Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Gdzie jest Bóg?
 |  Wersja do druku
Zeld
 kwiecień 06 2007 17:29   
Forum

Status: offline

Wiesz, równie dobrze nie można udowodnić nieistnienie Latającego Potwora Spaghetti, ale nie daje to nam powodu by w niego wierzyć. Czemu? Czym różni się chrześcijański bóg od Latającego Potwora Spaghetti.
Jeśli chodzi z tym modleniem się. Czy modląc się w prośbie o coś, zawsze to dostawałeś. Ponieważ biblia mówi jasno iż jeśli będziesz się o coś modlił w imię Jezusa to on przyjdzie i ci to da.

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 kwiecień 06 2007 21:41   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Zeld: Wiesz, równie dobrze nie można udowodnić nieistnienie Latającego Potwora Spaghetti, ale nie daje to nam powodu by w niego wierzyć.

No własnie - to już dużo. Tak jak ja racjonalnie nie potrafię zaprzeczyć istnieniu Potwora Spaghetti (może istnieje takie coś ), tak nie zaprzeczysz istnieniu Boga chrześcijańskiego.

Quote by Zeld:Czemu? Czym różni się chrześcijański bóg od Latającego Potwora Spaghetti.

Tym że żyje, objawia się człowiekowi, działa i czyni cuda również dziś. Latający Potwór jakoś nikomu się nie objawia, przynajmniej nie słyszałem

Quote by Zeld: Jeśli chodzi z tym modleniem się. Czy modląc się w prośbie o coś, zawsze to dostawałeś. Ponieważ biblia mówi jasno iż jeśli będziesz się o coś modlił w imię Jezusa to on przyjdzie i ci to da.

Biblia mówi również
1 Jan. 5:14
14. Taka zaś jest ufność, jaką mamy do niego, iż jeżeli prosimy o coś według jego woli, wysłuchuje nas.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Pająk
 kwiecień 07 2007 01:04   
Forum

Quote by Zeld: Wiesz, równie dobrze nie można udowodnić nieistnienie Latającego Potwora Spaghetti, ale nie daje to nam powodu by w niego wierzyć. Czemu? Czym różni się chrześcijański bóg od Latającego Potwora Spaghetti.

Tym, że osoby które wymyśliły Latającego Potwora Spaghetii szczerze mówią, że go wymyśliły.

Jeśli zaś chodzi o Boga chrzescijańskiego to jest on związany z objawieniami, które wiązały się ze śmiercią wielu wiernych, co wskazuje, że oni raczej nie kłamali i faktycznie w niego wierzyli.

Quote by Zeld:
Jeśli chodzi z tym modleniem się. Czy modląc się w prośbie o coś, zawsze to dostawałeś. Ponieważ biblia mówi jasno iż jeśli będziesz się o coś modlił w imię Jezusa to on przyjdzie i ci to da.

Oczywiscie jeśli traktujesz Boga jak złotą rybkę to zapewne się szbyko rozczarujesz.

Generalnie odsyłam do wypowiedzi karola_dabrowskiego, on to świetnie ujął.

===

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 07 2007 14:10   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Zeld: Wiesz, równie dobrze nie można udowodnić nieistnienie Latającego Potwora Spaghetti, ale nie daje to nam powodu by w niego wierzyć. Czemu? Czym różni się chrześcijański bóg od Latającego Potwora Spaghetti.

Roznica miedzy Latajacym Potworem Spagetti a Jezusem jest taka, ze ten pierwszy jest wytworem Twojej wyobrazni a Jezus zyl i mowil o sobie to i owo...

Poza tym Biblia nie mowi, ze jesli bede sie modlil w imie Jezusa to dostane co chce. Bog to nie jest automat coca-coli... Natomiast wiele razy dostawalem to o co sie modlilem i wiele razy wiecej

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Rekabita
 kwiecień 07 2007 17:14   
Forum

Bibli w ani jednym miejscu nie twierdzi ze Bóg jest jakoby automatem do życzeń. W Biblii mamy zapisane proroctwa, które dosłownie sie wypełniły nawet na setki lat po ich wypowiedzeniu przez proroków. W przypadku potwora o tym mówić nie można. Dodam, ze w zwiazku z np ksiegą Daniela uważano ja bardzo długi za napisaną po powstaniu chrześcijaństwa, aż do czasu odnalezienia jej kopi z czasów pne.

===

"Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha." Micheasz 7.7

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Jotep
 kwiecień 09 2007 19:32   
Forum

Benedykt XVI - jeszcze jako kardynał Ratzinger - pytany ile jest dróg do Boga wyraził swoje zdanie: tyle, ilu jest ludzi - każdy ma swoją drogę do Boga. Ja uznałem, że skoro sporo rozsądnych ludzi- w tym moi przodkowie od wielu pokoleń - wytyczyło drogę do Boga, jaką poruszają się wierni Kościoła Katolickiego, nie jest to raczej droga najgorsza - dlaczego ja akurat mam szukać innej, gdy mało orientuję dię w teologii - całamoja wiedza pochodzi tylko z ukończenia Instytutu Teologicznego - co jest drobiną piasku - przyjąłem ją za swoją. Skoro każda droga do Boga jest przez pewnych ludzi uważana za fałszywą, ja chcę mieć już spokój - raz wybrałem stanowczo i już żadne ataki na Kościół ani wywody apologetyczne mnie nie obchodzą.
Pokój z Tobą !

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 kwiecień 12 2007 21:28   
Forum

KAROL NAPISAŁ

No własnie - to już dużo. Tak jak ja racjonalnie nie potrafię zaprzeczyć istnieniu Potwora Spaghetti (może istnieje takie coś Smile), tak nie zaprzeczysz istnieniu Boga chrześcijańskiego.

No właśnie, czyli Bóg chrześcijański należy do tej samej kategorii poznawczej co Potwór Spagetii.
Tym że żyje, objawia się człowiekowi, działa i czyni cuda również dziś. Latający Potwór jakoś nikomu się nie objawia, przynajmniej nie słyszałem

Bo Latający Potwór jest jedynie symbolem
14. Taka zaś jest ufność, jaką mamy do niego, iż jeżeli prosimy o coś według jego woli, wysłuchuje nas.

A gdzie się podziała nasza wolna wola?
SNAFU
Jeśli zaś chodzi o Boga chrzescijańskiego to jest on związany z objawieniami, które wiązały się ze śmiercią wielu wiernych, co wskazuje, że oni raczej nie kłamali i faktycznie w niego wierzyli.

A wiesz, że wśród plemion amerykańskich, niektórzy z tych, którzy byli przeznaczeni na ofiary, byli z tego powodu szczęśliwi?
Oczywiscie jeśli traktujesz Boga jak złotą rybkę to zapewne się szbyko rozczarujesz.

Bóg jest złotą rybką - po śmierci
MAXURD
Roznica miedzy Latajacym Potworem Spagetti a Jezusem jest taka, ze ten pierwszy jest wytworem Twojej wyobrazni a Jezus zyl i mowil o sobie to i owo...

Na świecie żyło wielu proroków, w tym może żyć prorok Latającego Potwora.
JOTEP
Benedykt XVI - jeszcze jako kardynał Ratzinger - pytany ile jest dróg do Boga wyraził swoje zdanie: tyle, ilu jest ludzi - każdy ma swoją drogę do Boga.

Byle tylko nie odbiegała od naszej . Kiedyś kazano karać śmiercią za bluźnierstwa, czy odmienne zdanie na temat - nawet nie samego Boga, lecz samej doktryny. Świat się zmienia. No ale Kościół nie przetrwałby idąc za wzorem swojego Boga - czyli w stanie niezmienności

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 kwiecień 13 2007 08:25   
Forum

Wg. panteistow Bog jest calym otaczajcym nas swiatem - jest wiec wszedzie wokol nas, a my jestesmy zawarciw nim...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
kasandra_K80
 kwiecień 13 2007 08:30   
Forum

Quote by reguly: Wg. panteistow Bog jest calym otaczajcym nas swiatem - jest wiec wszedzie wokol nas, a my jestesmy zawarciw nim...

Czy panteiści mają swój kościól, stowarzyszenie lub cos w tym stylu ?
Jeśli nie, to tak naprawdę jest to luźny pogląd, a oni sami nie liczą się na "rynku" religijnym...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 kwiecień 13 2007 08:47   
Forum

Quote by kasandra_K80:Czy panteiści mają swój kościól, stowarzyszenie lub cos w tym stylu ?

Maja i to nawet nie jeden...

Quote by kasandra_K80:Jeśli nie, to tak naprawdę jest to luźny pogląd, a oni sami nie liczą się na "rynku" religijnym...

Nie sadzilem, ze tu chodzi o liczenie sie na rynku religijnym...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,16 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty