Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Premier Francji o Trójcy Św.
 |  Wersja do druku
Gość forum: Maciej+%28Wlkp%29
 sierpień 08 2014 22:39  (Czytany 3708 razy)  


Stanisław Cat - Mackiewicza, „Europa in flagranti”, Aleksandra Niemczyk and Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Uniwesitas, Kraków 2012, s. 220-221; tak pisał o rozmowie premiera Francji Clemenceau z władzami Karlsbadu:


„(...) Kiedyś, kiedy władze municypalne witały go w Karlsbadzie, Clemenceau spojrzał na pomnik wzniesiony na cześć Świętej Trójcy i nie mógł się powstrzymać od niesmacznego dowcipu:


Czy to „tir aux pigeons”? - zapytał burmistrza.


Nie – spokojnie odpowiedział burmistrz – to nie jest „tir aux pigeons”, lecz pomnik wzniesiony przez wdzięczność dla Trójcy Świętej, która niegdyś ocaliła miasto nasze od dżumy.


Och, ocaliła od dżumy – ironicznym tonem odpowiedział Clemenceau – A czemuż Trójca Święta dopuszcza szerzenie się dżumy gdzie indziej?”


Premier Clemenceau zadał pytanie, które zadaje sobie często wiele osób. Dlaczego Bóg dopuszcza zło i cierpienie. Mnie osobiście łatwo zrozumieć zło wywołane bezpośrednio przez człowieka – wojny, kradzieże, ucisk, zniewolenie, itp. Skoro Bóg dał ludziom wolną wolę, to nie może ingerować za każdym razem, kiedy ktoś czyni zło. Jednak jest też taki rodzaj cierpienia, który wynika z natury tego świata: cierpienie wywołane wskutek chorób. Za niektóre choroby również odpowiada człowiek, ale wiele wynika z obecności wirusów, czy bakterii w przyrodzie. Epidemie, takie jak dżuma, cholera, tyfus, i inne są wpisane w nasz świat. Jeżeli ktoś cudem zachowa zdrowie i przetrwa ciężką chorobę, często dziękuje za to Bogu. Jest również wiele przypadków, kiedy święci czynili cuda, albo kiedy dochodziło do cudów po ich śmierci. Jednak cuda dotyczyły nielicznych a wielu jednak umierało w cierpieniach. Co z tego, że cud dotknął jednego zadżumionego, jeśli w tym samym czasie zmarły tysiące innych zadżumionych? Ludzie dziękowali Bogu, gdy kto przeżył, ale nie obarczali Boga za to, że pozwolił na śmierć tysięcy innych. Premier Clemenceau zapytał o to? Może znane mu były poglądy gnostyckie... Jak Państwo odpowiedzieliby na pytanie premiera Clemenceau?

===

 
 Cytat 
skierka
 sierpień 09 2014 10:44   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/06/08
Postów:: 1041

Ewangelia mówi ,że w takim przypadku należy strząsnąć pył ze swych sandałów i ... ktoś taki dla nas NIE ISTNIEJE , jeśli tak nie zrobimy to strzelamy sobie 'bramkę samobójczą " bo
((((((((((((((

-po pierwsze udowadniamy ,że można mówić że On jest Panem kosmosu ,należy mu się posłuszeństwo a...jednocześnie ignorować Jego Słowa.Jeśli taki kpiarz nie istnieje , jest to po co się nim zajmować ?

- po drugie upokarzamy siebie , tak siebie jako Jego dzieci , my nie jesteśmy petentami ,ludźmi proszącymi o cokolwiek ale dziećmi Boga, my jedynie przedstawiamy mu obraz, propozycję, boską propozycję ,jeśli nie usłucha to ..."paszoł won "przecież wiadomo ,że jeżeli kpi to nie traktuje serio , nie usłucha , potępiony jest i tyle .Do czego nam potrzebne ich "łaskawe spojrzenie "wiara wymaga MINIMUM POKORY , jeśli ktoś taki jej nie ma ...tracimy czas ... i godność.

Co ,że premier ? a cóż to za marność ? no ...jeśli w to wierzymy ...tak to świadectwo naszej wiary , niczym jest , to właśnie tak irytowało Rzymian , sprowadzenie dostojników tego świata do pyłu ... do nicości , czy to potrafimy ? bo jeśli się płaszczymy to jesteśmy kiepskimi uczniami.
Czy rzeczywiście uważamy ,że jeśli pozostaniemy namolni to dokonamy cudów ewangelizacji lepiej niż On ? lepiej niż apostołowie ?
Być może czekają nas cierpienia , upokorzenia , drwiny ale najlepszym sposobem jest milczenie , tak , tak właśnie postępował Chrystus bo przecież drwina był elementem Jego Męki.

((((((((((((((((((((((
A jak się to robi dzisiaj ? oho ! samochwała w kącie stała bo mam swoje osobiste doświadczenia , zwykle [ zdarzyło mi się to kilka razy ] to w takich przypadkach odpowiadam :
"Odnoszę wrażenie ,że to za trudne dla Pana ,po co się pan narywa , to za trudne , tekst Ewangelii może pan sobie kupić ,jeśli pan tego nie rozumie to nie jestem w stanie pomóc , no cóż różne są subiektywne cechy intelektualne " czy coś w tym stylu , mówię wam ... działa ! jak granat ...
kpiarz odchodzi jak "zmyty " a Jezusa w Jego rodzinnych strona chciano pozbawić życia .... właśnie przez ciętość riposty.
Czy to ma odniesienie ewangeliczne ? oczywiście wtedy nie znano granatów , ale mówi się o "mieczu słowa " to nie ja wymyśliłem .

Drogi Autorze poruszyłeś bardzo , ale to bardzo ważki temat, Ewangelii na co dzień .

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 10 2014 09:27   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/17/05
Postów:: 695

Georges Benjamin Clemenceau znany byl z tego, ze mial ¨ciety¨ jezyk. Ten ¨niesmaczny dowcip¨ byl pytaniem o wiare. Wiara czyni cuda. Bog moze cudownie ochronic ludzi od najgorszych nieszczesc. Jezeli z dawnej wiary pozostal tylko pomnik, to zbyt malo dla Boga. Bog moze dac znac przez rozne osoby wiec takze przez Georges´a Benjamina Clemenceau. Wyglada na to, ze Bog chcial przypomniec o prawdzie wiary przez osobe Georges´a Benjamina Clemenceau .

Mnie osobiście łatwo zrozumieć zło wywołane bezpośrednio przez człowieka – wojny, kradzieże, ucisk, zniewolenie, itp.

Jesli ma sie swiadomosc, ze czlowiekiem posluguje sie szatan dla realizacji zla na swiecie, nie jest trudno zrozumiec. Czlowiek stworzony jest do zycia w pokoju.

Skoro Bóg dał ludziom wolną wolę, to nie może ingerować za każdym razem, kiedy ktoś czyni zło.

Ingerencja Boga nie jest zalezna od ludzkiej wolnej woli. Bog MOZE dokladnie WSZYSTKO. Bog NIE podporzadkowuje sie ludziom, a ludzie powinni podporzadkowac sie Bogu. Bog nie ingeruje w kazdej sprawie tak jak ludzie chcieliby tego, bo nie bedzie wszystkiego zalatwial za ludzi.

Jednak jest też taki rodzaj cierpienia, który wynika z natury tego świata: cierpienie wywołane wskutek chorób.

NATURA tego swiata jest inna. ZDROWA. W niedlugiej przyszlosci chorob nie bedzie.
Sprawca chorob jest szatan. Bakterii chorobotworczych I wirusow wciaz przybywa na swiecie. Bog tego nie czyni, bo nie potrzebuje patrzec na cierpienia ludzkie. Wirusy I bakterie chorobotworcze nie sa przypadkiem. Ktos sie tym zajmuje.

Za niektóre choroby również odpowiada człowiek

Czlowiek jest tylko na tyle odpowiedzialny, ze nie potrafi walczyc za slabosciami. Obzarstwo, pijanstwo oraz inne uzaleznienia.

kiedy święci czynili cuda

NIGDY. Cuda czyni Bog z uzyciem osob swietych.

Jednak cuda dotyczyły nielicznych a wielu jednak umierało w cierpieniach.

Tego nie wiemy. Jezeli cos sie nie stalo, nie mozemy powiedziec z pewnoscia.
Przyklad. Kolega mial gruzlice. Zanim dowiedzial sie o niej mial kontakt z wieloma osobami. Kaszlal przy nich. Nikt nie zachorowal. Poniewaz nic sie nikomu nie stalo, nikt nie zostal zarazony, nie pomysli nikt, ze Bog mogl to sprawic. Zarazic sie pratkami gruzlicy jest bardzo latwo.

Ludzie dziękowali Bogu, gdy kto przeżył, ale nie obarczali Boga za to, że pozwolił na śmierć tysięcy innych.

Dobrze, ze ludzie potrafia dziekowac I byc wdziecznymi.
Boga nikt nie bedzie obarczac wina. Nie Bog jest winny, a szatan. Bog chorob nie stworzyl. Naturalne systemy na swiecie daza do oczyszczania. Np. organizm ludzki wydala substancje szkodliwe. Ma mozliwosc regeneracji.

Slowa: „tir aux pigeons” symbolizuja niszczenie duchow ludzi, ktorzy dzieki wierze w Boga oraz ufnosci Bogu, przezyli. Poniewaz uzyta jest liczba mnoga, nie moze tutaj o Ducha Swietego chodzic. Duchy ludzkie tez sa sybolizowane przez golebie. Co w nas jest z wiary I ufosci Bogu???
A gdzie jest pomnik? Ja go nie widzialam.

Dzisiaj niebezpieczenstwo eboli (¨krwawej goraczki¨) jest duzo wieksze niz ludzie moga sie spodziewac. WHO w koncu zaczelo cokolwiek robic, chociaz niewystarczajaco. WHO straszylo ludzi zwykla grypa z powodu ktorej tylko nieliczni, najslabsi moga umrzec. Straszono, poniewaz zarabiano na szczepionkach. Chodzi tu o miliardy euro. Poniewaz lekarstwa przeciw eboli nie ma i WHO nie ma miliardowego zarobku, wiec sie nie zaangazowalo na czas. Ebola zbiera duze zniwo.
Jestesmy wystawieni na probe naszej wiary I ufnosci Bogu. Czy znajda sie ludzie, ktorzy potrafia Boga przeblagac, bysmy nie umierali w okrutnych mekach?

Komentarz o eboli z Gazeta.pl.

¨Smiejcie sie. Gdy czytamy o wirusie Ebola, moze sie wydawac, ze to tak daleko i mamy to w nosie. Ja tez tak myslalem. Siedze na dyzurze pogotowiarskim na dalekiej polnocy w Szwecji, w malym miasteczku gdzie kazdy glosniejszy pierd sasiada jest wydarzeniem. Spoko udaje ze tyram siedzac na necie i wtem przychodza do mnie dziewczyny- pogotowie przywiozlo pacjentke. Przyjechala tydzien temu z... Nigerii, samolotem do Europy. Nie chciala powiedziec dokad, klamala ze wyladowala w jakims kraju europejskim, a tam dobrzy "przyjaciele" wyslali ja pociagiem do Szwecji. A glupie pogotowie przywiozlo ja do nas z... bolem plecow, teraz w srodku nocy. I co? Jezeli kobieta przywiozla wirusa, to sprzedala go juz w polowie Europy. A co my moglismy zrobic? Wysmarowalismy sie spirytusem i alleluja... Aby tylko nie nozkami do przodu. Okres wylegania jest do 21 dni. Smiertelnosc nie 60% jak mylnie podajé GW (to smiertelnosc TYLKO w Sierra Leone, gdzie zyl Dr. Khan, swiatowy specjalista od wirusa), w innych krajach smiertelnosc jest 80%. Czyli teraz niepewnosc przez 2 tygodnie. Alarmu nie moge podniesc, bo nie mam podstaw. Taki to jest wspolczesny swiat. Czlowiek siedzi i bam! jak mawial klasyk- rzeczywistosc skrzeczy. Dobranoc! ¨
W europejskich mediach mowi sie o gotowosci na przypadek eboli. Pokazano nawet jak zabezpieczona jest pomoc medyczna. SKANDAL!!! To nie jest zadne zabezpieczenie, jezeli sa czesci ciala odkryte. Maseczka na twarzy I okulay to stanowczo za malo. Cienkie skafandry, ktore mozna latwo rozerwac, to zadne zabezpieczenie. Jesli sluzba medyczna zacznie chorowac, nie bedzie komu leczyc. Co na to WHO?
Kiedys we Wroclawiu (poczatek lat 60) byly przypadki ospy. Wroclaw byl odizolowany. Zaden z krajow gdzie wystepuje ebola nie jest odizolowany. Nawet w przypadku odizolowania jakiegos kraju choroba moze sie rozprzestrzeniac przez wiatr. Kraje w ktorych jest ebola powinny byc zamkniete w tym, brak lacznosci lotniczej. Mierzenie temperatury na lotniskach nie ma najmniejszego sensu. Od czasu zarazania do pierwszych objawow mijaja dni. Podrozuje, kto chce. Ciala osob zmarlych powinny byc palone, dla bezpieczenstwa, nawet jesli to nie jest chrzescijanskie. Trzeba dbac o zyjacych I starac sie zachowac ich przy zdrowiu. WHO temu nie sluzy. Ebola jest duzo gorsza od wojny, skoro co piata osoba ma okazje przezyc, a zarazic sie moze kazdy.

Z komentarza pana Skierki.
Ewangelia mówi ,że w takim przypadku należy strząsnąć pył ze swych sandałów i ...ktoś taki dla nas NIE ISTNIEJE , jeśli tak nie zrobimy to strzelamy sobie 'bramkę samobójczą "

Drogi Autorze poruszyłeś bardzo , ale to bardzo ważki temat, Ewangelii na co dzień .

Niech sie pan Skierka nie osmiesza I nauczy czytac ze zrozumieniem.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego
 
 Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 10 2014 12:43   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/06/08
Postów:: 1041

Słyszałem ,że Jego drogi górują nad naszymi co implikuje ,ze jakiekolwiek roztrząsania tematów w rodzaju dlaczego Bóg uczynił tak a nie inaczej ,są BEZPRZEDMIOTOWE ...zostawmy to teologom.Clemenceau powinien to wiedzieć, więc dlaczego pytał ?
Odpowiedź może być tylko jedna " Bo bóg tak chciał "... i basta.

Jeśli znany ze swej wrogości do religii Clemenceau zadaje takie pytanie i to człowiekowi znanemu TO MA W TYM SWÓJ CEL, jaki ? chce poznawać Boga czy z nim walczyć ?
Tak potwierdzam, takie pytania spotykam na co dzień i nie służą one dociekaniom natury światopoglądowej ale atakowanie przez np. ośmieszanie... znam to,to nie pytanie to atak.

Czyżbyśmy tego nie wiedzieli ? Czyści jako gołębie a przebiegli jako węże , doprawdy ?
nie rozumiem dlaczego dajemy się wciągać w takie dyskusje które po pierwsze nie osiągną swego celu ewangelizacyjnego [ ten człowiek wcale nie poszukiwał Prawdy ], a jeżeli ktoś osiąga jakikolwiek cel , to taki , który sobie założył atakujący.Co więcej sami komplikujemy sobie życie pytaniami które do niczego nie prowadzą... są nieprzydatne .Dowód ? Ileż to podobnych poglądów roztrząsa teologia a ...co przez to osiągnęła ? ...niemoc.

Bo tym nie mamy się zajmować , tego Pan nam nie nakazał, Wola Boska i tyle.
a propos ,G. C . był nazywany "tygrysem " z racji zajadłości w stosunku do oponentów ,także światopoglądowych "lew ryczący"?
no...blisko Tak ,to Ewangelia na co dzień. Z szatanem się nie dyskutuje , to zadanie ...Ewy.

Czy to znaczy ,ze każdy kto zadaje takie pytania ma złe intencje ? Ależ skąd , to może być dowodem jedynie na to, że jego wiara ma charakter czysto teoretyczny , akademicki , sprowadza się do przemyśleń , rozważań ...i niczego więcej co wiąże się z jej zastosowaniem w życiu potocznym , ale to wina raczej instytucji niż wiernych.

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 11 2014 17:16   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/17/05
Postów:: 695

Moze pan Skierka tlumaczyc sie jak chce, jadnak swojego braku zrozumienia, niczym pan Skierka nie wytlumaczy.

jakiekolwiek roztrząsania tematów w rodzaju dlaczego Bóg uczynił tak a nie inaczej ,są BEZPRZEDMIOTOWE ...zostawmy to teologom.

Czy pan Skierka chce tutaj rehabilitowac pomawianych wczesniej przez pana Skierke teologow? Jezeli doszedl pan Skierka do takiego wniosku, to gratuluje.
Zastanowienie sie nad tym co Bog uczynil jest celowe. Bog nie zabronil czlowiekowi zastanawiania sie nad czyms. Czyn przedmiotem napewno nie jest. Czlowiek moze sie zastanawiac nad budowa przedmiotu I moze sie zastanawiac nad czynem. Nad czynami ludzkimi zastanawiaja sie sady I je sadza. Dobre czyny ludzie potrafia wynagradzac. Taka sytuacja nie moglaby zaistniec, gdyby nie bylo zastanowienia nad czynem.
Jezeli ludzie beda sie zastanawiac wiecej nad czynami Boga, to szybciej zrozumieja Kim On Jest.

Clemenceau powinien to wiedzieć, więc dlaczego pytał ?
Odpowiedź może być tylko jedna " Bo bóg tak chciał "... i basta.

Nie powie mi pan Skierka, ani nikomu, ze Bog chcial aby ludzie zastapili wiare I ufnosc Bogu, pomnikiem. Z Boga nie moze pan Skierka robic idioty!!!
Dlatego Duch Swiety wplynal na Georges´a Benjamina Clemenceau, by ludziom przypomniec o sile wiary I ufnosci Bogu ich przodkow.

Jeśli znany ze swej wrogości do religii Clemenceau

Georges Benjamin Clemenceau nie byl wrogiem religii. Dla wielu bedzie pana Skierki opinia duzym zaskoczeniem. Niech pan Skiekrka nie narzuca nowych opinii. O osobie juz dlugo nie zyjacej mozna pisac co sie chce. Osoba niezyjaca nie moze sie bronic. Swiadkow, osob ktore dobrze znaly Georges´a Benjamina Clemenceau tez nie ma na swiecie. Liczy pan Skierka na to, ze bez osoby I swiadkow kazde klamstwo mozna teraz o osobie powiedziec lub napisac. Bardzo brzydko.

chce poznawać Boga czy z nim walczyć ?

Poniewaz zalozenie jest klamliwe, pytanie nie ma sensu.
Jednak powiem (nie odpowiem) panu Skierce. Georges Benjamin Clemenceau nigdy z Bogiem nie walczyl.

Tak potwierdzam, takie pytania spotykam na co dzień

Nie wierze, zeby ludzie codziennie pytali o Georges´a Benjamina Clemenceau. Na dodatek pana Skierke.

nie rozumiem dlaczego dajemy się wciągać w takie dyskusje które po pierwsze nie osiągną swego celu ewangelizacyjnego

O kim pan Skierka pisze.
Znajac z tekstow pana Skierki platanine mysli, mylenie pojec I brak zrozumienia, powinien pan Skierka dla jasnosci napisac, co pan nazywa ¨ewangelizacja¨ I co okresla pan Skierka przez ¨cel ewngelizacji¨.

Co więcej sami komplikujemy sobie życie pytaniami które do niczego nie prowadzą... są nieprzydatne .Dowód ? Ileż to podobnych poglądów roztrząsa teologia a ...co przez to osiągnęła ? ...niemoc.

Ciekawosc motorem wiedzy. Dlatego zadaje sie pytania.
Teologia nie roztrzasa pogladow. Poglady nie sa tematem teologii a Bog. Prawdziwa wiara wolna jest od pogladow. Pan Skierka sklamal.
Kazdy teolog powinien znac niemoc. Jest to stan naturalny, ktory z Boga obecnosci wynika. Przy Bogu, kazdy czlowiek czuje sie bezsilny.

Bo tym nie mamy się zajmować , tego Pan nam nie nakazał, Wola Boska i tyle.

Nie jest prawdopodobnym, aby Bog Swoja Wole objawil panu Skierce.
Bog Swoja Wole przekazuje ludziom bezposrednio I nie dal panu Skierce prawa wgladu.

a propos ,G. C . był nazywany "tygrysem " z racji zajadłości w stosunku do oponentów ,także światopoglądowych "lew ryczący"?

Jezeli ktos sie poczul zaatakowany, a ostrosc slow nie musi miec zwiazku z atakiem I odczucie jest subiektywne, to moze kogos nazwac ¨tygrysem¨. Nazewnictwo latwo mozna przyjac.

no...blisko Tak ,to Ewangelia na co dzień. Z szatanem się nie dyskutuje , to zadanie ...Ewy.

Nazwanie kogos ¨tygrysem¨ nazywa pan Skierka: ¨ewangelia na codzien¨. Radze panu Skierce udac sie do specjalisty.
Dyskusji Bog nikomu nie zabrania.
Bog umiescil Ewe w miejscu TYLKO Sobie znanym.
Jako kobiete, mozna mnie nazwac Ewa. W imieniu wszystkich kobiet na Swiecie: pan Skierka nie bedzie wyznaczal nam zadan!!! BEZCZELNOSC.

Ależ skąd , to może być dowodem jedynie na to, że jego wiara ma charakter czysto teoretyczny , akademicki , sprowadza się do przemyśleń , rozważań ...

Kazdy profesor, kazdy specjalista byl kiedys studentem.

P.S.
Wspaniale spedzilam Niedziele. Bylam w kilku miejscach zwiazanych z historia. Dbajcie o prawdziwa historie.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego
 
 Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 11 2014 20:05   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/06/08
Postów:: 1041

Odpowiadam na tylko jedno zagadnienie [ za dużo tego , to ponad moje siły] z jakim fragmentem Biblii kojarzy się pytanie G.C. ?
Rodz.3,1 " Czy rzeczywiście Bóg powiedział : nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu ?" czy wypowiedział herezję ależ skąd szatan tylko spytał i... zasiał wątpliwości .

Więc sianie wątpliwości jest dziełem szatana , od tego się zaczęło.Cała tragedia ludzkości.
Więc iloma podobnymi zagadnieniami zajmuje się teologia ? Ileż to niepokoju w chrześcijaństwo wniosła ? ile to podziałów uczyniła ? Przecież Biblia jest dziełem kompletnym ... na pytanie Autora da się odpowiedzieć lekturą np.ks. Hioba , uważam ,że wystarczy. Na to swoje pytanie G.C. powinien otrzymać odpowiedź ,natychmiast ...ale nie otrzymał...

Dlaczego tak jest ,bo my jesteśmy Jego sługami którzy zamiast wykonywać Jego polecenia omawiamy je...siła rzeczy to implikuje powstawanie dzieł innych niż Biblia, i to wymiarze masowym.

Krótko i do rzeczy :
Która z instytucji Watykańskich tym się zajmuje , realizacją poleceń Pana ?[ trochę i ich jest ] co żadna ? ciekawe...
Potrzebny jest mocniejszy dowód ?
My się zajmujemy problemami innymi niż WYKONYWANIE poleceń Pana . A propos , rad bym poznać chociaż jednego [ sic !] słownie jednego teologa który "ciurkiem "potrafiłby wyliczyć w ilu to punktach kościół pod zarządem tej a nie innej instytucji jest nieposłuszny ... co nie ma takiego znawcy Biblii i praktyki jej zastosowania ? Ilu to mamy pracowników naukowych w kościele ?
&&&&&&&&&&&&&&&&&

Znam ten mechanizm ze świata nauki świeckiej , aby napisać pracę doktorską trzeba postawić problem który z czasem staje się problemem , tematem badawczym choćby najbardziej bzdurny , choćby najmniej potrzebny , no... o czymś jednak trzeba pisać aby znaleźć pracę w tym gronie ,a Biblia jest prosta , bardzo prosta więc trzeba znaleźć problem ... a reszta przyjdzie sama...
Znajda się apologeci , znajdą się polemiści a pożytek z tego ...no cóż każdy widzi , ileś tam obronionych prac doktorskich a rozwiązanych problemów społecznych czy ewangelizacyjnych ...zero .
&&&&&&&&&&&&&

Powinienem na tym skończyć ale ...no właśnie, nie potrafię się oprzeć się pokusie aby nie zapytać SKĄD wiadomo ,że to Duch św. natchnął G .Clemenceau ?
Widzę dwie możliwości :
A/ Szan . Oponentka ma bardzo bliski kontakt z Duchem św. i wie to od Niego .
B/ fakt natchnienia Ducha św. którego doświadczył G.C. jest jednym z objawień które nie zostało opublikowane .

Być może jest jeszcze jakaś inna możliwość , niestety jej jej nie dostrzegam .

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 12 2014 07:51   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/17/05
Postów:: 695

Pan Skierka okraja technike szatana. Z Ksiegi Roszaju 3.1-5 wynika, ze szatan najpierw wprowadza watpliwosc, a potem klamie. Przeczenie slowom Boga to herezja. Szatan jest heretykiem.

Więc iloma podobnymi zagadnieniami zajmuje się teologia ? Ileż to niepokoju w chrześcijaństwo wniosła ? ile to podziałów uczyniła ? Przecież Biblia jest dziełem kompletnym

Pan Jezus Sam powiedzial, ze z Jego powodu beda podzialy. Niepokoj moralny powinien wywolac zastanowienie czlowieka. Zastanowienie to mysl.
U Boga nie ma wymyslonej przez kogos I powtarzanej przez ludzi ¨wspolnoty pierwotnej¨. Bog jest Bogiem podzialow. Dlatego jest hierarchia, denominacje, dziecko sprzeciwia sie rodzicom, jest podzial na rasy, podzial terytoriow dla poszczegolnych ras. Mozna wiecej wymieniac. Ludzie moga roznic sie pieknie- po bozemu albo roznic sie brzydko- po szatansku. Jezeli roznia sie pieknie, to zgodnie z wola boza, wiec takze bez nienawisci. W przyszlosci tez bedzie podzial: Niebo I Pieklo. Zarowno Niebo jak I Pieklo na wzor Nieba, maja swoje podzialy. Niebo sklada sie z siedmiu czesci.

na pytanie Autora da się odpowiedzieć lekturą np.ks. Hioba

Prosze sprecyzowac.

Która z instytucji Watykańskich tym się zajmuje , realizacją poleceń Pana ?

Polecenie boze jest indywidyalne. Nie wyobrazam sobie, zeby masy ludzi przyjezdzaly do Watykanu opowiadac o poleceniach otrzymanych od Boga I szukac kogos, kto by nad nimi czuwal dla wypelnienia bozego Polecenia. Absurd. Relacja Boga z kazdym czlowiekiem na Swiecie jest osobista I taka czlowiek powinien zachowac.

My się zajmujemy problemami innymi niż WYKONYWANIE poleceń Pana .

My ludzie inaczej. My staramy sie wykonac boze polecenia. Mozemy zaliczac wpadki. Nie zrozumiec czegos, zostac zwiedzionym.

słownie jednego teologa który "ciurkiem "potrafiłby wyliczyć w ilu to punktach kościół pod zarządem tej a nie innej instytucji jest nieposłuszny ... co nie ma takiego znawcy Biblii i praktyki jej zastosowania ? Ilu to mamy pracowników naukowych w kościele ?

Czy dobry Bog stworzyl czlowieka w 100% poslusznego? Nieposluszenstwo jest czlowiekowi potrzebne, by potrafic sprzeciwic sie szatanowi. Przypomne, ze Bog bedzie rozliczal, a pan Skierka niech sie ze swoich zamiarow rozliczania wycofa.

ileś tam obronionych prac doktorskich a rozwiązanych problemów społecznych czy ewangelizacyjnych ...zero .

Nie wszystkie problemy spoleczne sa dla teologow. Istnieje podzial. Rzady swieckie musza rozwiazywac caly szereg problemow, a jezeli ich nie rozwiazuja, nie mozna za ten stan obwiniac kogos innego. Ewangelizacja nie jest tym samym co wprowadzanie I szerzenie Koranu. Chyba pan Skierka tego nie rozroznia I narzuca innym wlasne poglady. Juz wielokrotnie o tym pisalam, a pan Skierka wydaje sie byc twardszy od betonu.

Powinienem na tym skończyć ale ...no właśnie, nie potrafię się oprzeć się pokusie aby nie zapytać SKĄD wiadomo ,że to Duch św. natchnął G .Clemenceau ?
Widzę dwie możliwości :
A/ Szan . Oponentka ma bardzo bliski kontakt z Duchem św. i wie to od Niego .
B/ fakt natchnienia Ducha św. którego doświadczył G.C. jest jednym z objawień które nie zostało opublikowane .

Juz nawet male dziecko jest w stanie zrozumiec, ze wplyw Ducha Swietego na czlowieka jest codziennie I bardzo duzy.

Jeszcze pan Skierka nie napisal, czym jest dla pana Skierki ¨ewangelizacja¨, a czym ¨cel ewangelizacji¨.


Panie Skierko. Jak zwykle nie potrafi pan Skierka trzymac sie tematu. Zamiast pisac na temat, wypisuje pan Skierka swoje wlasne bolaczki I biadolenie. Chce, pan Skierka, podporzadkowac wiare ludzi wlasnym pogladom. Pan Skierka sieje zwatpienie I stara narzucic wlasne poglady. Od kogo pan Skierka sie uczy.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Maciej+%28Wlkp%29
 sierpień 12 2014 09:35   


Jeśli Bóg stworzył wszystkie organizmy, to również bakterie i wirusy.

Czy Bóg stwarzając świat przewidywał, co zrobi człowiek i godził się na to, jakie będą konsekwencje? Wiele chorób wypływa z natury tego świata, stworzonego przez Boga. Dlaczego ludzki organizm jest tak słaby? Zwierzę może spać na mrozie i nie zamarznie. Człowiek zamarznie. Są zwięrzeta, które mogą spaść z wysokości i nic im się nie stanie. Człowiekowi o wiele łatwiej zginąć. Niektóre zwierzęta mogą tyle zjeść lub wypić, aby starczyło to im na wiele dni. Człowiek szybko umiera z pragnienia lub głodu. Czy Bóg przewidywał, że tak będzie?

Były na świecie epidemie, w których umierało nawet 90% mieszkańców. Czy Bóg stwarzając świat zdawał sobie z tego sprawę?

===

 
 Cytat 
skierka
 sierpień 12 2014 15:54   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/06/08
Postów:: 1041

Węzłowy jak mi się wydaje cytat :to nie mówi człowiek ... TAK MÓWI PAN...
42, 7. "Zapłonąłem gniewem na ciebie i przyjaciół dwóch twoich, bo nie MÓWILIŚCIE O MNIE PRAWDY, jak sługa mój Hiob " a wiec kłamali .... ale jak ?

ONI KONFABULOWALI ....w zasadzie cała ks. Hioba to opis niezmierzonej potęgi Pana i nicości ludzkiego rozumu , wszystko to co może powiedzieć człowiek o Panu to to ,że w zasadzie poza paroma prawdami objawionymi ...nic nie wie .... Hiob tez nie wiedział ...ALE UFAŁ .
*************************
Przez wzgląd na Hioba Pan im przebaczył ... a cóż takiego uczynili owi grzesznicy ano ZŁAMALI DRUGIE PRZYKAZANIE PANA.
"Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy które są na niebie..."

Gdyby przetłumaczyć to na język współczesny ...no spróbuję :
"nie będziesz tworzył wyimaginowanych obrazów Pana , konfabulował w książkach , Internecie , nie opowiadał o Nim historii których nie ma w Biblii , nie będziesz zastanawiał się dlaczego On tak uczynił a nie inaczej , bo nicością jest twój rozum."

Takie jest moje rozumienie tego przykazania . Hiob powiedział ,ze nagi wyszedł z łona matki i nagi powróci " Pan pochwalił jego postawę .
"Błogosławieni ubodzy w duchu... to już NT.
*******************

Uwaga jest i ostrzeżenie dla "twórców " ...albo nie... zbyt groźne .
*************

A zasadzie jak to się stało ,że w wydaniu katechizmowym jest dziesięć przykazań choć powinno być dziewięć , bo...jedno "skasowano " cóż to za kreatywna księgowość "
z jednego ostatniego zrobić dwa ? nie wolno zmieniać ...choćby o "jotę"

a potem mamy i owoce takiego "nauczania " bo oto w życiu potocznym słyszę :
"Gdyby Bóg istniał to nie dopuścił do takich rzeczy ... " ukłony dla uczonych w piśmie to Wasza wina ...tak , Wasza bo gdyby w świadomości wiernych to przykazanie istniało , to nie było by takich wypowiedzi.
*************************

Odpowiadam na post. P. Marianny.

1. Tak zgadza się szatan najpierw zasiał nie pokój a później skłamał , tak... to prawda , najpierw jest wywołanie problemu a później ..teologia.
Tak Pan mówił ,że Z JEGO POWODU będą niepokoje ale Jemu wolno nam nie .... Pan może wystawić człowieka na próbę , człowiek może jedynie prowokować do grzechu ...i nic więcej , może inaczej : co wolno Wojewodzie...

2. Jak to JEDYNIE indywidualnie ? a to w Biblii nie ma ZASAD FUNKCJONOWANIA WSPÓLNOTY ? jestem zdumiony , kogo jak kogo ale p. Marianny przy wszystkich sprzecznościach o to bym nie posądzał , o napomnieniu braterskim i innych problemach już przecież rozmawialiśmy ... stoi "jak byk" kto się z tego rozlicza ?
co nikt ? no ..jeśli ignoruje się Biblię to faktycznie ,nie ma potrzeby... a jak wygląda kwestia lichwy w WEWNĘTRZNYCH stosunkach między chrześcijanami ?
co ,ze to kwestia władzy świeckiej ? To władza świecka ma prawo ingerować w zasady funkcjonowania wspólnoty ? Nie ma problemu proszę scedować stosowne uprawnienia prawodawcze , zarządzające na władze świeckie ,oddać kilka pastorałów , i wszystko jasne ...Tylko usilnie proszę nie rugać wiernych dla których prawo państwowe jest punktem odniesienia moralnego , sami tego nauczyliście...

_____________
Wczoraj , via TV "Trwam " słuchałem abpa, Wielgusa , mówił on wprost ,że prawo świeckie jeśli jest niezgodne z katolicką moralnością NIE JEST OBOWIĄZUJĄCE . To jak to... mamy ich słuchać czy nie , słuchać częściowo , raz być lojalnym a raz nie ...?
No przyjmijmy i ten "majstersztyk " ale gdzie jest stosowny wykaz tego co jest zgodne z katolicką moralnością a co nie np. w kategoriach ekonomicznych ... co nie ma ? To czym ma się kierować przeciętny "zjadacz chleba " intuicją ,sercem ? no ...z doświadczenia wiem ,że bywają zawodne ..
ale skoro tak , ok, po cóż rozprawiać o np "In Vitro " zostawmy to sercu... słowo się rzekło, kobyłka ......

EINE POLNISCHE WIRTSZAFT.

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 13 2014 02:16   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/17/05
Postów:: 695

Do pana Macieja.


W biblijnym opisie stworzenia swiata powtarzane sa slowa ¨A Bóg widział, że były dobre.¨ Nieomylny Bog kontrolowal Siebie, aby Jego stworzenie bylo dobre. Czy mozna nazwac bakterie chorobotworcze I wirusy dobrymi? Skoro sa przyczyna chorob czlowieka, sa zle. Bog nie uczynil nic co jest dla czlowieka zle. Za to odpowiada szatan.
Niech sie ktos zastanowi, do czego Bogu potrzebne sa tysiace nowych insektow rocznie? (Niedawno zlapalam nowego insekta. Nie istnieje na zadnej liscie insektow.) Nie sa to wlasciwie nowe insekty, a mutanty. Mutacja biedronki jest stonka ziemmniaczana. Bogu nie potrzeba bylo brudu na Ziemi, bo lubi czystosc I uporzadkowanie. Nie Bog meczy ludzi brudnymi muchami, pajakami, komarami, pchlami, pluskwami I innymi swinstwami roznoszacymi brud I choroby. Szatan meczy ludzi. Bog stworzyl czlowieka nie po to by go meczyc. Nie mozna z Boga – lagodnego Baranka robic okrutnika.

Moze to dla pana Macieja bardzo trudno zrozumiec, ale juz przy stworzeniu swiata Bog wiedzial o nim wszystko. Poddawanie pod watpliwosc pelnie swiadomosci Boga przez pana Macieja, Bog tez znal. Skoro pan Maciej obraza Boga przez klamstwa o naturze de facto o Bogu, to pana Macieja sprawa. Ludzie nie musza ulegac sugestiom, oraz wprowadzaniu watpliwosci. Klamstwom wierzyc nie musza.

Zwierzę może spać na mrozie i nie zamarznie.

Jakie zwierze? Zwierzeta nigdy nie zamarzaly? Dlaczego na biegunach nie ma krolikow, kur I innych zierzatek? Niedzwiedz polarny jest dostosowany do temperatury, wiec moze zyc.

Są zwięrzeta, które mogą spaść z wysokości i nic im się nie stanie.

To dlaczego zwierzeta nie wyskakuja z samolotow bez spadochronow? To byloby swietne widowisko nie tylko dla dzieci.
Zaluzmy, ze ma pan Maciej na mysli kota, ktory spada na cztery lapy, choc nie zawsze.

Niektóre zwierzęta mogą tyle zjeść lub wypić, aby starczyło to im na wiele dni.

Ja wole jesc codziennie I zadawalac sie roznymi smakami roznych potraw. Kombinacje smakow daja czlowiekowi olbrzymia przyjemnosc spozywania posilku. Zwierzeta tego nie znaja.
Wielblad ma zapas wody garbach.

Niech pan Maciej sobie wyobrazi, ze ma siersc niedzwiedzia polarnego, kosciec kota I garby wielblada. Mam nadzieje, ze poczuje sie pan Maciej silniejszy I bedzie bardziej zadowolony. Nalezy nauczyc sie chodzic na czterech lapach.

Biologia jest dla pana Macieja bardzo odlegla.
Gdyby pan Maciej uczyl sie biologii, to zrozumialby, ze czlowiek jest najlepszym Boga stworzeniem. Idealnym.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 13 2014 17:21   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/17/05
Postów:: 695

" a wiec kłamali .... ale jak ?

ONI KONFABULOWALI ....

Z Wikipedii:
¨konfabulujący człowiek jest przekonany o prawdziwości swoich wspomnień, i jeśli o nich kogoś informuje, to wówczas nie kłamie, gdyż kłamać można wyłącznie świadomie. ¨

Pan Skierka ma swoje nieprawdziwe definicje slow I wprowadza chaos myslowy. Wyraznie jest powiedziane. Konfabulacja klamstwem nie jest. Dzieki konfabulacji mozemy ogladac filmy fabularne dotyczace historii. Konfabulacja jest logiczna.

w zasadzie cała ks. Hioba to opis niezmierzonej potęgi Pana i nicości ludzkiego rozumu

Bog dal ludziom rozum. Dar bozy nazywa pan Skierka ¨niczym¨. Bogu dokucza pan Skierka. To u pana Skierki notoryczne. Naleza sie za to publiczne przeprosiny Boga. Czy pan Skierka odwazy sie w koncu na przeprosiny?
Panie Skierko, ja pamietam.

wszystko to co może powiedzieć człowiek o Panu to to ,że w zasadzie poza paroma prawdami objawionymi ...nic nie wie .... Hiob tez nie wiedział ...ALE UFAŁ .

Co o Bogu wiedzial Hiob, tego pan Skierka nie wie. W Biblii nie ma rozdzialu: -wiedza o Bogu Hioba.
Uznaje pan Skierka tylko ¨pare prawd objawionych¨. To co pan Skierka uznaje lub nie uznaje jest zupelnie nie istotne dla czlowieka trzymajacego sie prawdy, poszukujacego prawdy lub kierujacego sie prawda. Pana Skierki opinie nie sa I nie moga byc autorytatywne. Przyzcyna: zbyt czesto przeciw Bogu wystepuje pan Skierka.

Przez wzgląd na Hioba Pan im przebaczył ... a cóż takiego uczynili owi grzesznicy ano ZŁAMALI DRUGIE PRZYKAZANIE PANA.
"Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy które są na niebie..."

Panie Skierko, niech pan sie nie osmiesza. Rzezba konfabulacja nie jest.
Jaki sens ma wprowadzanie zamieszania, pan Skierka wie I zamieszanie lubi.

Gdyby przetłumaczyć to na język współczesny ...no spróbuję :
"nie będziesz tworzył wyimaginowanych obrazów Pana , konfabulował w książkach , Internecie , nie opowiadał o Nim historii których nie ma w Biblii , nie będziesz zastanawiał się dlaczego On tak uczynił a nie inaczej , bo nicością jest twój rozum."


Takie przykazanie moze jedynie pochodzic od Szatana. Pan Skierka osmiesza siebie coraz bardziej. To, ze czlowiek ma rozum I chce z niego korzystac, nie pasuje szatanowi.
Czlowieku, korzystaj z wlasnego rozumu, bo Bog obdarzyl ciebie nie na darmo. Rozumu w sumie jest bardzo duzo, a Bog potrafi hojnie obdarzyc.

ze nagi wyszedł z łona matki i nagi powróci " Pan pochwalił jego postawę .

Jego postawe??? Panie Skierko, co pan tutaj wypisuje! Hiob nie chodzil nago.
Czlowiek rodzi sie nagi I na sadzie ostatecznym stanie nagi przed Bogiem. Tylko tyle.

"Błogosławieni ubodzy w duchu... to już NT.

Ubogi to nie biedny.
Ubogosc jest stanem ducha, a nie brakiem pieniedzy, dobrobytu. Pieniadze I dobrobyt Sam Bog ludziom rozdaje. W slowach uzyte jest idem per idem, co bylo celowe dla podkreslenia duchowosci. (podobnie jak przeczenie z podwojnym ¨nie¨ ktore zamiast wyniku pozytywnego daje silny negatywny – z akcentem.)

a potem mamy i owoce takiego "nauczania " bo oto w życiu potocznym słyszę :
"Gdyby Bóg istniał to nie dopuścił do takich rzeczy ... " ukłony dla uczonych w piśmie to Wasza wina ...tak , Wasza bo gdyby w świadomości wiernych to przykazanie istniało , to nie było by takich wypowiedzi.

To nie jest wina uczonych w pismie I niech pan Skierka nie oskarza! Robi pan Skierka, z igly widly. Chyba pan Skierka slyszal slowo ¨zwatpienie¨.
Bog nie zabronil ludziom watpic I kazdy czlowiek przezywa wzloty I upadki , I zna zwatpienie. Nie ma sie czgo wstydzic I zawsze mozna do Boga powrocic. Bog przyjmie z otwartymi ramionami. Zwatpienie mozna zawsze zastapic ufnoscia Bogu w Trojcy Jedynemu.

Tak Pan mówił ,że Z JEGO POWODU będą niepokoje ale Jemu wolno nam nie .... Pan może wystawić człowieka na próbę , człowiek może jedynie prowokować do grzechu ...i nic więcej , może inaczej : co wolno Wojewodzie...


Bog sie nigdy nie niepokoi, bo nie ma o co. Ja napisalam, ze Bog jest tworca podzialow I ze to czemus sluzy. (Analogia. Podzial komorkowy jest przyczyna rozrastania sie organizmu oraz tworzenia tkanek o roznych funkcjach.)

Czlowiek moze jedynie prowokowac do grzechu??? Panie Skierko, niech pan o ludziach nie klamie. Dobro lezy w naturze czlowieka. Do grzechu prowokuja: szatan I jego pieski. Niedlugo szatana nie bedzie wsrod ludzi, wiec ludzie zla znac nie beda. Beda zyc w dobru zgodnie ze swoja natura.

Jak to JEDYNIE indywidualnie ? a to w Biblii nie ma ZASAD FUNKCJONOWANIA WSPÓLNOTY ?

Tak jest I nikt tego nie zmieni:
-relacja z Bogiem jest indywidualna;
-rozliczenie bedzie indywidualne, a nie zbiorowe;
-wspolnota – kosciol, to zbior indywidualnosci;
-wspolnota socjalistyczna jako ugniatana I jednolita masa ludzka jest pomyslem szatana I nie ma racji bytu;
-zasady funcjonowania wspolnoty sa dopasowane do indywidualnosci ludzkich dla utrzymania porzadku w swiecie, a nie do zdominowana jednostki I pozbawienia jej indywidualizmu.

kogo jak kogo ale p. Marianny przy wszystkich sprzecznościach

Jak dotad, to ja panu Skierce caly czas wykazuje wprowadzanie przez pana Skierke sprzecznosci. Dla ich ukrycia specjalnie porusza pan wiele tematow. W zgeszczeniu roznych mysli latwo jest wszelakie swinstwa podrzucic ludziom. Ja rozpatruje temat za tematem dla uzyskania jasnosci. Kiedy jest jasny schemat, to pan Skierka uwaza, ze to zbyt wiele do rozmowy. To sie caly czas powtarza. Pan Skierka op prostu nie lubi jasnosci.

I dalej pan Skierka bla, bla, bla...
Nie ma sensu bym pisala o tym, co juz napisalam. Niech pan Skierka odszuka moje posty I przeczyta.

Wczoraj , via TV "Trwam " słuchałem abpa, Wielgusa , mówił on wprost ,że prawo świeckie jeśli jest niezgodne z katolicką moralnością NIE JEST OBOWIĄZUJĄCE . To jak to... mamy ich słuchać czy nie , słuchać częściowo , raz być lojalnym a raz nie ...?


Madry zrozumie albo juz zrozumial, a ja wytycznych nie daje.

To czym ma się kierować przeciętny "zjadacz chleba " intuicją ,sercem ? no ...z doświadczenia wiem ,że bywają zawodne ..

WLASNIE TAK. INTUICJA I SERCE.
Jezeli pana Skierke sece zawodzi, to niech sie pan Skierka uda do Lekarza!!!
Bledna intuicja to nie intuicja, to glos czyichs pogladow.

P.S.
Ten, ktory codziennie oskarza naszych braci I siostry, to szatan.
Widac komu pan Skierka sluzy.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Maciej+%28Wlkp%29
 sierpień 14 2014 05:56   


Pełno organizmów żywych odpowiada za choroby. Są jeszcze kleszcze, komary, muchy tse-tse... A co mają powiedzieć mieszkańcy krajów trzeciego świata pożerani przez lwy, tygrysy, krokodle, kąszeni przez węże, skorpiony. Tych zwierząt też Bóg nie stworzył? Pani twierdzenia są nie do przyjęcia w świetle Biblii. To Bóg stworzył wszystkie organizmy żywe.

Poza tym Bóg dopuszcza działanie Zła. Godzi się na to. Bóg godzi się na cierpienie niewinnych.

Bywały epidemie, w których umierało nawet 90% ludności danego miasta. Dżuma w XIV w. pochłonęła 30-50% mieszkańców Europy Zachodniej. Bóg godził się na to, że tak przyjdzie żyć ludziom, że wielu będzie przeżywało piekło na Ziemi.

===

 
 Cytat 
skierka
 sierpień 14 2014 14:08   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/06/08
Postów:: 1041

Tak zgadza się , jesteśmy POZA RAJEM , no... nie ma sensu aby skutki grzechu nie istniały , nie ma takiej opcji.
A świat grzeszny jest .W ks. Hioba jest opis niegodziwości jakie wyrządzane są niewolnikom , nie ma ziemi bez cierpienia ...
to nie raj .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

dot. postu p. Marianny.

Jak zwykle odpowiadam na kilka wybranych pytań , na więcej nie mam siły :

1 .Tak , konfabulacja musi być logiczna , musi miec POZÓR prawdy .To co mówili bracia Hioba o tym ,że jego nieszczęściach i łączenie owych nieczczęść z grzesznością tez jest na swój sposób logiczne . Teologia aby zaistnieć też musi być na swój sposób logiczna.

A tak dla zrozumienia :
Co to jest dialog ekumeniczny ? To jest dialog pomniędzy teologami którzy którzy chcą zasypać te wszystkie niespójności w chrześcijaństwie które nigdy by niepowstaly gdyby nie ...teolodzy.

2.Po co dał Pan rozum człowiekowi po to aby WYKONYWAŁ swoje obowiązki czy po to aby Go opisywał ? kto tu jest Panem a kto sługą ?
Wyobraźmy sobie ,że ksiądz Lemański zamiast wykonywać polecenia abpa Hosera jedynie je komentuje , już choćby obstrukcja [ tak oważam to za obstrukcję ] wywoluje sprzeciw i natychmiastową reakcję . No dobrze i tu jest problem :

Jeżeli instytucja zamiast wykonywać polecenia [wszystkie ] zaledwie je omawia , no, też nie wszystkie, to o ile bardziej jest usprawiedliwine postępowanie owego księdza ?
Bo jeżeli człowiek tak śmie postępować w stosunku do Boga to i ile bardziej jest usprawiedliewiony człowiek który analogicznie postępuje wobec człowieka ?

3. Tak nie ma takiego działu dot,. wiedzy Hioba o Bogu.
Można jednakże wywnioskować CZYM się kierował , no... do tego jest rozum ,prawda ?

Ciekawe, nie brakuje rozumu aby opisywac Pana a....brakuje go aby opisać tego człowieka ? zaiste ciekawa metoda .


4.Rzeźba nie jest konfabulacją ? a...nie jest logiczna . A owi prześmiewcy Pana którzy ukazują Jego postać jako siwobrodego starca to przypadkiem nie kieruja się "stworzeniem Adama" wg. M. Anioła ?
Tak , ale to niewinne zabawy w stosunku do tego co czynią teolodzy.

Czym kierowali się ci którzy skazali Chrystua na śmierć ? dlaczego Mesjasz jawił im się jako ktoś "na bialym koniu " to przypadkiem nie jest dzieło konfabulatorów ?

Wg. Żydów opis Izajasza , w którym Mesjasz miał wyglądać tak jak w Ewangelii to ...nie Mesjasz...no cóż wg. nich jest to opis...cierpiącego narodu Izraelskiego ....ale SKĄD to wzięli, to juz diabli wiedzą ...znowu konfabulacja.
Nie cieszmy się , lwia część twórczości teologów mozna skasować jednym pytaniem SKĄD TO JEST ?

==========
Na dalsze pytania nie odpowiadam , wiedza w tym zakresie zawarta jest np. podręcznikach dotyczacych zarządzania , one to robia lepiej . Mogę sie jedynie odnieść do SKLASYFIKOWANIA [ z punktu widzenia techniki realizacji ] na te których wykonanie zależy od indywidualnej woli ludzkiej i tylko od niej, a te których wykonanie jest uniemożliwione lub mocno utrudnione niedowładem lub nieposłuszeństwem instytucji .

Tak, ale to nie ucieknie , jeśli kościół pławi się w zgorszeniu [ św. Paweł ] bo zastępuje wewnętrzny system sprawiedliwości pogańskimi sądami to wina oczywiście nie spada na członka wspólnoty, który nie jest poinformowany ani przyuczony to tego postępowania, ale na tych ludziach którzy cenzurują polecenie Pana milczeniem , ale na władze wspólnoty ,tak milczenie to też cenzura.Czy ktoś z Internautów ma inne doświadczenia ? bo ja odniosłem wrażenie ,ze tego fragmentu Słowa nie ma ... w dziełach instytucji.

Mogą się tłumaczyć ,że ten proceder nieposluszenstwa powstał już dawno , ale to kiepskie tłumaczenie , tak oni nie są winni powstania tej sytuacji , oni są winni KONTYNUACJI grzechu.

Tradycja silniejsza od Prawdy ?...tylko nie mówmy ,że to jedynie Żydzi.

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 29 2014 12:30   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/17/05
Postów:: 695

BOG

Poza tym Bóg dopuszcza działanie Zła. Godzi się na to. Bóg godzi się na cierpienie niewinnych.

Herezje.
Bozy Dopust nie jest ugoda ze zlem. Takiej ugody z szatanem nie bylo i nie bedzie!!! Nie na darmo dobry Bog stworzyl swiat czystym I do takiej czystosci jak byla w Edenie, swiat pod kierownictwem Boga zmierza.
Bog pojawia sie wszedzie tam gdzie cierpienie. Widzialam Go w Kijowie, widzialam wsrod kurdow, widzialam w szpitalu. Kiedy ludzie umieraja nie popisuje sie przed ludzmi ich wskrzeszaniem, choc moze to zrobic, lecz lagodzi ich przejscie do domu Ojca. KAZDA NIEPOTRZEBNA PRZEDWCZESNA LUDZKA SMIERC, BOG LUDZIOM WYNAGRODZI, BO NASTAPILA Z POWODU SZATANA.

BOZY DOPUST NIE JEST UGODA Z SZATANEM !!!

Bog wie najlepiej czym I dlaczego sie zajmuje. Boga, ani ludzie, ani zle duchy nie beda oceniac. Ostatecznie Bog wystawi wszystkim ocene.

Holduje pan Maciej zlo, piszac slowo ¨zlo¨ duza litera!

JA
Pani twierdzenia są nie do przyjęcia w świetle Biblii.

NIE w Swietle Biblii, a sa nie do przyjecia w ciemnosci splycania Biblii.

LUDZIE
A co mają powiedzieć mieszkańcy krajów trzeciego świata pożerani przez lwy, tygrysy, krokodle, kąszeni przez węże, skorpiony. Tych zwierząt też Bóg nie stworzył


Stary I glupi obrazek propagandowy sprzed wielu lat. Muzynek pozerany przez tygrysa. Kraje trzeciego swiata? Co to za pokraczne nazewnictwo?
Od krolewskich lwow pochodzi zmanipulowana genetycznie rodzina innych kotow, bardzo agresywnych. Od tych zwierzat moze czlowiek zginac, lecz sa to jednostkowe przypadki. Gdyby bylo tak jak kiedys opowiadano, to Afryka dawno by sie wyludnila. Afrykanczycy potrafia zyc obok dzikich zwierzat I wiedza jak sie zachowywac. Ktos porownal niebezpieczenstwa dzungli I miasta. Dzungla okazala sie bardziej niebezpieczna dla kogos z miasta. Miasto okazalo sie bardziej niebezpieczne dla kogos z dzunli. To naturalne. Jest o tym ksiazka.


ORGANIZMY ZYWE
Bóg stworzył wszystkie organizmy żywe.

… ktore potrzebne byly I byly dobre. Kiedys ludzie nie chorowali, nie znali nawet przeziebienia.
Pełno organizmów żywych odpowiada za choroby.

Typowo szatanskie zrzucanie odpowiedzialnosci na kogos lub na cos. Bog nie pociagnie wirosow do odpowiedzialnosci. Odpowie za nie szatan. To jego dzielo.

ZWIERZETA
Rdz 1.24 -25 ¨Potem Bóg rzekł: «Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów!» I stało się tak. Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre.¨

Dobre zwierze nie napada czloweika. Czlowieka napadnie zle zwierze. To co Bog dobrym nazywa jest na rzecz czlowieka, a nie przeciw czlowiekowi.

Rdz 2.19 ¨ Ulepiwszy z gleby wszelkie zwierzęta lądowe i wszelkie ptaki powietrzne, Pan Bóg przyprowadził je do mężczyzny, aby przekonać się, jaką on da im nazwę. Każde jednak zwierzę, które określił mężczyzna, otrzymało nazwę "istota żywa". ¨
Adam byl zafascynowany zwierzetami. Zwierzeta byly lagodne.
Rdz 3.1 ¨A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: (...)¨
¨Waz¨ nie wygladal jeszcze jak waz. Chodzil na krociutkich lapkach.

Rdz 3.14 ¨Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: «Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. ¨
Bog przeksztalcil zwierze w jego wygladzie.

Rdz 6.7 ¨Wreszcie Pan rzekł: «Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem». ¨
Rdz 7.1-3 ¨A potem Pan rzekł do Noego: «Wejdź wraz z całą twą rodziną do arki, bo przekonałem się, że tylko ty jesteś wobec mnie prawy wśród tego pokolenia. Z wszelkich zwierząt czystych1 weź z sobą siedem samców i siedem samic, ze zwierząt zaś nieczystych po jednej parze: samca i samicę; również i z ptactwa - po siedem samców i po siedem samic, aby w ten sposób zachować ich potomstwo dla całej ziemi.¨

Cos sie stalo, ze Bog zalowal, ze stworzyl zwierzeta. Co sie stalo? Wyjasnieniem sa okreslenia: ¨zwirerzeta czyste¨ I ¨zwierzeta nieczyste¨.
Ludzie klamia mowiac, ze Bog kazal zebrac po jednej parze z kazdego gatunku. Po jednej parze bylo tylko ze zwierzat nieczystych. Bog dal znaczna przewage zwierzetom czystym nakazujac zebrac po 7 par zwierzat czystych.

Bog ratuje co sie da. Nawet zwierzeta nieczyste - innymi slowami - zle. Bog nie stworzyl tego co zle, co wynika z Ksiegi Rodzaju 1.24-25. Skad sie wziely zwierzeta nieczyste? Ktos je ¨zrobil¨. Szatan za to odpowiada, to jego nieudane dzielo. On chce Bogu dorownac I zajmuje sie manipulacjami genetycznymi. Ma wystarczajaco wiedzy. Z powodu sztana istnieja okrutne dla czlowieka choroby odzwierzece. Szatan wciagnal ludzi w manipulacje genetyczne.

Napewno padnie zarzut, ze Bog nie obronil czlowieka. Jest to sprawa bozego Dopustu. Jezeli ktos nie zrozumial czym jest bozy Dopust, nie zrozumie o czym pisze.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 sierpień 30 2014 20:02   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/17/05
Postów:: 695

Panie Skierko.
1.
Z pana Skierki stwierdzenia ze:

konfabulacja musi być logiczna , musi miec POZÓR prawdy

wynika, ze:
logika moze byc klamliwa.
Z prawda pan Skierka sie mija. LOGIKA JEST PRAWDZIWA. Nie klamie.
Tam gdzie istnieja POZORY prawdy, tam istnieja pozory logiki czyli klamstwo. Konfabulacja nie polega na podawaniu klamstw, a jest mozliwoscia prawdziwego zdarzenia. Inaczej mowiac : cos co moglo sie zdarzyc, ale nie musialo. Konfabulacja nie daje pewnosci, a za klamstwo nie mozna jej uznac. Klamstwo jest celowe.
Stosowanie pseudo-logiki, ciagu myslowego bedacego pozornie logicznym, jest celowym i perfidnym zabiegiem przemycania klamstwa. Pan Skierka nie rozroznia konfabulacji od klamstwa. Najwyzszy czas nauczyc sie podstawowych roznic. Roznice sa bardzo duze.

Teologia jest logiczna na tyle, na ile Bog daje sie ludziom poznac, a czyni to codziennie. Czlowiek nie bedzie Boga ocenial na ile On jest logiczny!!!
Elementy w ktorych jest brak spojnosci w chrzecijanstwie nie jest wynikiem pracy teologow, a wynikiem dzialalnosci szatana. Teolodzy roznia sie w swych myslach pieknie, a szatan chce tworzyc z tego konflikty. Teolodzy maja prawo sie roznic, poniewaz Bog daje Siebie poznac kazdemu czlowiekowi inaczej, o czym pan Skierka nie wie. Kazdy czlowiek przechodzi wlasna I indywidualna droge do Boga, dlatego kazdy jest na innym etapie niekonczacych sie studiow teologicznych. Najlepszy teolog studiuje najwiecej teologii. Wiedza o Bogu jest wielka, tak jak Bog jest Wielki.

2.
Po co dał Pan rozum człowiekowi po to aby WYKONYWAŁ swoje obowiązki czy po to aby Go opisywał ? kto tu jest Panem a kto sługą ?

Zadaniem teologow jest przekazywanie wiedzy o Bogu. Teolodzy wykonuja swoje obowiazki.
Bog nie stworzyl czlowieka po to, aby go opisywac. Bylby okropnym nudziarzem na wzor pana Skierki. Bog Siebie nie podporzadkuje panu Skierce. Niech pan Skierka skonczy klamac.

Poniewaz Bog zajmuje sie tym czym chce, moze czlowieka opisac jezeli zechce. Biblia nie mowi nic, nie daje zadnych podstwa aby przypuszczac, ze Bog siedzi, przyglada sie ludziom lub ich podglada I opisuje.

Pytanie ¨kto Panem, a kto sluga¨ nie ma tutaj najmniejszego zwiazku. Pan Skierka chce dzielic to co niepodzielne I laczyc to czego w zaden sposob nie da sie polaczyc. Jaki jest pana Skierki cel komplikowania wszystkiego?

Dwie liczby, panie Skierko, musza byc z tego samego zbioru by dokonac na nich dzialania. Dzielenie przez zero jest niewykonalne.

BOG NIE ZABRONIL LUDZIOM, BY GO OPISYWALI. Przeciwnie. Opisywanie Boga np. w Biblii jest potrzebne dla lepszego zrozumienia, Kim jest Bog. Bog nie chowa sie przed swoimi dziecmi czyli ludzmi I CHCE by Go poznawali I dokladali staran dla lepszego poznania Go.

Co ma tutaj ksiadz Lemanski wspolnego z tematem. Znowu kolosalna roznica, ktorej pan Skierka nie chce widziec. Komu, co I dlaczego pan Skierka chce wytykac. Moze sie pan Skierka troche hamowac.

3.
Tak nie ma takiego działu dot,. wiedzy Hioba o Bogu.
Można jednakże wywnioskować CZYM się kierował , no... do tego jest rozum ,prawda ?

Niech sie pan Skierka nie krepuje I napisze wprost od siebie. To lepsze niz domysly: kto co mysli.

Ciekawe, nie brakuje rozumu aby opisywac Pana a....brakuje go aby opisać tego człowieka ? zaiste ciekawa metoda .

Jaka metoda? Jak dotad to pan Skierka stosuje metody, taktyki I strategie. Przeciez sam sie pan Skierka do tego przed miesiacami przyznal.

Rozmawiac o Bogu jest zapewne bardziej ciekawe niz o Hiobie. Bog jest NAJ bardziej interesujaca Osoba bedac w Trzech Osobach, a nie Hiob. O Hiobie teolodzy tez sie wypowiadali. Niech pan Skierka sobie poszuka.

4.
Nie jest przesmiewca ten, ktory uwaza, ze Bog Ojciec ma siwe wlosy. Prawda jest, ze wlosy I broda nie sa siwe, a srebrne. Kolor bialy jest odpowiednikiem srebra, a zolty zlota w malarstwie. Nie zawsze ludzie mieli farbe srebrna I zlota.

Zmarszczki nie musza swiadczyc o starosci. Mlodzi ludzi tez je maja. Zalezy jakie zmarszczki.

Czym kierowali się ci którzy skazali Chrystua na śmierć ? dlaczego Mesjasz jawił im się jako ktoś "na bialym koniu " to przypadkiem nie jest dzieło konfabulatorów ?

To nie byla konfabulacja, poniewaz z zadnych faktow Pisma nie wynikala.
Bylo to dzielo szatana, klamstwo podrzucone faryzeuszom. Poniewaz posluchali szatana I nie kierowali sie Pismem, Bog sie od nich odwrocil. Bog nie lubi faryzeuszy.

Wg. Żydów opis Izajasza , w którym Mesjasz miał wyglądać tak jak w Ewangelii to ...nie Mesjasz...no cóż wg. nich jest to opis...cierpiącego narodu Izraelskiego ....ale SKĄD to wzięli, to juz diabli wiedzą ...znowu konfabulacja.

Jaka to konfabulacja? Czy pan Skierka wie co to fabula?
Tak, diabli wiedza skad to sie wzielo. Ludzie probowali zrozumiec, a ktos im cos niepotrzebnie podrzucil. Ciag dalszy tego brzydkiego podrzutka mamy w katolicyzmie. Narzuca sie katolikom, ze musza cierpiec, bo jak nie cierpi to nie katolik.

Ludzie kochajacy Boga sa przedmiotem ataku sil zla. Stad biora sie cierpienia. Bog nie stworzyl czlowieka, aby cierpial. Przeczy temu opis Edenu.

NIE SZUKAJCIE CIERPIEN, TO NIE MA SENSU.
PAN JEZUS CIERPIAL ZA NAS WSZYSTKICH, ABYSMY MOGLI ZYC SZCZESLIWI.

Cierpienia, ktore ludzi dotykaja, moga byc I beda w przyszlosci wynagradzane. Chociaz, nie wszystkie.

Nie cieszmy się , lwia część twórczości teologów mozna skasować jednym pytaniem SKĄD TO JEST ?

Bzdura.
Jezeli cos pochodzi bezposrednio od Ducha Swietego, a Duch Swiety sie nie myli, ani w blad nie wprowadza, to nie musi sie nikt panu Skierce tym chwalic.

5.
Do koncowej czesci.
Panie Skierko. Juz wczesniej bylo sporo dyskusji o realizacji zadan w Kosciele. Stwierdzilam, ze pan Skierka nie zna zadan Kosciola I miesza je z organizacjami swieckimi. Mysle, ze niepotrzebnie pan Skierka takze w tym temacie probuje podsuwac wlasna ideologie zblizona do islamu na poziomie ISIS.

kościół pławi się w zgorszeniu

To bardzo powazne zarzuty, a czytajacy moze miec nieprawdziwe wyobrazenie. Brak konkretow.
Zgorszeniem jest szatan I jego sludzy. Czlowiek jest jedynie ich ofiara.

zastępuje wewnętrzny system sprawiedliwości pogańskimi sądami

O tym tez juz byla mowa. Z woli Boga sady sa poza kosciolem. Jedynie islam ma swoj wewnetrzny i odmienny system sprawiedliwosci. Samosady sa mozliwe. Kamionowanie ludzi jest na porzedku dziennym. Scinanie glow nie sprawia na islamitach wiekszego wrazenia, a wyrokami sadow skazywane sa ofiary, a nie sprawcy czynow. Gwalciciel zazwyczaj nie jest odpowiedzialny, a zgwalcona kobieta nawet maloletnia traci zycie za gwalt na niej. Gwalt dla kobiety to jednoczesnie kara smierci. (Nawet bez sadu. Sad przychyli sie i tak na korzysc gwalciciela. Tak sie nauczyli z Koranu.)

cenzurują polecenie Pana milczeniem

Kogo pan Skierka nazywa ¨panem¨ ciagle jest brak jasnosci.
Jezeli ktos otrzymal polecenie od Boga nie ma obowiazku obwieszczania tego wszystkim. O bozych Poleceniach pan Skierka wiedziec nie moze. To sprawa indywidualna pomiedzy Bogiem a pojedynczym czlowiekiem.

milczenie to też cenzura

Pan Skierka nie wie czym jest cenzura I dlaczego powstala.
Jezeli ktos przed panem Skierka zamyka usta, to rozumiem dlaczego.

Czy ktoś z Internautów ma inne doświadczenia ?

Ja mam. Ksieza zawsze rozmawiali ze mna chetnie I o wszystkim.

ze tego fragmentu Słowa nie ma ... w dziełach instytucji.

Ktorego fragmentu? Jakiej instytucji? Brakuje konkretow.
Dla zrobienia wrazenia wyciaga pan Skierka wielkie dziala. Te dziala to atrapy I nie da sie ich nawet naladowac.

proceder nieposluszenstwa

Zwykle nieposluszenstwo procederem? Wielkie slowa. Czy dzieci trzeba zastraszyc po sztansku?

oni są winni KONTYNUACJI grzechu.

Znowu szukanie winnych. To na rzecz szatana. Szatan lubi skladac wlasne winy na innych.
Szatan to ten ktory codziennie oskarza naszych braci I siostry. Pan Skierka w kazdym poscie kogos oskarza.
Co sie z ludzkimi grzechami dzieje, pan Skierka wiedziec nie moze. To tajemnica, ktorej szatan tez nie zna.

Tradycja silniejsza od Prawdy

Prawdziwa Tradycja pochodzi od Boga. Prawda to Bog.
To co od Boga pochodzi nie moze byc silniejsze od samego Boga.

Jak zwykle pan Skierka tworzy platanine pojec. Komu to sluzy?

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,48 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana