Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Rajski ogród Eden - jak rozumieć ten symbol?
 |  Wersja do druku
Dezerter
 listopad 13 2010 12:52   
Forum

Status: offline

Quote by: BLyy[/u]

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, neandertalczycy pod względem duchowym byli zwierzętami? Ja uważam zupełnie inaczej, neandertalczycy niczym nie ustępowali współczesnemu człowiekowi. Chyba, że jakieś nieporozumienie i źle odczytałem sens.

Źle - wyraźnie oddzieliłem Homo sapiens neanderthalensis od innych wczesne homo nie mają dodatku "sapiens"

lecz gdy tworzył kulturę (narzędzia czy potrafił obsługiwać się ogniem) jest człowiekiem, a nie zwierzęciem.

granica jest płynna, należał do gatunku homo, ale my jesteśmy homo sapiens sapiens Cool
z ogniem pewności nie ma, a narzędzia używają zwierzęta...

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Bartosz
 listopad 13 2010 22:21   
Forum

Status: offline

Źle - wyraźnie oddzieliłem Homo sapiens neanderthalensis od innych wczesne homo nie mają dodatku "sapiens"

To jest nazwa gatunku. To, że inne gatunki nie mają tego dodatki nie czyni je niemyślącymi; homo sapiens to nazwa gatunku. Niektórzy klasyfikują neandertalczyka jako podgatunek sapiensa, więc ma dodatek sapiens, inni tego nie robią więc tego dodatku nie ma - co nie czynią ich gatunkiem niemyślącym.

granica jest płynna, należał do gatunku homo, ale my jesteśmy homo sapiens sapiens Cool
z ogniem pewności nie ma, a narzędzia używają zwierzęta...

No i co w związku z tym, że sapiens? Człowiek to człowiek, a nie zwierzę. Zwierzę potrafi posługiwać się patykiem by np. w mrowisku pogrzebać by się posilić, jednak nie tworzy narzędzi ani ich nie przechowuje. To robił homo erectus i do tego nie ma żadnych wątpliwości, tworzył kamienne narzędzia które (zwierzęta nie potrafią zrobić), które używali do wielu skomplikowanych rzeczy(które zwierzęta nie potrafią zrobić) - co jednoznacznie wyklucza wątpliwość, że nie są ludźmi. Ich przedmioty są datowane na dużo starsze niż istnienie neandertalczyka i sapiensa. I nie ma wątpliwości jak piszesz, że potrafili posługiwać się ogniem. Co do tego nie ma wątpliwości, że chodzi o datę 500.000, że wtedy potrafiono wzniecać ogień czyli zanim powstał gatunek homo sapiens i neandertalczyk. Jednak posługiwać się ogniem(nie wzniecać a tylko posługiwać) jeszcze wcześniej. To wszystko wyróżnia ich od zwierząt. Nie ma na świecie żadnego zwierzęcia który potrafiłby obsługiwać się ogniem, nie ma żadnego który potrafiłby wytworzyć narzędzie z kamienia które np. służyłoby mu do cięcia mięsa i używać ich dopóki są w stanie używalności(bo w ten sposób tworzyłyby kulturę)

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,11 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty