Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Pytanie do ateistów
 |  Wersja do druku
sekowal
 czerwiec 17 2010 15:17  (Czytany 5174 razy)  
Forum

Status: offline

Siema, na początku się przedstawię. Jestem Sebastian mam 15 lat i mieszkam w Radomiu.

Mam takie pytanie do ateistów tych którzy są ateistami od urodzenia:
Jakie macie sensowne argumenty na to, że Boga nie ma?
I dla tych, którzy kiedyś byli chrześcijanami ale przestali wierzyć w Boga.

Nie wiem czy był już taki temat jak był to sorki...

===

Zrozum, abyś uwierzył, uwierz, abyś zrozumiał

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 17 2010 15:48   
Forum Moderator
Moderator

Witaj na forum!
Temat był już nie raz wałkowany. Doszliśmy do wniosku, że jedynym "naukowym" kryterium oceny czy Bóg istnieje, czy nie jest wiara. Albo sie wierzy, że Bóg jest albo się wierzy, że Boga nie ma. Ani jednego ani drugiego stanowiska udowodnić "naukowo" się nie da. Strona niewierząca nie ma nie przyjmuje za argumenty osobistych przeżyć czy przeświadczeń osób wierzących w Boga, a osoby wierzące patrzą na niewierzące jak na oddalone owieczki.

Ja na podstawie przeżyć własnych i innych mam wiarę graniczącą z "naukową pewnością", że Bóg istnieje. Ale jeżeli ktoś nie wierzy w cuda, to nie uwierzy też mnie. Mogę więc udowodnić istnienie Boga tylko osobom wierzącym. Niewierzącym moge swiadczyć o Jego istnieniu ale mojego świadectwa nie przyjmują. Niesamowity paradoks ! Pomimo tego jak każdy chrześcijanin nadal staram się głosić Dobrą Nowinę.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Robert
 czerwiec 18 2010 08:28   
Forum

A jakie masz "sensowne argumenty" na to, ze Bog jest? Moj 15-letni kolego...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
86bozydar
 czerwiec 18 2010 14:26   
Forum

Wczoraj na spotkaniu Duszpasterstwa Akademickiego mieliśmy modlitwę Taize i spotkanie tematyczne Taize, i było o pragnieniu Boga. Jak można pragnąć coś lub kogoś czego nie widać i jest nieosiągalne. Dyskutowaliśmy wspólnie. Jedna z uczestniczek powiedziała, że każdy człowiek pagnie Boga tylko nie każdy to w ten sposób nazywa. Każdy pragnie dobra. Dla jednego tym dobrem będą nowe buty, dla innego pomoc chorej osobie a jeszcze dla innego dążenie do zjednoczenia z Bogiem. Dla nas, chrześcijan, Bóg jest największym dobrem jakie istnieje i chcemy postępować według jego zaleceń (tak mi się wydaję).

A dowodem na to że Bóg istnieje jest życie. Wszystko co istnieje na świecie ma swojego stworzyciela: ludzie rodzą się z innych ludzi, drzewa rodzą się z nasion, przedmioty są tworzone przez ludzi, kamień powstał na skutek procesów geologicznych (czy coś takiego Smile ). Pytanie teraz kto stworzył świat. Skoro wszystko ma swój początek to świat też musi go mieć. Ale skoro wszystko ma swój początek to Bóg też, a Bóg podobno istnieje od zawsze więc może świat też. Tego do końca nie jestem pewien. Ale ja w każdym razie wierzę w Boga i w to że jest dobrem i miłością i że chce abyśmy wszyscy zostali zbawieni Smile

A i kolejnym dowodem na istnienie Boga jest Pismo Święte moim zdaniem i to że Jezus (którego istnienie potwierdzone jest historycznie) prawdziwie zmartwychwstał. Bo: "próżna byłaby nasza wiara gdyby Jezus nie zmartwychwstał". Ale i tak na pewno znajdą się takie osoby do których te argumenty nie przemawiają i powiedzą, że nie wierzą w istnienie Boga. Ja od dziecka chodziłem do kościoła i uwierzyłem w niego mając już kilka lat i może dlatego teraz tak głęboko w niego wierzę. Poza tym przez moje życie czuję że Bóg istnieje. Kiedyś byłem w złym towarzystwie, poniżali mnie i wyśmiewali się ze mnie. Potem ja coś odmalowałem komuś i ta osoba chciała się na mnie zemścić. Chciałem popełnić samobójstwo. W zasadzie tylko strach przed piekłem i brak odwagi mnie od tego uchroniły. Ale wierze, że to też dzięki Bogu. Teraz jestem jeszcze bliżej niego niż przed tą sytuacją i cieszę się że mi się ona przytrafiła, pomimo iż od tego czasu cierpię na chorobę psychiczną z którą się już męczę 2 lata. Czasami mam dość już wszystkiego. Ale potem wszystko się uspokaja i znów wracam do normalności. Wierzę, że Bóg chce mnie czegoś nauczyć przez to doświadczenie.

Pozdrawiam Smile

Edycja: Poza tym demony i diabeł wie że Bóg istnieje a mimo to się mu sprzeciwiają więc co z tego że ktoś będzie mieć dowód na istnienie Boga?

Edycja2: Bo chodzi moim zdaniem o to: nie żeby wierzyć w Boga tylko żeby spełniać jego wolę. Więc jeżeli spełniasz przykazania bo uznajesz je za rozsądną i wartościową naukę etyczną to nie ma znaczenia czy wierzysz w Boga czy nie. Wiara w Boga tylko ułatwia w spełnianiu przykazań. Wydaje mi się, że Bogu to generalnie za przeproszeniem "zwisa" czy w niego wierzysz czy nie, ważne żebyś był dobrym człowiekiem to znaczy spełniał przykazania, a jak dodatkowo pielęgnujesz w sobie cnoty to już jest w ogóle luksus, a jeżeli dodatkowo do tego jesteś miłosierny i spełniasz dobre uczynki poza postem od grzechów to wielka twoja nagroda jest w niebie (nawet jak w nie nie wierzysz). Bo jak napisano w Piśmie Świętym: "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki . Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie".
(Mt 7:21-29) Smile

===

Pozdrawiam Michał

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 21 2010 02:47   
Forum

Bozydar, PS nie jest dowodem na istnienie Boga. To nie jest zapis wideo. Jaka masz pewnosc, ze opowiada prawde w 100%?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 21 2010 07:28   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: suration

Bozydar, PS nie jest dowodem na istnienie Boga. To nie jest zapis wideo. Jaka masz pewnosc, ze opowiada prawde w 100%?

Przecież ciebie zapis video też by nie zadowolił (na youtube pełno jest róznych zapisów video przepięknie obrobionych cyfrowo). Nawet gdybyś spotkał Jezusa i widział jakiś jego cud, to byś uzasadniał to sztuczką, autosugestią, sugestią czy hipnozą.
Nam, wierzącym, te przesłanki które są wystarczają. I jest mi bardzo żal tych, którym nie wystarczają i całe życie obijają się pomiędzy swoją potrzebą bliskości Boga a wątpieniem nawet w wątpienie ( bo inaczej musieliby przebudować całe swoje życie, a na to brak im odwagi.) Jako zwolennik nieograniczonej woli i miłości Pana w wyrażonej apokatastazie mam nadzieję, ze starczy ci odwagi aby wyznać Pana gdy staniesz z nim twarzą w twarz.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Robert
 czerwiec 22 2010 00:03   
Forum

Quote by: Rafi+F

Przecież ciebie zapis video też by nie zadowolił (na youtube pełno jest róznych zapisów video przepięknie obrobionych cyfrowo).

Zapis wideo by mnie zadowolił. Wole jednak zapisy nieobrobione. Prawde obrabia sie raczej dla tych "wierzacych".

Nawet gdybyś spotkał Jezusa i widział jakiś jego cud, to byś uzasadniał to sztuczką, autosugestią, sugestią czy hipnozą.

Nieprawda. W cud moglbym uwierzyc. No chyba, ze ow Jezus poslugiwalby sie takimi tanimi sztuczkami. Wtedy bym mu to wytknal.

Nam, wierzącym, te przesłanki które są wystarczają. I jest mi bardzo żal tych, którym nie wystarczają i całe życie obijają się pomiędzy swoją potrzebą bliskości Boga a wątpieniem nawet w wątpienie ( bo inaczej musieliby przebudować całe swoje życie, a na to brak im odwagi.)

Jak zwykle pycha przez Ciebie przemawia. Lepiej niech Ci bedzie zal ludzi biednych i bezdomnych. Ateisci sobie swietnie poradza i bez Twojego wspolczucia.

Jako zwolennik nieograniczonej woli i miłości Pana w wyrażonej apokatastazie mam nadzieję, ze starczy ci odwagi aby wyznać Pana gdy staniesz z nim twarzą w twarz. [/p]

Gdy w koncu stane posmierci twarza w twarz z Bogiem, to przeciez nie bede zaprzeczal jego istnienia. Oddam mu wtedy nalezny hold, klekne i zaczne spiewac piesni o tym, jak jest wielki i wspanialy. Przy okazji spytam, dlaczego nie dal mi za zycia zadnego znaku, ze istnieje...

Przy okazji Rafi, coś przegapiłem, przeszedłeś na protestantyzm?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 22 2010 07:30   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: surationJak zwykle pycha przez Ciebie przemawia.
Przykro mi, że tak to odbierasz. Nie powinieneś czuć sie gorszym - Jezus umarł także za ciebie, nawet jeżeli trudno ci w to uwierzyć. Po prostu chciałbym się podzielic tym co najlepsze, co bardzo zmieniło moje zycie skrajnie pozytywnie, i żal mi ludzi którzy tych pozytywów nie widzą lub nie potrafią poszukać wiary.
Lepiej niech Ci bedzie zal ludzi biednych i bezdomnych. Ateisci sobie swietnie poradza i bez Twojego wspolczucia.
Dość płytkie zagranie emocjonalne Ale oczywiście żal mi ich (choc w UE o ten zal trudniej, rzeczywistych bezdomnych jest bardzo mało, a głodujących z tego powodu jeszcze mniej). Choć żadnej zimy nie udało rozdać bezdomnym więcej niż 12 litrów zupy (chleba nie liczę). Mało jest takich, którzy sobie nie radzą i rzeczywiście taj pomocy potrzebują, a przede wszystkim chcą. W Poznaniu codziennie można zjeść co najmniej jeden ciepły posiłek, rano dostać kawałek chleba a wieczorem napić się choć gorącej herbaty czy kawy zbożowej.
Co do ateistów, to mało jest takich, mało jest ludzi dla których Bóg a nawet samo pojęcie boga sa całkowicie obojętne. Najwięcej wśród zaliczanych do ateistów jest ludzi wątpiących, poszukujących. Często przy tym atakujących wierzących aby podnieść swoją własną wartość w swoich własnych oczach. (mam nadzieję, że nie weźmiesz tego do siebie)
Gdy w koncu stane posmierci twarza w twarz z Bogiem, to przeciez nie bede zaprzeczal jego istnienia. Oddam mu wtedy nalezny hold, klekne i zaczne spiewac piesni o tym, jak jest wielki i wspanialy. Przy okazji spytam, dlaczego nie dal mi za zycia zadnego znaku, ze istnieje...
I będzie twoim pytaniem zdumiony.
Przy okazji Rafi, coś przegapiłem, przeszedłeś na protestantyzm?[/p]
zobacz tutaj

===

Cytat 
LuTom
 czerwiec 22 2010 08:39   
Forum

......Gdy w koncu stane po smierci twarza w twarz z Bogiem, to przeciez nie bede zaprzeczal jego istnieniu. Oddam mu wtedy nalezny hold, klekne i zaczne spiewac piesni o tym, jak jest wielki i wspanialy. Przy okazji spytam, dlaczego nie dal mi za zycia zadnego znaku, ze istnieje...

Może być za późno na hołdy Laughing Out Loud A po której stronie będziesz : kozłów czy owiec? Wink

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 22 2010 23:18   
Forum Moderator
Moderator

suration mogę coś opowiedzieć??

Pewnego razu był Ksiądz który prosił Boga o znak, że istnieje i się troszczy.
Przyszła powódź - zalała Kościół i plebanię, więc ksiądz wszedł na dach i modlił się o znak od Boga w postaci niesamowitego ratunku i dobytku i życia.
Przypłynęła pierwsza łódź ze strażakami - ale ksiądz im powiedział: czekam na ratunek od Boga, potem była druga i trzecia łódź, ale on nadal czekał na cud Boży. W końcu przyszła większa fala powodziowa i się utopił.
Po śmierci na sądzie ostatecznym - pyta się Boga: czemu nie zesłałeś mi żadnego znaku? Czemu mnie nie uratowałeś?
No to Bóg: przecież wysłałem po Ciebie 3 łodzie ratunkowe.

..... to tak jak o cudzie pisał św. Augustyn: czy większym cudem jest ożywienie tego co istniało czy pojawienie się tego co nie istniało: czemuż więc, za większy cud ludzie mają wskrzeszenie umarłych a nie przyjście na świat nowego człowieka?

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 23 2010 05:23   
Forum

Quote by: paraklet

suration mogę coś opowiedzieć??

Pewnego razu był Ksiądz który prosił Boga o znak, że istnieje i się troszczy.
Przyszła powódź - zalała Kościół i plebanię, więc ksiądz wszedł na dach i modlił się o znak od Boga w postaci niesamowitego ratunku i dobytku i życia.
Przypłynęła pierwsza łódź ze strażakami - ale ksiądz im powiedział: czekam na ratunek od Boga, potem była druga i trzecia łódź, ale on nadal czekał na cud Boży. W końcu przyszła większa fala powodziowa i się utopił.
Po śmierci na sądzie ostatecznym - pyta się Boga: czemu nie zesłałeś mi żadnego znaku? Czemu mnie nie uratowałeś?
No to Bóg: przecież wysłałem po Ciebie 3 łodzie ratunkowe.

..... to tak jak o cudzie pisał św. Augustyn: czy większym cudem jest ożywienie tego co istniało czy pojawienie się tego co nie istniało: czemuż więc, za większy cud ludzie mają wskrzeszenie umarłych a nie przyjście na świat nowego człowieka?

Zawsze mozesz cos opowiedziec. Lubie sluchac zabawne historyjki... Smile
Tyle, ze ten przyklad niczego nie dowodzi. Dla mnie jest to efekt sprawnego dzialania strazakow, dla Ciebie dzialanie Boga, dla kogos innego moze to byc sprawka szatana. A moze jest to efekt dzialania jakies trzeciej sily we Wszechswiecie? Who knows?
A przeciez tak latwo moznaby rozstrzygnac istnienie Boga. I wcale nie trzeba uciekac sie do przypowiesci, Biblii, czy czegokolwiek.
Umowmy sie z Bogiem, ze jesli isnieje, to niech jutro o godz.12.00 na Aniol Panski na Placu Solnym we Wroclawiu nagle w ciagu kilku sekund, na oczach zebranych ludzi, wyrosnie wielkie drzewo i niech ono przemowi do ludzi.
Inaczej dalej bedziemy poruszac sie w kregu mitow, basni i pohukiwania w dzungli...

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 czerwiec 23 2010 06:15   
Forum

.......A przeciez tak latwo moznaby rozstrzygnac istnienie Boga. I wcale nie trzeba uciekac sie do przypowiesci, Biblii, czy czegokolwiek.
Umowmy sie z Bogiem, ze jesli isnieje, to niech jutro o godz.12.00 na Aniol Panski na Placu Solnym we Wroclawiu nagle w ciagu kilku sekund, na oczach zebranych ludzi, wyrosnie wielkie drzewo i niech ono przemowi do ludzi. ...

Nieźle, mówiące drzewo udowodni Surationowi, że Bóg istnieje Big Grin Big Grin Rolling Eyes

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 23 2010 10:30   
Forum

A co w tym dziwnego? Mozemy sie umowic na jakis inny znak. Wszystko jedno, ale musi to byc kontrolowane i sprawdzalne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 23 2010 11:30   
Forum Moderator
Moderator

A co w tym dziwnego? Mozemy sie umowic na jakis inny znak. Wszystko jedno, ale musi to byc kontrolowane i sprawdzalne.

Ja ci powiem co w tym dziwnego:
- relacje w gazetach byłyby od masowej histerii po lądowanie obcych
- każdemu niedowiarkowi musiałoby wyrosnąć takie drzewo przed nosem, a i tak dla części byłoby to zaburzenie zmysłów
- gdyby takie drzewa zaczęły masowo wyrastać naukowcy zaliczyliby je do nowego gatunku (vulgaris orator Twisted Evil )
- dopisz sam następny punkt widząc przeróżne "objawienia" Matki Boskiej na szybach, grzankach, w cieniach itd itp

Był taki jeden, chodzący dowód. Nawet umarł i zmartwychwstał. Spisano relacje, były setki światków a i tak nie wierzysz, bo uważasz a priori za nieprawdopodobne. Analizowaliśmy już śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Były przedziwne teorie a jednak żadna się nie utrzymała, pozostało śmierć i zmartwychwstanie - ale przecież takiej możliwości nie dopuszczasz ! Był nawet ów mierzalny dowód (słynny Marek niedowiarek ze swoimi palcami). Ale to do surationa nie dociera, on ŻĄDA od Boga dowodu aby mógł go zmierzyć, zwąchać, polizać i ocenić, czy wystarczający. SURATION ŻĄDA!

Wiesz suration, ja dostałem taki dowód. Osobisty i mierzalny. I się z tobą nim nie podzielę, bo zdepczesz go z założenia bez refleksji, bez zastanowienia. Może dlatego otrzymałem, że wpierw zaufałem, uwierzyłem bezwarunkowo, nie zawierałem żadnych układów i go nie żądałem ani nie oczekiwałem.

===

Cytat 
Marianna
 czerwiec 23 2010 13:49   
Forum

A przeciez tak latwo moznaby rozstrzygnac istnienie Boga. I wcale nie trzeba uciekac sie do przypowiesci, Biblii, czy czegokolwiek.
Umowmy sie z Bogiem, ze jesli isnieje, to niech jutro o godz.12.00 na Aniol Panski na Placu Solnym we Wroclawiu nagle w ciagu kilku sekund, na oczach zebranych ludzi, wyrosnie wielkie drzewo i niech ono przemowi do ludzi.
Inaczej dalej bedziemy poruszac sie w kregu mitow, basni i pohukiwania w dzungli...

Wlasnie udowadniasz, ze nie wyroles jeszcze z bajeczek - stad moja propozycja : porzuc myslenie magiczne.

Jak na kuszenie - bardzo niski poziom. Przeczytaj w NT o kuszeniu Jezusa na pustyni. Tamto pochodzilo od kogos bardziej inteligentnego od Ciebie i nie dalo rezultatow.
Stan sie realista i zauwaz zycie.

P.S.
"Naukowiec" i gadajace drzewo Question Question Question

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 czerwiec 23 2010 14:40   
Forum

Quote by: Marianna

Wlasnie udowadniasz, ze nie wyroles jeszcze z bajeczek - stad moja propozycja : porzuc myslenie magiczne.

Jak na kuszenie - bardzo niski poziom. Przeczytaj w NT o kuszeniu Jezusa na pustyni. Tamto pochodzilo od kogos bardziej inteligentnego od Ciebie i nie dalo rezultatow.
Stan sie realista i zauwaz zycie.

P.S.
"Naukowiec" i gadajace drzewo Question Question Question

To fakt.
Bez urazy Suration, ale przypominam sobie, że kiedy chodziłem do szkoły podstawowej (tak gdzieś I-III) też obiecywałem, że uwierzę w Boga kiedy On mi się jakoś pokaże.
Taki dziecięcy szantażyk: "No, co Ci zależy? Pokaż się a ja będę wierzył".
Big Grin

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Robert
 czerwiec 23 2010 15:28   
Forum

Moja prosba nie byla jakas z kosmosu wzieta. Przeciez podobno takie sztuczki juz Bog robil w przeszlosci - gorejace gadajace krzewy, rozstepujace sie morza, rozdawal kamienne tablice, itd. mozna by dlugo wymieniac. Tylko to bylo dawno, teraz jest niesprawdzalne i z pewnoscia wydarzylo sie, ale tylko na kartach Biblii...
Ale Wy, moi szanowni dyskutanci, podswiadomie wiecie, ze takie rzeczy sie nie moga wydarzyc, wiec bronicie Boga i tlumaczycie dlaczego takie historie sie juz nie zdarzaja.
MM, ja tez kiedys chodzilem do podstawowki, uwierzysz? I wtedy bylem pewien, ze wszystko, w co wierzylem trzyma sie kupy, uwierzysz?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 czerwiec 23 2010 16:08   
Forum

Dokladnie z kosmosu wzieta, a sztuczki poogladaj sobie w cyrku. Chyba dawno nie byles? Big Grin

Na poziomie szkoly sredniej powiedziano Ci zapewne, ze skoro wiesz czym jest burza, Bog nie jest Ci juz do niczego potrzebny. Uwierzyles niestety.

Taki sam argument postawila kiedys pani nibyfilozof, rozbawiajac grupke studentow. Ale bylo wesolo! Laughing Out Loud

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 24 2010 02:04   
Forum

Quote by: Marianna

Na poziomie szkoly sredniej powiedziano Ci zapewne, ze skoro wiesz czym jest burza, Bog nie jest Ci juz do niczego potrzebny. Uwierzyles niestety.

Tobie w szkole sredniej zapewne powiedziano, ze przy opisie zjawiska burzy Bog jest niezbedny. Chodzilismy do innych szkol. Na szczescie dla mnie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
86bozydar
 czerwiec 24 2010 07:59   
Forum

Ale rozważ takie coś: Załóżmy że Bóg zgadza się na Twój układ. A teraz rodzi się kolejny niedowiarek i za 10 lat też chce dowodu. Bóg musiałby w nieskończoność dawać nowe dowody żeby ludzie uwierzyli mu. Poza tym jak mówi pismo

Było to wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia. Tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane. Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym. Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój! Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.
(J 20,19-31)

Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli.

===

Pozdrawiam Michał

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 24 2010 20:14   
Forum Moderator
Moderator

odnosząc to do siebie i myśląc racjonalnie - mam szacunek do siebie i pewną dozę dumy osobistej i sama nie zamierzałabym podlizywać się każdemu niedowiarkowi i przysięgać jak dzieci w przedszkolu na wszystko co ma dla mnie wartość - albo wierzysz, albo nie. Masz pewne dowody ode mnie np. na temat tego że jestem wierna - jeśli one Ci nie wystarczają, to już Twój problem - znajdzie się mężczyzna inny który mi uwierzy i nie będę musiała z siebie robić pajaca za każdym razem dając mu dowody.

A teraz przekładając to na fakt, iż jestem stworzona na podobieństwo Boga - przez sam szacunek do Siebie i do mnie - mam nadzieję, że nigdy nie zniży się do śmieszności na jaką chcą go niektórzy sprowokować.

Mój Bóg jest Bogiem dumnym i wartościowym - i nie musi nic nikomu udowadniać - bo to nie On dla nas istnieje, ale my dla Niego

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 24 2010 23:59   
Forum

Quote by: paraklet

albo wierzysz, albo nie.

To brzmi prawie jak szantaz. A gdzie miejsce na poszukiwanie prawdy?

A teraz przekładając to na fakt, iż jestem stworzona na podobieństwo Boga - przez sam szacunek do Siebie i do mnie - mam nadzieję, że nigdy nie zniży się do śmieszności na jaką chcą go niektórzy sprowokować.

Kiedys sie znizal...

Mój Bóg jest Bogiem dumnym i wartościowym - i nie musi nic nikomu udowadniać - bo to nie On dla nas istnieje, ale my dla Niego[/p]

Stworzyl nas ze swojej proznosci. Skaczamy dla niego jak pajacyki, ku jego uciesze. A jak sie brzydko skacze, to sie idzie do piekla.

Na poczatku tego, lub podobnego, watku bylo pytanie, co musialoby sie zdarzyc, zeby mozna bylo uwierzyc w istnienie Boga. No to napisalem. A teraz piszesz, ze Bog takich znakow nie daje i nie musi dawac. Szkoda...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 25 2010 10:46   
Forum

W zasadzie to moge przyjac, ze:
- istnieje jeden Bog (w jednej osobie)
- jest panem i wladca tego swiata, jego stworzycielem z pelnym prawami administracyjnymi
- Jezus byl jego najwiekszym prorokiem, ktory umaral a jego dusza zostala wzieta do nieba
- nasze dusze kiedys wszystkie sie spotkaja na koniec swiata.

Daleko mi do chrzescijanstwa?

===

Profil   Email 
 Cytat 
86bozydar
 czerwiec 25 2010 11:11   
Forum

- jest panem i wladca tego swiata, jego stworzycielem z pelnym prawami administracyjnymi
- Jezus byl jego najwiekszym prorokiem, ktory umaral a jego dusza zostala wzieta do nieba

1. Wg naszej wiary (tzn. wg mojej czyli katolickiej) Bój jest jeden ale w 3 osobach - Bóg Ojciec, Syn Boży (Jezus), i Pocieszyciel (Duch Święty)
2. Panem i władcą tego świata jest szatan wg NT, a stworzycielem Bóg Smile
3. Jezus był Bogiem, jedną z osób trójcy świętej, umarł na krzyżu za nasze grzechy dla naszego zbawienia, wstąpił do piekieł, 3 dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych a królestwu jego nie będzie końca
4. Tutaj nie jestem pewien, nie jestem teologiem, ale na pewno nasze dusze po sądzie będą rozdzielone - na te co idą do nieba na życie wieczne i na te co idą do piekła na śmierć wieczną.

===

Pozdrawiam Michał

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 25 2010 12:05   
Forum

No musze przyznac Bozydar, ze pieknie masz to wszystko wykute. Pozazdroscic pamieci...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 czerwiec 25 2010 12:28   
Forum

W zasadzie to moge przyjac, ze:

Daleko mi do chrzescijanstwa?

porównaj sobie z Credo

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
LuTom
 czerwiec 25 2010 14:08   
Forum

Quote by: 86bozydar

[.........2. Panem i władcą tego świata jest szatan wg NT, a stworzycielem Bóg Smile.......

Szatan jest władcą tego świata? wg KKK ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
86bozydar
 czerwiec 26 2010 09:23   
Forum

http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=18152

===

Pozdrawiam Michał

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 czerwiec 27 2010 18:52   
Forum

Bożydar... to kolejne forum o tematyce religijne, na którym spierają się ludzie, a nie wyjaśnienie i odpowiedź na moje pytanie Frown

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 28 2010 00:46   
Forum

Quote by: LuTom

Bożydar... to kolejne forum o tematyce religijne, na którym spierają się ludzie, a nie wyjaśnienie i odpowiedź na moje pytanie Frown

to poczytaj sobie fakty które ustaliliśmy na naszym forum wspólnie - są tam zebrane wszystkie fakty Cię interesujące http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?forum=10&showtopic=127256&highlight=w%B3adca%20tego%20%B6wiata
jak masz jakieś wątpliwości lub coś do dodania to zapraszam do właściwego wątku
" moje Królestwo nie jest z tego świata"

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,70 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post