Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 Papież o Harrym Potterze
 |  Wersja do druku
ptok
 kwiecień 24 2006 18:09   
Forum

Status: offline

Ja właśnie czytam książkę pani Kuby i jestem przerażony ludzkim zaślepieniem i głupotą.. tak, dokładnie, momentami wygląda to tak, jakby Kuby nie czytała Pottera!! I to bardzo odpycha
I sama czasami manipuluje czytelnikami, dając urwane fragmenty jako przykład okultyzmu czy związku z szatanem, "niewinnie" omijając resztę fragmentu, który całkowicie zmienia sens wypowiedzi
czytałem artykuł "Odpowiedz na 10 argumentów przeciw Potterowi" i zgadzam się z heinrichboll całkowicie.. też polecam artykuł
Ale książki p.Kuby nie polecam.. no, może tylko zatwardziałym wrogom Pottera i ogólnie książek fantasy, którzy wreszcie będą mieli "argumenty" (tu proponuję ironię ) przeciw ZŁUUUU zawartemu w książkach
pozdrawiam wszystkich niezaślepionych, którzy nie myślą o wszystkim, czego nie rozumieją, że jest złe

===

Do dwóch słów "miłość i miłosierdzie" można sprowadzić całe credo chrześcijańskie. Matka Teresa z Kalkuty

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 styczeń 25 2008 18:25   
Forum

Dzis o polnocy premiera nowej ksiazki o Harrym Potterze.

'Przybywajcie dzis w odswietnych szatach pozna noca do empiku' (polubilam te ikonke ostatnio)

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 styczeń 25 2008 22:11   
Forum

Quote by kazema: Dzis o polnocy premiera nowej ksiazki o Harrym Potterze.

'Przybywajcie dzis w odswietnych szatach pozna noca do empiku' (polubilam te ikonke ostatnio)

Ja to coś w księgarni dwa tygodnie temu widziałem...Zawsze mnie zastanawiało co takiego ludzie widzą w tym "Bohaterze"...

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 styczeń 26 2008 12:21   
Forum

Ja to coś w księgarni dwa tygodnie temu widziałem...Zawsze mnie zastanawiało co takiego ludzie widzą w tym "Bohaterze"...

Spytaj sie dzieci

Harry nie jest jedynym bohaterem. Wczoraj zapytano dzieci o ich ulubiona postac z powiesci. Padaly rozne imiona.Tylko 2 osoby na 10 odpowiedzialo, ze Harry

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 styczeń 26 2008 18:11   
Forum

A ja dzisiaj słyszałem w radiu jak młodzi ludzie szczegółowo porównywali wersje angielską Harry’ego Pottera z polską. Mnie się wydaje, że w epoce w której króluje SMS fakt, że jest książka która cieszy się taką popularnością jest tylko pozytywny.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 styczeń 26 2008 23:59   
Forum

a ja proponuje by kościół był spokojny zaprzestać dzieciom czytania jakichkolwiek bajek. A proponuje na dobranoc czytać może podręczniki do historii, przynajmniej zero fikcji np. o hołdzie pruskim, unii Polski i Litwy itp.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kasandra_K80
 styczeń 28 2008 08:14   
Forum

Istnieje potrzeba dostrzegania i istnienia "magii" oraz piękna w otaczającym nas świecie.
W ludziach budzi się sprzeciw wobec monotonii i szarości dnia codziennego i uciekają się do świata marzeń i tego co magiczne, cudowne.
W tym zjawisku widać przyczynę popularności książek Harrego Pottera i jego podobnych, które tę magię ukazują.
Zakazać czytania Harrego Pottera, to tak jakby zakazać człowiekowi posiadania marzeń.

O tej potrzebie uciekania się do świata magicznego świadczą również fascynacje różnymi zjawiskami takimi jak: telepatia, jasnowidzenie, telekinezja, spirytualizm, UFO.

Przyczynę zainteresowania i fascynację tymi tematami i zjawiskami ukazuje autor poniższego artykułu:

Cud UFO

Mamy mianowicie do czynienia z desperackim sprzeciwem wobec „odczarowania świata”, spontanicznym buntem przeciwko naukowo-technicznej wizji rzeczywistości, w której jeśli nie wszystko jest przewidywalne (czemu przeczy teoria chaosu), to wszystko jest obojętne na człowieka i jego troski.
Przyszedł czas na ujawnienie, jakie pewniki dają się sformułować ...
Wiele osób prosi o odpowiedzi na pytania podstawowe, dotyczące zagadnień związanych z tematem sensu życia czy religii”.
Dowiadujemy się z niego między innymi, że „ludzkie życie nie kończy się w momencie śmierci!”,
„jest Moc, która ogarnia cały Wszechświat” oraz że
„istnieje reinkarnacja”
(poza tym, że – rzecz jasna – „istnieją obce cywilizacje, które przylatują na Ziemię&#8221.
„Fundacja NAUTILUS – czytamy w patetycznym podsumowaniu – zebrała materiał o sensie życia, który daje nadzieję wszystkim ludziom.
Pragniemy przekazać ludziom tę wiedzę, aby mogli oni zrozumieć swoje miejsce w otaczającym nas świecie”.

===

Profil   Email 
 Cytat 
vidmo
 styczeń 28 2008 14:58   
Forum

Mam mieszane uczucia do tego tematu bo raz sam kiedyś czytałem tą książkę ale z drugiej strony książka o magii w bajce dla dzieci są chyba od zawsze. Wszyscy teraz mówią o znanej książce ale teraz w popkulturze istnieją też inne tytuły które jeśli nie przypominają Pottera to bardziej odbiegają od wyobrażenia "bajki dla chrześcijan".
Anime czy Manga(wiem że taki temat już był) przesycone są Magią i innymi religiami ale bardziej niż inne oddziałują na ludzi a na naszym rynku są najbardziej pluralne np. Naruto czy Dragon Ball.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 kwiecień 08 2008 18:12   
Forum Admin
Admin

Post użytkownika gor został usunięty za naruszenie zasad publikacji tekstów w serwisie Kosciol.pl.

===

Cytat 
tadeusz
 kwiecień 08 2008 18:59   
Forum

Jakos nikt nie zwrocil uwagi na aspekt popularnosci . WSZYSTKO co jest na topie, co odwraca uwage od kosciola jest zagrozeniem dla niego samego To nie Harry Potter jest zagrozeniem a jego popularnosc .Tu kosciol wtracil swoje "trzy grosze" aby zaznaczyc swoja obecnosc . W mysl zasady: MOWCIE O MNIE ZLE ALBO DOBRZE ALE MOWCIE......byle nie zapomnieli o Moim istnieniu!!!!
Dziwi mnie jedna rzecz: kosciol to miliony zdolnych wyksztalconych ludzi . Dlaczego nie powstanie ksiazka rownie popularna w srod mlodego pokolenia a niosaca w swoim przekazie wartosci duchowe preferowane przez kosciol? Przy stanie majatkowym tej instytucji reklama takiej powiesci mogla by pobic na glowe wszystko co do tej pory znamy . Zamiast krytykowac proponuje ekspansje mysli religijnej w popularnej postaci

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 08 2008 19:43   
Forum Moderator
Moderator

Petroniuszu, a czy widziałeś prosperującą gazetę publikującą dobre wiadomości ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Daniel
 kwiecień 08 2008 19:55   
Forum

Jakoś po lekturze tej książki nie zmniejsza się liczba chrześcijan. Natomiast kazanie niejednego księdza może wywołać taką reakcję. Zauważył to już kiedyś ks. Józef Tischner...

===

danmir

Profil   Email 
 Cytat 
Rox
 maj 17 2009 11:02   
Forum

Jest tam opis krwawej ofiary na cmentarzu. Ofiara przypomina dziecko. Horror.”

Brednia, człowieku. Czytałeś w ogóle tę książkę?
Strony 665-666 (Może ktoś z Was doszuka się jeszcze czegoś w tym, że akurat TAKI fragment został umieszczony na TAKICH stronach? Big Grin) opowiadają o 'rytuale' odtworzenia pierwotnej, potężnej postaci czarnoksiężnika Voldemorta poprzez pokrycie jego szczątkowego, przypominającego ciała, wyglądającego jak ciało dziecka.
Krwawa?
"-Ciało sługi dane z ochotą, ożyw swego pana (...)
-Krwi wroga siłą odebrana wskrześ swego przeciwnika"
O to chodzi?
Ech... Tylko Katolicy we wszystkim widzą zło?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,26 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości