Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 Lista zespołów zakazanych przez kościół
 |  Wersja do druku
Łukasz
 lipiec 07 2009 22:43   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

a dlaczego Ty bronisz szatana?

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
JMG
 lipiec 07 2009 22:47   
Forum

Quote by: Kruk

a dlaczego Ty bronisz szatana?

Jam nie katolik wiec staje po stronie slabszych. Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 lipiec 07 2009 22:50   
Forum Moderator
Moderator

Chcesz bronic szatana? ale po co jego los jest juz przesądzony Twisted Evil

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Matija
 lipiec 07 2009 23:49   
Forum

Równouprawnienie dotyczy religii, wyznań. Satanizm nie jest religią, bo w centrum nie ma Boga, ani żadnej najwyższej mocy, to też nie panteizm. Satanizm to kult stworzenia.
Ponadto nie może być nigdy zaakceptowany taki kult, który wychowuje morderców i kłamców.

Jezus zwyciężył to wykonało się
Szatan pokonany, Jezus złamał śmierci moc
Jezus jest Panem, o Alleluja
Po wieczne czasy Królem królów jest
http://papriko89.wrzuta.pl/audio/2PFCcHy9jhL/jezus_zwyciezyl

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 lipiec 08 2009 19:47   
Forum

Weeeellll....
Matija, mam szczerą nadzieję że nie jesteś twórcą tej listy.
Uśmiałam się jak rzadko.
Generalnie zgadzam się z tezą o fizykalnym i chemicznym, a przez to psychicznym wpływie muzyki na człowieka, ale argument "amerykańskie badania" z przymiotnikiem "doskonali" skojarzył mi się z ręcznie przepisywanym "łańcuszkiem". Ogólnie: retoryka na poziomie gazetek sekty ŚJ (podkreślam, że raczej zgadzam się z tezą).
Pisałam juz o tym w odniesieniu do krytyki Pontonu - nam, "drugiej stronie", brakuje PR (w sensie atrakcyjności i siły przekazu), a często słuszną sprawę grzebią śmieszne intelektualne wpadki. Co to jest "choro obrazować?!" A już zwrot "??? Pistols" rozłożył mnie na łopatki. Albo skryba przepisujący nie był w stanie rozszyfrować manuskryptu, albo słowo "sex" jest dla niego nie do przyjęcia. Pomijam wpadki w stylu rozdzielania nazw zespołów na dwa bandy :-) jesli w nazwie wystąpiło "and", itd itd. Niektórzy z „zakazanych” artystów przeszli bardzo budującą drogę nawrócenia, o której nie każdy wie, bo ich kariera przycichła; z kolei twórczość innych jest mi na tyle dobrze znana, że podejrzewam umieszczenie ich na tej liście na podstawie starej plotki jakoby ich płyta (analogowa) puszczona wspak zawierać mogła satanistyczne przesłanie, a puszczona normalnie – przekaz podprogowy. Natomiast brak jest na liście ludzi, którzy nawet nie po angielsku (który nie każdy zna biegle), ale wprost piękną polszczyzną śpiewają o uwiedzeniu przez zło – ten brak, jak i brak kilku mniej komercyjnych a bardziej ewidentnie zadeklarowanych artystów moim zdaniem świadczy o marnej znajomości tematu twórcy tej listy (tak, wiem, lista nie rości sobie praw do bycia wyczerpującą, ale mogłaby być rzetelniej zrobiona, i bez ww ewidentnych gniotów).
Popatrzyłam na swoją kolekcję muzyczną. Się broni, ale... Czajkowski - homo, Mozart - promiskuita i mason (że tak nawiążę do posta o możliwym nawracaniu Mozartem), o półkach z innymi gatunkami nie wspomnę... zasadniczo argument „ze stylu życia” jest kiepski. Gdyby za nim iść, ze szkół powinien zniknąć Słowacki i Mickiewicz, Chopin i Mozart powinni trafić na indeks…

Generalnie, wracam do swojej myśli, że bardziej kluczowym pytaniem, przynajmniej dla mnie, jest DLACZEGO (z jakiego powodu) ludzie pewnych form muzycznych szukają, niż co ta muzyka może im zrobić. Czyli co skłania ludzi do szukania takich a nie innych stanów fizycznych, hormonalnych, psychicznych wywoływanych przez muzykę.
„Choćby co zatrutego zjedli…” Ale niektórzy z jakiegoś powodu szukają trucizn. WHY?
(pytanie retoryczne, ale niech da nam do myślenia... wybór pewnych form sztuki może być wołaniem o pomoc)

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 lipiec 09 2009 01:29   
Forum

Artykul nie pretenduje do miana naukowego, a może bardziej specjalistycznego.
Myślę, że jest bardziej owocem syntezy paru źródeł, i nie przez jedną osobę stworzony.
Bardziej niż hiperprzekonywujacym argumentem, jest on nakresleniem problemu.

Osoba która to pisała nie musiała znać dobrze każdej kapeli. Wystarczy, że zagłębiła się w teksty lub życiorys.
Stąd niedociagnięcia w nazwach, a "??? pistols" absurdalne byłoby tłumaczyć sobie jakąś cenzurą czy lękiem przed słowem SEX.
Może jest za to odpowiedzialny WORD, jakies problemy z formatowaniem tekstu...nie wiem.

Spróbuj się wznieść ponad to i wyciągnąć to co wartościowe i słuszne.
A jeśli zgadzasz się z ogólną tezą, może jeśli siedzisz na tyle w temacie, mogłabyś sama zrobić coś na ten kształt, ale bardziej profesjonalnie?
Potrzeba pracy i współpracy wielu ludzi, a jeśli za coś się wezmą profesjonaliści tym leszpe owoce to przyniesie.

pozdrawiam,
<><

===

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 lipiec 09 2009 17:12   
Forum

Quote by: Matija

Równouprawnienie dotyczy religii, wyznań. Satanizm nie jest religią, bo w centrum nie ma Boga, ani żadnej najwyższej mocy, to też nie panteizm. Satanizm to kult stworzenia. Ponadto nie może być nigdy zaakceptowany taki kult, który wychowuje morderców i kłamców.

Satanisci czcza Szatana jako bostwo, wiec na pewno to mozna nazwac wierzeniem religijnym.

Ponadto nie może być nigdy zaakceptowany taki kult, który wychowuje morderców i kłamców.

Przesadzasz, wsrod satanistow sa tacy sami ludzie jak wsrod innych grup religijnych czyli i tzw. dobrzy i tzw. zli. Zreszta zobacz ilu niewinnych ludzi zamordowali chrzescijanie a ilu satanisci, wiec jesli kierowac sie Twoja logika nie powinno akceptowac sie chrzescijanstwa.

Jezus zwyciężył to wykonało się. Szatan pokonany, Jezus złamał śmierci moc Jezus jest Panem, o Alleluja.Po wieczne czasy Królem królów jest

Z tym zwyciestwem tez mozna polemizowac, czytalem tutaj, ze Szatan wciaz dziala; przed smiercia tez nikt z nas nie ucieknie, a krolow juz dawno zdetronizowano albo przydzielono im nieznaczace funkcje, jestes monarchista?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 lipiec 09 2009 17:37   
Forum

Nie, Matija, nie przyłożę ręki do żadnego quasi-indeksu, pseudocenzury oraz działań paternalistycznych jakiegokolwiek kościoła wobec osób dorosłych na tyle, żeby samodzielnie myśleć (mam na mysli potencjalnych odbiorców muzyki i adresatów owej listy). O muzyce mogę podyskutować, mogę tworzyc 15 różnych list według różnych kluczy, ale nie w takim celu - zwłaszcza że formalnie nie ma to żadnej mocy, a skutek "propagandowy" moim zdaniem osiąga wręcz odwrotny - zwiększając zainteresowanie kapelami :-) Cel słuszny, środek nie ten....

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 lipiec 09 2009 18:34   
Forum Moderator
Moderator

Edith

Cel słuszny, środek nie ten....

Tak naprawdę na takiej liście powinno znaleźć się chyba 90% wykonawców z całego świata. Jednak robienie czegoś takiego nie ma sensu, chyba ze dla przekonanego katolika któremu może taka niejako pomoc. Przyczyna jest prosta: wróg nie traktuje nas lekko, wręcz bezczelnie i ostro atakuje. Powinniśmy modlić się za wrogów ale zarazem nie szczędzić im naszego nosa, atakować, a nie odpierać ataki. Wtedy to co mówią Katolicy będzie respektowane i szanowane.

Pozdrawiam.

===

Cytat 
Matija
 lipiec 09 2009 21:14   
Forum

Satanisci czcza Szatana jako bostwo, wiec na pewno to mozna nazwac wierzeniem religijnym.

Cokolwiek powiesz o satanizmie, to będzie to absurd. Szatan to stworzenie. Ontologicznie jest zależny od Boga, i w porównaniu do Boga jest żałosną imitacją jaką sam siebie chciał uczynić. Piszesz o wierzeniu. Wierzeniu w co? Że szatan istnieje? Oczywiście, ze istnieje.
Taką samą wiarę mają katolicy. Bóstwo ad. do szatana to nie sfera sacrum; to bóstwo w sensie idola, bożka, czyli bałwana. I znów wracamy do marnej imitacji.
Satanizm to pomieszanie z poplątaniem, stek bzdur zresztą nie ma co się dziwić skoro szatan to ojciec kłamstwa i zamętu.

Przesadzasz, wsrod satanistow sa tacy sami ludzie jak wsrod innych grup religijnych czyli i tzw. dobrzy i tzw. zli. Zreszta zobacz ilu niewinnych ludzi zamordowali chrzescijanie a ilu satanisci, wiec jesli kierowac sie Twoja logika nie powinno akceptowac sie chrzescijanstwa.

Chłopcze, tym zdaniem ujawniłeś jedno z dwóch. Albo nie masz jeszcze pojęcia o satanizmie i żyjesz w swiecie baśni, o dobrym szatanie, o diable który coś Ci może dać, i dlatego wypisujesz takie rzeczy.
Albo dobrze wiesz, co piszesz i piszesz kłamstwa. To rozwiązanie zakłada Twoją złą wolę, aby innych wpuścić w maliny.

Nie łudź się mitem satanizmu. Szatan jeśli mu na to pozwolisz zabierze Ci wszystko, odrze Cię z człowieczeństwa a na koniec włoży Ci spluwę do ręki, abyś sam sobie odebrał życie. Podczas jednego z egzorcyzmow sam to mówił: on głupi myślał, że ja mu coś dam.

Z tym zwyciestwem tez mozna polemizowac, czytalem tutaj, ze Szatan wciaz dziala; przed smiercia tez nikt z nas nie ucieknie, a krolow juz dawno zdetronizowano albo przydzielono im nieznaczace funkcje, jestes monarchista?

Jezus zwyciężył. Szatan już tylko bezskutecznie się wije. Działa, ale tylko na tych najsłabszych, a nawet tych Bóg jeszcze wyrywa z mocy złego. Miłosierdzie Boże jest niezgłębione.
Jezus jest Prawdą, Drogą i Życiem. Kto przylgnie do Niego, ten tylko raz w ciele umrze, a po tym żyje na wieki przy Nim. Ludzie potępieni umierają oprócz śmiercią w ciele, śmiercią duchową. A ta ostatnia nie ma dostępu do należących do Chrystusa. On jest Życiem, i On nim obdarowuje. I w tym ujawnia się panowanie [królowanie] Jezusa. On jest potęgą,

Romans 14:11 Napisane jest bowiem: Na moje życie - mówi Pan - przede Mną klęknie wszelkie kolano. a każdy język wielbić będzie Boga.

Philippians 2:9-11 9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, 10 aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. 11 I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.

Gdybyś widział, jak na słowo kapłana w imię Jezusa Chrystusa zły duch w opętanym musi bić pokłony krzyżowi, jak na Słowo Jezusa jest wysyłany z powrotem do piekła, gdzie za wszelką cenę nie chce wracać - to byś nie podważał panowania Chrystusa.

Bracie przejrzyj.
<><

===

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 lipiec 10 2009 18:09   
Forum

Pomysl, na swiecie jest znacznie wiecej zla niz dobra, wiecej nedzy niz bogactwa, brak srodkow na leczenie chorych, ale nie brak srodkow na bron ( w tym masowej zaglady), itp. itd. Dowodow na istnienie Zla, czyli Szatana, nie brakuje. A dowodow na istnienie Absolutnego i Wszechpoteznego Dobra na przyslowiowe lekarstwo. A wiec pojedynek Jezus vs. Szatan wygral Szatan, jesli oczywiscie taki pojedynek mial miejsce. Sproboj wyjsc z zakletego kregu Biblii i pomysl samodzielnie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 10 2009 18:53   
Forum

śmieszne argumenty: jak dla mnie
- na świecie jest znacznie więcej dobra niż zła tylko zło jest bardziej medialne
- jest więcej bogactwa niż nędzy, tylko bogactwo jest skupione w rekach mniejszej liczby osób
- środki na leczenie chorych istnieją i sa stosowane

Fakt, dowodów na istnienie Szatana nie brak, co jest poniekąd dowodem na istnienie Boga (nie żadne przysłoowiowe lekarstwo - jesli widzisz działanie Zlego to na tle dzialania Boga)
Nie było żadnego pojedynku. W honorowym pojedynku przeciwnicy mają równe szanse. Tu wiadomo było z góry kto zwycięży - and winner is ... Jesus

Spróbuj wyjść z zaklętego kręgu jednostronnego, sztywnego myślenia...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Matija
 lipiec 10 2009 20:20   
Forum

MM odpowiedział Ci jak należy.
Problemem zła na świecie zaprzątałem sobie głowę w liceum, już mam "ten krąg" za sobą ;]

Biblia potępia wszelkie praktyki magiczne, i nie ma nic wspólnego z "zaklętymi kręgami" Smile
Kiedy ostatnio otwarłeś Biblię?

Przypominam Ci, że aby myśleć samodzielnie na co się powołujesz trzeba być człowiekiem wolnym.
A tylko prawda Cię wyzwoli, szatan topi ludzi w zniewoleniach, i sa jego marionetkami, totalnie manipulowani i z klapkami na oczach.
Kiedy jeden chłopak został uwolniony, mówił że szatan powodował nawet to, że postrzegał świat dokoła jakby w szarości. Tak oddziaływał na jego mózg, i zmysły. Nagle po uwolnieniu, zdziwiony : jakże ten świat jest kolorowy!
I kto tu mówił, o samodzielnym, niezależnym myśleniu?

Co oznacza Twój nick? "IMG" ?

<><

===

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 lipiec 11 2009 00:35   
Forum

MM odpowiedział Ci jak należy.

na świecie jest znacznie więcej dobra niż zła tylko zło jest bardziej medialne

W swietle ponizszych faktow, zwyciestwa dobra nad zlem nie widac.

jest więcej bogactwa niż nędzy, tylko bogactwo jest skupione w rekach mniejszej liczby osób

Czyli jest wiecej biedakow niz bogaczy.

środki na leczenie chorych istnieją i sa stosowane

Jesli porownasz te srodki do srodkow wydawanych na bron masowego razenia, to zobaczysz jak sa skromne. O jakim wiec mowisz zwyciestwie Jezusa, skoro nie widac jego efektow, a podobno "po czynach ich poznacie".

Problemem zła na świecie zaprzątałem sobie głowę w liceum, już mam "ten krąg" za sobą ;]

Po prostu udsuwasz od siebie niewygodne mysli. Czy nie przyszlo Ci kiedys do glowy, ze to Szatan moze Ci przeslaniac oczy, abys nie zobaczyl tej prawdy?

Przypominam Ci, że aby myśleć samodzielnie na co się powołujesz trzeba być człowiekiem wolnym.

Zgadza sie; teraz wez pod uwage to, ze przynaleznosc do jakiejkolwiek organizacji a zwlaszcza religii to dobrowolne niewolnictwo dla tej organizacji i podporzadkowanie sie prawom tej organizacji. Czlowiek wolny, nie skrepowany dogmatami nie ma obowiazku uznawac to czy tamto, bo tak jest gdzies napisane, albo bo ktos tak powiedzial. Natomiast Twoja religia nakazuje Ci przestac myslec samodzielnie i slepo wierzyc, juz malo samemu myslisz, mysla za Ciebie cytaty z Biblii.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 lipiec 11 2009 01:22   
Forum

Po prostu udsuwasz od siebie niewygodne mysli. Czy nie przyszlo Ci kiedys do glowy, ze to Szatan moze Ci przeslaniac oczy, abys nie zobaczyl tej prawdy?

Nie odsuwam od siebie niewygodnych myśli. Ale zreflektowałem się, że biadoleniem i narzekaniem na zło niczego nie zmienie, i pora się za siebie samego brać i za ten świat.
Szatan do człowieka będącego w mocy Chrystusa nie ma takiego dostępu. Jest coś takiego jak łaska uświęcająca...

Zgadza sie; teraz wez pod uwage to, ze przynaleznosc do jakiejkolwiek organizacji a zwlaszcza religii to dobrowolne niewolnictwo dla tej organizacji i podporzadkowanie sie prawom tej organizacji. Czlowiek wolny, nie skrepowany dogmatami nie ma obowiazku uznawac to czy tamto, bo tak jest gdzies napisane, albo bo ktos tak powiedzial. Natomiast Twoja religia nakazuje Ci przestac myslec samodzielnie i slepo wierzyc, juz malo samemu myslisz, mysla za Ciebie cytaty z Biblii.

Dobrowolne niewolnictwo...hmm. A nie zauważyłeś, że tak właśnie wygląda sprawa z miłością? Więzy miłości tym się różnią od zniewoleń złego, że mają na celu dobro i są dobrowolne. Więc użyłeś dobrych słów w tym przypadku.
Ale chybiłeś przedmiotu mego niewolnictwa. Bo mogę się nazwać niewolnikiem miłości ale względem Boga. I dopiero z tego wypływają wszelkie dogmaty, Kościół, organizacja itd.
Tak samo jak z miłości do ukochanej osoby, wypływa małżeństwo, akt cywilny, obowiązki i prawa małżeńskie, dzieci (i teściowieSmile)
Ale nie przetrwałoby to bez tego źródła jakim jest po prostu miłość.

Wiem, że może trudno Ci w to uwierzyć, ale weź pod uwagę, jak blisko jesteś tych spraw? A na ile Twój obraz Boga i Kościoła kształtuje środowisko, stereotypy, muzyka, 'fakty i mity'... Każdy z nas wezwany jest do maksymalnych starań o możliwie największą obiektywność w sądach i poszukiwaniu PRAWDY.
Ja mam czyste w tym względzie sumienie. Ponadto upewnia mnie w tym pokój i szczęście, które płyną z relacji z Bogiem każdego dnia.

Życzę Ci, abyś mógł to samo powiedzieć jak najszybciej.
Niespokojne serce, które nie spocznie w Bogu.
<><

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,28 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty