Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Świadectwa byłych księży !!!!
 |  Wersja do druku
Natalia Róża
 wrzesień 01 2005 00:03   
Forum

Status: offline

Quote by Marcin W: I to mówię Ci ja, choć znają mnie tu z ostrego wypowiadania się.

Słusznie Marcin! Aż wióry lecą!
(Tylko nie bij, bom białogłowa )
n

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 01 2005 13:02   
Forum

Quote by Admin: Więc tak: mamy przemądrzałego 19-latka, który myśli że pozjadał wszystkie rozumy i daje mu to prawo do obrażania innych. [...]
Dodatkowo - sugeruję nieco więcej szacunku dla współdyskutantów, zwłaszcza że w przypadku akurat tego wątku wyważasz kolego otwarte drzwi - zdecydowana większość wypowiadających się w tym wątku to ludzie odrodzeni, którzy w "normalnych" warunkach mogliby stać się twoimi sprzymierzeńcami w głoszeniu Ewagnelii.

I jeszcze dobra rada: naucz się czytać ze zrozumieniem, zanim zaczniesz cokoliwek pisać (szczególnie używając cytatów z Pisma). Warto byłoby zapoznać się także z zasadami formatowania tekstów w serwisie na który decydujesz się wejść - chociażby po to żeby twoje wielce wartościowe wypowiedzi mogły być łatwiej czytane i dobrze rozumiane (o szacunku do współdyskutantów po raz kolejny nie wspomnę).

Koleżanko Admin, pozwolę sobie wtrącić tu swoje 3 grosze.
Skoro już mowa o szacunku dla innych użytkowników tego forum, to proponuję być obiektywnym i stosować te same kryteria zarówno dla nowych, jak i dla starszych forumowiczów, a nie interweniować tylko wybiórczo. Dlaczego koleżanka nie zareagowała, kiedy jeden z forumowiczów (nawiasem mówiąc mój Idol ) pogardliwie odnosił się do użytkownika a1a1a1 pisząc m.in.: Kolego aaaaaaaaa ileś tam. Trochę dziwne jest oczekiwanie poważnego traktowania ze strony gościa, co ma niepoważny nick [...], co oczywiście wzbudziło aplauz natępnego stałego forumowicza...
W odpowiedzi na ten zarzut, kolega a1a1a1 napisał, że czuje się urażony takimi słowami i dał do zrozumienia, że oczekuje przeprosin, co oczywiście nie nastąpiło (bo i po co).
Trzeba było wtedy napisać parę zdań o szacunku dla innych forumowiczów, ale przecież łatwiej jest pouczać nowego i sugerować, aby przeprosił za "niestosowne" zachowanie, niż zwrócić uwagę "swojemu". Jak widać, nawet na chrześcijańskim forum są równi i równiejsi...
Moja wypowiedź nie tyczy się do koleżanki osobiście (w końcu mozna kogos lubić bardziej, a kogoś mniej), ale dotyczy koleżanki, jako administratora tego forum, który powinien być konsekwentny w swoich działaniach, a nie w jednym wypadku zwracać na coś uwagę, a w innym przymykać na to oko.
Trudno oczekiwać szacunku od nowych użytkowników, skoro nie wymaga sie tego samego od tych starszych.

pozdrawiam

===

Dobrze jest - krowa zdechła, ale mięso jest!

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 wrzesień 01 2005 13:28   
Forum Admin
Admin

1. Czytanie ze zrozumieniem by się zdało. Jakby się czytało, to by się zobaczyło, że zwracam się przede wszystkim do mojego "brata w denominacji".

2. Jakby się cztało to by się przeczytało że administratorzy i moderatorzy tego serwisu pracują społecznie i w związku z tym nie mają ani czasu ani obowiązku śledzić wszystkich kłótni, sporów i waśni oraz robić za ekonomów, szczególnie na forum które z natury swojej ma charakter luźniejszy. Dlatego jak coś się nie podoba, to należy skrobnąć maila na adres podany w zasadach publikacji tekstów.

3. Jakby się czytało to by się wiedziało, że uwagi tego typu co powyżej są łamaniem zasad publikacji tekstów, jeśli są zamieszczane w komentarzach/na forum a nie wysyłane mailem do redakcji i że w zasadzie powinny być właśnie skasowane.

Dla mnie EOT

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Jer
 wrzesień 01 2005 15:03   
Forum

Quote by Maciek: A tak na marginesie, na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (ChAT)należącej do KEA funkcjonuje powiedzenie: ChAT ukończyłem, wiarę zachowałem.

Oj, jakie to prawdziwe... A ja mam jeszcze trochę czasu do końca :-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 01 2005 22:51   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by Maciek:
Quote by Marcin W:
Quote by Maciek: Oczywiście, masz rację, że Słowo Boże ma rację o ile jest używane zgodnie ze Słowem Bożym.

Lubię takie "złote myśli"! Jestem też zdeklarowanym fanem "masła maślanego"!

A śmiej się, śmiej. Masło maślane jest pozorne. Znaczenie jest takie: sens użycia cytatu z Pisma nie może być sprzeczny z ogólną jego wymową i jest to egzegetyczna zasada komplementarności i kontekstowości znana również w naukach prawnych (przepis nie może być użyty niegodnie z ogólnymi zasadami prawa).

E, no mi się po prostu konstrukcja zdania podoba. Do samej myśli jako takiej nic absolutnie nie mam!

Czasem się inaczej nie da

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 01 2005 22:55   
Forum

Quote by R_O_B:
Quote by Admin: Więc tak: mamy przemądrzałego 19-latka, który myśli że pozjadał wszystkie rozumy i daje mu to prawo do obrażania innych. [...]
Dodatkowo - sugeruję nieco więcej szacunku dla współdyskutantów, zwłaszcza że w przypadku akurat tego wątku wyważasz kolego otwarte drzwi - zdecydowana większość wypowiadających się w tym wątku to ludzie odrodzeni, którzy w "normalnych" warunkach mogliby stać się twoimi sprzymierzeńcami w głoszeniu Ewagnelii.

I jeszcze dobra rada: naucz się czytać ze zrozumieniem, zanim zaczniesz cokoliwek pisać (szczególnie używając cytatów z Pisma). Warto byłoby zapoznać się także z zasadami formatowania tekstów w serwisie na który decydujesz się wejść - chociażby po to żeby twoje wielce wartościowe wypowiedzi mogły być łatwiej czytane i dobrze rozumiane (o szacunku do współdyskutantów po raz kolejny nie wspomnę).

Koleżanko Admin, pozwolę sobie wtrącić tu swoje 3 grosze.
Skoro już mowa o szacunku dla innych użytkowników tego forum, to proponuję być obiektywnym i stosować te same kryteria zarówno dla nowych, jak i dla starszych forumowiczów, a nie interweniować tylko wybiórczo. Dlaczego koleżanka nie zareagowała, kiedy jeden z forumowiczów (nawiasem mówiąc mój Idol ) pogardliwie odnosił się do użytkownika a1a1a1 pisząc m.in.: Kolego aaaaaaaaa ileś tam. Trochę dziwne jest oczekiwanie poważnego traktowania ze strony gościa, co ma niepoważny nick [...], co oczywiście wzbudziło aplauz natępnego stałego forumowicza...
W odpowiedzi na ten zarzut, kolega a1a1a1 napisał, że czuje się urażony takimi słowami i dał do zrozumienia, że oczekuje przeprosin, co oczywiście nie nastąpiło (bo i po co).
Trzeba było wtedy napisać parę zdań o szacunku dla innych forumowiczów, ale przecież łatwiej jest pouczać nowego i sugerować, aby przeprosił za "niestosowne" zachowanie, niż zwrócić uwagę "swojemu". Jak widać, nawet na chrześcijańskim forum są równi i równiejsi...
Moja wypowiedź nie tyczy się do koleżanki osobiście (w końcu mozna kogos lubić bardziej, a kogoś mniej), ale dotyczy koleżanki, jako administratora tego forum, który powinien być konsekwentny w swoich działaniach, a nie w jednym wypadku zwracać na coś uwagę, a w innym przymykać na to oko.
Trudno oczekiwać szacunku od nowych użytkowników, skoro nie wymaga sie tego samego od tych starszych.

pozdrawiam

Cieszę się ROB, że tak mnie lubisz, ale na rolę idola się nie pcham. Widzę, że uważnie czytasz Forum. Podziwiam, bo mnie by się nie chciało.
Mam nadzieję, że dzięki temu wyczytasz w naszych postach Tego, o który wspólnie (także pan Paweł) świadczymy. I tego ci z całego serca życzę.
A na marginesie, to że z taką lubością odwołujesz się do mnie znaczy przede wszystkim, że moje słowa zapadły ci w pamięć.

A tak na marginesie, wtedy i ja i pan Paweł byliśmy tu raczej świeży, stąd nieporozumienia. Dziś najczęściej się zgadzamy i nie wchodzimy sobie w drogę ad maiorem Dei gloriam.

===

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 01 2005 23:11   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Maciek: ad maiorem Dei gloriam.

Uwazaj, Jezuici maja Copyright na to

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 01 2005 23:55   
Forum

Quote by Jakub:
Quote by Maciek: ad maiorem Dei gloriam.

Uwazaj, Jezuici maja Copyright na to

Ta, jasne. To jest starsze od Towarzystwa.

===

Cytat 
Paweł Chojecki
 wrzesień 02 2005 00:22   
Forum

Rzeczywiście zadziwiłeś mnie Robercie zapamiętaniem tego nieprzyjemnego incydentu.
Do kolegi, który zachował się tak niestosownie zwróciłem się dwukrotnie (najpierw od razu na forum, a potem w prywatnym liście) oczekując przeprosin. W odpowiedzi uzyskałem jeszcze więcej krzywdzących słów więc poinformowałem rzeczonego kolegę, że nie będę więcej reagował na jego docinki czy inne wypowiedzi.
Pozdrawiam

Paweł Chojecki

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 02 2005 00:44   
Forum

Panie Pawle, ja celowo nie podnosiłem tej kwestii na forum publicznym, więc może Pan daruje sobie. Moje ostre słowa do Pana wynikały z Pana ostrych słów wobec innych. W swoim zachowaniu nie różnił się Pan od kolegi mateuszawroca, tylko w inną stronę. Zachowywał się Pan tak, jakby wszyscy poza Panem byli skazani na potępienie tylko dlatego, że się z Panem nie zgadzają.
I tak jak Mateuszowi, tak jak Marcinowi, tak i Panu dałem po uszach z pełną aprobatą Adminki zresztą.

Zadziałało, bo skończył Pan rozmawiać z ludźmi z góry i zachowuje się Pan normalnie. Czyli lekcja była skuteczna.
Co do przeprosin, to napisałem wtedy wyraźnie, że nie widzę powodu do nich, szczególnie, że Pan również zachowuje się niewłaściwie. Jeśli nie mam racji, proszę mnie przekonać, a nie szantażować na poziomie przedszkola, że nie będzie się Pan do mnie odzywał. Pan wybaczy, ale jakoś takiej groźby się nie boję.

A tak na marginesie, to nicka jakiego Pan używa nadal uważam za dziecinadę na pograniczu bluźnierstwa (można go interpretować jako potrójnie pierwszy z pierwszych, co sugeruje, że czuje się Pan Bogiem).

Jeśli to, co napisałem odbiera Pan jako krzywdzące, to trudno. Ja odpowiem, że z punktu widzenia sztuki dziennikarskiej i Prawa Prasowego Pana tekst o biskupie Życimskim nadaje się na proces o zniesławienie, który biskup bez trudu by wygrał. W tekście tym jest mnóstwo negatywnych określeń pod adresem biskupa, ale nie ma ani słowa wyjaśnienia, czymże to biskup sobie tak "nagrabił". Nie pada ani jeden cytat z wypowiedzi biskupa, nie ma żadnej polemiki z jego poglądami. Jest tylko jechanie po człowieku, który nie może się bronić, bo obawiam się, że nie czytuje tego portalu.
Szadna szanująca się gazeta w Polsce ze szmatami typu "Super Express" i "Fakt" nie zamieściłaby takiego tekstu z obawy przed przegranym procesem i wysokim odszkodowaniem.
To tylko jeden z przykładów.
I Pan coś mówi o krzywdzeniu? Jakie ma Pan - autor oszczerczego, krzywdzącego artykułu, człowiek plujący w plecy komuś, kto o tym nawet nie wie - jakie ma Pan prawo mówić o jakiejś krzywdzie i niewłaściwych wypowiedziach.
Zanim sięgnie Pan po lupę, żeby szukać źdźbła w moim oku, proponuję spojrzeć w lustro i poszukać belki we własnym.

===

Cytat 
Robert
 wrzesień 02 2005 09:10   
Forum

Quote by Maciek:
Cieszę się ROB, że tak mnie lubisz, ale na rolę idola się nie pcham. Widzę, że uważnie czytasz Forum. Podziwiam, bo mnie by się nie chciało.

No czytam, cały czas czytam Mało się dzieje na bieżąco, więc zaglądam też do archiwum.

Mam nadzieję, że dzięki temu wyczytasz w naszych postach Tego, o który wspólnie (także pan Paweł) świadczymy. I tego ci z całego serca życzę.

A to wcale niewykluczone - życie jest pełne niespodzianek

A na marginesie, to że z taką lubością odwołujesz się do mnie znaczy przede wszystkim, że moje słowa zapadły ci w pamięć.

Jak najbardziej zapadły mi w pamięć! Nieczęsto zdarza się usłyszeć na powitanie, że jest się nieukiem bez kultury

A tak na marginesie, wtedy i ja i pan Paweł byliśmy tu raczej świeży, stąd nieporozumienia. Dziś najczęściej się zgadzamy i nie wchodzimy sobie w drogę ad maiorem Dei gloriam.

To już zdążyłem zauważyć, że wręcz emanujecie do siebie miłością

pozdro

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 02 2005 09:16   
Forum

Quote by Maciek:
A tak na marginesie, to nicka jakiego Pan używa nadal uważam za dziecinadę na pograniczu bluźnierstwa (można go interpretować jako potrójnie pierwszy z pierwszych, co sugeruje, że czuje się Pan Bogiem).

No teraz to żeś nieźle przywalił!!! Mało co herbaty nie wyplułem na monitor

===

Profil   Email 
 Cytat 
Herkules
 wrzesień 04 2005 01:35   
Forum

Witam,

Chciałbym, żebyście, drodzy bracia i siostry, pilnie zapoznali się z poruszającym artykułem pt. "POTĘGA, KTÓRA ZWIEDZIE CAŁY ŚWIAT!". Autorem tego artykułu jest były ksiądz Gregor Dalliard. Warto to przeczytać i nie pomijać. Oto adres strony:

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/inni/ex_ksiadz.htm

===

Profil   Email 
 Cytat 
Artur Rumpel
 wrzesień 06 2005 07:43   
Forum

Quote by Herkules: Witam,

Chciałbym, żebyście, drodzy bracia i siostry, pilnie zapoznali się z poruszającym artykułem pt. "POTĘGA, KTÓRA ZWIEDZIE CAŁY ŚWIAT!".

Dawno nie czytałem tak niechlujnie napisanego tekstu. Przekręcane sa nazwiska daty, cytaty nazwy miast. jak taki tekst moze być uznany za wiarygodny?

===

Zapraszam na mojego bloga: http://svetomir.blox.pl/html

Cytat 
Natalia Róża
 wrzesień 06 2005 08:59   
Forum

Quote by R_O_B:
Quote by Maciek:

No teraz to żeś nieźle przywalił!!! Mało co herbaty nie wyplułem na monitor

Hej, Rob (może to skrót od księdza ROBaka? ), weź se jaj nie rób, pomyśl o łożu śmierci, na którym będziesz się wstydzić kwitnących tu błędów młodości!!!

Gdy beztroska młodość minie
przyjdzie siwowłosa trwoga
a jak trwoga - to do Boga.

Buźka.
N
(mam już 95 lat, ale wciąż na fali)

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 06 2005 09:36   
Forum

Quote by Natalia Róża: Hej, Rob (może to skrót od księdza ROBaka? ), weź se jaj nie rób, pomyśl o łożu śmierci, na którym będziesz się wstydzić kwitnących tu błędów młodości!!!

Natalia, a dlaczego miałbym się wstydzić? Myślisz, że Bóg nie ma poczucia humoru i czytając takie teksty, jak np. ten o rozszyfrowaniu "kodu a1a1a1", nie uśmiecha się w duchu?

ps.
ROB to skrót od mojego imienia
A młodość to pojęcie względne - dla mnie młodzi to są ci w wieku ok. 20 lat. Jakby tak spojrzeć na statytyki, to ja już prawie połowę życia mam za sobą

pozdrawiam

EDIT:
Acha, naprawdę masz 95lat, czy sobie jaja robisz

===

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 wrzesień 06 2005 11:20   
Forum

Quote by R_O_B:
Quote by Natalia Róża: Hej, Rob (może to skrót od księdza ROBaka? ), weź se jaj nie rób, pomyśl o łożu śmierci, na którym będziesz się wstydzić kwitnących tu błędów młodości!!!

Natalia, a dlaczego miałbym się wstydzić? Myślisz, że Bóg nie ma poczucia humoru i czytając takie teksty, jak np. ten o rozszyfrowaniu "kodu a1a1a1", nie uśmiecha się w duchu?

ps.
ROB to skrót od mojego imienia
A młodość to pojęcie względne - dla mnie młodzi to są ci w wieku ok. 20 lat. Jakby tak spojrzeć na statytyki, to ja już prawie połowę życia mam za sobą

pozdrawiam

EDIT:
Acha, naprawdę masz 95lat, czy sobie jaja robisz

No to chyba jesteśmy równolatkami
Ależ Robercie (bo chyba Robin Hood to Ty nie jesteś), ja też myślę, że Bóg ma bardzo wiele okazji, aby pośmiać się z ludzi.
Ja też lubię pośmiać się z ludzi

A jak tam monitor? W herbacie, czy jeszcze nie?

Pozdro,

Nat z Natplanety

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,49 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty