Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Telekineza
 |  Wersja do druku
Paweł
 marzec 29 2006 16:01   
Forum

Status: offline

Oczywiście, że prąd należy do świata materialnego!!! Ty chyba za dużo komiksów się naczytałeś.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 29 2006 16:05   
Forum

Quote by pawvic: Oczywiście, że prąd należy do świata materialnego!!! Ty chyba za dużo komiksów się naczytałeś.

A wspomniana juz grawitacja?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Paweł
 marzec 29 2006 16:08   
Forum

Powiedz od razu do czego dążysz. Będzie szybciej. Oczywiście, że grawitację też zaliczam do świata materialnego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 29 2006 16:09   
Forum

Quote by pawvic: Powiedz od razu do czego dążysz. Będzie szybciej. Oczywiście, że grawitację też zaliczam do świata materialnego.

Nie no nic... Jestem tylko ciekaw jak w takiej sytuacji tlumaczysz ingerencje czynnikow jednego ze swiatow w drugim...

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2006 16:14   
Forum Moderator
Moderator

Quote by coso: Z tego co mi wiadomo to w przypadku bioenergii i
homeopatii istnieje ogromna i niepodwarzalna
dokumentacja. Nauka nie lubi tych dziedzin dlatego, ze
nie wiadomo co w nich dziala. Nie daje sie tego rowniez
zmierzyc a w nauce mierzenie to wszystko (szkielko i oko
Kartezjusza). Nie da sie czegos zmierzyc to znaczy, ze
tego nie ma.

Skuteczność terapii można łatwo ocenić. Homeopatia wychodzi tutaj jako placebo. Jako "lek" jest więc oszustwem zwalczanym juz od początku. Historia homeopatii jest bardzo interesujące i wiele o niej mówi.

Quote by coso:
Bioenergoterapia skutecznie leczy na
przyklad dysfunkcje pracy miesni u dzieci.

Proszę daj namiary skąd takie rewelacje, moja żona bardzo ty się zainteresuje z powodów zawodowych.

Quote by coso:
Jesli nie wiemy jak cos dziala to nie znaczy, ze popelniamy grzech korzystajac z tego.

Jeżeli działa. A i wtedy człowiek roztropny będzie ostrożny. Skutki działania grawitacji znamy wszyscy. Jej DZIAŁANIE jest PRZEWIDYWALNE, a co za tym idzie w pewnych ZNANYCH warunkach bezpieczne.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
coso
 marzec 29 2006 16:14   
Forum

Quote by pawvic: Zauważ, że grawitacja jest POWSZECHNA, a telekineza już NIE! (o ile w ogóle istnieje). To co napisałeś jest zwykłą demagogią.

Telekineza jest bardzo rzadka podobnie jak wiekszosc
zjawisk PSI. Ja nie wierze w to co napisal pepssu, ze
ktos tam z neta sie jej nauczyl.

Ale jesli cos jest bardzo rzadko spotykane i trudne do
zaobserwowania to nie znaczy, ze tego nie ma.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 marzec 29 2006 16:16   
Forum

Quote by reguly:
Quote by pawvic: Powiedz od razu do czego dążysz. Będzie szybciej. Oczywiście, że grawitację też zaliczam do świata materialnego.

Nie no nic... Jestem tylko ciekaw jak w takiej sytuacji tlumaczysz ingerencje czynnikow jednego ze swiatow w drugim...

Nie wytłumaczę ci tego. Ale wiem, że ona istnieje. Pytanie jest ciekawe.

Quote by coso:
Quote by pawvic: Zauważ, że grawitacja jest POWSZECHNA, a telekineza już NIE! (o ile w ogóle istnieje). To co napisałeś jest zwykłą demagogią.

Telekineza jest bardzo rzadka podobnie jak wiekszosc
zjawisk PSI. Ja nie wierze w to co napisal pepssu, ze
ktos tam z neta sie jej nauczyl.

Ale jesli cos jest bardzo rzadko spotykane i trudne do
zaobserwowania to nie znaczy, ze tego nie ma.

Co wcale nie dowodzi istnienia telekinezy. Chociaż nie zaprzeczam jej istnienia, pod warunkiem, że pochodzi od świata duchowego, czyli niematerialnego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 29 2006 16:21   
Forum

Quote by pawvic: Nie wytłumaczę ci tego. Ale wiem, że ona istnieje. Pytanie jest ciekawe.

To moze inaczej - na jakiej podstawie zaliczasz do swiata materialnego prad elektryczny, grawitacje (byc moze tez plomien czy fale emitowane przez czarne dziury) a na jakiej (o watpliwym istnieniu czy tez malo zbadana/doswiadczona) telekineze do swiata duchowego?

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2006 16:22   
Forum Moderator
Moderator

Quote by reguly:
Quote by Rafi F: Człowiek tworzy sobie różne bożki.

Trudno znalezdz dwoch ludzi, ktorzy by w identyczy sposob postrzegali otaczajacy ich swiat...

Może tym byc telekineza, moze być piłka nożna, może być sex. To pierwsze ma dodatkowa wade : tworzy świat pełen iluzji, a żyjąc iluzjami wiele dobrego nie dokonamy.

Jakos nie jestem do konca przekonany... Wielu ludzi zyje w iluzji (przynajmniej w pewnych aspektach swego zycia) co nie przeszkadza im czynic dobra...

Świat iluzji, świat przesądów, świat magii to wspaniała furta do tworzenia zupełnie innych systemów wartości, ba, to wręcz alternatywa dla świata rzeczywistego

Wielu za taki ma chrjanizm czy tez konkretnie KRK...

W tym sedno, że dla chrześcijan Trójjedyny Bóg jest rzeczywistością. A to Bóg zazdrosny, jak sam o sobie mówi. Nie znosi więc konkurencji, nawet gdy są z założenia iluzjami.
Co prawda są chrześcijanie, którzy w niedziele idą na mszę, przystępują do komunii, potem idą na grób rodzica i składają ofiarę z ciasteczka ryżowego, a wieczorem zapala kadzidełko odobk posążku buddy i fotografi ukochanej. Bardzo specyficzna mieszanka kulturowa : facet chrześcijaninem, dziewczyna buddystką, a ojciec zmarłym kapłanem shinto. Ale takie zachowania wynikają raczej z szacunku do przekonań bliskich ("bo tego by sobie życzyli"), niż z idei chrześcijaństwa, czy ekumenizmu.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Paweł
 marzec 29 2006 16:27   
Forum

Reguly -> Bo do tej pory telekinezy nie można było odtworzyć w warunkach doświadczalnych (wnioskując z Wikipedii).

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 marzec 29 2006 16:33   
Forum

Quote by Rafi F:
Homeopatia wychodzi tutaj jako placebo.

No wlasnie nie bardzo poniewaz placebo nie dziala na
zwierzeta i dzieci.

Quote by Rafi F:
Proszę daj namiary skąd takie rewelacje, moja żona bardzo ty się zainteresuje z powodów zawodowych.

Bardziej konkretnie to sie nazywa dysfunkcja pracy
miesni stanowiaca rezultat urazu poporodowego. Jeszcze
inne schorzenia, ktore skutecznie lecza bioterapeuci
u dzieci to na przyklad moczenie nocne i nerwice.

Ja sie na tych sprawach nie znam wiec nie bede podawal
zadnych zrodel. Jesli to cie interesuje profesjonalnie
to zwroc sie do jakiegos zwiazku bioenergoterapeutow.
Tam dzialaja lekarze medycyny klasycznej, ktorzy udziela
ci takich informacji jak potrzebujesz.

Quote by Rafi F:
Jeżeli działa. A i wtedy człowiek roztropny będzie ostrożny. Skutki działania grawitacji znamy wszyscy. Jej DZIAŁANIE jest PRZEWIDYWALNE, a co za tym idzie w pewnych ZNANYCH warunkach bezpieczne.

I z tego wniosek, ze telekineza jest grzechem?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 29 2006 16:44   
Forum

Quote by Rafi F: W tym sedno, że dla chrześcijan Trójjedyny Bóg jest rzeczywistością.

Nie no - OK - to potrafie zrozumiec, ale czemu wiekszosc z nich nie potrafia zrozumiec ze np. dla innowiercow Ich Bog jest rownie (w ich przekonaniu/analogicznie) rzeczywisty?

A to Bóg zazdrosny, jak sam o sobie mówi. Nie znosi więc konkurencji, nawet gdy są z założenia iluzjami.

Taaa, o tym tez doskonale wiedzialem... tylko czy wtedy nie staje sie przez to ulomny, co z kolei podwaza jego boskosc/absolut?

===

Cytat 
Reguly
 marzec 29 2006 16:47   
Forum

Quote by pawvic: Reguly -> Bo do tej pory telekinezy nie można było odtworzyć w warunkach doświadczalnych (wnioskując z Wikipedii).

OK - ale to nie znaczy ze za jakis czas to sie nie zmieni - ty natomiast wyraznie napisales "Ja z pewnością ten pogląd odrzucam. Telekineza nie jest pochodzenia naturalnego. Tego jestem pewien."... Czy jak na cos, co nie zostalo w pelni poznane lub byc moze wcale nie istnieje - twoje zapewnienia sa zbyt kategoryczne? Czy nie rozsadniej pozostac w tej kwestii agnostykiem?

===

Cytat 
pepssu
 marzec 29 2006 17:14   
Forum

heh czemi wyszyscy się wypowiadaja tak jakby byli polonistami ja napisalem tak troche sztywno to, ale tylko dlatego że wczesniej tego nie przeredagowalem musze porozmawiac z ksiedzem na ten temat...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jacek
 marzec 29 2006 18:41   
Forum

Ja osobiscie uwqazam ze zjawiska PSI moga byc forma jakiejs niepoznanej energii lub/i wynikac z utajonych zdolnosci ludzkiego ciala. Niemniej z tego co wiem rozne zjawiska PSI byly obecne w przypadkach opetan. Z tego wynika moim zdaniem ze niekiedy zrodlem tych "mocy" albo czynnikiem je aktywujacym moze byc szatan. Z tad wynika wielka przestroga dla wierzacych. Moim zdaniem telekineza nie jest grzechem (chyba ze jest wynikiem dzialania magii) ale moze byc niepokojacym syndromem. Moze ale nie musi, po peeosu za malo wiemy na ten temat ale ze wzgledu na powiazanie z opetaniami (co wazne nie wiadomo co jest czego skutkiem a co przyczyna) chrzescijanie powinni bardzo uwazac.

===

Lux in tenebris...

Profil   Email 
 Cytat 
jareq
 marzec 29 2006 19:20   
Forum

Zle trafiles bo w mojej religi Bog Najwyzszy jest tozsamy metawszechswiatowi, a sztan (przynajmniej w takiej postaci jak opisuje go z grubsza chr-janizm) nie wystepuje wcale.

I to jest największą bronią szatana.
Niewiara w jaego istnienie.

Co do telekinezy,mam takie zdanie ,że jest to typowe narzędzie demonów do oddalania człowieka od Boga.
pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2006 21:10   
Forum Moderator
Moderator

Quote by coso:
Quote by Rafi F:

zwierzeta i dzieci.

Owszem, działa. Efekt placebo jest znany.
Nie przyjołeś do wiadomości, że w podwójnie ślepej próbie nikt nie wie, czy bierze lek, czy cokolwiek innego, nawet personel medyczny nie wie co podaje. Dlatego są to miarodajne badania. A wynik podania placebo i "leku" homeopatycznego jest ten sam.
Quote by coso:
Quote by Rafi F:

Bardziej konkretnie to sie nazywa dysfunkcja pracy
miesni stanowiaca rezultat urazu poporodowego. Jeszcze
inne schorzenia, ktore skutecznie lecza bioterapeuci
u dzieci to na przyklad moczenie nocne i nerwice.

Ja sie na tych sprawach nie znam wiec nie bede podawal
zadnych zrodel. Jesli to cie interesuje profesjonalnie
to zwroc sie do jakiegos zwiazku bioenergoterapeutow.
Tam dzialaja lekarze medycyny klasycznej, ktorzy udziela
ci takich informacji jak potrzebujesz.

Tylko że widzisz, tutaj wchodzi w rachube znacznie szersze oddziaływanie, a próby porównawczej bioenergoterapeuci unikają jak ognia.

Quote by coso:
Quote by Rafi F:

I z tego wniosek, ze telekineza jest grzechem?

Z tego wynika, że "używanie" czegoś, czego prawdopodobnie nie ma, wmawianie sobie, że jest napewno jest niebezpieczne. I dla ciebie, i dla otoczenia.

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2006 22:05   
Forum Moderator
Moderator

Quote by reguly:
Quote by Rafi F: W tym sedno, że dla chrześcijan Trójjedyny Bóg jest rzeczywistością.

Nie no - OK - to potrafie zrozumiec, ale czemu wiekszosc z nich nie potrafia zrozumiec ze np. dla innowiercow Ich Bog jest rownie (w ich przekonaniu/analogicznie) rzeczywisty?

Innowiercy wierzą w tego samego Boga, tylko o tym nie wiedzą, a ich droga poznania jest zniekształcona ludzką ułomnością.
Po co sobie dawkować dodatkowe zniekształcenia ?
Quote by reguly:
A to Bóg zazdrosny, jak sam o sobie mówi. Nie znosi więc konkurencji, nawet gdy są z założenia iluzjami.

Taaa, o tym tez doskonale wiedzialem... tylko czy wtedy nie staje sie przez to ulomny, co z kolei podwaza jego boskosc/absolut?

Nie, to ogranicza nas, bo takie jest nasze wyobrażenie, taka nasza wiedza. Bo zamiast patrzeć na wprost co rusz zerkamy na boki i obiążamy się przesądami. To my jesteśmy ułomni nie widząc prawdy, nawet gdy pokazują nam ja przed nosem.

===

Cytat 
coso
 marzec 29 2006 22:48   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by coso:
Quote by Rafi F:

zwierzeta i dzieci.

Owszem, działa. Efekt placebo jest znany.
Nie przyjołeś do wiadomości, że w podwójnie ślepej próbie nikt nie wie, czy bierze lek, czy cokolwiek innego, nawet personel medyczny nie wie co podaje. Dlatego są to miarodajne badania. A wynik podania placebo i "leku" homeopatycznego jest ten sam.

Wiec placebo wedlug ciebie dziala na zwierzeta i dzieci

Nie przyjalem tego do wiadomosci i musze sie nad tym zastanowic bo to cos zdecydowanie dla mnie odkrywczego

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2006 09:07   
Forum Moderator
Moderator

Przykład działania placebo na dziecko z własnego domu już podałem. Nie czytałeś ?
Co do zwierząt, to sam fakt takiej, czy innej wzmożonej opieki juz wpływa na zwierze. Nie wiem dlaczego wielu tego nie widzi.
Proszę podaj mi badanie porównawcze, które by pokazało skuteczność czystego "leku" homeopatycznego (żadnych domieszek z ziołami) większą od szklani wody.
Wręcz wyzywam Ciebie na pojedynek ! Podnieś rękawicę i wskaż różnicę pomiędzy kuracją czystym "lekiem" homeopatycznym (żadnych domieszek ziół), a kuracja wodą mineralną. Oczywiście różnice w dawce możesz sobie podarować. Rękawica leży już 10 lat, nikt nie chce jej podnieść. Będziesz pierwszy ?

===

Cytat 
Reguly
 marzec 30 2006 10:03   
Forum

Quote by pepssu:musze porozmawiac z ksiedzem na ten temat...

I kto tu mi zarzucal pisanie glupot?

==================

Quote by jareq:
Zle trafiles bo w mojej religi Bog Najwyzszy jest tozsamy metawszechswiatowi, a sztan (przynajmniej w takiej postaci jak opisuje go z grubsza chr-janizm) nie wystepuje wcale.

I to jest największą bronią szatana.
Niewiara w jaego istnienie.

Wg chrjanstwa byloby to najwieksza bronia szatana - gdyby istnial w sposob w jaki przedstawia go chr-janizm... Wg mojej religii przedstawiony w ten sposob nie istnieje, wiec mowa o niewierza w tym przypadku pozbawione jest sensu... Gdybys nie zauwazyl - nie napisalem ze w niego nie wierze ale, ze w mojej religii sztan (przynajmniej w takiej postaci jak opisuje go z grubsza chr-janizm) nie wystepuje wcale.

==================

Quote by Rafi F:Innowiercy wierzą w tego samego Boga, tylko o tym nie wiedzą, a ich droga poznania jest zniekształcona ludzką ułomnością.
Po co sobie dawkować dodatkowe zniekształcenia ?

Zasadnicze w takim razie pytanie kto tu jest w rzeczywistoscia owym innowierca? Ilu z tych innowiercow uwaza analogicznie? I jak określić który z nich sie myli a ktory jest najblizej tego co twierdzi? Jak wspomnailem wczesniej - trudno znalezdz dwoch ludzi, ktorzy by w identyczy sposob postrzegali otaczajacy ich swiat... Ludzie sa rozni (do tego ograniczeni przez czas, materie...) wiec ich sposoby/pruby zblizenia sie do Boga bedacego absolutem tez beda rozne... Rozne sa wyobrazenia (stopien zblizenia sie do istoty Boga) w obrebie danej wspolnoty religijnej, dalsze roznice doprowadzaja do powstawania z niej odlamow, a zupelnie odrebne roznice do powstawania zupelnie odrebnych wspolnot religijnych... Moze wiec kazdy, na swoj sposob - najwlasciwszy dla wlasnego sposobu postrzegania, zbliza sie sie do Niego tak jak to jest mozliwe (przy czym w sytuacji gdy pokrywa sie to ze sposobem oficjalnie reprezentowanym przez dany zwiazek wyznaniowy, taka osoba staje sie jego czlonkiem)? A co jesli kilka wspolnot religijnych (wiecej niz jedna) w roznych kwestiach, ale zasadniczo na na rownym poziomie ogolnym, zblizyly sie do istoty Boga (na tyle, na ile moze to nam byc dane)? A moze najmniej znieksztalcone sa wierzenia etniczne, pierwotne, najblizej bedace natury, a wszystkie pozostale, zasadniczo wywadzace sie z nich, sa wlasnie obarczone tymi dodatkowymi znieksztalceniami? A moze najwiekszym znieksztalceniem jest wlasnie bezpodstawne przeswiadczenie, ze to akorat nasza religia calkowicie pozbawiona jest tych zniekwsztalcen?

Nie, to ogranicza nas, bo takie jest nasze wyobrażenie, taka nasza wiedza. Bo zamiast patrzeć na wprost co rusz zerkamy na boki i obiążamy się przesądami. To my jesteśmy ułomni nie widząc prawdy, nawet gdy pokazują nam ja przed nosem.

Jednyzm wiec zdaniem - w takim razie to wyobrazenie musi byc bledne... Stad m.in. nasze dalsze poszukiwania, ktore zarono moga nas oddalic jak i przyblizyc w naszej drodze, bedaca pruba zblizenia sie do Boga...

===

Cytat 
Paweł
 marzec 30 2006 10:39   
Forum

Całkiem nawet sensowny artykuł dotyczący homeopatii: http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=721
Jeśli chcecie poznać "argumenty" za homeopatią, wywiad: http://mateusz.pl/goscie/wdrodze/nr380/01-wdr.htm

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2006 13:07   
Forum Moderator
Moderator

Podam do przemyślenie pewną ciekawostkę.
W "leku" homeopatycznym o stężeniu 20C na jedną czasteczke substancji czynnej przypada 10 od potęgi 40 cząsteczek wody/alkoholu (rozcieńczalnika), co daje objętość 14 mórz bałtyckich. A są i leki 200C, czyli jedna cząsteczka substancji czynnej przypada na 10 do potęgi 400 cząsteczek wody, czyli aby spotkać jedną czastę aktywną, trzebaby spożyć 3*10 do potęgi 360 hl wody co daje objętość równą 3 * 10 do potęgi 375 objętości kuli ziemskiej.

===

Cytat 
kobieta
 marzec 30 2006 14:06   
Forum

A może by sobie zadać pytania:

Jeśli homeopatia działa, to z jakiego źródła pochodzi moc jej działania? To samo dotyczy telekinezy.
I wtedy będzie wiadomo czy jest grzechem. Jeśli moc ich działania nie pochodzi od Boga i nie jest zgodna z Jego wolą, to odpowiedź jest prosta.

Można tu zajrzeć:
http://www.zbor.org/sermons/Homeopatia.html

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 marzec 30 2006 14:14   
Forum

Moja koleżanka parę lat temu odkryła u siebie zdolności bioenergoterapeutyczne, a wcześniej bardzo poważnie zajmowała się ezoteryzmemi okultyzmem.
Na moje pytanie czy nie boi się "pomagać" ludziom dzięki swojemu "darowi", o którym nie wie czy pochodzi od złego czy dobrego, odpowiedziała, że nie ma to dla niej znaczenia.
I właśnie to jest najgorsze, bo sama stała się ofiarą.
Wiem tylko, że gdziekolwiek interweniowała, tam ludziom przydarzały się uboczne nieszczęścia( choroby w rodzinie, rozwody, kłopoty z dziećmi)
A od czasu mojego pytania odsunęła się ode mnie i straciłam z nią kontakt.

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 marzec 30 2006 19:45   
Forum

Quote by Rafi F: Przykład działania placebo na dziecko z własnego domu już podałem. Nie czytałeś ?

Czytałem. Moja siostra równiez miała takie bóle wzrostowe.

Quote by Rafi F:
Co do zwierząt, to sam fakt takiej, czy innej wzmożonej opieki juz wpływa na zwierze. Nie wiem dlaczego wielu tego nie widzi.

Wizyta u weterynarza jest u zwierzęcia raczej stresem i
to silnym. Poza tym efekt placebo polega na tym, że
osoba, której podaje się lek wierzy, że jest to lek
skuteczny a nie woda z cukrem. Więc nie bardzo rozumiem
jak placebo może działać na zwierzęta.

Quote by Rafi FRazzroszę podaj mi badanie porównawcze, które by pokazało skuteczność czystego "leku" homeopatycznego (żadnych domieszek z ziołami) większą od szklani wody.
Wręcz wyzywam Ciebie na pojedynek ! Podnieś rękawicę i wskaż różnicę pomiędzy kuracją czystym "lekiem" homeopatycznym (żadnych domieszek ziół), a kuracja wodą mineralną. Oczywiście różnice w dawce możesz sobie podarować. Rękawica leży już 10 lat, nikt nie chce jej podnieść. Będziesz pierwszy ?

Niestety nie podejmę się takiej obrony ponieważ za mało
wiem o homeopatii. Nie podoba mi się tylko wrzucanie
jej do worka z demona, grzechami itp.

Natomiast domaganie się rzetelnych wyników badań jest
jak najbardziej w porządku ponieważ może być tak, że
pewna grupa zwęszyła dobry interes i żeruje na naiwnych.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 marzec 31 2006 00:29   
Forum

Coso, strzeż się, strzeż. "Leki" homeopatyczne to nie Tic-Tac'i - przyjmowanie ich oznacza również przyjmowanie tajemniczych sił, otwieranie się na ich działanie. STRZEŻCIE SIĘ! Przykładem jest wpis Kobiety.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 31 2006 09:16   
Forum Moderator
Moderator

Quote by coso:
Wizyta u weterynarza jest u zwierzęcia raczej stresem i
to silnym. Poza tym efekt placebo polega na tym, że
osoba, której podaje się lek wierzy, że jest to lek
skuteczny a nie woda z cukrem. Więc nie bardzo rozumiem
jak placebo może działać na zwierzęta.

Oczywiście że działa, na ludzi. Przeiceż "leczą" zwierze, zmienia się ich zachowanie, rozumieja zachowanie pupilka i mu współczują. Psy sa bardzo czułe na zmianę zachowań swoich właścicieli.
Oczywiście ciąża urojona przy opiecie szybko znika i bez "leków", ale "leki" są bardzo potrzebne "leczącym", jakby ich nie dostali, to poczuliby się zlekcewazeni i znależli innego weterynarza

Ciekawostka : przy badaniach nad efektem placebo okazało się, że najbardziej działa mała, czerwona i okrągła pigułka

===

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 marzec 31 2006 14:57   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Rafi F:
Ciekawostka : przy badaniach nad efektem placebo okazało się, że najbardziej działa mała, czerwona i okrągła pigułka

Czyżby matrix.....

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
matejanka
 kwiecień 11 2006 11:40   
Forum

Nic nie jest grzechem samo w sobie, ani telepatia ani telekineza ani homeopatia. Grzech jest tam gdzie jeden człowiek występuje przeciwko drugiemu człowiekowi łamiąc Prawo Miłości, które jest sumą wszystkich Przykazań Boga. To czym jest homeopatia, telekineza czy inne nazywane przez was zjawiska psi można dopwiedzieć się tylko wtedy, gdy poznamy czym jest materia. Na dzień dzisiejszy nasza zmaterializowana nauka dokonała bardzo niewielkiego zbliżenia do świata duchowego właśnie przez to o czym pisał Coso, zaprzeczając temu czego nie potrafiła wyjanśić. Bardzo piękny cytat podała też Matija do którego można dodać następny, gdybyście mieli wiarę powiedzielibyście tej górze aby się przesunęła...Wracając do materii, nasza dzisiejsza fizyka po odkryciu teorii kwantów łamie sobie nad tym głowę i tak zwana interpretacja tejże teorii mówi że tam gdzie nie ma obserwatora nie ma materii. Oczywiście jest to bardzo uproszczone to co na ten temat piszę, ale doświadczenia ze światłem wykazały, ze ma ono podwójną naturę będąc w zależności od doświadczenia raz falą a raz cząstką, zachowując się tak jakby wiedziało jaki eksperyment jest na nim dokonywany.Poza tym rozbijając atom na coraz mniejsze cząstki na końcu dochodzimy nie do materii, lecz do promieniowania. W efekcie możemy powiedzieć że coś takiego co my obserwujemy w makroświecie jak twarda materia nie istnieje w mikro świecie, a to co nas otacza jest zbudowane z zamrożonej energii. Nasza nauka jeszcze wielu rzeczy i praw rządzacych kwantami nie zna i wielu współczesnych fizyków marzy o sformułowaniu teorii wszystkiego to znaczy takiej która godziłaby teorię grawitacji z teorią kwantów. Z punktu widzenia teorii kwantów w zasadzie wszystko jest możliwe tylko powiedzmy mało prawdopodobne.Jaki z tego wniosek, a taki, ze tam gdzie człowiek widzi rzeczy nadnaturalne nie ma niczego nadnaturalnego a jest tylko jeszcze luka we wiedzy, a to trudno nazwać grzechem. Cały podział jaki utworzył się pomiędzy materią a światem duchowym wynika z grzechu i odłączenia sie świata materialnego od duchowości, nie mniej jednak światy te przenikają się i wzajemnie na siebie działają. Każdy człowiek, a ściślej mówiąc jego duch został przez Boga w takim samym stopniu obdarowany, lecz niestety na skutek grzechu i pychy człowiek utracił to dziedzictwo i teraz drogą cierpienia i doświadczeń w życiu materialnym powoli je odzyskuje. Dlatego tylko niektórzy posiadają dar uzdrawiania, dar proroctwa, dar wizjonerstwa i wiele innych. W naszych czasach będzie następowało to coraz częściej, a świat duchowy również będzie coraz bardziej dla nas poznawalny. Wszystko to po to, aby człowiek odwrócił się od materializmu, który jest śmiercią dla duszy. matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,59 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty