, których wyciągnąłem wnioski.

Nie wiem jakie nieuczciwe postepowanie masz na mysli, ale ja mysle, ze to raczej wierzacy maja do udowodnienia swoje prawdy. Jak na razie historia, odkrycia, logika zdaja sie potwierdzac, ze to Wy jestescie w bledzie, ze chrzescijanstwo (choc piekne w zalozeniach) oparte jest na nieprawdzie. Mam tu na mysli boska nature Jezusa i jego zmartwychwstanie...[/p]

1. Mam na myśli podłość i nie spełnianie elementarnych norm współżycia międzyludzkiego w społeczeństwie cywilizowanym.

2. To są Twoje życzenia, aby nauka i odkrycia negowały zasadnie twierdzenia religii, nie fakty. Nic takiego nie ma miejsca.

3. Nauka nigdy nie dosięgnie boskiej natury Jezusa, nigdy nie będzie miała sposobności, by ją zweryfikować, dlatego poważni naukowcy nie snują nawet takich planów.

===

Ilekroć poszedłem między ludzi, mniejszy wróciłem.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 marzec 27 2010 18:16   
Forum

alez to oczywiste: Druga zasada termodynamiki mówi, że świat (jak każdy układ pzoostawiony samemu sobie) dąży do coraz większego nieuporządkowania (wyższej entropii).

To nie jest tak.
Bog zadbal stwarzajac swiat zeby w nim entropia nie wzrastala. To my swoja dzialalnoscia spowodowalismy, ze entropia wzrasta i stad obecny chaos na ziemi. Chaos w naturze i nie tylko.
Praktycznie wyglada to tak, ze zycie na ziemi jest podtrzymywane przez dostarczane z "nieba" uporzadkowane swiatlo sloneczne, ktore pozwala na powstawanie kompleksowych organizmow i ich anabolizm i katabolizm(przy czym katabolizm organizmu jest niczym innym jak pozbywaniem sie przez niego entropii.). Ale to nie wszystko!
Gdyby entropia nie byla odprowadzana z naszego ziemskiego systemu, na ziemi nigdy nie powstalby zaden kompleksowy organizm(
rowniez czlowiek nie) bo byloby to niezgodne wlasnie z druga zasada termodynamiki. I dlatego od poczatkiu swiata na ziemie przychodzi uporzadkowane swiatlo, a jest odprowadzana entropia jako swiatlo podczerwone czyli mniej uporzadkowane. Jest to podstawowy i konieczny do naszego zycia mechanizm i gdyby mnie nasza niszczycielska egoistyczna dzialalnosc on nadal funkcjonowalby
Zaburzenie tego mechanizmu powoduje zatrzymanie entropii min nazywane efektem cieplarnianym i wzrostem ilosci katastrof.
(zostal przez nas zaburzony mechanizm wydalania podczerwieni)
Ludzkosc niestety jeszcze nie zdaje sobie w pelni sprawy z chaosu, ktory nastanie na ziemi w niedlugim czasie o ile nie podejmiemy daleko idacych krokow zatrzymujacych nasza niszczycielska dzialanosc.
O tym chaosie trabia wszystkie przepowiednie zarowno w Biblii jak i poza Biblia.(Apokalipsa)
Ludzkosc co najwyzej zauwaza ze prawie kazdego dnia zdarza sie jakas katastrofa a wiec znacznie czesciej niz kiedys i stara sie szukac winnego czesto zarzucajac Bogu stworzenie niedobrego dla nas swiata lub w najlepszym przypadku zaslaniajac Boga tajemnica Jego wyrokow..
A prawda jest taka ze zle zarzadzalismy ziemia i teraz zbierzemy tego owoce.
Ci co niszcza ziemie wedlug Biblii zostana z niej zabrani
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 27 2010 21:18   
Forum

Quote by: matejanka

A prawda jest taka ze zle zarzadzalismy ziemia i teraz zbierzemy tego owoce.
Ci co niszcza ziemie wedlug Biblii zostana z niej zabrani
pozdrawiam

Wykład z fizyki pominę milczeniem - ja chemik - zostawię go do oceny Komisji Noblowskiej Wink , bo jeśli to prawda to mamy następną Polską noblistkę - Matejankę Big Grin
Witaj po przerwie
Wracając do cytatu - a ja w Biblii wyczytałem, że z Ziemi zostaną zabrani Ci wybrani Kościół prawdziwy- święci, którzy później wraza z Chrystusem.....
a ci "źli" zostaną na czas kary i ucisku
ja kiś cytat na poparcie Twojej odwrotnej teorii?

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
matejanka
 marzec 27 2010 22:41   
Forum

Wykład z fizyki pominę milczeniem - ja chemik - zostawię go do oceny Komisji Noblowskiej Wink , bo jeśli to prawda to mamy następną Polską noblistkę - Matejankę Big Grin
Witaj po przerwie
Wracając do cytatu - a ja w Biblii wyczytałem, że z Ziemi zostaną zabrani Ci wybrani Kościół prawdziwy- święci, którzy później wraza z Chrystusem.....
a ci "źli" zostaną na czas kary i ucisku
ja kiś cytat na poparcie Twojej odwrotnej teorii?

Hej Dezerterze,
szkoda ze pomijasz wyklad z fizyki milczeniem, bo akurat to bylo najistotniejsze w moim poscie i wierz mi nie napisalabym tego gdybym nie byla tej wiedzy pewna.
Tak na prawde dla naszego istnienia nie jest wazne dostarczanie energii lecz odejmowanie entropii!!!! Pomysl nad tym , jako chemik powinienes to zrozumiec.
Co do zabrania z ziemi wybranych to temat na dluzsza dyskusje a nie jestem pewna czy chialabym ja rozpetywac, wiec tylko w skrocie napisze ze slowa zostana zabrani z ziemi uzylam w sensie ze zostanie im odebrane cielesne zycie a inaczej mowiac zostana zabrani w zaswiaty czyli fizycznie zgina. I w tych zaswiaatach beda musieli pozostac az ziemia sie odrodzi i bedzie wygladala jak nowa.
cyt z Apokalipsy
(18) I rozgniewały się narody, a nadszedł Twój gniew i pora na umarłych, aby zostali osądzeni, i aby dać zapłatę sługom Twym prorokom i świętym, i tym, co się boją Twojego imienia, małym i wielkim, i aby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię
zycze udanych eksperymentow
pozdrowienia

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Robert
 marzec 28 2010 18:33   
Forum

1. Mam na myśli podłość i nie spełnianie elementarnych norm współżycia międzyludzkiego w społeczeństwie cywilizowanym.
2. To są Twoje życzenia, aby nauka i odkrycia negowały zasadnie twierdzenia religii, nie fakty. Nic takiego nie ma miejsca.
3. Nauka nigdy nie dosięgnie boskiej natury Jezusa, nigdy nie będzie miała sposobności, by ją zweryfikować, dlatego poważni naukowcy nie snują nawet takich planów.

ad.1
O jakiej podłości piszesz? Lepiej nie uogólniać zbytnio.
ad. 2
Nauka nie wybiera sobie wrogów i nie zastanawia się po czyim terenie właśnie przechodzi.
ad. 3
Może i nie dosięgnie. A co jeśli dosięgnie? Przestaniesz w nią wierzyć? Myślę jednak, że dla Ciebie ważniejsza jest konsekwencja w wierze (nawet w nieprawdziwe zdarzenia) niż fakty. A co do reszty, patrz ad.2.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 marzec 29 2010 21:41   
Forum

Halo do zainteresowanych entropia naszej ziemi
do mojego przedostatniego postu wkradl sie blad. Zamiast slowa metabolizm bedacy procesem w ktorym organizm pozbywa sie entropii, uzylam slowa katabolizm, ktory jest tylko jedna czescia metabolizmu. Porzadkowanie materii a wiec zmniejszenie entropii ukladu otwartego jakim jest organizm nastepuje w procesie anabolizmu.
A tak na prawde sa to ogromne uogolnienia i jezeli chcemy mowic o entropii ludzkiego organizmu nalezy wziac pod uwage niezliczona ilosc przeroznych jego funkcji i procesow w nim zachodzacych.
Przepraszam za ten blad i zycze wszystkim milego wieczoru

===

Cytat 
LuTom
 marzec 30 2010 09:07   
Forum

....... Nauka nigdy nie dosięgnie boskiej natury Jezusa, nigdy nie będzie miała sposobności, by ją zweryfikować, dlatego poważni naukowcy nie snują nawet takich planów.

...........Może i nie dosięgnie. A co jeśli dosięgnie?....

Hihiii,,,,Suration, pobożne życzenia Wink

===

Profil   Email 
 Cytat 
Witold
 marzec 30 2010 21:22   
Forum

Bog zadbal stwarzajac swiat zeby w nim entropia nie wzrastala. To my swoja dzialalnoscia spowodowalismy, ze entropia wzrasta i stad obecny chaos na ziemi. Chaos w naturze i nie tylko.

Matajanko! Wróć do tekstu źródłowego skąd czerpiesz swoją wiedzę na temat fizyki. Niestety, prawda jest dokładnie przeciwna do powyższego stwierdzenia. Musiałaś coś na odwrót przepisać.

Otóż nie jest znany człowiekowi żaden proces w którym entropia maleje. Żadne zjawisko powodujące zmniejszenie sumarycznej entropii całego układu nie zostało nigdy dotąd zaobserwowane. Ani na Ziemi ani gdziekolwiek dokąd sięgają ludzkie możliwości badawcze. Owszem, entropia może maleć w wybranym obszarze ale kosztem zwiększenia z nawiązką entropii w sąsiedztwie. Sumarycznie entropia rośnie bez przerwy. W całym układzie słonecznym, w całej naszej galaktyce i całym wszechświecie. Takie są prawa fizyki stworzone przez Boga. A więc nie jest prawdą jakoby "Bóg zadbał stwarzając świat żeby w nim entropia nie wzrastała". Przeciwnie, używając Twojego języka należy stwierdzić, że Bóg zadbał aby entropia rosła bez przerwy aż do końca świata.

A możliwości człowieka na Ziemi są wciąż żałośnie mikroskopijne w porównaniu do sił natury ustanowionych przez Stwórcę. O czym tragedie takie jak na Haiti nam boleśnie przypominają od czasu do czasu.

===

Prawda leży tam, gdzie leży.

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 marzec 30 2010 22:36   
Forum

Matajanko! Wróć do tekstu źródłowego skąd czerpiesz swoją wiedzę na temat fizyki. Niestety, prawda jest dokładnie przeciwna do powyższego stwierdzenia. Musiałaś coś na odwrót przepisać.

Otóż nie jest znany człowiekowi żaden proces w którym entropia maleje. Żadne zjawisko powodujące zmniejszenie sumarycznej entropii całego układu nie zostało nigdy dotąd zaobserwowane. Ani na Ziemi ani gdziekolwiek dokąd sięgają ludzkie możliwości badawcze. Owszem, entropia może maleć w wybranym obszarze ale kosztem zwiększenia z nawiązką entropii w sąsiedztwie. Sumarycznie entropia rośnie bez przerwy. W całym układzie słonecznym, w całej naszej galaktyce i całym wszechświecie. Takie są prawa fizyki stworzone przez Boga. A więc nie jest prawdą jakoby "Bóg zadbał stwarzając świat żeby w nim entropia nie wzrastała". Przeciwnie, używając Twojego języka należy stwierdzić, że Bóg zadbał aby entropia rosła bez przerwy aż do końca świata.

A możliwości człowieka na Ziemi są wciąż żałośnie mikroskopijne w porównaniu do sił natury ustanowionych przez Stwórcę. O czym tragedie takie jak na Haiti nam boleśnie przypominają od czasu do czasu.

Halo Witoldzie,
sadze ze nie precyzyjnie sie wyrazilam
slowo swiat oznacza w moim poscie nasza ziemie. A ziemia musi pozbywac sie entropii
tak samo jak nasze ciala pozbywa sie entropii w procesie metabolizmu. Anabolizm porzadkujac materie obniaza entropie, a katabolizm ja wyrzuca z nas.
Czy slyszales o negentropii?
Nie jest to precyzyjne okreslenie gdyz cos takiego jak negentropia nie istnieje natomiast istnieje wlasnie pozbywanie sie entropii dzieki przeplywowi swiatla widzialnego trafiajacego na ziemie a wydalanego jako promieniowanie podczerwone.W efekcie ilosc energi przychodzacej i wychodzacej jest w taka sama, pozostaja natomiast nowe struktury ktore moga sie tworzyc dzieki temu procesowi(zycie na ziemi)
Tak na prawde dla zycia na ziemi najwazniejszy jest wlasnie ten proces a nie samo dostarczanie energii slonecznej.
podaje Ci zrodlo Ref. M. J. Schroeder, Entropy Balance in Climate Changes. In Proceedings of the 44th Coal Science Symposium, Akita, October 2007, http://ci.nii.ac.jp/naid/110006611099/)
pozdrawiam

===

Cytat 
Robert
 marzec 30 2010 23:15   
Forum

A ziemia musi pozbywac sie entropii

Co to znaczy pozbywac sie entropii?
Pozbywac sie miary stopnia uporzadkowania?

W efekcie ilosc energi przychodzacej i wychodzacej jest w taka sama, pozostaja natomiast nowe struktury ktore moga sie tworzyc dzieki temu procesowi(zycie na ziemi)
[/p]

Jesli dzieki jakiejs energii cos powstaje, to jej ilosc wychodzaca nie moze byc taka sama jak ilosc wchodzaca. Takie sa prawa fizyki stworzone przez Boga.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Witold
 marzec 30 2010 23:50   
Forum

Takie sa prawa fizyki stworzone przez Boga.

Dzięki Suration! Twoja uprzejmość wobec wierzących została z wdzięcznością zauważona. Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Witold
 marzec 31 2010 00:13   
Forum

Halo Witoldzie,
sadze ze nie precyzyjnie sie wyrazilam
slowo swiat oznacza w moim poscie nasza ziemie.

Sprostowanie przyjęte. Teraz zgoda. Ziemia może przez dłuższy czas utrzymywać swoją entropię na mniej więcej stałym poziomie kosztem otaczającego kosmosu. I w tym skomplikowanym mechanizmie widać doskonałość Boskiego stworzenia. To tak według mnie i także w nawiązaniu do tematu "Gdzie ostatnio widziany był Bóg?" Ateiści tu Boga nie widzą, co jest oczywiste, bo w przeciwnym wypadku przestaliby być ateistami.

Natomiast co do reszty rozważań o entropii to wydają mi się nieco poza tematem. Jeżeli już mamy dyskutować o globalnym ociepleniu, to lepiej w innym wątku. I proponuję uprościć język. Entropia nie jest wielkością bezpośrednio mierzalną i dość abstrakcyjną, dlatego niezrozumiałą dla większości dyskutantów na tym forum. Kto jest specjalistą od termodynamiki, ręka w górę! Tymczasem to samo można przekazać mówiąc o temperaturze, energii mechanicznej i cieplnej, czasie i tym podobnych wielkościach fizycznych, które są raczej oczywiste dla wszystkich. Nie brzmi to wtedy tak mądrze i tajemniczo. Za to wiadomo, o co chodzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 31 2010 11:00   
Forum

Witold,
ja sie ciesze bo chyba nie wpadlabym na to slowo sama jest za specjalistyczne,a tak to i na forum Mozna sie Wink) czegos nauczyc.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 marzec 31 2010 12:54   
Forum

do Witolda i Surationa
moi mili temat entropii uwazam za zbyt wazny zeby go przed Swietami pobieznie potraktowac. Sam poczatek Biblii w Genesis mowi wlasmnie o chaosie jakim byla ziemia zanim zaingerowal w nia Boski Duch,
Tak wiec wszystkim obecnym na forum zycze zdrowych i pogodnych Swiat
a cos wiecej na temat entropii w odpowiedzi na posty Witolda i Surationa napisze po Swietach, gdzies kolo srody
wszystkiego dobrego
matejanka

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,52 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty