Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Kościół Zielonoświątkowy
 |  Wersja do druku
Izrael
 luty 07 2005 19:50  (Czytany 14068 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Jaki macie stosunek do tego Kościoła? Na beznadziejnej stronie Oazy częstochowskiej spotkałem się z ostrzeżeniem: "Unikaj zielonoświatkowców". Skąd ta niechęć u katolików do ZŚ?

Sam jestem zielonoświątkowcem i jestem z tego dumny!
Linki:
www.kz.pl
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1997/0254.htm
http://reidler.cjb.net/nightwalker/fun/swiatlo_zycie/oaza.htm - stronka oazy

Pozdr. i czekam na opinie. Mam czego bronić.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 luty 07 2005 20:25   
Forum

Quote by Izrael: Jaki macie stosunek do tego Kościoła? Na beznadziejnej stronie Oazy częstochowskiej spotkałem się z ostrzeżeniem: "Unikaj zielonoświatkowców". Skąd ta niechęć u katolików do ZŚ?

Sam jestem zielonoświątkowcem i jestem z tego dumny!
Linki:
www.kz.pl
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1997/0254.htm
http://reidler.cjb.net/nightwalker/fun/swiatlo_zycie/oaza.htm - stronka oazy

Izrael, czemu zaraz posądzasz o niechęć wszystkich katolików? Znalazłeś informację na konkretnej stronie, z resztą chyba rzeczywiście beznadziejnej, bo się wcale nie otwiera...
Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że mój własny tatko wygaduje o prawosławnych różne dziwaczne rzeczy, jacy to "oni" są niebezpieczni. Czy ja jestem wyjątkowo niebezpieczna? I czy to z powodu moich przekonań religijnych?

No właśnie. Jesteś niebezpieczny? Czy to raczej ludzie boją sie tego, czego nie znają...
pozdrowienia

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 luty 08 2005 08:29   
Forum

Będąc nie tak dawno na pogrzebie swojej znajomej, którz nalezała do zielonświądkowców, usłyszałem "piekne" słowa pastora nie o zmarłej i nie bynajmniej nic z eschatologii. Nad czym się więc pastor rozwodził tylko godzinę - jak niebiblijny i beznadziejny jest KRK a jak wsopaniałym jest Kościół Zielonoświątkowy. Nie powiem bardzo mnei to zdziwiło, że nie powiedział nic o zmarłej, tylko o różnicach doktrynalnych pomiędzy KRK a KZ. No coż miał do tego prawo, tylko czy to było miejsce na tego typu wystapienie ?
Nie powiem odszedłem ze cmentarza mocno zdegustowany I być może już trochę uprzedzony do Kościoła Zieloswiątkowego.

Pozdrawiam

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Nowak
 luty 08 2005 11:06   
Forum

Quote by Izrael:
Skąd ta niechęć u katolików do ZŚ?

Quote by DD:
Nad czym się więc pastor rozwodził tylko godzinę - jak niebiblijny i beznadziejny jest KRK a jak wsopaniałym jest Kościół Zielonoświątkowy

Z jednej strony - podobno zielonoswiątkowcy "przemycają protestantyzm" do KRK za pośrednictwem ruchów charyzmatycznych, jak Odnowa w Duchu Św itp, z drugiej - można usłyszeć że KRK to "wielka nierządnica"

Agresja zawsze wynika z lęku, lęk - z nieznajomości, z uprzedzeń, z kompleksów i niedowartościowania. Powinniśmy sobie wybaczać, bo wszędzie sa ludzie mądrzy i mniej mądrzy. Przecież musimy pamiętać o dwóch najwazniejszych przykazaniach.

Rzeczywiście jest tak, że charyzmatycy w KRK wzięli się z kontaktów z zielonoświątkowcami. Dlatego te środowiska (OwDŚ, Oaza itp) "protestantyzują" i częściej niż inni odchodzą od KK, również grupowo. Ich poglądy na katolicyzm - mniejsza rola tradycyjnej liturgii, mniejsza rola pobozności maryjnej - nie wszystkim się podobają. Charyzmatycy w KRK przyczyniają się do duchowej odnowy Kościoła, ale niosą też za sobą co najmniej kontrowersyjne elementy pobozności protestanckiej, zwłaszcza zielonoświatkowej. Katolicy bardziej tradycjni, a także co mądrzejsi charyzmatycy widzą zagrożenia, a ci, którzy coś usłyszeli ale niezbyt zrozumieli powtarzają, że trzeba "unikać zielonoświątkowców".
Do tego dochodzi strach, że niewielkie, ale żyjące żywą wiarą niekatolickie wspólnoty będą odbierać ludzi skostniałemu często-gęsto KK. Więc zamiast odnawiać swój Kościół łatwiej zaatakować "wroga".

Z drugiej strony mamy protestantów, którzy albo próbują usprawiedliwiać (także przed swoim sumieniem) swoje odejście z KRK, albo po prostu czują się zagrożeni wielkością i "potęgą" KRK - i rzucają tekstami na poziomie argumentów o "królowej niebios" (niby że katolicy czczą w osobie Marii boginię Isztar) i o niebiblijnym "Ojcu Świętym". Można się nawet dowiedzieć, że Boże Narodzenie w grudniu jest grzeszne, bo niebiblijne, a choinka i pisanki wielkanocne (elementy przecież raczej zwyczajowe niż religijne) to pogańswto i niemalże satanizm

Pozostaje sobie wybaczać i wdrażać w życie miłość bliźniego gdzie tylko się da...

pozdrawiam
mateno

===

Nowe forum o rodzinie: http://www.dorodzin.fora.pl

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 luty 08 2005 11:28   
Forum

Pozdr. i czekam na opinie. Mam czego bronić

Izrael, z wszelkim szacunkiem, ludzie poprostu nie wiedzą co to naprawde znaczy zielonoswiątkowy. Mylą to z Toronto blessing, oraz z błędnymi doktrynami o aniołskich językach twierdząc że kto ich nie zna nie jest zbawiony. I dochodzi TBN która daje błędny i fałszywy wizerunek o tym co powinno być zielonowświątkowy.

Pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 luty 08 2005 17:50   
Forum

Izrael: Może to ostrzeżenie wynikało z tego, że Kościół Zielonoświątkowy takie osoby(należace do Oazy) może starać się pozyskac, w stylu nie badzcie bałwochwalcami. Może to rowniez wynikac jak tu juz napisano z obawy przed nieznanym. Ja powiem szczerze: mam przyjaciół w Kościele Zielonoświątkowym i bardzo sobie cenie to co dla mnie uczynili. Jednak z perspektywy czasu żal mi przyjaciół którzy odeszli z Kościoła katolickiego i teraz sa tam. Pamietam gdy bylem protestantem jak spotykalismy sie razem i szukalismy Boga i wolalismy do Niego w myslach: gdzie mnie widzisz moj Panie? Dzis jestem katolikiem i zal mi tych ktorzy nie pozostali w Kosciele katolickim. To takie krotkie moje osobiste swiadectwo... .

P.S. Przyznam jednak szczerze ze ilekroc bylem w Kosciele Zielonoswiatkowym na nabozenstwach, chyba zawsze slyszalem podczas kazania słowa skierowane przeciwko Kościołowi katolickiemu... .

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Joel
 luty 08 2005 19:46   
Forum

widzialem stronke,i troche mnie zaszokowalo umieszczenie Kosciola Zielonoswiatkowego pomiedzy "Okultyzmem".To chyba jest jakby ni ebylo przegiecie.
Molier,a jesli idzie o twoje doswiadczenia.,to powiem ci,ze chodze tyle lat do KZ i mnie sie to nie zdazylo..raz jeden mialo miejsce takie zdazenie w moim zborze,jednak wtedy akurat mnie nie bylo i moi znajomi mi to przekazali.Moze ciebie boli swiadectwo przed chrztem, kiedy to ludzie opowiadali jaka byla ich droga nawrocenia...a ta zazwyczaj wiodla przez KRK....Jelsi pojdziesz na ewangelizacje KZ to nie uslyszysz tam slow,ze KRK jest "be",ale raczej uslyszysz slowa o Jezusie....

===

Joel

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 luty 08 2005 20:09   
Forum

Quote by Joel: widzialem stronke,i troche mnie zaszokowalo umieszczenie Kosciola Zielonoswiatkowego pomiedzy "Okultyzmem".To chyba jest jakby ni ebylo przegiecie.
Molier,a jesli idzie o twoje doswiadczenia.,to powiem ci,ze chodze tyle lat do KZ i mnie sie to nie zdazylo..raz jeden mialo miejsce takie zdazenie w moim zborze,jednak wtedy akurat mnie nie bylo i moi znajomi mi to przekazali.Moze ciebie boli swiadectwo przed chrztem, kiedy to ludzie opowiadali jaka byla ich droga nawrocenia...a ta zazwyczaj wiodla przez KRK....Jelsi pojdziesz na ewangelizacje KZ to nie uslyszysz tam slow,ze KRK jest "be",ale raczej uslyszysz slowa o Jezusie....

Mnie nie boli świdectwo przed ich chrztem, bo akurat teksty przeciwko Kościołowi katolickiemu (może nie w czysto bezposredniej formie typu "Kościoł katolicki be") miały miejsce i ja bylem ich swiadkiem. Cóz... .

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 luty 08 2005 20:30   
Forum

Zajrzałam jeszcze raz na stronę. Zgadzam się z Joelem. Strona jest żenująca...
Sama byłam kiedyś oazaowiczką i pamiętam, jak próbowałam normalnemu skądinąd księdzu wytłumaczyć, że np. porównywanie mormonów, kimkolwiek by oni nie byli do "wrót piekieł", jest delikatnie mówiąc lekką przesadą. Ale jakoś nie docierało...

Swoją drogę mój teściu wspominał niedawno czasy, kiedy mu na religii do głowy wkładali, że należy kamieniami rzucać w sklepy protestantów. A miałam nadzieję, że to już minęło...

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
free
 luty 11 2005 12:24   
Forum

... za to ludzie tego wyznania są naprawde cudowni. Nie wiem dlaczego tak jest, moze dlateogo że sa to ludzie więkrzej wiary?? I moze dlatego że nie są to ludzie którzy naiwnie wierza takim osobom jak T. Rydzyk...
Gdyby w kazdym człowieku na swiecie było tyle optymizmu to świat byłby piekniejszy :]

===

A ja i tak Was, kochani ludzie, kocham :]

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
strk
 luty 24 2005 20:44   
Forum

he, izraelu, ja już od jakiegoś czasu myślałem, żeby do zielonoświątkowców wstąpić. możesz coś napisać o "wymaganiach"?? jestem wmiarę uczciwy (emułek się kłania ), piję mało lub wcale, palę jeszcze mniej. kocham żonę i ludzi, samochodzik swój również . jak lew bronię siebie i rodziny, nie nadstawiam drugiego policzka!
a może wybrać się do siedmiu adwentystów dnia, eeeh siódmego dnia adwentystów, eeh jak to było?
napisz coś, ok?

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 luty 24 2005 22:09   
Forum Moderator
Moderator

Co ja mam Ci napisać? Ja nie wiem, czy Ty sobie jaja robisz, czy piszesz powaznie. Zadaj konkretne pytanie, to postaram się odpowiedzieć.

Pozdr.

===

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 luty 24 2005 22:15   
Forum

nooo nie, jakie jaja??!. jestem po prostu ciekaw jakie postawy moralne i życiowe są akceptowane przez twój kościół, jak jest zorganizowany. chciałbym wiedzieć co mnie czeka po wstąpieniu do Zielonoświątkowców, czy muszę chodzić do komunii co niedziela, do bierzmowania, czy będę ochrzczony w rzece, itp. jak po prostu wygląda życie religijne ziel-św(przepraszam za skrót, ale nazwa długa).

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 luty 24 2005 22:32   
Forum Moderator
Moderator

Chrzest może być w rzece, a może być w baptysterium, zalezy, do jakiego zboru trafisz. Jeśli chodzi o wieczerzę, to w moim zborze jest ona w pierwszą niedzielę miesiąca. No i nie wiem, o jakim bierzmowaniu mówisz w KZ, może jeszcze spowiedz?
Nie ma jakiegoś określonego wzorca jeśli chodzi o zbory. No nie oszukujmy się, są lepsze i gorsze. Wszystko zalezy od tego, w jaki sposób podchodzimy do wiary i Boga. Jak za nami nie idą owoce to coś jest nie tak. Daleki jestem od stwierdzenia, że KZ jest idealny i jedynozbawczy, phehe, ale kocham kościół, który jest mi bliski i w którym się wychowałem... no i kościół, który przede wszystkim opiera się na Biblii.

===

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 luty 25 2005 01:57   
Forum

a jak wyrazić wolę wstąpienia do ZS? jak wogóle wygląda procedura zmiany wyznania? co się z tym wiąże, tzn czy mam się wypisać z KK,a chrzest i śluby małżeńskie odnowić w ZS?
i napisz jak wygląda taka msza, czy jest tam (mój ulubiony zresztą), chór gospel z pięknych smukłych czekoladowych dziewczyn ? czytanie i omawianie pisma? a jak wygląda finansowanie takiego zboru-składka na tacę, czy deklarowane wsparcie? może te pytania są trochę niemądre, ale niestety nie znam nikogo z ZS, więc moja wiedza w tym temacie jest po prostu nikła...
co oznacza uśmieszek przy pytaniu o spowiedź i bierzmowanie? czy aby nie macie tego w KZS?

jak się teściowa dowie, to dopiero będzie. ona jest z tych ultras

===

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 luty 25 2005 02:26   
Forum

jasny gwint, wjechałem na stronkę tej oazy!
czytam sobie o zagrożeniach okultyzmu i co widzę? amway i chińskie ubrania!! ale grzeszę, kupiłem małżonce piękną, atłasową suknię właśnie kroju chińskiego-taką ze stójką, w cudownym liliowym kolorze-wygląda w niej bosko!! co teraz-wieczne potępienie? a może chodzi o metkę "made in china"? sinofobia jakaś, czy co?

buhahaha te oszołomy na liście zakazanych gier umieścili nawet Tęczę 6!! chyba nie zrozumieli idei tej gry,hahaha, stąd też taka zemsta. jest tam nawet call of duty, fall out-ja tego już nie będę komentował, za to wyślę im maila z życzeniami zdrowia psychicznego!

buhahaha nawet interia.pl i RMF tam się znalazła, ze wskazniem na masonerię,

niech to szlag, te pały udowodniły naukowo, wpływ gitary na hormony sexualne,hahaha

ożesz w mordę, na liście zespołów zakazanych jest apocalyptica, def leppard, yngwie malmsteen, queen, t-rex, nieeee, proszę litości!!!!

Boże, coś polskę przez tak liczne wieki, otaczał blaskiem potęgi i chwały, dlaczego na tej liście jest Elvis Presley??

PRZEPRASZAM WSZYSTKICH, za ten post, ale niewytrzymałem
!!!!!

p.s.
niestety, próby wysłania maila do admina tej strony nie przyniosły rezultatu. "no such a user"

===

Profil   Email 
 Cytat 
wszechmocny
 luty 28 2005 20:51   
Forum

w Gdańsku Kościół Zielonoświątkowy "urzęduje" w byłym kinie - "znicz"; byłem na spektaklu "Bramy nieba i płomienie piekła" - podobał mi się; spotkani tam ludzie byli bez zarzutu, mili, to trzeba docenić

a kościoł katolicki ma chyba dwa oblicza - ludzi uczciwych i fanatyków, i to już od dawna, jak to pokazuje historia

===

Bóg podał rękę Ci, otworzył piekła drzwi, stół zastawiony jest już

Cytat 
Izrael
 marzec 01 2005 13:03   
Forum Moderator
Moderator

W Słupsku również był ten spektakl.
A odpowiadając na pytania strk: nie znam procedury "przejścia" dokładnie. Podejrzewam, że najpierw byłbyś sympatykiem, potem byś wziął chrzest i wtedy stałbyś się członkiem zboru. Tak to w wielkim skrócie wygląda.
Pozdr.

===

Profil   Email 
 Cytat 
macli
 kwiecień 18 2005 23:21   
Forum

Quote by Izrael: Na beznadziejnej stronie Oazy częstochowskiej spotkałem się z ostrzeżeniem: "Unikaj zielonoświatkowców".

Nie przejmowalbym sie ta strona.

Zwroc uwage, ze jako zagroznia sa tam wymienione np.:
- Kosciol koptyjski (ktory jak wiadomo dzieli sie na katolicki i wschodni - ciekaw jestem co na to katolicy koptyjscy)
- WOŚP
- YMCA (Stowarzyszenie Meskiej Mlodziezy Chrzescijanskiej - taki mix oazy z Taize, zreszta chyba oaza byla na tym wzorowana (?))
- RMF FM

Zwracam tez uwage na "diagnozowanie z moczu" (w koncu badanie probek moczu jest znana technika medyczna, jedyna chyba metoda diagnozy chorob ukladu moczowego).

===

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)

Profil   Email 
 Cytat 
pawel949
 kwiecień 19 2005 00:12   
Forum

YMCA (Stowarzyszenie Meskiej Mlodziezy Chrzescijanskiej - taki mix oazy z Taize, zreszta chyba oaza byla na tym wzorowana

Ech, masz pojęcie o czym piszesz?

Co do Zielono... to jak wszędzie trzeba odróżnić człowieka. Nie ma powodu, żeby tam, jak i gdzie indziej, byli ludzie z zalożenia gorsi.
Ale nie każdy ma ochotę dyskutować o Bogu, o swojej wierze. Wiara człowieka prostego nie jest gorsza, choć nie umie jej skonkretyzować. Dlatego niektórzy mogą chcieć "wystrzegać się" wszystkich tych, co nachalnie zapraszają "do rozmów o Bogu" będąc przy tym przeszkoleni (bardziej przez ludzi niż Ducha). Może jest to wrzucanie do jednego worka z Jechowymi czy Mormonami, ale taki jest powszechny odbiór.
Zresztą i dla mnie to typowy amerykański produkt który jak wiele innych kościołów lub sekt stamtąd pochodzi. Ameryka oderwana jest od tradycji, więc kościoły te tradycję negują...
Zresztą, człowiek najważniejszy...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 19 2005 00:21   
Forum

No, tak samo tradycję negują baptyści, którzy są jak najbardziej europejskiego pochodzenia. Zresztą zielonoświątkowcy w Ameryce też nie wzięli się tak z niczego. Cała reforma Kościoła ma korzenie w Europie.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Edmund Belter
 kwiecień 19 2005 08:30   
Forum

[Nad czym się więc pastor rozwodził tylko godzinę - jak niebiblijny i beznadziejny jest KRK a jak wsopaniałym jest Kościół Zielonoświątkowy.
No to trafiłeś na głupiego pastora!
duża część tzw. protestantów żyje z jakimś kompleksem wobec Kościoła rzymskokatolickiego. W którą stronę nie pójdziesz, to się o Katolicki Kosciół potykasz. Jeżeli moja wiara ma być na zasadzie opozycji do KRK do do kitu z taką wiarą. Sam przed laty odszedłem z KRK, ale staram się rozwijać swoją wiarę unikając opozycji woboc KRK. Krytykanctwo, leczenie agresją wobec KRK kompleksów jest do kitu i prowadzi na manowce. Czsami mi się wydaje, że gdyby zniknął KRK to niekatolicy umarli by z nudów.
A zielonoświątkowcy są ok'. miałem w liceum kolegę zielonoświątkowca. Imponowała mi Jego wiara, Jego podejście do życia i to, że jakoś Jego życie miało sens i było poukładane. Nie bło rozjazdu - gadam tak, a robię tak. Do dziś mile Go wspominam i szanuję. Chłopak dał, po prostu swiadectwo i swojej wiary i zielonoświątkowcom. I o to chyba chodzi!!!!
Pozdrawiam!!!!

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 19 2005 08:58   
Forum

Quote by opin: [Nad czym się więc pastor rozwodził tylko godzinę - jak niebiblijny i beznadziejny jest KRK a jak wsopaniałym jest Kościół Zielonoświątkowy.
No to trafiłeś na głupiego pastora!
duża część tzw. protestantów żyje z jakimś kompleksem wobec Kościoła rzymskokatolickiego. W którą stronę nie pójdziesz, to się o Katolicki Kosciół potykasz. Jeżeli moja wiara ma być na zasadzie opozycji do KRK do do kitu z taką wiarą. Sam przed laty odszedłem z KRK, ale staram się rozwijać swoją wiarę unikając opozycji woboc KRK. Krytykanctwo, leczenie agresją wobec KRK kompleksów jest do kitu i prowadzi na manowce. Czsami mi się wydaje, że gdyby zniknął KRK to niekatolicy umarli by z nudów.
A zielonoświątkowcy są ok'. miałem w liceum kolegę zielonoświątkowca. Imponowała mi Jego wiara, Jego podejście do życia i to, że jakoś Jego życie miało sens i było poukładane. Nie bło rozjazdu - gadam tak, a robię tak. Do dziś mile Go wspominam i szanuję. Chłopak dał, po prostu swiadectwo i swojej wiary i zielonoświątkowcom. I o to chyba chodzi!!!!
Pozdrawiam!!!!

Bardzo mi się to podoba. Podpisuję się pod tym. Dodam, że najdalej od KRK są sataniści. Postawa niektórych protestantów prowadzi ich do współpracy z satanistami, a teistami i neopoganami z "Faktów i Mitów", byle tylko zwalczać KRK. To już nie głupota, ale wręcz grzech i herezja.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Cytat 
Joel
 kwiecień 19 2005 09:21   
Forum

wiecie, albo ktos koloryzuje,albo ten pastor byl rzeczywiscie,jakis przegiety.Jak chodze na nabo do Zielonego i widzialem i slyszlem roznych pastorow w KZ, czy u baptystow czy z innych wspolnot, to nigdy nie zdazylo sie aby ktorys krytykowal KRK.Nie chce mi sie wierzyc.

===

Joel

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 kwiecień 19 2005 09:39   
Forum Admin
Admin

A ja niestety słyszałam i do od paru sztuk. Jak nie wierzysz, zapraszam na naszą wieś

===

Cytat 
Edmund Belter
 kwiecień 19 2005 11:54   
Forum

Quote by Admin: A ja niestety słyszałam i do od paru sztuk. Jak nie wierzysz, zapraszam na naszą wieś

To miałaś pecha!!! A głupich nie sieją, sami sie rodzą.
Zastanówcie się: większość wojen było o Pana Boga - niewierni z wiernymi, wierni z niewiernymi. Mordy szły przez historię tłumem, a większość z Panem Bogiem na ustach. Niech każdy dba o swój ogródek i nie próbuje sprzątać chwastów na sąsiada polu, a to jeż bedzie jakiś krok w kierunku "jedności ducha"!!!!
Błędne jest mniemanie, że wśród księży KRK są sami idioci, a wśród innowierców same pokorne baranki, mądre i złotouste. Głupich nie sieją......

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 kwiecień 19 2005 12:50   
Forum Moderator
Moderator

Również zgadzam się z opinem. Po prostu oszołomstwo trudno wyleczyć. jeśli czyjaś wiara opiera się na atakowaniu tego, co katolickie, to po prostu jest biedny...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 19 2005 13:42   
Forum

jakie miłe opinie czytam na tym forum: nie każdy katolik musi być głupi i nie każdy protestant mądry.
Tak trzymać

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Łukasz Gawryś
 kwiecień 19 2005 15:02   
Forum Admin
Admin

Co do zielonych - to jak kiedys bylem w odwiedzinach na siennej - to byla tak wesola sytulacja - w zborze byly chyba jakies rozne delegacje - czy cos takiego - z roznych innych miast polski - no i pastor po koleji ktos tam sie przedstawial, pastor pytal z jakiego miasta no i tamtem odpowiadal. No i juz tak 2 osoby odpowiedzialy - nagle trzecia sie wypowiada - z czestochowy - juz widze w oczach ludzi usmiech - na to pastor - a z jakiej parafi - z zielonoswiatkowej - padla odpowiedz - No to chwala Bogu - odrzekl pastor a caly zbor smiech - no i ja tez sie smialem .

A teraz z cos z zupelnie innej beczki

Zastanówcie się: większość wojen było o Pana Boga - niewierni z wiernymi, wierni z niewiernymi. Mordy szły przez historię tłumem, a większość z Panem Bogiem na ustach. Niech każdy dba o swój ogródek i nie próbuje sprzątać chwastów na sąsiada polu, a to jeż bedzie jakiś krok w kierunku "jedności ducha"!!!!

Ze sie wtrace to zobacz tez ze od conajmiej rewolucji francuskiej - mordy ida jak najlepsze w imie ateizmu. Chocby topienie ksiezy katolickich na barkach we francji, pacyfikacja wandei(setki tysiecy wymordowanych w imie rewolucji) - nie wspominajac juz o komunizmie - mordowanych ksiezach - niszczeniu kosciolow od srodka - jak i pieciolatce ateistycznej (1932 - made by stalin). A mordow w imie Boga to dokonuje w ciagu ostatnich 100 lat glownie moia ulubiona religia (zn jej wyznawcy) czyli islam - zaczynajac chocby od pierwszego masowego zaplanowanego ludobojstwa ormian przez turkow w 1915 itd.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Edmund Belter
 kwiecień 19 2005 15:15   
Forum

nie każdy katolik musi być głupi i nie każdy protestant mądry.
Tak trzymać

W Słowie Bożym jest moc i mądrość!!!

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,46 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post