Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Karol Wojtyła mistykiem?
 |  Wersja do druku
Andrzej
 czerwiec 29 2010 13:07   
Forum

Status: offline

Quote by: Rafi+F

Quote by: medieval_man

Nie przez Boga.
Wszystkie jasnowidzenia sa od demona.

A jak odróżnisz od proroctwa?

- Dar proroctwa to dar przemawiania w imieniu Boga do jednej osoby bądż do grupy osób. Dar proroctwa ma na celu zbudowanie wiary będąc zwiastowaniem Bozego zbawienia, ma na celu przemianę, nawrócenie, przylgnięcie do Boga

- Jasnowidzenie to zaglądanie w przyszłość, najczęściej bez jakiegokolwiek odwołania do Boga i Jego zbawiena. Ma na celu zaspokojenie (zasadnej bądź niezasadnej) ciekawości bez wpływania na nasze najgłębsze posatwy, .

Katechizm KK stwierdza, co prawda:

2115 Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. Jednak właściwa postawa chrześcijańska polega na ufnym powierzeniu się Opatrzności w tym, co dotyczy przyszłości, i na odrzuceniu wszelkiej niezdrowej ciekawości w tym względzie. Nieprzewidywanie może stanowić brak odpowiedzialności.

jednak

2116 Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 29 2010 20:17   
Forum

Quote by: Matija

Proroctwa zasadniczo są darem dla wspólnoty, ale zazwyczaj adresowane są do konkretnej osoby/ lub grupy osób.
Nie widzę sensu zakładać nowego wątku. Po pierwsze, nie zrozumiałbyś ich bez interpretacji i kontekstu życia osoby.
Po drugie, prorok otrzymuje je modląc się nad konkretną osobą lub podczas otwartych modlitw wspólnotowych i wtedy to osoby zgromadzone, same doświadczają, że np. to a to proroctwo jest do nich. Często Bóg w obrazie prorockim przekazuje takie szczegóły, że tylko do jednej osoby na kilkaset jest adresowane, i tylko ta osoba będzie wiedziała o co chodzi.

I taki sposób działania Boga, pokrywa się ze ST, gdzie proroctwa zawsze były obrazem, były nie dosłowne, chociaż dotyczyły konkretnych wydarzeń i osób.

a może doczekam się jednak konkretów.... jakaś nazwa wspólnoty, adres, nazwisko tego proroka
...no chyba, ze to wiedza ezoteryczna Eek!
gogle nie podają mi żadnej podpowiedzi...ani jednego katolika prorokującego w Polsce - pytanych ostatnio 3 księży też mi nie potrafiło podać
wiki pod hasłem prorok - wielu wymienia, ale żadnego katolika Confused http://pl.wikipedia.org/wiki/Prorok
stąd moje zdumienie rewelacjami książki , która jest tematem tego wątku i jej bohater, czyli JPII
ale wierze, że dzięki Tobie i Mediewalowi poznam i katolickich współczesnych proroków

A tak dla porządku przepowiadanie przyszłości w parapsychologii (kiedyś psychotronice a całkiem dawno okultyzmie) to prekognicja a nie jasnowidztwo

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Rafi F
 czerwiec 29 2010 20:18   
Forum Moderator
Moderator

MM
Czy proroctwo może dotyczyć przyszłości?
Tak.
Czy więc zawsze jest możliwość odróżnienia proroctwa od jasnowidzenia?
KK, jak juz pewnie się zorientowałes, jest jednym z wielu stanowisk w KK. Najczęściej wiodącym ale nie jedynym.

Dez
Podobno o.Pio przepowiedział Wojtyle tron papieski. Proroctwo czy jasnowidztwo?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Dezerter
 czerwiec 29 2010 20:25   
Forum

Quote by: Rafi+F

Dez
Podobno o.Pio przepowiedział Wojtyle tron papieski. Proroctwo czy jasnowidztwo?

...ale po co miał mu przepowiadać przecież on miał sam dar prorocki i wiele innych "mocy mistycznych" według kardynała Deskura i autora książki Confused Rolling Eyes

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Matija
 czerwiec 29 2010 22:34   
Forum

Quote by: Dezerter

Quote by: Matija

Proroctwa zasadniczo są darem dla wspólnoty, ale zazwyczaj adresowane są do konkretnej osoby/ lub grupy osób.
Nie widzę sensu zakładać nowego wątku. Po pierwsze, nie zrozumiałbyś ich bez interpretacji i kontekstu życia osoby.
Po drugie, prorok otrzymuje je modląc się nad konkretną osobą lub podczas otwartych modlitw wspólnotowych i wtedy to osoby zgromadzone, same doświadczają, że np. to a to proroctwo jest do nich. Często Bóg w obrazie prorockim przekazuje takie szczegóły, że tylko do jednej osoby na kilkaset jest adresowane, i tylko ta osoba będzie wiedziała o co chodzi.

I taki sposób działania Boga, pokrywa się ze ST, gdzie proroctwa zawsze były obrazem, były nie dosłowne, chociaż dotyczyły konkretnych wydarzeń i osób.

a może doczekam się jednak konkretów.... jakaś nazwa wspólnoty, adres, nazwisko tego proroka
...no chyba, ze to wiedza ezoteryczna Eek!
gogle nie podają mi żadnej podpowiedzi...ani jednego katolika prorokującego w Polsce - pytanych ostatnio 3 księży też mi nie potrafiło podać
wiki pod hasłem prorok - wielu wymienia, ale żadnego katolika Confused http://pl.wikipedia.org/wiki/Prorok
stąd moje zdumienie rewelacjami książki , która jest tematem tego wątku i jej bohater, czyli JPII
ale wierze, że dzięki Tobie i Mediewalowi poznam i katolickich współczesnych proroków

A tak dla porządku przepowiadanie przyszłości w parapsychologii (kiedyś psychotronice a całkiem dawno okultyzmie) to prekognicja a nie jasnowidztwo

Bracie nie gorsz się. Może rzeczywiście, zbyt obojętnie przeszedłem koło tej książki. Przyznaje. Może to jest właśnie głos Boży, że wciąż mi o tej książce przypominasz. Kupię ją sobie i przeczytam. Zresztą dawno już nie czytałem nic o Wojtyle, a to przez niego wybrałem kapłaństwo. Nim się Bóg posłużył że obrałem tę drogę.

Oczywiście, że to żadna wiedza ezoteryczna... już Ci podaje to co w miarę udało mi się wyszukać nt proroctwa we wspólnocie z którą mam kontakt.

Struktura wspólnoty, gdzie po moderatorze jest zespół proroków:

http://mamre.pl/Strona/wewntrzna-struktura-wspolnoty-urzdy-i-charyzmaty.html

Także zapis audio, paru proroctw tej wspólnoty:
http://www.mamre.pl/Mamre/Nagrania.htm

Oto link do świadectwa działania Boga przez Słowo prorockie:

http://mamre.pl/Strona/pan-mnie-strzee-przez-sowo-prorockie.html

Ale osobiście polecam przyjść po prostu na modlitwy, czy kiedy są w archikatedrze częstochowskiej, czy w formie rekolekcji.
Wierzę, że Pan ma dla Ciebie bardzo dużo przygotowane... tylko przestań już wątpić, a uwierz bratu na słowo, bo przecież nie chcę Cię okłamać w niczym, a jeno zaprosić do Kościoła gdzie jak sw Piotr kerygmat głoszony jest z mocą, i gdzie jak w listach Pawłowych glosolalia, dar czynienia cudów i proroctwo to powszechna posługa...i zostaw to jasnowidztwo, czy prekognicje..czy jak to zwać Smile

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,32 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty