Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 Lista zespołów zakazanych przez kościół
 |  Wersja do druku
matiello
 czerwiec 23 2008 18:06  (Czytany 45775 razy)  
Forum

Status: offline

Ponoć powstała lista zespołów zakazanych przez kościół, które podobno szerzą satanizm. Ma ktoś może na tą stronę która ją zawiera namiary?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 czerwiec 23 2008 19:11   
Forum

nie ma nic takiego...ktoś Ci bajek naopowiadał...

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Maryja
 czerwiec 23 2008 19:43   
Forum

zobacz chociaż http://www.nsnrpoland.fora.pl/aktualnosci,8/indeks-zespolow-zakazanych,1103.html
nie słuchaj tańczącego kruka bo on jak cały czas tańczy to nie ma kontaktu ze światem...

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Maryja
 czerwiec 23 2008 19:46   
Forum

jeszcze jedno...
http://www.emetro.pl/emetro/1,50145,4223376.html
oczywiście to nie bezpośrednio kościół...
obrona przed sektami... jakby kk nie był sektą...???

===

Cytat 
Łukasz
 czerwiec 23 2008 19:50   
Forum

Ankhu mój kochany! znajdź mi liste zespołów zakazanych przez Kościół! Pajemajesz?

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 23 2008 20:52   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Tanczacy_Kruk: Ankhu mój kochany! znajdź mi liste zespołów zakazanych przez Kościół! Pajemajesz?

Ba, znajdź listę zakazana przez KRK (bo o tym tu chyba mowa) !
Miłych lat serfowania.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
kazema
 czerwiec 23 2008 22:30   
Forum

Ponoć powstała lista zespołów zakazanych przez kościół, które podobno szerzą satanizm. Ma ktoś może na tą stronę która ją zawiera namiary

Ktoś już o tym wspominał.To, że taka lista istnieje...też mi się obiło o uszy. Tym bardziej, że lubuję się w Queen za czasów Freddiego.A i Queen ponoć znalazł się na tej liście.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 czerwiec 23 2008 22:35   
Forum

Ktoś już o tym wspominał.To, że taka lista istnieje...też mi się obiło o uszy. Tym bardziej, że lubuję się w Queen za czasów Freddiego.A i Queen ponoć znalazł się na tej liście.

obiło się o uszy? coś jeszcze zrobiło ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 czerwiec 24 2008 00:02   
Forum

Nie chodzi o zakaz.
Chodzi o realne niebezpieczeństwo.

Takie listy mogą wam podać chociażby księża egzorcyści, którzy doświadczyli na własnej skórze, jaki wpływ mają pewne zespoły muzyczne i ich twórczość na słuchacza.

Dobro człowieka - o to się rozchodzi. Nawet gdyby w przyszłości była taka oficjalna lista zatwierdzona przez papieża, czy odpowiedni organ, to jestem ZA.
Trzeba przestrzegać i uświadamiać ludzi.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Maryja
 czerwiec 24 2008 19:44   
Forum

mój ty przewrotny kruku tańczący! Myślisz, że kościół umieści taką listę na swej stronie internetowej? Pewnie, że nie i jak wszystko czyni to pokątnie przez swoich piesków.

===

Cytat 
Rafi F
 czerwiec 24 2008 20:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Ankh: mój ty przewrotny kruku tańczący! Myślisz, że kościół umieści taką listę na swej stronie internetowej? Pewnie, że nie i jak wszystko czyni to pokątnie przez swoich piesków.

Twoja wypowiedź jest obraźliwa.
Proszę o równe traktowanie i konsekwentne wycinanie takich postów.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
kazema
 czerwiec 24 2008 20:43   
Forum

Matija. Masz rację. Muzyka, przeróżne ozdobniki - naszyjniki o dziwacznych kształtach są realnym zagrożeniem.

Jak ktoś doszuka się takiej listy, proszę o jej umieszczenie.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 24 2008 20:49   
Forum

Ankh koteczku- nie wystawiasz sobie najlepszego świadectwa takimi tekstami

Matija
Jak prawie zawsze mądrze mówi, ale należy dodać, że mówi o marginesie muzyki rozrywkowej/rockowej
Na pewno nie można do niej zaliczyć Queen, czy Rolling Stonesów

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Reguly
 czerwiec 25 2008 10:23   
Forum

Quote by matiello: Ponoć powstała lista zespołów zakazanych przez kościół, które podobno szerzą satanizm. Ma ktoś może na tą stronę która ją zawiera namiary?

No to chyba Kury za ten kawalek sa na pierwszym miejscu... No i chyba tez pewien satryk-solista za to...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Andrzej
 czerwiec 25 2008 10:53   
Forum

Quote by reguly:
Quote by matiello: Ponoć powstała lista zespołów zakazanych przez kościół, które podobno szerzą satanizm. Ma ktoś może na tą stronę która ją zawiera namiary?

No to chyba Kury za ten kawalek sa na pierwszym miejscu... No i chyba tez pewien satryk-solista za to...

oczywiście nie jest to żadna lista sporządzona przez Kościół.
Taka po prostu nie istnieje

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Matija
 czerwiec 25 2008 12:05   
Forum

Dezerter,
wiesz, właśnie wymieniłeś te zespoły o których wiem, że mają w swych piosenkach treści satanistyczne, choć nie zawsze od razu widoczne.
Oto parę przykładów, tego typu "cichych" zespołów (na podstawie książki "Młodzi i ezoteryzm" Carlo Climati) :

The Beatles
Płyta Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967),
na okladce widoczne twarze postaci, wśród nich na górze po lewej stronie łysiejacy męzczyzna - Aleister Crowley, znajoma postać?
Nie byli zapewne praktykującymi satanistami, ale w Crowleyu widzieli symbol buntu, podziwiali go. Tak mowił o postaciach z tej okładki Ringo Starr. Wiemy ze jako pierwsi umieszczali przekaz o narkotykach.
Zły działa stopniowo...

Led Zeppelin
Gitarzysta Jimmy Page, był zwolennikiem doktryny Crowleya. Kolekcjonowal wszystko co bylo zwiazane z Crowleyem. Kupił nawet jego dom, w okolicach Loch Ness.
Led Zeppelin wykorzystywala satanistyczne symbole na okladkach swoich plyt, takze znane haslo Clowleya "Rób co chesz!" Intencją jak sam później przyznal było pozostawienie sladu ezoterycznego, ktorego nikt by nie zauważył.

inne zespoly: Mercyful fate, Deicide, Death SS, Mortuary, Celtic Frost, Cannibal Corpse, Ozzy Osbourne, Megadeth, Mayhem, Darkthrone, Marduk, Burzum, Enigma - w powyzszych znajdujemy namawianie do podpisywania paktu ze złym, elementy czarnej mszy, nawolywanie do aborcji, eutanazji, samobójstwa, zabójstw...

przekazy satanistyczne umieszczone są także i slyszalne puszczajac płytę od tyłu, przykład :
Christian Death - Prayer.

"Artyści" współpracujacy z Kościołem Szatana:
King Dimond, Acheron, Marylin Manson, zespół Psychic Tv,

Na temat powyzszych zespołów można znaleść informacje w ksiażce 'Młodzi i ezoteryzm' wyd. Jednosć.
link 2

O Rolling Stones można znaleść w książce "Satanizm, ucieczka w absurd" WAM
link

Jest takze seria ksiażek : wyznania egzorcysty, nowe wyznania egzorcysty :
link3
w których takze wspomina o ile pamietam o zespole Rolling Stones.
Posiadam takze filmik, lecz anglojęzyczny o zespołach, które są powszechnie znane i sluchane, a przekazują treści zwiazane z ezoteryzmem, satanizmem...

pozdrawiam
z Panem!

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 25 2008 12:12   
Forum

mój ty przewrotny kruku tańczący! Myślisz, że kościół umieści taką listę na swej stronie internetowej? Pewnie, że nie i jak wszystko czyni to pokątnie przez swoich piesków.

Czy pod tą światłą uwagą kryje się jakaś treść, czy to zwykły bełokot bez treści? Można prosić o rozwinięcie?

Jeśli nie ma takiej listy na stronie internetowej kościoła, cokolwiek to może znaczyć, to skąd wiadomo, że Kościół spisał taką listę i jakie zespoły na niej są?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 25 2008 13:25   
Forum

Matija,
zostaw w spokoju the Beatles, Led Zeppelin i Stonesow. To juz jakas przesada. Tyle co oni pieknych piosenek napisali...
Wiem, ze nigdy nie dorownaja poziomem artystycznym Arce Noego, ale daj im chociaz szanse...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 25 2008 14:10   
Forum

A swoją drogą warto zapoznać się z ideologią i treścią niektórych utworów, z wypowiedziami muzyków, zobaczyć jakie wiedli życie, jak skończyli i wszystko staje się jasne. Piękny wzór do naśladowania, nie ma co!
A naśladowcami są przeważnie dzieci

A później co poniektórzy pomstują jaki ten swiat jest zły i okrutny i gdzie jest Bóg.
Wpuście Go do swojego życia, to zobaczycie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 czerwiec 25 2008 15:20   
Forum

A swoją drogą warto zapoznać się z ideologią i treścią niektórych utworów, z wypowiedziami muzyków, zobaczyć jakie wiedli życie, jak skończyli i wszystko staje się jasne. Piękny wzór do naśladowania, nie ma co!

Wiesz. Nikt nie jest ideałem. W sumie, jeśli chodzi o życie osobiste (poza muzyką) to żaden muzyk/artysta raczej nie może stać się ikoną do naśladowania.Prawda. Ale...na życie niektórych artystów (jak np. Ferrukh Bulsara (znany jako Freddie Mercury) czy Edith Piaf złożyło się mnóstwo okoliczności wcale od nich niezależnych. To spowodowało (m.in), że zarówno Freddie jak i Eidth nie zaliczają się do grona osób 'świętych'. Ale w moich oczach nie umniejsza to ich talentowi.

A zobaczcie Einstaina. Taki mądry facet. I zasłużony dla nauki. Ale, z punktu widzenia NT...niezbyt prawy. Rozwodnik, a na dodatek ożenił się z kuzynką (ale to tylko powierzchowna ocena nieuwzględniająca jego duszy)

Jedyna osoba, jaka teraz przychodzi mi na myśl, która jest ludzkim ideałem to....św. Faustyna (mam nadzieję, że się nie obrazi na mnie, że zamieściłam ją na liście naukowaców i artystów).
Ale w moich oczach...wszyscy są godni podziwu i należy im się uznanie, za to co dokonali. I w ogole jestem zdania, że ludzie powinny się skupiać na tym, co dana osoba zrobiła pozytywnego niż wytykać jej życiowe porażki. Podsumowując: to, jak ktoś 'skończył' nie przeszkadza mi w dostrzeżeniu talentu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 25 2008 18:01   
Forum

Quote by kazema:
Jedyna osoba, jaka teraz przychodzi mi na myśl, która jest ludzkim ideałem to....św. Faustyna (mam nadzieję, że się nie obrazi na mnie, że zamieściłam ją na liście naukowaców i artystów).

Ale co takiego zrobila ta Faustyna, bo przeczytalem jej notke biograficzna i nic ciekawego tam nie bylo. To, ze miala wizje? To, ze Jezus powiedzial jej jak powinna go namalowac?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 czerwiec 25 2008 20:16   
Forum

Odpowiem Ci w skrócie, bo zaraz zganią mnie za odbieganie od tematu: zrobiła wiele: oddała siebie całą Bogu. Zaufała Mu tak mocno, że nic nie mogło jej złamać (raz może dała się nabrać). Ja podziwiam ją właśnie za to.

A ogólnie w świecie jest ceniona za szerzenie idei Miłosierdzia Bożego. Poza tym miała wizje...prawda. Również dotyczące losów Polski w Europie.
No i oczywiście spisała Dzienniczek. Przestrzega w nim m. in przed Szatanem (wiem, że w niego nie wierzysz). Daje również nadzieję na świętość każdego. Wystarczy tylko zostawić swoje stare życie za sobą i... zaufać Jezusowi.
Św. Faustyna nie miała jakiegoś super spektakularnego życia (fizycznego),dlatego czytając jej biografię jej osoba może się wydawać nudna. Ale jakbyś poczytał o jej drodze duchowej, zobaczyłbyś ile tam się działo! Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 25 2008 21:58   
Forum

Dzieki za szybkie wyjasnienie. Tak, w szatana nie wierze, nie rownolegle z wszechmogacym Bogiem.

Wracajac do tematu, dajmy spokoj Beatlesom za Sierzanta Pieprza - plyta wydana 40 lat temu. Dajmy spokoj Stonesom za Sympathy For The Devil - piosenka rowniez sprzed 40 lat. Czepianie sie tego zahacza juz o paranoje...

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 czerwiec 25 2008 23:10   
Forum

ciekaw jestem, jeśli wezmę jakiś wers z prześlicznej pieśni kościelnej i wykonam anagram z tego wersu: "szatan jest wszędzie" to ta prześliczna pieśń dostanie sie do listy zakazanych utworów przez kościół?

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 czerwiec 26 2008 09:40   
Forum

Quote by suration: Matija,
zostaw w spokoju the Beatles, Led Zeppelin i Stonesow. To juz jakas przesada. Tyle co oni pieknych piosenek napisali...
Wiem, ze nigdy nie dorownaja poziomem artystycznym Arce Noego, ale daj im chociaz szanse...

Suration, przed dwu laty The Beatles był jednym z moich ulubionych zespołów. Nie odmawiam im kunsztu, piękna, i klimatu, bo tak jak ruszyli mnie parę lat temu, to i teraz jestem wrażliwy na ich kawałki... ale głębsza znajomość z ich biografią, ich życie osobiste, moralne było często godne zrugania. Oceniam ich działanie., czyny. W dodatku ich zwiazek z sektą TM, narkotyki, hasła wolnej miłości rzutowały na ich piosenki i ich treści.
Mając taką wiedzę na ich temat, nie mogę pozostać niewzruszony, i propagować ich muzykę. Bo chociaż pod wzgledem artystycznym jak psiałem, bardzo mi się podoba, to jednak propagując ich muzykę propagowałbym też ich.

Nie słucham Arki Noego, choć parę kawałków mi się podoba, ze względu na ich prostotę i radość.

Suration, zespoły które wymieniłem nie są tak samo mocno rozpowszechniające treści satanistyczne. Jest stopniowanie. Ale te zespoły z samego dołu, o znikomej jeszcze szkodliwości usypywały grunt swoją filozofią pod treści stricte satanistyczne. To jest mechanizm powolnego rozluźniania.
Nie można oceniać kogoś całosciowo na TAK lub NIE.
Ale niestety walory artystyczne są często narzędziem do przeforsowania wyznaczonej treści. To do czego zły nakłania, to ukazuje nam jako dobro. Człowiek nigdy by nie wybrał czystego zła, brzydoty, kłamstwa.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 16 2009 07:19   
Forum

z tego co ja wiem to takiej oficjalnej listy nie ma lecz są tzw. wytyczne jakich zespołów/piosenkarzy się nie puszcza a stąd wiem bo słucham radia er a jednym z prowadzących audycję pt. Szafa jest mój znajomy Darek Tokarzewski powiedział mi że nie wolno mu puszczać Eltona a za to słyszałem wiele razy Queenów a Beatlesów nie ale nie dziwię się że ten zespół nie jest już tak popularny jak dawniej, wiele utworów stworzyli pod wpływem narkotyków, i konsultowali się z tzw. Tańczącym Guru.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 16 2009 13:14   
Forum

Hm... A mi w muzycznej historii The Beatles najbardziej podobał się właśnie ten okres, kiedy eksperymentowali z LSD i Orientem. Wink Inna zaś formacja, której muzykę uwielbiam, zyskała sobie ponoć któregoś roku miano 'najbardziej przećpanej kapeli' - tytuł miał rzekomo powędrować do Oasis, może ktoś to zweryfikować? Wink

A co do 'zakazanej przez Kościół muzyki' - może sam nie dość liberalnie do tego podchodzę, ale muzyka, czy się to podoba komuś czy nie, bardzo mocno działa na człowieka, zresztą - 'cięższe' jej gatunki z założenia mają pobudzać określone stany/emocje, tak jak muzyka religijna ma 'wspomagać' pewne doświadczenia; słuchałem wczoraj audycji na BBC3, gdzie prowadząca sama przyznała, że 'Requiem' Mozarta (można było w chwilę później usłyszeć a fine piece of music, znany wszystkim jako 'Lacrimosa') wywołuje u niej takie przeżycia, że gdyby nie jej racjonalizm, mógłby ją, ateistkę, Mozart nawrócić.

Mniejsza - chodzi o to, by przyjrzeć się, jak dana muzyka działa na nas, w miarę możliwości jakie intencje mógł mieć artysta, i wybrać samemu, co jest dla nas dobre. Niektóre utwory będą na niektórych działać depresyjnie - warto się w taki stan wpędzać? Albo jeśli wywołują gniew i jemu podobne emocje - czy chrześcijanin winien sam w sobie wywoływać gniew? Jeśli o treść idzie - czy dany artysta raczy bluźnić? Czem zawiera bluźnierstwa w dobrych kawałkach, ale czy chrześcijaninowi wypada kupić taką płytę i zasłuchiwać się w twórczość kogoś, kto żeruje na tym, że bluzga na to, w co kupujący wierzy?

Tu nie ma jednej odpowiedzi na wszystko, nie może być żadnej listy ni nawet ogólnych wytycznych, które rodzaje są zabronione, a które nie. Każdy sam musi rozważyć, jak dane utwory na niego wpływają, i czy uważa ten wpływ za dobry. I czy nie nabija kiesy komuś, komu nie warto.

Pozdrawiam,
kacerz-saksofonista Big Grin

PS. John Zorn i 'Masada' rządzą! Wink

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 18 2009 21:26   
Forum

No cóż jak byłem nastolatkiem to słuchałem Heavy Metalu a potem Trash Metalu a Schody do nieba to było moje Credo lecz przyszedł czas że mnie już nie pociągała ta forma Muzyki wolałem się wyciszyć przy Szantach i Poezji Śpiewanej. A Metą był występ w Lubelskim Hadesie w Lutym 2001r. Tak Marku Muzyka wpływa na stany emocjonalne człowieka i te negatywne i te pozytywne. Diabeł zresztą przed Buntem był odpowiedzialny za chóry Anielskie uwielbiające Boga. Razz

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 lipiec 07 2009 19:47   
Forum

Mam listę zespołów, których treści i styl życia są niechrześcijańskie. NIe wkleje bo system wychytuje to jako spam. Mogę wysłać na maila.

===

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 lipiec 07 2009 21:24   
Forum

Quote by: suration

w szatana nie wierze, nie rownolegle z wszechmogacym Bogiem.

Dlaczego dyskryminujesz szatana piszac o nim z malej litery? Wyznajesz czesc BOGU? Smile A w ramach rownouprawnienia panstwo powinno tez finansowac satanistow, skoro finansuje wierzenia katolikow czy prawoslawnych.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,62 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości