Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 Problem z okultyzmem
 |  Wersja do druku
Reguly
 styczeń 17 2006 12:38   
Forum

Status: offline

Quote by kobieta: Bardzo przepraszam, ale moim zdaniem, ktoś kto odrzuca modlitwę do Boga, odrzuca Jego samego.

Mam wrazenie, ze dalas sie poniesc interpretacjom maxurd'a opartym na jego blyskotliwych wnioskowaniach... Osobiscie nie odnioslem wrazenia by Zaniepokojony odrzucil modlitwe - wyrazil tylko opinie, ze w tej sytuacji sama modlitwa nie pomoze...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 17 2006 12:42   
Forum Moderator
Moderator

Reguly
No i wlasnie tu sie przejawia Twoja elementarna nieznajomosc chrzescijanstwa... Modlitwa jest kluczowa. Kluczowa jest wiara w Boga, bo bez wiary nie mozna sie Bogu podobac. Bog daje chcenie i wykonanie. Bog mowi zeby sie nie troszczyc, tylko wszystko w modlitwie przed nim skladac... W obliczu Boga mozesz chowac racjonalizm gleboko. Bohaterowie wiary o ktorych czytasz w liscie do hebrajczykow to byli z Twojego punktu widzenia ludzie zupelnie nierozumni. Oni jednak sie podobali Bogu a nie racjonalny swiat...
Modlitwa polega na mowieniu i sluchaniu... Proponuje wrocic doglownego watku...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 styczeń 17 2006 12:47   
Forum

Wyrażnie opinii, że sama modlitwa nie pomoże jest wyrażeniem opinii, że Pan Bóg mi nie pomoże, mogę sobie poradzić sam. A to już świadczy o niewierze w moc Boga.
Są sprawy, w których działając po ludzku nie zrobimy nic, a to jest właśnie taka sprawa moim zdaniem.
Zyczę powodzenia Zaniepokojonemu, ale wydaje mi się, że będzie sie szarpał z silniejszym od siebie przeciwnikiem i bez pomocy Boga nie zdoła nic zrobić.
Ale każdy musi sam dojść do tego wniosku.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 17 2006 12:48   
Forum

Quote by maxurd:No i wlasnie tu sie przejawia Twoja elementarna nieznajomosc chrzescijanstwa...

Calkiem mozliwe...

Modlitwa jest kluczowa. Kluczowa jest wiara w Boga, bo bez wiary nie mozna sie Bogu podobac.

To kluczowy nie jest sam Bog? Czy bardziej kluczowa od wiary w Boga jest modlitwa? Co do kwesti podobania sie Bogu (Najwyzszemu) to sie nie wypowiadam, bo w mojej wierze nie jest to zasadniczo ( w takim rozumieniu) uwarunkowanie od mojego zachowania.

Bog daje chcenie i wykonanie.

do dzialania...

=======================================

Quote by kobieta: Wyrażnie opinii, że sama modlitwa nie pomoże jest wyrażeniem opinii, że Pan Bóg mi nie pomoże, mogę sobie poradzić sam. A to już świadczy o niewierze w moc Boga.

Mim zadniem to swiadczy ze Pan Bóg mi nie pomoże przez sama tylko moja modlitwe do niego, ale moge sobie poradzic z problemem jesli dodatkowo podejme dzialania w ktorych uzyskam przychylnosc/pomoc Boga.
... No ale moze tu sie przejawia moja elementarna nieznajomosc chrzescijanstwa...

bez pomocy Boga nie zdoła nic zrobić.

Czyz ta pomoc nie moze przyjac roznej formy?

=======================================

Pozwole sobie wrocic do tematu

Quote by zaniepokojonyBig Grino dominikanow rowniez wyslalem emaila z pytaniem, ale oni nie raczyli jak na razie odpowiedziec.

Odpowiedzieli moze do dzisiaj?

Quote by maxurd:Ktos tu poradzil isc do Dominikanow. Nie pisac list ale isc poprostu do najblizszego takiego miejsca kolo miejsca zamieszkania.

Pomijajac w tym momecie fakt ze Zaniepokojony chce poznac sprawe z jak najwiekszej ilosci perspektyw. Poza tym moze ktos mial stycznosc z tym fnordem to czemu odradzasz w poczatkowej fazie kontak e-mailowy? Myslisz ze nie odpowiedza ta droga?

===

Cytat 
zaniepokojony
 styczeń 17 2006 12:58   
Forum

Quote by kobieta: Wyrażnie opinii, że sama modlitwa nie pomoże jest wyrażeniem opinii, że Pan Bóg mi nie pomoże, mogę sobie poradzić sam. A to już świadczy o niewierze w moc Boga.
Są sprawy, w których działając po ludzku nie zrobimy nic, a to jest właśnie taka sprawa moim zdaniem.
Zyczę powodzenia Zaniepokojonemu, ale wydaje mi się, że będzie sie szarpał z silniejszym od siebie przeciwnikiem i bez pomocy Boga nie zdoła nic zrobić.
Ale każdy musi sam dojść do tego wniosku.

a ja mam wrazenie, ze jest to poprostu proba znalezienia wyjscia z tej sprawy w jak najwiekszej ilosci mozliwosci. Nie napisalem nigdzie, ze sie nie mogle, ale napisalem, ze nie chce polegac na samej modlitwie, ze procz tego chce sprobowac znalezc rozwiazanie w normalny, ziemski sposob.

reguly: niestety nadal nie ma od nich odpowiedzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 17 2006 13:06   
Forum

Quote by zaniepokojony:niestety nadal nie ma od nich odpowiedzi.

Domyslasz sie (albo moze ktos inny) czemu?

===

Cytat 
INGA@
 styczeń 17 2006 13:09   
Forum

Quote by reguly:
Quote by zaniepokojony:niestety nadal nie ma od nich odpowiedzi.

Domyslasz sie (albo moze ktos inny) czemu?

..... z prostej przyczyny....PROBLEM prawdopodobnie ich przerasta lub tez mowiac wprost..."olewaja" to...

===

..." A gdy Go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich : Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem."...

Profil   Email 
 Cytat 
zaniepokojony
 styczeń 17 2006 13:10   
Forum

nie mam pojecia. Moze poprostu sa na razie zajeci. Mail zostal wyslany 2-3 dni temu, nie pamietam dokladnie. Mam nadzieje, ze jednak odpowiedza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 styczeń 17 2006 13:14   
Forum

Do Zaniepokojonego:
Z modlitwy będziesz czerpał też siły do działania, a Pan Bóg pokaże ci "ziemskie" sposoby rozwiązania twojego problemu.
Aby dobrze się modlić, trzeba oprzeć swoje życie na Jezusie i uznać, że to On jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Bo niektórzy traktują Boga instrumentalnie, jak dobrą wróżkę spełniającą nasze życzenia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 17 2006 13:16   
Forum

Quote by INGA@:..... z prostej przyczyny....PROBLEM prawdopodobnie ich przerasta lub tez mowiac wprost..."olewaja" to...

A moze ktos, kiedys na podobna sprawe dostal od nich jakos odpowiedz/porady i moze moglby je tu podrzucic? A moze sa zbyt kontrowersyjne?

Quote by zaniepokojony: nie mam pojecia. Moze poprostu sa na razie zajeci. Mail zostal wyslany 2-3 dni temu, nie pamietam dokladnie. Mam nadzieje, ze jednak odpowiedza.

A wysylales moze jeszcze gdzies - do jakis portali 'antysekciarskich', ktorych stosunkowo pelno w sieci (lub chocby na PSR)? Dostales jakies odpowiedzi z innych miejsc? Mozesz zapodac na to forum jesli to niezbyt osobiste?

===

Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 17 2006 13:18   
Forum Moderator
Moderator

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze rozne organizacje koscielne nie zawse odpowiadaja na maile... Przyczyn moze byc wiele. Moze maja tak wiele zgloszen, moze nikt nie odbiera poczty? Moze nie czyta? Problem raczej ich nie przerasta napewno tez nie ignoruja takiego problemu. Proponuje znalezc kontakt telefoniczny do jakiejs instytucji! http://www.sekty.net/ tam sa adresy i kontakty. Jest tez dzial modlitwa:-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 17 2006 13:23   
Forum

Quote by maxurd: Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze rozne organizacje koscielne nie zawse odpowiadaja na maile...

Bo generalnie zalecaja modlitwe?

Sorry ale nie moglem sie powstrzymac....

PS. Hej ale zaraz - ten dzial modlitwa sluzy przkazaniu swojej intencji (prosby o modlitwe) siostrom Karmelitankom... Czy to znaczy, ze jesli Zaniepokojony przesle im swoja intencje to sam bedzie mogl sie juz skupic wylacznie na dzialaniu? A co jesli formularz zostanie podobnie zignorowany jak post Zaniepokojonego do Dominikanow?

===

Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 17 2006 13:36   
Forum Moderator
Moderator

Quote by reguly:

PS. Hej ale zaraz - ten dzial modlitwa sluzy przkazaniu swojej intencji (prosby o modlitwe) siostrom Karmelitankom... Czy to znaczy, ze jesli Zaniepokojony przesle im swoja intencje to sam bedzie mogl sie juz skupic wylacznie na dzialaniu? A co jesli formularz zostanie podobnie zignorowany jak post Zaniepokojonego do Dominikanow?

To oznacza tyle, ze ktos jeszcze bedzie sie modlil w tej sprawie. Tzn owe siostry. No i powtarzam, ze racej nie zostal zignorowany. Nie nalzey zakladac zlej woli zakonnikow. Z niczego sie ich dobra opinia nie wziela...

===

Profil   Email 
 Cytat 
DominiCatulus
 styczeń 17 2006 13:47   
Forum

Do Zaniepokojonego:

Wszystkie "rodzaje" "magii" sprowadzają się ostatecznie do jednej myśli całkowita, "moc" i możliwości płyną z wnętrza (siły woli) "maga" i mówią że każdy sam powinien układać swoje własne rytuały (takie są najskuteczniejsze), mają one jedynie ułatwić "magowi" wprowadzenie swej świadomość w odpowiedni stan (+wzmocnić wolę i oczyścić umysł) [to ma zapewnić efekt+ skuteczność] oczywiście "prace" grupowe lub z "guru" na początku mogą to ułatwiać (+ "wzmacniacze/stabilizatory" "chemiczne")

Radził bym przeprosić syna za brak zaufania i spróbować w rozmowach zacząć poznawać to czego on [szuka/odkrył] (+na początek może mieć pan do niego jedną prośbę by niczego nie zażywał...), wszelkie ostre zakazy/nakazy oddalą was od siebie.

Co do modlitwy... czyż nie jest to w pewnym sensie praktyka "okultystyczna" wprowadza nasz umysł i wolę w specyficzny stan, pozwala przyzywać wstawiennictwa istot "duchowych..." + [silna/poprawna wiara]=[silna wola]=[efekt]

Powinien pan poczytać (w necie) o różnych "typach"/technikach magii (by lepiej rozumieć syna) i zacząć z nim rozmawiać [wiedza nie jest złem / wszystko zależy od jej wykorzystania]
Strona http://www.fnord.stron.net.pl/ jest dość [delikatna/opisowa(są inne znacznie ciekawsze i... obszerniejsze)]

Chrześcijaństwo nie odbiera możliwości "pracy" z "siłami natury/demonami/upadłymi i nie aniołami itp..." wszystko zależy od właściwego podejścia i... powodów;

Większość satanistów "zaczynało" jako chrześcijanie szukający [Boga/prawdy/ możliwości poprawy zła (siły)] i... wybrali satanizm…

Ktoś kto "bawi" się magią albo czegoś szuka, albo już znalazł, radzę pomóc synowi odnaleźć właściwą drogę...

===

Dopóki walczysz, jesteś niezwyciężony /1P3,9/Ef6,12/

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 17 2006 13:49   
Forum

Quote by maxurd:Z niczego sie ich dobra opinia nie wziela...

Nie wiem czy dobra...

w kazdym razie na podanej stronie znalazlem cos takiego (moze ktos zechce omowic?):

1. W naszych działaniach koncentrujemy się na ochronie ludzi przed manipulacją psychologiczną, doktrynalną i ideologiczną, niezależnie od jej pochodzenia w celu zabezpieczenia praw jednostki zagwarantowanych w Deklaracji Praw Człowieka.

Na czym polega owa ochrona?

2. Uważamy, że każdy człowiek ma prawo do uzyskania pełnej wiedzy na temat grupy z którą ma kontakt. W związku z tym zainteresowanym osobom przekazujemy wszystkie informacje: pozytywne i negatywne o konkretnej grupie.

Wszystkie? Kto to weryfikuje ich prawdziwosc?

3. Świadomi zagrożeń wynikających z pozostawania pod wpływem destrukcyjnej grupy przekazujemy również informacje dotyczące metod manipulacji i rozbijania osobowości stosowane przez grupę oraz podajemy sposoby przeciwdziałania im.

Czy jest to gdzies zawarte na owej stronie, bo mnie sie jakos nie udalo znalezdz?...

4. Szanujemy osobiste przekonania osób zgłaszających się do Ośrodków nie nawracamy nikogo na wiarę katolicką. Osobom zainteresowanym wsparciem duchowym podajemy adresy duszpasterstw i wspólnot katolickich.

5. W sprawach, w których nie czujemy się kompetentni nie udzielamy porad a jedynie pośredniczymy w nawiązaniu kontaktu z fachowcami (np. w zakresie terapii rodzinnej, małżeńskiej, uzależnień, konsultacji medycznej i prawnej).

Do 5. Ja bym posatwil na to.
Przy okazji pytanie - czy jest jakis swiecki osrodek przeciwdzialania zagrozeniom spowodowanym przez skekty destrukcyjne?

6. Na życzenie osób zgłaszających się do Ośrodków zachowujemy dyskrecję odnośnie ich tożsamości i istoty problemu.

7. Nie zajmujemy się:
- działalnością detektywistyczną
- uprowadzeniem ludzi z grup kultowych
- prowadzeniem katalogu grup kultowych z podziałem na dobre i złe
- deprogramowaniem osób uzależnionych od grup kultowych
- udzielaniem pomocy materialnej

8. Ośrodki kierują swą ofertę do poszkodowanych przez działania destrukcyjnych grup kultowych oraz ich rodzin i przyjaciół.

9. Sympatykom nowych ruchów religijnych i sekt udzielamy informacji o zagrożeniach wynikających z pozostawania pod ich wpływem

do 9. - tzn? P. jak do pkt. 3

===

Cytat 
Reguly
 styczeń 17 2006 13:56   
Forum

Quote by DominiCatulus: Wszystkie "rodzaje" "magii" sprowadzają się ostatecznie do jednej myśli całkowita, "moc" i możliwości płyną z wnętrza (siły woli) "maga"

Moze wiekszosc ale z pewnoscia nie wszystkie - jest jeszcze szamanizm (w znaczeniu pierwotnym), ktory magie traktuje jako moc natury do ktorej szaman tylko sie dostraja (tak w b. wielkim skrocie)... no ale szamanizmowi raczej b. b. daleko do okultyzmu.

...Moze na poczatek tedy droga dotarcia i znalezienia wspolnego jezyka z synem?

PS. Strona najslynniejszego jak mniemam polskiego szamana Hagal

===

Cytat 
kobieta
 styczeń 17 2006 14:02   
Forum

Chrześcijaństwo nie odbiera możliwości "pracy" z "siłami natury/demonami/upadłymi i nie aniołami itp..." wszystko zależy od właściwego podejścia i... powodów;
(Cel uświęca środki?)

Do Zaniepokojonego:

Proszę nie dać się sprowadzić na manowce.

Nie da się wyganiać diabła diabłem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
DominiCatulus
 styczeń 17 2006 15:20   
Forum

/kobieta/: (Cel uświęca środki?)]

dla... chrześcijan NIGDY

/kobieta/: Proszę nie dać się sprowadzić na manowce.
Nie da się wyganiać diabła diabłem.]

Ale wilki można przeganiać psami ...

Kościół katolicki odrzuca wszelkie formy "rozmów" z i nie dopuszcza możliwości korzystania z jego "usług" nie łamiąc tych zasad i tak można się "bawić" z , ale nie chcę tu rozwijać nowego tematu...

Taki daleki i delikatny przykład to: "modlitwa/egzorcyzm", ale można też "bawić" się "ostrzej" [nie zachęcam nikogo, ale... ]

Wracając do sprawy: "Problem z okultyzmem" jak wcześniej, doradzam poznanie tematu i wspólne z synem poszukiwania ... czego?> to zależy od [celu/powodów] poszukiwań...

Może warto przyjrzeć się [”celowi/powodom”]

===

Dopóki walczysz, jesteś niezwyciężony /1P3,9/Ef6,12/

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 17 2006 17:07   
Forum

DominiCatulus przy swoich radach wez pod uwage to, co Zaniepokojony wyraznie napisal troche wczesniej: sekty mnie przerazaja, a okultystyczne zwlaszcza...

===

Cytat 
Myszeczka
 styczeń 17 2006 19:01   
Forum

Maxrudzie masz rację.modlitwa jest bardzo ważna,ale powinno się tu dodać,że chodzi o modlitwę o mądrość,cierpliwość i prawidłowe zrozumienie sytuacji w jakiej się cała rodzina znalazła.Bo sprawa nie dotyczy tylko dziecka(tego jednego)ale absolutnie wszystkich w rodzinie.
Zaniepokojony masz prawo być przerażony,zdenerwowany czy nawet wściekły.Jesteś ojcem.
Teraz potrzebna jest Ci nie tylko porada gdzie się udać w sensie fizycznym-Tobie i Twoim bliskim jest potrzebna siła duchowa do walki(niestety nie licz na to,że wygrana przyjdzie szybko i problem nie będzie wracał).
Na pewno nie powinieneś robić nic na siłę o czym piszą wszyscy.To spowoduje efekt ślimaka-syn się zamknie i nie będzie można do niego dotrzeć.
Poznaj przeciwnika.Przeczytaj na zimno tę stronę i linki choćby kilkanaście razy-zrozumiesz co w niej pociąga Twoje dziecko.
Jak dominikanie się nie odzywają to próbuj w innych kościołach chrześcijańskich,na pewno są też organizacje świeckie jest policja. Dzwoń,chodż,pukaj,bądż namolny i upierdliwy.
Pamiętaj walczysz nie tylko o ciało ale o coś więcej.
Daruj sobie wypędzanie diabła diabłem.Bo możesz wpaść z deszczu pod rynnę.Wbrew opinii Reguly`ego szamanizm bez względu na formę to okultyzm!
Ze swojej strony będę pamiętała o Tobie i Twojej
rodzinie w modlitwach.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 styczeń 17 2006 19:49   
Forum

Dla Zaniepokojonego:

http://apologetyka.com/sekty

Proszę tam zajrzeć, może coś się przyda.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 18 2006 11:48   
Forum

Quote by Myszeczka:Wbrew opinii Reguly`ego szamanizm bez względu na formę to okultyzm!

Calkiem mozliwe - nie znam sie, az tak dobrze na definicjach funkcjonujacych w chrześcijanstwie (tu moze sie przejawiac moja elementarna nieznajomosc chrzescijanstwa)... choc byloby ciekawie, gdyby glos w tej kwesti zabral np. jakis szaman.
W kazdym razie, nie zmienia to faktu, ze zapoznanie sie z zagdnieniami stanowiacymi (lub zblizonymi do) problem, moze ulatwic ten problem rozwiazac, a przynajmniej go właściwie zdiagnozować lub chociaz dotrzeć do syna (czemu z pewnoscia nie sprzyja trudny do określenia strach wynikajacy z niewiedzy). Stad wczesniej sugerowalem to, co przed chwila Myszeczka: 'Poznaj przeciwnika.Przeczytaj na zimno tę stronę i linki choćby kilkanaście razy-zrozumiesz co w niej pociąga Twoje dziecko' z zalozeniem z mojej strony 'jesli jestescie pewni swojej wiary [...]'

===

Cytat 
Thomas Z
 styczeń 18 2006 12:18   
Forum

Z tego co wiem integralną częścią Szamanizmu są techniki polegające na wprowadzania się w tzw. Szamański trans, w który Szaman wchodzi poprzez np. określony muzyczny rytm i podróżuje w tym stanie w miejsca niedostępne (swoją drogą Szamanizm to najstarsza religia świata). Natomiast tzw. kulty magiczne są skupione aby poprzez rytuał wpływać na rzeczywistość. Jest wiele religii opartych na magii i nie zawsze są one od razu sektami destrukcyjnymi, faktem jest że Chrześcijaństwo jest bardzo negatywnie nastawione do tego typu kultów.(przy czym magia w tym rozumieniu to nie żadne potężne czary-mary, tylko coś podobnego do modlitwy i silnej wiary w moc rytuału).
Powtórze to co wcześniej wiele razy moi przedmówcy już napisali, że należy poznać z jaką grupą ma się do czynienia, bo sam fakt że jest to kult magiczny nie musi znaczyć od razu że jest to grożna sekta.

===

Profil   Email 
 Cytat 
sp
 styczeń 18 2006 16:11   
Forum

Jeśli nic "normalnego" nie pomaga na Pańskiego syna, to może spróbować zainteresować go powiedzmy "mocniejszymi" tekstami. Jest wiele książek katolickich traktujących o okultyzmie, magii, czarach, z tym, że nie przynoszą one człowiekowi szkody, ale wiedzę o szkodliwości tego typu praktyk. Przy okazji są bardzo interesujące i wciągające, zwłaszcza dla młodych ludzi, zainteresowanych przecież żywo takimi tematami. Na zaufanych stronach katolickich znajdzie Pan zapewne wiele pozycji tego typu. Jedną z ciekawszych jest zapewne dość znana książka Gabriele Amorth'a pt Wyznania Egzorcysty. Polskim autorem którego mogę też polecić jest o. Aleksander Posacki SJ. Być może tego typu literatura zainteresuje Pańskiego syna choć na tyle, aby mógł wyrobić sobie pogląd na te tematy. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Myszeczka
 styczeń 18 2006 19:51   
Forum

Reguly to nie jest kwestia chrześcijańskich definicji tylko stwierdzenie czego Bóg zabrania.Szamanizm jest religią opartą na kontaktowaniu się z duchami na tzw.wyższych poziomach ,a kontakt z nimi uzyskuje się poprzez tzw.odmienne stany świadomości.A jak się je osiąga?Narkotyki(wszelkiego rodzaju halucynogenne roślinki,a obecnie też chemia),hipnoza(tu autohipnoza osiągana np.poprzez taniec,śpiew-mantry),trans(posługujący się tą formą kontaktu nie potrzebują do tego żadnych środków).Sposobów jest wiele,a cel jeden otrzymanie od duchów wiedzy niedostępnej dla innych(np.co było lub będzie,czyli wróżenie)i władzy nad innymi ludzmi(np.straszenie urokami).Tu trzeba dodać,że z duchami można się kontaktować tylko przez pośrednika czyli szamana.Reszta ma słuchać i bać się(to mój skrót myślowy,ale ogólnie oddaje sens).Stąd różne zabobony(np.nasze piątek-trzynastego,baba z pustymi wiadrami.pukanie w niemalowane drzewo,itp).

Do Thomas Z.Faktycznie kulty magiczne nie muszą być zaraz szkodliwe.Jest jednak istotny warunek POZNANIE NIE MOŻE PRZEJŚĆ W ZAINTERESOWANIE!!
!
Modlitwa do Boga to nie czary-mary i nie rytuał.

Do Plosta ja byłabym ostrożna w polecaniu dla młodego człowieka,który już jest zaintresowany tymi sprawami jak to określiłeś"mocniejszych"tekstów.One są dla tych co chcą i muszą wiedzieć z czym walczą.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 styczeń 18 2006 20:14   
Forum

przy czym magia w tym rozumieniu to nie żadne potężne czary-mary, tylko coś podobnego do modlitwy i silnej wiary w moc rytuału.

Ja nie napisałem (jak widać powyżej) że modlitwa to czary-mary, tylko że rytuał może mieć pewne cechy wspólne z modlitwą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
zaniepokojony
 styczeń 18 2006 20:36   
Forum

Witam serdecznie!

Bardzo dziękuję za kontakt z naszym ośrodkim. Sprawa, o której Pan pisze wygląda na bardzo poważną. Dla Pana z pewnością jest bardzo Poważna, bo dotyczy Pana Dziecka. Tematy na tym portalu są conajmniej niepokojące. Więc Pana reakcja jest całkowicie zrozumiała. Ale juz Pan wie, że radykalne rozwiązania nic nie dają, a mogą jeszcze popsuc całą sytuację, a przede wszystkim relację między Panem a synem. Załączam zatem broszurkę, która pozwoli Panu zrozumieć mechanizm psychomanipulacji, a więc oddziaływania, jakiemu został z pewnością poddany Pana syn. Dodatkowo znajdzie Pan tam różne pomysły do rozmów, pytania, które warto zadać i w ogóle - jaką atmosferę wprowadzić. Zmiana frontu może zaskoczyc syna, ale z tego elementu zaskoczenia warto skorzystać. Po przeczytaniu proszę sie ze mną skontaktować lub z kimś z pracowników ośrodka. Czy jest Pan z Wrocławia? Jeśli tak, to zapraszam na dyżur. Dyżury sa w każdy wtorek i czwartek od 16:00 do 19:00 przy ul. Nowej 4/1b. Może Pan tez zadzwonić (tel. 071/ 341 99 00) lub pisać na ten e-mail.
Pozdrawiam
Agnieszka Lisiecka
Dominikański Ośrodek Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach
Wrocław

jednak odpowiedzieli :-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 18 2006 21:12   
Forum Moderator
Moderator

Quote by zaniepokojony:
Witam serdecznie!

Bardzo dziękuję za kontakt z naszym ośrodkim.
...
Czy jest Pan z Wrocławia? Jeśli tak, to zapraszam na dyżur. Dyżury sa w każdy wtorek i czwartek od 16:00 do 19:00 przy ul. Nowej 4/1b. Może Pan tez zadzwonić (tel. 071/ 341 99 00) lub pisać na ten e-mail.
Pozdrawiam
Agnieszka Lisiecka
Dominikański Ośrodek Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach
Wrocław

jednak odpowiedzieli :-)

Dajcie się tą drogą poprowadzić, będziecie mieli dobrych przewodników. Teraz życze tylko, aby poszło jak po sznureczku.

Ale co sobie popyskowaliśmy na forum, to nasze

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Reguly
 styczeń 20 2006 08:36   
Forum

Quote by Myszeczka: Reguly to nie jest kwestia chrześcijańskich definicji tylko stwierdzenie czego Bóg zabrania.

Ale ktory Bog?... Mowisz o tym czego potencjalnie zabrania Bog Chrzescijan, wiec jednak (szczegolnie dla mnie jako innowiercy) jest to w pewnym stopniu kwestia chrzescijanskich definicji... Innymi slowy - ujmujac lopatologicznie to co wynikac mialo z kontekstu poprzednich wypowiedzi - moze i nie jestem ekspertem w tym co ustalono za kanon waszej wiary, ale to nie znaczy ze nie mam prawa do wypowiedzi i przedstawienia wlasnego stanowiska i punktu widzenia.

Szamanizm jest religią opartą na kontaktowaniu się z duchami

Takze na konteplacji natury i jej praw...

=====================

Quote by zaniepokojony:jednak odpowiedzieli :-)

Jak juz dostaniesz te broszure bedziesz mogl ja tu rowniez zamiescic?

===

Cytat 
Jahar
 marzec 22 2006 16:37   
Forum

Prawie wszystko co robi człowiek ma swój powód. Pomyślcie, dlaczego ten chłopak odrzucił katolicyzm? Bo miał powód. Dlaczego wybrał okultyzm? Bo miał powód. Jaki? Bo pewnie w jego przypadku to działa, tak jak w przypadku reguly wierzenia neopogańskie, w przypadku maxurda katolicyzm, w moim przypadku... To tyle na forum. Pozdrawiam.

===

-- ~O~T~C~ --

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,76 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty