Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Trzesienia (i ich czestotliwosc)
 |  Wersja do druku
milka
 marzec 09 2010 10:46  (Czytany 5660 razy)  
Forum

Status: offline

trzesiania sa coraz czeste.

sorki, nie moglam podac polskiej wersji.

mark 13:8
Nation will rise against nation, and kingdom against kingdom. There will be earthquakes in various places, and famines. These are the beginning of birth pains.

i co wy sadzicie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 09 2010 12:33   
Forum

polska wersja jest łatwa do znalezienia.
jest na przykład Tutaj

a po polsku to brzmi:

Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu; będą miejscami trzęsienia ziemi, będą klęski głodu. To jest początek boleści.

A co sądzimy? Pewnie każdy coś innego... Jezus nie podał żadnych dokładnych znaków.
Wynika z tego, że musimy byc cały czas gotowi.
Zresztą tekst bardziej odnosi sie do historycznego zburzenia Jerozolimy

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 marzec 09 2010 17:18   
Forum

Quote by: medieval_man

polska wersja jest łatwa do znalezienia.
jest na przykład Tutaj

a po polsku to brzmi:

Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu; będą miejscami trzęsienia ziemi, będą klęski głodu. To jest początek boleści.

A co sądzimy? Pewnie każdy coś innego... Jezus nie podał żadnych dokładnych znaków.
Wynika z tego, że musimy byc cały czas gotowi.
Zresztą tekst bardziej odnosi sie do historycznego zburzenia Jerozolimy

Dzieki za polska wersje. ja nie mam polskich liter a wyszukiwarka nie rozumie "trzesienie" bez E z ogonkiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Atheos
 marzec 09 2010 17:23   
Forum

sadzę że każdy kawałek biblii można umiejętnie dopasować do każdej sytuacji.
a poza tym, to nie jest pierwsze trzęsienie ziemi oraz nie jest ostatnim.

===

Ponieważ Niewidzialny Różowy Jednorożec jest niewidzialny, nie można dowieść, że nie istnieje.

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 09 2010 17:42   
Forum

chodzi o to ze trzesienia sa coraz czestsze w ostatnie czasy.

Lukasza 21:7

i

Mateusza 13:3

tu jest mowa o znakach zblizania sie konca swiata.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 09 2010 18:36   
Forum

Quote by: milka

.

no nie wiem.... masz jakieś dane statystyczne?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
milka
 marzec 09 2010 18:46   
Forum

.

nie wiem, np ten?

http://www.earth.webecs.co.uk/

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 09 2010 19:26   
Forum Moderator
Moderator

tak - a 10 lat temu były powodzie i wszyscy odwoływali się do fragmentu Apokalipsy gdzie jest napisane, że przy końcu świata wody zaleją ziemię Smile
No cóż - może potrzebują czasu Smile

A z drugiej strony - wkurzają mnie ci wszyscy "prorocy" którzy wykorzystują słowo Boże do takiej manipulacji. Dodajmy do tego rok 2012 i wszystkie tego typu filmy i koniec świata gwarantowany bo ludzie z paniki sami się powybijają...

To na teologii uczą - że Biblia powinna być traktowana przede wszystkim a aspekcie duchowym - a nie historycznym czy biologicznym... a tu ludzie nawet nie wierzący nagle się na Nią powołują - denerwuje mnie to i już !

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Witold
 marzec 09 2010 19:42   
Forum

nie wiem, np ten?
http://www.earth.webecs.co.uk/

Chwała autorom tego artykuliku, że podeszli sceptycznie do danych historycznych. Ale chyba jeszcze za mało sceptycznie. W dawniejszych latach nie tylko mniej sejsmologów i sejsmografów było, ale też znacznie mniej dziennikarzy! O odległych katastrofach, głodach, trzęsieniach ziemi i innych nieszczęściach po prostu nie wiedzieliśmy.
Z wykresu i z przytoczonych danych rzeczywiście wynika wyraźne nasilenie trzęsień ziemi w ostatnich czasach. Ale taka zwiększona ruchliwość skorupy ziemskiej mogła już mieć miejsce wielokrotnie w przeszłości. Raczej się o tym nie dowiemy. A trzysta lat, które jako tako obejmujemy wiarygodną statystyką to nic w skali historii naszego globu. Bardzo możliwe, że wkrótce ziemia się uspokoi na następne 500 lat na przykład. A może przeciwnie. Nie wiadomo. Ale jeśli nawet będzie więcej trzęsień ziemi w nadchodzących latach to i tak na pewno nie oznacza jeszcze końca świata. Po prostu trzeba się będzie lepiej przygotować technicznie i organizacyjnie. To ma znaczenie. Wystarczy porównać ilość niedawnych ofiar na zapóźnionej cywilizacyjnie Haiti do znacznie mniejszych problemów w Chile. A Tajwan, który od wielu lat pilnuje aby budowano zgodnie z najnowszymi zaleceniami dla terenów aktywnych sejsmicznie, nie ucierpiał prawie wcale.

Specjalnie nie piszę o osobistym przygotowaniu się na koniec świata, bo do tego każdy musi przygotowywać się zawsze i to bez oglądania się na statystyki geologiczne.

===

Prawda leży tam, gdzie leży.

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 09 2010 19:51   
Forum

Quote by: paraklet

tak - a 10 lat temu były powodzie i wszyscy odwoływali się do fragmentu Apokalipsy gdzie jest napisane, że przy końcu świata wody zaleją ziemię Smile
No cóż - może potrzebują czasu Smile

A z drugiej strony - wkurzają mnie ci wszyscy "prorocy" którzy wykorzystują słowo Boże do takiej manipulacji. Dodajmy do tego rok 2012 i wszystkie tego typu filmy i koniec świata gwarantowany bo ludzie z paniki sami się powybijają...

To na teologii uczą - że Biblia powinna być traktowana przede wszystkim a aspekcie duchowym - a nie historycznym czy biologicznym... a tu ludzie nawet nie wierzący nagle się na Nią powołują - denerwuje mnie to i już !

nie wiem i nie pamietam gdzie w biblii pisze sie o potopie. moze przytoczysz jakies wersety?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 09 2010 20:35   
Forum Moderator
Moderator

To przede wszystkim wiecie, że przyjdą w ostatnich dniach szydercy pełni szyderstwa, którzy będą postępowali według własnych żądz 4 i będą mówili: "Gdzie jest obietnica Jego przyjścia? Odkąd bowiem ojcowie zasnęli, wszystko jednakowo trwa od początku świata". 5 Nie wiedzą bowiem ci, którzy tego pragną, że niebo było od dawna i ziemia, która z wody i przez wodę zaistniała na słowo Boże, 6 i przez nią ówczesny świat zaginął wodą zatopiony. 2P 3, 4-6

i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.

Ew. Mateusza 24:39

To mówi Pan: Oto się wody spiętrzą od północy i zamienią we zburzony potok. Zaleją kraj i wszystko, co go napełnia, miasta oraz ich mieszkańców. Wtedy ludzie krzyk podniosą i wyć będą wszyscy mieszkańcy ziemi

Ks. Jeremiasza 47:2

Ale to i nie tak o czym myślałam... z 2 miesiące temu w czytaniu był taki ładny fragment na ten temat Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 09 2010 22:49   
Forum

To przede wszystkim wiecie, że przyjdą w ostatnich dniach szydercy pełni szyderstwa, którzy będą postępowali według własnych żądz 4 i będą mówili: "Gdzie jest obietnica Jego przyjścia? Odkąd bowiem ojcowie zasnęli, wszystko jednakowo trwa od początku świata". 5 Nie wiedzą bowiem ci, którzy tego pragną, że niebo było od dawna i ziemia, która z wody i przez wodę zaistniała na słowo Boże, 6 i przez nią ówczesny świat zaginął wodą zatopiony. 2P 3, 4-6

i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.

Ew. Mateusza 24:39

To mówi Pan: Oto się wody spiętrzą od północy i zamienią we zburzony potok. Zaleją kraj i wszystko, co go napełnia, miasta oraz ich mieszkańców. Wtedy ludzie krzyk podniosą i wyć będą wszyscy mieszkańcy ziemi

Ks. Jeremiasza 47:2

Ale to i nie tak o czym myślałam... z 2 miesiące temu w czytaniu był taki ładny fragment na ten temat Smile

no, parakletko, poddawaj sie. sama dobrze wiesz ze te wersety w ogole nie pasuja do tematu.

a ja ntomiast przytocze inny fragment dla wsparcia tego co mysle:
Genesis: 9:11
I ustanawiam przymierze moje z wami, ze juz nigdy nie zostanie wytepione zadne cialo wodami potopu i ze juz nigdy nie bedzie potopu, ktory by zniszczyl ziemie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 marzec 09 2010 22:54   
Forum

Nasilające się w ostatnim czasie trzęsienia ziemi w różnych rejonach świata zapowiadają według naukowców mega trzęsienie.
Ja nie wykluczam że wzrastająca aktywność słońca może mieć wpływ na te wydarzenia.
Jeśli rzeczywiście dostąpimy niewątpliwej przyjemności oglądania apokalipsy na własne oczy to ciekawe co to będzie?
Wojna? Katastrofa kosmiczna?
Przypomina mi się sen Nabuchodonozora - obalenie porządku na świecie, upadek wszystkich państw, katastrofa gospodarcza, śmierć a po niej nowy rozdział w dziejach ludzkości, nowy człowiek...I still have a dream

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 10 2010 21:21   
Forum Moderator
Moderator

no faktycznie - gdy Mateusz mówi o tym że potop będzie z ponownym przyjściem Jezusa - to nic nie mówi Smile

chcesz walczyć na fragmenty (choć to totalnie nie Katolicki sposób) - to proszę:

Kaz 1:4 Pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi, a ziemia trwa po wszystkie czasy.

Ps 104:2 światłem okryty jak płaszczem. Rozpostarłeś niebo jak namiot, ...
5 Umocniłeś ziemię w jej podstawach: na wieki wieków się nie zachwieje.

Iz 45:18 Albowiem tak mówi Pan,
Stworzyciel nieba, On Bóg,
który ukształtował i wykończył ziemię,
który ją mocno osadził,
który nie stworzył jej bezładną,
lecz przysposobił na mieszkanie:

Ps 37:8 Zaprzestań gniewu i porzuć zapalczywość;
nie oburzaj się: to wiedzie tylko ku złemu.
9 Złoczyńcy bowiem wyginą,
a ufający Panu posiądą ziemię.
10 Jeszcze chwila, a nie będzie przestępcy:
spojrzysz na jego miejsce, a już go nie będzie.
11 Natomiast pokorni posiądą ziemię
i będą się rozkoszować wielkim pokojem.

Ps 37:28 bo Pan miłuje sprawiedliwość
i nie opuszcza swych świętych;
nikczemni wyginą,
a potomstwo występnych będzie wytępione.
29 Sprawiedliwi posiądą ziemię
i będą mieszkać na niej na zawsze.

Prz 2:20 Dlatego będziesz iść drogą prawych,
trzymać się ścieżek uczciwych;
21 gdyż ludzie prawi ziemię posiądą,
uczciwi rozmnożą się na niej;
22 nieprawych wygładzą z ziemi,
z korzeniami wyrwie się przewrotnych.

Więc jak sama widzisz - koniec świata czeka tylko tych niegodnych! Smile więc czemu się lękasz?

Jeśli Bóg ze mną to któż przeciwko? - no to w końcu Ufamy Bogu i Jego miłosierdziu? Czy nadal siejemy zbędą panikę?

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 10 2010 23:08   
Forum

no faktycznie - gdy Mateusz mówi o tym że potop będzie z ponownym przyjściem Jezusa - to nic nie mówi Smile

chcesz walczyć na fragmenty (choć to totalnie nie Katolicki sposób) - to proszę:

Kaz 1:4 Pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi, a ziemia trwa po wszystkie czasy.

Ps 104:2 światłem okryty jak płaszczem. Rozpostarłeś niebo jak namiot, ...
5 Umocniłeś ziemię w jej podstawach: na wieki wieków się nie zachwieje.

Iz 45:18 Albowiem tak mówi Pan,
Stworzyciel nieba, On Bóg,
który ukształtował i wykończył ziemię,
który ją mocno osadził,
który nie stworzył jej bezładną,
lecz przysposobił na mieszkanie:

Ps 37:8 Zaprzestań gniewu i porzuć zapalczywość;
nie oburzaj się: to wiedzie tylko ku złemu.
9 Złoczyńcy bowiem wyginą,
a ufający Panu posiądą ziemię.
10 Jeszcze chwila, a nie będzie przestępcy:
spojrzysz na jego miejsce, a już go nie będzie.
11 Natomiast pokorni posiądą ziemię
i będą się rozkoszować wielkim pokojem.

Ps 37:28 bo Pan miłuje sprawiedliwość
i nie opuszcza swych świętych;
nikczemni wyginą,
a potomstwo występnych będzie wytępione.
29 Sprawiedliwi posiądą ziemię
i będą mieszkać na niej na zawsze.

Prz 2:20 Dlatego będziesz iść drogą prawych,
trzymać się ścieżek uczciwych;
21 gdyż ludzie prawi ziemię posiądą,
uczciwi rozmnożą się na niej;
22 nieprawych wygładzą z ziemi,
z korzeniami wyrwie się przewrotnych.

Więc jak sama widzisz - koniec świata czeka tylko tych niegodnych! Smile więc czemu się lękasz?

Jeśli Bóg ze mną to któż przeciwko? - no to w końcu Ufamy Bogu i Jego miłosierdziu? Czy nadal siejemy zbędą panikę?

nie, parakletko, to ja sie poddaje.

popeostu nie potrzebnie wmawiasz mi strach czy panike albo brak ufnosci.

kiedy mowie o koncu swiata nie mowie to z powodu strachu, ale z ciekawosci.

twoje wersety w ogole nie podtrzymuja tego co mowisz.

przykro mi ze piszesz koniec nastanie tylko niegodnych. sadze ze musisz troche wiecej dowiedziec sie na ten temat a potem juz podawac swoje przemyslenia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 marzec 11 2010 11:06   
Forum

Quote by: pijany+pastor

....obalenie porządku na świecie, upadek wszystkich państw, katastrofa gospodarcza, śmierć a po niej nowy rozdział w dziejach ludzkości, nowy człowiek...I still have a dream

Żadne trzęsienie ziemi czy inna katastrofa nie zmieni natury człowieka. Jako istota z krwi i kości będzie grzeszył. I żeby nie wiem co się działo, na ziemi raju nie będzie. Jedyna nadzieja, że jest on po śmierci.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Daniel
 marzec 11 2010 13:13   
Forum

Niech martwi grzebią swoich umarłych, a my baczmy na to, aby nie być z nimi. Bo umrzeć można jeszcze za życia ciała. To życie duszy decyduje o tym, czy jesteśmy żywi czy umarli. Dusza jest tylko wtedy żywa gdy połączona jest z Bogiem i poprzez Niego połączona z podobnymi duszami tworząc jedność. Nie widzę tej jedności teraz tutaj na ziemi i nie ma kto umierać, bo już niemal wszyscy umarli. Może potrzeba kataklizmów, aby życie się odrodziło?

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 11 2010 13:49   
Forum

Quote by: Daniel

Niech martwi grzebią swoich umarłych, a my baczmy na to, aby nie być z nimi. Bo umrzeć można jeszcze za życia ciała. To życie duszy decyduje o tym, czy jesteśmy żywi czy umarli. Dusza jest tylko wtedy żywa gdy połączona jest z Bogiem i poprzez Niego połączona z podobnymi duszami tworząc jedność. Nie widzę tej jedności teraz tutaj na ziemi i nie ma kto umierać, bo już niemal wszyscy umarli. Może potrzeba kataklizmów, aby życie się odrodziło?

amen amen,
ale jak twoj przedmowca mowi. zaden kataklizm nic nie zmieni.

ja ten watek zaczelam z powodu moich obserwacji. ostatnio zastanawialam sie nad tym tematem. a potem znajomy zaczal mowic to samo co ja. poszperalam w necie. inni znajomi tez cos pisza.

ja tu w ogole nie biore pod uwage ten caly szum odnosnie 2012. mnie to nie interesuje. gdyby nie te czeste trzesienia do glowy by nie przyszlo cos takiego jak koniec swiata.

ale czyz nie jest tak ze koniec nadejdzie jak zlodziej?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 marzec 11 2010 18:53   
Forum

Quote by: LuTom

Żadne trzęsienie ziemi czy inna katastrofa nie zmieni natury człowieka. Jako istota z krwi i kości będzie grzeszył. I żeby nie wiem co się działo, na ziemi raju nie będzie. Jedyna nadzieja, że jest on po śmierci.

Skoro sprawiedliwi zmartwychwstaną i na własność ziemie posiądą to chyba możliwy jest raj na ziemi.
Nie ma się co o to martwić, bo to kwestia czasu.
Pytanie jak to się stanie?
Przyjdzie Jezus i w jednej chwili nas wyzwoli samym swoim przyjściem, nastąpi spektakularne, niespotykane, jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne wydarzenie, które ciężko sobie wyobrazić nawet osobie o wybujałej wyobraźni - to przemiana całego wszechświata, odnowa i spełnienie, zniesienie wszelkich barier, złączenie świata duchowego ze światem materialnym, harmonijna współegzystencja przeciwieństw. Święci - do tej pory umarli pojawią się na ziemi w nowych ciałach by odziedziczyć królestwo przygotowane dla nich od założenia świata, by zaznać odpocznienia od doznanych krzywd i niedoskonałości ludzkiej natury i rządzić sprawiedliwie całym rozszerzającym się wszechświatem.
Albo
Skoro Jezus nie przyszedł ani wczoraj ani dzisiaj być może pragnie w inny sposób zadziałać, w sposób ukryty. Droga rozwoju ludzkości nieubłaganie prowadzi do poszerzania wiedzy zarówno o otoczeniu jak i o nas samych. Przypuśćmy iż za sprawą majstrowania przy genach, naukowcy będą wstanie wydłużyć życie w sposób znaczący. Albo dojdzie do innego znaczącego odkrycia, którego wykorzystanie da pewnej grupie ludzi znaczącą przewagę nad pozostałymi. Biorąc pod uwagę pożądanie władzy jako główną cechę homo sapiens, możliwy jest konflikt wywołany takim czy innym odkryciem albo wynalazkiem. Wojna oczywiście jest wydarzeniem smutnym ale w perspektywie jest wielkim skokiem naprzód(no nie zawsze ale przyjmijmy że może być). Niestety od wieków aż do tej pory jest tak że niewielka grupa ludzi( ci źli), posiada przewagę technologiczną nad większością i tę większość zniewala tworząc formy rządów nad tą większością i wprowadzając prawa które Prawem nie są. Chodzi o to aby przewagę osiągnęli ludzie którzy kierują się innymi pobudkami niż przyziemne(ci dobrzy) i by wprowadzili organizację życia społecznego respektującą prawo do wolności każdego człowieka. Założenie jest takie iż po wspomnianej wojnie nastąpi gwałtowny rozwój co sprawi iż niewyobrażalne do tej pory rzeczy staną się możliwe. Wskrzeszanie ludzi w oparciu o DNA, ogromne zdolności telepatycznych, lewitacja, bilokacja i inne jeszcze rzeczy dostępne tylko dla wybranych(tych dobrych).

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 marzec 12 2010 14:46   
Forum

...Skoro sprawiedliwi zmartwychwstaną i na własność ziemie posiądą to chyba możliwy jest raj na ziemi......

Pewnie nie chodzi o ziemie w naszym rozumieniu. Ziemia to planeta. Z wybuchami, trzęsieniami, burzami, piorunami, powodziami itd itp. Żyjąc w takich warunkach nawet sprawiedliwy po pewnym czasie będzie chciał się jakoś zabezpieczyć przed kataklizmami. Może więc osiedli się na kawałku ziemi sąsiada, którego (korzystając z tego, że jest słabszy) przesunie na gorsze miejsce? I już jest zalążek konfliktu. Życie w warunkach ziemskich zawsze będzie rodziło konflikty, bo będzie się wiązało z walką o przeżycie.
Jak będzie wyglądał raj? Pewnie temat na osobny watek. Ile razy bym się nad tym nie zastanawiał tyle razy wychodzi mi na to, że tam będzie smutno. Żadnych emocji? Permanentne szczęście? Nie sposób chyba tego sobie wyobrazić.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 marzec 14 2010 10:09   
Forum

Quote by: LuTom
Pewnie nie chodzi o ziemie w naszym rozumieniu. Ziemia to planeta. Z wybuchami, trzęsieniami, burzami, piorunami, powodziami itd itp. Żyjąc w takich warunkach nawet sprawiedliwy po pewnym czasie będzie chciał się jakoś zabezpieczyć przed kataklizmami. Może więc osiedli się na kawałku ziemi sąsiada, którego (korzystając z tego, że jest słabszy) przesunie na gorsze miejsce? I już jest zalążek konfliktu. Życie w warunkach ziemskich zawsze będzie rodziło konflikty, bo będzie się wiązało z walką o przeżycie.

Za około 100 lat nasza cywilizacja prawdopodobnie osiągnie poziom który pozwoli jej kontrolować planete, "ustawiać" klimat, być może nawet przeciwdziałać trzęsieniom ziemi i wybuchom wulkanów pozyskując i magazynując jednocześnie energię wyzwalaną w czasie tych wydarzeń.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 14 2010 20:13   
Forum

Za około 100 lat nasza cywilizacja prawdopodobnie osiągnie poziom który pozwoli jej kontrolować planete, "ustawiać" klimat, być może nawet przeciwdziałać trzęsieniom ziemi i wybuchom wulkanów pozyskując i magazynując jednocześnie energię wyzwalaną w czasie tych wydarzeń.

Podziwiam Twój optymizm - "oswoimy" całą planetę, a niedługo całą galaktykę

===

Cytat 
Pastor
 marzec 15 2010 11:16   
Forum

Podziwiam Twój optymizm

Sto lat temu pewnie nie jeden tak mówił o wizycie na księżycu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 15 2010 21:00   
Forum

Podziwiam Twój optymizm

z ta wizyta na ksiezyc, to ja (osobiscie) nie jestem pewna.

ale zgadzam sie ze w dosc szybkim tempie awansujemy do przodu. sto lat temu ludzie jeszcze jezdzili na koniach. a dzis orbitowanie czy wysylanie voyagerow do najblizszych planet nie jest sensacja. ale nie sadze ze bedziemy zdolni do przewidzenia i zatrzymania kataklizmow.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 17 2010 17:51   
Forum

O, czyzbysmy tu mieli zwolenniczke moon hoaxu? Smile
Niestety wszystkie "dowody" o nie wyladowaniu Amerykanow na Srebrnym Globie zostaly obalone... Smile

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 marzec 17 2010 20:26   
Forum Moderator
Moderator

Podziwiam Twój optymizm

ale zgadzam sie ze w dosc szybkim tempie awansujemy do przodu. sto lat temu ludzie jeszcze jezdzili na koniach. a dzis orbitowanie czy wysylanie voyagerow do najblizszych planet nie jest sensacja. ale nie sadze ze bedziemy zdolni do przewidzenia i zatrzymania kataklizmow.

Jestem sceptyczny co do tego twierdzenia że w szybkim tempie awansujemy do przodu. Do awansu technicznego (szybkiego) potrzebny jest rozwój gospodarczy, a przecież większa część świata stoi i się nie rozwija (sic!). Jedyne co robimy w tej chwili to ulepszamy odkryte 100 lat temu wynalazki. Nie odkryto nic oryginalnego, nic przełomowego nie skonstruowano. Powód jest prosty - od jakichś 30 lat rodzi się totalitaryzm który ogranicza nie tylko rozwój gospodarczy ale nawet ludzką inwencję twórczą.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
milka
 marzec 17 2010 20:54   
Forum

Jestem sceptyczny co do tego twierdzenia że w szybkim tempie awansujemy do przodu. Do awansu technicznego (szybkiego) potrzebny jest rozwój gospodarczy, a przecież większa część świata stoi i się nie rozwija (sic!). Jedyne co robimy w tej chwili to ulepszamy odkryte 100 lat temu wynalazki. Nie odkryto nic oryginalnego, nic przełomowego nie skonstruowano. Powód jest prosty - od jakichś 30 lat rodzi się totalitaryzm który ogranicza nie tylko rozwój gospodarczy ale nawet ludzką inwencję twórczą. [/p]

zalezy od punktu siedzenia. 30 lat temu nie bylo internetu powszechnego, ani turizmu orbitalnego, komorek, laptopow itd itp.

z reszta nie wiem co mozna wiecej juz wynajdywac? pralka jest, suszarka jest, telefon, komputer, samoloty. bo chyba nie ma co inventowac?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 marzec 17 2010 21:49   
Forum

Quote by: KrukJedyne co robimy w tej chwili to ulepszamy odkryte 100 lat temu wynalazki. Nie odkryto nic oryginalnego, nic przełomowego nie skonstruowano

Nonsens.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 marzec 17 2010 22:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: KrukJedyne co robimy w tej chwili to ulepszamy odkryte 100 lat temu wynalazki. Nie odkryto nic oryginalnego, nic przełomowego nie skonstruowano

Nonsens.

W takim razie co takiego przełomowego mamy, czego nie było 100 lat temu. Internet ok, ale to dość stary projekt. Chodzi raczej o coś co sprawi że krok ludzkości w postępie technicznym będzie jak po rewolucji przemysłowej.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Pastor
 marzec 17 2010 22:38   
Forum

Quote by: Kruk
W takim razie co takiego przełomowego mamy, czego nie było 100 lat temu.

Bomba atomowa.
W ciągu ostatnich stu lat zwiększył się znacząco poziom życia oraz dostęp do wiedzy. Dziś przy pomocy internetu każdy może być szamanem, poetą, artystą. Czerpać informacje z każdej dziedziny, porównywać opinie, w dużej mierze realizować z sukcesami jakieś zamierzenia. Sto lat temu zdaje się był większy problem z dostępem do informacji, do wiedzy. Inaczej wyglądała edukacja, poziom usług medycznych itd. Nie można przeczyć oczywistym w tym wypadku zmianom.
Problem w tym że wiele wynalazków nie przedostaje się na szeroki rynek ponieważ ewentualne wprowadzenie ich godziło by w interesy pewnych grup ludzi którzy w obawie o zyski blokują dostęp czy też rozpowszechnianie i wprowadzanie w życie nowych technik.
Według mnie kapitalizm musi przejść do historii by zdecydowana poprawa stała się zauważalna gołym okiem. Już chyba blisko tego jesteśmy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,86 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty