Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 "Przekrój" ujawnia "prawdę" o chrześcijaństwie
 |  Wersja do druku
Marcin Winiarski
 marzec 08 2005 16:42   
Forum

Status: offline

Słuchajcie! Proponuję zakończyć dyskusje z dysydentam, bo widać, że to po prostu nie ma sensu. Byle czego się czepia, pyskuje, używa obraźliwych sformułowań... Nie potrafi inaczej. Widocznie prowadzenie dyskusji na poziomie przekracza jego możliwości intelektualne. Dawno nie spotkałem się z takim chamstwem. Ale cóż - nie potrzebuję miłości dydydenta, ale miłości Chrystusa. Wspólczuję tylko tym, którzy muszą z nim na co dzień obcować. Za jakie grzechy?

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 marzec 08 2005 17:28   
Forum

Quote by dysydent: Marto - czy naprawdę masz zamiar mnie ścigać??
a jeśli chodzi o sprawę między mną i pallotynami to proponuję porozmawiać o tym co najwyżej prywatnie, tym bardziej, że wystąpiły na tym forum duże obiekcje co do ciekawości dotyczących mnie spraw

dysydencie

Jasne! Np. via e-mail
I masz rację, o prywatnych sprawach lepiej rozmawić prywatnie, nie na forum... Przepraszam, zagalopowałam się... Ale to pewnie głównie dlatego, że zżerała mnie ciekawość, a miałam kilka dni zablokowaną pocztę...

ale ty też trochę przesadziłeś z tą twoją erystyką...
("może ty jeste¶ potwornym chamem bez wyczucia??") panowie, panowie... po co to komu?

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 marzec 08 2005 20:42   
Forum Moderator
Moderator

Dość.
Po pierwsze, radzę pozmieniać fragmenty postów, w których obrzucacie się błotem. Daję 24h, potem kasuję.
Po drugie radzę przestać się wyzywać.
Po trzecie KONIEC OFFTOPA.

Połowa postów zaraz stąd poleci. Takie dyskusje są w ogóle niepotrzebne. Teraz do dysydenta: daj no se chłopie czasem na wstrzymanie. Obrzucasz wszystkich f aryzeuszami, a sam zero pokory. Nie jesteś tutaj sam. PRzestań czepiać się słówek, prowadzić spory, kłóotnie ciągnąć bez końca. Dość tego. To jest pierwsze ostrzeżenie.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 marzec 08 2005 21:18   
Forum

Quote by Izrael: Teraz do dysydenta: daj no se chłopie czasem na wstrzymanie. Obrzucasz wszystkich f aryzeuszami, a sam zero pokory. Nie jesteś tutaj sam. PRzestań czepiać się słówek, prowadzić spory, kłóotnie ciągnąć bez końca. Dość tego. To jest pierwsze ostrzeżenie.

Bingo!

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 09 2005 00:28   
Forum

Dzięki za interwencję!

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 09 2005 10:58   
Forum

Quote by a1a1a1: Nie ma się co dziwić. Niedawno jeden z polityków obozu Clintona "obwieścił", że chrześcijańscy fundamentaliści są zagrożeniem dla społeczeństwa...
Przekrój to tylko łagodna forma ataku...

A1a1a1, Wszelki rodzaj fundamentalizmu jest zagrozeniem dla kazdego spoleczenstwa bądź to chrzescjianski czy muzulmanski. i bardzo madrze powiedział ten z obozu clintona!

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 09 2005 10:59   
Forum

A co wy tak się przejmujecie głupimi atakami? I coz ow dziennikarz tobie zrobil krzywde? Twoja wiara się zachwiala? Szczerze mówiąc jeżeli jest prawda to co napisal Marcin wu to się bardzo ciesze ze powstal taki artykul, przynajmniej może troche uspokoi zapyziałych i zadufanych w sobie niektórych chrzescjian. Poznalam kilku charyzmatycznych liderow, i powiem szczerze ze sa to showmeni i biznesmeni. Dla nich np. liczy się tylko kasa, im wiecej ludzi tym wiecej kasy. Był taki kaznodzieja co na każdym show (to się poprawnie nazywa ewangelizacja na wielka skale a tak naprawde to wielka blazenada) pokazywal bardzo drogi zegarek podarowany przez matke, i niszczyl ten zegarek depcząc i mówiąc dla Boga jestem gotow pozbyc się wszelkicej kosztownosci. Trzymal w samochodzie mnóstwo kopii tego samego zegarka i w każdym miescie to samo mowil i robil.

Marcinie, czy ktos cie prosi abys bronil ewangelistow czy papieża? Czy oczekujesz pochwaly za slowa, za czyny? Pytasz kogo masz bronic? Bron biedna staruszke, bron słabego, bron się od głupoty!
Nie ma co się urazac. Czytając twoje wypowiedzi mam takie wrazenie zes lekkoduch i krzykacz. Czy możesz na chwile uspokoic się i przemyśleć sprawe?

Dysydencie, ja natomiast popieram twe poglady!

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 09 2005 12:52   
Forum

Quote by Izrael: Dość.
Po pierwsze, radzę pozmieniać fragmenty postów, w których obrzucacie się błotem. Daję 24h, potem kasuję.
Po drugie radzę przestać się wyzywać.
Po trzecie KONIEC OFFTOPA.

Połowa postów zaraz stąd poleci. Takie dyskusje są w ogóle niepotrzebne. Teraz do dysydenta: daj no se chłopie czasem na wstrzymanie. Obrzucasz wszystkich f aryzeuszami, a sam zero pokory. Nie jesteś tutaj sam. PRzestań czepiać się słówek, prowadzić spory, kłóotnie ciągnąć bez końca. Dość tego. To jest pierwsze ostrzeżenie.

izraelu, nie wykazales sie, nie popisales sie objektywnoscia! a szkoda!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 09 2005 15:52   
Forum

Quote by milka:
Marcinie, czy ktos cie prosi abys bronil ewangelistow czy papieża? Czy oczekujesz pochwaly za slowa, za czyny? Pytasz kogo masz bronic? Bron biedna staruszke, bron słabego, bron się od głupoty!

Bronić to ja będę tego, kogo uważam i nikomu nic do tego...

Quote by milka:
Nie ma co się urazac. Czytając twoje wypowiedzi mam takie wrazenie zes lekkoduch i krzykacz. Czy możesz na chwile uspokoic się i przemyśleć sprawe?

Wypraszam sobie takie impertynencie sformułowania. Widzę, że robisz się nie lepsza w tym względzie od dysydenta. Ani nie jestem krzykaczem ani też lekkoduchem... Nad tym pierwszym sformułowaniem mogę jakoś przejść do porządku dziennego. Nad drugim nie. A wiesz czemu? Wiesz kto to jest lekkoduch? Dość mam obrażania mojej osoby! Dość mam chamstwa!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 09 2005 15:57   
Forum

Quote by milka:bardzo ciesze ze powstal taki artykul, przynajmniej może troche uspokoi zapyziałych i zadufanych w sobie niektórych chrzescjian. Poznalam kilku charyzmatycznych liderow, i powiem szczerze ze sa to showmeni i biznesmeni. Dla nich np. liczy się tylko kasa, im wiecej ludzi tym wiecej kasy.

Buhahahahahahaha! Takiego steku bzdur dawno nie czytałem. Pewnie spotkałaś jakichś sekciarzy, a nie prawdziwych ewangelistów! Ewangeliści, o których mówie, gromadzą wprawdzie duże pieniądze, ale sami żyją skromnie - to idzie na ich misję! Jeśli nie wiesz jak to działa, jeśli nie wiesz w jakie akcje się angażują, to nie wygaduj głupot!

Quote by milka:
Był taki kaznodzieja co na każdym show (to się poprawnie nazywa ewangelizacja na wielka skale a tak naprawde to wielka blazenada) pokazywal bardzo drogi zegarek podarowany przez matke, i niszczyl ten zegarek depcząc i mówiąc dla Boga jestem gotow pozbyc się wszelkicej kosztownosci. Trzymal w samochodzie mnóstwo kopii tego samego zegarka i w każdym miescie to samo mowil i robil.

Byłaś przy tym, widziałaś na video, czy po prostu siejesz zasłyszane plotki? Gdzie dowody???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 marzec 09 2005 15:59   
Forum Moderator
Moderator

Jaką obiektywnością? wyzwiska miały zostać usunięte. Jeśli tak się nie stanie, jutro o tej porze połowy postów i całego tego bałaganu już nie będzie. Dysydent dostał napomnienie, gdyż w każdym temacie praktykuje to samo. więc?

Pozdrawiam

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 09 2005 16:37   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by milka:bardzo ciesze ze powstal taki artykul, przynajmniej może troche uspokoi zapyziałych i zadufanych w sobie niektórych chrzescjian. Poznalam kilku charyzmatycznych liderow, i powiem szczerze ze sa to showmeni i biznesmeni. Dla nich np. liczy się tylko kasa, im wiecej ludzi tym wiecej kasy.

Buhahahahahahaha! Takiego steku bzdur dawno nie czytałem. Pewnie spotkałaś jakichś sekciarzy, a nie prawdziwych ewangelistów! Ewangeliści, o których mówie, gromadzą wprawdzie duże pieniądze, ale sami żyją skromnie - to idzie na ich misję! Jeśli nie wiesz jak to działa, jeśli nie wiesz w jakie akcje się angażują, to nie wygaduj głupot!

pisz troche ostrozniej, bo nie wiesz z kim rozmawiasz, to po pierwsze, po drugie jeszcze braciszku nie poznales tych super ewangelistow. pozyjesz zobaczysz, chyba ze ty tez bedziesz nalezal do podobnych hipokrytow, chcesz zobaczyc domy i vany ow skromnych dzialaczy i misjonarzy, mam znajomych ktorzy zaswiadcza ile jest na kontach tych duchownych. w zyciu by sie sami nie dorobili takiego szmalu.

Quote by milka:
Był taki kaznodzieja co na każdym show (to się poprawnie nazywa ewangelizacja na wielka skale a tak naprawde to wielka blazenada) pokazywal bardzo drogi zegarek podarowany przez matke, i niszczyl ten zegarek depcząc i mówiąc dla Boga jestem gotow pozbyc się wszelkicej kosztownosci. Trzymal w samochodzie mnóstwo kopii tego samego zegarka i w każdym miescie to samo mowil i robil.

Byłaś przy tym, widziałaś na video, czy po prostu siejesz zasłyszane plotki? Gdzie dowody???

marcinku drogi, sama bylam na jednym z takich konferencji! mlody jestes, swiezo nawrocony (tak oceniam po twoich sorry, unoszeniach). zycie nie jest takie piekne jak pozniej okazuje sie, wiec ciesz sie narazie dziecinna nieswiadomoscia. sama kosztowalam ta bloga nieswiadomosc.
poozdro
trzymaj sie z Bogiem i Jego wlasnie wychwalaj!

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 09 2005 17:10   
Forum

marcinie wu, przez pomylke umiescilam wlasny post do twego.
jezelibym cie obrazilam to abrdzo cie przepraszam, chcialabym wszystkich traktowac z miloscia. ale czasami mnie ponosi.
pozdro

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 09 2005 17:26   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by milka:

Bronić to ja będę tego, kogo uważam i nikomu nic do tego...

Quote by milka:

Wypraszam sobie takie impertynencie sformułowania. Widzę, że robisz się nie lepsza w tym względzie od dysydenta. Ani nie jestem krzykaczem ani też lekkoduchem... Nad tym pierwszym sformułowaniem mogę jakoś przejść do porządku dziennego. Nad drugim nie. A wiesz czemu? Wiesz kto to jest lekkoduch? Dość mam obrażania mojej osoby! Dość mam chamstwa!

no to po co pytasz kogo bronic? zacznij, kochanie od siebie, zacznij szanowac innych!
zabolalo ci jak cie nazwalam jak nazwalam? wiec jednak poczules troche tego co inni doznali od ciebie? czaisz?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 marzec 09 2005 20:32   
Forum

no to po co pytasz kogo bronic? zacznij, kochanie od siebie, zacznij szanowac innych!
zabolalo ci jak cie nazwalam jak nazwalam? wiec jednak poczules troche tego co inni doznali od ciebie? czaisz?

To teraz ja pobronię słabszych. Nie zauważyłem, Milko, żeby Marcin kogokolwiek jakoś nazwał (może źle czytałem, możesz zacytować?). Natomiast ty cały czas atakujesz i obrażasz każdego, kto ośmieli się mieć zdanie inne, niż twoje, a nie daj Boże jeśli potrafi je uzasadnić. No,to wtedy jest wrogiem numer jeden.
Czy tak postępuje chrześcijanka?

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 09 2005 23:18   
Forum

Milko.

Powinno się zawsze znać znaczenie użytych słów. Ty się z tym najwyraźniej rozminęłaś. Dwa więc mam powody, zeby Ci wybaczyć - pierwszy już podałem. Drugi - bo Jezus kazał wybaczać. Także nie ma sprawy, ale bardziej uważaj ze słowami... Bo co będzie jak się wyczerpie limit 77 razy zaleconych przez Chrystusa?

Co się tyczy ewangelistów. Nie wiem z kim miałaś kontakt, ale na pewno nie z tymi, do których się odnoszę w swoim poście. W jednym masz rację - nie jestem człowiekiem wierzącym od lat, moja wiara wciąż się rozbudza, ale niemniej posługę wielu "showmenów" znam dobrze, bo od lat się nią żywo interesuję. Czy wiesz ilu ludzi przoprowadzili do Boga? Dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy. Pod tym kątem należy ich przede wszystkim oceniać! Ludzie się do nich garną i dają pieniądze na ich misję a nie dla nich. To ludzie sławni, ale wielkiej pokory...

Myślę, że bardzo złą robotę robią natomiast prawdziwi pseudoreligijni showmeni, których w USA rzeczywiście nie brakuje. Tworzą telewizyjne kościoły, dokonują licznych "cudów" niemal jak fakirzy czy magikowie, fałszywych uzdrowień (bazując niekiedy na tzw. "efekcie placebo", częściej jednak uciekając się do pomocy podstawionych osób)... Tym rzeczywiście chodzi o pieniądze. A co się tyczy tych "właścicieli megakościołów" opisanych w "Przekroju", to nie bronił bym ich, gdyby ich posługa nie była mi dobrze znana - z róznych źródeł.

Co się zaś tyczy atakowania innych. Jedynym "kimś", a raczej "czymś", kogo tu traktuję w sposób, który może być nieco kontrowersyjny dla niektórych to Krk, ale czynię to z przekonania i podważam jedynie to, co jest w niezgodzie z Biblią. Póki co jedyną osobą która może się tu poczuć jakoś uzasadnienie dotknięta jest chyba wyłacznie Mateusz, ze względu na swój ortodoksyjno-katolicki upór. Oczywiście to ostatnie zdanie, a właściwie samą jego końcówkę, należy potraktować z dużym !

===

Profil   Email 
 Cytat 
agnes37
 kwiecień 17 2005 19:47   
Forum

Musze wtrącić swoje trzy grosze - nie jestem osoba zbyt religijną, katoliczka z urodzenia i z duzym szacunkiem dla innych wyznań. Mieszkam poza granicami Polski i mam możliwość śledzenia "mszy" pastora Osteena i uważam, że z nabożeństwem nie ma to wiele wspólnego. Owszem, pastor jest wyjatkowo elokwentny, na jego scenie (bo ołtarz to na pewno nie jest) sa zawsze piekne bukiety kwiatów, w tle kreci się dużych rozmairów model kuli ziemskiej podswietlany dyskretnie purpurowym światłem....No i te 30, tak, trzydziesci tysiecy ludzi, których ten gigantyczny kosciół moze pomieścić...I równie elokwentni goście, tacy jak np Jouce Meyer...Byłam kilkakrotnie w kosciele ewangelickim w Holandii - zwykłe, skromne, a przez to pełne podniosłej atmosfery miejsca. Uważam, że "Przekrój" nie przesadził, pisząc o biznesie.
Aga

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 17 2005 20:13   
Forum

Myślę, że jest to kwestia stylu, a że jest "giga". W Ameryce przecież wszystko jest "giga".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Edmund Belter
 kwiecień 18 2005 10:30   
Forum

kochanie od siebie, zacznij szanowac innych!
I to są "święte" słowa!!!
Zastanawiam się po co ta cała dyskusja? Szalenie daleko odeszła od "Przekroju". A propos "Przekroju" - Dajmy sobie spokój z atakowaniem tygodnika, tylko za to, że napisał coś z czym się nie zgadzamy. Ubolewanie na tym, że ktoś czyta "przekrój" lub "nasz dziennik" lub słucha rozgłośni Ks. Rydzyka jest bez sensu. W całej tej dyskusji zbyt mało opinii o materiale z "Przekrioju" a zbyt dużo wyzwisk. Mierzenie skali czyjegoś "faryzeizmu", czy pobożności jest paskudne.
Boję się, że pismo , które udałoby Ci sie stworzyć będzie mutacj a "Nie" i "Faktów i Mitów"!!! Nic do nich nie mam. Skoro mają czytelników, to znaczy, że są na rynku potrzebne, tyle ,że ja w takich pismach nie gustuje. Zresztą oba są profesjonalnie robione, zwłaszcza "Nie". Zanim pomyslisz o "swoim pismie" pomyśl co chciałbyś ludziom przekazać, skoncentruj się na własnej formacji, a nie ciskasz razy w prawo i w lewo!!!!
Marcinie, Ty chyba nie lubisz ani siebie, anie ludzi?
Pozdrawiam

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 grudzień 29 2005 20:00   
Forum

Niedawno jeden z polityków obozu Clintona "obwieścił", że chrześcijańscy fundamentaliści są zagrożeniem dla społeczeństwa...

I ma rację!

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,54 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty