Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy Bernadetta naprawdw idziała Matke Boża moze to nie była ona?
 |  Wersja do druku
XmonikaX
 październik 06 2005 20:03  (Czytany 20118 razy)  
Forum

Status: offline

Nurtuje mnie tyanie czy Bernadetta naprawde widziała Matke Boża? Ostatno przeczytała, ze w raportach policyjnych i koscielnych z tamtego czasu nie ma ani słowa, ze Bernadetta widziała kobietę. Podkreslała zawsze, ze to była dziewczynka, nie dorosła kobieta.Upierała sie nawt ze posak postawiony w grocie nie jest podobny do postaci z jej wizji, bo widziała przeciez dziecko, a nie kobiete. Mimo to kościół przywłaszczył sobie tę historie, to miejsce oraz wizje Bernadetty, interpretujac to jako objawienie Matki Bożej. Prawda poszła w niepamiec, bo powtarzanie przez lata klamstwo w końcu przekonało wszystkich.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 październik 06 2005 21:18   
Forum

Kobieta ta miała jakieś urojenia. Dlaczego cały czas "Matka Boska"? Moze kiedyś się komuś Chrystus pokazał? Objawienia Maryjne to sprwka szatana.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 październik 06 2005 21:24   
Forum

Moniko, Bernadetta zobaczyła nie dziewczynkę tylko dziewczynę - oceniła jej wiek na jakieś 15, 16 lat. Przedstawiła się jej ona potem: "Ja jestem Niepokalane Poczęcie". Natomiast w 100% zgadzam się z Bartkiem, że postać "Maryi" przybrał sprytny zwodziciel, szatan.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 październik 06 2005 21:26   
Forum

Quote by Marcin W:"Ja jestem Niepokalane Poczęcie".

ciekawe, czy ludziom objawiają się też "Rany Chrystusa", "Najświętsze Serce", czy inne części...
a może dogmaty się materializują? ciekawe, jak wygląda "Nieomylność Papieska"...

===

"piérwsze wolności westchnienie było i westchnieniem wiary."

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
bunkro
 październik 06 2005 21:52   
Forum

ja takze wierze ze to jest szatan, wogole to slyszalam (chyba jakies fatimsie obiawienia) ze ta rzekoma Maryja przekonywala o stworzeniu swiata, czy tak? cos bylo chyba tez zeby ludzie pamietali o modlitwie rozancowej.... jaka bzdura!

===

Bo On rzekł- i stało się, On rozkazał- i stanęło.

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 październik 06 2005 21:56   
Forum

Do Varpho:
No własnie - tak mniej więcej. Tylko ja zadałbym pytanie komu mogło zależeć na utwierdzaniu katolików w dogmacie?

Do Bunkro:
Małe przypomnienie: La Salette a nie Fatima. Sięgnij do mojej broszurki!

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 06 2005 22:00   
Forum

Quote by Bartek.D: Kobieta ta miała jakieś urojenia. Dlaczego cały czas "Matka Boska"? Moze kiedyś się komuś Chrystus pokazał? Objawienia Maryjne to sprwka szatana.

Odnoszę wrażenie, że uważasz sięza Boga, bo wszystko o wszystkim i o wszystkich wiesz.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
bunkro
 październik 06 2005 22:03   
Forum

jesli ktos jest przekonany o czyms to od razu uwazanu ma byc za Boga?
wiesz, byc pewnym czegos, stawiac na swoim nie oznacza bycie Bogiem- po prostu wyrazil swoje zdanie

===

Profil   Email 
 Cytat 
bunkro
 październik 06 2005 22:06   
Forum

mniejsza z tym gdzie to bylo, ale czy ludzie wierzacy ze to Maria sie obiawila- nie widzicie tej sprzecznosci ze Slowem Bozym?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 06 2005 22:07   
Forum

Quote by bunkro: jesli ktos jest przekonany o czyms to od razu uwazanu ma byc za Boga?
wiesz, byc pewnym czegos, stawiac na swoim nie oznacza bycie Bogiem- po prostu wyrazil swoje zdanie

To ja radzę poczytać więcej wypowiedzi Bartka i Marcina W. Uważają się za wszechwiedzących, a jak się im uwagę zwróci, że racji nie mają, to zaczyna się piekło.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 październik 06 2005 22:08   
Forum

Quote by bunkro: ja takze wierze ze to jest szatan, wogole to slyszalam (chyba jakies fatimsie obiawienia) ze ta rzekoma Maryja przekonywala o stworzeniu swiata, czy tak? cos bylo chyba tez zeby ludzie pamietali o modlitwie rozancowej.... jaka bzdura!

"Zmów różaniec każdego dnia za pokój na świecie... Módl się, módl się wiele i złóż ofiarę za grzeszników, gdyż wiele dusz idzie do piekła, nie ma bowiem nikogo, kto by złożył ofiarę za nich i modlił się za nimi... Ukazałam wam piekło, gdzie znajdują się dusze biednych grzeszników. Aby ich zbawić, Bóg chce ustanowić na całym świecie kult i modły do mojego [!!! Maryi, znaczy] niepokalanego serca. Jeśli ludzie uczynią to, co ja mówię, wiele dusz będzie zbawionych i nastanie pokój... Zmów różaniec do Matki Różańcowej każdego dnia, aby zaprowadzić pokój na świecie... ponieważ tylko ona może wam pomóc."
[Fatima]

no comment.

===

Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 październik 06 2005 22:09   
Forum

Quote by mateuszwroc:Odnoszę wrażenie, że uważasz sięza Boga, bo wszystko o wszystkim i o wszystkich wiesz.

kto czyta [Pismo], nie błądzi.

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 październik 06 2005 22:10   
Forum

Myślę, Mateuszu, że Bunkto nie musi czytać moich postów, by wiedzieć jakie mam zdanie. A ty krytykujesz kogoś za jednoznaczne stwierdzenia przeciw Kr-k, że wydaje mu się, że jest wszystkowiedzącym Bogiem. A czy Ty nie zachowujesz się dokładnie tak samo na oślep broniąc swego Kościoła?

===

Profil   Email 
 Cytat 
bunkro
 październik 06 2005 22:11   
Forum

nie wiem, ja akurat moge powiedziec o sobie. jestem przekonana we wszystkim o czym mowie. popieram to na Biblii! nie mowie tu jednak ze nikt mnie do niczego innego nie przekona- moze sie myle, a modle sie o poznawanie Boga, Jego Slowa i to jak mam zyc!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 październik 06 2005 22:13   
Forum

Do varpho:

Pozwól, że Ci zacytuję, ku Twej wielkiej radości, co "Maryja" powiedziała dzieciom w La Salette (choć już to cytowałem w innym temacie):

„Jeśli mój lud nie zechce się poddać, będę zmuszona puścić ramię Mojego Syna. Jest ono tak mocne i tak ciężkie, że nie zdołam go dłużej powstrzymywać. Od jak dawna cierpię już za was. Chcąc by Mój Syn was nie opuścił jestem zmuszona ustawicznie Go o to prosić, a wy sobie nic z tego nie robicie. Choćbyście nie wiem jak się modlili i nie wiem co czynili, nigdy nie zdołacie wynagrodzić trudu, którego się dla was podjęłam. Dałam wam sześć dni do pracy, a siódmy zastrzegłam sobie, a ludzie nie chcą mi go przy-znać. Z tej właśnie przyczyny ramię mego Syna staje się tak ciężkie.”

Dobre, prawda?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 06 2005 22:16   
Forum

Ja przypomnę, że Maryi jest z duszą i ciałem w niebie. Tam została ukoronowana na Królowę Nieba i Ziemi. Uważam, że objawienia są prawdziwe. Maryja jako Matka nas wszystkich ma prawo prosić nas o modlitwę. A odnośnie "Zdrować Mario", to ponad połowa jest z Biblii.

Pytanie dla wszystkich: Czy mogę poprosić kogoś żyjącego o modlitwę za mnie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 październik 06 2005 22:21   
Forum Moderator
Moderator

Ja przypomnę, że Maryi jest z dusz± i ciałem w niebie. Tam została ukoronowana na Królowę Nieba i Ziemi. Uważam, że objawienia są prawdziwe

A ja uważam, że nie. Jakbym miał wierzyć wszystkim takim objawieniom, to... pewnie zgubiłbym gdzieś po drodze samego Boga.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Pius
 październik 06 2005 22:23   

Obiektem ataków złych duchów najczęściej staje się Matka Boga gdyż szatan nienawidzi Jej bardzo i wie że wielką obrazą Boga będzie obraza Jego Matki dlatego wszystkie bluźniercze myśli czy jakiekolwiek ataki na nią (herezje np. nie wiara w jej pośrednictwo) itp. itd. to robota szatana i tak zaczyna on swoje dzieło zniszczenia człowieka.

ps. Pierwszą częścią modlitwy różańcowej modlili się czy może nawet dalej się modlą protestanci gdyż jest modlitwa Jezusowa.

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 06 2005 22:23   
Forum

A to sie nie uznaje dogmatów? A kto nie uznaje dogmatów, ten jest...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 październik 06 2005 22:24   
Forum

Quote by mateuszwroc: Ja przypomnę, że Maryi jest z duszą i ciałem w niebie.

A przypominaj, przypominaj, tylko jeszcze to wykarz. I nie odwołuj sie do tardycji, a do Biblii i pierwszych chrześcijan.

Quote by mateuszwroc: Tam została ukoronowana na Królowę Nieba i Ziemi.

Byłeś i widziałeś, że wyrażasz to z taką pewnością siebie? A może jesteś wszechwiedzacy jak Bóg?

Quote by mateuszwroc:
Uważam, że objawienia są prawdziwe.

Czyli wierzysz, że Maryja stworzyła świat (prztpominam o zjawie z La Salette i jej "wartościowym chrześcijańskim przesłąniu" )?

Quote by mateuszwroc:
Maryja jako Matka nas wszystkich ma prawo prosić nas o modlitwę.

Zapomniałeś dodać: "...do siebie."

Quote by mateuszwroc:
A odnośnie "Zdrować Mario", to ponad połowa jest z Biblii.

Fakt, ale dopiero katolicy ze słów pozdrowienia zrobili modlitwę. Były to słowa pozdrowienia, choć wylewne.

Quote by mateuszwroc:

Tak, ale Maryja już nie żyje wśród nas.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 06 2005 22:24   
Forum

Quote by Pius: Obiektem ataków złych duchów najczęściej staje się Matka Boga gdyż szatan nienawidzi jej bardzo i wie że wielką obrazą Boga będzie obraza Jego Matki dlatego wszystkie bluźniercze myśli czy jakiekolwiek ataki na nią (herezje np. nie wiara w jej pośrednictwo) itp. itd. to robota szatana i tak zaczyna on swoje dzieło zniszczenia człowieka.

Szatan nienawidzi modlitwy różańcowej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
bunkro
 październik 06 2005 22:27   
Forum

Quote by mateuszwroc: Ja przypomnę, że Maryi jest z duszą i ciałem w niebie. Tam została ukoronowana na Królowę Nieba i Ziemi. Uważam, że objawienia są prawdziwe. Maryja jako Matka nas wszystkich ma prawo prosić nas o modlitwę. A odnośnie "Zdrować Mario", to ponad połowa jest z Biblii.

zgadzam sie z Izrael'em.

co oznacza ze Tam zostala ukoronowana na krolowa? gosciu, co ty wogole mowisz? skad to wytrzasnales? i to jeszcze krolowa nieba i ziemi? oczywiscie, ale zauwaz ze to juz jest balwochwalstwo bo jest ktos (tzn wedlug ciebie) oprocz Krola!

co do koncowki, pokaz mi prosze ta 'ponad polowe Biblii'... wiesz, studiujac Slowo codziennie- nie zauwazulam tego:/

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 06 2005 22:28   
Forum

46 Wtedy Maryja rzekła:
«Wielbi dusza moja Pana,
47 i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.
48 Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.
Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia,
49 gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.
Święte jest Jego imię -
50 a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją.
51 On przejawia moc ramienia swego,
rozprasza [ludzi] pyszniących się zamysłami serc swoich.
52 Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych.
53 Głodnych nasyca dobrami, a bogatych z niczym odprawia.
54 Ujął się za sługą swoim, Izraelem,
pomny na miłosierdzie swoje -
55 jak przyobiecał naszym ojcom -
na rzecz Abrahama i jego potomstwa na wieki». (Łk 1; 46-55)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 październik 06 2005 22:29   
Forum

Quote by Pius: Obiektem ataków złych duchów najczęściej staje się Matka Boga gdyż szatan nienawidzi Jej bardzo i wie że wielką obrazą Boga będzie obraza Jego Matki

Przypomnij sobie, w jak szorstki sposób czasem Jezus traktował swoja matkę. A ona sama też, pokorna, trzymała się w cieniu. A w objawieniach? W objawieniach jawi się jako ta dobra matka, która powstrzymuje okrutnego i gniewnego Chrystusa. A cały kult przypomina kult Afrodyty i Kali. Do Lourdes zresztą pielgrzymują także Hindisi - wyznawcy kali, którzy uważają, że "Matka Boża", która się tam rzekomo objawiła jest... wcieleniem ich okrutnej, demonicznej boginii. Sam byłem w Loyrdes kilkakrotnie i rozmawiałem z wyznawcami religii hinduistycznych. Wiem to z pierwszej ręki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 październik 06 2005 22:30   
Forum

Quote by mateuszwroc:Szatan nienawidzi modlitwy różańcowej.

A ja postawię antytezę: Bóg nienawidzi modlitwy różańcowej! szatan ją wprost uwielbia, bo udało mu się tak zwieść ludzi, że użuwając słów z Biblii odwracają się od Boga, by kłonić się "Maryi".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 październik 06 2005 22:31   
Forum

Quote by mateuszwroc: Tam została ukoronowana na Królowę Nieba i Ziemi.

a według mitów fińskich świat powstał z jaja kaczki.

Quote by mateuszwroc: Uważam, że objawienia są prawdziwe.

to dlaczego przeczą Ewangelii? czyżby prawdy wiary zapisane w Biblii się zdezaktualizowały?
Kościół ma schizofrenię?

Quote by mateuszwroc: A odnośnie "Zdrować Mario", to ponad połowa jest z Biblii.

niesamowite! tylko część jest z nieznanego źródła!
no to ja Ci mogę powiedzieć, że mniej więcej połowa dogmatów Kościoła rzymskokatolickiego jest z Biblii.
część powstała przez logiczne rozumowanie i wyciąganie wniosków.
ale sporo wzięło się nie wiadomo skąd.

Quote by mateuszwroc:

z żyjących - oczywiście.
będę się za Ciebie modlił. a o co konkretnie?

===

Cytat 
bunkro
 październik 06 2005 22:31   
Forum

Quote by mateuszwroc: 46 Wtedy Maryja rzekła:
«Wielbi dusza moja Pana,
47 i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.
48 Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.
Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia,
49 gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.
Święte jest Jego imię -
50 a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją.
51 On przejawia moc ramienia swego,
rozprasza [ludzi] pyszniących się zamysłami serc swoich.
52 Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych.
53 Głodnych nasyca dobrami, a bogatych z niczym odprawia.
54 Ujął się za sługą swoim, Izraelem,
pomny na miłosierdzie swoje -
55 jak przyobiecał naszym ojcom -
na rzecz Abrahama i jego potomstwa na wieki». (Łk 1; 46-55)

no i co?? co masz na mysli przytaczajac ten fragment? znam go doskonale...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 październik 06 2005 22:33   
Forum

Quote by bunkro: co do koncowki, pokaz mi prosze ta 'ponad polowe Biblii'... wiesz, studiujac Slowo codziennie- nie zauwazulam tego:/

W tej akurat kwestii ma rację, co nawet udało mu się (o dziwo Biblijnie! - Mateuszu! To ty masz w domu Biblię, a nie tylko dogmaty i KPK??? ) wykazać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 06 2005 22:34   
Forum

Quote by varpho:
Quote by mateuszwroc:

z żyjących - oczywiście.
będę się za Ciebie modlił. a o co konkretnie?

A czyżby to dusza ludzka była śmiertelna? A jeżeli nie, to dlaczego nie możemy prosić osoby, która na pewno jest w niebie o modlitwę.

Jak już chcesz się modlić w mojej intencji, to o dary Ducha Św.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 06 2005 22:35   
Forum

Quote by Marcin W: W tej akurat kwestii ma rację, co nawet udało mu się (o dziwo Biblijnie! - Mateuszi! To ty masz w domu Biblię, a nie tylko dogmaty i KPK??? ) wykazać.

A ma się w domu Biblię i to kilka. Jedną otrzymałem przy "pasowaniu" na lektora (taką podręczną), drugą wygrałem w konkursie (chyba o Kard. Wyszyńskim) i jeszcze mam tam jakieś starsze. I mam także Pismo Nieświetę, czyli coś, co Świadkowie Jehowy nazywają "Biblią".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,23 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty