Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 NIE Piusa X dla kobie w chórach kościelnych
 |  Wersja do druku
Gość forum: Pius
 grudzień 14 2005 17:43   

Z fachowej pomocy już dawno radziłem Panu skorzystać adresy lekarzy nawet podawałem gdzie by Pan pomoc znalazł. Jeżeli ktoś nie widzi ohydy spustoszenia i synkretycznych sekt; masońskiego planu połączenie wszystkich fałszywych religi w jedną wielka mitologie różnie rozumianą przez różne kultury to jest ślepy. Pooglądajcie zagraniczne kanały takie jak Planet itp. tam już o chrześcijanach mówi o tych, którzy dobudowali sobie otoczkę mieszając wszystkie religie pogańskie a Jezus był zwykłym dobrym człowiekiem, który nauczał o miłości a wszystkie cuda i obrzędy są wymyślone.

Ty Marcinie powinieneś się modlić o nawrócenie błądzących do Twojego kościółka, bo przecież sam wymyśliłeś jego doktryny i jako jedyny masz w nim dar nieomylnego odczytywania Pisma.

Dlaczego współczesnych antypapieży nie trzeba nazywać piezami z kultury a niebiskupów tak ??

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 14 2005 19:38   
Forum

Status: offline

Dokłądnie, jak już tak mamy być poprawni politycznie, to tytułujcie mnie Królem Polski, bo ja się za takowego uważam. I co Marcinie? Będziesz mnie tak nazywał, bo ja tak o sobie mówię. To, że twierdzę, że jestem Królem Polski nie oznacza, że nim jestem. Tak samo jak superintedent twierdzi, że jest biskupem, to nie oznacza, że jest on biskupem.

P.S. Tak na prawdę to nie uważam się za Króla Polski, to tylko przykład.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Fosforos
 grudzień 14 2005 20:36   

ten temat brzmi jak dowcip
kontynuując zabawę: kobietom nie wolno śpiewać w kościelnych chórach tak, jak mężczyznom nie wolno rodzić dzieci
Piusie: jeśli mowa o antypapieżu to ja chcę nim być; takie odczuwam pragnienie, nie od dziś

===

Cytat 
Gość forum: antypapież
 grudzień 14 2005 20:42   

Mateuszu! możesz być królem Polski, mi to odpowiada; tylko nie przeszkadzaj mi być antypapieżem; a propos biskupów: znalazłem niedawno fotografię arcybiskupa Lefebvra (w "rynsztunku") i sprawiał wrażenie tak wyniosłego i zarozumiałego, że nie chciało się na to patrzeć; papież przy nim wygląda na pokorniutkiego; a wcześniej jakoś darzyłem sympatią Lefebvra

===

Cytat 
macli
 grudzień 14 2005 20:54   
Forum

Quote by mateuszwroc: Dokłądnie, jak już tak mamy być poprawni politycznie, to tytułujcie mnie Królem Polski, bo ja się za takowego uważam. I co Marcinie? Będziesz mnie tak nazywał, bo ja tak o sobie mówię. To, że twierdzę, że jestem Królem Polski nie oznacza, że nim jestem. Tak samo jak superintedent twierdzi, że jest biskupem, to nie oznacza, że jest on biskupem.

No a ten dalej swoje...
Chcialbym wiedziec, gdzie KRK mowi, ze biskupom niekatolickim nie przysluguje tytul biskupa a "superintendeta". Tylko konkretnie.

A propos, jakis czas temu gdy wspomnialem (kontekst jest tu bez znaczenia) o zarzucaniu czasem katolikom tzw. "podwojnej lojalosci" posypaly sie na mnie gromy - a tu prosze, wspomniana lojalnosc w calej okazalosci.
Zgodnie z obowiazujacym w Polsce prawem tytul biskupa nalezy sie biskupom "niekatolickim" jak, brzydko mowiac, psu zupa, ale taki MateuszWroc nie bedzie przeciez przestrzegal jakiegos tam polskiego prawa...

===

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 14 2005 22:16   
Forum

Quote by Pius: Z fachowej pomocy już dawno radziłem Panu skorzystać adresy lekarzy nawet podawałem gdzie by Pan pomoc znalazł.

Ja jednak mam się najzupełniej dobrze, w odróżnieniu od niektórych, co to mają przekonanie o jedyności swego wyznania, a we wszystkich dookoła widzą urojonych wrogów.

Quote by Pius:
Jeżeli ktoś nie widzi ohydy spustoszenia i synkretycznych sekt; masońskiego planu połączenie wszystkich fałszywych religi w jedną wielka mitologie różnie rozumianą przez różne kultury to jest ślepy.

Synkretyczne sekty są nieliczne - większość głosi swe chore nauki niezależnie i elitarnie, mają się za coś lepszego od innych, co wykreśla synkretyzm.

Quote by Pius:
Pooglądajcie zagraniczne kanały takie jak Planet itp. tam już o chrześcijanach mówi o tych, którzy dobudowali sobie otoczkę mieszając wszystkie religie pogańskie a Jezus był zwykłym dobrym człowiekiem, który nauczał o miłości a wszystkie cuda i obrzędy są wymyślone.

O ile wiem przedstawiane są różne poglądy.

Quote by Pius:
Ty Marcinie powinieneś się modlić o nawrócenie błądzących do Twojego kościółka, bo przecież sam wymyśliłeś jego doktryny i jako jedyny masz w nim dar nieomylnego odczytywania Pisma.

Nie wymyśliłem żadnych doktryn. Żadnych! Za to papieże dużo.

Quote by Pius:
Dlaczego współczesnych antypapieży nie trzeba nazywać piezami z kultury a niebiskupów tak ??

Bo są biskupami - czy to się Tobie podoba czy nie. I ciebie też kultura osobista powinna obowiązywać. Jeśli Ty uważasz inaczej i się z niej zwalniasz - twoja sprawa, ale to Ty wychodzisz na gbura i głupca.

Quote by mateuszwroc: Dokłądnie, jak już tak mamy być poprawni politycznie, to tytułujcie mnie Królem Polski, bo ja się za takowego uważam. I co Marcinie? Będziesz mnie tak nazywał, bo ja tak o sobie mówię. To, że twierdzę, że jestem Królem Polski nie oznacza, że nim jestem.

Czyli papieże nie są namistnikami Chrystusa, bo to oni się za nich uważają!

Quote by mateuszwroc:
Tak samo jak superintedent twierdzi, że jest biskupem, to nie oznacza, że jest on biskupem.

Jest, bo został nim w swoim Kościele. Kr-k nie ma żadnych praw dyktować innym czy mają prawo użuwać określenia "biskup" czy też nie.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Dr Hannibal Lecter
 grudzień 14 2005 23:33   

Antypapież tez jest uznawany za papieża w swoim „kościele” czy się Tobie to podoba czy nie wiec Twoja zasada tez powinna go obejmować.

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 14 2005 23:59   
Forum

Nie obejmuje, bo nie mam poważania dla sekt. To mali, pełni chorej ambicji ludzie, którzy raczej powinni się leczyć... Nie można tych grup nawet nazywać kościołami, bo nie ma ku temu żadnych przesłąnek, w odróznieniu od porządnych Kościołów - zwłaszcza tych trzymających się ściśle nauk Chrystusa. Tych ludzi po prostu nie można traktować poważnie.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
 grudzień 15 2005 00:02   

A kto dał Panu prawo osądzania, co jest sektą a co nie i narzucania swojej woli innym? Bo np. protestantów włączył pan do grona nie-sket i narzuca to innym na tym forum.

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 15 2005 01:09   
Forum

Ci, co się trzymają nauk Chrystusa sektą nie są. A te dziwologi pseudokatolickie - mało, że sam katolicyzm nie trzyma się ściśle nauk zawartych w Biblii, dodając do nich "tradycję", to ci w dodatku nie trzymają się nauk katolickich. A do oceny co jest sektą a co nie starczy zdrowy rozsądek - lepszego narzędzia mi nie trzeba.

Wogóle podejrzewam, że jesteś kolejnym prowokatorem, z jakim mam do czynienia. Wybacz, ale twoje zachowanie jest niepoważne - mało, że się nie rejestrujesz (nie musisz, ale...), to jeszcze zmieniasz nicka. Bo podejrzewam, że te wpisy powyżej to też twoje dzieło.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 grudzień 15 2005 09:47   
Forum Moderator
Moderator

Gdyby Pius był taki mądry za jakiego się uważa, to wiedziałby, że do sobory trydenckiego przyjmowanie BISKUPSTWA nie było związane ze święceniami...(zresztą tak było z każdym beneficjum kościelnym). Dlatego i już choćby z tego powodu, tytuł biskupa może nosić każdy nadzorca (starszy) wspólnoty kościelnej, w tym luteranie i nawet baptyści jak sobie zażyczą...

I jest niemal oczywistą (zwłaszcza z punktu widzenia historii), że istnieje wyraźna różnica między byciem biskupem a posiadaniem wyższych święceń...

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
 grudzień 15 2005 11:10   

Jest różnicą miedzy tym, co Ty napisałeś a tym, za kogo uważają się protestanccy „biskupi”. Wdzie, że posiadłeś już umiejętności czytania w myślach, że wiesz za jak mądrego się uważam.

ps. Dziś krytykujesz przed soborowych papieży – jutro cała instytucje papiestwa
Dziś cieszysz się, gdy mnie zablokowano z powodu napisania prawdy o pederastach- jutro będziesz się cieszył, że pederaści mogą adoptować dzieci.

A co do zmiany nicka to używam cały czas dr Hannibal Lester szerloku i z chęcią zarejestrowałbym się, ale administratorzy tego forum mają problemy chyba z faktem, że wśród wspólnot protestanckich są kościoły homoseksualistów ostatnio taki „kościół” zaczął działać w Polsce. Nie chcą żeby rzeczy były nazywane po imieniu. Chodź Pan Jezus mówi abyśmy byli zimni albo gorący i nasza mowa była tak tak nie nie to tu trzeba być poprawnym politycznie! A ty Marcinie W swojej religi też korzystasz z świętej Tradycji Katolickiej tylko interpretujesz ją jak ci się podoba i wybiórczo.

===

Cytat 
MacTavish
 grudzień 15 2005 11:55   
Forum

Quote by Dr Hannibal Lecter: ps. Dziś krytykujesz przed soborowych papieży – jutro cała instytucje papiestwa
Dziś cieszysz się, gdy mnie zablokowano z powodu napisania prawdy o pederastach- jutro będziesz się cieszył, że pederaści mogą adoptować dzieci.

Rzeczywiście chodzi ci o prawdę, czy tylko o pognębienie oponenta ?

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 15 2005 13:50   
Forum

Quote by Dr Hannibal Lecter:
A co do zmiany nicka to używam cały czas dr Hannibal Lester szerloku i z chęcią zarejestrowałbym się, ale administratorzy tego forum mają problemy chyba z faktem, że wśród wspólnot protestanckich są kościoły homoseksualistów ostatnio taki „kościół” zaczął działać w Polsce.

No włąśnie - dobrze, że napisałeś to w cudzysłowiu "kościół", bo jaki to "kościół", w którym wszysyc żyją świadomie w grzechu cieżkim?

Nie chcą żeby rzeczy były nazywane po imieniu. Chodź Pan Jezus mówi abyśmy byli zimni albo gorący i nasza mowa była tak tak nie nie to tu trzeba być poprawnym politycznie!

No właście - społęczeństwo naciska, żeby mowa chrześcijan była "poprawna politycznie" i żeby przestali mówić, że grzech jest grzechem, przestali potępiać homoseksualizm, choć jest on grzechem i Biblia mówi, że jest OBRZYDLIWOŚCIĄ W OCZACH PANA! Właśnie od chrześcijan żąda się dziś politycznej poprawności, a jak Ci nie chcą odwrócić się od Boga, to mówi się o nich "ciemnogród"! Ale chrześcijanie kierują się tym, co mówi Bóg, a nie co podszeptuje szatan. I koniec końców wygrają, bo Bóg zawsze wygra ze złem.

A ty Marcinie W swojej religi też korzystasz z świętej Tradycji Katolickiej tylko interpretujesz ją jak ci się podoba i wybiórczo.

Nie mam nic współnego ze "świętą" tradycją katolicką. Nic! Ani jej nie interpretuję, bo wolę nauki Boże niż ludzkie, ani też nią nie żyję, bo - moim zdaniem - nie jest tego warta, by się nią kierować.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,29 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty