Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 rozwiedziony w kosciele protestanckim a slub w kosciele katolickim
 |  Wersja do druku
Łukasz Gawryś
 styczeń 15 2006 21:31   
Forum Admin
Admin

Status: offline

Quote by leong:Tak to Ty mówisz bo taka jest Twoja wiara.
Pan Jezus to jednak widzi inaczej.

16 Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska!» 17 Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie*.

Jeżeli Swiątynię Starego Przymierza tak Pan Jezus nazywa dom mego Ojca, czy Swiątynia Nowego Przymierza nie jest ważniejsza?

My dzieci Tegoż Kościoła nazywamy tą instytucję Domem Bożym, Domem modlitwy, miejscem gdzie jest Przenajświętszy Sakrament. Za każdym razem, kiedy przejezdzam koło Tej Swiątyni oddaję pokłon Jezusowi Chrystusowi w Przenajświętszym Sakramencie i modlę się słowami
Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament teraz i na wieki wieków Amen. i dodaję od siebie Jesus and Mary i love You.
Jak myślisz, czy czyniąc to jestem bałwochwalcą? Czy kłaniam się tylko budynkowi czy Jezusowi w Przenajświętszym Skramencie. Czy to jest tylko instytucja ludzka?
Pan Jezus jest Bogiem i Człowiekiem w jednej osobie.
Masz z tym problem. Drugi problem dla ciebie to to,że Pan Jezus przyszedł w ciele i dał swoje ciało dla nas na pokarm.
Leon

Jak rozumiesz slowa Dziejow apostolskich "Bog, ktory stworzyl swiat i wszytsko, co na nim, Ten bedac Panem nieba i ziemi,nie mieszka w swiatyniach reka budowanych"(Dz.Ap 17,24)

Albo "wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa." (1Pt2,5b)

No i to chyba tyle na temat Swiatyni nowego przymierza...

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 styczeń 20 2006 03:39   
Forum

Sw. Paweł mówi o swiątyniach pogańskich, swiątynie budowane przez ludzi na cześć demonów.
W Starym Testamencie wg wskazówek Bożych zbudowano Arkę Przymierza i później umieszczono ją w zbudowanej świątyni, gdzie wielbiono Boga. Był w niej później Sam Pan Jezus. Nowe świątynie budowane są wg tego samego wzoru . Oni mieli Arkę Przymierza jako center uwielbienia w świątyni, a my mamy Przenajświętszy Sakrament, jako center naszej wiary i uwielbienia w dzisiejszej świątyni. Porównaj Apokalipsę Sw, Jana jej liturgiczny charakter

1 A gdy otworzył pieczęć siódmą,
zapanowała w niebie cisza jakby na pół godziny.
2 I ujrzałem siedmiu aniołów,
którzy stoją przed Bogiem, a dano im siedem trąb.
3 I przyszedł inny anioł,
i stanął przy ołtarzu, mając złote naczynie na żar*,
i dano mu wiele kadzideł,
aby dał je w ofierze
jako modlitwy wszystkich świętych,
na złoty ołtarz, który jest przed tronem.
4 I wzniósł się dym kadzideł,
jako modlitwy świętych,
z ręki anioła przed Bogiem.
5 Anioł zaś wziął naczynie na żar,
napełnił je ogniem z ołtarza
i zrzucił na ziemię,
a nastąpiły gromy, głosy, błyskawice, trzęsienie ziemi*.

To jest jeden mały przykład. Czytaj całą Apokalipsę to znajdziesz wiele podobnych przykładów.
Jak człowiek jest cielesno + duchowy tak samo Kościół ma fizyczną i duchową strukturę.
Ja jestem w Kościele fizycznym cieleśnie, a modlę się duchowo itp. Czyli mam udział w duchowej świątyni o której mówi Sw. Piotr.

Pozdrawiam Leon

===

Jezus jest naszym Panem i Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 styczeń 20 2006 13:19   
Forum Admin
Admin

Sw. Paweł mówi o swiątyniach pogańskich, swiątynie budowane przez ludzi na cześć demonów.

Pawel mowi o budynkach reka budowanych. O WSZYSTKICH budynkach, co wynika jasno z tego fragmentu ale jezeli nadal masz watpliwosci to polecam Dz.A. 7,46-49 "[o Dawidzie-przypis moj]Ktory znalazl laske u Boga i prosil, aby my bylo dane przygotowac mieszkanie dla Boga Jakubowego. Lecz dopiero Salomon zbudowal mu dom. Ale najwyzszy nie mieszka w budowlach rekami uczynionych, jak mowi prorok"
Niebo jest tronem moim,
A ziemia podnozkiem stop moich;
Jaki dom zbudujecie mi,
mowi Pan,
Albo jakie jest miejsce
odpoczanienia mego ?"

W Starym Testamencie wg wskazówek Bożych zbudowano Arkę Przymierza i później umieszczono ją w zbudowanej świątyni, gdzie wielbiono Boga. Był w niej później Sam Pan Jezus. Nowe świątynie budowane są wg tego samego wzoru . Oni mieli Arkę Przymierza jako center uwielbienia w świątyni, a my mamy Przenajświętszy Sakrament, jako center naszej wiary i uwielbienia w dzisiejszej świątyni.

Tylko ze chrzescijanstwo to nie jest judaizm w nowych szatach. Chrzescijanstwo to koniec zbawczej roli religii, a poczatek zbawczej roli ewangelii. Mar 16,16a "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, bedzie zbawiony" - zycze ci zebys kiedys przyjol to, bo to sa slowa samego Chrystusa.

Porównaj Apokalipsę Sw, Jana jej liturgiczny charakter

1 A gdy otworzył pieczęć siódmą,
zapanowała w niebie cisza jakby na pół godziny.
2 I ujrzałem siedmiu aniołów,
którzy stoją przed Bogiem, a dano im siedem trąb.
3 I przyszedł inny anioł,
i stanął przy ołtarzu, mając złote naczynie na żar*,
i dano mu wiele kadzideł,
aby dał je w ofierze
jako modlitwy wszystkich świętych,
na złoty ołtarz, który jest przed tronem.
4 I wzniósł się dym kadzideł,
jako modlitwy świętych,
z ręki anioła przed Bogiem.
5 Anioł zaś wziął naczynie na żar,
napełnił je ogniem z ołtarza
i zrzucił na ziemię,
a nastąpiły gromy, głosy, błyskawice, trzęsienie ziemi*.

Sprobuj czytac ze zrozumieniem, w takim kontekscie w jakim jest napisane a nie w jakim jest wygodne. Mowa tu jest o niebie, jak i w calej apokalipsie? Hbr8,1-5 polecam jakby cos.

To jest jeden mały przykład. Czytaj całą Apokalipsę to znajdziesz wiele podobnych przykładów.

Warto zrozumiec cel apokalipsy - jest to ksiega ktora ma mowi o koncu swiata, jest ksiega prorocka a nie o porzadku liturgicznym.

Jak człowiek jest cielesno + duchowy tak samo Kościół ma fizyczną i duchową strukturę.

I jak czlowieka cielesna natura jest grzeszna tak i Kosciola. "Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch." - Rzym8,5. Ci ktorzy zyja wedlug Kosciola instytucjonalnego daza do tego czego chce instytucja - czyli jej glowa np papiez. Ci ktorzy zyja wg Kosciola duchowego - daza do tego czego glowa duchowa - czyli Chrystus.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 styczeń 21 2006 04:24   
Forum

Quote by hermesRazzawel mowi o budynkach reka budowanych. O WSZYSTKICH budynkach, co wynika jasno z tego fragmentu ale jezeli nadal masz watpliwosci to polecam Dz.A. 7,46-49 "[o Dawidzie-przypis moj]Ktory znalazl laske u Boga i prosil, aby my bylo dane przygotowac mieszkanie dla Boga Jakubowego. Lecz dopiero Salomon zbudowal mu dom. Ale najwyzszy nie mieszka w budowlach rekami uczynionych, jak mowi prorok"
Niebo jest tronem moim,
A ziemia podnozkiem stop moich;
Jaki dom zbudujecie mi,
mowi Pan,
Albo jakie jest miejsce
odpoczanienia mego ?"

Nie możemy Boga zamknąć w świątyni, gdyż to jest niemożliwe. Ale możemy wybudować świątynie gdzie jest Arka Przymierza czyli coś bożego w świątyni. Kapłani umierali, kiedy weszli gdzie była Arka, jeżeli nie złożyli odpowiedniej ofiary. Widzimy tu obecność Boga.
Tak samo my Katolicy mamy Przenajświętszy Sakrament.
Prawdziwy przkład obecności bożej w tym Sakramencie:

Kard. Arinze: Kościół zawsze mocno wierzył w Przenajświętszy Sakrament Eucharystii, w którym Chleb nie jest już chlebem, a Wino nie jest już winem; podczas mszy stają się Ciałem i Krwią Chrystusa w chwili przeistoczenia, tak jak powiedział sam Jezus: „To jest moje Ciało za was wydane; to jest moja Krew, która będzie wylana za was”. Początki samego święta są bardzo złożone. Tym niemniej częściowo wiążą się ze słynnym cudem eucharystycznym, który wydarzył się w roku 1263 w Bolsenie. Czeski ksiądz, który pielgrzymował do Rzymu odprawiał mszę w kościele świętej Krystyny w Bolsenie. Naszły go wątpliwości co do przeistoczenia chleba i wina. W momencie przełamywania hostii zobaczył płynącą z niej krew, która poplamiła korporał. Ta cenna relikwia 19 czerwca 1264 roku zaniesiona została do Orvieto, gdzie przebywał papież Urban IV. On to bullą Transiturus z 8 września 1264 roku ustanowią święto Bożego Ciała, wyznaczając je na czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Takie są początki święta, do którego, według tradycji, teksty liturgiczne napisał święty Tomasz z Akwinu. To była okazja historyczna. Nasza wiara jednak, w sposób oczywisty, opiera się na ustanowieniu Eucharystii przez Jezusa, w noc poprzedzającą jego śmierć na krzyżu.

Tylko ze chrzescijanstwo to nie jest judaizm w nowych szatach. Chrzescijanstwo to koniec zbawczej roli religii, a poczatek zbawczej roli ewangelii. Mar 16,16a "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, bedzie zbawiony" - zycze ci zebys kiedys przyjol to, bo to sa slowa samego Chrystusa.

To nie prawda co piszesz. Linia dzieci bożych idzie od pierwszych rodziców przez judaizm i teraz chrześcijaństwo. Nasza katolicka religia jest judeo-chrześcijańska. W wierze my teraz jesteśmy prawdziwymi żydami w Panu Jezusie.

Warto zrozumiec cel apokalipsy - jest to ksiega ktora ma mowi o koncu swiata, jest ksiega prorocka a nie o porzadku liturgicznym.

Taka prawda. Jednak są tam rzeczy ja ołtarz, kadzidło, świece itp. mówiące o liturgi, która odbywa się w swiątyni w Niebia. Odbiciem tego jest nasza Swiątynia
i w niej odbywająca się liturgia Mszy Swiętej.

I jak czlowieka cielesna natura jest grzeszna tak i Kosciola. "Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch." - Rzym8,5. Ci ktorzy zyja wedlug Kosciola instytucjonalnego daza do tego czego chce instytucja - czyli jej glowa np papiez. Ci ktorzy zyja wg Kosciola duchowego - daza do tego czego glowa duchowa - czyli Chrystus.

Zle rozumiesz rolę kościoła. Pan Jezus sam założył ten Kościół. Jeżeli On sam założył to w jakimś celu. Celem Jego Kościoła jest pokonanie tej grzesznej natury, która jest w naszych ciałach. Spowiedź, Msza Swięta i Eucharystia spełniają to zadanie.
Zachęcam do uczestniczenia w tej Mszy Swiętej i wszystko będzie dobrze
Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 21 2006 10:43   
Forum Moderator
Moderator

Leon, Leon... Jestes przypadek tak smieszny jak niepowtarzalny. Nie czuj sie dotkniety, ale pierwszy raz mam z kims takim stycznosc... Musialem to napisac, bo ile razy widze co piszesz to... Czlowieku. Kaplaniu umierali kiedy przychodzili do Boga bez oczyszczenia. Kiedy wchodzili do miejsca swietego wczesniej nieoczyszczeni. Dzis chrzescijanie, ktorzy przychodza do ojca przez Jezusa sa oczyszczeni krwia Baranka... Przchodza przez Jezusa prosto do Ojca. Jeden jest posrednik miedzy Bogiem a czlowiekiem ... SLyszales kiedys o tym??

A co do zamykania Pana Jezusa w jakiejs skrzynce w kosciele ... Jezus powiedzial kiedys zeby nie ufac tym, ktorzy beda mowili, ze jest gdzies w ukryciu... No i nie wierze...

Pisz wiecej... Niby sie denerwuje, ale czasem Twoje posty sa bardoz relaksujace...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 styczeń 21 2006 12:37   
Forum Admin
Admin

Quote by leong:

Nie możemy Boga zamknąć w świątyni, gdyż to jest niemożliwe. Ale możemy wybudować świątynie gdzie jest Arka Przymierza czyli coś bożego w świątyni. Kapłani umierali, kiedy weszli gdzie była Arka, jeżeli nie złożyli odpowiedniej ofiary. Widzimy tu obecność Boga.
Tak samo my Katolicy mamy Przenajświętszy Sakrament.
Prawdziwy przkład obecności bożej w tym Sakramencie:

Nie wiem ktorego slowa z Pisma Swietego nie zrozumiales. Ale jak juz sie uporasz ze slowami "Bog nie mieszka w swiatyniach reka budowanych" to wrocimy do dyskusji.

To nie prawda co piszesz. Linia dzieci bożych idzie od pierwszych rodziców przez judaizm i teraz chrześcijaństwo. Nasza katolicka religia jest judeo-chrześcijańska. W wierze my teraz jesteśmy prawdziwymi żydami w Panu Jezusie.

Tyle ze chrzescijanie odlaczyli sie bardzo szybko od judaizmu. Przestali skladac ofiary w swiatyni etc. Chrzescijanstwo wywodzi sie z judaizmu to nie znaczy ze jest z nim tozsame. Roznica polega na tym ze sendem chrzescijanstwa jest ewangelia, a nie forma religii.
Poza tym nie wiem jak ty ale ja jestem poganochrzescijaninem. A swoja droga dlaczego nie przestrzegasz nakazow Tory ?

Taka prawda. Jednak są tam rzeczy ja ołtarz, kadzidło, świece itp. mówiące o liturgi, która odbywa się w swiątyni w Niebia. Odbiciem tego jest nasza Swiątynia
i w niej odbywająca się liturgia Mszy Swiętej.

Taaak. Otworz kiedys jakas ksiazke i poczttaj sobie o kulcie. Kiedy chrzescijanstwo stawalo sie religia panstwowa zaczelo wchlaniac takie elementy nabozenstwa jak palenie kadzidla i swiece - tyle, ze ze swiata poganskiego. Przez dlugi okres nie było tez w kosciele oltarzy.

Zle rozumiesz rolę kościoła. Pan Jezus sam założył ten Kościół. Jeżeli On sam założył to w jakimś celu. Celem Jego Kościoła jest pokonanie tej grzesznej natury, która jest w naszych ciałach. Spowiedź, Msza Swięta i Eucharystia spełniają to zadanie.
Zachęcam do uczestniczenia w tej Mszy Swiętej i wszystko będzie dobrze
Leon

Katolicy od pewnie gdzies conajmniej 1000 lat w naszym kraju przyjmuja eucharystiem uczestnicza w mszach swietych i spowiedzach. I ja nie widze zeby pokonana zostala ich grzeszna natura. Widze wojny katolikow, pogromy, sprzedarz kraju ale tez nienawisc, cudzolustwo, kradzieze! itd. Przecierz dzis 90% polakow to katolicy i w czasie historii tez wiekszoscia zawsze byli katolicy - w takiej sytuladcji powinnismy chyba zyc w super prawie bezgrzesznym spoleczenstwie a tu klops! Wczoraj czy przed wczoraj na 90% katolik jechal 100 km/h (ograniczenie do 40) wpadl na przysanek i zabil 5 osob. Ciekawe czy w ostatnia niedziele byl u komunii...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 styczeń 21 2006 21:57   
Forum

Quote by hermes: Nie wiem ktorego slowa z Pisma Swietego nie zrozumiales. Ale jak juz sie uporasz ze slowami "Bog nie mieszka w swiatyniach reka budowanych" to wrocimy do dyskusji.

Myślę, że taka jest prawda w waszej świątyni On nie mieszka. Jednak On mieszka w naszej świątyni w Tabernakulum Przenajświętszy Skrament. Polecam, kiedy będziesz przejeżdzał koło Kościoła Katolickiego postaraj się oddać Mu pokłon.
Tyle ze chrzescijanie odlaczyli sie bardzo szybko od judaizmu. Przestali skladac ofiary w swiatyni etc. Chrzescijanstwo wywodzi sie z judaizmu to nie znaczy ze jest z nim tozsame. Roznica polega na tym ze sendem chrzescijanstwa jest ewangelia, a nie forma religii.
Poza tym nie wiem jak ty ale ja jestem poganochrzescijaninem. A swoja droga dlaczego nie przestrzegasz nakazow Tory ?

My Katolicy dalej zachowujemy 10 przykazań, które judaizm nam przekazał. Pan Jezus je nie obalił, ale dokładniej wytłumaczył i musumy je zachowywać.

Taaak. Otworz kiedys jakas ksiazke i poczttaj sobie o kulcie. Kiedy chrzescijanstwo stawalo sie religia panstwowa zaczelo wchlaniac takie elementy nabozenstwa jak palenie kadzidla i swiece - tyle, ze ze swiata poganskiego. Przez dlugi okres nie było tez w kosciele oltarzy.

Kiedyś królowie byli blisko Kościoła Katolickie. Teraz to się zmieniło. Pierwsze nabożeństwo odprawił Sam Pan Jezus w czasie ostatniej wieczerzy i od tego czasu mamy nabożeństwa do dzisiaj.
Katolicy od pewnie gdzies conajmniej 1000 lat w naszym kraju przyjmuja eucharystiem uczestnicza w mszach swietych i spowiedzach. I ja nie widze zeby pokonana zostala ich grzeszna natura. Widze wojny katolikow, pogromy, sprzedarz kraju ale tez nienawisc, cudzolustwo, kradzieze! itd. Przecierz dzis 90% polakow to katolicy i w czasie historii tez wiekszoscia zawsze byli katolicy - w takiej sytuladcji powinnismy chyba zyc w super prawie bezgrzesznym spoleczenstwie a tu klops! Wczoraj czy przed wczoraj na 90% katolik jechal 100 km/h (ograniczenie do 40) wpadl na przysanek i zabil 5 osob. Ciekawe czy w ostatnia niedziele byl u komunii...

Zyjemy w świecie, gdzie teraz zło dominuje. Każdy z nas może wpaść w pułapkę szatana.

. 8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!

Tak mówił pierwszy papież Kościoła Katolickiego Piotr.
To jest tragedia dzisiejszych Katolików. Jednak Pan Jezus z łaski im przebacza, kiedy idą do spowiedzi.
Po to Pan Jezus zbudował tutaj Swój Kościół, aby nam pomóc i prawdziwie nam pomaga. Po spowiedzi z łaski jesteśmy uwolnieni z niewoli grzechu.
Chciało by się aby na ziemi było życie bezgrzeszne, ale dopuki szatan i jego kohorta jest tu na ziemi z nami ludzie grzeszą. Ta bezgrzeszność będzie w Niebie.
Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 styczeń 22 2006 02:08   
Forum Admin
Admin

Quote by leong: Myślę, że taka jest prawda w waszej świątyni On nie mieszka. Jednak On mieszka w naszej świątyni w Tabernakulum Przenajświętszy Skrament. Polecam, kiedy będziesz przejeżdzał koło Kościoła Katolickiego postaraj się oddać Mu pokłon.

Jeszcze kilka razy przeczytasz ten fragment to moze zrozumiesz . Bog nie chce zeby mu sie klaniac w komunii. Bog chce zebysmy przyjeli jego łaske i uwierzyli. I zeby nasza wiara dala dobre owoce.

My Katolicy dalej zachowujemy 10 przykazań, które judaizm nam przekazał. Pan Jezus je nie obalił, ale dokładniej wytłumaczył i musumy je zachowywać.

Ale ja pytalem o caly zakon, a nie o fragment ktory sobie akurat wybrales ty czy twoj kosciol.

Kiedyś królowie byli blisko Kościoła Katolickie. Teraz to się zmieniło. Pierwsze nabożeństwo odprawił Sam Pan Jezus w czasie ostatniej wieczerzy i od tego czasu mamy nabożeństwa do dzisiaj.[/uqote]

A byl czas kiedy krolowie (cesarze dokladniej przesladowali chrzescijan). I wlasnie w tym czasie nie urzywano kadzidel i swiec. A jak wyglada pascha to proponuje sobie poczytac i porownac do mszy katolickiej. Zapewniam cie ze dostrzesz zadziwajace roznice.

Zyjemy w świecie, gdzie teraz zło dominuje. Każdy z nas może wpaść w pułapkę szatana.

. 8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!

Tak mówił pierwszy papież Kościoła Katolickiego Piotr.
To jest tragedia dzisiejszych Katolików. Jednak Pan Jezus z łaski im przebacza, kiedy idą do spowiedzi.
Po to Pan Jezus zbudował tutaj Swój Kościół, aby nam pomóc i prawdziwie nam pomaga. Po spowiedzi z łaski jesteśmy uwolnieni z niewoli grzechu.
Chciało by się aby na ziemi było życie bezgrzeszne, ale dopuki szatan i jego kohorta jest tu na ziemi z nami ludzie grzeszą. Ta bezgrzeszność będzie w Niebie.
Leon

Super. Mozna grzeszyc ile wlezie bo i tak sie pojdzie do spowiedzi i sie wyspowiada. Piekna moralnosc katolicka, az rece opadaja. Niech ktos zarzuci protestatom ze nie przykladaja wagi do uczynkow.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,09 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty