Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Dowody doświadczalne i zdroworozsądkowe o bezsensowności istnienia instytucji religijnych
 |  Wersja do druku
john
 czerwiec 08 2010 11:31   
Forum

Status: offline

medieval_man,
a jeśli szatan przestał istnieć, został ostatecznie zniszczony (wrzucony do jeziora z ognia i siarki) ? - http://glosboga.blox.pl/html
Myślisz, że wrzucenie szatana do jeziora z ognia i siarki byłoby ogłaszane wszem i wobec w telewizji, w radio, w prasie ? A jeśli tak, to przez kogo ? Przez papieża ? Laughing Out Loud

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 czerwiec 08 2010 12:21   
Forum

Quote by: john

medieval_man,
a jeśli szatan przestał istnieć, został ostatecznie zniszczony (wrzucony do jeziora z ognia i siarki) ?
:

na jakiej plaszczyźnie dyskusja nad tym założeniem:
-naukowej
-psychologicznej
-ezoterycznej
-religijnej (jakiej religii)?

- http://glosboga.blox.pl/html
:

nie rozumiem tego bloga Rolling Eyes Najchetniej podsumowałbym go: rojenia chorego. Ale może Ty wiesz coś więcej i podzielisz się?

Myślisz, że wrzucenie szatana do jeziora z ognia i siarki byłoby ogłaszane wszem i wobec w telewizji, w radio, w prasie ? A jeśli tak, to przez kogo ? Przez papieża ? Laughing Out Loud

w mojej religii o wrzuceniu diabła (nie tylko Szatana) pisze Apokalipsa 20,10
A diabła, który ich zwodzi,
wrzucono do jeziora ognia i siarki,
tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.
I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków.

nie ma tam niczego o zaprzestaniu istnienia, ani że już to sie stało

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
john
 czerwiec 08 2010 12:47   
Forum

Quote by: medieval_man

Ale może Ty wiesz coś więcej i podzielisz się?

w mojej religii o wrzuceniu diabła (nie tylko Szatana) pisze Apokalipsa 20,10
A diabła, który ich zwodzi,
wrzucono do jeziora ognia i siarki,
tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.
I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków.

nie ma tam niczego o zaprzestaniu istnienia, ani że już to sie stało

A co jeśli, ja uzyskałem informacje o tym, że szatan już został wrzucony do jeziora z ognia i siarki ? Chociaż nie mogę tego w żaden sposób udowodnić.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 08 2010 13:16   
Forum

A co jeśli, ja uzyskałem informacje o tym, że szatan już został wrzucony do jeziora z ognia i siarki ? Chociaż nie mogę tego w żaden sposób udowodnić.

hmmm
wedlug mnie oznaczaloby to tylko Twoje osobiste uwolnienie od "szatana" czyli od wplywow zla
natomiast jak widac po tym co dzieje sie na swiecie "szatan" wlasnie szaleje i wielu mu ulega
pozdrawiam
ps a czym wedlug Ciebie jest szatan?

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Andrzej
 czerwiec 08 2010 13:23   
Forum

Takie zdanie jest możliwe tylko w mysleniu kategoriami Boga.
Albo w opisywaniu widzenia (jak w przypadku św. Jana)
Bóg, ktory widzi przeszłość i przyszłość (bedąc poza czasem) może powiedzieć, że szatan jest wrzucony do jeziora z ognia i siarki.
Może powiedzieć, że Ty przebywasz w Bożej obecności w niebie, skoro widzi to, co dla nas nastąpi za jakiś czas.

Jednak dla tego świata, w którym my żyjemy (w czasie) szatan jeszcze nie został wrzucony do tego jeziora

Tak więc wierzę Ci jesli przemawiasz z perspektywy pozaczasowej.
Nie wierzę (i nikt nie wierzy) jesli mówisz jako człowiek żyjący tu i teraz

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
john
 czerwiec 08 2010 13:28   
Forum

Szatan to była świadoma i inteligentna istota, która zwodziła, tzw. "morze" (jeden z symboli użytych w Objawieniu Jana). Szatan natomiast nie mógł zwodzić tych na "ziemi" i w "niebie". Szatan został zamknięty w więzieniu w 2007 roku. Szatan został wrzucony do jeziora z ognia i siarki w 2008 roku. Tam, po pewnym czasie został ostatecznie zniszczony. Trzeba też wiedzieć czym jest jezioro z ognia i siarki.

Dlaczego na świecie jest ta jak jest, tzn. jest nadal tyle zła, pomimo, że szatana już na świecie nia ma ? Ponieważ niektórzy ludzie są zdegenerowani neurologicznie i dlatego popełniają to co popełniają.

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 czerwiec 09 2010 07:34   
Forum

Jeden z moich kolegów w liceum powiedział mi, że zabił szatana. Wierzę mu. To było jakieś 20 lat temu. Laughing Out Loud

===

Profil   Email 
 Cytat 
john
 czerwiec 09 2010 19:06   
Forum

Czy można zrozumieć Objawienie Jana ? Tak !!! Ponieważ jest tam napisane:
I rzecze do mnie: Nie pieczętuj słów proroctwa tej księgi! Albowiem czas bliski jest. - Obj. Jana 22, 10
Powyższy werset oznacza po prostu, że księgę tą można zrozumieć. Można zrozumieć co oznaczają użyte symbole i przenośnie. Można zrozumieć jeśli się poświęci czas i jeśli się dokona pewnego wysiłku intelektualnego.

W księdze tej występują trzy tajemnicze symbole, o których już wspomniałem. Są to: "morze", "ziemia" i "niebo". Czytając księgę, można zauważyc, że na pewno nie należy ich interpretować dosłownie. Z drugiej strony, chyba nigdzie nie jest napisane ich znaczenie w sposób bezpośredni. Jest za to napisane w sposób pośredni. Oto wybrane wersety:

Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem. - Obj. Jana 3, 9

I wyrzucił wąż z paszczy swojej za niewiastą strumień wody, aby ją strumień porwał. Lecz ziemia przyszła niewieście z pomocą i otworzyła swoją gardziel, i wchłonęła strumień, który smok wyrzucił z swojej paszczy. - Obj. Jana 12, 15-16

I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. - Obj. Jana 20, 4

I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. - Obj. Jana 21, 1

Co z nich wynika ? Po pierwsze należy zauważyć, że wspomniane trzy symbole odnoszą do pewnych grup ludzi, mieszkających na Ziemi. "Morze" oznacza ludzi, których szatan mógł zwodzić. W jaki sposób ich zwodził ? Po prostu poprzez podpowiadanie myśli. Oczywiście niektórzy ulegali temu zwodzeniu, a inni się bronili i nie wypełniali rozkazów szatana. Jest to związane ze śmiercią duszy. Śmierć duszy oznacza właśnie przejście z "ziemi" lub "nieba" do "morza". "Ziemia" i "niebo" to dwie grupy ludzi wolnych, których szatan nie mógł zwodzić. Jest napisane o zmartwychwstaniu. Oczywistym jest, że owo zmartwychwstanie nie oznacza "zmartwychwstania" dawno już rozłożonych zwłok, zakopanych w ziemi. A więc oznacza to zmartwychwstanie duszy, czyli przejście duszy z "morza" do "ziemi" albo "nieba". Należy zauważyć, że określenie synagoga szatana jest synonimem symbolu "morze". Co oznacza synagoga szatana ? Synagoga to światynia żydowska. Tak więc synagoga szatana oznacza tych ludzi, w których niejako mógł "mieszkać" szatan (czyli, jak wspomniałem, podpowiadać im myśli). Jest napisane "wyrzucił wąż z paszczy swojej za niewiastą strumień wody" - czyli zwiódł dla własnych interesów jakąś tam grupę ludzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 czerwiec 09 2010 20:22   
Forum

W księdze tej występują trzy tajemnicze symbole, o których już wspomniałem. Są to: "morze", "ziemia" i "niebo". Czytając księgę, można zauważyc, że na pewno nie należy ich interpretować dosłownie.

Z tym zgoda

Co z nich wynika ? Po pierwsze należy zauważyć, że wspomniane trzy symbole odnoszą do pewnych grup ludzi, mieszkających na Ziemi.

Ale to już eisegeza*
Wspomniane trzy symbole obecne są w wielu księgach biblijnych i mają swoje okreslone, od wielu wieków okreslone znaczenie.
Zupelnie inne

---------------------
*Termin wymyślony niedawno, przez analogię do egzegezy, na określenie postępowania polegającego nie tyle na odczytywaniu (gr. eks) tekstu Pisma, ile na wprowadzaniu (gr. eis) własnych idei.

===

Cytat 
Ewa
 czerwiec 17 2010 00:10   
Forum

John

co fascynuje Ciebie najbardziej w Biblii,w wierze w Boga,ze znajdujesz sie tu na tym forum?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 czerwiec 17 2010 14:21   
Forum

Ale to już eisegeza*
---------------------
*Termin wymyślony niedawno, przez analogię do egzegezy, na określenie postępowania polegającego nie tyle na odczytywaniu (gr. eks) tekstu Pisma, ile na wprowadzaniu (gr. eis) własnych idei.

Medievalu, chyba nie do końca tak niedawno, skoro w 1878 roku pisał P. Schaff: The eisegetical manner of those allegorical and typological exegetes who make the Scriptures responsible for their own pious thoughts and fancies, a N. Y. Evangelist w roku 1892: Dr. Elliot ... held firmly to the doctrine that exegesis, and not ‘eisegesis’, is the province of the student of the Scriptures. Smile

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
john
 czerwiec 17 2010 17:26   
Forum

Quote by: corka

John

co fascynuje Ciebie najbardziej w Biblii,w wierze w Boga,ze znajdujesz sie tu na tym forum?

To że szatana już nie ma, to nie jest wiedza, którą sobie sam wymyśliłem, czy doszedłem samodzielnie do takiego wniosku, ponieważ jest to chyba niemożliwe. Oprócz szatana do jeziora z ognia i siarki zostały wrzucone takie byty jak: zwierzę (bestia, antychryst), a także śmierć i piekło. Tak ! Śmierć i piekło to były byty świadome byty posiadające umysł, intelekt. Czyli podobne do Boga, ludzkich dusz czy szatana. Skąd ja to wszystko wiem, ktoś zapyta ? Przekazał mi tą wiedzę Duch Nowego Jeruzalem. W jaki sposób ? Zasadniczo istnieją dwa takie sposoby: bezpośrednio do umysłu (wtedy się to odczuwa jako jakby objawienie; jest to rodzaj bardzo jasnego, "odkrywczego" myślenia) a także poprzez tzw. synagogę szatana (czyli "morze"), o której już pisałem. Wiem także czym jest jezioro ogniste gorejące siarką i jaki jest mechanizm wrzucenia tam szatana, bestii, śmierci i piekła. Dlaczego wrzucenie tych bytów tam, nie miało miejsca już dawno temu a dopiero teraz (rok 2007 i 2008). Ponieważ nie było odpowiedniego człowieka, który pojawił się w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu, i dysponował odpowiednią wiedzą. Bóg budował duszę tego człowieka prawdopodobnie przez tysiące lat, podczas kolejnych inkarnacji. Ten człowiek to właśnie Wierny i Prawdziwy, o którym wspomina Objawienie Jana, rozdział 19.

Wiem także, że wszechświatów są co najmniej miliardy, a Nowy Świat znajduje się w jednym z nich. Objawienie Jana mówi o wytworzeniu się Nowego Świata po zniszczeniu szatana. Niestety, z jakichś powodów, które są dla mnie co najmniej niejasne, niezrozumiałe, do wytworzenia Nowego Świata nie doszło w naszym świecie. Być może z powodu degeneracji biologicznej ludzi, o której pisze Jan Kwaśniewski. Polecam stronę Jana Kwaśniewskiego: http://dr-kwasniewski.pl/

Co za się tyczy przemyśleń i stwierdzeń, które zawarłem we wiadomości rozpoczynającej ten wątek, to sam do nich doszedłem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 17 2010 19:40   
Forum

Ten człowiek to właśnie Wierny i Prawdziwy, o którym wspomina Objawienie Jana, rozdział 19.

Czemu nie znamy tego Wielkiego Człowieka zapowiedzianego 1900 lat temu?
Zdradzisz nam kto to?

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
LuTom
 czerwiec 17 2010 19:46   
Forum

Quote by: Dezerter

Ten człowiek to właśnie Wierny i Prawdziwy, o którym wspomina Objawienie Jana, rozdział 19.

Zdradzisz nam kto to?

Hej Dezerter, myślałem, że jesteś bardziej kumaty i od razu załapiesz kto to Wink Podpowiem, że pojawił się nagle Cool

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 czerwiec 17 2010 20:05   
Forum

Quote by: LuTom

Zdradzisz nam kto to?

Hej Dezerter, myślałem, że jesteś bardziej kumaty i od razu załapiesz kto to Wink Podpowiem, że pojawił się nagle Cool

Mało tego - Jan mu na imię
Idea

===

Cytat 
Dezerter
 czerwiec 19 2010 10:54   
Forum

Quote by: LuTom

Zdradzisz nam kto to?

Mało tego - Jan mu na imię
Idea

ojtam, ojtam... to Wy jesteście niekumaci i mi wszystko popsuliliście Wink

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Yasmin
 czerwiec 21 2010 21:38   
Forum

Można udowodnić, opierając się na przeprowadzonych badaniach i zdroworozsądkowej logice, że wszystkie religie, na czele z Kościołem katolickim, są obrzydliwością i ohydą w Oczach Bożych czyli zgodnie z Rzeczywistością. Oto te dowody:

Nie można w żaden sposób tego udowodnić ponieważ instytucje religijne istnieją od tysięcy lat, a społeczeństwa niereligijne nie sprawują się lepiej
1. Książki badaczy "tamtej strony" - Robert'a A. Monroe i Bruce'a Moen'a - mówią, że nie istnieją miejsca zwane niebem i piekłem, tak jak nam to wmawiają różne instytucje religijne. Istnieje natomiast reinkarnacja. Każdy może wybrać ciało, w które chciałby reinkarnować. Zarówno "niebo" i "piekło" nie są miejscem, gdzie idzie się na zawsze. W obu przypadkach idzie się tam z własnej woli.

Co to za badacze, jakimi metodami badawczymi się posługują?
2. Wszelkie dogmaty, rytuały są niepotrzebne i bezsensowne. Namawianie ludzi do wierzenia w nie jest obrzydliwością w Oczach Bożych. Czy Bóg w coś wierzy ? Oczywistą odpowiedzią jest, że nie. Natomiast Bóg Wie wszystko. Czy zatem Bóg zmuszałby ludzi do wierzenia w cokolwiek ? Znowu odpowiedź jest oczywista: Bóg chce aby ludzie wiedzieli a nie wierzyli.

No właśnie o to chodzi , że nie zmusza, skoro dał ludziom wolną wolę.
3. Gdyby Bóg chciał aby ludzie wierzyli, to objawiłby się każdemu osobiście i powiedziałby, czego od danej osoby oczekuje. Tylko, że wtedy nie byłaby już to wiara, tylko wiedza. Mi osobiście, Bóg się nie objawił. Bóg bowiem wie, że ludzie się wzajemnie okłamują, więc nie zmuszałby nikogo, aby wierzyć innym ludziom.

Nie, to Ty byś tak zrobił, ale nie jesteś Bogiem.
4. Wszelkie religie zostały wymyślone tylko i wyłącznie przez ludzi i Bóg nie ma z nimi nic wspólnego. W jakim celu zostały wymyślone religie ? Historia pokazuje, że w takim celu, aby jedni ludzie mogli panować nad innymi, wciskać im ciemnotę, strzyc po gołej skórze. Bóg nie ma nic wspólnego z wszelkimi religiami, co pokazuje praktyka.
5. Niektórzy powiedzą, że różne "cuda" i zjawiska niewyjaśnione przemawiają za prawdziwością religii. Nic bardziej mylnego. Osobiście nie odrzucam istnienia "cudów" i niewyjaśnionych zjawik, ale na pewno nie Bóg jest ich autorem, gdyż odbierałoby to ludziom wolną wolę. Bóg nie działa w sposób jawny, co jest raczej oczywiste. Autorami zaś owych "cudów" i zjawisk niewyjaśnionych są prawdopodobnie istoty materialne bądź niematerialne, wrogie człowiekowi. Tworzenie owych "przedstawień" ma na celu krzewienie wśród ludzi ślepej wiary w religie. Czy owe "cuda" i zjawiska niewyjaśnione poprawiły nędzną sytuację ludzkości ?

Dopiero co pisałeś, że Bóg powinien się objawiać.
6. Starotestamentowym "bogiem" była grupa istot materialnych, wrogich człowiekowi, którzy wyniszczali ludzi i zaszczepiali wśród ludzi ślepą wiarę. Można o tym poczytać w książkach Erich'a von Däniken'a.

A co to za badacz?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 22 2010 12:41   
Forum Moderator
Moderator

Post johna został usunięty z powodu naruszenia zasad publikacji. Był juz upominany.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
john
 czerwiec 22 2010 12:51   
Forum

Quote by: Rafi+F

Powiem tylko tyle : czytałem swego czasu kilka książek Erich'a von Däniken'a. W przeciwieństwie do ciebie weryfikowałem jego sensacyjne doniesienia będące podstawą dalszych wniosków i bardzo szybko odkryłem, że to zwykły blagier a sensacje nierzadko wysysa z palca (jak choćby opis podwójnej gwiazdy i innych zjawisk astronomicznych w "Podróżach Guliwera" i szukanie ich źródeł u "starożytnych"). Tacy są twoi mistrzowie.

Może zaczniesz weryfikować swoje źródła?

Nie przeczytałem wszystkich książek Däniken'a i te które przeczytałem, to zrobiłem to dawno temu, więc wszystkiego nie pamiętam w szczegółach. Ale pamiętam zarys, czyli niejako esencję jego książek, którą streściłem w poprzedniej wiadomości. Może w niektórych miejscach się myli, ale w wielu ma jednak rację.

Poza tym nie trzeba wcale czytać książek Däniken'a. Wystarczy wziąć do ręki Stary Testament. Po przeczytaniu już kilkudziesięciu wersetów staje się jasne, że Jahwe (Pan, Pan Zastępów) to żaden Bóg Prawdziwy (o którym mówił Jezus Chrystus), ale istoty materialne. Jezus wyraźnie mówi "waszym ojcem jest diabeł" oraz "wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce." a także "kto mnie widział, widział i Ojca". Czy Jezus mordował, nakazywał spalać wartościową żywność zwierzęcą, uczył czarów ? To są właśnie atrybuty starotestamentowego "boga". Jeśli ktoś mówi, że Jahwe to ten sam, co Ojciec Jezusa, jest albo kłamcą, albo obłudnikiem, albo ma spore problemy z logicznym myśleniem, albo jest po prostu wystraszony i zindoktrynowany religijnie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 22 2010 13:05   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: johnMoże w niektórych miejscach się myli, ale w wielu ma jednak rację.
Przecież wysysał "fakty" z palca.

Quote by: johnWystarczy wziąć do ręki Stary Testament. Po przeczytaniu już kilkudziesięciu wersetów staje się jasne, że Jahwe (Pan, Pan Zastępów) to żaden Bóg Prawdziwy (o którym mówił Jezus Chrystus), ale istoty materialne. Jezus wyraźnie mówi "waszym ojcem jest diabeł" oraz "wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce." a także "kto mnie widział, widział i Ojca". Czy Jezus mordował, nakazywał spalać wartościową żywność zwierzęcą, uczył czarów ? To są właśnie atrybuty starotestamentowego "boga". Jeśli ktoś mówi, że Jahwe to ten sam, co Ojciec Jezusa, jest albo kłamcą, albo obłudnikiem, albo ma spore problemy z logicznym myśleniem, albo jest po prostu wystraszony i zindoktrynowany religijnie.[/p]
Proces wychowawczy w ST jest doskonale widoczny, choć faktycznie wymaga wstępnej wiedzy (inaczej kierując się dzisiejszym dniem np. "oko za oko..." weźmiemy za okrucieństwo). Ojciec jest ten sam od samego początku mający ten sam cel i krok po kroku go realizujący. To, że go nie rozumiesz o niczym nie świadczy. Abyś mógł z czystym sumieniem odrzucić ST i NT wpierw musiałbyś je poznać. Ale wtedy jest pewne "niebezpieczeństwo": wielu z tych którzy chcieli zdyskredytować chrześcijaństwo wpierw je sumiennie poznając jest dziś znanymi chrześcijanami a nawet światowymi kaznodziejami.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
john
 czerwiec 22 2010 17:35   
Forum

Wystarczy wziąć do ręki Stary Testament. Po przeczytaniu już kilkudziesięciu wersetów staje się jasne, że Jahwe (Pan, Pan Zastępów) to żaden Bóg Prawdziwy (o którym mówił Jezus Chrystus), ale istoty materialne. Jezus wyraźnie mówi "waszym ojcem jest diabeł" oraz "wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce." a także "kto mnie widział, widział i Ojca". Czy Jezus mordował, nakazywał spalać wartościową żywność zwierzęcą, uczył czarów ? To są właśnie atrybuty starotestamentowego "boga". Jeśli ktoś mówi, że Jahwe to ten sam, co Ojciec Jezusa, jest albo kłamcą, albo obłudnikiem, albo ma spore problemy z logicznym myśleniem, albo jest po prostu wystraszony i zindoktrynowany religijnie.

Proces wychowawczy w ST jest doskonale widoczny, choć faktycznie wymaga wstępnej wiedzy (inaczej kierując się dzisiejszym dniem np. "oko za oko..." weźmiemy za okrucieństwo). Ojciec jest ten sam od samego początku mający ten sam cel i krok po kroku go realizujący. To, że go nie rozumiesz o niczym nie świadczy. Abyś mógł z czystym sumieniem odrzucić ST i NT wpierw musiałbyś je poznać. Ale wtedy jest pewne "niebezpieczeństwo": wielu z tych którzy chcieli zdyskredytować chrześcijaństwo wpierw je sumiennie poznając jest dziś znanymi chrześcijanami a nawet światowymi kaznodziejami.

Proces wychowawczy... litości bo pęknę ze śmiechu... chociaż nie wiem czy jednak nie powinienem popaść w przerażanie albo płakać z powodu takich Twoich tekstów.

Tu widać Twoją ślepą wiarę, skutki zindoktrynowania religijnego i brak samodzielnego myślenia. Nie pomyślałeś, że skoro ten Jahwe był niby Bogiem, to przecież mógł całą wiedzę przekazać ludzkości, całą potrzebną wiedzę i nie przysyłać na Ziemię Jezusa ? Mógł po prostu ludziom przekazać tą całą wiedzę, którą przekazał Jezus i tyle. Nie pomyślałeś o tym ? To po pierwsze. Po drugie - dlaczego nagle kontakt się urwał z Jahwe ? Dlaczego już się nie kontaktuje z ludźmi bezpośrednio, tak jak to jest opisane z Starym Testemencie ? Po trzecie - dlaczego wodził przez pustynię Mojżesza i naród Izraela przez 40 lat. Gdyby szli prostą drogą, to znacznie szybciej dotarli by z Egiptu do miejsca docelowego - nie potrzeba 40 lat, aby przejść taki kawałek drogi - wystarczyłoby kilka tygodni. I mogę tak bez końca wymieniać. Dlaczego mordował Izraelitów i nie tylko ich, pod byle pretekstem ? Dlaczego nakazywał niszczyć wartościową żywność zwierzęcą (patrz odkrycie lek. med. Jana Kwaśniewskiego) ? Dlaczego uczył czarów ? Dlaczego czasami zmieniał zdanie i dał się "uprosić" - czyżby człowiek lepiej wiedział od Boga ? Dlaczego nasyłał jedne narody na inne w celu mordowania ?

Czy według Ciebie są to atrybuty tego Boga o którym mówił Jezus ? Ludzie dobrej woli to zrozumieją, ale ludzie źli, przewrotni i zakłamani wolą wierzyć, że ich Bogiem jest ktoś tak okrutny jak Jahwe. Jeszcze raz przeczytaj przynajmniej Pięcioksiąg i porównaj np. z ewangelią Jana. Może Ci się coś rozjaśni. I nie nawijaj bajeczek o tej wstępnej wiedzy - czy z tą wstępną wiedzą to chodzi Ci o dogmaty religii chrześcijańskich ? Chcesz udowadniać, to że Jahwe jest Bogiem Prawdziwym na podstawie dogmatów chrześcijańskich ? Jeśli tak, to po prostu przyczyna ze skutkiem Ci się pomyliła. Naucz się podstaw logiki najpierw, żeby we właściwej kolejności myśleć.

Co do tych, którzy chciecli zdyskredytować chrześcijaństwo, ale się "nawrócili" - nie moja wina, że dali sobie zrobić wodę z mózgu. Ale to chyba też nie ich wina, ostatecznie. Przestraszyli się bajeczek o "ogniu piekielnym" i nagle zaczęli biegać do kościoła. Żałosne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 22 2010 17:49   
Forum Moderator
Moderator

Nie, nie potrzeba 40 lat aby przejść pustynię ale potrzeba tyle aby wymarło pokolenie niewolników i urodziło się pokolenie wolnych wojowników. Znakomicie się to Bogu udało. Wystarczy troszkę ciekawości, czytania ze zrozumieniem i pozbycia się wstępnej wrogości aby to zauważyć.

Szkoda mi rozmawiać z ludźmi którzy wszystkich mających inne poglądy uważają a'priori za żałosnych.

===

Cytat 
john
 czerwiec 22 2010 17:58   
Forum

Wyraźnie napisałem, że za żałosnych uznaję tych, którzy tanią demagogią dali sobie zrobić wodę z mózgu, więc nie przekręcaj moich słów. Nie uznaję natomiast za żałosnych, którzy mają inne przekonania.

Czy po prostu zabrakło Ci argumentów merytorycznych, że nie chce Ci się ze mną rozmawiać ? Wiem, wiem. Moje arguementy merytoryczne wymienione przeze mnie w poprzedniej wiadomości mają taką siłę, że chyba nic ich nie przebije. Więc, ostatecznie nie dziwię się Tobie, że nie umiesz na nie odpowiedzieć. Jeśli przyznasz mi rację, to obiecuję, że nie będę na Tobą triumfował.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 czerwiec 22 2010 18:25   
Forum

Czy po prostu zabrakło Ci argumentów merytorycznych, że nie chce Ci się ze mną rozmawiać ? Wiem, wiem. Moje arguementy merytoryczne wymienione przeze mnie w poprzedniej wiadomości mają taką siłę, że chyba nic ich nie przebije. Więc, ostatecznie nie dziwię się Tobie, że nie umiesz na nie odpowiedzieć. Jeśli przyznasz mi rację, to obiecuję, że nie będę na Tobą triumfował.

Nie ośmieszaj się.
Twój wczesniejszy post z czerwiec 22 2010 17:35 to po prostu przykład tego jak nie powinno odczytywać się Biblii. Wydaje Ci się, że możesz pouczać nie tylko ludzi, którzy przez pokolenia na czytaniu Biblii spędzili życie, ale też pouczać samego Boga, który biorac pod uwagę wolność człowieka niczego z tym człowiekiem nie zrobił na siłę, ale stopniowo go dla siebie wychowywał.
Cały Stary Testament jest przykładem takiego stopniowego wychowywania, stopniowego przygotowywania na pełnię Objawienia w Jezusie, zamiast jak się wyraziłeś "przekazania ludzkości, całej potrzebnej wiedzy i nie przysyłania na Ziemię Jezusa "
Idąc Twoim tokiem rozumowania: dlaczego Jahwe po prostu nie zniszczył nieudanej ludzkości i nie stworzył nowego lepszego ubermenscha, żeby ten nie pomyślał nawet o nieposłuszeństwie? Nie byloby grzechu w Edenie, a w ślad za tym wygnania człowieka z Ogrodu. Do tej pory żylibysmy pod drzewem życia i wspólnie z lwami i tygrysami głaskalibysmy kozy i nosorożce żywiąc się trawą i bananami. Nie byłoby potopu i Egiptu i 10 przykazań, Rzymian i Golgoty. Tylko ślepo posluszny ubermensch nie stawiający głupich pytań.

Jesli masz zamiar tak rozmawiać to radzę Ci (po konsultacji z dr Housem): zmien terapię

===

Cytat 
john
 czerwiec 22 2010 18:34   
Forum

medieval_man, zgrabną masz demagogię. Uczysz dzieci w szkole na lekcji religii ? Pewnie odnosisz same sukcesy dydaktyczne, i pewnie mniej Twoich uczniów dokona w przyszłości aktu apostazji. Gratuluję pokrętnego myślenia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 czerwiec 22 2010 18:52   
Forum

medieval_man, zgrabną masz demagogię. Uczysz dzieci w szkole na lekcji religii ? .

Dlaczego tak sądzisz? Wbiłem się w w Twój poziom?
Wink

===

Cytat 
john
 czerwiec 22 2010 19:33   
Forum

medieval_man, zgrabną masz demagogię. Uczysz dzieci w szkole na lekcji religii ? .

Dlaczego tak sądzisz? Wbiłem się w w Twój poziom?
Wink

Na razie to nie wiem jak nazwać Twój poziom, poziom Rafi F, i innych Wam podobnych. Opieracie się głównie na ślepej wierze w różne bezrozumne dogmaty. Natomiast w ogóle Was nie interesują fakty, albo je po prostu ignorujecie. Co więcej fakty z Biblii dopasowujecie do swoich własnych pożądliwości i "widziało mi się" Waszych przebiegłych "pasterzy". Ja natomiast chcę rozmawiać o faktach z Biblii, i ich interpretacji - interpretacji nieskażonej niewolniczym, chrześcijańskim myśleniem - ponieważ najpierw była Biblia a później chrześcijaństwo i jego dogmaty - przyjmijcie wreszcie do wiadomości tą oczywistą kolejność. Chcę żeby było to myślenie samodzielne. Ja sięgam podstaw i uwzględniam cały łańcuch przyczynowo-skutkowy, począwszy od grzechu pierworodnego (chyba przynajmniej nie interpretujecie grzechu pierworodnego w tak naiwny i pokrętny sposób jak co poniektóre religie chrześcijańskie ?).

Bóg nie może przewidywać wszystkiego. Nie mógł przewidzieć posunięć szatana, ponieważ szatan był istotą niematerialną. Posunięcia szatana były nieprzywidywalne nawet dla samego Boga. Stąd nie mógł przewidzieć tzw. grzechu pierworodnego. Czym był grzech pierwordony - odsyłam do książek lek. med. Jana Kwaśniewskiego. Grzech pierworodny to było odejście naszych dalekich przodków od prawidłoweogo żywienia. Jakie jest prawidłowe żywienie ? Jest to napisane na http://dr-kwasniewski.pl/. Ludzie nie popełnili grzechu pierwordonego z własnej woli, tylko na rokaz szatana, któremu nie mogli się przeciwstawić, ponieważ już wtedy część ludzi była w tzw. "morzu", czyli szatan mógł im podpowiadać myśli.

To są absolutne podstawy do dalszej dyskusji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 czerwiec 22 2010 19:46   
Forum

Na razie to nie wiem jak nazwać Twój poziom, poziom Rafi F, i innych Wam podobnych.

To nie RPG więc daruj sobie poziomy

Opieracie się głównie na ślepej wierze w różne bezrozumne dogmaty.
Natomiast w ogóle Was nie interesują fakty, albo je po prostu ignorujecie. Co więcej fakty z Biblii dopasowujecie do swoich własnych pożądliwości i "widziało mi się" Waszych przebiegłych "pasterzy". Ja natomiast chcę rozmawiać o faktach z Biblii, i ich interpretacji - interpretacji nieskażonej niewolniczym, chrześcijańskim myśleniem - ponieważ najpierw była Biblia a później chrześcijaństwo i jego dogmaty - przyjmijcie wreszcie do wiadomości tą oczywistą kolejność. Chcę żeby było to myślenie samodzielne.

Samodzielne. nie znaczy: w oderwaniu od juz zdobytej wiedzy.
Samodzielne nie znaczy: zupełnie dowolne

Ja sięgam podstaw i uwzględniam cały łańcuch przyczynowo-skutkowy, począwszy od grzechu pierworodnego (chyba przynajmniej nie interpretujecie grzechu pierworodnego w tak naiwny i pokrętny sposób jak co poniektóre religie chrześcijańskie ?).

Tak go interpretujemy jak podaje Biblia. Jesli dla Ciebie jest to naiwne i pokrętne to po prostu daj sobie spokój z Biblią

Bóg nie może przewidywać wszystkiego. Nie mógł przewidzieć posunięć szatana, ponieważ szatan był istotą niematerialną. Posunięcia szatana były nieprzywidywalne nawet dla samego Boga. Stąd nie mógł przewidzieć tzw. grzechu pierworodnego.

Jesli chcesz opierać się na faktach to w Biblii znajdziesz taki fakt, że Bóg zna wszystkie posunięcia wszystkich istot stworzonych

Czym był grzech pierwordony - odsyłam do książek lek. med. Jana Kwaśniewskiego. Grzech pierworodny to było odejście naszych dalekich przodków od prawidłoweogo żywienia. Jakie jest prawidłowe żywienie ? Jest to napisane na http://dr-kwasniewski.pl/. Ludzie nie popełnili grzechu pierwordonego z własnej woli, tylko na rokaz szatana, któremu nie mogli się przeciwstawić, ponieważ już wtedy część ludzi była w tzw. "morzu", czyli szatan mógł im podpowiadać myśli.

Więc to już koniec "dyskusjI"
Tezy "doktora" Kwasniewskiego nie pochodzą z "faktów" znajdujących się w Biblii

===

Cytat 
Rafi F
 czerwiec 22 2010 21:47   
Forum Moderator
Moderator

Czym był grzech pierwordony - odsyłam do książek lek. med. Jana Kwaśniewskiego. Grzech pierworodny to było odejście naszych dalekich przodków od prawidłoweogo żywienia. Jakie jest prawidłowe żywienie ? Jest to napisane na http://dr-kwasniewski.pl/. Ludzie nie popełnili grzechu pierwordonego z własnej woli, tylko na rokaz szatana, któremu nie mogli się przeciwstawić, ponieważ już wtedy część ludzi była w tzw. "morzu", czyli szatan mógł im podpowiadać myśli.

Więc to już koniec "dyskusjI"
Tezy "doktora" Kwasniewskiego nie pochodzą z "faktów" znajdujących się w Biblii[/p]

MM, daj luz. Dr Kwaśniewski nigdy nie zajmował się teologią. To teoretyk i propagator "diety optymalnej". John już albo sam nie wie co pisze albo ordynarnie ciebie podpuszcza. Nie warto z Johnem rozmawiać, ignoruj go. Wolę nawet włączyć jakąś brazylijską telenowele, więcej w niej spójności.

===

Cytat 
Andrzej
 czerwiec 22 2010 23:11   
Forum

MM, daj luz. Dr Kwaśniewski nigdy nie zajmował się teologią. To teoretyk i propagator "diety optymalnej". John już albo sam nie wie co pisze albo ordynarnie ciebie podpuszcza. Nie warto z Johnem rozmawiać, ignoruj go. Wolę nawet włączyć jakąś brazylijską telenowele, więcej w niej spójności.

rafi_F
Przecież to wiem. Dlatego stwierdzam, że pora na koniec tej "dyskusji" kiedy John w miejsce argumentów biblijnych wrzuca jako autorytet pana doktora od żywienia

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,08 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty