Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 Nowe zagrożenia (muzyczne) dla młodzieży
 |  Wersja do druku
Edith
 lipiec 09 2009 18:42   
Forum

Status: offline

Quote by: RoxDaSlayer

niestety łacina mi nieznana. Co znaczą słowa 'Ad Majorem'?

czego oni w tych szkołach...... "dla wiekszej...". Są jeszcze slowniki i wikicytaty, to tak dla podpowiedzi :-)

A a propos agresji - ta zatrzymana w sobie i tak kiedys wylezie, albo wprost, albo bokiem, albo do wewnatrz, czyli przeciw sobie samemu.

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 09 2009 20:41   
Forum

Quote by: Edith

czego oni w tych szkołach...... "dla wiekszej...". [...]

Moze w Twoich czasach uczono lacine w szkolach. Nie kazdy musi teraz znac. Znajomosc niektorych zwrotow moze swiadczyc tylko na plus, ale nieznajomosc wcale nie swiadczy na minus. Zabrzmialas jak starsza pani nauczycielka...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 lipiec 09 2009 20:54   
Forum

A to ironia była.... zauważyłeś ":-)"?

Na szczęście dla moich nerwów nie mam w pracy kontaktów z ludźmi przed 20tką, poza tym w moim wieku można sobie pozwolić na mentorskie schizy Mr. Green

Uważam, że wycofanie ze szkół obowiązkowej (bo stale jest przeciez nauczna, ale z wyboru) łaciny (i greki) to wielka krzywda - nie tylko odcięcie od korzeni naszej kultury, ale takze od innych "gratisowych" umiejętności jakie daje nauka tych języków: logiki wypowiedzi, łatwości w nauce języków nowozytnych itd itd.; mam tez nadzieję że Rox skupi się na reklamie ling.pl i wikicytatów, a nie na krytyce chorego systemu oświatowego

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 09 2009 21:12   
Forum

Quote by: suration

Quote by: Edith

czego oni w tych szkołach...... "dla wiekszej...". [...]

Moze w Twoich czasach uczono lacine w szkolach. Nie kazdy musi teraz znac. Znajomosc niektorych zwrotow moze swiadczyc tylko na plus, ale nieznajomosc wcale nie swiadczy na minus. Zabrzmialas jak starsza pani nauczycielka...

Łacina nadal jest nauczana w szkołach. Oczywiście, nie wszystkich.
Gdybym nie znał łaciny zrobiłbym wszystko, żeby się jej nauczyć
Jak powiedziała Edith - to naprawdę podstawa dla rozumienia korzeni naszej kultury i samej kultury, dla nauki wiekszości języków europejskich, jest przydatna w nauce medycyny.
Nieznajomość podstaw chocby łaciny jest dla mnie czymś niezrozumialym w przypadku Europejczyka. Wiem, że bez tego można żyć, ale w moim pojęciu... dość nędznie.

Co do meritum (och przepraszam: co do istoty, sedna tematu): jak już napisałem w moich poprzednich wypowiedziach słuchanie destrukcyjnej muzyki jest destrukcyjne. I tyle. Sądy jakoby było to nieszkodliwe są błędne.
Kościół nie tworzy list zakazanej muzyki, co najwyżej jakiś troskliwy duszpasterz może stworzyc listę muzyki, która nie pomaga we wzrastaniu duchowym.
Jestem katolikiem i wierzę tez w dzialanie szatana w świecie.
Wierzę, że do swoich celów używa też destrukcyjnych srodków. Może więc posługiwac się destrukcyjną muzyką, co nie znacza, że jest jej autorem.
Nie ma o co kruszyc kopii.
RoxDaSlayer - nawet jeśli nei widzisz, że coś jest destrukcyjne, nawet jeśli masz wrażenie, że jest to konstruktywne, to narażasz swoje zycie duchowe na niebezpieczeństwo

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,26 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty